Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
22. čer 2010

a je nás o jednu víc tak která další ženy?

sherry28
22. čer 2010

ined: už tušíš kdy máš termín porodu? 😉 tipuju únor-březen? 😕

sherry28
22. čer 2010

ined: móóóóc blahopřejeme 😵 😵 😵 😵 😵 a nezapomeň si fotit pravidelně bříško a dodávat fotečky 😉 ať vidíme jak rostete 🙂

katzi
22. čer 2010

ined: já tu už začínala klimbat u zpráv a teď jsi mě teda total probrala 😀 Veeeeeeeeliká gratulace!!!!!!! 😵 😵 😵 To je bezvadný, že se vám to povedlo hladce a rychle, teda nechci nic zakřiknout. Moc přeju ať máš naprosto pohodové těhotenství a Matýnek ať začne krásně spinkat jako Šimonek a Marýsek. A jak se cítíš, mamino? 🙂

lehna: jj, už tomu neutečem 🙂 Jak jsem psala - my nějak v létě začnem, ale u nás to asi nebude úplně hned. Adelí taky nebyla hnedka. A jaký jsou novinky, u vás? Jsem napjatá jak malý gatě 😀 To je lepší než Ordinace tady zase 🙂

lehna
22. čer 2010

ahojky všem,

no jsem se tady dlouho nedostala, protože nám nějak pořád blbnul net,tak jsem byla jak bez ruky. ještě,že už to jede v poho a zrovna se dozvím takovou krááásnou zprávu 🙂.

No jinak u nác víkend celkem dobrá. V sobotu jsme byli na jedné akci od taťky z práce, firma měla 20let výročí založení, tak měli véélikou akci na strži,kde s jezdí rodeokros, byly tam veliké tatrovky, hasičské auta,takže něco pro Pipa. No a zaměstnanci měli 4 lístky volné,takže jsme šli. Velký VIP stan byl narvaný jídlem, pitím, vedle něho bohužel podium s přeřvanou hudbou a hlasitým Jirkou Bastou(moderátor jednoho ostravského rádia). Takže jsme poletovali mezi auty, čtyřkolkami, dali 2 piva a šli domů 😀.. U nás jsme si zašli na další 2 pivka večer s našima grilovali.
V nedděli bylo hnusně, tak jsme seděli doma. MM udělal s taťkou Štěpimu konečně pískoviště, jenže do včera pršelo,tak ho ještě nemá venku.

Noci jsou u nás docela jakž takž. Budí se tak 3x asi, jen to vstávání je pořád moc brzy. ale dneska jak vstával v 5.45, tak MM mi ho dal do postele, Pipa se chopil čaje a ještě usnul, do 7.15 😵 , tak se dospal.
Odpo jsme byli zas na pivku, mají tam totiž na zahrádce velké pískoviště,tak si tam trochu vyhraje, jenže on ten písek pořád jí!. Několikrát mu dám přes ruku,že ne, že se to nejí, udělám to potřetí, tak se začně smát a narve si celiu hrst do pusy 😖 . moje nééérvy 😔 .

Novinky u nás, MM dostal výpověď,takže spíš po večerech sedíme na netu, když to teda fachá a hledáme práci.

Takže Katzi- u nás jen taková novinka. To je fajn,že začínáte v létě. a víš jak , Adélka sice trvala dlouho,ale u druhého to není pravidlo 😉 . My to stále odkádáme a myslím, že se na to cítíme čím dál míň 😔

gina333
22. čer 2010

U nas sa spi, idem umyt jahodky. a bastit. 🙂 🙂 🙂 🙂

Tak baby dufam,ze ste navnadene spravne na druhe mimco tak hor sa do toho. 😀 :- 😀

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

lehna
22. čer 2010

tady se všude pojídají jahody jak čtu. no to já nemusím. Čerstvé sním jen pár,ale jinak to nejím, jogurt, koktejl, knedlíky, to teda nemusím, smrdí mi to 😅 😖

katzi
22. čer 2010

lehna: tak to není pozitivní novinka u vás ☹ Držím palce, ať TM brzo něco najde! To chápu, že navíc v této situaci bez práce se na druhý mimčo necítíte. No já jsem sama zvědavá jak rychle to u nás s druhým půjde - Adelí jsme "vyráběli" 5 měsíců 😀

lehna
22. čer 2010

Katzi- sna něco najde hned, od čtvrtku chodí už o na nějaké pohovory.
Tak to zas není tak dlouho 5 měsíců🙂. Nám Štěpi trval měsíce 2, takže při našem štěstí to stále odkládáme 😀

katzi
22. čer 2010

lehna: jj, není to dlouho, ale mě se to v tu dobu, kdy jsem toužila po miminku zdálo nekonečný 🙂 Obrečela jsem každou MS. No fakt uvidíme, jak se to povede tentokrát 🙂

sherry28
22. čer 2010

tak všem klidnou úterní noc jdeme spinkat 😔 😔 😔

kackadu
22. čer 2010

Holky nám na zoubky pomohli homeopatika chamomila vulgaris. Malej byl po nich mín zuřivej a připadlo mi že se mu ulevilo.

matova
22. čer 2010

ined 🙂 : 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 hlavne veľa zdravíčka a naozaj tehotenstvo bez problémov 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

gina 🙂 : veru u nás je to tiež ako v jeseni- úplná kosa, dva dni tu hrozne fúkalo do toho + popŕcha takmer stále 😒

lehna 🙂 : nech tm nájdete prácu 😔 😉. Furt som ten strom nenafotila- nejak to je teraz u nás husté okolo kontrol a tiež zlé počasie...tak ma ani nenapadá... 😅

katzi: 🙂: spať dobre ako šimonko? No ja neviem, už aj lepšie bolo, on je teraz každú noc hore 1-2x na mlieko, okrem toho aj niekedy krátko po zaspatí plače, niekedy pomôže cumeľ, alebo uhojdať ..., viem že to nie je často ale keď nám chodí spať medzi 21- 22:30 a do polnoci už je hore, tak toto sa mi moc nezdá ok. 😠 😀 . Navyše ja ja ani poriadne nespím, skôr bdiem- buď ho neustále zakrývam alebo dávam bacha nech nezletí z tej postele- stále sa krúti počas noci že ho často nachádzam až pri nohách...
Nám trval šimonko 2 roky 😅. Ozaj, gratulujem k horným obom trojkám 😉

prchalka 🙂 : takže trojka zatiaľ neprerezaná ani jedna u čorí 😠 😲 😒, ach, no dúfam že jej aspoň vyjdu potom všetky krátko po sebe 😉

matova
22. čer 2010

kackadu: chamomilu tu žienky poznajú 😉

Inak u nás dnes- iba doma + chvíľu u svokrovcov..počasie úplne na figu...Cez deň spal 1:30 do 13:30. Večer išiel po 21h, ja som tam vytuhla s ním ale potom som sa zobudila tak večeriam 😀 .
Raňajkovať stále nechce, akurát pije to granko, to chce a na desiatu len pozobkáva- nič poriadne- obed kedy ako...olovrant asi ako desiata a ne večeru by aj jedol, len ja už po celom dni čo kadečo skúšam ani neviem čo mu mám vlastne dať 😲 .
Konečene som sa po mesiaci dovolala na endokrinológiu- výsledky mojich odberov- (najprv sa po odbere čaká 10 dní, potom som týždeň zabudla volať, potom tam bolo furt v tom čase obsadené a potom mali dovolenku...) a teraz viem, že mám užívať vyššiu dávku tyroxínu- prakticky už mesiac by som mala, tak len dúfam že sa to nijak zle na malej neodrazí 😒.

všetkým pokojnú noc 😉

gina333
23. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova : tie zvysene davky neublizia, neboj sa, ved hadam by ti nepredpisali, vedia ze si tahotna. 😉 U nas na ranajky iba flasa mlieka, doo iba blbosti ako chrumky, kusok syra, trocha ovocia, obed zje, pred spanim mlieko, na olovrant dam Activiu, vecera vacsinou polievka, lebo na obed davam hlavne jedlo pred spanim mlieko. Medzitym blbosti tipu tycinky, rozok, sunka atd. 😉 Neviem, ci je to spravny jedalnicek ale nic jej nechyba ked sa na nu pozriem. 🙂

@lehna: to je mrzute s tou pracou, takze drzim palce TM aby si ju com skor nasiel. 😵 😲

@katzi : my sme na Nati cakali 7 rokov a na Sophi 8 😀 😀 neboj sa u vas to pojde urcite rychlejsie. ☹

Noc dobra s jednym budenim o 00:30, vstavala so mnou. Vonku je slniecko, dufam, ze nas caka pekny den. 😵

U nas

sherry28
23. čer 2010

dobré krásné ráno 🙂 u nás sluníčko 😵

co se týká dětí tak mě trvalo každé 10 dní 😅 prakticky hned po vysazení(došla) antikoncepce=otěhotnění, klidně bych si to s některou z vás teď už vyměnila 😉

tak jdu se oblénkout a namalovat, dnes má Luky cestu za pokladem a každý musí přinést dvě polínka, aby si mohli opéct vuřty(buřty), tak je ještě budu hledat 😅

tak všem krásný dnešní den

prchalka
autor
23. čer 2010

Dobré ráno,
no nespala jsem tak dobře, jako minulou noc, ined 😠 😠 😀 😀 Jsem to říkala! Noc ale celkem gut, čorí s MM v pohodě, ani jsem jí neslyšela kviknout. Teď jsou ty noci nějaké klidnější 😉 To bude zase klid před bouří 😖
Uspání večer v pohodě, ve 20.30 jsem od ní odešla, sice se trošku vrtěla, ale jinak dobrý, to mi připadá docela fajn na to, že spala odpol 2.20 😅
Jinak nepočítejte se mnou a nějahkým těhu! Nám to taky trvalo asi tak 10 dní 😝 Takže jako díky, nechci. A MM nechce ani slyšet, prej se nebudu válet doma, ale potáhnu makat 🙄 😝
Více asi až budem spát, mám ke každému něco 😀

lehna
23. čer 2010

dobré ránko,

naše noc děsná, opět!. já už fakt nevím co s ním☹. nejen že jsem tam byla 3x zbytečně, protože zakřičel jen ze spaní a spal dál, ale dalších 3x jsem tam bla, protože se vzbudil. od půl 4 do 5 to bylo každou chvíli a vstával v 6. takže opět do růžova 😖

Svítí sluníčko, pojíme a jdem ven, dopo přijde kámoška s miminem, tak nevím kdy se pak ukážu.
se mnou se druhým taky nepočítejte 😔

gina333
23. čer 2010

@lehna : chudatko moje, takze noc o nicom. 😒 Aspon ti poprajem pekny den s kamoskou. 😉

@prchalka: teda, ten TM ma dobre hlasky, ze vraj valat sa doma. 😲 Ale to si mysli kazdy chlap, ze nam je fajn cele dni sa starat IBA o dieta a o domacnost. 😝 Ale mas pravdu, pockaj este s druhym babom, ja mam aky velky vekovy rozdiel medzi mojimi dievcatami a neviem si to vynachvalit. Normalne som pri Sophi omladla 😀 😀 , pookriala, ja som za dat si oddych medzi dvomi detmi. 😉

zuzanka26
23. čer 2010

Ahoj holky,

ined moc gratuluju k těhu!!!! 😉 užívej si ten pocit.
U nás to bude určitě dlouho trvat, manžel nemá úplně ok spermio a navíc ta frekvence 😠
Noci pořád stejný, akorát musím dávat ATB v 11 večer a to jí musím zrovna jako na potvoru budit, ale vycucne to jak malinu, je to šíleně sladký a chutná jí to. Ven nesmíme, tak je to na palici. Zrovna je tak krásně 😔

sherry28
23. čer 2010

jsme zpět 🙂
ženy ani se vám některým nedivím, že se vám do druhého nechce 😉 jak už jsem psala, neexistuje ideální doba pro druhé dítě, všechno má své pro a proti 😒 to je na každé z nás čemu dáme přednost a za někoho rozhodne život sám, že? 😀

sherry28
23. čer 2010

já si hrozně moc přeju, aby mi pomohly všechny vyšší síly co jsou, zvládnout všechny tři děti s úsměvem, abych místo protivnosti z nevyspání byla usměvavá a brala všechno s nadhledem 😵 ale mám pocit, že s mojí povahou to půjde těžko ☹ nedokážu být flegmatik a netykavka 😅 musím mít doma uklizeno, navařeno a všechno rozvrhnuté, aby to klapalo a mělo svůj řád, tak mi držte pěsti, ať to zvládám, nejlépe s pomocí vyšších sil 🙂

gina333
23. čer 2010

@sherry28 : zvladnes to neboj sa. 🙂 Ja ta sice osobne nepoznam, co my je luto 😒 😒 ale zdas sa my perfektna matka, mas o vsetkom prehlad a tretie dieta ta hadam s nicim nemoze zaskocit. Inaksie aj ja mam vsetko dopredu naplanovane na cely den, skoro na kazdu hodinu, fungujem takto uz vecnost a preto aj vsetko stiham s usmevom. 😵 😵 Tazsie je to ked MM pride domov, on taketo puntickartstvo nechape, 😉 😉 😉 ale zatial sa my dari mat domacnost pod kontrolou. 😵

sherry28
23. čer 2010

gina: 🙂 děkuju
taky zatím domácnost zvládám 😉 a doufám, že budu zvládat se i průběžně věnovat všem třem dětem, abych na někoho nezapomínala, z toho mám hrůzu 😀 ale nějak to rozvrhnu jak už jsem zvyklá 😉

prchalka
autor
23. čer 2010

@lehna Tak tobě už se asi týden chystám napsat, že sice jsme vysadili čípky, ale noci jsou dobrý a dny? Normálně spí jak dudek! Teda poo se probudí třeba za hodinu, jdem na postel a tam zas zavře oči a spí...V průměru tak ty 2h celkem a včera i 2.20 a to už jsem musela budit, protože navíc jsme šly ven! Jako fakt to nechápu, dozvuky čípků to snad nejsou, nějak se nám rozespala, až moc 😅 Ale i tak si myslím, že ty naše děti budou asi dlouho bez sourozence - leda omylem 😅 A TM ať najde brzo práci, to je pech 😖

@katzi Jsi na řadě každopádně 😀

@matova Nj, ještě se nám nic neprořízlo a to už jsem s tím počítala před pár dny, má to boulovatý 😖 Dávám tomu ještě tak 3 měsíce - komplet trojkám, se známe 🙄

@gina333 Matova to myslela asi spíš tak, aby nevadilo, že právě ten měsíc vyšší dávku NEBRALA, než to, že jí dávku zvýšili... 😕
Já si taky představuju mezi dětma větší odstup, ale obojí má své pro a proti a ani k jednomu se neumím přiklonit..Pokud to nezařídí osud, tak nevím.. Když si vezmu, že skoro za rok by měli jít do školky a já do práce... fíha 😝 Není mi z toho zrovna nejlíp!

@zuzanka26 Ta frekvence... 😀 No ale vidíš, jak to tady holky zvládly 😀

@sherry28 Taky nemám strach, že bys nezvládala. Navíc tě může hřát, že budeš mladá mamka se 3 dětma, co my třicátnice s prvním... 😖 😅

gina333
23. čer 2010

Sophi spi. Vcera som citala na novembrovkach, ze jednej spi dcerka na obed aj 4 hodiny. 😲 Teda ja si to vobec neviem predstavit, ja Sophi uz zobudim po 2 hodinach. 😉

katzi
23. čer 2010

ahojte,

u nás noc: lepší než včera, ale taky jsem tam asi 3x byla 😒 No alespoň nevstávala v 5h jako včera, takže jsem vcelku spokojená. Sledovala jsem pokroky - jedna spodní trojka už je milimetrem prořízlá. Věřím a pevně doufám, že po trojkách bude zas chvíli klid, než najedem na ty pětky.

matova: teda šimonek se se spaním trošku pohoršil jak to tak čtu 😖 Myslela jsem ať Matýnek od ined spí tak jako Šimonek na začátku tvého těhu, to byl vzorný 🙂 Dva roky jste čekali na Šimonka? Tak to je sestřička rychlý dáreček 🙂 Ale asi to tak má být, třeba by to pak nějak nešlo, příroda ví co dělá 😉

prchalko: TM je docela přísnej teda 🙂 Ale on tě beztak jen zkouší co ty na to, ne? A nevrtá ti to hlavou? Když nad tím nemůžeš spát 😀

lehna: fakt choď spát, nebo odpočívat po o se Štěpim. To ti trošku bodne. Já to tak dělám po hrozných nocích a je to lepší.

gino: 7 a 8 roků jste čekali? Tak to je opravdu dlouhá doba. Ale Sophi byla plánovaně takto s odstupem, ne? Nebo jste se snažili hned po Nati a nešlo to?

sherry: taky o tebe nemám strach, že bys to nezvládla. Taky tě neznám osobně, ale mám pocit, že tebe jen tak něco nepoloží.

katzi
23. čer 2010

gino: tak to ani já si neumím představit, že by Adeli spala po o 4 hodiny 😕 To by asi nespala v noci už vůbec 🙂 Mě zas včera kamarádka z porodnice (rodily jsme ve stejný den vedle sebe na pokojích) říkala, že její holčička se v noci už hooodně dlouho neprobudila. Že si to už ani neumí představit,že by se v noci budila ☹

katzi
23. čer 2010

prchalko: ještě s tím věkovým odstupem mezi sourozenci a s tím jak by to bylo nejlepší -fakt těžko, říct, každé má svoje pro a proti. Nejdůležitější je, jak se kdo cítí. Já to taky pořád řešila, no a ty tři roky se mi nakonec zdají nejlepší. Trošku doufám, že mi od 3 let Adelí vezmou do školky, takže bych měla přes den vlastně "jen" mimčáka.

gina333
23. čer 2010

@katzi : po Natalke sme dali tomu volny priebeh, nejako sme to neriesili, zase treba brat do uvahy aj to, ze MM bol stale v zahranici, takze k sexu nedoslo tak casto. 😉 😀