Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
19. kvě 2010

rimmel: sestra kojila Davídka do jeho 2,5 roku a budil se jí neustále 😅 i 6x za noc, prostě na prso a na potřebu být s ní, jak přestala kojit tak první měsíc byl katastrofa ☹ vzbudil se ve dvě ráno a nechtěl spát a brečel(byl zvyklej na prso), ale pak to přešlo a teď spí až do rána 😉 možná se tvůj malej budí jen kvůli tomu prsu 😕

ined77
19. kvě 2010

tak mám hotovo 🙂 .
kluci už tu budou cobydup,tak se loučím a všem přeji poklidný večer a krásnou,prospinkanou noc 😵 .

sherry 🙂 ...tak tak,svatá pravda 🙂 😉 .

gina333
19. kvě 2010

Tak aj my sme uz doma. Boli sme sa prjst trocha po meste ked uz neprsalo, je vonku dost velka zima, riadne sme vymrzli.

rimmel: ja som kojila 15 mesiacov, budila sa asi 8-9x za noc. Ked som s kojenim prestala, budila sa tak 4-5x, ako kedy, budi sa dodnes este sme nikdy neprespali noc. 2-3x je minimum, a to vtedy vravim, ze sme mali super noc. 🙂 Takze myslim si, ze u kazdeho dietata je to individulane.

rimmel
19. kvě 2010

gina a ked sa zobudi co spravis? ked teda uz nekojis?

sherry28
19. kvě 2010

ženy tak, dávám fota šatů(koukejte jen na šaty na mě ne 😀 )MM neumí fotit, fotí mě zvejšky 😅

sherry28
19. kvě 2010

opravdu na těch fotkách vypadám jak kdybych měla 15 kg nahoře 😀 😀 😀 no nejsem fotogenická 😅 ale šatičky jsou ve skutečnosti o moc hezčí 😉 😵

gina333
19. kvě 2010

sherry: satocky su prekrasne, presne taky styl sa my paci 🙂 ale usmev ti pristane viac 😀

rimmel: pije mliecko. Ked som prestala kojit urobila som normalne riadnu davku mlieka do flasky, postupne som to zacala riedit aby pila menej. Teraz ked dam do cca 240ml 2 odmerky mlieky vypije za noc asi 100ml, niekedy ani to nie. Ved oni by uz v noci nemali pit vobec. 😉

sherry28
19. kvě 2010

gina: no je pravda, že na úsměv sem neměla ani pomyšlení 😀 malej běhal kolem a ječel, tak jsme spěchali 😉 teď jdu malého omýt a uspávat, tak mi držte palce, ať to mám rychle za sebou 😅

matova
19. kvě 2010

ahojte, mňa dnes už fakt trafí...malý stále nespí, nabral dnes už asi po tretí krát nový dych a ja už asi dodýchavam z neho 🙄
ja už ale fakt neviem ako ho uspať, idem mu ostrihať nechctykeď už nožničky vytiahol........

prchalka
autor
19. kvě 2010

Ahoj všechny nové tváře.
Jen tak pro info - já nekojila vůbec a - budíme se od 11 měsíců a pár dnů, od doby, co začaly růst dvojky noc co noc ☹ No budíme... dá se říct, že se jako nebudí totálně, ale prostě neklidně spí, mručí, kňourá, funí, brečí na dudlík nebo i s dudlíkem, sedá si, třeba se bez přestání převaluje... a to spím 3/4 noci s ní ☹ Prostě katastrofa! Tak ještě 8 zubů a pak uvidíme.. 😝
Radši se loučím, aby to nedopadlo jako včera, že jsem mohla jít rovnou uklidňovat!
Všem 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
sherry: Chtěla bych je vidět naživo 😉

gina333
19. kvě 2010

matova: chudatko moje, no zo Simonka sa vyklul riadny certik 😒 hadam sa do tej 20.00 unavi uplne 😉

lehna
19. kvě 2010

ahojky,

sherry- moc hezké ty šaty, jen tě manžel asi fakt blbě nafotil, nějak mi na tobě nesedí☹.

rimmel- já taky nekojila, vůbec. a malý se budí několikrát za noc od 3 měsíců. teď je mu 16 měsíců a pořádně jsem ještě nespala. akorát teďka skoro 14dní dáváme homeopatika,tak spí líp.

matova- jááj, božátko, tobě zas Šimi dává zabrat 😢

my už máme poslední čtyřku trochu venku 🙂. takže skóre v 16ti měsících 16zubů 😀

matova
19. kvě 2010

gina: keby som aspoň vedela či ho niečo bolí či nie ☹ slintá neskutočne, hryzie cumeľ alebo prsty alebo oblečenie...ale neplače, už trikrát vyzeral na to že zaspí za minútu, alee z toho dvakrát bolo ešte do 17h tak som ho nedávala, ale teraz už som fakt myslela že zaspí - pri kúpaní sa už pýtal z vody äto on nezvykne), plakal celý čas čo som ho obliekala do pyžamka...no zas mi zdrhol nakoniec z postele, tak som ho nechala...tak sa asi ale neunaví, len tak sa potuluje po izbách, vyťahuje všetko z poličiek... 🙄 .

sherry28
19. kvě 2010

tak spíme 😉 bez scén se to neobešlo 😅 ae aspoň, že vytuhnul za 20 minut 🙂

lehna: já když jsem ty fotky viděla, zděsila jsem se 😀 vůbec to proporčně neopovídá(vypadám jak v pytli, když to viděl MM začal se strašně smát jako co je to za fotky, že to neodpovídá skutečnosti 😨 😀) ale nebyl čas fotit dýl 😉 šaty mi ve skutečnosti sedí a jsem s nima spokojená, je to i příjemný materiál(šifón) a nejsem tak tlustá 😀 i když mám nějaký to kilo nahoře 😉 ale jako ta modelka na fotce s těma šatama vypadat nikdy nebudu 😀 takže nesrovnávat 😉 😝

prchalka: tak se přijeď kouknout 😉 🙂

gina333
19. kvě 2010

matova: aj Sphi furt do volacoho hryzje, presne ako pises oblecenie, prsty, niekedy aj do mna alebo do Natalky. 😉 Aj teraz som jej natrela dasienka ale nic necitim. Ja ich natieram preventivne kazdy vecer. 😉

Idem ju skusit dat spat, juj, keby zaspavanie netrvalo dlho. 😒

sherry28
19. kvě 2010

taky letím spát, nevím jak to bude dneska v noci, takže všem spací noc 😔 😔 😔

gina333
19. kvě 2010

Tak spime uz aj my, dnes to trvalo 20 minut, kde su casy ked zaspala po 8-12.ich minutach? 😉 😉

Pokojnu spavu noc vsetkym. 😔

matova
19. kvě 2010

malý je od 20:15 konečne v hajanoch 😝. Predstava skoréhop spánku a pokojného večera bez mojich chlapov sa nesplnila, som kaputo...idem kuknúť mmb, tv, zjesť čo sa dá....ozaj aj dočítať a možno aj zareagovať 😉

matova
19. kvě 2010

rimmel 🙂 : ja som na začiatku nekojila vôbec, pil z fľaše odstriekavané m., uchytil sa až v 5 mesiacoch a kojila som ho do 16 mesiacov. Budil sa vnoci od narodenia pravidelne každé 3h, neskôr aj 2 h. Tiež som bola rozhodnutá neprestať kojiť, vo 8 mes. už nevedel zaspať v postieľke tak zaspával už so mnou v posteli. Ale vo veku tvojho malého už to bola taká katastrofa- budil sa mi v jednom kuse, vychádzali mu prvé stoličky a budil sa aj pri otočení na druhý bok...nezaspal kým si necucol, len čo som odbehla už bol zas hore, niekedy musel cucnúť aj 20x za noc a ešt aj začal hrýzť...k odstaveniu mu dopomohlo moje tehotenstvo, prestalo mu chutiť ale bez mlieka byť nechcel, tak sme na Sunare. No môžem povedať že odvtedy je to nepomerne lepšie. Prvé prespané noci sme mali vkoncom 18 mes. tuším, bolo ich pár, ale aj keď sa mi teraz budí v priemere 2x na mlieko (na cumlík a mrnčanie neraátam), tiež to pokladám už za luxus ako gina.

sherry 🙂 : naozaj tie šaty ti veľmi pristanú, a vidieť to že je to len perspektíva, ani by som nepovedala že si tehu 😅
ined 🙂 : nemám dobitý foťák, nefotím 😀 . Ja mám to brucho zas nepomerne väčšie ako u šimonka- parádne sa rozťahuje- keďže sa ešte "vďaka" mojej žravosti nestihlo vôbec stiahnuť 😀.
lehna 🙂: Štepánek je naozaj preborník , gratulujem k poslednej štvorke😉
katzi 🙂 :nám sa tiež stalo už dávnejšie čosi hrozné- boli sme s ním na oslave- veľa hluku, vedela som už predtým že to zvlášť pre neho bude nedobre, problémy s narušením jeho režimu mal odjakživa....ale....rodina...ešte spával vtedy 2x denne a nepodarilo sa mu zaspať doobedu, tak ťahal dlhšie, ešte nechodil, len sa plazil chudáčik...odišla som s ním radšej skôr, ale doma čo sa stalo, položila som ho na zem, kým sa povyzliekam a pozerám- sedí nepríčetne a oči mu behali zo strany na stranu obe naraz ale v takej rýchlosti že to ani neurobíš naschvál- ako bežiaci pás...ešte teraz mi mráz behá po chrbte, vzala som ho rýchlo, hovorila na neho, fúkala do tváre- vôbec nereagoval, rýchlo omývala studenou vodou a von pred dvere na vzduch...po chvíľke prišiel k sebe a než som vyšla s ním hore do spálne tak znovu to isté. A ešte raz sa nám toto stalo- to už bol doma aj mm-nechápal tiež 😢, ale to bol akurát malý po spaní- tak dodnes neviem čo to malo byť- dr. tiež nevedela, poslala nás na očné a tam nezistili žiadnu vadu, na neuro nezistili tiež nič. dúfam že už nikdy sa to nezopakuje 😔

rimmel
19. kvě 2010

matova, juuj jasne ze by bol luxus kebyze sa iba napr 5krat zobudi 😀 😀 no tak ako vas citam vidim ze ozaj nic ine neostava iba vydrzat ale som rada ze niesom sama, naozaj to pomaha a dodava sil diki 😵

matova
19. kvě 2010

rimmel: veru, pri kojení 5x bol tiež luxus 😉, kým dieťa hneď zaspí či po kojení alebo na fľaši alebo po podaní cumľa, je to stále luxus, ke´d už začne vymýšľať, alebo sa motať či plakať a nevie zaspať...tak ach
všetkým pokojnú noc 😔 😎

ined77
20. kvě 2010

dobré ránko ☹ ,
tak u nás noc totální katastrofa 😢 .už večer to začalo,sotva matýnek usnul(19.30)do 15 minut se vrtěl a kňučkal 😢 .tak jsem mu dala ještě kapku nurofenu,ale nepomohlo to.zaslintané celé prostěradlo i polštář a vrtěl se naprosto celou noc s občasným pláčem ☹ .už po hodině jsem k němu musela zalehnout.ráno k tomu i teplotka 38 st..plus rýma 😒 .
budík v 5h.no myslím,že bude brzy k.o.,tak ho zkusím uspat až odejde mm do práce,jestli by mu to neprospějo 😉 ,aspoň na chvilku.
takže takové info od nás 😢 .já jsem jako mumie a jdu na 2.kafe 🙄 .
ven samo nepůjdeme,tak ještě nakuknu a snad i dočtu 😉 .
všem krásnější ránko než u nás 😅 ....mm teď měřil..tak teplotka spadla na 37,3 po léčku 😉 .
jdu na to kafe a o sprchy 😔

sherry28
20. kvě 2010

dobré ráno 🙂
u nás mokro ☹ tak de to sluníčko je? 😕
malý se vzbudil jednou ale během 10 minut usnul 😉 takže noc dobrá, krom toho jeho mrčení, spí ještě teď, ale už ho slyším

tak všem pěkný den

gina333
20. kvě 2010

Dobre rano 🙂
u nas konecne fajn noc, bola hore ibaraz o 4:15, cucla si trocha mlieka a nastastie zaspala do 6:15. 🙂

ined: skore uzdravenie Matynkovi. Z tohoto hnusneho pocasia su iba choroby. 😒

matova: boze, vam sa stavaju neuveritelne veci. 😲 ako to citam, my beha mraz po chrbte.

rimmel: treba len vydrzat, nic ine nam neostava, verit tomu, ze sa to cim skor zmeni k lepsiemu. 😉

prchalka
autor
20. kvě 2010

Dobré ráno, u nás se tentokrát vstávalo už po 50ti minutách, klepavka a klečení v postýlce, ale nejdřív tam šel MM a když jsem tam přišla, tak nad ní jen stál a chtěl jí brát k nám do postele.. Položila jsem, hladila a usnula. Další ve 23 něco jako vždy... vzal si jí a spali spolu půl noci, při střídání říkal, že byla v poho 😕 😕 😨 😨 Nj, má štěstí jako vždy! Se mnou pak taky v klídku, jen začla mrnčet v 5, když nedám ruku, tak vystrája 😝 Vstávačka 6.20. Takže noc vcelku dobrá!
matova: No panebože ty oči! Člověku zatrne. Šimon má tedy samé specialitky v repertoáru.. 😝 😖
ined: Jasné zuby????? 😕 😕 To spaní ☹ ☹
sherry: Měli jste aspoň dobrou noc 😉
gina: No a vy taky 😉
Měla jsem pocit, že jsem dole viděla při krmení chlebíkem nějakou tečku, ale nevím to jistě, tak jsem radši v klidu... 😖

ined77
20. kvě 2010

gina 🙂 ...moc děkujeme 😵

prchalka 🙂 ...myslím že zoubky 😨 ..uvidíme jak se to bude vyvíjet dál 😒 .zatím tu matýnek řádí jako černá ruka 😅 .tu jeho energii bych potřebovala,kde ji jen bere???
že by zoubek? 🙂

matova 🙂 ...zatím jsem jen četla to o těch očkách 😲 ...strašné 😢

no už se na mě zase šplhá tukánek,končííím 😀

prchalka
autor
20. kvě 2010

Černá ruka 😀 😀
Včera volám domů, že v pátek přijedem a mamka se ptá, co malá dělá, jestli není nemocná?!?!
Říkám jí: "Ta? Řádí tady pořád jak černá ruka!"
A máma na to: "Jééé, buď ráda!"
No to jsem a moc 😀 😅 😝
A pak ještě říkám: "Asi týden spala líp, ale už to zase začalo!"
A máma na to: "No, to nevadí!"
Já: "No jak komu, já bych se po 9 měsících ráda jednou normálně vyspala!" 😠 😠 😠 😠 😠 A ani pro to dítě není takovej spánek moc zdravej,že jo, takže když už ne kvůli nám, tak kvůli mrňousům by to chtělo zlepšit, no né? 😢

ined77
20. kvě 2010

prchalka 🙂 ..svatá pravda ☹ .
i můj taťka vždycky říkal...to nevadí že špatně spí,hlavně že je zdravý 😅 😀 😝 ...no prvda.
a už ječííííí 🙄 😅

gina333
20. kvě 2010

prchalka: veru, spanok je zaklad 😀 Ja som sa dnes konecne po dlhej dobe vyspala, ako som ratala tak som spala v kuse 6 hodin, to si ani napamatam kedy som spala naposledy. 😵 😵

ined77
20. kvě 2010

gina 🙂 ....jéé,6h??? 😲 ...fata morgana 😀 ,ale moc ti to přeju 😵

já jsem pořád přemýšlela jesti jít na chvilku na vzduch,ale začalo poprchat,takže nic 😒 .
matýnek je nezmárek..ten tu lítá jako torpédo 😅 ..aktuální teplotka 37,2...zatím fajn 🙂

matova 🙂 ...nevymlouvej se na foťák 😠 😀 ....šimi ti teda včera dal 😢 ...musel být moc přetažený asi ☹

nooo a zase je tu křik.,jdu 😉 😅