Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
27. bře 2010

aj Sophi spala 2:30, som veeeeeelmi zvedava co bude robit v noci a ako ju uspim 🙂 Boli sme na nakupe, trocha sa prejst, pobehat, potom u svokry na kave, zapili sme maleho 😉 😉 😉 😉 teraz somakurat dala Nati do vane a malej veceru. 🙂

prchalka
autor
27. bře 2010

My jsme byli objet krámy, pískoviště sice nemáme, ale kolečko a věci na písek už jo a taky venkovní křesílko. Asi jsme se zbláznili. V Baumarktu zase scéna, měla jsem jí až na ramenou, no pár lidí se dívalo.. 😅 Objevila křesílko žábu a zamilovala se do ní, nechtěla jí tam nechat.. 😅 😅 😖

katzi
27. bře 2010

my jsme po večeři a u Krtečka čekáme na koupačku 😉 Na koupačku předám Adélku tatínkovi a vyrážím do víru velkoměsta 😀 Až tak velký to nebude, ale jdu si popovídat někam na vínko s kamarádkou.

Tak já se jdu pomalu nějak zkulturnit a vypravit.

Všem pa pa a už dopředu dobrou, spavou noc 😔

gina333
27. bře 2010

katzi: teda normalne ti zavidim 😉 😉 😉 ja som nebola s kamoskami odkedy je Sophi na svete a to uz je riadna doba. 😀 Ked my ju na noc nikto nevezme ☹ ☹ no co uz, ja musim pockat kym my deti odrastu, ale to uz budem chodit na take 3 dnove dochodcovske pobyty po Slovensku a mozno, ze aj po Cesku 😵 😵 😵 😵 😵

prchalka
autor
27. bře 2010

katzi: Ty provokatérko 🙄 😠 No užij si to. Asi bych si to taky měla nějak takhle zmenedžovat 😅 😀
gina: No, nápodobně, já až někam vypadnu, tak asi až v důchodu 😝
Našla jsem na netu pískoviště, jako má Milánek a chci ho 😀 Ale má ho jen jeden obchod.... divný... 😕 Když už člověk ví, co chce, tak to zase nikde jinde nemaj!

gina333
27. bře 2010

baby mne mala uz druhy vecer krasne spapa BB puding 🙂 Viem, je to cokoladove, ale jej to chuti, my sme to jedavali tiez aj Natali to mala velmi rada. 😉 😉

matova
27. bře 2010

ahojte,
tak malý po tom 1:25 spánku a opätovnom uvedení do kľudu ležal "ešte" ďalších 20 min s pootvorenými očami, ale po prebudení už aspoň neplakal 😉. Tiež sme boli 2 h vonku, ale pekne už nebolo, pofukovalo, slnko za mrakmi...ale malému sa dnu nechcelo. Spí od 19:15, no to uspávanie bolo ako včera 🙄 multimediálne: mlieko, hryzenie náustku, hryzenie tvrdých častí cumľa, pochodovanie po posteli, do toho štekot psov- stereo z oboch strán domu 😝....
Idem vyžehliť prvú dávku posteľného 😒 😀
katzi 🙂 : no teda, pripájam sa k vyjadreniam giny a prchalky 😀, ale želám ti to a vlastne na čo ty čakáš s )ďalším mimi, keď máš takú super adaptabilnú Adu? 😕 😉. Ja som si len vlasy išla umyť o 18h a mm mal pridržať šimonka na nočníku, no to bol cirkus...zasa som ich umyla v sterse a osprchovať- to len v strese keď zaspí 🙄. Vaňu som nemala od konca šestonedelia...a to mi vtedy zakaždým nosil muž malého fialového do kúpelne, že sa akurát prebudil a plakal až sa nevedel nadýchnuť kým som ho zas nevzala ja 😒 . Ten má na to šiesty zmysel, akonáhle som sa nachvíľku vytratila z dosahu, už bol hore 😒

prchalka
autor
27. bře 2010

matova: Hmm, to mi něco připomíná - umýt vlasy v rychlosti a ve stresu, osprchovat se taktéž...Dál to nebudu popisovat! 🙄 Já jsem dneska tak zatoužila se sebou něco udělat, prostě relax a jen aby se o mě někdo staral - masáž, kosmetika, vlasy... až na ty vlasy jsem vlastně nikdy nic jinýho nezkusila, jsem 100 let za opicema! 😒 A proč katzi otálí s dalším mimi? No přece by nemohla chodit pařit 😅 😀
katzi: Tak to bude Adu dneska zase bez dudlu, co? 😀
gina: Co je to BB? Čokoládový - no a co.. zas se to nemusí tak přehánět, už to nejsou mimina! Já jen nedávám čokoládu kvůli kadění a hlavně - má teď ten ekzém, tak proto! A místo čoko říká kočo 😀
Tak dobrou všem.
PS: Mám nějak velkej pupek, nějak se mi to nechce líbit 😖

sherry28
27. bře 2010

tak ahojte ženy, je opravdu těžký najít si chvilku přes den a napsat sem, ale zítra už jede Dáda domů 😉 Mareček je dnes bez teploty, ale habruje chvíli má a chvíli ne(asi od tří hodin už ji nemá)asi fakt zuby 😒 teď už spí, zase jsem byla dnes v porodnici, tentokrát jsem sebou vzala Lukase(vezl nás děda) Mára byl doma s MM, jinak auto jsem dneska odtáhla, děda mě táhl na laně a na stopce do mě málem napálil chlap se stříbrnou octávií 😒 dědu pustil a pak se tam cpal, asi si nevšiml, že jsem na laně, měla jsem přitom i výstražáky 😅 no musela jsem troubit a fakt zastavil asi milimetr ode mně, uff 😝

sherry28
27. bře 2010

jinak Mára opravdu nemá žádnou trojku ještě prořezanou 😒 jen prosvítaj asi se mu to bude prořezávat až do dvou let 😠 nějak to trvá až moc dlouho 😒

sherry28
27. bře 2010

ženy díky za povzbuzení 🙂 ale každá z vás by zvládla tři děti 😉 je to jen o námaze, ale když se ten den rozvrhne, jde to 😉 jen toho času pro sebe je poskrovnu(každou minutu plné vytížení), mějte se pěkně a spěte sladce, ať nás naše dětičky nechají, klidnu noc 😔 😔

gina333
27. bře 2010

prchalka: BB to je znacka pudingu Oetker, urcite to dostat aj u vas. 😉
Tak ja som vo vani naposledy sedela asi tak pred tehu 🙂 🙂 donedavna som sa sprchovala tak, ze Sophi stala pri vani, ale odkedy zacala hadzat do vody vsetko co vidi v kupelni, t.j. hrebene, avivaz, spongie, no vsetko kam dociahla strazi my ju Natalka, ale stoji na chodbe pred dverami a huka. Takze sprcha max. 6 min. 😉 😉 😉 Vlasy si umyvam vzdy doo, to stoji pri mne, ale uz som si zvykla.

sherry: trojky to su ocne zuby? U nas po nich ani nechyrovat. 😒
Ja som prave pozmyvala cely byt, dnes sme si v Lidli kupili krasne jahody tak sa idem napchavat. 😵 😵
Vsetkym pokojnu noc. 🙂

matova
27. bře 2010

prchalka: 😀
katzi: nič si z toho nerob, však je to vlastne výsledok vašej výchovnej práce ktorú zvládate super, keď je Adelka také spokojné dieťa- no vidíš, od včera schytáva samé pochvaly 😅
sherry: to je sila, ty asi priťahuješ samých nepozorných vodičov či čo 😝
a práve- že to je s deťmi o námahe...len kde tú silu stále brať...
ja som sa práve len najedla, a trochu zaopatrila mm- je mu veľmi zle- asi z práce-nedal si povedať a ťahal do večera...celý deň sme si obaja znepríjemnili a teraz ešte toto.
tak všetkým čím pokojnejšiu noc 😎

matova
27. bře 2010

gina: trojky hej-očné, zväčša sa však najprv derú štvorky.
sherry: keď tie očáky presvitajú a už je aj teplota tak hádam vyjdú čoskoro.
tak pá, neviem čo s mm, je mu na zvracanie,navyše si asi zlomil aj prst 😒

gina333
28. bře 2010

matova: manzelovi skore uzdravenie prajem, viem aky su chlapi mrzuty ked im je nieco, aj obycajna nadcha ich zlomi. No su to fajnovky. 🙂

Jaj, inak dobre rano babenky 🙂 🙂 u nas noc presne ako minule, len s hodinovym posunutim, takze fajn. 😉 😉Len neviem kedy ju dat spat, chodieva okolo 11:30 no ved uvidim aka bude. Vonku je zase slniecko, keby to chcelo vydrzat cely den. 😵 😵

katzi
28. bře 2010

ahojte,

prchalko: odhalilas mě - kdybych měla druhý, je konec s pařbama 😀 No je fakt, že v tomhle ohledu je Adeli zlatá - manžel s ní večer nemá vůbec problém, usíná sama, a tak do té půlnoci než se vracím vždycky spí. Takže to se mu to hlídá 🙂 Druhý bych brala hned - ale ty noci, vstávat k oběma,.... 😖 😝

Jinak včera s kamarádkou fajn - s ní je to vždycky jiný svět, ona je sama, bez chlapa, bez dítěte,...ale nebere to nijak tragicky, naopak - má tisíce zájmů, kamarádů, aktivit, jezdí si nakupovat do Prahy, Vídně,.....no užívá si než jednou taky zakotví. Takže si popovídám i o něčem jiným než o dětičkách, třeba o chlapech 😉

Za chvíli vyrážíme k tchýni, půjdem tam u ní pak ještě ven na pískoviště, takže budu zase až večer.

Všem pa a pěknou neděli 😵

prchalka
autor
28. bře 2010

Dobré ráno,
všichni ještě spí, ne???? 😀 😀 😀 😀 No konec srandy. Dostala jsem se sem až teď. 😝
Nechala jsem jí dneska spát zase s MM, že kdyby se probrala v těch 5 a už neusnula, tak to dneska nevadí... Hmm, probudila se ve 4 🙄 😖 Půl hodiny jsem čekala jestli mu tam zabere, nestalo se, když už zabečela potřetí, šla jsem tam a lehla k ní, usnula v 5 😠 takže v 6 nového času - to jsem přesně potřebovala 😠 🙄 Ještě hodinku chrupla a pak se teda probrala s náladou pod psa. Tak taky nevím, v kolik půjde spát, ale dám jí jako obvykle, tak kolem té půl 12, snad to vyjde 😕
Záda mám vejpůl a rýma mě drtí ☹
matova: Jak manžel, je mu líp? Nepropuklo toho u něj nějak moc? 😖

gina333
28. bře 2010

ano my to netrvalo dlho, normalne zaspinkala 11:40. 🙂 Bala som si , ci zaspi, bola by som nerada koli vecernemu zaspavaniu. Celkom vyhovuje, ze chodi spat cca 20:15. 😉 😉 Idem trocha poupratovat, obed mam dnes u svokry, ale az ked sa mala zobudi. 🙂

prchalka
autor
28. bře 2010

Taky spíme 11.40, takže celkem v normě 😉

ined77
28. bře 2010

ahojky vespolek 🙂 ,
tak noc...krátká a provrtěná 😖 .ráno všichni poblblí z posunu času,matýnka to teda asi vzalo nejvíc 🙄 ...dnes je opravdu ligově protifný 😠 .jenže...objevila jsem,že se nám proklubává poslední 4,to teda ten klid dlouho netrval-celé dva dny 😒 .
včera jsme byli odpolko venku 2h,večer usnul celkem rychle,no spíš tak normálně.mě to večer trošku vzalo u tv 😔 ,ale jen co jsem zabrala,matýnek u plakal.
dnes ráno jsme uklízela ve vchodě(měli jsme velký úklid),s matýnkem byl tatínek..šel do práce až v 9.30.a za tu chvilku byl z malého totálně vyřízený 😅.
my jsme pak jeli nakoupit,jenže...potkali jsme kamarádku s malou a a měla tříkolku.mně bylo hned jsné,že to bude průšvih,že jakmile na ni matýnek sedne nebude chtít dolů.no taky že jo..chvilku jsme byli s děckama na hřišti a pak nás jely vyprovodit a před barákem scéna jako z humberta 🙄 .doma pokračování 😨 ...tak jsem dala rychle obídek a šlo se hajat.spinká od 11.50 🙂 ,chválabohu 😀 .
odpolko pojedeme k babi,tak snad si trošku odfrknu 😝 😅 .
jdu dočíst 🙂

ined77
28. bře 2010

prchalka 🙂 ..... 😕 ,to něco naznačuješ s tím břichem????????? 😀 ,jako že by se tady postupně z téma nespavců stalo růst zubů........bla bla a těhotenství??? 😀
u nás se dnes vstávalo v 6.45 🙂 ,takže je zase jako kohutek 😝 ,ale bylo vidět,že je překvapený tím přítmím 😀.
a na léto jste vidím připravení,to je super 🙂.s tím pískovištěm to e fakt zvláštní,asi to bude nějaký solitér 😀.
s tou péčí..tay bych si dala říct.už jsem si i říkala,že bych zkusila pedikůru a tak...v tomhle jsem na tom stejně jako ty 😅.

katzi 🙂...ty pařmenko jedna 😀.také se připojuji k holkám 😔...já už se snad umím bavit jen o plenkách 😅.
změna by bodla 😉.jenže žádnou takovou kamarádku nemám 😅.
a co,byl dudlík?

sherry 🙂...jejda,no jde vidět,že vás kdosi nebo cosi opatruje,to je dobře 😵.tři děti???to už byc si asi hledala vhodnou větev 😀.ale co člověk ví že 😉.
jo a co vlastně dělá ten tvůj prstík zlomený?už je to dobré? 🙂

gina 🙂...na tu mléčnou rýži jsi mi udělala takové chutě 😀 .vyzkouším 😉 .třeba by to jelo i matýnkovi 🙂 .
sprchování je i u nás stejné.já jakmile se kamkoliv zavřu,maty je hned z druhé strany a buší a ječí 😀 .
a že máme vanu vím jen proto,že se v ní koupe malý 😀 .

matova 🙂 ...o jéééééé,ještě TM ...tak to už máš rázem děti 2 😀 .jak mu je? a zlomený prst,na ruce nebo noze 😕 ?
vidím,že se vám to večerní spaní pěkně posunulo 🙂 .
ještě jsem ti chtěla včera něco napsat,ale už jsem to nestihla a dnes si to nepamatuju 😎 😀 😝...no třeba mě to ještě trkne 😉
matýnek včera po odpo probuzení seděl 30 minut!!!před tv v naprostém klidu,sledoval prázdniny pod psa s t. holým a snědl celou misku hroznů 😀 ...musím to sehnat na dvd 😀.
potom přišel za mnou,chytil mě za ruku a odvedl do obýváku,aby mi ukázal,že už hrozny nejsou...už jsem další neměla,tak dostal okurku na kostičky a ještě chvilku vydržel kukat...kam se hrabe fík a krtek že 😀

ined77
28. bře 2010

malá ukázka motorkářů 🙂
holčička se jmenuje sylvinka a je přesně o měsíc a den starší 🙂 (chodí spolu za ruku 😀 ,ale ještě jsme to nastačily vyfotit 😅 )

matova
28. bře 2010

Ahojte,
u nás sa spalo pekne-teda len šimonko- našťastie nedal o sebe vedieť do 5h nového času, potom stiahol mlieko a spal do 7h, tak fajn, boli sme vonku 1,5h, síce tam svieti oskar ale kosa to je- ochladilo sa nejak.
Ja som sa príliš nevyspala a mm už vôbc nie ☹. Najprv som si myslela že mm si vymýšľa, prifarbuje, ľutuje sa- po tom čo som ho sfúkla že mohol končiť skôr a nie až večer a aj by mi malého zabavil a ja by som stihla tie okná...ale ukázalo sa že je to fakt zlé, zimnica, a teda neviem či to môže byť zo svalovej horúčky ale asi skôr nejaká fakt brutálna viróza (zvracačky, hnačky), nič nezaberá - teda večer čaj, +uhlie. Ráno som mu nasadila malého Hylak a dúfam že mu to teda prejde do zajtra, lebo mám v podvečer ísť na ultrazvuk 😒. Ja sa teraz hrozne bojím že to chytí malý a aj ja- teda my 😒. Nevieme z čoho to je, jedli sme takmer to isté....
ined: prst na ruke- spadla mu na ňu dlažobná kocka. keď to je taký tvrdohlavec, len sa ženie aby stihol čím viac, a nedopraje ssebe a tým ani nám kúsok pohody kôli tej blbej robote☹ A zjazd motorkárov 😀 zlaté sú tam detičky 😵

matova
28. bře 2010

ozaj, malý spí od 12:15, stiahol len fľašu, keď sme sa vracali domov, tak mi skoro zaspal v kočíku, tak som ho už len plačúceho povyzliekala a dala mlieko, pri obede by sa zasa prebral...

prchalka
autor
28. bře 2010

Tak jsme vyspalý, 1.20 😖 Už to vypadalo na posteli nadějně, ale rozplácla se hlavou o čelo postele a.. otevřela oči a konec.. no tak aspoň nebude problém večer.. 🙄 Mě bolí hlava ☹

gina333
28. bře 2010

ined: krasnucky motorkari 🙂 🙂

matova: manzela my je fakt luto, take daco mala teraz aj moja svokra, veru u nej to trvalo peknych par dni. 😒 😒 Skus mu uvarit zemiak v supke, ryzu vo vode, nech pije Colu, nesladeny cierny caj, a dobre su take hrube tycinky nicim neochutene. Volaco musi aj jest a pit aby sa nedehydratoval. 😒 😒

ined77
28. bře 2010

matova 🙂 ..jejda ☹ ...že by nějaká střevní chřipka 😢 ?tady to řádilo tak měsíc zpátky,nám se to naštěstí vyhnulo,ale koho jsem potkala,tak to v rodině měli,ať děti nebo dospělí ☹.chudáček teda ☹...no hlavně aby jste to nechytli vy se šimonkem 😨.
a s prstem..no raději zajet na rentgen 😨.no jo,času je málo,tak se snaží aby jste to mli vše pěkné,ale odpočinek je také důležitý ...pak to dopadne takhle 😒 .
děkujeme 🙂 ...matýnek je kupříkladu zlatý snad jen na fotce,jo ještě když spinká 😀.ale musím ho ochválit,už mu to na motorce začíná jít...trénink dělá šampiony 😀 😉
taky je u nás chladno.chtělo by to teplé sluníčko 🙂
a zítra jedete na utz???těším se těším 😀 ...pak písni co a jak,budu na vás moc myslet 😵

ined77
28. bře 2010

gina 🙂 ...děkujeme 😵

matova 🙂 ...i hořká čokoláda může pomoct,smecta,banán,mrkev,suchary,rohlík...a pak jak píše gina 🙂
však ty určitě víš 😉 snad to nebude nic hrozného 😢 .i teplotu má?

matova
28. bře 2010

prchalka: teda, škoda toho spánku u čorí 😒
gina: mm nechce absolútne nič jesť, stále sa mu dvíha žalúdok...Mám tu doma nejaké knihy, píšu že keď nie je chuť do jedla tak najskôr teplé nápoje a sladiť, med je dobrý pri tomto- máme doma aj čaj pri hnačkách a otravách...som zásobená, mesto je ďaleko 😉. A radšej má ryžu, tak už varím pre prípad.. ale vraví mi že stále mu je rovnako zle 😢
ined: áno, napíšem, mám to až o 17h, neviem ako to bude zvládať malý s mm kým tam budem...než prídeme domov a uspím šimonka...takže ozvem sa určite, ale naozaj až dosť večer 😉

matova
28. bře 2010

ined: ozaj aj smectu dávame. teplotu má 37,1