Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
11. čer 2010

prchalka: ešte čosi: s tým pitím cikaníc čorí v bazéne- však existuje aj liečebná metóda- urinoterapia- a za najliečivejší moč sa pokladá práve od malých detičiek, možno čorí prišla na to že je to celkom zdravé 😅 😀 😉.

prchalka
autor
12. čer 2010

@matova Urinoterapii znám, ale jako nezkoušela jsem to 😅 No jo, ono jí to snad nezabije, horší je, že v bazénku jsou už druhý den ty klouzavé mikrořasy, tak to by mohlo být horší. Je to komický, jak to posílá jednou dírou tam a druhou ven a ještě u toho mlaská..
Jinak naše noc - opět jsem se "krásně vyspala" 🙄 🙄 🙄 Z jednoho pokoje chrápání na smrt znaveného MM a ve druhém se mi to mrskalo zase na posteli v jednom kuse.. 😝
Tak se loučím.. pa

kadlecova.misa
12. čer 2010

ahoj, dnešní noc taky neměla chybu 😝 ...usnula jsem až poté,co se malá uklidnila, měla mezi 12 a 2 ráno pauzu...mezi tím jsem zavírala a pouštěla psa z kotce,jak šíleně štěkal..a malá se nepochopitelně vzbudila už v půl 5 !!!! asi nějaká erupce na slunci,nebo co. 😒 ☹

gina333
12. čer 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : len dufat, ze tie deti z jedenia a pitia vsakovakych hovadin nedostanu nic. 😲 Mna ide porazit ked vidim ako Sophi cmula kamene, stale myslim nato, ci to predtym nocikal nejaky pes. 😠

@matova Vies mozno, ze Simonko je hyperaktivne dieta, tazko to teraz povedat, ved kazde dieta lieta hore dole, uvidis neskor. 😉 Do Jana sa tesim, este musim zistit ako nam ide bus.

@kadlecova.misa : tak vela sil na dnes, ked uz ste tak skoro vstali. 😉 😉

U nas noc v pohode, bola hore o 2:30, budicek o 6:30. Idem postavit polievku na obed a potom volit. Peknu sobotu prajem.

katzi
12. čer 2010

ahojte,

gino: včera jsem zapomněla odpovědět 😅 Cvičila jsem dance aerobic, na konci bylo posilování - cítím to ještě dnes. Asi to bude ještě chvíli trvat než ze mě bude vysportovaná gazela 😀

matova: s tím šimonkovým usínáním teda ☹ Asi nezbývá než to vydržet ještě chvíli a až bude trošku starší a nebude spát přes den, tak večer snad rychle padne za vlast 😉

jinak my měli po dlouhé době luxusní noc: v kuse od 19.30 - 5.00 😕 Myslela jsem, že v těch 5h už bude vstávat - řechtala se v postýlce a vypadala úplně fit. Dala jsem jí mlíko a naštěstí ještě vytuhla. šla jsem ji budit po 6.30, ať jde spát po o.

odpol. se jedem ke známým koupat do bazénu a pak na velký nákup.

Mějte všichni fajn prosluněnou sobotu 😵

sherry28
12. čer 2010

tak Mára spí od 10:30, byla jsem rán pro dort a pro věci na zítřejší chlebíčky a oběd, vařím zítra pro 7 dospělých a 4 děti 😀, mám teď blázinec, jdu žehlit MM košili na svatbu a přejet kalhoty 😉 nakonec s těma šatama to dopadlo jak jsem předpokládala, včera už se mi s klukama nechtělo chodit po obchodech ani bych neměla čas zkoušet 😅 a dneska, že se s MM podíváme, ale Marka po prvním obchodě chytnul hysterák, tak jsem už jen letěla pro dort, maso a jídlo a vykašlala jsem se na to, musím hold v tam těch, ale cítím se v nich dobře, tak to nebude až zas takový problém 😉 ale mám pocit, že MM bude vypadat líp jak já 😀

gina333
12. čer 2010

@sherry28 : tak ten pocit presne poznam. 😉 Kym vychystam deti, muza, jedlo, pitie na seba neostane cas ani nemam sily. 😝 Potom jasne, ze muz vyzera lepsie, ked dostane vyzehlene vonave veci do ruky. 🙂 🙂 🙂 😉 Co uz, to je udel nas zien. Ale budes urcite pekna v tych ruzovych satach, potom nezabudni na fotky. 😵 😵

sherry28
12. čer 2010

gina: jasné fotky dodám zítra dopoledne 🙂 teď si dělám nehty, snad se dneska Mára nebude ničím dávit 😝 nebo nepůjde někomu o život 😅 ještě skáknu do vany, ať se pak moc nezdržujeme, za chvíli pojedeme s dětma do toho pohádkovýho lesa, tak make-up bude pak, abych se neroztekla 😀 tak jdu dělat cáky cáky jak by řekl Mára 😉 🙂

gina333
12. čer 2010

@sherry28 : tak prajem prijemnu zabavu, a hlavne nicim a nikym nerusenu. 🙂 😉

Sophi spi, idem dat Nati obed, robila som slepaciu polievku a pangasiusa. 😵

matova
12. čer 2010

Ahojte, ako zaspal o 20 h, do 21h bol hore dvakrát, potom do 24h raz, potom zas raz na mlieko a potom ja už ani neviem koľkokrát 🙄 . Aspoňže nevstal o 5 ale o 6:30. Poobede zaspal až o 13:30 😢 , aj von sme boli aj dnu behal aj s veľkou metlou sa snažil zametať, s mm dokonca sprchu vyskúšalk, voliť sme tiež boli...No neviem ako ja ho budem unavovať keď budeme zas sami dvaja. A večer, jaj, vôbec sa neteším na poobedie, neviem kam tu máme s ním vlastne ísť 😕 😔 .

prchalka: ani ja som to neskúšala (ešte) 😀 . Aj riasy sú zdravé 😀 , ale nie také ja viem, chápeš to dúfam len ako ssrandu, tiež by som nebola rada 😉 . Mne malý olizuje a ohryzuje úplne všetko k čomu má prístup 🙄 .
gina: ešteže ti sofinka nepapá tie kamienky, minulú jeseň som malému vkuse ústa zapchávala cumlíkom aby ich nejedol- on ešte nechodil ale lozil po parku a chcel sa v kamienkoch hrabať.
katzi: veru, už by bolo aj lepšie kleby to vedel v pohode potiahnuť do večera ale takto 😝

ja som robila po dlhom čase špenátovú polievku mliečnu zahustenú krupicou- mylý mi to zas ohrdol 😀 , tak dostal obed z predvčera 😒

matova
12. čer 2010

oprava: "malý mi to ohrdol"

prchalka
autor
12. čer 2010

Ahojky,
spaly jsme dneska 2x30 minut v autě, no lepší, než minule. Babička koupila hezký sandálky, i větší jsou, přes nárt se vejdem, nakonec je nechtěla dát z nohy 😅 a taky si tam poprvé odřela koleno - šla s dědou a MM na jahody a všimla jsem si toho, až když byla nějakou dobu doma, nikdo to nepřiznal! Ale jakmile si toho i doma všimla, tak byla co chvíli scénka, že tam má bebí 🙄 Já si tam asi zase spálila ramena - jako každý rok, a to jsem nebyla snad ani na sluníčku, takže už to mám namazáno Pantenolem, který jsem koupila preventivně pro malou, kdyby náhodou..
Zpátky jsme se stavili opět na "nezbytném" nákupu 😅 Čorí má druhý klobouček jupííí, 2x šortky, což bude mít jako 3/4ťáky a dřevěnou vkládačku se zvířátky 😉 To mě zas moc potěšilo i džusík v krabičce jsem jí koupila k pití, ona je z džusíků odvařená 😅
Cestou dom jsme navštívili ještě švagrovou a tam jí pomohla se špinavým prádlem a ještě k tomu dostala nanuka 😅 S tou vodou už to přehání!!!
Všem dobrou noc 😉 😔

gina333
12. čer 2010

@prchalka: no Cori je proste vodna vila. 🙂 Fajn nakup ste spravili, ja musim v pondelok nabehnut do obchodov, lebo nemame dost kratkych gati, ani bodyniek. 😉

@matova: dufam, ze si na poo predsa vymyslela drobcovi program. 😵

My sme nakoniec sli na Liptovsku Maru, bolo tam uplne super. Boli preteky na vodnych skutroch, Sophi sa najviac vyhrala na takom velkom drevenom vlaciku, dali sme si zmrzlinu, no proste fajn poobedie. 🙂 Vecer som aj cvicit bola, dosla som dopmov spotena ako kon. 😝 😉 Akurat som pozmyvala byt, Sophi spi, idem sa konecne najest. 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
13. čer 2010

dobre rano 🙂

teda, toto sa my este nestalo, vcera posledna dnes prva? 🙂 🙂 🙂 Noc dobra, raz bola hore o 3:20 a vstavala 6:30. 😉 Vonku je trocha zatiahnute, dnes asi taka horucava nebude.

gina333
13. čer 2010

pridala som fotky do albumu 🙂

prchalka
autor
13. čer 2010

@gina333 No já jem sice psala, ale koukám, že asi neodeslala?!?! 😕 Nebo možná to nešlo...a pak už jsem dala ntb nabíjet..
Psala jsem, že noc prý dobrá - no jak jinak, spal s ní MM 😅 Mě probudilo asi 3x bouchnutí okna a pak jednou dveře, protože se větralo.. Tak jdu, aspoň na brambory 😀

gina333
13. čer 2010

@prchalka : takze noc aj u vas v pohode. 😉 Ja som mala tiez otvorene okna skoro vsade, v spalni nie, Sophi je celu noc odkopana tak sa bojim, ale rano ked vstala mala uplne spotene vlasky. 😒

gina333
13. čer 2010

Tak spime, idem zehlit, nie je az tak horuco, vecer sa my potom nikdy nechce. 😉

matova
13. čer 2010

fiha, ako je tu prázdno, vidno ze sherry bola na svatbe 😀 😀 😀 😉

My sme to včera poo dobojovali normálne dnu. šimonko bol asi z doobedia odpálený a hlavne išiel neskoro spať poo, spal 2h, a vôbec nechcel potom von...Mne akurát odvčera vrholí senná nádcha tak som sa tam tiež netrhala...teda ale to peklo dnu 🙄...
Večer došla svokra po čosi, malý sa na ňu zavesil a nechcel ju pstiť domov, všetky hry chcel absolvovať aj sňou, tak som to využila, nechala ich aj s mm a šla som ešte okopávať do záhradky-kiežby bolo takých večerov viac 😀.
Zaspal o 21:30, noc bola fajn, bol hore raz o 0:45- to sme ešte s mm sledovali volebné štúdio 😲.

Dnes sme boli vonku od 8h a je tam príjemne (úplne super by bolo keby som vkusenekýchala, všetko ma nesvrbelo a nelialo sa z nosa 😔 , Potom rýchlovla blahoželať svokrovi, mm s malým zostal ešte obiehavať okolie a ja rýchlo obed: zemiaky + pangas, zeleninová polievka. Malý spinká od 12:20, tak sa ten uspávací čas zlepšil, možno cíti tlakovú níž 😀

gina: tvoje kočky keď vyrastú budú dobré kamošky, už teraz to vidno 🙂 . A sofinke veľmi pasuje šiltovka. Čo to má s nosíkom? sama si ho doškrabe?

matova
13. čer 2010

gina: ešte som ti chcela napísať aká si pekná, štíhla 😉 . Fakt musíš mať dobrú formu, ešte aj v horúčavách zumba 😕 . Ja som včera musela predýchavať večer, bolo mi úpne zle ztej horúčavy, pomohla mi vlažná sprcha 😉

gina333
13. čer 2010

@matova : tak predas fajn den, svokry su aspon na nieco dobre 😀 😀 😀 😀 joj to zartujem, aspon ta moja teda je super po vsetkych strankach. 🙂 🙂 Sophi nostek doskrabala v noci v postielke, taka doriadena sa zobudila. 😉 No som az moc stihla, aj mne to vadi, hlavne tie horne partie 😵 😉 ale nic s tym nenarobim, su to zrejme geny. Ta senna nadcha je des ☹ moja mamka ma astmu a viem ako sa trapi. Este k tym volbam, trocha ma to nastvalo, ta pravica nie je moja salka kavy. 😠 😲

sherry28
13. čer 2010

ahojík ženy 🙂

malý spí od 19.00 byl úplně K.O.

jen v rychlosti, svatba na můj vkus nic moc, kdybych šla v kraťasech a triku po doma, nikdo by to nepoznal 😉 ale jinak jsem spáchala s mojí nej kámoškou Darčou(slovenkou) únos nevěsty, odvezla jsem jí autem do hospy 😉 ale našli nás do 10 min, takže útrata činila 43,- 😀 fotky vám hodím zítra, mám jich hodně i z dnešních narozenin 😅domů jsem se vrátila v jedenáct, děda malýho uspal bezproblémů, strašně ho chválil jak byl hodnej a poslušnej a milej, usnul mu do deseti minut s úsměvem na rtech (tak nevím jestli měl moje dítě 😀) teď už poběžím, Luky na mě čeká chce se mnou ještě prohlédnout dárky(teprve teď si můžeme popovídat a užít si je) 🙂 tak všem ničím a nikým nerušenou noc 😔 😔 😔 zítra přijdu a jinak moc jste toho nenapovídaly 😕

prchalka
autor
13. čer 2010

Tak poo usnula lehce po 11h a spala v klidu dobré 1,5h 😉 a pak se nám ozvali známí, jestli se nechcem neplánovaně někde sejít, tak jsme jeli kousek za město - fotka v albu 🙂
Já už nevím, co jsem komu chtěla.. Ještěže tady nejsou romány 😀 Všem dobrou noc, já jsem teda nějak KO opět 😅 😝
@sherry28 Čumím! To je děda machr, že takhle krásně uspal 😨 😉

@gina333 Sofí má krásná kukadla.. no ale co udělala s tím nosíkem 😖

gina333
13. čer 2010

@prchalka : no ten nos uz ma dnes krajsi, odpadla jej chrasticka. 😉

@sherry28: tak Dedo sa usvedcil, super, normalne ti ho zavidim, u nas okrem mna by asi nikto neuspal Sophi, ale mozno, ze stacilo by vyskusat. 🙂 Tesim sa na fotky aj zo svadby aj z oslavy. 🙂 S tymi darcekmi to poznam, aj u nas sa vtedy z nich tesi Nati najviac ked Sophi je uz zalezena. 😉 😵

U nas klasicka nedela, obed u svokry, zmrzlina v meste, nakup v Lidli. Pocasie stale teple, nastastie, mne to vyhovuje. 😉 Idem sa najest a pokecat trocha s Nati.

Peknu noc prajem. 😔 😔

katzi
13. čer 2010

ahojky,

i u nás noc v pohodě - v kuse do 4.30. Aby taky ne, když včera skoro celé odpol. trávila "plaváním" v bazéně, to by složilo i koně 😀

Dnes jsme byly fandit tátovi na fotbale. Hráli poslední zápas před prázdninama, měli naději, že budou první v tabulce a budou slavit. No a prohráli, takže budou pít na žal - už je na bečce. Takže jsme zbytek dne s Adeli hospodařily samy.

matova: fajn, že jsi měla chvíli relax - ne sice fyzický, když jsi pracovala na zahradě, ale spíš ten psychický. To je ale někdy skoro víc 😉 Ta senná rýma je protivná - taky to mívám 😝 Ty teď v těhu asi nemůžeš ma to brát ani žádný léky, že:?

gino: máš super figuru a z těch horních partií si nich nedělej, k tobě se hodí tak jak je máš 😉 🙂 To já bych vršek k poměru k zadku potřebovala fakt objemnější 😒 😀

sherry: musíte si honem vyrážet s TM častěji, než se narodí mímo -když se děda na hlídání osvědčil 😀

Všichni se krásně vyspěte 😵

gina333
14. čer 2010

dobre rano 🙂

@katzi : dik za kompliment 😉

U nas noc super, zobudila sa az o 5:10, dala som jej mlieko a pospinkala si do 6:40. 😵 😵 Len to pocasie.... vonku je tma ako v noci, leje, hrmi, 😵 blesky, no des. 😒

sherry28
14. čer 2010

dobré ráno 🙂 ( u nás od večera prší ☹ )
nechala jsem Lukyho doma, nikam se mi nechce 😀

sherry28
14. čer 2010

Mára taky spal celou noc až do 6:15 😉 teď už vstal i Lukas 🙂 je tady binec jako v tanku, takže mě čeká uklízení celý den 😅

prchalka
autor
14. čer 2010

Dobré ráno,
tak u nás se spalo asi do 2h - fajn, konečně to šlo včera odvětrat a měla tam asi 26 st 😅, pak si jí vzal MM - taky fajn, střídala jsem ve 4h, ale mlela se, tak jsem zůstala celou dobu na zádech a pak nějak zachrápla. V 5.30 se přišel rozloučit MM, pak šel dolů, ja se fakt "pomaličku potichoučku" otočila na bok a... už se začala mlet, ale utišovat na spánek už jsem jí fakt nechtěla, takže už vstávala ☹ No paráda, jsem zvědavá na to dopoledne.
Navíc je zima a prší - to jsou rozdíly 😠 😠 No a zase mi to samozřejmě vadí! Odpol už musím opravdu žehlit a ta kupa mi vystačí asi tak na celý týden 😝

sherry28
14. čer 2010

prchalka, gina : no to je, on to s dětma umí 😵 a neznám žádný dítě, kterýho by ho nemělo rádo 😉 Marečka chválila i babička(kde jsme byli na tom pohádkovém lese)jak je hodnej a na mě si prý vůbec nevzpoměl, o půl sedmý mi děda volal a dal mi ho k mobilu a tak říkal mámo, mámo a pak si šel zase hrát a večer v půl devátý si vzal do ruky mobila(hračku) a volal mamíí, tatíí 😢 a s ním usnul v ruce na dědovi 🙂

katzi: jojo, děda je osvědčenej hlídač a určitě ještě do porodu někam vyrazíme, přes prázdniny 😀