Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
26. dub 2010

ined: a lepil ti ten pytlíček dobře?Já měla naopak problém mu ho odlepit, abych to nevylila 😕

sherry28
26. dub 2010

ined: k tomu dr. on je až z kolína, zase se mi nechce dojíždět 20km třeba s horečkami atd. ☹ a Matýnek má naší bundičku 😉 my jí prodali

sherry28
26. dub 2010

ined: teda byly k tomu ještě kalhoty, ale ty byly menší než ta bundička

prchalka
autor
26. dub 2010

Tak já zatím reaguju jen v rychlosti, víc mě to monstrum tady asi nenechá! Prší, venku byla asi jen 5 minut a pak slejvák jak hrom ☹ ☹ ☹ škoda! Než se vyspinkala, bylo po krásným počasí.
sherry: Já se taky vždycky u mudr ptám jak debil a připadá mi, abych nebyla nějaká moc chytrá a stejně na vše zapomenu. Tyjo, tak ten záskok, to je doktor snů, ne?! Škoda, že někteří nic nepoznají, mě nepoznala obvodní pásový opar a hnala mě na ORL (měla jsem ho ve vlasech)!
ined: Já startuju až na poněkolikátý nebo když už to nejde dál a ublížila by si, druhá půlka naší rodiny jí nalupe, ještě spolu nejsou ani 5 minut např. ☹ ☹ ☹ A to mě pak teda bere ďas!! Protože já můžu mít tolik trpělivosti přes celý den a jiný ani 5 minut?
Čorí a vyoblékaná? Haha, to jsou všechno prosím věci, co dostala, žádný značkový, spíš made in hráboš, ale tak nějak jsme to sladili. Hned si tam samozřejmě odřela od trávy kolena, takže bylo po parádě 😀 😀 Oblečení na takhle malýho prcka fakt neřeším a značkový už teda vůbec ne, věčná škoda!
katzi: Mě obvodní v těhu nezměřila ani tlak, seděla jsem jen 5min na židli, odpověděla ano ne a jela domů s brekem a bulila půl dne. Protože mě odbyla, že s nějakou neschopenkou, která mi hrozila, mi jako fakt nepomůže. Měla jsem rizikový pracoviště a musela bych odejít na předčasnou mateřskou a já chtěla být v práci co nejdýl. Hrozily by mi jen vycházky tak 2 a 2h denně a toho jsem se bála a ona mě prostě odpálkovala, že je nemožný, aby mi v tom nějak pomohla... Od té doby jsem tam nebyla, jsou to už 2 roky. To radši zhebnu!
Čorí sedí u TV v letním kloboučku a dívá se na Bebe tv 😀

prchalka
autor
26. dub 2010

Na čůrání pytlíčky, jo? 😕 Tak buď to a nebo přemýšlím, že jí nechám nahatou, pustí to na zem a já to vycucnu stříkačkou 😀 😀 😅 😝

sherry28
26. dub 2010

prchalka: no takovejch doktorů asi moc není ☹ kdyby nebyl tak daleko, tak už jsme u něj, tady fakt poblíž jinej není, já doktory nesnáším, nebyla jsem tam už asi 10 let, jen pro potvrzení k řidičáku, a to mi dokonce dala jen sestra bez vyšetření, jenom se ptala jestli nosím brýle, po mé odpovědi, že ne, mi dala razítko, shrábla peníze a nazdar 😅 takže já se léčím doma, chodím jen k zubaři a na gyndu 😀

kadlecova.misa
26. dub 2010

prchalko: doufám že doma nemáte samý koberce 😀 ..to by se špatně vycucávalo. 😀 😀 😀

katzi
26. dub 2010

prchalko: někteří doktoři se fakt s ničím nemažou 😠 Já jsem 2x odcházela s brekem z pohotovosti (poprvé poleptaná ruka od čističe odpadů, podruhé rozseklé čelo - vysklila jsem dveře jak jsem v noci letěla k Aduš) - v obou případech mi dávali naprosto bez servítků najevo, že je obtěžuju 😠 A s tou výchovou: chápu, že ti to u TM vadí, že čorí hned plácne. Já taky nejsem moc zastáncem plácání - teda ne že by vůbec, ale ne za každou blbost. To už prostě fakt musí být důvod. Jo a dobrej nápad s tou stříkačkou 😀

Jinak my byly ve městě v DMku, chtěla jsem s ní pak ještě do parku v centru, tam jsou zas jiný průlezky, ale vypadalo to, že se žene velká bouřka, takže jsme pospíchaly domů. No a nakonec z deště nic nebylo, takže jsme zbytečně tvrdly doma 😒 Adu byla ale naštěstí zlato, sama si tady různě hrála a pobíhala 🙂

Dnes jsme po koupačce daly zase čípek (prchalko u nás pořad za akční cenu 113Kč 🙂). Jsem zvědavá co se zas bude dnes v noci dít 😖

Všem pohodový zbytek dne a 😔

gina333
26. dub 2010

katzi: tak to si mala riadne rosambo na pohotovosti 😉 😉

prchalka: dobry napad s tou striekackou, lenze ja som potrebovala sterilny moc a to by asi taky nebol keby som ho chytala takymto sposobom. 😵

My sme dnes boli trocha vonku, vlastne vacsinou bola s Dedom, ja som bola trocha vegetit u svokry, bola tam aj svagrina s malym a znova ma potesilo, ze Sophi uz je velkacka a nie taky umrncany krpcek. 😉 😉 U nas bolo este dnes krasne pocasie, zatra uz hlasia poo dazd, takze uvidim co budeme robit. Uz som ju okupala, dala som jej sirup na spanie, veeeeeelmi by ma to potesilo, keby konecne zabral. 😉

kadlecova.misa
26. dub 2010

Tak u nás se už spí. Aby ne,když vstávala v 6, přes poledne 1,30h spánek.Všem klidnou noc a krásné sny!! 😔

sherry28
26. dub 2010

tak my spinkáme a já taky 🙂 Lukas se koupe

sherry28
26. dub 2010

všem noc snů 😉 😔

gina333
26. dub 2010

u nas sa uz tiez spi, idem si pozriet Panelak, vsetkym pokojnu noc. 😔 😔

prchalka
autor
26. dub 2010

Nějak jsem se zapomněla.. taky přeju všem, ať to spí co nejvíc a nejklidněji 😉

matova
26. dub 2010

Ahojte 😎
nestíham dočítať, no dúfam že postupne sa mi to letecky podarí, dnes sme boli až do večera v meste a zajtra idem na tú gynek., a potom k mame, takže asi zas dovečera...
Noc nebola hrozná ale horšia ako inokedy, podarilo sa mu aj pokakať...vstával o 6:30. Klasicky bol už o 9:30 k.o. tak som sa pokúsila ho uspať ešte doma...neúspech lebo ako vypil mlieko zas sa pokadil a bolo...tak sme ho s mm udržiavali v bdelom stave až do odchodu...v aute zaspal až po pol hodke cesty, mm s ním zostal na parkovisku a ja som z čakárne zrazu videla ako už sa auto pohíňa 😒 - no jasne, zobudil sa asi po 50 min. "spánku", ale už nezaspal. Došiel za mnou na chodbu celý plačúci...ešteže som už len čakala už po vyšetrení na sestričky (kt. odišli na obed 🙄 ), aby som vrátila kartu a objednala sa zas....Celé čakanie musel byť na rúkách, aj dnu so mnou išiel, ani sadnúť sme si nemohli v čakárni- lebo plač. Ach jaj.
Boli sme v meste....s kočíkom 😉 , malý nevídane sedel úplne pasívny a zničený, rozchodil to na ihrisku 😉 , nechcel odtiaľ preč...Očné ho ničia chudáka, skoro nič už neje, kaše už vypustil asi 4.deň, hrýzť nechce, asi ho to bolí, úspech má strúhaná mrkva, chlieb. Domov sa klasicky bránil- ale som ho hneď spacifikovala, preniesla cez prah...vzdoroval , spadol na zem a dostal to slovne odo mňa kam chce ísť keď nevládze....A skutočne chcel ísť aj napriek svetlu spať, zaspal cca o 19:40. Vrtel sa ako inak dlho. Po hod a pol už plakal....
Všetkým pokojnú noc, a pekný zajtrajšok 😉

gina333
27. dub 2010

dobre rano,
tak u nas celkom ok noc, o 22::00 velky rev, nesla som ju utisit, o 22:30 som jej musela dat aj mlieko aby sa upokojila. Ked som ju mala na rukach tak spala akonahle som ju polozila rev. To uz fakt neviem co to znamena. 😒 Ale natastie zaspala az do 4:30, zobrala som si k sebe a este stale spinka co je u nej nacisto nezvycajne. Ale vonku je zatiahnute a hmla, tak monzo, ze preto. 😉 😉

Ined: vcera som zabudla pochvalit fotecky, krasa 🙂 🙂

matova: juj, ale ten Simonko ti dava riadne zabrat. 😒 😒 No ja by som to s nervamy asi nezvladla. Ale je to zrejme koli tym zubkom, nas to este len caka. Drzim palce na gynde, vecer potom napis. 😉

sherry28
27. dub 2010

dobré ráno 🙂 doufám, že bude pěkný den a déšť zůstane na noc 🙂

my už letíme směr garáž

matova: Mára je taky strašně rozmrzelý, furt kňučí a teď k nikomu nechce ani k MM, ke kterýmu vždycky běžel až se málem přerazil, strašně se změnil a taky to přičítám trojkám ☹ už aby byly venku 😅

prchalka
autor
27. dub 2010

Dobré ráno,
paní se vzbudila kolem 23.30, já do té doby skoro nespala, v noci pak kvílela asi 2x, ale já se budila asi 128x! Už jsem fakt v koncích. A už se nemůžu ani obrátit na posteli, jak mě všechno bolí. Probírat se začala 6.30
matova: Já už byc byla totál v pr.... na tvém místě. Ale třeba budou jeden den prořízlé najednou všechny trojky. Jen škoda, že malý nechce jíst a skoro ani spát poo ☹
Jo, už mám obří overálky doma - pak vyfotím, je jich 6 a mám radost, že vidím nějaké větší 😀 Některé vypadají, že by jí už mohly být, i když je to vše jedna velikost! 😅

lehna
27. dub 2010

ahojky všem,

tak dnešní noc byla po dlouhé době docela ucházející. poprvé se vzbudil ve 21,30, pak myslím 23,30, pak 2,30, dostal mlíko, přebalit, lehl k němu MM, nevím jak dlouho ho uspával, v 5,50 mě MM budil,že už vstává do práce a malý se probudil v 6,10 a už nezabral. konečně jsem o něco lépe vyspaná, kéž už by ty čípky začaly zabírat.
Ještě tento týden a uvidíme, kdyžtak zkusíme ještě tu chamomilu,jak mi psala Gina.

nedočítám, nějak mi to prostě nejde 😔 .
odpo jdem ven ke kámošce, konečně jsou holky zdravé a Štěpi se snad u nich trochu zabaví ....

kadlecova.misa
27. dub 2010

ahoj.u nás taky noc nic moc..od 1 do 3 do rána vzhůru..celou noc motanice..fuuj. ještě že se na mě ráno usmála a dala mi "pusinku". 😀

gina333
27. dub 2010

prchalka: a preco sa ti neda spat ked Cori spi? 😒 Som zvedava na tie overaliky, neviem ci si aj ja nekupim nejake, lebo ako Sophi cestuje v noci po postielke vobec nie je prikryta, jednoducho ju neviem prikryt. lebo furt sa vala. 😒 Mozno, ze a budi nato, ze jej je zima.

lehna: veru, aj ja pojdem dnes objednat tu Chamomillu, ten sirup je totiz nanic. 😉

kadlecova.misa: ach tie noci, 😒 ale taka pusa od babulky dobre padne. 😉

Ja uz mam vyzehlene, varim bravcovinku na cibulke s tarhonou. Pre Nati a pre seba spravim spagety. Uz aj slniecko vyslo, dufam, ze sa poo nepokazi pocasie. Dnes ma svagor meniny, bude mensia oslava, 😉

prchalka
autor
27. dub 2010

Tak to zapíchla klasicky kolem 11 - pěkně se to naučila holka 😉
gina: U nás se spí úplně nepřikrytá, protože přikrytá by nevydržela ani minutu a ještě by se do deky zamotala! Nespím, protože už toho je asi fakt moc a i když nekvílí, slyším každý její pohyb ☹
Jinak jsem měřila ty overálky... no na délku skoro stejné jako mám teď a to jsou na 2-3 roky. Vyprala jsem, nestihla vyfotit, a musíme je teda co nejdřív zkusit. Širší jsou, to jo, ale na délku jsem zvědavá, jak to bude vypadat 😕

gina333
27. dub 2010

Tak u nas spi od 11:35, isla trocha neskora spat, kedze rano spala do 7:00, skor my nezaspala. 😉 Idem dovarit obed, zatial sa tu majte krasne. 🙂

katzi
27. dub 2010

ahojte,

dnešní noc oproti těm předchozím lepší, ale pořád by to mohlo být ještě lepší: poprvé jen dudel v 22.00, pak v 0.00, pak v 2.30 to už jsem propadala panice,že zas pojede dál po hodinách 😖 Vzala jsem si ji do náručí a uhoupala jsem ji a to asi pořádně, protože od těch 2.30 už spala v kuse do 6.00. Neměla ani mlíko. No ale vstávačka v 6.00 je brzo, v 10h už měla dost 😝

matova: držím palce dnes na gyndu, pak napiš co prcek 🙂 šimi si tě snaží pořádně užít dokud tě má jen pro sebe a nemusí se dělit s prckem 🙂 No ale věřím,že z toho musíš být na nervy a musí to být dost vysilující taková závislost 😖

gino: mě tohle Adeli taky dělá - v náručí spí, ale jen co ji vrátím do postýlky bývá protest 🙂 😠 Chtěly by pěkně spinkat v měkkém houpavém u maminky a ne v postýlce 😒 Naštěstí dnes u vás potom nakonec fajn noc 😵

prchalko: čorí bude modelka - hezká je, a zřejmě bude i dlouhá 🙂 Jste s mužem vysocí, že je takový dlouhán? My s MM jsme vysocí a Adu je taky docela dlouhán. Ale zatím se teda vejde do Tesco overálků 9 -12 měsíců. (ony jsou větší).

katzi
27. dub 2010

lehna: fajn, že ses taky trochu vyspala, už si to zasloužíš jako sůl 🙂

prchalka
autor
27. dub 2010

katzi: My máme tak 172 a 185cm a čorí naposled naměřili bez cenťáku 90 😅 😅 A všichni máme dobrej základ 😀
Tesco nám taky ještě jsou, jako palce jí z toho zatím nečumí, ale jak v tom leží, zdá se mi to docela napnutý. No asi si jí v tom budu muset postavit. Oblíká večer MM, tak nemám moc přehled 😅

gina333
27. dub 2010

katzi: veru, s tym hojdanim v naruci sme ich dobre rozmaznali. 😀

Co sa tej vysky tyka, tak ja mam iba 158 ale MM 185cm, Nati je po MM, nastatie, uz teraz je vysoka skoro ako ja 😉 😉 ale Sophi bude krpanik po mne. 🙂

katzi
27. dub 2010

prchalko, gino: máme stejně velké chlapy 🙂 Můj má taky tak těch 185. Já mám tak 176 a Adu měla v necelém roce a půl 81cm.

ined77
27. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak v rychlosti ať stihnu dočíst a reagovat,dnes nějak nestíhám 😀 ...
noc...dá se říct dobrá 🙂 .vše v mezích normálu 😉 .
budík ale tak v 5.30...ignoroval jsem to 😀 ...tak se matýnek vypravil za tatínkem,za mnou se chodil poňuchňat a zase byl fuč 😀 .já se vyhrabala z peří v 6.30 😅 .
ráno úklid,pak jsme vyrazili ven,jen na hřiště bez kočárku 🙂 .všechno mokré,tak byl matýnek záhy jako čuňátko 😅 .
ale co že jo...pračka to vypere 😉 .
obídek v klidu(stejný jako včera),snědl sice jen půlku,ale potom se dožadoval mého chleba se sýrem 😠 😀 ...půlku mi zblajzl na nočníku 😝 ,udělal kulicha a už jsem ho hnala spinkat 😔 .nechtěl,potfůrka,asi se přetáhl 😒 ..nakonec jsem ho uhojdala,ale jakmile jsem ho položila do postýlky,otevřel oči 😲 .kupodivu ani nezačal protestovat 😅 ,jen mě asi 3x očkem zkontroloval jestli tam stále jsem a usnul 😵 .
jo a včera mi zvěstovala paní sousedka novinu 😒 ...od 7.7 rekonstruují byt 😨 ...jádro,podlahy,prostě vše..takže asi budu muset jezdívat na po o spánek k babi a budu bez po o netu 😢 😢 😢 .anebo bude hezky a bude spinkávat na koupáku 😵 .paní říkala,že to budou dělat tak 3 týdny..no nedá se 😉 .
jdu dočítat 🙂

ined77
27. dub 2010

jo a spinkáme od 12.20 🙂