Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
31. bře 2010

katzi: neboj, ked to zaberie, tak to dostanete odomna ako darcek 🙂 🙂

My sme sa uz okupali, dala som jej aj ten sirup, nemyslim si, ze na prvykrat to zaberie, ale co ak??? 😉 😉

lehna
31. bře 2010

gina- super, díky moc. taky jsem koukala a taky našla jen ve slovenských lékárnách, takže to bude jak píše Katzi 😀 , budeš nám to posílat,pokud to bude zázrak 😀
Tak držím palečky,aby to pomohlo aspoň trochu 😉

prchalka
autor
31. bře 2010

gina: Všichni dostanou darček? 😅 😀 Už se těším 😀
Čorí se počtvrtý dneska potento tak nevím.... zuby???
Šaší jako dobrý, ale že by z něj omdlela to ne 😀
luci_enka: A odkudže jsi přibližně? Dozrát nervová soustava, jo? No nám to začalo v 11 měsících... ze dne na den! Bohužel taky už jsem na tom byla tak, že jsem se bála jít spát, že to za chvíli zase začne a co když neusne.. A v noci, když se mlela a mlela, tak jsem brečela nebo měla hroznej vztek! Po delší době si člověk opravdu zvykne ☹ A není to tím, že jsme ve stresu, jak se dneska v jiné diskuzi psalo? Jestli jste všechny nemožný tak, jako já, tak se nedivím, že nám ty děti nespí - chovají se totiž jako my 🙄
katzi: Hlavně, že ses utahala, budeš spát a co bude dělat Adelí ti bude jedno 😀
matova: Myslím na vás!!
ined: To snad ani není na veřejnou diskuzi ten náš plán! 😅
PS: Si představte, že 3,5 letý klučina od sousedů chodí ještě poo spinkat tak od 13-15h, dneska tuhle zprávu přines MM. No to si myslím v tomto věku už Čorí fakt nebude chtít! Už teď spí míň, než on. Některé děti už ve 2 letech nespí.. 😕 Zato pak chodí večer brzo, to je můj sen 😀
Tak letím do koupelky..

prchalka
autor
31. bře 2010

Zkoušel tu někdo tu Sedalii?

lehna
31. bře 2010

prchalko- ne my nezkoušeli. a na jaké diskusi se probíral stres??? si to asi pročtu. tak já budu asi vystresovaná. se půjdu někam uklidnit a malý bude spát,jo? hmmm.....

lehna
31. bře 2010

MM dneska uspává, je tam nějak dlouho 😖 😅

sherry28
31. bře 2010

tak spí 😉 dneska kadil jen 3x (sice to má konzistenci řídkou 😝 ale není to časté) 😅

sherry28
31. bře 2010

ženy na HBO jde líbáš jako Bůh ještě jsem to neviděla, tak mizím k telce, právě to začíná, tak všem klidnou noc 😉 aby ty vaše děti spaly aspoň z poloviny jak Mára 😔 😔 😔

katzi
31. bře 2010

tak taky spí 😉 Dnes to šlo úplně bez protestů - na poprvé jako Pája 🙂 (nebo jak to je v tom Večerníčku) 😀

gino: teda to je od tebe velkorysé 😀 No zítra budeme žhavé na echo od tebe jak to u vás dnes v noci probíhalo 😉

prchalko: jj, kdybych si ještě dala nějaký slaft drink, tak se mě Aduš dnes fakt nedovolá 🙂 Sedalii jsme zkoušely - a prd. Má jen takovej lákavej, mnohoslibnej název, ale efekt nula 😒 🙂

ined: taky máš ráda Přátele? Máme stejnej vkus 🙂 Jdu si k nim opět lehnout - ve středu je mám v TV pauzu od seriálů, tak si to vyplňuju takto 😉 Mám všech 10 sérií na DVD a vždycky mi spraví náladu 😵

Všem pěkný večer i luxusní noc 🙂

gina333
31. bře 2010

katzi: tu luxusnu noc beriem. 🙂

Joj, a myslite si, ze pri mojom stasti ten zazracny sirup zaberie?? 🙂 🙂 Uz zaspinkala,ale taka teplucka sa my zdala, tak po odratani ma 37,8°C to je asi ta reakcia na ockovanie. 😒 😒 😒Len aby to horsie nebolo, uz my nic ine netreba takto na sviatky, ani dokina nebude robit, tak sa modlim aby nas vsetko zle obislo. 😖 😖 Tak idem sa trocha pritulit k Natalke a spat. Zajtra sa zacinaju prazdniny, tak aj Nati bude do stredy s nami doma. Uz sa tesim, bude nam veselsie.

Tak peknu nocku babenky a deticky 🙂 🙂

prchalka
autor
31. bře 2010

katzi: Ale to nesmíš dávat Sedalii ale Lehálii, víš?? 😀 😀
lehna: Hážu odkaz. Diskuzi začala naše nová posila a já tam přispěla svým hloupým názorem a pak jsem to schytala 😝 https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zavisle-... si počteš...
gina: Pokud bude teplota, tak to zvládnete s nějakým sirupem, to bude hned pryč. Mně se taky poslední 2 dny zdá večer teplejší, ale neodvažuju se měřit, nestačíme na ní 😅
Všem noc v rámci možností 😔 chrup chrup...

luci_enka
31. bře 2010

Prchalko, jsme kousek od Kolina...
trosku me stve, v co se ta nova diskuse "zvrhla"... byla jsem rada za nazory normalnich matek, hlavne jsem doufala, ze to neni tema, kde by se ruzne poucovalo, jak to delame blbe, coz si uplne tak nemyslim ☹ to me mrzi...
taky uplne neverim, ze to bude tim stresem, i kdyz jsem v nem taky skoro porad, ale myslim, ze to nebude az tak horke...ja ti nevim 😝 a ja jinak spim hodne dobre, akorat ted me mala nenecha ☹

jinak ten sirup jsem se taky odpoledne pokousela hledat, tak si pak holky ze Slovenska muzou otevrit na MMB obchod, kde ho budou dodavat zoufalym matkam v Cechach 😀 😀

prchalka
autor
1. dub 2010

Dobré ráno v dubnu 🙂
U nás nic-moc, válela se docela slyšitelně, takže jsem moc nenaspala, několikrát krákala, ale dudlík myslím jen 1x a dneska přidala i nový prvek - ve spaní jak kvičela, tak kopala nohama, jako když se vzteká 😖 Vstávačka v 6.
luci_enka: Važ slova radši, nejsme zoufalé!

gina333
1. dub 2010

dobe ranko 🙂
no tak az taky zazrak sa nekonal. 🙂 Bola hore o 23:00 a potom az 4:00 ale medzitym sa cely cas vrtela, stonala, lozila po posteli. A kedze spi so mnou tak lozila po mne, kopala ma. 😒 Vstavacka o 6:40 co je dobreeeee. 😵 Teplotu nemala, ale dala som jej pre istotu Nurofen, tak neviem teraz z ktoreho sirupu spala. 😵 😵
U nas svitei sniecko tak vam prajem krasny dnik. 😵

katzi
1. dub 2010

ahojky,

gino: ☹ Třeba to ještě zafunguje později. Nebo to bez pozitivně, že alespoň nebudeš muset dělat hlavní distributorku "zázraku na spaní" do ČR 😀

prchalko, lucienko: kukula jsem v rychlosti do té nové diskuze. No sranda 🙂 Ale ani jsem to nedočetla celý, na mě je to moc dlouhý a moc řešící 😅

A naše noc: po dlouhé době byla opravdu luxusní. V 1h jen dudel, pak v klidu až do 5.20, míko a vstávačka v 7h. Já jsem byla celou dobu u sebe v posteli a Adeli u sebe v postýlce. Tak nevím jestli pomohl zas čípek (berem druhý den), nebo to utahání v kavárně 🙂

katzi
1. dub 2010

prchalko: Laurinovou vezmem do party 😀

luci_enka
1. dub 2010

hezke aprilove rano holky, jdu vas jen pozdravit, az dam malou spat, doctu vas...
prchalko 😝 radsi uz nic nerikat, velky bratr je vsude 😀

Laurinovou jsem videla parkrat v tom poradu na Prime, no nestacila jsem zirat, jak je vychrtla... tak tim se to vysvetluje, na vas ta nespavost vasich deti ma taky takove ucinky? 😅

gina333
1. dub 2010

katzi: no paradna noc 🙂 Ja by som tu distributorku brala, prilepsenie k materskej by my veru bodlo 😀 😀

prchalka: tu temu som citala aj ja, veru ako katzi pise, su tam riadne romany, nic pre mna - bez urazky. 😉

A ta Sabinka je krasna aj ked je taka chuda, ale potesi cloveka, ze aj celebrity maju plane deti 😀 😀 😀 😀 😀

Ja uz mam povysavane, Nati isla do tanecnej na trening, Sophi sa my tmoli za zadkom, idem si este vlasy umyt. Navarene mam, vcera my moja perfektna svokra navarila kuracej polievky a upiekla kurca, no nie je na svete krasne??? 😵 😵 😵

gina333
1. dub 2010

idem vam dat trapnu otazku, peciete nieco na Velku noc? 🙂 🙂 🙂 Lebo ja nie, niezeby som nevedela, ale vzdy pecieme spolu so svagrinkou, ale ona teraz toho ma moc, svokra ta vari kuzelne ale nepecie, mne sa samej nechce 😒 takze idem si objednat z cukrarne. 😉 😉

sherry28
1. dub 2010

ahoj ženy 😉 u nás noc suprová(nevím co se stalo)spal zase celou noc až do sedmi 🙂

luci: přispěla jsem do té tvé diskuse 😉 od Kolína?My od Kutné Hory 😉 🙂

teď tady mám spousta práce, povlékám, vysávám, peru, žehlím, vařím atd. zítra přijede druhá sestra(ta nejmladší)s Kájou a JM, budou tu na velikonoce 😉 🙂 ta zatím o O pa

sherry28
1. dub 2010

prchalka: možná by si tuhle diskusi mohla zamknout, aby jsem chodily jen ty, které mají stejné problémy a ne ty co mají potřebu někde něco kopírovat bezsmyslově 😉 🙂

luci_enka
1. dub 2010

sherry: noc preju a tise zavidim 🙂 tak to mame od sebe kousicek! 😉

gina: ja jsem upinala vsechny sve nadeje k zazracnemu sirupu 😅 tak mozna dneska to vyjde? 🙂 ja na Velikonoce nepecu, jen asi beranka, jsme na to sami dva a v pondeli pojedem nekam na vylet, takze u nas by se ani vic nesnedlo..

luci_enka
1. dub 2010

jo, holky, taky jsem se chtela zeptat na ty cipky.. co to je? neco na zuby (jako paralen) nebo na neklidne spani neco specialniho? to neznam a jak vam to pomohlo?

gina333
1. dub 2010

sherry: paradna noc, ved vy ste uz za vodou. 🙂 Ked to takto pojde u vas dalej, tak tu asi zostanem jedina, kto bude prispievat do tejto temy. 😉

luci: tie cipky su na kludny spanok - Vibrucol. Aj my sme to mali, obcas nam to zabralo. 😉

sherry28
1. dub 2010

gina: k tomu pečení, tak já nepeču vůbec nic, všechno kupuju, spíš se vždycky s Lukasem vyblbnu při barvení vajíček 😉 🙂 a pak děláme výzdobu (už ji máme)😉

luci_enka
1. dub 2010

gina: neboj, ja tu budu s tebou dal verne psat jeste asi dlouho 😀 a ty cipky teda taky zkusime, vyzkouset se ma vsechno, kdyz to nepomuze, budu trpet dale 😝

gina333
1. dub 2010

tak moja babulka uz od 11:20 spinka, idem trocha poupratat byt, vonku je krasne slniecko tak poo pojdeme na prechajdu. 🙂 Halo, kde ste vsetky???????????????

katzi
1. dub 2010

já už jsem Adelí taky uložila, myslím, že ještě nespí, ale je tam potichu 😉 Dopol. jsme byly chvíli venku, je tu kráááásně. Jen na písek to dnes nebude - je to od včerejška mokrý 😒

gino: já nejen že nejsem velká kuchařka, ale ani pekařka 🙂 Můj nejčastější pečící výtvor je štrůdl - je to jednoduché a máme to rádi 😉 Tak asi i na velikonoce upeču jen štrůdl, nebo ani to ne a koupím vánočku 🙂 A sama v této diskuzi určitě nezůstaneš -neboj, u Adélky to taky vypadá na dlouho, nebo i kdyby ona spát začala, plánujeme to druhý, takže já tu budu roky 😀

lucienko: jak píše gina, ty čípky očas pomůžou, občas ne. My je vždycky chvíli berem, pak vysadíme a po nějaké době zas nasadíme. Na tom začátku je myslím ten účinek nejlepší. Ale někdo (myslím prchalka) psal, že jim naopak zabíraly až třeba pátý den užíváníní. Ale možná je to jen placebo a není to o fungování čípku, ale o náhodě 🙂

katzi
1. dub 2010

ještě jsem teď četla znovu tu Laurinovou a stejně těm celebritám nezávidím jak jsou pod dozorem - představa jak na titulní stránce Blesku rozebírají moje kruhy pod očima je teda dost blbá 😀