Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
29. led 2010

Ined: mě přijde, že my s Aduš máme ale jinou spací "periodu" než vy ostatní 😀 - když je u nás supr noc, tak u vás všech blbý a když vy dnes většinou píšete, že dobrý, tak u nás teda nic moc 😒

katzi
29. led 2010

jo a ještě mě zaujalo,že nemáte dolní 2, ale lezou vám 4. Adidaska má totiž všechny příznaky, že jí něco roste (sliní, kadí, nespí,....), ale dole fakt ani náznak, dnes jsem jí šmátrala v puse a zdálo se mi to nahoře jakýsi vydutý. Tak že by? 😕

ined77
29. led 2010

katzi 🙂 ...bo vy jste provokatérky 😀 😀 😀 .
mně je to taky divné,že ty dolní dvojky nemáme,ale co nadělám 😅 ...
že prý adidaska 😀 ...tak to je dobré 😀
já ti musím říct,že matýnek neměl nikdy nic napuchlé,až teď při těch 4.
na první zoubek jsem přišla tak,že mě při obědě kousl 😀 .jinak nebylo vidět nic jako oteklé,zduřelé...
u horních 2 mu jen jakoby ty zoubky prosvítaly přes dásínka...nevím jak to dobře vysvětlit 😅 .

ined77
29. led 2010

matova 🙂 ...kdepak se touláš 😕 ?šimonek nechce spinkat ☹ ?

matova
29. led 2010

tak ahojte- rodinná idylka s manželom spôsobila, že keď sa chlapi vrátili z pošty,malý nechcel papať ani svoje obľúbené...(a tak som sa snažila 🙄 ), potom chcel dobehnúť všetko to, čo so mnou robieva bežne doobedu-takže všetky hračky, pesničky, tanec..........neúspešný pokus o uspanie v obvyklú dobu 😠 , potom si začal chytať bruško že je hladný,....spapal alternatívu a chvalabohu spí- od 13:05 😖 . som zvedavá ako dlho a či sa zas zopakujú večerné postupy ako vždy o rovnakom čase bez ohľadu na okolnosti 😀

prchalka 🙂 : aj mne je to veľmi ľúto s kamošom. rakovinu by som kurnik zrušila ☹

ined 🙂 : to je fajn krúžok, zaujímavé osvieženie

katzi 🙂 : tvoja malinká je z inej galaxie 😲 a jak je to teda s tým babyvakom?

lehna 🙂 :malý nech spí čo najdlhšie!

prchalka
autor
29. led 2010

U nás poo spaní hodinu bez pár minut, na posteli první pokus selhal, až další s uhoupáním vyšel, tak to ještě zalomila, motala se a oči jí padaly, ale nemohla nějak zabrat.. 😖
Jo, bříška, zoubky a tu hnusnou rakovinu - zrušit ☹ ☹ ☹ ☹
Jen jestli na tom icq nepomlouváte 😅

prchalka
autor
29. led 2010

http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2009/4/16...
Tak to je borec a jak mu to potom v tom tílku sluší!!

matova
29. led 2010

"spacia perióda" 😀 😀 😀
ja som čakala že vnoci bude malý zle spať, zdalo sa mi že mesiac ide do splnu- nepotrela som to v kalendári len na oblohe 🙂....a oni spali celkom fajn tie deti , teda až na "Adidasku" 😀
ined: a ďakujeme za hudlánek 🙂

katzi
29. led 2010

Ined: Adidasku vymyslela moje kamaradka. Jednou když jsme k nim přišly tak z ní vypadlo na přivítanou: Ahoj Adidasko 😀 My jí tak s mužem někdy říkáme, nebo zkráceně Adidas 😀 No ty zuby jsem fakt zvědavá co nám vyleze teďka. Jsem ted někdy přemýšlela,ještěže tak nezlobí i růst těch druhých zubů, to už by mě asi fakt hráblo 🙂

Matova: Jejda, promiň já jsme v tom kvantu úplně na ten baby vak zapomněla. Já jsem v tom vaku uspávala Adélku jako úplně malý mimčo, pak už ne, právě aby se naučila úsínat nějak rozumněji. Vak teď používám jen v nějakých situacích, kdy vím, že by byl problém ji uspat - jako třeba na té návštěvě u kamrádky. Poslední dobou už tam ale moc usínat nechce. Včera usnula, ale to bylo proto, že byla úplně KO. A nosnost ti přesně neřeknu, ale pod Aduš to zatím netuplo 🙂 Já ten vak ještě jistím jakoby v náručí, takže i kdyby rupl, zachytnu ji 😉

No nic budu končit, Adelí se mi probudila umrčená a uvztekaná. To bude odpoledne teda 😠 Jdeme do obchodu a chvíli ven.

katzi
29. led 2010

Matova: jj, byl úplněk v noci. Mezi tou druhou a čtvrtou jsem už myslela, že na něj budu ze žalu výt 😀

Prchalka: teda fakt před tím borcem smekám. A já nejsem schopná zpevnit ani ten můj zadek, zádná pevná vůle u mě 😠

prchalka
autor
29. led 2010

Baby vak uvádí nosnost 55kg, a to holky ještě nemaj! Může se tam nosit i velký dítě. Mám ho doma, ale byl nám k prdu, jako víc věcí 😖

prchalka
autor
29. led 2010

katzi: Zmiňovala jsi flísový overal - jaký máte? Já sháním, ale nenacházím, potřebujem urgentně větší, tak nevím, jestli nakonec nezbyde objednat ten za litr a něco.. 😖 Když jsem přebalovala po 4.h ráno, měla prdelku úplně ledovou a to má jeden bavlněný a na to flís ☹

matova
29. led 2010

55kg? fíha, tak to robia asi aj pre zvieratká 😀
katzi: s mojou vôľou je to v tomto období rovnaké. som rada keď s môžem zamaškrtiť, v kľude sa natrepať - najesť a trochu sa vyspať 😉 miesto zadku už mám kufor, stehná nehovoriac, a hore dve visiace handričky 😒 😒 😒 😀

katzi
29. led 2010

Prchalko: my máme overal z Mimibazaru, myslím značka Earyl days a stál tak 50Kč. Ale ty myslíš asi nějaký kvalitnější, že?

Matova: moje řeč, moje řeč - najest se a natáhnout se 😀

prchalka
autor
29. led 2010

katzi: Já si taky objednala z MMB přímo od jedné paní 3, ale když přišly, tak i přes změření jí ty 2 už nebyly 😖 a ten poslední je už nadoraz. Mě je jedno, jakej, hlavně větší a pohodlnej.. a zas abych objednávala jen jeden plus poštovný, no se mi moc nechce, ale na nabídky koukám furt 😕
matova: handřičky 😀 😀 😀 😀 😀 Já mam "naštěstí" prsa po tatínkovi 😅 🙄 😠

lehna
29. led 2010

čau holky,

tak naše spaní přes den. dopo od 11.00 do 11.45 a teď dělá že se mu nechce. jsem fááákt zvědavá jak do 19h vydrží 😖 . no dočtu zas později, večer asi ne, si zahrajem s mužem nějakou deskovou hru 😉 a dáme asi vínko nebo něco.

holky používáte na noc pro mimíše spací pytel??

prchalka
autor
29. led 2010

lehna: My používali pytel asi do 7.měsíců, pak přes léto ne a pak už si myslím, že by mi v něm nechtěla být a teď už vůbec ne, když chodí a v noci se motá. Myslím, že by jí to svazovalo.
Já ale musím splašit nějaký ten overal a už jsem zralá na to, objednat i tenhle, akorát se na můj dotaz ohledně toho, jestli ho teda na skladu mají nebo jak dlouho by to trvalo, neozval, takže nevím, jestli mám objednávat 😖 Je to jak pytel, tak kombinéza pro větší děti. A myslím, že by to chtělo, když prdelku měla fakt ledovou ☹
www.mimiskuvsvet.cz/mimiskuvsvet/eshop/11-1-Vyb...
Mají tam sice skladem ANO, ale dostupnost 2-5 dní a bůhví jestli a na dotaz mi neodpověděli 😖

katzi
29. led 2010

Prchalko: no je to riziko přes ty inzeráty bez vyzkoušení. Já ten náš fleesovej overálek brala od jedné paní spolu ještě s dalšíma mikinkama a tričkama, všechno velikost 86. Něco jí je skoro malý (třeba tričko, kt. má uvedenou velikost na 1,5 - 2 roky), něco zas o dost větší. Ten tvůj vybranej overálek vypadá teploučce, ale je to teda pálka 😒

Lehna: my pytel neměli nikdy, Adélka spala až skoro do roka v zavinovačce a to tak, že přes vrch klasicky zapnutý na sucháč, ale nohy jí čouhaly ven - byla v takové jako rouře a dobře se jí v tom i různě převracelo a tak. Malej ti aspoň odpadne rychle večer a budete mít s mužem na hru klid 😉

Adélka dnes večer bude hospodařit sama s taťkou. Já jdu na pokec s kamarádkama 🙂

katzi
29. led 2010

holky, tak já se pro dnešek loučím, jdu se nachystat na ven.

Všem zase přeju co nejlepší noc. Pá.

lehna
29. led 2010

holky díky.
jsem si říkala jestli třeba nebude líp spát, kamarádka používá a malá spí hezky, teda oan vždycky spala celou noc 😅

Prchalko- ty jo to je cena za ten overal. na mmb jsi levnější nenašla?? nebo jinde?

prchalka
autor
29. led 2010

katzi: No když jsem overaly kupovala, tak jsem myslela, že jí to ještě fakt bude podle měření. No ono na dýlku dobrý, jen jak do toho nasoukáš tělíčko, tak se to jaksi napne 😅 😅
lehna: No ty bys pytlík třeba ještě mohla zkusit, ale pokud v tom doteď nespal, tak by se mu to třeba nemuselo líbit.. Znám tak velký dítko jako mám já a to spí v pytli zachumlaný prý až po krk a spí se mu hezky.. Já si to u naší neumím představit..
Koukala jsem do bazárku všude, jestli někde nějaký takový nemají, ale zatím nenašla, kdo by to taky kupoval, že jo 😅 Asi budu první. Bohužel všude jinde to nemají ani na skladě 😖 Asi to budu muset risknout a objednat, třeba se tam v tom krámě proberou a ozvu se mi!

lehna
29. led 2010

prchalko- no on do 4 měsíců spal svázaný ve velké plíně. ručičkama pořád kolem sebe šermoval, tak se pořád budil. když jsme ho vázali,spal relativně klidně a skoro celou noc. tak nevím, zkusíme a uvidíme. mám objednaný z mmb za 100,- takže ta cena mě netrápí,kdyby se mu spalo blbě.
jo,tak snad ti odepíšou, v pátek už mají asi padla, tak asi odpoví v pondělí. škoda,že jinde takový nějaký nemají. hlavně,že se v otm berušce dobře spí.

u nás se spí od 19h, a my jdem s tátou hrát🙂.
papa a dobrou noc všem 😉

matova
29. led 2010

ahojte, Ďalšie 2 FOTO pridané 😎
tak malý ma vôbec nesklamal, dnešný deň s pomocou tatíka sa niesol v podobe kortizolu vyplaveného v dôsledku prepätia 😀. cez obed teda pospal nakoniec 1:30 čo je super, a malý ma nesklamal- hoci vstával o 14:40, klasicky si naordinoval zas ten svoj režim v rovnakých časoch😀 - 16:30 kúpanie........atď.........ale uspávanie 45 min- ťažké ako cez obed 😒. ale vyzeral aj tak ddosť unavený-nohy sa mu už podlamovali....ukazoval si na zub a chcel ho natrieť gelom...zakýval hračkám v každej izbe, podal mi pyžamo....tak spí od 18:45 - predsa je tu nejaký párminútový posun 😀
- odvčera sa rozchodil a prejde už celú izbu, vláči so sebou predmety a hračky, najlepšie veľké 😒
- a ide ma roztrhnúť z toho čo robí- vôbec nedáva pozor- hádže sa na posteli aj smerom k stene (bác do hlavy) sedí nebezpečne chrbtom k okraju postele......len stresy človek aby stále prežíval, kým on šťastný sa blázni 😅

prchalka: -vzhliadla som ten teplúčky overalík, pekný ale teda tá cena 😨 náš malý spí v takých overaloch s uzavretou nožičkou dole, dlhý rukáv, na patentky- klasické body ale aj s nohavicami- dosť teda tenké, ako klasické tričko. ale to my máme v spálni teplo (a dole v kuchyni kosu 😒 ). a čo teda s kočíkom, bude???
- a vzhliadla som aj toho chlapíka schudnutého, ano tááák vyzerajú tie dve moje 😀 😀 😀

lehna: - nerobí ti ten malý čosi také ako mne? že druhýkrát poobede už jednoducho nezaspí (hoci jasné že môj pospí cez obed teda viac ako tvoj malý),ale je jedno ako veľmi je unavený a už len čaká kedy konečne príde večer. my sme s manželom normálne nechápali ako asi už od troch mesiacov v podvečer stále kontroloval okná a keď bolo šero, tak to bolo s ním na nevydržanie. a to teda bolo dosť skoro (už okolo 15- 16h), lebo vtedy bola zima, sychravé dni....už som rozmýšľala či by nebolo lepšie keby sa ďalšie narodilo napr. na jar- to je také optimistické obdobie 😕 😀
-my sme používali klasickú bielu "perinku"-zavinovačku (ako kedysi) do 2 mesiacov, potom taký flísový vak- bol to vlastne malý fusak. a ľutujem že som ho obmedzeného nenechala dlhšie, chcela som ho dať do spacieho vaku ale nevedela som ho v tom našom neporiadku nájsť (a ešte som ho nenašla, no už fakt neviem kde je 😅 )....ale čítala som, že keď sa s vakom nezačne od 6- alebo 8 mesiaca (už presne neviem) tak že už sa ani nemá skúšať 😕
ined: ako ste prežili deň? 🙂
katzi: no ty si teda trieda, s tým dnešným večerom 😉

matova
29. led 2010

ined: to som ti už dávno chcela napísať, no vždy som zabudla. že aj keby som mu tie nechtíky na nohách chcela v spánku ostrihať, tak smola lebo on má vlastne pyžamko dole uzavreté 😅 to by som musela najskôr odstrihnúť z pyžamka 😀

prchalka
autor
29. led 2010

lehna: Já už se na to ptala před týdnem a stále nic... Malou jsme taky do 3.měsíců svazovali, byl to boj, ale nedalo se jinak, asi by nespala vůbec ☹ Hezky si zahrajte, já půjdu asi do hajan. MM je dnes společensky unavený ze včerejšího pražského reje 😖
matova: My taky spíme s uzavretou nožičkou, jenže už jí to je všechno malý. Jako na MMB mají sem tam overal na 2-3 roky, no zas na to mrknu.. Kočárek mám zamluven!
PS: Jak ty dětičky vypadají vždycky na fotkách jak andílci, že? Se ani veřit nechce, že nespí, ječí a visí na nohách 😀 😀
Dobrou děti 🙂 😔

prchalka
autor
29. led 2010

Dnes váha navážila naší Slovance přesně 14kg 😕 😝 Asi tu absolutně vedem, co? Nebo že bychom měli rozbitou váhu? 😅

prchalka
autor
29. led 2010

Holky, kde se třeba kupuje tahle značka? Koukám na net a žádný takový obchod jsem třeba nenašla.. www.mimibazar.cz/foto.php?id=30460048&tab=0 a ani jsem nikdy neslyšela ABSORBA. No ráno bude moudřejší večera, já už fakt jdu chrnět.. 😔

matova
29. led 2010

prchalka: tiež som to teda ešte nepočula ABSORBA? ale vyzerá byť fajn, a podstatne lacnejší 😕

prchalka
autor
30. led 2010

Další noc bez vrtění 🙂
Tady asi ještě všichni spí 😀 😀
Myslím, že MM žádný dítě mít asi neměl, protože nechápe, že děti kramaří a chtějí si hrát (mističky, hrnce, vařečky...) on chce mít všude uklizeno a když teď otevřel dveře a malá měla vytažený misky ze šuplíku, tak jí vynadal a dveře zase zabouchl 😖 ☹

prchalka
autor
30. led 2010

matova: Super, že se malý rozchodil 😉
lehna: Jak vy a pohyb? Leze nebo se staví, ťape? Já měla pocit, že naše s tím byla dost pozadu, pustila se až ve 13,5m narozdíl od ostatních dětí, který lítají třeba v 10-11m, ale nakonec myslím, že jsme byly takový střed, jiné děti chodí třeba až v 16.. 😅