Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. dub 2010

gina: Vy jste v paneláku a zvoní se dole??? ☹

ined77
18. dub 2010

holky,vás dočíst 😝 😀

matova 🙂 ..noc krásná,ale teda ta večerka 😖 ...u nás se to zatím drží nejdéle do 19.45 a snad se to dál posunovat nebude 😅 .už tak nevidím ani zprávy a o světě vím prd 😀 .
do zoo určitě jeďte,je to super relax a změna 😉 .i šimonek bude určitě rád 😵 .my se do zoo chystámetaké bzy.máme tady u nás zoo lešná..je fak pěkná 🙂 .

gina 🙂 ..jejda,co to čtu 😕 .chuďátko sophi 😢 .včera mi mm říkl,že zase všude řádí střevní cřipka,prý hodně i u nás 😖 ..to by nám tak chybělo k štěstí 😢 .
tak hlavně ať je maličká brzy v pořádku,kuřátko jedno malé 😵.
papučky krásnééééé 😵
a nati ať si užije oslavičku 🙂

sherry 🙂 ...šťovík jo? 😨 ti kluci mají nápady teda 😅 .tak snad už to bude v pořádku a luki i marýsek budou jako řípy 🙂.
okna krásné 😵 ...my máme takové malůvky v koupelně-rybičky 🙂
a zítra držím moc palečky na kontrole s mimískem doufám,že bude fotečka!!! 😵
taky mát super sousedy teda 😠 ...no ale aspoň se omluvil...snad bude příště víc přemýšlet 😉

prchalka 🙂...jj,sny 😒 ...taky mám někdy takové ,že jsem ráda,že se proberu do reality 😨 .
co ta čorí běsní? 😕 ..snad na ni taky něco neleze ☹ .

katzi 🙂 ..ty si ''dovoluješ'' u maminky ještě co? 😀

petot 🙂 ...jj,všechno je možné ☹ .fakt je,že u nás se spinká špatně od 4 měsíců...první hexu dostal až skoro v 6 měsících.průvodní jevy ukazovaly na zoubky..tak těžko říct kvůli čemu vlastně nespí dobře...možná je to všechno dohromady 😢 .

kadlecova.misa 🙂 ...to je moje nejčastější fráze v mateřství...je toto vůbec možné? 😀 😀 😀 ...
a jak spinká přes den..nemá to otočené? 😨

nová tvář mi teď vypadla jménem...viktoriakarin??? 😅 ...ahojky 🙂

matova
18. dub 2010

gina: 😒
prchalka: veru škoda, keby sa to aspoň nejak zlepšovalo no mam pocit že naopak a týždne mi ubiehajú....
ined: to je super že ti aspoň ide skoro spinkať. Nechápem, dooobedu vydží max 5,5h, poo si ťahá 7-8h, ale to je isto kôli tomu že je stále vidno, on si vkuse kontrojuje slnko 😝 .
pomaly sa lúčim, malý začína vzdychať..a už je tu zasa plač, no kým ho dám dokopy aj zoo zavrú, tak všetkým pekný deň, páááá

ined77
18. dub 2010

gina 🙂 ...jj,lidi jsou někdy jako praštění..kdysi na nás někdo taky tak zvonil...zrovna jsem matýnka pracně uspala.tak jsem stála u toho telefonu a držla ho v utěrce,aby to už nezvonilo 😀 .patrně na to ten dotyčný přišel,že je jako zvednutý a cosi hulákal 😅 a já čekala až toho nechá a pak jsem to teprve položila 😎

prchalka 🙂...ale jo,včerejšek byl fajn,ale víš jak jsem si nadávala,že já trubka se nekukla na net 😠 .
já se už těším až se osluním odpolko venku,patrně zajdeme i na pivečko 😅 ...bůhví kdy zase bude takhle teloučko 😢
také jsem chtěla péct,nakonec jsem otevřela bebe sušenky a je to 😝 😀

matova 🙂...no je fakt,že je to zvláštní,že šimonek tak tatínka odmítá ☹...možná je na něj TM vážně moc hrrr a on má raději piánko 😒...maty když jsme doma všichni taky spíš preferuje mě,ale ven jde s tatínkem v pohodě a rád...každopádně by to chtělo ty dva nějak sblížit,protože až bude mimísek na světě,tak bude potřeba aby šimi s tatínkem vydržel 😨je to na houby,ale třeba se to vyřeší časem nějak samo 😉

zítra jdu na 8h za notářem kvůli dědické pozůstalosti 😢 ...z toho moc radost nemám.ale zase se věci pohnou a bude to dříve vyřízené,snad...matýnek bude u kámošky se sylvinkou,tak mu smutno asi nebude 🙂 ...stejně myslím,že budu tak v 10h zpátky 😉 .

ined77
18. dub 2010

matova 🙂 ...nad tím pemýšlím také často..dopoledne je vzhůru tch 5-6h a je k.o.,usne v momentě a večer ho ne a ne uspat 😒 .asi máš pravdu,když byla dřív tma,bylo to snažší ho zahnat do pelíšku 😅 .
pěkný den i vám a užijte si výlet 😵

ined77
18. dub 2010

u nás se spinkalo 2h,asi dospával včerejšek 😅 .
tak pěkný zbytek neděle všem a zítra v kroji,páááá 🙂

prchalka
autor
18. dub 2010

U nás se nakonec spalo tak 1.40 v podstatě. Pak už to bylo dobrý. A 2h teď venku na zahrádce, křídy a písek a dobrý 😉

gina333
18. dub 2010

prchalka: ano, dole mame zvonceky, a to este prisiel aj hore ale som dopredu otvorila dvere aby este raz nezvonil, ale to uz bola Sophi hore. 😒

My sme uz doma, boli sme na obede u svokry, potom trocha na prechadzke, teraz sa hra. Objavila stare hracky a ta ma sa s cim bavit. 😉 Nic moc nejedla, ale nevadi, aspon, ze uz nevrackala. 🙂

gina333
18. dub 2010

tak aby som toho nemala malo, Natali prisla z oslavy domov tym, ze tam raz vracala aj ju prehnalo. 😲 😲 😲 😲 Dala som ju do postele, uvarila cierny caj, lavor pod postel a cakam...... ja som si pre istotu naliala dobru Slivovicu, svokra my poradila, ze to pomoze aby to aspon mna obislo. 😝 😝 😝 Takze mam doma lazaret. 🙄

katzi
18. dub 2010

ahooooj 🙂

tak jsme zpět od mamky. Dočíst vás vůbec nemám šanci 😅 🙂

Jen z posledních příspěvků jsem pochopila, že u Giny řádí střevní viróza 😖 Držím palce ať je to brzo dobré!

Jinak my jsme se měli fajn - Adélka se vyřádila na zahradě, s mamkou, bráchou, krmila tam slepice, byla se dívat v družstvě na telátka,...prostě agroturistika 😀

Dnes po o mi úpně haluzově usnula už před 11h - mamka dovařovala oběd, Adeli už měla docela dost, přišla si mi sednout na klín, pak si mi opřela hlavu na rameno a najednou byla tuhá.Takže se ani obědu nedočkala 🙂 Vydržela ale naštěstí spát až do 13h, takže jsme to do večera krásně zvládli. Teď už probíhá koupačka.

sherry28
18. dub 2010

tak mi vykoupaní a kluci si ještě chvilku hrajou 😉 Lukymu je líp, ale furt je průhlednej 😒

gina: tak mě napadá, jestli něco není ve vzduchu z tý islandský sopky 😕 protože vy máte totéž co my 😖 a moc nevěřím tomu, že zrovna teď na Slovensku a Česku řádí střevní chřipka 😨 i Marek dneska lehce blinkal 😅 no už aby to bylo za námi, Lukášek zítra do školky nejde, ale jede se mnou na gyndu 🙂

co se týká světla a tmy, tak marek, když se vzbudí kolem třetí ráno, tak se podvá z okna a zjistí, že je tma, tak lehne a spí 😅 ale jak se probudí v šest a vidí světlo, tak sedačka na postel, oči dokořán a už si zpívá nebo brouká a hraje si se mnou 😀 takže my si koupíme do ložnice ty žaluzie 😉 chci aby v létě spal (přes prázdniny) aspoň do sedmi 😝 on fakt reaguje na světlo a tmu 😠

gina333
18. dub 2010

sherry: a vies ze mozno mas pravdu 😲 nato som veru nemyslela, Nati uz 2x vrackala, to bude masaker v noci lietat z izby do izby 😝 😝 v takychto chvilach som strasne nastvata, ze MM je prec.

sherry28
18. dub 2010

ženy tak já všem přeji tichou noc a loučím se už nepřijdu, vstávám brzy musím ráno ještě jet do obchodu a odvíst jim čerstvé pečivo (koblížky, rohlíčky, loupáčky atd.)aby tady měli co papkat, MM hlídá a pak jede do práce, o půl dvanáctý bych měla být zpět, akorát na spaní 😎 (jedu autobusem, vyjde to levnějc), tak pa 😔

sherry28
18. dub 2010

gina: já ho doma mám, ale je v noci nepoužitelný, takže jsem včera také lítala z pokoje do pokoje 😅 tak přeju ať je to v poho 😉

prchalka
autor
18. dub 2010

Holky nestrašte s tím blitíčkem. Jestli se přidá ještě někdo, tak teda už budu mít bobky 😢
Taky se loučím, aby toho nebylo tolik na čtení. Druhá čtyřka leze a leze.... Tak já se letím koupat.. pá a brou!
Teším se na dobré zprávy sherry 😉
Jo a holky katziový.. ahoj doma a zítra zase realita všedního dne 😝 Už teď se taky těším!

gina333
18. dub 2010

katzi: to si si oddychla aj za nas 😉 😉

Baby co myslite kedy mozem dat Sophi mlieko do normalnej vody nie do tej ryzovej zbrndy???

gina333
18. dub 2010

Tak Sophi uz spi, idem ku Natalke.

Pokojnu noc aspon pre vas. 😔

matova
18. dub 2010

Ahojte,
malý spal 1:30, naloženie do auta prebehlo rýchlo, odchádzali sme už o 14h, veľmi sa tešil že ideme kuknúť zvieratká- tam veľký šok-zavretá Zoo, otvárajú od utorka 😠 . Ani nás dopredu nenapadlo to dopredu pozrieť na nete 😒 . Chudáčik plakal, hodil sa tam pri aute na zem...vymysleli sme náhradný program- v nákup. centre obchod so zvieratkami 😀, detské ihrisko a potom sme sa zastavili ešte na salaši kde sa povozil aj na živom koníku 😵 , no necelé 2 kolá lebo keď zistil že počas druhého kola už s ním neidem (mm ho držal celý čas), tak spustil a mm ho musel zložiť. Bolo v podstate fajn, len ja som unavena ako taka kobyla, vkuse bol v pohybe, a keď on je take tintitko treba mu byť stale v pätách. Dali sme si aj jedlo, ale...museli sme sa vystriedať pri stole-on skratka neposedí ani chvíľu ☹. V aute vymýšľal, kŕmila som ho tam kadečím...Domov sme prišli o 18:30 a to ma dorazil, vôbec nechcel domov, všetko musel zasa poobiehať- hoci chodiť nevládal 😝 , ja už som myslela že sa vystriem vonku...rýchla sprcha, mlieko 2x + motanica zasa neskutočná. Ja neviem, bolia ho zuby že neodkvecne hneď??? 😠 😔 .
Fotka sa pokúsim hodiť do albumu 😉

matova
18. dub 2010

sherry, gina: obe deti zvracali??? 😕 😒 😒 😒 , tak možno predsalen viróza. Zo sopky môže také čosi byť?

matova
18. dub 2010

sherry: držím ti zajtra prsty a teím sa na správičku 😵
gina: ja neviem kedy vysadiť tú žbrndu, my sme ani mlieko nepili dva dni ale on vracal vtedy celu noc kazdu polhodku, neskor kazdu hodku tak som sa velmi bala...a davas stale este Hylak?, davas ho aj Nati uz?

sherry28
19. dub 2010

krásné ráno 🙂 prý má být slunečné 😉

kluci ještě spí, já už tu potichu pobíhám 🙂 vařím čaje, chystám oblečení, atd. 😕 všem pěkný den (užijte si ho) teplo pak bude až zas o víkendu 😉 letím do sprchy 😅

prchalka
autor
19. dub 2010

Dobré ráno,
u nás se konečně trošku klidněji spí, ale čípkujem no 😕 Probrala se poprvé myslím něco kolem 1.20, jestli si dobře pamatuju, tak to bylo fajn! A pak spala se mnou až do nějakých 4h (prostě mezi tou 4-5h se budí 😠 😠 pořád)! A začala se probíral v 5.40 a trvalo jí to půl hodiny, než se vymotala a rozlepila oči!
Tady je zatím zataženo. Týden před námi 😝

gina333
19. dub 2010

dobre rano 🙂
No to bola noc, 😲 😲 Nati vracala do 2:00 kazdych 40 min, lietala na zachod lebo ju prehanalo, do toho sa budila Sophi, no mala som co robit. 😝 😝 Rano Sophi da zobudila o 6:30 s obrovskym revom, asi sa jej daco zle snivalo, ponosila som ju na rukach a este stale spi, no ja som zvedava ako budeme spat na obed, este takto nikdy nespala, a to uz je 8:00. Aj mne je akosi divne, ani neidem jest, cierny caj som uvarila, dam si aj ja Hylak, nieze aj mne bude zle. 😠 😠 😠

matova: no ale predsa ste mali pekny den. 🙂 🙂 Simonko je tiez riadne sidlo. Hylak davam aj Nati, dam este aj Sophi, normalne mlieko jej skusim dat uz na noc, teraz jej este spravim do odvaru.

prchalka: aj u nas je zatiahnute aj prsi, tak zase budeme iba dnu. 😒

katzi
19. dub 2010

dobré ránko,

sherry: i u vás se blindí, to jsem přehlídla 😖 Teda co to zas řádí 😒 Taky přeju ať už je to dobré. A dnes jedeš na gyndu 😵 Držím palce ať je vše v pořádku a potom nám poreferuj 🙂

gino: teda u vás noc katastrofa ☹ Tak hlavně, ať to nechytne ještě tebe. Držte se.

matova: jste hlavičky, že jste tak rychle vymysleli náhradní program místo Zoo a že to mělo úspěch 🙂

prchalko: čípkujete? Hlavně, že to pomáhá, to je super. My teď nečípkujem, není to až tak drsný te´d ty noci - tak 2 - 3x vzhůru, ale nechce žádný větší zásahy, většinou jen dudel, nebo chvíli pochovat a zas v klidu spí. Tak si čípek schovávám na horší časy 😉

Naše noc: vcelku fajn, bez větších motanic a fńukanic byla asi 3x vzhůru, ale já jsem jakási praštěná a nemůžu se probrat. Kafe už bylo 😒 Naštěstí je u nás krásně - zatím.

prchalka
autor
19. dub 2010

Tady už taky svítí, tak bude asi ještě hezky! Praštěná jsem ještě teďka taky. Obě jsme se ráno nemohly nějak probrat 🙄
Koukla teď na Elma a říkali tam cink cink, tak to taky říká 😀
Oběd - smetanová brokolice s bramborem, už jen dovařit ty brambory a bude to! Zase taková variace 😀
gina: Noc hrůzy ☹
katzi: U nás ty čípky asi fakt zabírají až po několika podáních, teď jich máme asi už 7 bych tipla... 😝 No to se vyplatí 😅

prchalka
autor
19. dub 2010

Tak už jsem tu zas 😅 a tady nikdo 😕
Čorí stlačila, co měla na talíři, tak jsem ráda, že jí brokoška chutnala, takhle jsem jí to ještě nikdy neudělala. Hodila bobí do nočníku a spí od 11.25. Odpol se asi půjdem opět provětrat ke švagrový, tam na zahrádce aspoň něco mají a vyběhá se tam 😉

sherry28
19. dub 2010

tak jsem zpět, MM malého uspal, sice bez oběda, ale jsem bez práce 😉 najíst dostane až se vzbudí 🙂

tak jsem byla objednaná na 9:00 😒 zapsaná u sestry v 9:01 a k doktorce jsem šla 9:50, to je síla 😠 od doktorky zase k sestře na krev (kvůli tomu rentgenu, brala testy na screening, zítra budou výsledky) 😖 ale mimi se vyvíjí tak jak má 😵 říkala, že kdyby něco, tak by se plod přestal vyvíjet, když mě rentgenovali v 5. týdnu, takže podle ultrazvuku vše fajn, foto nemám, ona tam fotky nedělá ☹ jsem 12tt, podle ultrazvuku MS odpovídá 🙂

prchalka
autor
19. dub 2010

matova: Se ZOO teda smůla, ale náhradní plán byl taky fajn 😉 Jen kdyby to šlo bez toho brečení, že 😢 😖 Musí se trochu pochlapit Šimon, copak bude dělat, až budeš v porodnici? On bez tebe asi nepřejde ani práh domu, co? To čorí už je oblečená a nastartovaná u dveří, jen se otevřou, už letí ven a je jí jedno, jestli za ní jdu nebo ne. To mě udivuje 😨 😅 MM jí ještě naučil ty dveře otvírat, takže až se jednou otočím a ona tam nebude, tak jí budu honit bůhvíkde.
Dneska jsem se taky jen otočila pro utěrku a ona málem zdemolovala šuplík myčky, protože ho chtěla vytáhnout, ale tahala ne k sobě ale dolů a ulítlo tam kolečko pojezdu a nějaký čudlík z něj, ale spravila jsem to naštěstí 😅

prchalka
autor
19. dub 2010

sherry: Už jsem se těšila, až ti tam bude svítit tt a dobré zprávy (myslím, že nejsem sama) 🙂 Já taky vždycky u mudr 2hodiny, hrůza! 😒 A copak, že tatínek nekrmí? 😅 😀

sherry28
19. dub 2010

prchalka: tatínek nenašel oběd 😀