Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
21. čer 2010

dobré šedivé ráno 🙂
kluci ještě spějí 😨 u Lukyho nic divného, ale Mára se rozhodl, že v pondělí bude spát do sedmi nebo co 🙂 to nemohl takhle spát o víkendu 😅 no venku to vypadá na sprostou zimu 😠 jdu chystat granka a placky, všem krásné pondělí 😵

gina333
21. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova: my to robime vecer tak, ze najprv ulozime Natalku, ked je doma MM tak aj on ide k nej, zhasneme svetlo, ze uz spia a potom idem ulozit Sophi. 😉 Drzim palce u doktorky. 🙂

@sherry28 : aj u nas je skaredo, prsi no pekny den bude asi az ked si ho spravime sami. 😒 😉

Noc s jednym budenim, vstavala so mnou. 😵

ined77
21. čer 2010

dobré ránko letošního prvního letního dne 😅 ,
u nás nádherně lije 😒 .
noc ušla, ale kašlali jsme na střídačku ☹ ...takže vyrazím za chvilku s matýnkem zase k dr. ☹ .
dočtu po o 😉

matova 🙂 ...máš kontrolu?držím moc palečky 😵 😵 😵

všem pohodový začátek týdne 😵

sherry28
21. čer 2010

gina: neboj od čtvrtka bude teploučko 😉 už ve středu to půjde a od soboty bude 25°C 😵 už se těším, takže zase vymýt bazének a připravit 😉

prchalka
autor
21. čer 2010

Dobré ráno,
tak jsem si večer lupla ty pilule, usnuli jsme a...... za hodinu a půl od uložení nás probudil z ničehonic strašnej řev, zas klečela, třásla se v postýlce, byla trochu mimo ☹ ☹ 😢 😢
Takže vůbec netuším, jestli jsme jí nějakou dobu neslyšeli, že se tak vyřídila a nebo to bylo opravdu z ničehonic...což si spíš myslím!!! Ale vůbec to nechápu!
Ještě v náručí mi řvala jak tur, naštěstí na posteli už potom dobrý, uklidnila se! To zas byl šok! No takže od té doby spala s tatínkem, já se stejně budila..
Tak jdu, vůbec nevím, co jí dneska uvařit 😝
U nás by ani pršet nemuselo.
Jinak máme další úmrtí ☹ .... co je tohle za rok? 😢

zuzanka26
21. čer 2010

Dobré ráno,

u nás to bylo jako vždycky, snad jen dnes lepší v tom, že to buzení trvalo vždy jen krátce a k ránu mě nechala spát 4 hodiny v kuse, takže jsem vyspaná, super po dlouhé době.

@prchalka jo taky jsem koukala jako blázen, že zase umřel další člověk, je to nějak často poslední dobou. Ale zase jestli byl nemocný, tak je to lepší než někde ležet v bolestech, nevím ale, co mu přsně bylo. Každopádně teda byl mladej 😔

zuzanka26
21. čer 2010

je já taky nikdy nevím, co uvařit. Protože mi nechce pořád jíst kousky ☹

prchalka
autor
21. čer 2010

@zuzanka26 My taky moc nejíme kousky, třeba včera chlupatý knedlíky nakrájený na pidikousky - dala si asi 3 lžičky, takže nic... jak má jen těch 12 zubů, tak není čím moc kousat, takže dělám všechno kašovitý a tak, aby se jí to udrželo samo na lžíci. Už jsem to vymyslela - hodila jsem do jednoho hrnce kus ryby a zeleniny, povařila, vyndala rybu, hodila tam kuskus 😅 vhodila zpátky rybu a všechno rozmačkala 😉 A je to, půjdem asi na chvilku na zahrádku, ať netrčíme furt doma 😝

gina333
21. čer 2010

U nas sa spi, zatila neprsi, tak som pustila 2x pracku a dala pradlo na balkon. Idem si dopozerat moj serial. 😉

prchalka
autor
21. čer 2010

Tak já dneska nejdřív povinnost a pak zábava - požehlila jsem pár jejích malých věcí a za půl hoďky bylo hotovo 😉
Dneska mi taky lhala 😠 Bylo mi jasný, že to má v kalhotech a říkám jí: "Nemáš tam bobek"? a odpověděla naprosto s přehledem "NE"! To je spolupráce...!! 😖

ined77
21. čer 2010

ahojky kočenky 😵 ,
spinkáme od 11.30 😔 .
u dr. to dnes byla vcelku rychlovka a máme teda : rýmu vzadu, v krčku a trošku v levém oušku 😢 .takže opět atb kapky , tentokrát do nosíku a ouška 😒 , prý i ten kašel můž být od toho, protože jinak je poslechově celkem dobrý.
a musím matýnka moc pochválit, dnes vůbec neplakal, sám! 😲 otevřel pusenku a nechal se poslechnout a prohlédnout ouška, šikulka moje 😵 .
jinak já teda jedu k dr. zítra na 11.20, bude hlídat babi 🙂 ...sestřička ani nic neříkala, hned mi nabízela jiné termíny 🙂 .
tak to budu mít z krku 😉 .

@gina333 🙂 ...já bych k vám hned chodila na oběd 😀 .
dnes udělám odpolko milánské špagety 🙂 ...máme na ně s mm hrozitánskou chuť 🙂 😝
tak kukej, ty seriálistko 😀

@sherry28 🙂 ..ty jsi naše rosnička 🙂 .
ještě něco jsem ti chtěla a nevím 😅 , ale vzpomenu si...jo, už vím, ten stupínek 😀 ...určitě se dá sehnat nějaký daleko levnější a jasně, že spousta věcí je více potřebných 😉 .jen jsem si říkla, že to asi bude ještě potřeba 😉 🙂

@prchalka 🙂 ...já bych to u čorí tipla na nošní děsy, ty přicházejí okolo druhého roku života 😒 ...prostě v noci těžko zpracovává zážitky ze dne ☹ .i matýnek někdy takhle křičí a není k uklidnění, naštěstí teda jen zřídka ☹ .každopádně se můžeš poradit s dr..
s tím jídlem...já dnes dala matymu k obědu mimo rajskou polévku s písmenkama ještě skleničku od sunarky...nějaký drůb.plátek se zeleninou(12m) prý...no to byly teda amarouny, fuj 😝 ...pár kostiček asi mrkve a brambor a zbytek nějaký rosolovitý fujtajbl, maty dal jednu lžičku a prý nene.aspoň teda měl hodně té polévky, byla hustá, takže stačila 😉 .
u nás se kousky papkají jak kdy, spíš už jim dává přednost před něčím kašovitým.a zoubků máme stejně, jenže ono je to víc o jeho náladě a rozmaru než o konzistenci 😖 .
o úmrtí vím...je toho nějak moc poslední dobou ☹ a hlavně u lidí,kde bych to nečekala ☹ .on mě prý rakovinu slinivky ☹ .
jakou rybu dáváš čorí prosím tě? 🙂

@zuzanka26 🙂 ...tak sárinku asi zmohlo to ošklivé počasí 😅 .
super, že jsi aspoň trošku odpočatá 🙂

matova 🙂 ...i my se tak byli ukázat, v 15 m. 🙂 .budete určitě pochválení 😵

katzi 🙂 ...???
lehna 🙂 ...???

katzi
21. čer 2010

ahojky,

konečně se sem zase dostávám. Měli jsme perný víkend: v sobotu oslava 60tin tchýně + dodatečně narozky já + švagr + synovec 🙂 Potom jsme u švagrové a švagra zůstali všichni i s Adélkou na noc. Seděli jsme až do 3h do rána 😅 , šla jsem spát asi 3.30 a Adelí vstávala v 6h 😝 Takže celou neděli jsem byla KO, takže jsme jen tak přežívali doma u pohádek 🙂

Dnešní noc super: s jedním probuzením na dudel ve 2h spala až do rána do 6h. U nás fak tasi funguje ta Chamomilla - co jsme ji vysadili nastala hrůza, třeba po hodině buzení a po týdnu užívání spí zase super. Tak snad to chvíli vydrží.

Zkusím vás v rychlosti dočíst 🙂

ined77
21. čer 2010

@prchalka 🙂 ...to s tím začínají brzy že 😠 😀 ...u nás se už nelže, u nás se rozhodí ručkama, jakože neví proč nezavolá 🙄 😅 😀 ...je to pokrok? 😀
ale o ŠÍKA si řekne i 100x po sobě 😠 šík je fík 😉

sherry28
21. čer 2010

tak Mára spí od teď 😉 dopo jsem stihla vyžehlit, vytřít když obědval a teď jdu vynést koš a šup do sprchy 🙂

ined77
21. čer 2010

@katzi 🙂 ...no proto 😠 😀 ...takže jsi prepitá a prejásaná 😉 😀 ...my byli u pohádek celý víkend a už mi z toho pěkně hrabe 😝 😀 .
ale měli jste se krásně 🙂 ...takových oslav 🙂
tak jí to homeo nechej, když funguje tak prokazatelně 😉 ..my dostali dnes také nějaké...mercurius solubilis 9ch, ani nvím přesně na co to je 😅 ...tipuju, že něco s nachlazením 😅 .musím si to vyhledat 😉 .
tak čítej čítej 🙂

ined77
21. čer 2010

@sherry28 🙂 ...jak ty to děláš? 🙂 tak ze sprchy šup sem 😉 😀

hancazivocich
21. čer 2010

ahoj,
v rychlosti...Malá chytla od tatínka rýmu, takže od čtvrteční noci jsem nespala dýl, jak dvě hod v kuse... 😝 😝 Do toho zub a prdíky...V noci k tomu mluví ze spaní, tak nevím, jestli něco chce, nebo se jí něco zdá...
Dneska stojí v postýlce a volá mama mama, přijdu, říká čůrrrrrrr... Říkám si, že tam má naprdíno, rozbalím a šáhnu do hovína.. 😝 😝 Malá z toho děsnou srandu - čuchá k ručičce, říká fuj a řve - fuj hovíno... 😅 😅 Noo, pak provedla obrat a byly jsme od hovína obě 😝 😝 Malá šla do sprchy, já si drhla eee z nohy čistícím ubrouskem, nakonec jsem zjistila, že ten zbytek už nevydrbu, páč je to modřína!! 😠 😠 Prostě chronický nedostatek spánku, noo 😝 😝 Dělám kraviny - v sobotu jsem si zabouchla nohu do auta - zavírala jsem dveře a nebyla jsem dost daleko 😅 😅

prchalka
autor
21. čer 2010

@ined77 Ještě děsy, jo? Čoveče, ale ono se to fakt stává už toho 3/4 roku občas, že se prostě po hodině probudí a bečí, to ale bylo na děsy od 12 měsíců ale ještě brzo...

@hancazivocich Tragikomické 😅 Taky se mi to už z toho nedostatku všeho stává... Blbnem.. ☹

gina333
21. čer 2010

Tak dopozerane, dalsie casti az v septembri. ☹

@katzi: teda super weekend, same oslavy. 🙂 Bez Chamomilly ani noc - plati to aj u nas. 😉

@ined77 : vo zase ATB? 😠 Chuda maly, len aby uz ozaj bol vylieceny, drzim palce.

@prchalka: ja tie nocne desy tiez poznam, aj u nas sa u stalo, ze z nicoho nic zacala v noci revat, ani oci nemala otvorene, len rev. 😒

ined77
21. čer 2010

@prchalka 🙂 ...no, od dvou let..to je orientační že...myslím, že nikde není psáno, že to nemůže být dříve ☹ .
nějakou příčinu to mít přece musí 😨 ☹
aby toho nebylo málo že 😢

@hancazivocich 🙂 ...rozumím 😅 ...já dnes musela volat k dr., po té co jsme u ní byli(asi před hodinou), neboť jsem si zaboha nemohla vzpomenout do kterého ouška mám matýnkovi kapat 😔
v lékárně po té, co mi paní homeopatka vysvětila, jak s léky zacházet atd a dala mi je do sáčku, jsem se jí optala,jestli mi je bude objednávat 😔 ...asi přestanu vycházet úplně 😎 😀 ..a bude hůř 😅
modřinu jsem také kdysi ''čistila'' 😀

hancazivocich
21. čer 2010

@prchalka
za sebe - magořím!! Vy ostatní si blbněte 😉
Jo a z pátka na sobotu jsem malou hodila tatinkovi do velký postele - nevstával, tak co. Protože on tu rýmičku dotáhl, jeho komentáře - no, bože, rýma, ty naděláš - mě rozpálily do běla... (když jsem zjistila, že s nudlí u nosu jí dává pít ze stejný sklenice, dávají si pusinky, atd.. 😖
V jednu v noci se mě zeptal, co je za den... Malá vesele lozila po posteli, chtěla dávat pusu a strkala mu svýho usoplenýho dudla.. 😀 😀 Pak jsme se zas odstěhovaly ,,k nám", usnula, ale pamatovala si to. Teď si z postýlky tahá polštář a peřinu k tátovi a dělá ..hají - táta 😀

sherry28
21. čer 2010

a jsem zpět 😉jdu si sem k PC vzít jídlo 😀

hancazivocich
21. čer 2010

@ined77 -
znám...když jsem chlapovi říkala, že už má svačinu hotovou v lednici, tak se na mě podíval, vzdechl a zeptal se, kolikrát mu to ještě přijdu říct - že mu to říkám po5.!

sherry28
21. čer 2010

tak mi přišla akorát pošta 😉 (vždycky mi to vyjde až vylezu z vany) 😵 koupila jsem Káje takovou džínovou sukýnku, tak se jdu na to mrknout

sherry28
21. čer 2010

ined: jasný ten stupínek je dobrý nápad, akrát nechápu proč vydělávají na dětech, který si nic nevydělávají 😀

hancazivocich
21. čer 2010

sherry :
akorát je problém u stupínku s okopáváním nohou, vidím maminy, když se dítko neveze, tak mají špagátem vytažený stupínek.. Špagát přivázaný k madlu u kočárku

prchalka
autor
21. čer 2010

@ined77 Objednávat 😀 😀 😀 😀 To je dobrý 😀 😀 😀
Ještěže paní doktorka ví, kam kápnout! Ty jsi fakt číslo.
Já minule v lékárně se ptala na Hami Hajaja 3, jestli jako vedou a lékárnice, že jo, že mají, pak se podívala dozadu a říkala, že mají myslím 2jku, jestli by mi stačila, tak říkám, že to nechci teď, ale že máme stejně 3jku, ale jestli je to "noční" mlíko. No tak si povídáme o Hajajovi a já jí řeknu, že potřebuju noční!
Letím...

katzi
21. čer 2010

tak jsem v rychlosti dočetla a nic nevím co jsem komu chtěla, já jsem ještě dnes jaksi mimo z toho víkendu 😅

gino: jj, taky teď nebudu riskovat vysazení té "zázračné" Chamomilly 😉 Vysadím jen kdyby to přestalo účinkovat. A zajímavý je, že mám vypozorované, že i přesto, že ta 15CH má být silnější (jak ti říkala ta lékárnice), tak nám víc zabírá ta 9CH 😕

ined: ještě jsem kdysi už dřív chtěla reagovat na ty byty a pak jsem to nějak nestihla. Přesně už si teď nepamatuju proč jsi psala, že si baráček nechcete nechat? Já mít tu možnost, tak volím místo sebekrásnějšího bytu jasně domeček se zahrádkou. Nechcete ještě zvážit i tuto možnost?

prchalko: noční děsy jo 😝 😖 Nám se to teda už taky párkrát stalo - vždycky to bylo brzo po usnutí, kdy měla hodně hlubokej spánek a něco ji z něho vytrhlo (nějakej třeba hluk v domě). Pak byla někde jako na půli cesty mezi spánkem a probuzením a neutišitelně řvala. Pomohlo ji probrat úplně k sobě - třeba tím, že jsem rozsvítila a pak jsem ji zase znovu uspala. Nebo jednou jsem ji utišila tak, že jsem jí dala na dudel trochu medu 😉

prchalka
autor
21. čer 2010

Tak už mě štve i s tím poo spaním. Usne v 11, probere se ve 12.15, jdem na postel, usne, vzdálím se.... probere se 12.45, kňučí, jdu tam, že už bude vstávat, ale ne, chce ruku a znova zavře oči a spí dál...
Můžu já se někam hnout?? 🙄 🙄

ined77
21. čer 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 , no co už ,nejsem nejmladší 😀
matýnek se vzbudil po 50 min., teď jsem ho přenesla na postel apůjdu lehnut za ním, jsem k.o. 😝
já jsem si myslela, že jde o levé ouško, ale tak jsem špekulovala až jsem zmátla totál sama sebe 😅

@katzi 🙂 ...museli bychom se sakra zadlužit a navíc, mm je věčně v práci a okolo takového baráku je práce a práce, kterou navíc on ani neumí ☹ .takto koupíme byt a budeme bez dluhů 🙂 a časem snad seženeme nějakou tu zahrádku aspoň 😉 .škoda to je a veliká,ale fakt to nejde ☹ .

@hancazivocich 🙂 ...lepší 5x než vůbec 😉 😀

@sherry28 🙂 ...jsou to darebáci 😠 .
sukýnku? 🙂 určitě bude mít radost 🙂 .mm dnes půjde koupit matýnkovi ten vysavač(teda ještě o tom neví 😀 , neb třeba já 😉 ), tak matýnka hned zítra zapojím do gruntování 😉 😎 😀

jdu dělat hají za matýnkem, jsem znaven 😔 😀 ...pak ještě mrknu 😉
jo ještě.... 🙂

@gina333 🙂 ...děkujeme 🙂 , atb naštěstí jen lokální, v kapkách, ale i tak že ☹ ...snad už to matýnkovi zabere a bude na nějakou dobu klid 😨 😉
nesmíš na to kukat tak fofrem 😀