Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
29. čer 2010

jsme doma, teprve teď koupu, Marek opět dneska spadl na to koleno, takže si ho úplně rozmasakroval 😅 obvázala jsem fáčem a zítra dám chránič 😉
@hancazivocich určitě zuby prosvítají než se prořežou na povrch 😉 my je taky viděli prosvítat snad dva a půl měsíce než se prořízly

letím Máru vyndat z vany, ošetřit a uspat 😝

hancazivocich
29. čer 2010

gina - díky

sherry - no, tak to jsi mě ,,uklidnila" 😝 😝 Nějakej pátek je prosvítat vidím, ale hned tak venku asi nebudou

berus222
29. čer 2010

baby, ako casto vasim detom rastli zuby? lebo nasmu tak raz za mesiac 1 a teraz mu uz 4 mesiace ziadny nenarastol a ani to na ziadny nevyzera. uz maval aj zvysenu teplotu, hnacky, slintal a nic.

hancazivocich
29. čer 2010

berus - tak to poletí naráz..
My první zub v deseti měsících, teď roste 12.. Roste vlastně pořád něco...
Kámoška říkala, že několik měsíců měli taky klid...

prchalka
autor
29. čer 2010

Hlásím se, s hodinou spaní to zvládla s přehledem, bez únavy - uspána v obvyklou dobu. Byla tu totiž naše hodná teta chůva a když přijel MM, tak jsme vyrazili na pivko a dlabanec, vrátili jsme se, ještě jsem musela dozalívat trávník, oni se šli koupat a než se všechno pofackovalo, bylo stejně hodin jako jindy. Ještě se myla hlava, ale dneska to bylo dobrý, když jí byla na blízku teta 😉 Dnes to zkrátím, nezlobte se 😅 Mažu se umýt a do peřin. Dobrou noc 😔

@hancazivocich Jj, pravdu máš, chlapi nereagují na noční ruchy, dítě je nevzbudí, takže oba spí fajně! Ale se mnou dneska spala taky dobře. Jen mě štve to, jestli to tak opravdu funguje s tou nervozitou atd...Už jsem to slyšela, nejen tady ☹
Trojky dolní nám prosvítají opravdu hodně i zepředu a už i na vršku 😖 a furt nic!! Čekám fakt každý den... 😕

prchalka
autor
29. čer 2010

@berus222 Ahoj, já nemůžu tak nějak odpovědět, protože od 11. měsíce se náš růst zubů ani nezastavil, vždycky to jde tak po čtyřech za sebou a ty čtyři zuby trvají v průměru tak 4 měsíce.. Kdybych to počítala od proříznutí do proříznutí, tak to by byla doba!! Pauzy můžou být opravdu delší.. 😒

hancazivocich
29. čer 2010

prchalka - u nás to tak asi i opravdu bude... Jak zakňučí jednou, já k ní vstanu, pokud prostě mám náladu na špagát - jako jestli a kdy se zase vzbudí atd...tak to tak opravdu je. Ale po x nocích, kdy jsem totálně vyřízená, nereaguju absolutně na nic - minule ji vzbudila sanitka, stála v postýlce a halekala bíbubíbu, asi dost dlouho, než mě vzbudila a hlavně - než mi došlo, co po mně vůbec chce!! Pak prostrkává ruce, tahá mě nebo po mně hází dudel a hračky - podle náhady

hancazivocich
29. čer 2010

nálady

sherry28
29. čer 2010

tak už chudáček spí, ale při čištění byl statečný 😉 jen pobekával a sykal a říka nenene 😢 ale zvládl to 🙂

hancazivocich
29. čer 2010

sherry - malá dneska taky žuchla - obě kolena a jedna ručička. Ale nebrečela... Zjistila jsem rozsah až při koupání 😕

sherry28
29. čer 2010

@berus222 tak nám od pátého měsíce leze furt něco, akorát byla delší doba po čtyřkách před trojkama, takže unás furt něco, ale zvládal to dobře, u čtyřek hůř spal, ale u trojek zase spal jak zabitý, ale za to dost průjmoval a přes den byl nesmírně protivný 😒 😉

hancazivocich
29. čer 2010

jinak jsou nějkaý dezinfekce, co neštípou, je na to ta reklama s tou holčičkou - nevíte, fakt to neštípe?

gina333
29. čer 2010

Tak konecne zaspala, nacistila som za mysku jahod, otvorime bonbonieru, pustime DVD a vecer sa moze zacat. 🙂 🙂 Vinko si dame az Nati zaspi. 😉

Prajem peknu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
29. čer 2010

@hancazivocich no on si to koleno úplně zničil, nejdřív si ho rozřízl o kanál, dva dny na to sebou flákl na asfalt, takže krev a hdinu potom ho srazil bráška čtyřkolkou tak, že se rozplácl na asfaltu a opět čerevná, kamínky jsem z toho musela vyndavat a dneska, když viděl přijíždět babičku, tak se radostí řítil až zase hodil placáka 😅 a to už nebylo ani poznat, že je to koleno, takže má obvaz a zítra mu dám na to chránič na suchý zip(ten molitanový pro tenisty na zápěstí 😀 )

sherry28
29. čer 2010

@hancazivocich my máme štípací septonex, ale myslím, že obyčejný rivanol taky neštípe, jednou jsem se na chirurgii ptala, čím mi to ošetřovali, že to neštípalo a říkali myslím, že rivanolem, skutečně jsem nic necítila, takže určitě takový dezinfekce jsou

hancazivocich
29. čer 2010

trochu mi to připomíná mně - já byla pořád samá krev - jako malá..
Koleno se hojí blbě. Nejlíp se mi zahojilo, když bylo šitý. Mno, na jednom koleně 12 jizev, na druhým pod 10

sherry28
29. čer 2010

@hancazivocich aspoň víš po kom je a nemůžeš se na ní zlobit a teď víš jaký to měla mamka s tebou 😉

sherry28
29. čer 2010

tak všem příjemnou teplou noc 😉

prchalka
autor
30. čer 2010

Ahoj všem, noc asi dobrý.
Jinak u nás neplatí, že jen co je trochu světlo, že už se nespí. Od 5.15 se mlela, 5.35 už vytuhávala a ruku jsem od ní brala v 5.50 - to mě málem porazilo! Vstávala zas 6.30 ale.... Já nevím, taky nějaký letní režim 😖 Hlavně mě štve, jak se budí hodinu před vstáváním a pak by spala jak dřevo 🙄
Všem hezký den!

@sherry28 Všechno nejlepší k svátku 😉 Teda Marek je hrdina! My mít koleno na kaši, tak to nepřežije, to by ječela od rána do večera a nic jinýho by jí nezajímalo, i teď pořád chce mazat flíček na koleně po strupu, kterej už teda není ani vidět 😖 No a vyšilovala i po tom očkování - malá tečka po vpichu 🙄

hancazivocich
30. čer 2010

ahoj,
u nás budíček ve 3, pak až v 6.45.............................................
Holky - je normální mít rýmu tak dlouho? Mám s ní jít k dr. nebo to zatím nechat? Je normální - bílá.

hancazivocich
30. čer 2010

sherry - vše nejlepší k svátku 🙂

prchalka
autor
30. čer 2010

Ještě jsem vám zapomněla říct, že sní jakž takž oběd, pak sváču odpol, pokud to není zrovna jogurt a normálně večeře nic-moc. Předevčírem si dala pár kostiček knedlíku s rajskou asi tak 6 a nechtěla, včera dala banán od kámošky, když jsme šli na pivko a objednanou véču - kuřátko a brambory v hospodě nechtěla, snědla jen pár baby karotek.. Mlíko následně ve 20 cca 180tku, víc už jí ani nedělám.. Divná, že jo... 😕 🙄

gina333
30. čer 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : mozno, ze ma mensiu chut do jedla, lebo je teplo. 😉

@sherry28: vsetko naj naj naj 🙂

@hancazivocich: ja by som s nou zasla k doktorke urcite, ason jej oberie vyter z nosa, sice terz su aj alergie vo vzduchu ale predsa 😒

Noc s jednym budenim, inak v klude az do 6:40. 🙂 Idem si dat kavu a dobalit veci. 😵

smardik
30. čer 2010

krásné ranko, dneska super noc, jsem vyspaná a TOm ještě spinká a mladší leží na zemi a hraje si, no zrovna dost křičí na hračku nejde mu se k ní dostat

katzi
30. čer 2010

ahojte,

včera po koupališti jsem se sem už nedostala, šla jsem ještě s kamoškou na pivko. Noc super, jedno buzení až ve 3h, vstávačka v 6.30. Kdybych včera nevypila ty tři jedenáctky, byla bych dnes jako rybička 😀

Koupák: naprostý úspěch. Máme kousek od baráku takové přírodní koupaliště - je to vlastně koupání ve Svratce, ale je to čištěný a vybetonovaný to koryto. Adeli se ukázala jako plavec. S kolem kolem pasu v podstatě "plavala" sama 🙂

sherry28
30. čer 2010

krásný den 😉
ráno jsem měla lítání, museli jsme jet dřív, ještě jsme kupovali kytky pro učitelky 😉 dnes je tam úplně naposledy 😢 jedna učitelka už se se mnou rozloučila a popřála, ať mám z obou radost 😵 ještě odpo s ředitelkou(ta ho taky učí)a už bude etapa školka Lukyho za námi, kam bude chodit Mareček to zatím ještě není jistý 😒 no letím zapnout pračku a žehlit Luky chce dnes spát u babičky i se mnou a Marečkem, tak teda nevím moc se mi je nechce zase balit, když jsme v neděli přijeli, uvidíme jestli tam dáme jednu noc, každopádně tam pojedeme odpoledne 😉 tak všem krásný den

sherry28
30. čer 2010

@prchalka 🙂 děkuji za přání, od MM jsem ráno zatím dostala velkou pusu 😉 🙂

sherry28
30. čer 2010

ženy 🙂 děkuji vám všem za blahopřání 😉 😵

sherry28
30. čer 2010

@hancazivocich k dr. určitě skoč, již kvůli výtěru jak zmiňvala Gina, my měli rýmu tři měsíce a dělali nám výtěr a dobrý, bylo to k zubům 😉 ona i k zubům může být a myslím, že jsi říkala, že vám nějaké zrovna lezou 😉 ale dr. je jistota, že vyloučí alergie, my taky byli bez teplot 😉

sherry28
30. čer 2010

tak tady Mára s rozbitým kolenem a detail kolínka ☹