Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
10. čer 2010

Ahojte, ten môj expert dnes konečne zaspal o 13:40 😝 . Vstával síce až ráno o 8h, ale vnoci bol hore (aspoň čo ja viem) 1,5h. Poplakával, mrnčal, škrabal sa na krku- nie je spálený- trochu opálený hej, ale natieralasom ho krémom, s ochr. faktorom 50 😕. Tak neviem čo to malo byť a hlavne sa zobudil akurát o polnoci, keď som ja práve išla zaľahnúť. Prebalila som, mlieka sa napil...nič nezaberalo, tak dostal aj po zadku- potom stiahol mlieko a aspoň sa ticho snažil zaspať 😔.

Doobedu sme boli aj vonku, aj dnu, aj kamoša tu mal, chlapček má o 8 mes. viac a už zíval keďodchádzali, a ten môj sa akurát tak napil mlieka v posteli a už zdrhal a vymýšľal. ach joj. Takže dnes asi zas ponocujeme, každopádne ja už nevládzem, v takom teple obihavať párkrát všetko dookola.... 😒

matova
10. čer 2010

Tak dúfam že ponocovať nakoniec nebudeme, malý spal totiž hodinu 😠. No čo už, je tu horúco, asíce máme pozaťahované ale asi to sála aj cez strechu už, aj strešné okná- síce v izbe len jedno s roletou ale aj tak 🙄.
Mne najviac vždy vyhovovala jar 😉. samozrejmä bez sústavných daždov 🙂, slnko a svieži vzduch....
Topánky čo sme mu kúpili na prechodné behanie už sú mu malé, nosí teraz č. 23, tie čo tak nechcel na nohu- zrazu sú super 😀
gina 🙂 : aká je zlatá a aj bacuľatá je Sofinka, hoci pôsobí krehko, a vido že je neposeda 😅.
sherry 🙂 : aj u nás sa ľudia obzerajú po tom brušku, ako som vytiahla tričká 😀
prchalka 🙂 : tak také hlúposti ja splietam vkuse, úplne popletiem slová a veta potom tak vyzerá... 😅
záhrady asi máme narovnako- vkuse tam páli slnko až dovečera, terasu máme tiež ešte nezastrešenú, ale malá´ého by som na nej aj tak nezadržala, on je všade tak 2 minúty 🙄
ined 🙂 : kúpil to manžel v hračkárstve- nie dráčik- odpisujem link z krabice, ale neviem či sa to dá dobre tam pozrieť, ama som to ešte nepreverila...takže: www. wader-wozniak.pl
Je to polský výrobok ale plast je pevný, malému sa to dobre skladá a existujú rôzne sady, aj s doprav. značkami a maketami z kartómu- garáže, stromy....tie kartóny som mu však nedala, hneď by ich potrhal 😉

a viac nestihnem, chodí si po starej klávesnici a bojím sa že o chvíľu už bude po mojej... 😉

matova
10. čer 2010

ined: ešte raz, napísala som to zle aj s medezerou...
www.wader-wozniak.pl

matova
10. čer 2010

ined 🙂 :tak ešte raz, aby si to nemusela až tak hľadať: http://www.wader-wozniak.pl/show.php?idseria=15...

sú tam sety nielen s cestami ale aj koľajnice s vláčikom 😀. a už mi Tu ďobe malý

áá

matova
10. čer 2010

ined: my tú cestu kombinujeme so kladačkou, z ktorj robíme u nie veže ale garáže 😀

gina333
10. čer 2010

@matova : krasna hracka, vidno, ze sa s tym Simonko vie paradne vyhrat. 🙂 Takze v noci sa u vas vyvadzalo? Teda, to je nezvyk, ale asi len nemohol zaspat, ved ked si ho natrela hadam sa nespiekol. 😉 🙂

Tu bolo dnes strasne horuco. Normalne ako v lete, trocha sme boli v meste, na trznici a potom sa vybehala vonku. K veceru sme isli na zahradku poliat kvety, nech nepridem aspon o ne. 😉 Pred chvilkou som ju vytiahla z vane, spravila som to tak, ze najprv tam vliezla Nati, potom ona, najprv rev, ale Natalka ju potom zabavila tak, ze nakoniec nechcela von. 😝 😀 Nastastie. 😵 😵 Takze dufam, ze cirkus okolo kupania je uz zazehnany. 🙂

gina333
10. čer 2010

pridala som fotky do albumu 🙂

prchalka
autor
10. čer 2010

Tak jsme to "zatím" samy zvládly. Před 15h jsem jí vyhodila ven a domů jsme šly před 18h. Přijel k nám ten pískovej kámoš, tak se máchali v bazénku, zalívali kytky.. Jenže on z něj aspoň vyleze a jde si dělat něco jiného, ale ona? Namočená tam byla celé odpoledne, jinak byl řev, no bez něj se to neobešlo. Snad se jen modlím, aby nenastydla, protože ona ten zadek z vody nechce zvednout 😖 ☹ Zakončila to tím, že běhala pod zavlažovákem a ječela, že prší, takže nakonec byla mokrá durch 😅 🙄
Tak se jdu pokusit dočíst a pomodlit se za dobrou noc.... i pro vás samo 😉 😔

prchalka
autor
10. čer 2010

@gina333 Nj, to je kočka - a ona si už nechá culíčky? U nás prostě NIC neobstojí na hlavě, jen klobouček, ten když nemá, tak ječí 😅 A mažeš jí na ven? Má holá ramínka, my teda moc nátělníků atp. nemáme, ale když svítí, tak radši tričko s rukávem.. I pod slunečníkem, ale ve vodě jí to dneska malinko chytlo.. 😝

prchalka
autor
10. čer 2010

@matova Jsem zvědavá, kdy Šimi usne večer, když spal jen hodinu. My 1.10 a usnula jako obvykle.. Takže skoro 8h byla vzhůru a bez nějaké únavy.. 🙄 😝

sherry28
10. čer 2010

tak Mára spí od osmi 🙂 Luky má zase průjem, tak nevím jestli ho mám na ten výlet poslat strašně se těšil ☹ no uvidíme ráno, narvala jsem mu smectu a ráno mu dám další 😒 všem přeju pohodový večer a krásnou teplou tichou noc 😉 😔

gina333
10. čer 2010

@prchalka : culiky jej robim tak, ze ona sa hra, alebo ju Nati zabava, inak reve. Ked su hotove, uz si ich nevsima. 😉 Velmi je pod vlaskami spotena, preto som ju tak vycesala. Natieram ju Daylong kremom 30 faktor, ale nespieklo ju, vlastne davam si pozor aby nebola moc na slnku. 😉 Verim ti , ze sa bojis aby neprechladla, ja rozmyslam v sobotu vyskusat bazenik na chalupe, ale ako ju poznam je presne ten tip ako Cori. 😉

Uz spi, mame novu vychytavku, musim jej spievat spi dietatko spi ze, ked prestanem tak so zavretymi ocami zaveli: este! musim pokracovat. 😀 😀 😀 Dnes som notila aj 20x po sebe kym zaspala. 😝 😵

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
10. čer 2010

Dám do alba 2 fotky, pak zase smažu, tak mrkněte, jaké bylo odpolko 😀

katzi
10. čer 2010

ještě se dnes dostávám večer na net - byla jsem po letech cvičit a teď asi nějak nevím co s tou rozpumpovanou krví, potřebuju ještě nějak unavit 😀 Ovšem jestli jsem kdy měla nějakou fyzičku, tak ta je nenávratně pryč 😝 🙂 Úplně jsem se tam styděla - funící, zpocená, rudá, špekatá 😝 😀

my si dnes s Adeli taky užívaly vody : v takovém trochu minimalistickém podání - na našem úzkém balkóně jsem Adélce napustila lavór a kýbl s vodou. Dala jsem jí tam různé mističky a nabíračky a spokojenost veliká. U mě taky -já jsem se u toho trochu opalovala 😵

sherry: jj hormony dělají svoje, příroda ví co dělá 🙂 Už se blíží kontrola kde se dozvíš co to bude že?

matova: možná se šimonkovi spí hůř když je takový vedro v noci 😕 Mě se taky spí líp, když je chladněji. Jinak věřím,že tě to běhání za ním v tom vedru zmáhá 😖 A bazének jste ještě nezkoušeli? Tam by třeba vydržel sedět a ty by sis trochu odfrkla.

gino: koukala jsem do albíčka. Natálka je hotová modelka. Budete mít co dělat za chvíli abyste odháněli ty davy nápadníků 🙂 A u Sophinky časem zrovna tak.

prchalko: čorí bude otužilec. Hlavně, že jsou děcka spokojený 😉 Jo a vidím, že čorí je taky dobře stavěná - jako naše Aduš. My pořád říkali - až bude běhat, tak ona to vyběhá. No a teď už běhá a jaksi pořád nic 😀 Ona má spíš baculatej vršek - papulku a pupek 🙂

sherry28
10. čer 2010

gina: Natálka má stejné crosky jako já 😉 a je to velká krasavice 😵 Sophi je prostě líbezná princeznička 😵

matova
10. čer 2010

Ahojte 🙄 .
Šimonko konečene zaspal o 22:15 😔 . Ja už neviem čo robím zle, aj doma sme sa hrali, aj vonku sme boli, aj s tatíkom večer pobehoval aj s chúvičkom trochu, ja som zatiaľ rýchlo na záhradke vyplela aspoň 2 riadky mrkvy 😝....Potom domov, kúpanie, ešte sa doma hrať, večeru nechcel, trošku z nášho chleba spapal a mlieko- vypil len 10ml, zliezol z postele, stále ukazoval na fľašku s ním, nechápali sme čo chce...som sa spýtala či kakao, začal prikyvovať že hej ešte sa tu chvíľu motal, potom vypil už len 20ml. Horúco už tu teraz večer nejak nemáme tak ja fakt neviem 😢.
Dnes pobehoval konečne nie v body ale v klasickom tričku, k večeru prišli mraky a pofukovalo tak bolo už príjemne. Som hotová.

gina: to je neskutočné ako sofinka rastie, úplne sa zmenila za polroka 😅. Nezdá sa mi že by malý mal ten krk spálený 😕, uvidím ako to bude vyzerať zajtra.
sherry: šimonko mal dnes 2x riedku stolicu, neviem či aj preto nechcel radšej to mlieko vypiť...
prchalka: fotky zlaté, takto keď čorí behá holá, možno si aj skôr uvdomí to cikanie 😉
katzi: super že si sa odhodlala cvičiť 🙂, neboj kondičku rýchlo naberieš 😉. Bazénik som mu von nedávala, kým by som to napustila a vyniesla...asi by sa mi na schodoch zabil, chlapi prišli na pomoc večer. Ale hlavne cez deň sa bojím, on má svetlé vlasy a pokožku a nám celý deň páli za dom slnko, nemáme slnečník. Minule prišla svokra s ich slnečníkom a postavila sa nad malého ktorý práve sedel v pieskovisku- zdvihol sa a išiel študovať ten systém otvárania 🙄 😀

všetkým pokojnú noc 😔

sherry28
11. čer 2010

krásné ráno 😵

dnes bude ještě větší pařák než včera 😉 😀 😵

Mára vstával v 5:45 a hned se pozvracel, tak mám dojem, že to chytnul od Lukyho už chybí jen ten průjem ☹ doufám, že to nechytnu já, to bych zítra nikam nemohla 😅 jdu chystat Lukáškovi batůžek, dnes musíme dřív 😕 odjezd od školky mají v 7:15 😉
tak všem krásný den, dodržujte pitný režim(matova obzvlášť 😉)a užívejte teploučka 🙂

gina333
11. čer 2010

@prchalka : teda Cori aka baculka, krasne stehienka. 🙂 🙂

@matova: moja, ten Simonko ti da riadne zabrat, no preco sa mu nechce ist spinkat, ved o takom case by mal byt vyradeny uz davno. 😝

@sherry28: uz aby boli prazdniny, tie choroby vas tiez akosi drzia. 😲 Lukymu krasny vylet prajeme a Mareckovi rychle uzdravenie. 😉

Veru, dievcata sa nam vydarili 😀 😀 ale to si mysli kazda matka, ze ma najkrajsie deti na svete. 😉 Noc dobra, s jednym budenim o 1:30, vstavala so mnou o 6:16. Uz teraz je tu horuco, hlasia riadny hic, ani neviem co ideme robit poo. 🙂 😝

prchalka
autor
11. čer 2010

Ahoj, no čekala jsem to lepší, když byla tak vyřáděná.. Noc na prd, za 3h už byla u mě a pak se motala a motala, žmoulala mi ruce, tak jsem toho moc nenaspala, chvilku do těch 23, jestli vůbec a pak až k ránu 😝 Doufám, že MM z Beskyd pohne!!

lehna
11. čer 2010

dobré ránko,

naše noc zase nic moc. Poprvé ve 21,30, pak 00.30, 2.15, 5.15 vstávačka 😖 .

Včera jsme byli celé odpo venku, jsem si říkala, že by mohl spát, haha. ani na nás lítání po venku neplatí, aby lépe spal.

Všimla jsem si,že tady chodím taky jen ráno si postěžovat jakou jsme měli noc a pak se neukážu. Já se omlouvám,ale nějak to nestíhám, teďka nějak pořád něco dělám. a když vás přečtu,a chci napsat,tak se po mě už malý sápe a nenapíšu nic ☹

prchalka
autor
11. čer 2010

@matova On Šimi je asi takový typ jako ten náš kamarád - ten je chudák taky spálený, i když je namazaný! Mám ještě jednu fotku, kde to jde dost vidět, tak jí přihodím.. za chvíli

@gina333 No nevím, jestli je to rovna krása - na té fotce je to spíš odstrašující 🙄 😝

@sherry28 Jéé, tak ať to hlavně nepokračuje, Luky ať si to užije a Marek už to nezopakuje 😖

sherry28
11. čer 2010

Mára vstával ve 4:45 ne v 5:45 😉 to bych tu tak brzy nestrašila 😀

lehna
11. čer 2010

prchalka- fotky super. Jak jsi psala, že pořád sedí v bazénu a nevyleze,tak my byli ve středu u té kamarádky od dva měsíce starší a ona taky jenom sedí v tom bazénku a ani se nehne, to Štěpi ten pořád leze tam a zpátky 🙂. potom jak viděla,že Štěpi lozí tam a zpět,tak začala taky trochu si všímat,že by mohla ven🙂

no a zas víc nedám, už je u mě a tahá za ruku.
jdeme napustit bezének,ať se ohřeje do odpo. jsem zvědavá kdy půjde spát, je už teďka protivka a tře si oči 😖

lehna
11. čer 2010

sherry- no koukám,taky ranní ptáče 🙂. ale ty jsi psala,že ti to nevadí. To mě teda to ranní vstávání odorvnává pořád. nejsem zvyklá a pořád si nějak nemůžu zvyknout. 😅

sherry28
11. čer 2010

prchalka: děkujeme 🙂

tak jsme ten výlet málem nestihli já z ttho mýho kluka zblázním(Lukyho) budím ho v šest a on si vstane o půl sedmý, on je pohodář na všechno má dost času, v klídku pije čaj a vůbec mu nevadí, že tady pobíhám a říkám mu dělej nebo to nestihneš, žádné zrychlení 😅 no autobusy už tam stály a děti se řadily, takže jen tak tak 😝 😝

sherry28
11. čer 2010

lehna: no ale já se aspoň vyspím 😉 za to ty ne ☹ tak se nedivím, že se ti ráno nechce z postele 😉 on spí celou noc s jedním probuzením max ale do deseti minut zase spí, takže já si nemůžu na noci stěžovat 😎 proto mi nevadí, když vstane třeba o půl pátý, ale musí být venku hezky 😀 😀

gina333
11. čer 2010

@lehna : ach tie noci, 😒 len sa kludne vystazuj, ved aj my to robime. 😉

@prchalka : ved ona tie buclate stehienka strati ked vyrastie 😉 teraz je to zlate. 🙂

zuzanka26
11. čer 2010

Ahoj holky, 🙂

@lehna však od toho to tady je přijít si postěžovat no ne? 😉
u nás noc nevím, nějak mám pocit, že si nepamatuju kolikrát jsem byla vzhůru, jak je šílený vedro, tak spinkala jen v tričku a v plínce. Hodně kašlala, tak jsme šli už potřetí k Mudře, ale opět nález žádný, stejně u toho strašně brečí, tak tam dr. nemůže nic slyšet, ale říkala,že zánět průdušek by poznala i tak a že tam nic nemá. ach jo, tak jen další kapičky na noc. 😔

kadlecova.misa
11. čer 2010

ahoj..i u nás se noci zlepšily..tím jak vykoukl další zoubek. 😀 ale že nás jich ješte čeká!! Dneska byla jen 1x vzhuru..přesunuje se po posteli, ale nezvedla se.takže jsme dali mliko a spalo se dal. 🙂

gina333
11. čer 2010

@zuzanka26 : aspon, ue je Sarinka zdrava. 🙂

@kadlecova.misa : gratulujeme k zubku 😀 u nas trojky stale v nedohladne. 😒