Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
27. dub 2010

ined: teda ty budeš letos opálená jak černoška - od 7.7. 3 týdny bývat přes poledne na koupáku.. 😀 Ale jinak je to teda opruz 😖 My loni opravovali náš byt, tak jsme se taky omlouvali všem sousedům a prosili je o trpělivost. Je to nepříjemný, chápala bych kdyby se na to netvářili, ale nikdo nám k tomu nic neřekl.

ined77
27. dub 2010

sherry 🙂 ...aha,s tím pytlíčkem 😕 ...no právě že tam matýnkovi nikdy moc nedržel,vždy mu to sjelo a v laboratoři pak pomalu počítali kapky jestli to z toho půjde udělat 😅.a to mu ho lepili třeba na 3x ☹.
s tím dr.je to blbé ☹ ..to je jasné,že dojíždění k dětskému se nedá.já mám dr.od baráku asi 10 minut chůzí a kolikrát jsem z to byla ráda 😨 .zvlášť s horečkou nebo do poradny .
bundičku máme tady od nás z bazárku 🙂 .mně se hrozně líbila.ale byla bez kalhot 😉 .

prchalka 🙂 ...super že overálky dorazily a sedí 🙂 .
s tou rozlámaností mám to samé ☹ ..jakmile se otočím na druhý bok,malý spustí.chce mě čelem k sobě,ale já už jsem jako paragraf 😒 .
s tou stříkačkou..no ale aby v tom nebyl třeba prach nebo tak něco 😨 já bych holčičku zkusila šupnout třeba do lavoru a pustila vodu z kohoutku,třeba by se vyčurala 😉 😀.
já to ta myslela s tím obékáním,jako že je krásně sladěná 😉 ...značkové věci na dítku taky neuznávám.škoda peněz a co z toho má to dítko,netuším 😅.já se snažím matýnka oblékat hezky,čistě a třeba i moderně..kolikrát špekuluju nad šatníčkem jak ani u sebe ne 😀 .ale nakupuju především po bazárkách,nové akorát bodýnka,punčošky a ponožky.a pak teda časem slípky 😉 .
jo tak s tím vyjížděním...přesně v tomto mě někdy štve mm...přijde z práce a za 10 minut po něm béká 😠 ,že já se s ním snažím celý den po dobrém je mu fuk 😖 .jinak si ho teda naštěstí zatím nikdo aspoň co vím nikdy plácnout nedovolil,jako z rodiny.tak zase oni s ním jsou minimálně že 😉.to by mi taky vadilo 😒 .pro mě je plácanec opravdu poslední''řešení'',kdy už pohár opravdu přetekl.

matova 🙂 ...jejda ten šimi ☹ .dnes držím palečky a moc na vás myslíme 😵 .doufám,že bude fotečka mimíska 😵 .

gina 🙂 ...děkujeme 😵 .
teda ta vaše noc taky dobrá ☹ .toto mi maty dělával dřív...v náručí pohoda,položila jsem-totální řev a pořád dokola ☹ .

lehna 🙂 ...tak aspoň malinko jsi spočnula 😉 .
návštěvu si užijte 🙂 a štěpi se bude teda mít...tolik holek 😀.

misa 🙂...mě to také hned probere a vytáhne z chmurů...úsměv a pusenka 😵 😵 😵.
jak dává malá pusenky?s otevřenou pusinkou? matýnek začal dávat''normální''až nějak teď v poslední době,dřív mě kolikrát obízl i jazýčkem 😀 (nevím kde to viděl 😎 😀 ).

katzi 🙂 ..tak noc konečně celkem fajn,ale ten budíček teda 😅 ...ty dětičky jsou nezmárci 😠 😀 ...počkej,pak je budeme budit my za nějaký čas a žádné v neděli d 9h v posteli 😝 😠 😀 ...ale ne,to budu zase rádaže se možná konečně můžu dospat taky 😉 ..ovšem,abychom už v té době nebyly pomalu v důchodu 😀 .
mm má také 185 cm 🙂 ,já 168 cm a matýnek měl v 18m 86 cm 🙂 .prý ve dvou letech,když se znásobí výška 2x,vyjde cca výška v dospělosti...teď doufám,že jsem to nepomrvila 😀 .

ined77
27. dub 2010

katzi 🙂 ... 😀 ..noo,nebo budu mít pěkného raka 😀 .
tak celé tři týdny bychom tam nebyli,ale je to pohoda...minulý rok jsem pěkně malého udrndala v kočárku a šupla dozadu pod stromy,samozřejmě na dohled 😉 .dala jsem si kávičku nebo pivečko a povalovala se jako tuleň u brouzdaliště 😀.no potřebuju já moře? 😀.taky to byla 1.30 jediného odpočinku za celý den...10m dítko,nechodící leč lezoucí,ale z vesela se vrhající do bazénu dokáže pěkně uondat 😀 😉 .
ta rekonstrukce..no jasně,není to příjemné,ale co se dá dělat...ostatně nás to taky za chvilku čeká nejspíš,sice jinde,ale i tak.fajn je,že to někteří oznámí alespoň s předstihem,čověk už semůže lecjak zařídit.nvíc vlétě,kdy jsme především venku už mi to ta nevadí a s jedním spánkem 😉.mít ale třba miminko,to u je jiná.
nám nastarém btě dělali v matýnkovýc 8 týdnec nové stupčky...to byla ''paráda'' 🙄 .každé ráno jsme musela jezdit ke tchánům ,kde se mi kolem malého motal starobylý pes 😅( a ty všudypřítomné chlupy 😨 ...já psy miluju,ale tohle mi vadilo skrz matýnka ☹ ) ...kojení byl děs...,pořád se balit a přesouvat..no bylo to opravdu výživné 😝 .tohle je proti tomu pohoda s velkým P 😉 😀.

sherry28
27. dub 2010

usla jsem s ním, taže až teď
můj MM má 186cm 😉 😀 a Mára bude po něm, zatímco Lukas bude po mě 😒

ined:bundička je určitě naše 😉 je to zboží mojí mamky(nezaměnitelné) 😀 hold už se dostala do bazárku bez kalhot 🙂 ale Matýnkovi strašně sluší, byla po Lukášovi

jinak budu muset jít, malý ještě spal, ale přivezli sousedům uhlí, tak je vzhůru ☹

ined77
27. dub 2010

sherry 🙂 ...já dokonce ''znám''paní,která ji měla přede mnou.tak se jí zeptám odkud ji měla 😉 .
jejímu malému byla malá,on je asi o měsíc starší než maty,ale je to vysoký pořez 😀.
to mě mrzí ty kalhoty...jako komplet to muselo vypadat fantasticky 😉 .
super že jsi si zdřímla,odpočinek teď potřebuješ hodně 😵
jejda,chudáček marýsek,není mu dáno se vyspinkat dosytosti ☹
a hele,teď mě to trklo..on měl svátek!!! 😵
takže vše nej nej nej a maminka a tatínek ať nezlobí!!! 😀 😵

sherry28
27. dub 2010

ined: jo schválně se zeptej 😉 prodávala jsem jí na aukru, kupovala si ji paní z moravy, ale kam přesně šla ti už nepovím ☹ ale je to kolekce 2006/2007 prodávala ji moje mamka, jinak se už ty soupravičky nedělají 😒 škoda, že to někdo rozdělil od sebe, ale hlavně, že slouží dá, jak to vypadá, tak ji mělo od té doby už dost lidí 🙂 jinak Marečkův nedělní svátek jsme řádně oslavili, byly jsme s ním v cukrárně, když jsme odjížděli od sestry, snědl tam svou první zmrzlinu(do té doby o ni nestál)a meruňkovo tvarohový dort 🙂

kadlecova.misa
27. dub 2010

🙂 😀 ined: ted si mě rozesmála...máš pravdu, malá začala dávat pusinku..otevřenou pusou.. 😀 je vidět že děti jsou stejné!!

ined77
27. dub 2010

sherry 🙂 ..ty jo,no to jsem zvědavá 😀 ...to by byla teda náhoda 😉 .ale bundička je zachovalá 😉.já ji vzala tak na lítačku,stála 130kč,nekup to 😀
matýnek měl v neděli také svou první zmrzku..točenou,vanilkovočokoládovou 🙂 .

no jdu,matýnek je už vzhůru,spinkal 1.40,ale vstal zadečkem napřed zdá se,zase už vřeští a vzteká se 🙄 😅 .
všem pěkný zbytek dne 🙂

ined77
27. dub 2010

misa 🙂 ...asi jo,asi to tak dělají fakt všechny 😀 .i neteř dávala takové francouzáky 😀

kadlecova.misa
27. dub 2010

Ined: tak ať Matýsek nezlobí,a je hodnej...malá přes poledne spala jen 30 min..doufam že ještě usne 😝 ...nebo at mi dá 100 pusinek a já zapomenu že zlobí. 😀

sherry28
27. dub 2010

tak jsme zpět ze školky 🙂
ined: no to by byla 🙂 ale určo je od nás, protože vtahle kolekce má určitý kombinace barev a od každý kombinace jsou jen 2ks, tuhle tmavě šedou s oranžovou si koupila od mamky ještě jedna paní tady odtud a druhou dala mamka Lukymu k svátku 2007, měl ji párkrát na sobě(kalhoty mu byly menší, takže ty měl asi 2x) a bundičku tak 4x, ta byla o kousek větší, to jen vysvětlení proč tvrdím, že je po nás 😉 jestli si ji koupila za 130,- tak to bylo dost na onošenou věc, vzhledem k tomu, že já tu celou soupravu prodávala za vyvolávací cenu 70,- a za tu taky šla, jinak nová souprava stála něco kolem 350,-jinak souprava byla opravdu zachovalá 🙂 jinak Mára dává francky zatím furt 😀

prchalka
autor
27. dub 2010

My taky 1.40, pak venku, pak nákup s taťkou, dneska naprosto bez řevu, ale zato snědla celý rohlík 😀 no a teď se válí s tátou u TV.
Mám dudlík MAM a pytlík na čůrání tam v lékárně neměli 😝

gina333
27. dub 2010

U nas sa spali 2 hodky, potom sme sli s Nati na basketbal, na nakup a vinsovat svagrovi. Zase som sa naladovala kolacmi, dali sme si sampus a pekny den za nami. 😉 😉

sherry: aj u nas sa bozky davaju otvorenou pusou, neviem kde to videla. 🙂 🙂

sherry28
27. dub 2010

tak my spíme 😉 dělám hranolky k TV dáme si s Lukym a MM 🙂
gina: mě připadá, že když dávají pusinku, tak si myslí, že je to něco dobrého co se jí 😀 teď už se naučil i za každou pusinkou mlaskat

dneska krásně usnul, sice jsem houpala 20 minut, furt koukal z okna na světlo, ale pak se začal usmívat a zavírat oči 🙂bez sebemenšího odporu, takhle kdyby usínali pokaždý, vůbec bych se nezlobila, ale to by jsme se nudily a měly bychom to moc jednoduchý 😅

všem tichou noc přeji, běžím, friťák syčí až sem 😔

matova: info o mimískovi 😨

gina333
27. dub 2010

sherry: no Sophi zatial kazdy vecer krasne zaspava, sice na rukach, ale ponosim ju po byte 15 minut, pohojdam ju a ona krasne zaspi. Len tie noci, 😒 dnes som jej dala Chamomillu, tak dufam, ze to bude lepsie ako poslednych par dni.

matova: cakame na infosku 😉

Pokojnu nocku vsetkym. 😔

prchalka
autor
27. dub 2010

My teď poslední dobou vypijem mlíko a jsme tuhoš, jen odložím 😅 už ani žádné houpání na rameni, žádné nošení..
Naše dr. ještě ani neví, že už pár měsíců blbě spíme..
Koukám, všichni jsou napnutý jak kšandy, až se objeví matova, no já taky samože 😉
Všem brou.. 😔

matova
27. dub 2010

dobrý večer, na dobrú noc, macko uško spieva vám...... 😀
kontrola gynek- ok 😵 , akuraát vraj som v 15tt, nie v 16tt.
Dnešná noc zas horšia, do polnoci dvakrát plakal, stačil cumlík, po polnocke dvakrát hore, raz veľký plač. Vstával 6:30,
mm ma odviezlo k dr. jak som vystúpila z auta už som videla ako sa slzy kotúľjú ☹ ....prešiel s ním pár obchoíkov a už na ceste za mnou o 10h malý zaspal v aute 😔 , spal 50min. Šli sme k mame, tam bol už o 15h zničený no uspať sa mi ho vôbec nepodarilo. Tak ešte do obchodu...aj na detské ihrisko chvíľku, na ceste nazad si už len pohmkával žalostne no nezaspal, až doma ale ale zas až po nejakých 45minútach o 19:45. Keď pije pred spaním mlieko už to vyzerá tak že pomaly aj spí no potom sa mu oči roztvoria dokorán a začína sa motanica, búchanie fľaše do všetkého naokolo....nakoniec sme ešte aj z postele vyšli po gél na zuby. Stále sa mu neprerezalal ani jedna trojka z tých troch trčiacich 🙄.
Idem do lovíšť 😎
všetkým pokojnú noc 😉

gina333
28. dub 2010

dobre rano 🙂

matova: som rada ze ste v poriadku 🙂

U nas jedna z horsich noci, bola hore aj 5x, stale plac, motanica, mlieko dookola. 😒 😒 Vstavala so mnou o 6:15 dufam, ze aspon doo sa sama pekne vyhra. Dnes varim iba paradajkovu polievku, masko ma zo vcera, svokra vari kapustnicu s udenym maskom tak mne a Nati donesie, budeme mat fajnovy obedik. 😉

Pekny dnik. 🙂

sherry28
28. dub 2010

dobré ránko 🙂 dnes bude teploučký a slunný den 😀

Márovi se pěkně rozjel kašel, dávil se od 00:30 do 01:30, pak usnul, je strašně zahleněnej ☹

matova:my jsme na to s těma trojkama podobobně, už dlouhodobě prosvítaj a to je tak všechno 😒 je dobře že mimískovi se daří dobře 🙂 tak to jsi jen o týden napřed, já prý podle ultrazvuku odpovídám na ten 14 tt 🙂 nabrala jsem 2,5kg od začátku zatím, což je málo oproti předchozím těhu 😨 furt mi jsou stejné kalhoty 😉

gina: tak se mi zdá, že ty dětičky co usínaj v poho, pak hůř spinkaj v noci 😕

gina333
28. dub 2010

sherry: no ja uz ten jej hrozny spanok pripisujem k hocicomu. 😠 😠 Ale najpravdebodobnejsie je, ze jednoducho zle spava, nema hlboky spanok a asi s tym nespravim nic. 😲
Chudacik Mára, ked nie zuby, tak hnacka, ked nie to tak kasel. stale nieco trapi tych nasich drobcov. 😖

lehna
28. dub 2010

dobré ránko,

našed noc byla oproti jiným dobrá. poprvé byl se probral ve 21.30, pak za 15 minut znova, potom ve 23, dostal calgel, pak jsem ho slyšela až ve 3, přebalit, mlíko, calgel, probudil se v 5.17 a už neusnul 😖 . ale tak aspoň,že v noci celkem spal. ale už je pěkně protivný.

matova- super, že jste s mimíškem o.k.

prchalka
autor
28. dub 2010

Dobré ráno,
aspoň dnes jsem měla pocit, že trochu spím, i když... bolí mě sedřený kotník, loket, to jsem se do něj včera bouchla a opět ucho, o bloklým krku a zádech už nemluvím.. Ale co vím, tak nandání dudle jen ve 3h a pak až ráno před vstáváním..
Tak jdu něco dělat.. Hezký den! 😉

gina333
28. dub 2010

Asi ste vsetky zaneprazdnene, ked tu nie ste 🙂 🙂 Sophi spi od 11:30 dost my trvalo kym som ju uspala, stale sa zobudila ked som ju polozila na postel. 😒 😒

prchalka
autor
28. dub 2010

Tak já to spaní asi přechválila.. nebo se jí v noci spalo asi fakt dobře, protože jsem uspala až 11.45 uhoupáním. Vypadalo to nadějně a pak se na dece začala stavět, oblíkat, posílat autíčka, lítat všude, válet se po mně. 150tisíckrát změnila polohu. Až jsem si řekla, že to jinak nepůjde 😅 Dneska mají zase Gripeny cvičení 🙄
K obědu eintopf - vyvařená a obraná kost z uzeného, mrkev, brambor, pórek, lilek. Dobrý to bylo!
Jak fungují ty pytlíčky pro kluky, že gina psala, že to s nima jde líp? Stále ještě nevím, jak zítra jedem.
Jo a MAM dudlík mi asi hodila na hlavu, moc se na něj netvářila, spíš se šklebila 😝

gina333
28. dub 2010

prchalka:ten pytlik proste nalepis na cikulku, ja som to este tiez neskusala. myslim tie chlapcenske, ale tie pre baby su o nicom, hned sa rozmocia. 😲

katzi
28. dub 2010

ahojte,

matova: super zprávy, že jste s prckem v pořádku. A kdy už ti řeknou co to je? 🙂 Já jsem to u Adélky věděla od 12tt - teda Dr. mi říkal,že to ještě nemůže říct na 100%, ale trefil se 😵

sherry: no teplučký a slunný den - slunný jo,ale u nás je docela kosa 🙂 A není divu, žes zatím v těhu přibrala jen 2,5 kg - s tím co vše stíháš a jak jsi pořád v pohybu. Chuďátko Mára s tím kašlem 😖

gina: zase jako na houpačce ty noci, že? Jednou je člověk nahoře, jindy dole. Jj, taky si myslím, že Adu je prostě špatný spáč a zuby, nebo ani nic jiného v tom nehraje až tak roli - nebo jen trochu 😒

lehna: fajn, že u vás pokračuje období relativně dobrých nocí - jen tak dál!

prchalko: tys včera někde havarovala? 😕 🙂 A noc super. S tím usínáním po o - máme to taky tak, jak je dobrá noc, tak se jí v "její" čas v 11.30 nechce a musím si jít lehnout s ní. Když je blbá noc, tak jen položím a je tuhá.

No a info o naší noci: 🙂 v 23.00 (jen dudel) , v 1.00 (řev - chování) , 2.30 (řev - chování) a pak až do rána do 7.00 (bez mlíka).

matova
28. dub 2010

ahojte, naša dnešná noc zas horšia, ja som top už ani nerátala koľkokrát sa budil s plačom, ale stále sa to ešte celkom dalo, a mlieko mal popritom len raz o 3:30, najhoršie to bolo nadránom, to sa len prevaľoval už a nespal...našťastie ešte zalomil a stával našťastie neskôr ako inokedy- tj o 7h 😉 akurát som sa ráno cítila ako mechom udretá, z toho bdenia a neustáleho prenášania do správnej polohy aby nespadol z postele.
Doobedu chcel ísť okamžite von, varila som v chvate keď prišla svokra na kafčo 😉- šampiónová omáčka (s knedlíkom), šampiónová polievka so zemiakmi a smotanou. Von sme boli už od 9h do 11:00, rýchly obed, na to mlieko a odkvecol mi chudáčik takýmto spôsobom o 11:40:

prchalka
autor
28. dub 2010

katzi: Nehavarovala. Kotník sem si zinkla o asi nohu stolu a loket, když jsem vyndávala skleničku z police - šikula prostě 😝
matova: Taky takhle spíme, zadek ke stropu 😀 Mno, super, že jste v pořádku, ale moc info to není 😅

matova
28. dub 2010

už aby som čakala že sa malý pomaly zobudí...psy začali brechať stereo 😠

dočítala som len od ráno,
vidím že u giny, katzi a prchalky je to stále miš -maš, raz horšie raz lepšie
katzi: moj gyn. má dosť slabý ultrazvuk, u šimonka som vedela že chlapec v 5 mesiaci. Aj teraz to bude asi tak, lebo o 5 týždňov mám ísť znovu na ten lepší na ultrazvuk na iné odd., a to už bude musieť byť vidno 😉
lehna. síce lepšia noc ale ten skorý ranný štart 🙄
sherry: zaujímavé je, že očné majú len špičku- nie ako stoličky že 4 špičky- no čo im bráni vyliezť tak dlho??? 😅
a Mareček má kašeľ teraz že až zvracia, joj chudáčik, skoré uzdravenie mu želám
gina. to som ani netušila že pre dievčatká sú iné sáčky na odber moču 😕
ja som vám tu včera zabudla napísať, že hneď ako sa na obrazovke objavilo mimi, videla som že nespí 😲 😀 🙄 😀
to však sú len dúfam spontánne pohyby nesúvisiace ešte s normálnym spánkom, no hneď ma napadlo že to bude asi nespavec😕
Večer sa ešte pokúsim podočítavať, musím si kopec vecí dať doporiadku, len dva dni sme boli z domu no všetko je tu akosi horenohami. pááá

prchalka
autor
28. dub 2010

matova: Příště se na tu obrazovku radši nedívej, jo 😀 😀 😅 😅 🙄