Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. čer 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : krasne xichtiky 🙂

@matova: bozinku, ty musis mat zlate nervy, ked to zvladas so Simonkom. Ale co ine ti zostava, ze? 😖 😲 Super, ze maly je v poriadku. 🙂

@sherry28: sherry veru hrozne rychlo ten cas leti.Moja Nati uz ide na vyssi stupen, a nedavno bola prvacka ako Luky. 😉

U nas noc dobra, bez budenia, zato rano uz 5:30 kuvikala. 😉

prchalka
autor
22. čer 2010

Ahoooj,
tak hlásím dost dobrou noc 😉 Lupla jsem si pilule, usnula a zřejmě to působilo i na to moje batole - probrala se AŽ ve 2h 😉 Dneska jsem měla službu já, tak jsme spolu lehly a vlastně mě vzbudil až MM, když se šel rozloučit po 5té hodině, čorí se trochu převalovala, ale nakonec jsme se probraly až 6.15 tak nějak současně 😅 Žádné kvílení, nic 😉 🙂
Jééé, kdyby to tak bylo pokaždé!!! A bude i hezky dneska, odpol asi vyrazíme za kámoškou do města..

gina333
22. čer 2010

@prchalka : paradna noc, uvidis zlepsi sa to aj u vas. 🙂 🙂 Dnes spravim na obed zeleninovy kuskus s rybou podla teba a zemiakovu polievku. 😉

sherry28
22. čer 2010

já jsem zpět, valím zapnout pračku 😉 vypadá to na hezký den, i když tam teda fouká dost studenej vítr(aspoň mi vysuší prádlo), ale na sluníčku je příjemně 😵 dneska vařím hovězí s rýží, už abych začla, hovězí dusím tři hodiny 😅

gina333
22. čer 2010

u nas uz prsi ☹ zda sa, ze namiesto leta k nam zavitala jesen. Je vonku riadna kosa, fuka studeny vietor. Len dufam, ze do poo sa pocasie umudry. 😲

sherry28
22. čer 2010

tak jsem podlívala maso a mezitím se Mára obsloužil 😉 sebral ze stolu borůvkový koláč 😀 viz. fota(nechal jen ten okraj)

lydia22
22. čer 2010

Ahojte chcem sa spytat,malemu vysiel konecne 1zub teda cast zubka,kedy sa zvykne prerezat cely?mame uz rok tak dufam ze sa to uz rozbehne s tymi nestastnymi zubadlami.noci mame zle,nikdy nespal poriadne,teraz pribudla teplota

sherry28
22. čer 2010

@lydia22 : ty první zoubky jdou rychle, během čtyř týdnů budete mít určitě první čtyři zoubky venku 😉 a pak dál je to individuální, někomu lezou dřív někomu dýl, znám holčičku, která má 1rok a půl a ještě nemá zub 😒 ale pak většinou těmhle dětem zuby lezou po více a rychlejc, takže vše doženou 😉

gina333
22. čer 2010

Tak kuskus s rybkou mal nevidany uspech 🙂 naozaj dakujem prchalke za receptik. 😵

@sherry28: vidno, ze Mareckovi chuti. 😉

sherry28
22. čer 2010

tak já teď marně hledám metlu k mixéru 😠 chci udělat jíšku a zahustit oběd, aby už jsme konečně jedli, ale Mára mě metličky zbavil 😅

katzi
22. čer 2010

ahojte,

tak hlavně, že jsem si tu včera chválila Chamomillu - dnešní noc hrůza 😝 A navíc ráno vstávala v 5h, dopol. byla dost fuška, už v 9h měla dost. Takže jsem se ji snažila zabavit a udržet alespoň do 11h. Já mám MS, taky mi není dvakrát nejlíp, no byly jsme dnes dvojka 🙂 MM měl štěstí, že mohl jít do práce 😀 Objevila jsem, že nahoře jsou obě trojky prořízlé, jenže teď lezou obě spodní. Jsem i ráda, pak už "jen" ty pětky a finito 🙂

gina333
22. čer 2010

@katzi : takze finisujete zo zubami, super. 🙂 🙂

Sophi spi, idem zehlit.

katzi
22. čer 2010

gino: jj, fakt mám vždycky radost, když objevím nějaký nový zub prořízlý, odškrtávám si to skoro jako když na vojně se stříhá metr do konce 😀

prchalka
autor
22. čer 2010

@gina333 U nás je fakt hezky, sluníčko, bude asi 20st, to bych vám taky přála. Mám radost, že Sofí chutnalo jupíí 😉

@lydia22 Ahoj, myslím, že ty jedničky lezly asi měsíc a když máte zoubek venku až teď, tak snad to půjde už rychle za sebou, "většinou" to tak bývá 😉 Jen vydržet!! To si tu říkáme všechny!

@sherry28 To jsi dobrá, že u toho máš ještě čas fotit. Tak co, dostal vejbuch? 😀 😀 😀
A holčička v roce a půl nemá zub, jo? Tak to bych teda ani nechtěla, už takhle jsem čekala jak na smilování, až jí budu moct dát něco kousat do ruky, což z bezzubkou moc nejde a i když těch pár zubů už měla, tak se rohlíkem stejně dávila 😝

@katzi Tak to máme opět naopak, my super, vy na prd ☹ Hodím ti sem aspoň odkaz, co na mě kuknul hned ráno, MM mi ho hezky připravil do ntb 😅 http://ona.idnes.cz/co-takhle-oslavit-menstruac... Třeba se vám to bude hodit 😅

prchalka
autor
22. čer 2010

@katzi A zrovna jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom s trojkama! Tak líp, jak my, nám se ještě nic neprořízlo! Taky si to odškrtávám 😀 A ten článek jsem ještě ani nečetla 😅
Usnuly jsme v 11, dneska se mi to hodí, čím dřív, tím líp no a pak vyrazíme do města kočárem, jen nemůžu najít svoje slun.brýle 😎 ☹

katzi
22. čer 2010

prchalko: článek jsem prolítla, ale nic pro mě: MM ví, že během MS je třeba kolem mě chodit po špičkách a raději velkým obloukem 😀 Zato kdy přichází ovulace u sebe poznám naprosto přesně 😅

sherry28
22. čer 2010

tak Mára spí odteď, já baštím jahody se šlehačkou a čokopolevou 😀 ještě, že mě nevidí MM 😉 🙂

sherry28
22. čer 2010

prchalka:Máru jsem musela vyfotit, běžela jsem pro foťák(to stálo za to, aby i taťka večer viděl jak si tu hoduje 🙂)jinak jsem ho nezbila,dostává jen, když něco provede úmyslně 😉a tu metlu jsem po 20minutách našla v kuchyňské rohovce v úložňáku 😀 takže jsem oběd rychle dodělala, ta mamča té Katky(ta bezzubá holčička)jí pořád jídlo mixuje, ale takový rohlík nebo sušenku tu jí dá, ona to cucá 😕 jenom to hlavní jídlo jí mixuje 😉

gina333
22. čer 2010

@sherry28 : ty my take chute robis s tymi jahodami, dnes asi zajdem na trh pozriet ci nemaju. 😀

Sophi spala iba 1:10, akurat som ju isla uspat, ale prisla Nati skor zo skoly a ked ju uvidela uz som nemala sancu. 😉 Prestalo prsat, celkom je vonku pekne, obcas aj slnko vykukne tak pojdeme von. Dnes my treba zaplatit Natalkin basketbalovy tabor, 130 EUR, no dost drahe, ale tak sa tam tesi a co by sme pre nase deti nespravili, ze ?! 😀

prchalka
autor
22. čer 2010

Tak my sice v 11 uspaly, ale ještě spíme - už 2h, no to už se mi zase nehodí 😅 Snad už se za chvíli probere, ať můžem vyrazit.. Tak se loučím a večer...

prchalka
autor
22. čer 2010

2.20 a to už jsem s ní fakt musela zadrbat. Letíme...

sherry28
22. čer 2010

gina: 🙂

ined77
22. čer 2010

ahojky 🙂 ,
jen se vám jdu pochlubit 😵 😵 😵
další ko za 14 dní 🙂...zatím je to jen potvrzné od dr....a dalších 14 dní to ututlat už nevydržím 😀 😀 😀
zítra po o páááá, už se těším 😵
všem krásný večer a dobrou, klidnou noc 😵

gina333
22. čer 2010

@sherry28: tak jahody som nakupila, stihla som spravit s Natalkinou pomocou aj jahodovu tortu. 🙂 🙂

@ined77: strasne strasne strasne moc ti gratulujem moja, drzim silno paste, som rada aj za teba. 😀 😀 😀

prchalka
autor
22. čer 2010

inééééééééééééééd 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
Tak děkuju, zas z toho nebudu spát 😀 Ale gratulujůůůůůů 🙂 🙂
Jinak odpol u nás super, prochajda, malý nákupek, setkání s kámoškou, došli jsme k nim a tam nechali kočár a šli pěšky na zmrzku, pak nás vyzvedl MM a jeli jsme na velký nákup 😀 A pak dom. No jsem zvědavá na uspávání, koupat jdem dneska taky dýl, protože jsem se zapovídala se sousedkou.
Tak už teď se loučím a pá a všem dobrou a ined, tys mi dala teda!! 😝

lehna
22. čer 2010

@ined77 ty vole, ty tajnůstkáááááářko 😲 😲 😲

lehna
22. čer 2010

jsem se konečně dorvala k netu,ať vám písnu novinky a TOTO je novinka jak šlak!

lehna
22. čer 2010

pardon za toho vola.

Každopádně moooooooooooc gratulujůůůůůůů a přeji moooooooooc zdravíčka oběma 😵 😵 😵 .
Katzi,prchalka,tak teď je zas řada na nás 😝 😀 .

za chvíli písnu o nás. taková bomba jako má Ined to ale nebude 😉

sherry28
22. čer 2010

tak spíme, oba dva dneska spějí, padli za vlast 😉 dneksa jsme na zahrádce nasbírali asi 20jahod ale obr velkých a šťavnatých(to jsem ani netušila, když jsem je v srpnu 2008 sázela jaká bude letos úroda 😉 )

sherry28
22. čer 2010

ined: 😀 😉 🙂