Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
27. kvě 2010

ined: no ake paradne poo ste mali vcera. 🙂 Hlavne, ze ste uz po chorobe. 😉 Vcera aj u nas davali v TV o tom chlapcekovi s cigaretou, je to strasne, ja by som to dieta okamzite vzala tym rodicom. 😠

U nas je dnes konecne slniecko, musim ist ale zagratulovat svagrinej k meninam, potom by som chcela ist trocha aj von, Sophi sa musi vybehat aby my v noci nevystrajala. 😉

matova
27. kvě 2010

ined 🙂 : do prčic, tak to je fakt sila! ja to tak hrozné ale mne až smiešno z toho prišlo,
len by ma zaujímalo kde nabral prvú cigaretu, keď už je taký notorik...

super že vám už je lepšie 😉
ako je možné že niektoré deti nemajú vôbec bolesti pri zuboch a iné trpia ako chúďatká? ☹
ešte sa mi nestalo že by som zabudla na čosi také- káv som si spravila a už mi aj vychladla 😅

idem sa natiahnuť k malému, možno ešte trošku stihnem 😉 , chcela som síce žehliť trošku ale bola to asi len taká fatamorgána ako vždy 😀

sherry28
27. kvě 2010

ined: tak jsem se docela i pobavila 😀 je to hrozný, ale za to můžou i rodiče 😕 no každopádně mi nepřipadá jako dvouletý 😨

sherry28
27. kvě 2010

matova: i můj sen je, aby měl Mára všechny zuby do listopadu a myslím, že to stihne 😉 🙂

ined77
27. kvě 2010

malá ukázka matýnka s batůžkem 😵 ...a další,jak jsem dnes čekala než půjdeme spinkat otočená k pc a on už dávno spinkal 😅 😀

gina333
27. kvě 2010

ined: no zavidim ti, ze takto sam zaspinka. 🙂 U nas to nehrozi. 😉

prchalka
autor
27. kvě 2010

Jééé i po tom Panadolu se probrala za 1.10 a teď je ještě na posteli 😖

lehna
27. kvě 2010

ahojky,

já jdu na skok. malý spí, já žehlím, zítra jedem na víkend ke tchýni,tak už tady nebudůůůů ☹. večer jdu civčit, pak jeeště dožehlím zbytek a musím balit.
dopo jedem nakoupit plíny a tak. a jak se Pipa vyspí,tak jedem. a tam se k netu za váma asi nedostanu,ale pokusím se aspoň napsat zážitky z noci 🙂,tak totiž moc nejde,abysme spali jinde než Pipa.

ined77
27. kvě 2010

něco jsem letem dočetla 😉 🙂

sherry 🙂 ...pěkně se marýsek vykoupal 😀 ..matýnek se mi dnes v obchodě během asi 2 minut,kdy jsem hledala příslušné těstoviny zlil zcela šťávou 🙄 😀 ...měl na sobě vše čisté a vydrželo to cca 20 minut 😠 😀 ...také peru a peru..jen to počasí by moho být příznivější,neboť to nemám kde sušit 😖
i mně ten chalpec přišel tedastarší,ale to možná tím pevným tělem 😕 😅

hlavně,kdo mu to zapaluje že???nebo že by on sám 😲 ...je to děs 😖 ,chudák dítko 😒

matova 🙂 ...tak že by jste už finišovali? 🙂 i maty má ručku strčenou kdesi vzadu,ale zase nemá ještě ani jednu 3,tak nevím 😨.
chuďátko šimonek 😅 ☹ ...matýnek taky pláče,když ho někdo trkne ☹ ...on to prostě nečeká a nechápe proč 😨 😅 a to není zase nějaké tintítko.asi bude citlivka po tatínkovi 😉 😀 ...však oni se taky otrkají 😉 ..já jsem osobně raději,že je to takhle,než kdyby byl on ten agresor 😉(zatím že 😝 )

gina 🙂 ...vy někomu pořád gratulujete 😀 ...
to já mám ráda,takové oslavičky 😵
užijte si sluníčka,dnes i u nás kupodivu od rána střídavě svítí a celkem i hřeje 😅 😀 ...ale zase hlásili jakés bouřky ☹
teď jsem četla v novinkách,že za toto počasí podle odborníků opravdu může ta isl.sopka 😖 ...no tak lavně ať už jdou ty mraky do háje že 😉 😀

prchalka 🙂 ...vláčky super že 😉 😀 ...u nás se dělá ššššššš 😀
včera se matýnek vzbudil po 1.20(po o) a říkal koška koška 😕 😀 a ukazoval pořád do pokojíčku,se mu chudáčkovi něco zdálo 😨 😀 ...hlavně že už rozvazuje jazýček,sice svým způsobem,ale přece 😉

co se týče punčocháčků...dávám už jak kdy...ani se neřídím podle teploměru,ale spíš podle toho jak tam je...když fouká dám.ráno taky většinou dávám,pokud vyloženě nesvítí sluníčko.odpoledne už zase většinou jen ponožky,bodýnko,mikču nebo tenčí bundičku.taky jsem kolikrát bezradná..nechci ho navlékat,ale zase..raději víc než míň(většinou sebou beru ještě triko s dl.rukávem,pro sichr 😅 )...ovšem,u nás problém se svlékáním není...jemu je to šumák 😀 .
a kalhoty na ven také marně sháním 😒 ...máme 2 takové šustky,tepláčky několikery a jedny kapsáče.když jedeme někam busem,třeba k babi dám na ven i rifličky 😉 .hlavně mě štve,že všechny tepláčky jsou tlusté,s chlupem...zaboha nemůžu sehnat nějaké tenké 😖

lehna
27. kvě 2010

prchalka- no každopádně jí ty nejvíc žluté listy ustřihni a myslím,že na chodbě být nemusí. zalívej ji normálka, jen ať neproschne. ještě kuknu na jednu diskuzi na dámě,jestli tam něco neobjevím 😉

ined77
27. kvě 2010

gina 🙂 ...no však on taky vstává průměrně v 5.30,takže už v těch 12h je k.o. 😀 😔 ...usnul takto dohromady si 4x...pro mě to byla poprvé také novinka 😲 😀

lehna 🙂 ...jejda žehlení...já žehlila včera večer a dnes ráno,fuj a a stačilo zase aspoń na dva dny 😀 .
tak si pěkně užijte víkend a štěpánek hlavně ať pěkně spinká 😉 😵

prchalka
autor
27. kvě 2010

lehna: Už oslovuju i pěstitele! Díky, že se tak snažíš!! MOC!! 😎
Když už jsem objevila takový dotaz, jako mám já, tak k němu ještě nebyla odpověď, takže stále hledám. Ta barva zelená - fialová - žlutá - vypadá fakt hnusně 🙄 😖 😖 😢

prchalka
autor
27. kvě 2010

PS: Na dámě už jsem taky brouzdala...

gina333
27. kvě 2010

Tak Sophi uz je hore, 🙂 este pockame na Natalku a ide sa von. Krasne poo vsetkym. 😵 😵

prchalka
autor
27. kvě 2010

Tak spánek asi 1.40 nakonec 😉

lehna
27. kvě 2010

prchalko- a objevila jsi něco? já kdyžtak jak budu s kamarádem zahradníkem,tak se poptám 🙂

ined- žehlit fáákt musím, je toho kopa a nemáme v čem chodit🙂. ještě,že MM si ráno košile sám přežehlí bez řečí 😀

katzi
27. kvě 2010

ahojte,

já dnes se zpožděním. Byly jsme na návštěvě u mojí babičky, pak honem domů, obídoš, uspávačka.

Noc: horší než včera 😒 Jak jsem vás pročítala tak celkově dnes spíš horší noci - nebyl úplněk? Nebo ji mložná budila bouřka - byla tady kolem půlnoci. Nebo ještě další varianta - má v obličeji tři velké štípance od komárů, tak ji to možná svědilo 😕

K těm punčocháčkám - Adeli je dost otužilec, já jí už naopak punčochy dlouho nedávám (jen teda když je fakt velká kosa), má jen tepláky a ponožky. A na vrchu bodýčko + mikču.

lehna: super, že přestěhování pomohlo - myslím, že to nebyla náhoda. JJ, tu hortenzii musím fiknout v začátku 🙂

lehna
27. kvě 2010

tak náš spánek 1,15. nooo, se nám to zase začíná zkracovat ☹.

tak se holky mějte a já se pokusím ještě zítra nakouknout 😉

ined77
27. kvě 2010

lehna 🙂 ...TM si sám žehlí košile???...to musím říct MM 😀 ...tak to je super 🙂
jj,žehlení je potřeba...sice znám pár žen,které tvrdí,že prádlo stačí pěkně pověsit apk pohladit,ale to není nic pro mě 😅

prchalka 🙂 ...krásná kiti 😵
počkej,čorí umí napsat své jméno???? 😲 ,to jako fakt??? 😕 😅
takže ani panadol bůhví jak nezabral ☹...chjo 😢

matova 🙂 ...tak to čučím teda na toho malého na tříkolce 😲 ...klobouk dolů..no každé dítko je jiné 😉 .
tak mě napadlo,že bych mohla matýnkovi přivázat nožičky na ty špalátka...že by mu to dřív došlo 😀 😀 😀

katzi 🙂 ...čert ví proč je kolikrát noc dobrá a z toho špatná.vše co jsi popsala mohlo mít vliv 😒 ...to už nedopátráš.hlavně ať ta dnešní už je zase dobrá 😉 🙂 .

gina 🙂 ...gratuluji k výhře 😵 .
na fotečky kuknu 🙂

a tak souhrně ještě poděkuji za pochvaly k nové fotce 🙂 ...kdosi mi to už kdysi řekl s tou sandrou novákovou,ale to jsem měla asi o 15 kg méně 😀 ...matova to napsala pěkně 😀 ...ale matýnek je o mnoho hezčí 😀 😵

sherry28
27. kvě 2010

to není možný zítra už zase víkend 😨 úplněk má být zítra 😉 na dnešek jsem spala jak zabitá 😀 Mára je vzhůru, tak pověsíme prádlo a pojedeme pro brášku 😉 všem pěkné odpo 😵

ined77
27. kvě 2010

u nás spánek 2.15 🙂 ..sotvaotevřel očka,začal ječet 🙄 😅 ...
no jdeme zkusit posvačit a valíme ven 🙂
všem pěkné odpolko 😵

sherry 🙂 ...jj,pondělí a hned pátek 😅 ...jeden den jako druhý a neskutčně to letí 😨 😅 .

prchalka
autor
27. kvě 2010

My nakonec vyrazili ve 14.30 za švagrovou kočárem a MM nás vyzvedl. Lepší, než doma. Trochu se tam vylítala na zahrádce, pak lítala v dešti 😅 a zbytek jsme byli doma.
Jeden pán mi na mail odpověděl, že se jedná o kalu venkovní, chybu že jsem asi neudělala já a buď ukončuje vegetaci nebo horší varianta - nějaká nemoc.. Tak aspoň takhle krátce..

matova
27. kvě 2010

Ahojte, no neuveríte, malý spí už od 19:10 😕 , len sa bojím kedy bude budíček, keďspáva v priemere takých 10h vnoci...
cez deň som si už neschrupla, zobudil sa o 12:30. Aspoňže zjedol obed, potom bol u nás poriadny lejak, úplne sa zatmelo, boli sme nakoniec len sami doma, malý ma sám potom ťahal dole do kuchyne na večeru, potom ma ťahal k vani, potom na miesto kde robím mlieko pred spaním...tak som ho už nenaťahovala, a možno aj skôr by zaspal keby nezjedol toľko kaše na večeru a bez mlieka on nezaspí, ešteže som mu dala len 120, inak by aj viac ešte strepal. Hádzal sa potom ešte dlho na posteli ako rybka na suchu s otvorenými očkami. Po uspaní som vyliezla z izby a mm ktorý medzitým prišile z práce nechápal že už spí 😀 😉 .
Teraz zas prší, dúfala som že do rána to akotak obschne.
katzi 🙂 : Adelka je naozaj pekne otužilá 😉 . Šimonko má hneď všetko čo vytŕča z oblečenia studené- po mne asi, máme rovnakú krvnú skupinu 😲
ined 🙂 : priviazať nôžky k tým šlapajdám na trojkolke 😀 😀 😀, ten malý 11 mes. má trojkolku s takou obručou okolo pása aby nespadol z nej, ale teda vôľa tam bola riadna- šimonko by aj popod ňu prepadol 😀, ale čo ma zaskočilo ako pekne tam sedel- pevne. Fotky paráda, ja sa vždy čudujem aké sú tie deti fotogenické, u mňa problém mať aspoň na jednej súmerný xicht 😝
sherry 🙂 : a Marek už má aj začervenané ďasná na päťkách? A ako mu vyšli všetky špičky, stále ešte všetko hryzie? lebo šimon v jednom kuse, ale nemám pocit že by si tie predmety pchal až tam nabok, skôr mi pripadá že len vpredu 😕. Podarilo sa mi ho rozosmiať v leže poo a hore teda nevidno ani náznaku, dole som už nestihla 😀
lehna 🙂 : príjemný víkend 😉.
prchalka 🙂 veľa šťastia s kalou, snáď sa ju podarí zachrániť 😉

musím žehliť, pomoooc

moda08
27. kvě 2010

Ahoj,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych poradit. Malému se klubou stoličky a dnes jsem mu koukala do pusinky a nahoře má bouličku na další stoličku, ale pod dásnem se mu to nebělá,ale naopak to má takové do fialova až černa. Je to možné? Mám zajít k zubařce? díky

prchalka
autor
27. kvě 2010

moda08: Nač ty omluvy? Od toho to téma je, akorát se nám to tu trochu rozjelo i jinými směry 😅
Nepamatuju se, že by měl někdo problém jako vy, ale snad to nebude nic hrozného - snad nahromaděná krev, "výron"? Někomu přitom můžou dásna krvácet 😕 Já bych s tím hned nešla, protože zubaře máme daleko, snad jen kdyby byl akutní problém a nebylo malýmu ok. Ale jestli jít se stejně budeš muset rozhodnout sama 😒 Nebo zubaři aspoň zavolej!
Tak ať je to brzy pryč a nebo pak dej vědět, jak to dopadlo.

U nás se je od 13h vzhůru a ještě ve 20 abych uhoupávala 😖 😝 Zas mě bolí ruce jak vopici 🙄 No ale unavená byla, tak to trvalo tak 5 minut, jen se děsím, co bude, až bude spát dýl poo. Hurá zítra pátek 🙂
Představte si, že MM odmítl dneska přespat a veselit se v Praze 😲 😕 😨 😅 No, on si to vybere příští týden 😝
Všem fajn noc 😔

gina333
27. kvě 2010

prchalka: snad sa ta tvoja kala pozbiera 🙂

matova: tak nato, ze ste ani vonku neboli Simonko fakt skoro zaspal. 😉

My sme mali fajn dnik, svokor bol so Sophi dost dlho vonku, vybehala sa statocne, Nati bola cele poo s kamoskou v meste, hold ona uz je samostatna jednotka. 😵 Kukala som malej do pusy, ale cervene nevidim nic, skor ma belsie tie dasienka hore ako maju byt stolicky. tak neviem, ruky si teda statocne pcha do ust, aj pred zaspavanim si cmulala palec, predtym to nikdy nerobila. 😵
Idem si dat jahody s Natalkou, mnam uz sa na ne tesim. 😉

Pokojnu prajem kazdej. 😔 😔

moda08
27. kvě 2010

taky mě napadlo, že by to mohl být krevní výron. No možná zítra jen zavolán zubařce a uvidíme. My ji máme pár kroků, takže by nebyl problém tam zajít. Myslela jsem, jestli jste se s tím někdo náhodou nesetkal.

gina333
28. kvě 2010

dobre rano 🙂
no nasa noc uplne ruzova nebola. 😒 Zobudila sa na mliecko o 2:10, potom sa motala po postielke, o 3:00 som ju prelozila k sebe. O 4:10 plac, nechcela mlieko, ruky si pchala do pusy, motala sa dost dlho, ale nastastie spala do 6:40. 😒 No zda sa, ze to budu tie obavane trojky. Co uz, raz musia vyjst. 🙂 Len aby cez den nebola protiva, v noci to vydrzim. 😵

sherry28
28. kvě 2010

dobré ránko 🙂
dnes vypadá, že bude krásný den, u nás svítí sluníčko a má sílu 😉

moda08: tak toto slyším prvně, taky bych s tím hned nešla, ale kdyby se mi něco nezdálo, tak bych šla k dětské doktorce, máme ji blíž (3 km), zubařku máme 20km 😉

včera už jsem nestíhala, jezdila jsem s mamkou po veterinářích se psem 😅a večer jsem hodila kluky do vany, Máru uspala 20:15 a šla taky spát 😔

tak všem krásný pátek, dnes bude určitě všude hezky a teploučko 😵

prchalka
autor
28. kvě 2010

Ahojky,
tak se zdá, že Viburcol zase zabírá, spí jak praštěná paličkou 😅 😀 Ale jekot a vztekánky si několikrát za noc stejně neodpustí 😅 😝 🙄 Jo dneska vypadá, že bude fajn počasí 😉
ined: No jasně, že svý jméno napíše a krasopisně 😀 😀 😀 😀 😀 No tak asi takhle: říkala si ho dokola a čmárala na papír čáry, a to proto, že ho na tom papíru má napsaný a když se jí někdo zeptá, co tam je napsáno, řekne to 😀 Jenže i když tam napíšeš slovo "debil" nebo "taška" a zeptáš se, co tam je napsáno, řekne opět s úsměvem svoje jméno 😀 😀 no 😅 😅 😅 😅 😅
gina: Hmm, už se to asi přiblížilo, tak schválně, kdo dřív.. 😕
A mně se tak zdá, že s ohledem na věk a počet zubů jsme tady na tom asi nejhůř 😝 😝 🙄 🙄 😠 😠 ☹ ☹