Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
28. kvě 2010

Jo a když všichni řeší ty školky, tak jsem vám zapomněla napsat, že jsem po dlouhé době potkala jednu známou (maminku od kluka ze školy, kde jsem dělala) a ona sice viděla čorí, já jí říkala, že jí ještě není 20 měsíců, ale ona se mě zeptala, jestli se nechystám do práce?! 😕 😕 😅 😅 🙄 🙄 😝

sherry28
28. kvě 2010

gina: to já zase radši přes den, ať je protivný, ale v noci ať spí 😉 i když taky se teď pslední dobu budí a nechce se mu moc spát, připadá mi, že se nemůže dočkat rána 😀

matova: já dozadu fakt nevidím vůbec, jediný co můžu vidět jsou trojky, když se směje, když ho lechtám 😉 furt něco kouše i když už má špičky venku 😒 a poslední dobou si strká prsty až dozadu, ale tak nemusí nutně lézt pětky 😕 nevím, ale tipuju, že v následujících pěti měsících se mu prořežou, alespoň v to doufám, když už jsme se zubama napřed 🙂 ty pětky uvidím asi až budou na povrchu vylezlý 😅

gina333
28. kvě 2010

prchalka: a ktore zubky vam este chybaju? Nam trojky a patky. 🙂 Ja tiez rozmyslam, ze vecer jej vyskusam Vibruco, uz som ho strasne davno nedavala a mam este celu krabicu. 😉

sherry: tak ja som rada, ze cez den stiham pri nej vsetko spravit, ta noc ubehne rychlo. A vlastne do tej 2:OO spala uplne v pohode tak sa to da. 😵 😵 Aj tak nechapem, ze aj tvoj maly aj matovej Simonko v noci spali, dokina vravela, ze preto sa tak v noci budia, lebo cez den si predsa tie dasienka suchaju, jedia, kadeco pchaju do ust a v noci ich to svrbi a budia sa nato. 😒

prchalka
autor
28. kvě 2010

gina: Nám chyba to samé, jenže vy jste o něco mladší. Já bych teda taky v noci radši klid.. 😅 😅

matova
28. kvě 2010

ahojte,
u nás v noci katastrofa, mlieko síce len 2x22:15 a 5:45, ale medzitým výkriky plaču, utišovanie, lozenie po posteli....mám pocit že malý takmer nespal a ja do 6h tiež nie, od 6 do 7h neviem čo sa dialo- ja som odkväcla a on sa asi len prevaľoval vedľa mňa ale nespal lebo sa do prepišanej plienky ešte aj pokakal 🙄, a to keď je pokakaný vždy dá vtedy pokoj 😀.

Mám pocit že keď nieje totálne zničený cez deň, tak spať normálne nebude...vonku to však zas vyzerá mizerne.
Dočítam asi neskôr, idem na neho, pá.

gina333
28. kvě 2010

matova: tak u vas to tiez v noci ruzove nebolo. 😲

U nas je zatial slniecko, dufam, ze sa to zase nepo.erie, nech je aspon jeden den bez dazda. Ja sa uz tesim na weekend, zajtra pride MM domov tak to bude vsetko trocha lahsie. 🙂

matova
28. kvě 2010

prchalka: veru, tiež sa mi zdá že u vás tiezúbky idú najpomalšie...škôlka? tiež sa ma na to už pýtala známa, ona dáva dieťa od 2 rokov 😒
sherr: tak držím palce nech to do pôrodu vylezie 😉
gina 🙂 :ja si myslím že s Markom aj Šimonkom tak zametali tie trojky že vnoci už boli plne hotoví a spali, neviem, aspoň šimon bol kaputo, však cez deň to bolo nenormálne...Ja zas nechápem ako je možné že Sofi je aj pri zúbkoch cez deň taká kľudnučká a pekne sa hrá,,,asi ju to fakt chytá potom vnoci.
Malý tu pobehuje a či chce papať neodpovedá nič....očakáva že ja rozhodnem, tak už fakt letím.

gina333
28. kvě 2010

matova: no ved prave my to dokina vysvetlila tak, ze cez den ti dasienka si presucha ked ju zacnu svrbiet, ale co v noci. ☹ Cumel nemame, tak ked ju to zaboli place. 😖

Pre mna zle dni by boli tragediou, vy predsa nie ste sami, aj ked iba vecer, ale pride vam manzel z prace domov, aspon trocha vam s tymi detmi pomoze, ale ja by som bola asi zrela na pakaren, keby som si s nou nevedela rady. 😝

moda08
28. kvě 2010

ahoj, jen tak pro info: volala jsem zubařce a říkala, že je možné, že se tam udělá jakoby modřinka, že to nic není.

gina333
28. kvě 2010

moda08: tak fajn, aspon ta upokojila, ze to nic nie je. 😉

kadlecova.misa
28. kvě 2010

Moda:neboj,to je v ohodě.Malá,když lezly 1, měla dásně fialový jak monokly.. 😖 😀

kadlecova.misa
28. kvě 2010

v pohodě. vypadlo mi p. 😀 😀 😀

moda08
28. kvě 2010

díky 😉

sherry28
28. kvě 2010

tak já to měla podobný jako Matova, to co Marek předváděl přes den bylo neuvěřitelný 😨 a v noci pak spal a taky je pravda, že měl silnej průjem a prej když má dítě velkej průjem, tak ta bolest odchází s ním a v noci jsou pak spavější 😕 😉 no naštěstí jsme noční pikniky neměli 🙂

gina333
28. kvě 2010

sherry: tak to radsej chcem mat tie pikniky v noci ako celodenne rosambo 😉 😀

U nas sa spi, doo som povysavala,vyriadila kupelnu, urobila obedik. 🙂 Teraz idem este pozehlit, dost sa my nakopilo. 😝 Poo my treba na nakup, Natali idu zajtra do Blavy na vylet. Do Zoo, do Dinoparku tak sa strasne tesi, dufam, ze im vyjde pocasie. 🙂 Musime nakupit jedlo, pitie na cestu. Zatial slniecko stale svieti, konecne nech mame aspon jeden den bez dazda. 🙂

prchalka
autor
28. kvě 2010

11.30 - ale už to skoro vypadalo zase beznadějně - vstávačky, hračky.. No má štěstí, pak usnula v momentě!
Tady je taky krásně, řekla bych, že až pařák, mně už by to stačilo, větší léto nesnesu 😝
Čechy - jdete k volbám a koho budete volit? Kdyžtak do IP, jestli nechcete veřejně. Já furt ještě nevím, ale ty 2 největší určitě ne a ani komanče 😖
Doma jsme neudělaly vůbec nic, ani oběd, byla skleničky, byly jsme venku od 9h.

sherry28
28. kvě 2010

tak spí 😝
já běžím vynést koš, vykoupat se, pověsit prádlo a utřít ještě prach, dneska jsem s ním stihla jenom uklidit koupelnu a obývák 😝

sherry28
28. kvě 2010

prchalka: tak já k volbám jdu i s MM a klidně veřejně přiznám, že jdu volit ČSSD, jsou jediný, který nám s KDU-ČSL zvedly rodičák a nebýt ODS, tak si dneska nemusíme vybírat jak dlouho budeme s dětma doma 😠 no prostě oni dělají něco i pro rodiny s dětma a nejsou to jen keci 😉 no každopádně nechci , aby ODS vyhrála ☹ jinak vybírat mezitím co tam je, se moc nedá 😕

matova
28. kvě 2010

Spomenula som si na ďalšie detaily z dnešnej noci- mm začal chrápať, ja som mala nervy, nemohla som zaspať a šimonko začal poplakávať- to som už viackrát spozorovala že chrápanie ho ruší-tak ako mňa 😝 . Potom niekedy zas vkuse brechal pes, zasa malý začal plakať--vtedy ma napadlo že sa blíži spln...
Obed zo včera. Malý spí od 11:40, boli sme vonku, nakoniec nepršalo 2h- šimi ťapkal bez kočíka, nechcel domov tak som mu povedala že nazad ho nosiť nebudem 😉. ...
Horšie že akoby nestačili problémy so zdravotnou poisť.- (ešte sa mi na moje protesty neozvali..), - ráno som dostala zo sociálky doporučenú zásielku- hne´d som skomentovala že nič dobré to nebude- že vraj tam mám dlh 1184 eur- presne od obdobia kedy mi skončil materský príspevok a začala som poberať rodičovský príspevok- ale o tom ja nemám žiaden doklad z úradu práce- nič mi vtedy tam nedali o tom, takže som ho do sociálky ani neniesla, a oni evidujú že ke´dže som bola samoplatiteľ,že mám proste dlh. Bože, mám z toho už také nervy, volala som mm a ten ma podporil asi ako vždy v týchto veciach, jasné že ja som na vine 😔 ☹. Hlavne že o pijakov sa ten štát stará ako o kojencov a my si tu máme všetko sami vkuse vybehávať a kontrolovať...Takže kôli mne bude musieť zasa brať dovolenku,,,s malým sama do mesta sa nedostanem, bez neho tiež nie..........kým sa to všetko vybaví....

moda08+k. misa: z váško prípadu s modrým ´dasnom už som aj ja múdrejšia,my sme to nemali.
sherry: fíha, to som nepočula, ale možné to je, malý mal riedke stolice 5x denne dosť dlhodobo, plienky išli ako na páse 😝
Ozaj, a predmety si nevladá až doboku, ale na bok sánky si prikladá už dlhšie hrnček alebo misku...čo nájde 😕
gina: veď práve, to je dobre že to máte aspoň tak 😉 . No aj keď mne príde mm domov večer, i tak všetko sama musím, aj to kúpanie......ale pravda je že aspoň psychicky je človek kľudnejší keď tam v dome niekto ešte dospelý je 😀
prchalka: aj my od 9h vonku 😉

matova
28. kvě 2010

spánok 1:20, dúfala som že dá viac po takej turistike...nevadí, pááá

prchalka
autor
28. kvě 2010

U nás 1.40 bez zásahů 😉

sherry28
28. kvě 2010

tak mě snad dneska odvezou 😅
tak jsem vylezla z vany a malej byl vzhůru, spal 25 minut ☹ ani jsem neudělala všechno co jsem chtěla 😕 no uspávala jsem ho 60 minut a nic 😅 prostě už nechce spát, ale on nepůjde ani večer dřív, bude tu děda, tak půjde až na osmou 🙄 tak dnes jsem si ani nesedla 😀 😀 😀

sherry28
28. kvě 2010

tak my jedeme za Lukym 😉 všem krásný den 😵

sherry28
28. kvě 2010

tak jsme doma, spustil se liják jako blázen 😠 takže zase žádnej pěknej den, prádlo mám samosřejmě na žmach 😅

prchalka
autor
28. kvě 2010

Odpol vzal MM malou na nákup, já zatím vysála a umyla koupelnu a pak se šla rovnou sprchnout. No a než jsme se dokopaly na zahrádku a byly tam asi 10 minut, začalo lejt... 😠 Tak jsme doma, jí rajčata a kouká na krtka 😅 😀

sherry28
28. kvě 2010

já zase jedu k veterináři,pro další antibiotikovou injekci 😅 ale Máru nechávám doma MM, ať si ho také užije, když bude celý víkend v práci 😎

gina333
28. kvě 2010

Tak u nas slniecko nastastie vydrzalo cely den, krasne svieti aj teraz. 🙂 Najprv sme boli na ihrisku, je tam uzasne, az nato, ze Sophi cmula kamienky. No co s nou, zatial este vzdy vyplula dufam, ze neprehltne ani jeden. 😉 Potom sme sli na nakupy, Natalaka si povyberala dobroty na zajtra, kupila som jej aj hry do autobusu, predsa to bude dlha cesta. Stihli sme aj koncert na namesti, bol tu Peter Cmorik, ja ho milujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 , neviem ci ho poznaju aj baby v CR. Idem skrutit nieco na jedenie. 😵

prchalka
autor
28. kvě 2010

My jsme pak přece jen ještě vyhoply ven na písek a trávu, domů před 19h, takže na vzduchu jsme nakonec byly! Udělal se pak zase chvíli pařák, ale je to jako na houpačce, teď byla zas bouřka a lilo... 😝
Jdu, bobina vejská ve vaně, je poslední dny opravdu na zakousnutí, protifka. Kdepak byla dneska ined?
Loučím se, brou všem! 😔
gina: Cmorik, už jsem ho určitě viděla a jednou asi i slyšela, ale teď si nevybavím, co zpívá... 😖

gina333
28. kvě 2010

veru ined, lehna, katzi kde ste dnes???

Sophi spinka, ale som si ista, ze ju trapia tie zuby, uz my ani jest nechce a uz tak krasne papkala. ☹ Ale budem velmi rada, ak jej vyjdu do zaciatku prazdnin aby sme v Spanielsku mali pokoj. 😉

sherry, matova: vy uz mate vsetky 4 trojky vonku?

Idem vychystat Natalke veci, rano odchadzaju o 6:50, takze zase vstavame ako banici. 😝 😨

Peknu dobru noc prajem. 😔 😔 😔

matova
28. kvě 2010

Aj my spíme- od 20:45 dnes- malý extrémista, o 16:30 bol už nejaký ospalý tak sme šli von, krásne sa rozsvietilo (dnes bol konečne po dlhej dobe zas deň kedy nepršalo). Tak sa nainhaloval kyslíku že domov nechcel ísť...večera, ešte vaňa, hneď po nej ho zvyknem dávať spať ale trhal sa do opačnej izby s hračkami...začal všetko nosiť mm k televízoru........pred spaním sa zas poriadne pomotal...
Zajtra máme návštevu, asi práve okolo obedu 😒, asi zostane aj na noc, neviem nič, môj strýko- vášnivý milovník fotenia kvetov, tak uvidím čo z toho bude ale......zvykanie si malého na tatíka nám stále čosi nabúrava, aj tak ide mm ešte doobedu minimálne do práce.
gina 🙂 lehna písala že cez víkend pôjdu ku tchýni, ale ined a katzi- neviem- asi som zle čítala 😕
Šimono má všetky 4 trojky von, jedna z nich je zatiaľ len taká úzka špička, neviem či ho to nebolí jak sa otvor zväčšuje....
Sofi teda chutioa tiekamienky 😀 , no ešteže nevie čo sú cukríky, to už by tie kamienky asi nevypľúvala 😲 😉.
Natalka dúfam bude mať krásny deň zajtra 😵
sherry: teda Marek ti dnes dal s tým kratučkým schrupnutím 😒 . Vy máte doma nejaké zvieratko?

všetkým pokojnú noc 😎