Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
11. čer 2010

tak spí u nás v ložnici je 27,7°C 😝 tak spí pouze v plíně nic jiného nemá ani jsem ho ničím nepřikrývala 😉

sherry28
11. čer 2010

zuzanka: Sáru jsem měla vybranou taky jako jméno pro holku při Lukáškovi 😉 ale nakonec jsem to změnila(na Lindu), protože Sára je můj pseudonym na obrazech 😉 tak mi to přišlo divný, ale stejně se narodil kluk 🙂

prchalka
autor
11. čer 2010

Tak taky spíme, jsem ráda, že to neprotahovala při tom vedru, ale je oblečená 😅
Možná mám tip, proč blbě spala, ale možná si to jen namlouvám. Slyšela jsem jí, jak se několikrát drbe na hlavě. Dopol taky, tak nadzvednu vlasy vzadu na krku a jak tam mimina mívají ty červené flíčky, což ona ještě trochu i má, tak tam má pěknej flek červenej, protože jí to svědí, jak se potí. No ale gumičku ani za nic. Jen jsem jí vzadu udělala na minutu culík, natřela Fenistilem a foukala a foukala... a ona se zas začla vztekat, že má něco na hlavě, tak jsme to sundaly.
Jó Šimon a Sára, to byla moje vysněná jména asi 10 let, ale pak z obou sešlo.. 😅

gina333
11. čer 2010

U nas sa tiez spi, krasne na najedla, moj kuskus zabodoval. 🙂 Tiez je tu hrozne teplo, dufam, ze jej to pri spani vadit nebude. 😒 okno som ale musela zavriet aby ju auta nevyrusovali.

@prchalka: ak mas nejaky dobry recept na kuskus tak my napis prosim ta. 😉

prchalka
autor
11. čer 2010

Přišel balíček s tričkama, ještěže tady nahoře ten zabalený zvonek slyším 😀 Tak se v tom po spaní pohrabem 😉
gina: No pokusím se, ono jsou to moje výmysly 😅

lehna
11. čer 2010

sherry- to máš teda pravdu,že kdybych spala celou noc,nebo třeba s jedním probuzením, že se tvářím jinak. já už to prostě nějak nedávám. jsem ráno naštvaná,protože jsem nevyspaná, a pak jsem chvílema i protivná na Štěpiho, než si uvědomím,že na něho taková prostě nemůžu být 😢 .

ale myslím,že nám asi fakt roste někde nějaká ta 5tka, protože jak vylezly ty všechny 4ky,tak ty noci bylo fáááájn, budil se 1-2x a teďka zase hodněkrát. tak doufám,že brzy všechny vylezu a budeme mít klid 🙂

a Štěpi šel spát v 11.40! v 9,30 byl už sice utahaný a ospalý,ale říkala jsem si,že to nějak ještě hodinu vydrží,aby mi pak vydržel do večera, odpo by už určitě nespal. tak jsem s ním šla nahoru k našim, mamka má volno. no samozřejmě jsem tam ještě i vařila. ale Štěpi byl docela v klidu a i babi se docela starala. Ona se k němu nějak moc extra nehlásí,nebo ne nehlásí, ale nějak se mi zdá,že si k němu nemůže najít cestu. nevím jestli tím,že je jakoby zklamaná,že je to místo holky kluk, nebo nevím. ale dneska byla k němu super🙂, tak jsem ráda.

gina333
11. čer 2010

@prchalka : moj balik pride az buduci tyzden, uz sa neviem dockat. 😉

lehna
11. čer 2010

a mě přišli už ve středu dvoje kalhoty a trička pro Štěpiho 😉

ined77
11. čer 2010

ahojky 🙂 .....pařák co 😝
dnes jsem nejdříve dočetla 😉 ...
včera spinkal po o sám 2.20 a u mě pak ještě 50 minut 😒...a to jsem chtěla celkem brzy vyrazit, protože na nás čekala kámoška 😅 .jenže se probral a okamžitě se začal vztekat, tak jsem ho chvilku chovala a on jaksi znovu opět zalomil 😕...a odmítal se probrat.jela tv, okna otevřené, děcka venku pištěly...nic, spinkal 😝
na koupališti super 😵 ,až doma bylo zase vzrůšo s večeří 🙄 ...nebýt těch matýnkových hysteráku,bylo by to fajn 😒 ...
nočník postě nic...řev 😒 ,tak asi učení nebude, protože ho nemám na co posadit.zkusím koupit tu redukci na wc, ale moc tomu nevěřím ☹ .
fakt netuším co se tak sprčil ☹ 😢 .
noc celkem šla,až na probuzení ráno se vztekáním a první co si sedl začal mě plácat 😕 😠 ..tak jsem se otočila na druhý bok a hned se lísal 😠 ...budík v 5h 😔 .
dopoledne jsme tu měli sylvinku a dobré, kámoška dorazila i brzy ,takže mi to rychle uteklo.pak se šlo na písek 😉 .
doma pak sprcha(písek byl všude), obídek a zase scéna s nočníkem 🙄 ...záchvat vyšruboval tak, že jsem měla temno před očima 😎 🙄 ...a ano, dostal po řiťuli 😔 😖 ...že já se tak nechám vytočit ☹ .
spinká od 12h 😔 .

katzi 🙂 ...jsi dobrá že jsi začala cvičit, já bych na tom byla stejně,ne-li hůř 😀 .u mě je hlavně problém s časem...chce to chodit pravidelně, ne jednou za týden že 😒 ...a doma se nedonutím, na to jsem lenoch 😔
aspoň že je ten balkon že 😅, taky poslouží 😉

gina 🙂 ...krásné holčinky, po mamince 🙂 😵
jj, kytičky bude teď potřeba pořád zalévat 😒...to jsou skoky v těch teplotách 😨 😅
a vy tam nemáte koupaliště někde poblíž? 🙂

prchalka 🙂 ...čorí se vytáhne a bude najednou akorát, uvidíš 😉 .u prcka je to miloučké 😵 .ten hošík, auuuuu 😨 😢
já jsem chtěla kupovat matýnkovi nové plavečky, ale zjistila jsem, že ty loňské jsou mu pořád dobré 😅 ...a ve vodě při blbnutí mu stále padají 😅 ...on šel jen do výšky 😉 .s dlouhých loňských pláťáků máme 3/4, tak aspoň ušetříme 😀 .v pase je mu vše pořád dobré.on je střízlík 😅

sherry 🙂 ...ta školka mě celkem hodně děsí...co chvilka nějaká nemoc ☹ ...tak to s matýnkem počítám budu víc doma než v práci 😨 doufám,že už chlapečkům lépe 😵
my máme od včera zase trošku rýmu...no jo, z bazénu nechce,rtíky fialové..chjo...ale to se podchytí hned z počátku 😉
a to můžu být ráda, že se nepotento 😅 ,neboť mu zaboha nemůžu vysvětlit, aby tu vodu z bazénu nechlemtal 😲 ...ale jak jsem si všimla, v jeho věku tak hrdlo prolévají snad všechny děti 😀
co s tím naším nočníkem?nechat to být a chvilku nenutit? ☹ ...poraď prosím ženo zkušená 😅 😀

matova 🙂 ...moc děkuji za link 😵 , akorát jsem tam nikde nenašla cenu 😅 .ale myslím, že tuhle značku prodávají pompu, tak se tam na to mrknu 😉.to by byl matýnek nadšený z takové hračky 😵 .garáže stavíme také 🙂.
teda ta večerka 😢 ...a co rezolutně zavelet a hotovo 😒 .u nás se z postele neslézá a když to zkouší, tak pohrozím postýlkou a je v mžiku zpátky 😅 .no já vím,na každé dítko platí něco jiného, ale nemůže přece chodit spinkat tak pozdě 😨 .už i kvůli tobě, potřebuješ nějaký čas pro sebe ☹ .

misa 🙂 ...také gratuluji k dalšímu zoubku 🙂 .
u nás to vidím tak,že lezou všechny 3 najednou 😨 ..to chování by odpovídalo 😔 😅

lehna 🙂 ..každý podle svých možností 😉 😵 ...já si sem chodím převážně stěžovat mi přijde 😅 .
ráno nestíhám, dopolko jsme venku s dělám nějakou práci, po o jsem většinou tu co mi matýnek dovolí a večer jsem k.o. 😔 😅
ještě jsem ti něco chtěla, ale už nevím 😀

ined77
11. čer 2010

lehna 🙂 ..už vím 😅 ...s tou ranní náladou..já to mám to samé...jak se rozhýbu,už je to fajn,ale někdy to trvá a taky jsem pěkná protifka 😔 😖 😅 ...určitě je to tím spaním nespaním.už jsem to taky psala...kdyby matýnek spinkal pěkně, nevadí, ale takhle je to někdy náročné 😒
pak je mi také líto, že to odnese třeba matýnek 😢 ...tak se snažím a to myslet včas,ale někdy to holt ujede ☹ 😨

gina333
11. čer 2010

@ined77 : mame kupalisko nedaleko, ale otvaraju az 1.7, uz a tesime. 🙂 Z nocnika si nic nerob, mna to prestalo bavit skusat, stale revala, takze som a rozhodla, ze kym sa nebude sama pytat kupujeme plienky. 😉

Sophi spala 1.40, akurat som stihla umyt vlasy, Nati ide na basket a za chvilu vyrazame do tej horucavy aj my. 😝 😵

ined77
11. čer 2010

malá ukázka z dnešní miniškolky 😀

myslela jsem, že nám postýlka ještě nějaký čas vydrží, ovšem po dnešku nevím nevím 😀 😀 😀

ined77
11. čer 2010

gina 🙂 ...aha,tak to už je za chvilku 😵
nočník..no, mě to mrzí, že jsem chtěla už pomalinku trénovat ☹ ...mně nejde o ty plenky, ale o to, že je to kluk a ti bývají jak se všeobecně říká v tomto nebo vůbec pomalejší, tak jsem chtěla začít zavčasu 😒 .taky proto, že si myslím,že léto je na trénink nejlepší 🙂 no co už, přivazovat ho tam nebudu 😀 ...děkuji 😵
také vyrazíme do výhně 😝

katzi
11. čer 2010

ahojky,

dnes jsem jak po bitvě - po tom cvičení je ze mě skoro invalida 🙂 Bolí mě břicho, zadek, stehna,.... 😝 Dobře mi tak,neměla jsem být lína a měla jsem cvičit pravidelně 🙂 Taky noc stála za prd - chodila jsem tam snad co dvě hodiny 😠

Dnes budem zas vegetit na balkóně, až bude snesitelněji půjdem ven naproti tátovi, s ním pak na pivko a Adeli tam na písek. Potom Adélku nechám MM a jdu se stříhat. Sláva, potřebuju to jako sůl a taky je mi v těch vlasech teď vedro.

lehna: jj, přesně - ty rána jsou hrozný 😖 😝 Já nejsem třeba na Aduš ani až tak protivná, ale spíš úplně nekomunikativní, jen tak nějak vedle ní přežívám. Na nějaký hry a srandičky mám sílu až po kafi 😝 🙂

ined: nočník - i u nás žádé pokroky. Adu tam teda chvíli sedí, ale bobek i čurání háže většinou do plínky, nebo na zem (když plínku nemá) 🙂 Matýnek se Sylvinku vypadají idylicky, že si rozumí a vyhrají si 😵

gina333
11. čer 2010

@katzi : a co si cvicila? Ja po zumbe svalovicu nemam, ale spotene mam aj nohavicky, uplne. 😀

@ined77: veru na tych fotkach je krasna dvojica. 🙂

sherry28
11. čer 2010

my už jsme dnes zpěz 🙂 z výletu se vrátili v jednu, tak jsem pro něj spěchala 😉

ined: omyl, ty nebudeš věčně z práce doma, ty budeš doma pořád na MD 😉 takže to budeš mít jedno, akorát to "malý" to odstůně taky a pak bude mít lepší imunitu 🙂 Mára naštěstí od rána nic, žádný průjem ani zvracení, tak snad to bude dobrý 😕 Matýska bych nenutila 😉 pokud tam opravdu nechce být nemá to smysl, akorát by si vypěstoval zácpu nebo problémy s čůráním(na řeči nedbej, každý dítě potřebuje svůj čas)😒 jen pořád připomínej, ať o tom ví, že tohle je špatně a uvidíš můžeš zkusit třeba zase za 14 dní posadit 😉

prchalka
autor
11. čer 2010

Ahojky, u nás se spalo zase 1.20 a pak jsem s ní šla na postel, že se tam probere a ona - usnula a spala celkově 2.30 😝 A to už jsem nasimulovala kravál, jak to šlo a s ní to pořád nehlo! Odpol přijel taťka brzo, malá šla před 15h ven a cachtá se v bazénku, ale půjdem i na návštěvu tak na 2h k tetě.. zatím pá.. 😉

sherry28
11. čer 2010

tak nám přijel děda, odpo venku jsem posílala mimču vitamín D, opalovala jsem se, kluci v bazénku a najednou mi přistálo něco hrozně ledovýho na břiše 😕 a on to MM mi koupil plechovku piva 😀 a postavil jí přímo na mímo 😅 hned se začlo mrskat 😀 kluci mají zábavu, děda jim přivezl celý pracovní stolek i s nářadím, tak jsou hodní 😎

sherry28
11. čer 2010

tak jsem udělala nový album na léto 🙂 jsou tam fotky z dneška 😉 hlavně mi ty chlapy moc neokukujte ženský jo? 😀

gina333
11. čer 2010

@sherry28 : krasny den ste mali, vidno , ze chlapci si to uzivali. 🙂 Ten pracovny stol je paradny, s takym by sa aj moja Sophi vyhrala. 😉 Teda TM je srandista. 🙂 A mas troch fesakov doma, ja ti fakt zo srdca zelam dievcatko. 🙂 😵

Tak nase poo bolo tiez fajn, Nati ani trening nemali, ze vraj v telocvicni bolo horko, tak ich trenerka pozvala na zmrzku. 😉 Presli sme sa po tej horucave po meste, musela som na nakup a rychlo domov. Asi hodinku sa vyhrali na balkone a sli sme zas von. Este minule som objavila taku perfektnu zahradnu restiku, kde je pieskovisko s hrackami, hojdacky, preliezky tak sme sli tam, Konecne som si dala mojho prveho capaka toto leto. 😀 😀 😀 😀 Zajtra doo pojdem volit, vsak sa to patri 😉 a poo pojdeme na vylet autobusom. Zastavka je hned pri nasom panelaku, pojdeme do blizkej dediny, Liptovsky Jan, je tam krasny dlhy chodnik do lesa, hoteliky, tak si uzijeme prirody. 🙂 🙂 🙂

sherry28
11. čer 2010

tak mi spíme od 19:45 😉 dneska usnul brzy, vstával v půl jedný, tak se mu nedivím 😉 spí jen v bodíčku bez rukávků, jinak nic jinýho nemá(ještě plenu), máme tam 27,5°C, až si půjdu lehnout hodím na něj saténový přehoz 😉 🙂

gina: i vy jste měly (ženy) fajn den 😉

jen katzi nějak nedává nové fotky ☹ 😠 😀

katzi
11. čer 2010

jsem zpět od kadeřnice - řekla bych fajn. Už nevypadám jako usedlá matka, no jako slečna už taky ne, ale jako taková omladěná mamina 😀

sherry: tvůj muž je fešák a sympaťák k tomu 😉 🙂 Kluci si sluníčko vyloženě užívají - super 😵 Jj, jsem ostuda ostudovatá - hrozně málo fotím a když už, tak se nedokopu s těma fotkama něco udělat. Polepším se 🙂

Všem fajn páteční parný večer 🙂

sherry28
11. čer 2010

ined: k tvým fotkám, holčička je kouzelná 😉 a s Matýnkem dohromady tvoří krásný pár 😵

sherry28
11. čer 2010

katzi:vyřídím MM kompliment 😉 a jojo koukej se polepšit s fotkama 😀

všem krásnou teplou ničím nerušenou noc 😔 😔 😔

prchalka
autor
11. čer 2010

My jsme s koupáním nikam nespěchali dneska, ale usnula tak ve 20.20 - má tam chudák 30 st ☹ 😝 🙄
Dala jsem jí místo deky, co mívala pod sebou jen prostěradlo a nově polštář, po mlíku jsem chvíli houpala a pak jí položila do postýlky, hladila po ruce a vlasech a ona zavírala oči a usnula... úplná idyla 😎 Má to celý takový světlý, i pyžamko, je jak anděl 😅
Trička z balíčku jsem nakonec omrkla sama a jsou super! Ke švagrové měla svoje tričko a kraťásky, akorát jsem jí nestihla vyfotit, vypadala úplně dospělácky, tak třeba zítra. V bazénku dneska moc nepobyla a dokonce se nechala i bez řevu přemluvit, když jsme měli jít 😉
Zítra jedem k našim, tak budem až nějak odpol..
Všem dobrou noc 😉 😔

gina333
11. čer 2010

@prchalka : tak to ste mali super uspavanie. 🙂 A ja uz ju musim naucit zaspat v postielke a nie na rukach, lebo uz ich mam vytahane ako opica. 😉

Aj dnes vecer to trvalo akosi dlho, zaspala my nakoniec na ramene cela spotena, tak ma silno objimala, ze som normalne vahala. ci ju mam polozit. 🙂 Idem sa konecne navecerat, dnes je v TV Nestyda a ja ceske filmy prudko mozem, i ked som to uz videla. 😵 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

prchalka
autor
11. čer 2010

@ined77 No nevím nevím, jestli z toho vyrostem, ale já byla taky takovej buřt jako malá, jenže ty nohy mi zůstaly 😝 A jinak taky pije vodu z bazénku na kelímky... taky do toho čůrá, to je jasný, páč nevylejzá... No čuně největší, říkám pořád, ať ten hnus nepije. To byste měly vidět, jaký dělá scény, že má JEN čaj a né třeba svůj džusík a tady pije div né z kaluže a s chutí!
Víc asi nestihnu, MM už leží 😅 😅 Nj "týmbilding" ho unavil 😅 😝

matova
11. čer 2010

Ahojte,
včera ako malý zaspal o 22:15, tak sa zobudil o 6h a už nezabral. Rozhodla som sa že pôjdeme s mm do servisu s autom, že možno ešte zalomí, prípadne sestou nazad, aj tak mala byť dnes horúčava, bála som sa že doma mi nebude chcieť spať cez obed...Tak sme to nejak prežili do obedu a cestou domov nám zspal v aute- ale až tesne pred domom 😒. Pri prenose by sa určite zobudil a už by mi nespal, takže nakoniec sme išli s mm až do práce- je to aj moja bývalá práca. Malý spal teda cez obed 50 min 😲 . Keď sme sa vracali domov, nezaspal ani na minútku, večer už s ním mávalo od únavy...dala som ho spať o 20h, vytuhol do 5minút 20:05, ale do 21h už som ho bola dvakrát znovuuspávať- pričom druhýkrát už aj dosť plakal, nechcel si nazad ľahnúť.... ☹ . Ja už neviem, nezdá sa mi teraz v izbe až tak horúco, a už ani nemá overalík ale tričko a nohavice bez ponožiek. Hladný byť nemôže, unavený je riadne, smädný tiež nie- vypil mlieko, nekašle, nesoplí, zuby nevidno tak fakt neviem. Už ma napadlo či mu náhodou niekto nenakecal nech si zvyká aj na iných ľudí keďže budem musieť odísť. Lebo keď som sa ho na to teraz spýtala či sa bojí že odídem preč tak sa strašne rozplakal 😢 😕 😔

neviem či stihnem dočítať, pokúsim sa...

matova
11. čer 2010

Tak sa podarilo, zatiaľ malý spí...
Kolegyňa čo sa nás dnes ujala v práci skonštatovala že malý je brutal, neobsedí chvíľu, vkuse vyžaduje pozornosť.... a že to bude s ním ešte veľmi veľmi ťažké...hodil sa tam aj o zem raz....ona že keď jej to urobil 1x jej syn, takú mu šupla na riťku že už to viac nespravil- tak som sa priznala že ja som mu už toľkokrát šupla a plač síce je, ale robí to furt 😲
a ani neviem čo komu zrazu... 😀
katzi 🙂 : už je načase pridať foto 😉. Mne ani cvičiť už netreba, vkuse mám na riti svalovku a bolia ma nohy z toho pobehovania...je to aspoň dobré že popritom množstve a druhu hlúpostí čo pojem zatiaľ až tak veľmi nepriberám- teda vážim dosť ale keby som za malým nebehala tak mám aj o 5kg ešte viac asi 😀
ined 🙂: ani ja už to nehrotím s nočníkom 😔. Tú peknú stoličku som mu vzala a schovala a druhý nechala ale nedávam ho. Dne vehementne krútil hlavou že prebaľovať nie, nechlai sme ho prvýkrát s pokakanou riťou dve hodiny, nech to má keď to chcel 😝 😠 😢. Po kúpaní dostal na to Sudocrem 😀 . A vyhrážanie sa postieľkou nám kedysi zaberalo dobre, ale teraz už nie 😔. On keď si zmyslí že nechce tak sa bude v posteli hádzať aj hodinu, aj tak potom sa posadí, začne vykrikovať alebo sa smiať či plakať, zliezať...tak ho potom radšej nechám nech je tak 😝. Dnes ale aj chcel spať, no neviem čo mu vadí zas...
lehna 🙂 : vôbec sa ti nečudujem že už nevládzeš, to nespanie u vás trvá už hrozne dlho 😝
sherry 🙂 : V tomto sa asi líšia Luky a šimon- on keď počuje že sa niekam ide už beží po topánky, ani sa nemá čas najesť...
gina 🙂 : L. Ján- je tam krásne...bola som tam na víkend s mm ešte za slobodna...Rodičov som vtedy oklamala že budem spať cez víkend na ubytovni v práci 😅 😉

matova
11. čer 2010

prchalka 🙂 : ten krk má malý už dnes lepší, možno ho aj niečo mini uštiplo tak sa doškarabal...
k. misa: 🙂 gratulujem k zúbku 😉

Všetkým hlavne pokojnú a dlhú noc. A zajtra len nech sa dajú uspať cez obed tie deti 😔 😔 😔