Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
19. dub 2010

sherry: super, ze aj ty aj mimi ste v poriadku. 🙂

prchalka: aj Sophi sa rada hra s myckou, najradsej my podava umyty riad, ale s takou rychlostou ze mam co robit aby som vsetko zachytila. 😉

U nas lazaret, Nati lezi, nastastie nevracia, davam jej po lyzickach cierny caj a Kulisek. Sophi spala do 8:30 a zaspala 11:40, nikdy sa to este nestalo, ale cele doo bola taka protivna, umrncana ako nikdy, furt chcela byt na rukach a obzerat magnetky na chladnicke. Neviem vobec co jej je, na obed zjedla kusok polievky, vypila asi 120ml mlieka a spi, mam strach, ze dokedy. ☹ ☹ ☹

prchalka
autor
19. dub 2010

gina: Nádobí strašně ráda podává a taky to nestíhám uklízet, uklízí to už i sama, ale dokonce třeba ví, kam patří prkýnko 😉
No vidíš, usnula ti po 3 hodinách, chudák, je asi vysílená. Třeba jí ten spánek udělá dobře a bude spát jako obvykle! 😉

sherry28
19. dub 2010

gina: Sophi je vyčerpaná tím zvracením, tak dohání spánek 😉 myslím, že bude spát 😕 u nás už taky dobrý, Lukášek je takový přešlý, ale nezvrací 😉 gino prosím jak se jmenovali ty vitamíny co jsi v těhu brala, nemohla jsem si vzpomenout, dr. mi napsala něco podobnýho taky jsou tam jen čtyři Femibion

sherry28
19. dub 2010

oprava: jmenovaly

katzi
19. dub 2010

sherry: super zprávy, že je všechno jak má být 😵 Až teda na to čekání 😠 Tohle já ani moc neznám - u mého Dr. to vcelku jde rychle. A fajn, že Luky už je Ok.

gino: teda chudinky tvoje holčiny ☹ Držím palce ať se Sophi pěkně vyspí a nabere síly.

prchalko: máte fajn program na odpol. Pěkně tam čorí utahej ať spí jako zabitá 😉

My půjdem odpol. do obchodu - nějak je tu zase úplně vymeteno a není tu co jíst 😅 Cestou z obchodu přibrzdíme na hřišti.

gina333
19. dub 2010

sherry: Pregnium 😉

ined77
19. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás noc v podstatě dobrá 🙂 .
ráno jsem vstávala v 5.45 😔 ...matýnek samozřejmě se mnou a v 7h už jsem jela k notářce.ženu se jako blázen,cesty ucpané,já nervní z hodinové ručičky..dokvačím tam s jazykem na vestě,podám jí dopis a ona mi říká...mladá paní,ale máte přijít 20.4.,dnes je 19.4. 😕 😨 😅 ...no naštěstí to se mnou sepsala.už jsem fakt mimo 😅 .
mm zatím vypravil matýnka ke kamarádce na hlídání..tričko mu dal naruby,papučky nechal doma,ale jinak o.k. 😀 .
já jsem byla už v 10h zpátky,tak se ještě stačil vyřádit se sylvinkou na hřišti 😉 .
spinká od 11.45-usnul mi na rameni když jsem ho nesla do pokojíčku 😅
obídek:květáková polévka,kuř.maso na zelenince,brambory 🙂 (2 rýžoví medvídci)...brum 😔
jdu vás dolouskat 🙂

sherry28
19. dub 2010

gina:díky 🙂 koupím si spíš ty pregnium, tady v těch něco chybí, myslím, že hořčík 😉

gina333
19. dub 2010

volala som doktorke ci moze Sophi uz normalne pit mlieko, vravela, ze to mam dat po na pol s tym ryzovym odvarom, aj normalne jej mozem dat ovocny cajik, lebo my ten cierny uz nechce a potom ked nepije necika. 😒 Nati ma aj horucku, aj je hladna, vecer jej dam aspon suchar. ☹ ☹ Poo musim ist do obchodu, svokor pride pre Sophi nech je aspon trocha na vzduchu. 😉

sherry28
19. dub 2010

tak Luky teplotu neměl 😒 ani neprůjmoval, jen řádně zvracel ☹

ined77
19. dub 2010

sherry 🙂 ...super,krásné zrávičky 😵 .
já u dr.také vždycky strávím mládí 😠 😅

gina 🙂 ...jejda,chuďátka 😨 .to musíš být hotová po takové noci 😢 .snad už bude holčičkám lépe ☹ .
sophi ztoho všeho musí být unavená,tak to dohání spánkem,to je dobře 🙂.neboj,určitě bude spinkat jako obvykle 😉.

katzi 🙂 ...lísteček došel už v pátek 🙂 .dnes odpo pro balíček skákneme 🙂 .písni mi pak prosím instrukce do IP 😉 .
super agrodovolená 😀.to by byl matýnek v sedmém nebi ..my teď proháníme stále pejsky a nověji kosy 😀 (vidí kosa a ukazuje si na nos,protože kos má žlutý nos 😀)

prchalka 🙂 ...to bude fajn odpoledne 🙂 .my ještě musíme něco vymyslet,ale tuším že hřiště a motorka to jistí 😀 .hlavně že je krásně,to se musí využít 😉

matova 🙂 ...a jéje,vidím,že váš výlet skončil podobně jak náš 😅 ...ještě že jsme moudré hlavy 😀.ale hlavně že se náhradní plán ujal 😉 .u jídla je to u nás to samé..nehrozí normálně sedět a jíst.já už dělám skoro vše tzv.na stojáka 😅

ined77
19. dub 2010

sherry 🙂 ...jsem zapomněla...to mě pobavilo,že tatínek oběd nenašel 😀 😀 😀 .jsou to agenti 😎 😀

sherry28
19. dub 2010

ined77:no ono ho nenapadlo, že by mohl být v lednici 😅 😀

ined77
19. dub 2010

sherry 🙂 ..aha 😀 .tak to by teda zajímal kde všude ho hledal 😀 😀 😀

sherry28
19. dub 2010

on ho hledal na sporáku, v troubě, ve špajzu, prostě všude možná i tu lednici otevřel, ale nenašel 😒

sherry28
19. dub 2010

no myslím, že Mára hlady netrpěl, jak znám MM, tak ho nabouchal vším možným 😅

matova
19. dub 2010

Ahojte,
malý po 21h vstal o 22:30 s veľkým revom (neviem čo sa mu snívalo či čo), nakoniec som ho uhojdala 😕. Definitívne ráno
o 6:00. Zaujímavé že keď chodil spať o 18:30-19h tak pospal niekedy aj do 7h...
U nás leje ako z konvy už od rána ☹, obed mal malý od včera (kuracie prsia na póre, len som mu k tomu spravila ryžu), niekedy na olovrant mu chcem dať miesto mlieka zeleninovú polievku, a po spaní už má nachystaný jogurt s jogurtovým "musli" Alnatura+ med. Na raňajky si vybral miesto kaše chlieb s medom 😉.
Spí od 11:45 a už bol pred chvíľou (po 45min) horre, liezol mi cez posteľ, nechápem, ľahla som k nemu a zatiaľ teda leží s pootvorenými očami pomoooc.
Fotky zo včera sú v albume.

gina: chúďatká vy všetky tri ☹ , snáď už sa to bude len zepšovať 😉 . Šimi bol protiva ešte týždeň po tých grcačkách, kým nezačal poriadne jesť a nezosilnel. Spal vtedy dosť dlho, jak píše sherry- dospávačky asi.
sherry: aj u vás nech sa to len zlepšuje 😉 . Gratulujem k 12 t mimi 😵 .
katzi? fajn noci 😉
prchalka: on sa tiež bleskovo postaví ku dverám (kľučku zatiaľ nezvláda 😀 ), ale keď ja nejdem koniec 🙄 . A veru včera to mohlo byť bez toho mrnčania neustáleho lebo som si fakt neoddýchla 😲
ined: fajn že ťa tá notárka nakoniec vzala aj dnes 😉. Moje jedenie to isté, raňajky na stojáka, obed ke´d malý zaspí a večera až "vnoci" tiež keď zaspí. Ja som tam včera na salaši doslova nádzala do seba pirohy bryndzové, také boli dobré aleza chvíľu už ma bolel žalúdok 😝 😀

matova
19. dub 2010

sherry, ined: aj ja som sa zasmiala ako nenašiel obed 😀 , aj nad tou vašou debatou teraz tu o tom 😀 😉

matova
19. dub 2010

pááá malý už zas vzdychá 😔

gina333
19. dub 2010

matova: kuk som fotky, zlati ste, ale ty si tiez riadne chuda, a maly aky dudlikos? 🙂 🙂 🙂

Mna tiez vie pobavit, ze MM je v kuchyni strateny, a pritom uz roky mame na tom istom mieste cukor, aj riad aj pribory, ale kym on daco najde...no su bez nas nemozni. 😀 Ja uz som bola na rychlom nakupe, zajtra spravim kuraciu polievku, varene maso mozu jest, kupila som aj suchare, banany nech uz daco zaberie. 😒 😒 Sophi som odovzdala Dedovi, som zvedava dokedy s nou svokrovci vydrzia. 😉

gina333
19. dub 2010

tak uz mam Sophi doma, ale je vybehana a Dedko vraj uz beha na zachod 😀 😀 tk som mu poslala dobrej tuhej slivovice, aj sebe som si naliala 😀 😀

gina333
19. dub 2010

aha ake mame copiky 😀 😀

gina333
19. dub 2010

a este jedna 😉 😉

gina333
19. dub 2010

Vidim, ze tu strasim len sama ☹ ☹ ale mam taky problem, ze Sophi nechce pit. Ona sa boji, ze vo laske ma stale ten cierny caj, darmo jej skusam nepije. Nevadi to? Bojim sa aby nebola dehydratovana, vcera pila, dnes nic. 😖 😖

prchalka
autor
19. dub 2010

Dočtu později. Venku bylo moc fajn, u švagrové na zahrádce běhala sem a tam, měla tam i sušenku od babičky. MM nás vyzvedl a před chvílí jsem dojela lehce ovíněná na jeho kole, které tam měl, domů 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ozvu se později... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

katzi
19. dub 2010

gino: Sophi je už "velká" slečna s culíkama 🙂 Sluší jí to moc 😵 Já jsem Adélce ze srandy udělala o víkendu taky takový mini culíček z chocholky, kterou má vzadu, vypadala srandovně 🙂 A to pití - mě Adeli taky občas míň pije, někdy pomůže když jí vyměním flašku - máme jich asi pět, takže když jí dám nějakou novou, tak je to pro ni zas zajímavý a napije se 😉

prchalko: ty pařmenko jedna 😀 To je fajn, že jste se měly dnes s čorí dobře 😵

My jsme nakoupily a pak řádily na hřišti. Cestou domů jsme potkaly ještě známou s malým (stejně starým jak Adeli), takže jsme šly ještě znovu na hřiště. Takže dnes jsme taky maximálně vysmraděné a vyběhané 🙂

gina333
19. dub 2010

katzi: ale to bolo revu kym som ich spravila 🙂 🙂 ale mozno, ze robim len starosti koli tomu pitiu, ved dam jej v noci namiesto mlieka, hadam zoberie aj caj. Aspon vyskusam. 😉 No ale dnes je mimoriadne umrncana, je jej dlho vo vnutri Nati sa s nou nevlazdze hrat tak len knuci cely den. ☹ ☹ No takyto otrasny den si ani nepamatam, uz aby bolo zajtra. 😝

katzi
19. dub 2010

gino: aha, takže Sophi taky není dobrovolně parádnice 🙂 Adélka si totiž všechno co má na hlavě (sponečky atd) sundává a protestuje 🙂 Uvidíš s tím čajem, ale raději ji na to v noci moc neuč, čaj se prý odnaučuje hůř než mlíko a chtějí ho i častěji 😖 Jak se dá do kupy, tak určitě bude mít zase lepší náladu a začne zas i normálně pít, neboj 😉

gina333
19. dub 2010

katzi: veru ani ona nic neznasa vo vlasoch, a to som nakupila celenky aj sponky ale vsetko si strhava. 😉 A k tomu pitiu, ja sa len bojim aby nebolo zle, ze nepije, ved ani nema precikane plienky. 😒

sherry28
19. dub 2010

tak Lukášek vyměnil blinkání za průjem, šíleně brečí, když přijde křeč, vykadí se a zase je to dobrý, než přijde další křeč(pije teď čaj se smectou)
Mára spí, ale před spaním se poblinkal ☹ to bude zase noc 😅

gina: já bych jí teď dala klidně i v noci napít 😉 jestli moc nečůrá, tak to není dobře, takže zkus často nabízet 😕 jinak jí to hrozně sluší s culíčkama 😵