Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
3. únor 2010

dobré ránko,

tak u nás noc- usnul v 19h, probuzení ve 22.45,uspávačka asi 15minut, další probuzení v 00.00, pak v půl 3, půl 4, půl 5 mlíko, v 6 a v 7.06 vstávání 😖 .

gina333
3. únor 2010

Dobre ranko, tak u nas noc podobna ako u prchalky, celu noc sa vrtela, plakala, no otras. 😒 😒 😒 A zub ziadny ani naznakom. Ona nanestastie ani cumel nechce, furt by len na prsniku bola, a to ani nekojim ona len tak dudle. Neviem kedy to skonci, ale fakt je to na palicu.

Este na ten Vibrucol sa chcm spytat, ako casto ho davate, moze sa kazdu noc?

prchalka
autor
3. únor 2010

lehna: Hm, nic moc, asis taky nespala, viď? Člověk toho za hodinu moc nestíhá 😢
gina: Já dávala čípek asi 8x, vždy na noc, to stačí myslím.
Ještěže vás tady čtu, jinak už bych fakt visela. Tohle prostě kolem sebe vůbec neznám, nikdy jsem to neslyšela ani když jsem byla svobodná, ani do té doby, než se nám to začalo dít.. ☹ Jsme fakt exoti!
Ještě jsem se chtěla zeptat, co dávat lehkého na véču, aby po tom nebolelo bříško? Malá v noci někdy fakt prdí a možná jsem jí to včera zavařila tím, co jsem jí natřela na chleba večer, i když jsem se nad tím zamyslela.. Ale říkala jsem si, že už je snad velká holka na bolení bříška.. asi ne 😢 😢 Jindy dávám pečivo s máslem nebo sýrem apod. To by mohlo být v pohodě, ne? Někdy měla brumíka, vánočku..

gina333
3. únor 2010

ja tiez davam rohlik so syrom, chlebik obcas kasu, no teraz mi nechce nic. Dnes rano ani mlieko nevypila, v kuse iba place 😖 😖

ined77
3. únor 2010

dobré ránko 🙂 ,
opět jen na skok.-..noc stejná jako předešlé,škoda mluvit ☹ .
jdeme ven,sice tam chumelí,ale potřebujeme se proluftovat 😉 .
pokud nezapadneme,dočtu později 😀 .jinak volat bernardýna 😉 😀.
zatím papa a dětičky ať nezlobí 😉 ...matýnek byl ráno stráááášná protifka 😖 ,ale už je to lepší,tak snad mu to vydrží 😅 .
🙂

gina333
3. únor 2010

a este otazocka, pomaha vobec ten Vibrucol??????

katzi
3. únor 2010

ahojte,

u nás podobná noc jak u vás - prostě horor. Asi je něco ve vzduchu ☹ Jen co jsme si lehla (nějak po 22h) tak se ozvala poprvé, pak na pofńukávala do 0.00 a pak se budila po hodině(0.30,1.30,2.30) až do mlíka v 4.00. Po mlíku spala v kuse aspoň 2,5 hodiny do 6.30 a pak už neusnula 😢

No vlasy: taky se mi hodně mastí, ale mám vypozorovaný, že se mastí tím víc, čím častěji je myju. Takže někdy když jsme několik dní jen doma, ven jdu třeba jen s Aduš v čepici, tak se nechám trochu zpustnout (třeba to neumyju ty 4 dny) a pak se zas nějakou dobu mastí míň. Ale standartně si je myju taky tak po těch 2-3 dnech, šampony střídám.

Žehlení: díky za velkorysé nabídky, ale už si tam peru zas vlastní dávku 😀

Dnes odpol. jdeme po spaní ke kamarádce, ale zas tam do prčic už sněží. To fakt nebere konce 😠

katzi
3. únor 2010

Gina: ne, nepomáhá ani svěcená 😀 ☹

prchalka
autor
3. únor 2010

gina: Já mám pocit, že když uděláme jakoukoliv změnu, je to lepší. Když jsme dávali ty čípky, tak mi pár nocí spala klidně, dokonce 2x vstávala až o půl 9! Jako myslím, že občas to zafunguje, ale když je noc horší, čípek asi moc nezmůže, ale nám třeba moc nezabíral ani sirup 😝
Tady prší, už jsem z toho taky votrávená, pak zas nasněží a zmrzne to!
Jo ráno jsem si jen odskočila na wc a přitom čistila zuby a.... z kuchyně řev - plácla sebou a pak jsem koukala, jestli někde neteče červená a nakonec jsem objevila, že se kousla do jazyku 😢

prchalka
autor
3. únor 2010

katzi: Nebuď pesimista s tou svěcenou 😀 😅

gina333
3. únor 2010

dik prchalka, kupim tie cipky i ked ja radsej davam sirup, on moc cipky nemusi. A ked uz sirup tak aky?

prchalka
autor
3. únor 2010

gina: My a matova taky čípky nemusíme, děti se brání, ale u nás to je ještě dobrý, sice začla vždycky brblat, že nechce, ale měla smůlu 😅
Sirup jsem od narození dávala Panadol, ale před asi 14ti dny jsem poprvé dala Nurofen, no ale budila se stejně, lepší to moc nebylo! Ani na horečku jí moc nezabral, za 2h byla stejně horká jako při podání.. Sirup asi fakt v posledním případě, přeci jen jsou to léky a chce to podávat s rozmyslem, aby pak, když budou opravdu potřeba, zabraly 😉

gina333
3. únor 2010

Este raz diky 😉 ja som citala aj o homeo sirupu na zuby, ale asi s tym tu nikto nema skusenost. Ja uz vyskusam fakt vsetko len aby to zabralo. Nechapem kde su tie pos.ate zuby, ved to s takymto tempom fakt sa mozme trapit aj do 3 rokoch. 😒 😒 😒 Ja teda mam uz druhe dieta, ale pri Natali to bolo uplne v pohode, ani v zlych snoch ma nenapadlo, ze taketo nieco sa moze prihodit. ☹ ☹

matova
3. únor 2010

Ahojte baby, tak ja som tu dnes miesto katzi 😉
noc este lepsia ako vcera, hore bol 4x ale koli kojeniu, takze hned zaspal, bez motanic. Vstavacka o 6h 😒co by som chcela ked isiel spat po 18, ze? No cez den som čakala usmievavé chlapča a prd- cumlík do polky v puse, vážna tvár, nič ho nebavilo, rukami si chytal kútiky očí (napadlo ma že pôjdu očné 😖neviem).A bol veľmi unavený, myslela som že nevydržíme ani do 10h, ale nakoniec to zapichol o 11:05, takže očakávam skoré prebudenie a zasa skoré zaspávanie, no pomoc.
pred chvilou mi liezol dole z postele po 45min, rýchlo som mus trcila cicu potom druhu potom zas prvu, potom zas druhu...a spi zatial-s otvorenymi ocami 🙄
gina 🙂 : ten sirup od Boironu sa tusim vola tusim sedalia?, uz sme tu o nom raz pisali, obsahuje vsak alkohol a tak malým detom sa moze dat len vyslovene na odporucanie lekara. Ja som pouzivala Panadol baby ako prchalka a vysledok tiez asi tak isty ako u nej. ale davala som ho az ked islo malemu o zivot a uneveny nevedel od bolesti zaspat, zaberalo to u nho asi po hodine, a davala som tiez asi hodinu pred obedom, tak potom mi aj nieco zjedol.
s tym prsnikom.- no diky 😀 ja sice kojim, ale ked sa razi von zub tak len kazdu hodinu pocmurkava z pol bradavky-skor hryzie a to je hrozne neprijemne 😝 predpokladam ze radsej drzis ako by mal nasledovat trojhodinovy plac, vsak? fakt je to sila

prchalka 🙂 : hrozne málo ti teraz čorízo spí ☹
lehna 🙂 : aj tebe ☹
ined 🙂 , katzi 🙂 : aj u vás je to teraz vnoci zlé☹ , tak kurnik nech už tým deťom aspoň niečo vylezie z tej pusy!!!

prchalka, katzi: teraz v zime tiež riešim vlasy čiapkou 😀
ined: ako ste nakoniec zvladli doobedie??? ten odkaz na ucenie hrou som si stale ešte nepozrela, dnes mi zas vypadavy net.....už som aj noteb. reštartovala..

katzi
3. únor 2010

prchalko: co se týká účinného prostředku na zuby už opravdu optimismus ztrácím - zkusili jsme všechno a nepomohlo nám fakt nic. Když je období blbých nocí, tak se prostě budí. Možná snad jen odvar z makovic jsem ještě nezkusila 😀

gino: Sedalii jsme taky měli i bez doporučení od doktorky. Myslím, že to není přímo na zuby, má to být pro děti, který spí blbě obecně. Nám to teda nepomohlo, ale někomu monžná jo. Každpádně není to nijak drahý (cca 90Kč), takže za zkoušku to určitě stojí

Jinak my jsme dopoledne zvládly nad průměr dobře. Čekala jsem po té noci pořádnou šichtu, ale byla zlatíčko. Zvládla jsem s ní i bez řevu uvařit, trochu uklidit,...prostě dobrý. A usnula to 5ti minut.

gina333
3. únor 2010

matova: veru to kojenie je hruza 😒 obcas si mysli,, ze keby som vedela, ze takto ma bude trapit tak ani s tym nezacnem. Ona chce len jeden prsnik, obcas z nej aj daco potiahne ale vacsinou je to o cuckani. Cumel nechce ani vidiet, tak neviem co ine by som jej vopchala do ust. 😖 😖 A zaspava iba na cicke, co je tiez o nicom, ale aspon nemusim vedla nej lezat hodinu, zaspi vzdy dost rychlo. 😉 😉

matova
3. únor 2010

gina, no aspon ze tak rychlo zaspi. ja chytam hrozny strach ze keby sa odstavil tak ho neuspim uz nikdy nicim....

prchalka
autor
3. únor 2010

My to zapichly v 11.50, já jsem taky zralá na spaní jak batole.. 😝

prchalka
autor
3. únor 2010

Na bradě má modřinu a kouslej jazyk. Dásna jsem na spaní namazala všechny! Dopol docela ušlo, kdybych byla schopná si s ní aspoň hrát a něco vymýšet, měla bych lepší pocit, takhle jsem jen zapla telku, aby nebylo ticho a s ní si automaticky podávala hračky nebo prohlížela knížky 😖 Jsem trochu mimo, nějak se nemůžu vzpamatovat.. 😝 A teď ještě očekávám tu reakci na MMR, že..

matova
3. únor 2010

baby, my sme už hore, malý spal 1:15,tak večer dúfam nepôjde o 17h 😒
pozrite čo som našla na nete: a to že na boľavý zub treba rozhýzť klinček som vedela už dávno, ale pre deti??? 😕

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
pohár s pevným viečkom (ja som mala od 220g džemu :O), 60g klinčekov, 1 dcl rastlinného oleja
POSTUP PŘÍPRAVY
klinčekový olej má anestetické vlastnosti, preto pomerne rýchlo uľaví od bolesti pri prerezávaní zúbkov. jeho príprava je jednoduchá - do pohára nasypeme až dovrchu klinčeky, zalejeme čistým rastlinným olejom, zavrieme, postavíme na slniečko. každý deň pohárom zľahka potrasieme, na 14.ty deň prefiltrujeme, prelejeme do tmavej fľaštičky a skladujeme ho v chlade a tme - asi najlepšie v chladničke :O) potom s ním masírujeme bábätku ďasienka, keď sa zúbky tlačia von. prípadne môžme použiť pri boľavých zuboch - taktiež olejíčkom potierame zub. ja som túto medicínku vyčítala v časopise mama a ja :O) dnes som ju "upatlala" pre našu malú, tak potom podám hlásenie, ako funguje :O)

prchalka: tiež mám často také pocity že už neviem čo vymyslieť. dnes som prilepila veľký papier na veľkú krabicu, vytiahla drevené farbičky, musím uznať že pol hodiny obiehal a čmáral.

tak všetkým prajem dobré popoludnie a ešte lepšiu noc konečne! papa

gina333
3. únor 2010

presne ako pises matova, stale skusam bez cicky, ale ona sa potom vrti, vypina sa, no des. Skusala som aj tak, ze som si ku nej lahla, zacala jej spievat, hladkat po chrbatiku. Po chvilke uz sedela rehlila sa alebo vytrcala ritku ako kozla. No niekedy mi je z nej aj do smiechu aka je presibana. 🙂 🙂 Ale ked jej dam cicku do pusy, usmeje sa, zavre oci a po chvilke spi. 😀 😀

prchalka
autor
3. únor 2010

12.35 první ozvy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takže se asi loučím..

ined77
3. únor 2010

ahojky 🙂 ,
téda,to je šichta vás dočíst,kecky 😀 .
u nás včera děda až skoro do 17.30,ale v pohodě.malý se zase předváděl 😀 ,hééérec jeden 😀 .
dnes nakonec to s ním vcelku také šlo,poklidili jsme,byli venku,pak teda nechtěl domů,chtěl se válet ve sněhu 🙄 .tak jsem slíbila,že válet se půjde odpoledne 😉 .
oběd taky v klidu,želva opět pozvaná a krmená 😉 .
usnul v 11.55,opět 😀 .do minutky byl tuhoň 😔 😀 .

vlasy...stejný problém 😖 .používám teď elseve bílý+kondicionér,jinak bych si svoje pačesy nerozčesala už vůbec 😅 .už plánuju návštěvu kadeřnice ať mi to ušmikne 😝 .umývám obden,dříve i každý den.déle to nesnesu ani pod čepicí 😀 .
vlasy mi padaly snad vždycky,kupodivu jich mám pořád ještě dost 😅 .ale po porodu asi těch 8-9 m.to byl teda mazec 😒 .naopak v těhu jsem měla vlasy fakt krásné,lesklé,takové ''živé'',sice padaly také,ale asi tak normálně.
hodně se mi začaly mastit v prvním trimestru,pak to přešlo,ale tehdy jsem si ráno vlasy umyla a večer už vypadaly strašně 😨 .

čípky...u nás ze začátku také protesty,ale pak už ani nekvíkl.dělám to tak,aby neviděl na co se chystám a šup a je to 🙂 .

jogurty..dříve jedl hollandii bílou s frutapurou...pak měl pár dní průjem a od té doby to odmítal.teď kupuju jogurty ..nevím jesti je to od hami(má to vrchní obal,ale mám je už vybalené a na kelímku to není),jsou 4 v balení,jahoda nebo banán.a teda ty tvarohy a activie tvarohové,to má hodně rád.dnes mi mm koupí na zkouškku jogurt jo,jede na něho v tv reklama,prý naprosto bez éček,tak to chci zkusit 😉 .

sedalia...mám,ale nedávala jsem.přítomnost alkoholu(etanol)...v příbalovém letáku se uvádí,že se může od 30 měsíců.jinak jen na doporučení lékaře.

sirup...mám panadol i nurofen.při horečce střídám po 4 hodinách.jeden druh se může po 6h.nurofen mi přijde účinnější,také se ho dává méně a tím se líp aplikuje,zejména pak v noci,alespoň u nás teda 😅 .
ale na zoubky,při nespavosti nedávám...párkrát jsem to zkoušela,ale nezabralo to.

žehlení...já si to udělám raději dnes večer ať mám zítra na tu zapeklitou telenovelu více času a můžu se soustředit 😀 .

po probuzení...u nás se vždy okamžitě začne plakat nebo alespoň kňourat.vyjímka je ráno,kdy leží vedle mně,to brebentí,štěká nebo mi skáče po hlavě a pod 😉.

matýnek dnes dostal jednu pěknou na zadek 🙄 ...opět šel ihned po otevření dveří ke schodům.na volání naprosto nereagoval,vyzývavě mi hleděl do očí a chtěl jít o schod níž.tak tak jsem ho zachytila a letěl by 😕 😢 😠 .
to je pořád dokola se vším,ať už je to tv,pc,schody,prostě všechno 😢 .a nedá si říct...nic nepomůže ☹ .
tak jsem mu jednu dala a pěkně jsem ho zhulákala i na chodbě...nevím co na to sousedi 😅 ,ale tak co no...
a ještě jsem dnes potkala paní sousedku co bydlí pod námi a omluvila se jí za případný rachot z hrnců a jiného matýnkova řádění 😅 ...a ona že jí to nevadí,že to tak hrozné není a že sama měla dva kluky krátce po sobě,že to moc dobře zná 🙂 .takových sousedů více 🙂 .

matova 🙂 ...tak ať je šimonek aspoň usměvavý jako sluníčko,když už tak krátce spinkal 😵 .

vzala jsem to tak povšechně...jak se rozepíšu ke každé zvlášť,minimálně polovinu zapomenu 😉 .

gina333
3. únor 2010

este jedna a dufam, ze uz posledna otazocka na vas 😀 😀 😀 niekde som citala, ze ked nechcu deti papat treba dat probio kvapky Biogaja. Mate niektora s tym skusenost? Lebo ma uz fakt nebavi kazdy den varit, potom to vyhadzovat, nechce ani kasu, ani jogurt nic. Par lyzic polievok, kusok sunky, kusok syra, rano mlieko, vecer mlieko a medzi tym sem tam piskota, no tot vsjo za cely den.

katzi
3. únor 2010

Ined: a cos říkala včera na Růžovku, teda hlavně na kauzu Zdena x Dalibor x Pusáč? 🙂 Komu fandíš? 🙂

No jo no, oni jsou všichni stejní ti lumpové naši s tím provokováním - Adeli to dělá taky, jde k zakázané věci, nasazenej potutelnej výraz ve stylu : podaří se mi tu matku vytočit nebo ne? 🙂

katzi
3. únor 2010

Gina: tak to bohužel neporadím, o kapkách Biogaja jsem slyšela, ale zkušenost nemáme.

ined77
3. únor 2010

matova 🙂 ...to zní dobře ten recept...klinček je hřebíček,že 😉 ?
vyzkouším,akorát kde mám vzít teď to sluníčko 😨 😀 ?

gina 🙂 ...jj,aspoň že tak rychle usne.po o mi malý usne kolikrát do minutky,ale večer...dřív v pohodě,ale poslední měsíc tam s ním musím ležet i 30 minut než zabere 😒 .

prchalka 🙂 ...také mě to bere 😝 a to mám dnes třetí kafčo 😅 .
usnula ještě?
ta fotka v tom bolderu je fakt dobrá...je jí malinko těsnější,školkařce 😅 .ale to bude tím,že je ten bolder prostě úzký 😉 .
jejda,vy jste ještě vlastně po tom očku....dnes týden,že?tak snad nic nebude 🙂 .
s tím hraním...u nás je to podobné...když začnu stavět nějaký hrad nebo něco...sebere se a jde někam něco kutit.když chci s ním malovat,pastelky si strká do uší,do očí,progresky zase zkouší sníst 😨 .
kolikrát je nejlpší jít něco dělat-vařit,uklízet,maý chodí zamnou,''pomáhá mi''(do hrobu 😀 ),ale je spokojený,čas utíká,on se baví a ještě se něco stihne udělat 😉 .
já jsem si zvykla na takové společné hrací 10-15 minutovky,třeba dvě za dopoledne.malý stejně u ničeho dlouho nevydrží a nemám pak pocit,že bych se mu málo věnovala 😉 .
ale není nad jaro nebo léto 😉 .ta zima je prostě dlouhá s batolátkem ☹ .
ještě že si nic většího neudělala,drnda 😕 ☹ .zoubků pomálu a ještě se kousne,chjo 😅 .

prchalka
autor
3. únor 2010

gina: Ty kapičky se doporučovaly i při kolikách, někomu pomohly, nám nepomohlo nic. Je to myslím na úpravu mikroflóry, jestli se nepletu nebo myslíš jiné? Stojí asi 500-600, ale na SK prý kolem 300?!?!
Hlásíme se do klubu provokatérů - včera mydlila do žaluzek a byla to pro ní strašná sranda, jen čekala, kdo a jak bude reagovat - měli jsme zrovna návštěvu. A dostala takovou přes ruku od MM, že tam měla lívanec. Ale... nepomáhá nic, bude to dělat a bude a když né žaluzky, tak něco jinýho...
Vstávačka byl planej poplach, asi se jen převracela, ale nemusela u toho tak vzdychat, mě vylekala!! 😝

ined77
3. únor 2010

gina 🙂 ...myslíš probiotické kapičky?já jsem je dávala na prdíky,u nás stojí okolo 600 kč,ale nám teda nepomohly.měli jsme troje a nic.ale někomu prý zabraly,za zkoušku nic nedáš.v sk nebo i v polsku vyjdou prý tak na polovinu 😉 .

katzi 🙂 ...my jsme měli záchvat smíchu s mm na konci,jak ji povalil na ten stůl 😀 .
já fandím asi oběma...dalibora je mi líto,ale stejně tak pusáče...jsem měkkota 😅 .hlavně ať se pusáč nevrátí k té trubce ...?zapomněla jsem jméno,no víš,matka od katky 😉.
fakt nevím,jsi mě zaskočila 😀 .
a ty? 🙂
ty děti...no,já jsem fakt myslela že ho roztrhnu 😅 .já vím,že z toh nemá rozoumek,ale už tolikrát jsem mu vysvětlovala,že tam nesmí 😒 ...oproti tomu,příklad...jednou se chytl horké trouby,nestalo se nic,hned jsem to zchladila pod studenou vodou a dobré,ale pamatuje si to...teď mu říkám..jede trouba,pozor,PÁLÍ!!! a on hned ukazuje ručičku a okolo trouby se jen mihne 😉 .
tak proč si nemůže zapamatovat i to ostaní hergot 😅 😠 ???

gina333
3. únor 2010

hej myslim tie na zaludok, neviem preco ale odporucaju aj na nechutenstvo. Opytam sa nato v lekarni, mozno, ze mi daco poradia oni.