Máte zkušenost s elektrický zubním kartáček Philips Sonicare for Kids?

hojda
5. lis 2018

Máte ho někdo vyzkoušený pro děti? Řeším jestli koupit nebo ne? Děti věk (7 a 10 let).

díky všem!

irinka
5. lis 2018

Syn ho má od 5 let a spokojenost 🙂

hojda
autor
5. lis 2018

tento snad neničí sklovinu, ne?

hojda
autor
5. lis 2018

@irinka jaký přesně typ?

kafr
5. lis 2018

Já ho chtěla kupovat loni rodičům k Vánocům a jak jsem procházela recenze, tak hodně lidí si stěžovalo na ustupování dásní po používání těch elektrických kartáčků. Takže jsem raději koupila kvalitní manuální 😂

hojda
autor
5. lis 2018

@kafr To jsem taky četla, ale pokud je to ten sonický, tak by to právně neměl být prolbém.

dudysek
5. lis 2018

My tento typ máme a syn je moc spokojený a my též. Doporučili nám ho známí, kteří si o tom dost zjišťovali. Mají ho dvě rodiny (všichni členové, rodiče pro dospěláky) a jsou spokojení.

hojda
autor
5. lis 2018

@dudysek A jak to funguje? Každý má svůj přístroj, nebo jen jeden a mění se kartáčky?

t.lucka
5. lis 2018

Sonické kartáčky od Philipsu máme celá rodina a jsme moc spokojení. Dceři jsme ho koupili v 5 letech. Ptala jsem se i zubařky a moc mi ho doporučovala. Sonické kartáčky právě dásně neničí.

hojda
autor
5. lis 2018

@t.lucka A jaký přesně máš pro dceru?

t.lucka
5. lis 2018

@hojda máme přímo ten Philips Sonicare for Kids, teď prodávají I s bluetooth a můžeš si k tomu stáhnout nějakou dětskou aplikaci. To u toho modelu, co má dcera, ještě nebylo, ale vůbec mi to nechybí.

hojda
autor
5. lis 2018

@t.lucka to taky napotřebujeme, bez aplikací se dá žít🙂

kosi_cek
6. lis 2018

Děti ho mají a používají tak od 5ti let, k Vánocům dostala svůj dětský i tehdy 11tiletá dcera (máme jeden dětský s bluetooth a jeden bez, ale tu aplikaci nepoužíváme možná vhodné pro prťata, aby se naučily), před tím jsme to řešili výměnou hlavic a čistila si s dospěláckým tělem nebo dětský tělem ségry. Postupně jsme dokoupili těla, aby každý z rodiny měl své a hlavice se nemusely měnit. Je to sice způsob, s kterým se dá také dobře fungovat, ale takhke je to pohodlnější. Za mě naprosto vyhovující jak dětská verze a akumulátorem, tak ty levnější dospělácké verze s akumulátorem). Děti si s ním čistí zuby raději. Nevypadá to, že ničí dásně, mě zubařka doporučila právě jen a nen sonický, kvůli mým sklonům k paradontóze - odhalené krčky, krvácení a spousta usazeného kamene - to vše jsem měla, když jsem si čistila zuby klasicky a odmítala doporučení návštěvy hygienistky s tím, že vím, že bych se stejně nedokázala držet rad. Od té doby, co mám sonický kartáček, tak si zubařka na mou ústní hyhienu vůbec nestěžuje a opravdu se stav v mé puse viditelně zlepšil! Spousta věcí ošulit nejde, ale tato vypadá, že lze, za opravdu minimálního úsilí, ovšem za nemálo peněz...(samozřejmě bude záležet, jak kdo si kvalitně uměl čistit zuby, já očividně nic moc, proto tak viditelný rozdíl k lepšímu).

lalusheee
6. lis 2018

@hojda dítě se musí naučit čistit zuby obyčejným měkkým kartáčkem. Může používat elektrický a pokud nevycisti správně, bude mít stejné kazy. Pracuji v zubním odvětví takže mluvím ze zkušenosti.

zelenaesmolda
6. lis 2018

@hojda ja ho mam ale vratila jsem se k manualnimu
1) me stvalo neustale to dobijet protoze kdyz to neni plne nabite ztraci na vykonu
2) mam pocit lip vycistenych zubu s manualnim kartackem

irinka
6. lis 2018

@hojda Máme Philips sonicare jak dětský tak pro mě a jsme spokojený všichni, i nám ho doporučovala dentální hygienistka

hojda
autor
6. lis 2018

@zelenaesmolda Já plánuju to kombinovat s klasickým kartáčkem.

hojda
autor
6. lis 2018

@lalusheee Děti už jsou větší je jim 10 a 7 let, plánuji to kombinovat s klasickým kartáčkem. Zase jsem četla, že čím je kartáček více měkký , tím déle si musíš čistit zuby.

dudysek
6. lis 2018

@hojda Každý má svůj přístroj 🙂

ckei
6. lis 2018

@hojda budeme letos synovi kupovat, ale určitě sonický - řešila jsem dlouho se dvěma zubaři.

lalusheee
7. lis 2018

@hojda dělám v zubním odvětví a toto je opravdu nesmysl. Měkký kartáček je nejvhodnější jak pro sklovinu tak pro dásně. A pokud nechcete aby děti měli kazy, musí čistit správnou technikou a pořádně.. Sonicky kartáček a čištění ním 2 min Zuby opravdu nezachrání. Děti by se měli učit čistit správně obyčejným kartáčkem.. Elektrický se považuje za bonus. Chtěla jste vědět názor. Pokud máte jasno, nechápu smysl vaší diskuze.