• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

7. listopadu 2017 
katzi: já nestraším :wink: jen říkám jak je to u nás, u vás to může být úplně jinak, byla jenom přetažená :confused: kdybych tak mohla říct, že Mareček byl taky jenom přetažený :grinning: no u nás to únavou nebude
19. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tradá tramtaramtatam :confused: :rolling_eyes: :sweat_smile: :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
malý spal 45 minút, vybehol z postele a už tu visí, nazad sa nechce vrátiť.
jedno pozitívum v tom vidím: dúfam že večer pôjde o 19 a bez hodinového uspávania. Dnes sme vnoci doma sami dvaja.
tak letím za ním, páááá
19. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry: jj, já vím že nestrašíš :wink: Já se spíš jen bojím sama, aby se to fakt už neopakovalo :confounded: Včera jsem skoro chápala, když někdo dává dítě pod sprchu (ne ledovou) aby se probralo a přišlo k sobě :unamused:
19. kvě 2010 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova: to je teda nezmar ten šimonek. Ale určitě tě odmění brzkým a rychlým usnutím večer :wink:

Jinak tady pro změnu začalo pršet :angry: Ráno tu chvíli i svítilo sluníčko, vypadalo to tak nadějně a prd :unamused: Ale víkend má být už prý teplejší a nedeštivý, tak SNAD.....
19. kvě 2010 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova :slight_smile: ..ajéje,takové úřadování taky miluju :confounded: ...nám zase došlo ''nádherné''vyúčtování vody a zvýšení nájmu :unamused: .tak nevím jesti tím balonem pak raději neodfrčíme někam jinam...třeba na mars :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...tam bude voda myslím levnější :grinning: .
a kdypak ty nám hodíš foto bříška s mimískem :dizzy_face: ?jen se pochlub :dizzy_face:

lehna :slight_smile: ...u nás se zatím morava drží,ale prý to pořád pomalu stoupá :unamused: .dřevnice tak o metr opadla.tady je to v podstatě dobré ještě ,ale kroměříž,spytihněv a hradiště jsou na tom hůř :frowning2: .o vsetíně nemluvě.
dnes ještě zatím nepršelo...tak snad ani nezačne :wink:

tak vidím,že ty noci dnes stály všude za dvě věci :confounded: .

gina :slight_smile: ...mně právě přijde,že matýnkovi už je postýlka malá :unamused: .na léto už se budeme muset poohlížet po nějaké větší posteli :sweat_smile: .
ale takto se teda netočil už dlouho..tak fakt nevím,jestli teda zoubky,nebo že by ho bolely nožičky z růstu :fearful: ...pořád něco :frowning2: .
jejda sníh??? :confused: ...ten nechci do 11.11 vidět :grinning:
co setýče čtení,tak to také miluju...proto se vždy těším na opolední matýnkovu siestu u mě :grinning:..jindy bych se ke čtení nedostala :sweat_smile:.nejraděi mám asi beletrii,ale přečtu téměř vše co mě chytne :wink: .vše od šabacha,viewegha a pak také stephena kinga :slight_smile:...to je moje :grinning:.

sherry :slight_smile: ...krásné bříšenko :dizzy_face: .ty ho máš spíš jako by jsi se dobře napápla :grinning: .
na foto šatiček v reálu se těším :slight_smile:
vysavč je i u nás oblíbená hračka,taky kýbl a mop :grinning:...jen aby jim to vydrželo že :wink: :grinning:

prchalka :slight_smile: ...s ležením na jedné straně...to je přesně jako u nás.jen co se otočím už kňourá a otáčí mě :unamused: .já už jsem jako paragraf :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...za chvilku budu závislá na ibalginu po ránu :grinning:
tak si hezky odočiň :slight_smile:

katzi :slight_smile: ...ojjejej...když daří tak se daří :frowning2: .tak doufám,že se adélka z toho dobře vyspinkala a bude zase v pohodě :wink: .my když se s mm hádáme,tak je to převážně ohledně matýnka :sweat_smile: .hlavně že nemáte tichou domácnost týden :wink: .
tak dnes můžete to usmíření aspoň oslavit :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova, prchalka: juj, nic moc spanok u tych vasich drobcov, ale presne ako matova pise, skor zaspia vecer. :wink:

katzi: tu studenu sprchu chapem. Ja som mala take stavy pri Natalke, sice sprcha nemusela byt, ale tvar som jej umyvala ladovou vodou teda dost casto. :unamused: A vidim, ze cochvila to zazijem znova, lebo Sophi uz je teraz dost tvrdohlava, takze tesim sa na buducnost. :wink:

Uz sme hore, spala tak dlho ako obvykle. :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova :slight_smile: ...tak to je fakt liga :confused: ...no snad večer usne opravdu brzy :fearful: ,ale hlavně!!!ať je do večera hodný a spokojený :dizzy_face: .
jj,to kdyby člověk věděl co jim chybí že :unamused:

katzi :slight_smile: ...i u nás musím na přetažení dávat pozor...dokonce se to projevuje i dopoledne,když náhodou malinko přetáhneme a jde spinkat třeba až ve 12.30,tak obídek je děs a hrůza :unamused: ...vlastněnejen obídek,ale děs to bývá už od příchodu domů :sweat_smile: .
já držím teda palečky aby to byla opravdu jedorázkovka :wink: :sweat_smile: ...

sherry :slight_smile: ... není to nějaká růstová etapa? :fearful: že by vzdor?
teda s matýnkem to taky pěkně mlátí,ale pořád si myslím,že ještě bude hůř :sweat_smile: ...
19. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcem sa opýtať, neviem síce, či tu bola o tom reč, ale kým by som to všetko prečítala, tak by sa mi malý zobudil :wink: aký máte názor na gely na zúbky. Doktorka mi akurát nedávno povedala, že to nie je moc dobré, pretože, tým že to ďasno stŕpne, tiež aj ako keby stvrdlo a zúbok sa prerezáva dlhšie. Je niečom na to pravdy? Ja som tie gély pre istotu prestala dávať.
19. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined: no jsem ráda, že se bříško zvětšuje pomalu u Máry touhle dobou jsem byla jako sud, dokonce jsem měla větší břicho než sestra, která rodila o čtyři měsíce dřív jak já :confused: no určitě náš Mareček vzdoruje, to je vzdor jeden za druhým, narazil na to, že musí poslouchat :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
gina :slight_smile: ...jj,i u nás už jednou došlo k omývání :grinning: ...ale nejsem si jistá,jesti ho to ještě víc nerozčílilo :grinning: ...
rada naší babi na vztekající se dítko venku....utrhnout proutek a vyšlehat po nožkách :astonished: :astonished: :grinning: ...na to jsem jí řekla,že toto kdyby někdo viděl,tak tu mám odpoledne sociálku :grinning:
na doma radí ledovu sprchu :wink: :grinning: ...chápu zkušenosti,ale přece jen... :pensive: :sweat_smile: :wink: :grinning: ,ačkoliv ta sprcha,kdo ví že :grinning:
ty už budeš vyškolená od natali...pak už budeš vědět co jak :wink: :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdenkaxyz: tak já za sebe musím říct, že nám ty první zuby lezly rychle i po gelu :wink: dokonce máme víc zubů než některý dvouletý děti :wink: teď u trojek už gelem nemažu, dávám čípky a lezu nám špičáky už od února :confused: :sweat_smile:
19. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já nejsem vůbec pro tu sprchu :confused: byla jsem jednu svědkem toho(u sestry Davídka) jak se dítě z tý sprchy dostalo ještě do většího amoku a nemohlo se vůbec probrat :sweat_smile: probral se, až když jsem si ho vzala na ruku. A k mámě pak vůbec nechtěl :frowning2: . to já radši plácnu nebo ho odnesu do pokojíka a nechám ho tam se vztekat a pak na něj zavolám, ať přijde za mnou a pochovám ho :confused:
19. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry :slight_smile: ...a to se říká,že po více dětech bývá bříško větší :sweat_smile: ...
jj,vzdor je krásná věc :sunglasses: ... :rolling_eyes: :grinning: ...dnes mi jedna paní říkala..jééé,ten váš malý tak krásně poslouchá :astonished: :grinning: ...(aby jel na motorce mým směrem,lákala jsem ho na kačenky,tak to hned otočil :grinning: )...tak jsem paní hned řekla,že to je jen vyjímka potvrzující pravidlo :wink: :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry :slight_smile: ..já bych matýnka taky nevrazila do ledové vody,to vůbec :fearful: řeším to taky buď plácnutím,ale nejvíc se odvědčila samota :wink: .teda..vydrží tam asi 5 vteřin a už je u mě a umiřujeme se :sweat_smile: ...ale zabírá to.na velký amok fakt nevím...asi bych jednala stejně.
tenkrát jsem matýnka spíš omývala že byl tak ubrečený,ale naschvál jsem zkusila studenou vodu,jestli by ho to nezklidnilo a právě naopak :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zdenkaxyz :slight_smile: ...tak toto jsem ještě neslyšela :fearful: .mažu gelem večer po koupání.

a pláčemééé
19. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme včera omývali obličej vodou - nezabralo :unamused: Zabral až ten Krtek a dudel. Sprchu ledovou bych nedala, to musí být hrozný šok . Ale musím říst, že o nějaké vlažně sprše jsem včera uvažovala jak už jsem vůbec nevěděla co s ní. Chovali jsme, MM dělal srandičky, k oknu jsem ji nesla, že se podívá na pejska, mluvila jsem na ní, nabízela jí mlíko,.....nic nepomohlo :confounded: To totiž fakt nebyl typickej řev po vzteku,ten už znám velmi dobře. To ji taky třeba plácnu, nebo odnesu do pokojíčku vyvztekat, tohle ale bylo něco jinýho - šla až do takové jako křeče, z toho ji bylo potřeba nějak probrat. Jak říkám ještě nikdy jsem tohle u ní nezažila :confused:

Jdu nás chytat - jedeme na návštěvu ke kamarádce - dnes to bude poklidné, má velmi hodného a klidného tříletého klučinu.

Všem fajn zbytek dne.
19. kvě 2010 ve 13:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined: ale jo trošinku vytáhlé mi zůstalo :wink: hlavně po Márovi, po Lukáškovi se to vrátilo do původního stavu :slight_smile: ale není to žádná tragédie, já myslím, že u tohoto hodně záleží kdo jak má geniticky danou elasticitu kůže :confused: (nevím jestli je to dobře napsaný)) :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak konecne neprsi, idem sa nachystat a von. :wink:
19. kvě 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hotovo,dospinkáno..sumasumárum 1.20 :confounded: ...nic moc teda.
čtení se nekoná :angry: :sweat_smile: :grinning:
19. kvě 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
u ns ro změnu prší :frowning2: Mára je vzhůru, tak pojedeme pro Lukyho, ať jsme brzy doma, ať si kluci můžu spolu hrát :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
sherry :slight_smile: ..určitě to bude dané i geneticky :wink: .

katzi :slight_smile: ..přejeme pěkné a klidné odpoledne :slight_smile:

žárlifka už na mě šplhá,tak se loučím :wink: ...všem pěkný zbytek dne,papa :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ined: Krásné spaní v noci i poo u obou, že.. :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby

maly sa mi vzdy v noci budil, odjakziva, je kojeny..

no aby sa 14m dieta stale budilo? :unamused: minulu noc asi 10krat..nastastie zaspi za chvilku , za par sekund, minutku, dve..ale uz zacinam mat dost..neviete niekto preco? zubky mu nejdu to by som spoznala dik.
ak sa zobudi 4-5krat tak v pohode ale toto.....

ps.odstavit nechcem. :wink:
19. kvě 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
proste som si myslela ze vekom sa to bude zlepsovat ale nezlepsuje :frowning2:
19. kvě 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kedy zacinaju vychadzat prve zubky? a ako dlho trva kym sa jeden prereze a vyjde?
19. kvě 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moze to trvat aj 2-3mesiace.
19. kvě 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
prchalka :slight_smile: ...hmmmmm,už by mohlo být zase klidněji že :unamused: :sweat_smile:....no pročpak bychom se rozmazlovaly :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

rimmel :slight_smile: ...znám případy,že i pětileté dítko se budí několikrát v noci :fearful: .těžko říct proč :frowning2: ..příčin může být hodně...hodně je to i o vyzrálosti či nevyzrálosti nerv.soustavy.mně osobně toto nedokázala zodpovědět ani neuroložka :sweat_smile: .
my tady také doufáme,že se to bude zlepšovat a ono nic :sweat_smile:.

folly :slight_smile: ...kdykoliv a jakkoliv dlouho :sweat_smile: .tohle je opravdu hodně individuální :sweat_smile: .například 1 zoubky se prořezaly hodně rychle cca do týdne,4 nám lezly 4 měsíce :confounded: .máme 20 měsíců a 12 zoubků :sweat_smile: ...nic moc :grinning: .

kluci šli ven,já jsem si rozvařila obídek pro matýnka na zítřek a jdu žehlit...relax u dvd :grinning: ...jdu ať něco stihnu :wink:
19. kvě 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
..caute baby, mojej malej vzdy zabera, ked jej idu zuby taky gel pre deti Calgel..len jej to natrem a do 10 min. uz spi alebo je normalne kludna :slight_smile: tak asi ako komu...
19. kvě 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined a ako casto sa vy budite?
19. kvě 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
monika237 :slight_smile: ...mažeme,mažeme,ale stejně se budíme :sweat_smile:

rimmel :slight_smile: ...nejméně 2x až i 10x :cry: ...ale tak 3x za noc je průměr,to pak už považuju za slušnější noc :grinning: .spokojím se s málem.
pravda je,že je to ''lepší'' od doby co spí malý se mnou,ovšem žádná výhra ani pokrok to není,to chápu.jen se lépe ''vyspím'' :grinning:.
19. kvě 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
rimmel: přesně jak píše ined :wink: těžko říct proč se tvůj malý budí, může jít o to, že třeba hold mu stačí míň spánku, nebo lezou zuby, které zatím nejsou vidět, variant je hafo, třeba až přestaneš kojit se to zlepší :wink: zatím nechceš odstavovat, tak hold nezbývá než vydržet :wink: přeju hodně silných nervů :slight_smile:

folly: jak píše ined je to individuální :wink: první měl ve čtyřech měsících čtyři venku, druhý v pěti čtyři venku :wink: klidně i u vás už může být začátek růstu zubů :wink: zuby rostou zpravidla dlouho, ale ty první bývají venku rychle prořezané :wink:
19. kvě 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek