Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. črc 2010

tak už spí, Lukas zase někde venku 😉
tak nákup se nekonal, děda měl čekat před obchoďákem, že si vezme děti, aby byl nákup v klidu, ale volal, že jede na akci ☹ tak jsem se rozhodla, že to uskutečníme s dětma a čekala jsme na MM do šesti a on nikde, přitom jsme byli domluvený, no musel zůstat dýl 😠 tak nákup podnikneme hned ráno, protože jsme vybrakovaný 😅 došel i prášek na praní atd. a chci už prát i věci pro mimi, dokud je venku hezky a schne to 😉

prchalka
autor
8. črc 2010

@sherry28 Zapomněla jsem ti sem hodit odkaz: http://doma.nova.cz/clanek/rodina/v-novem-kalen... Z tvých nabízených jmen bych brala Karin! Karina mi zní víc tvrdě, ale Karin se mi líbí. Nelinek je mrtě a Kristýna mě nějak neoslovuje.

@ined77 Jééé, 7tt, to je krása 🙂 Asi tě moc nepotěším, my zase pijem o 106, všechno - nejlíp cizímu ze skleničky a hlavně ne to svoje, i kdyby tam měla, co by nejvíc chtěla. To je blbý, že nepije. Jj, zkus všechno, snad si dá říct!!
Držte se vy zubatci, nám se bělá první špičička, jsem taky zvědavá, kdy přijdou teploty, to by bylo, aby u nás nebylo ještě tohle 😝

@matova No teda, vy to berete hopem ty zuby!! Už všechny 5tky na startu. Ale vydržte, už jen čtyři kusy a bude to!
Mám něco k pobavení - jak u našich byli ti příbuzní, tak se ptám tý mamky, jestli má malá už všechny zuby, když jí je skoro 2,5 roku a ona, že NEVÍ. Mě málem šlehlo. My tu počítáme každý zub a ona neví, jestli už mají nebo nemají 5tky, že jí tam prý nekouká 🙄
Nj, pravda, co dělá malá matova? To je tak hezký vidět to jméno taky u někoho jiného 🙂
Jo a to už mi vypadlo, jak se Šimi dokadil při trojkách - vždyť víš, já někdy ani nevím, jak se jmenuju a už asi senilním a blbnu! Musíte mi všechno připomínat 😅

@gina333 Jůůů, tak to tam máte pohodičkůůůůůů 😉 Hlavně, že Sofinka to dobře snáší!! Ťuk, ťuk!!

Závěrem - to opruzení - švagrovou ještě napadlo, jestli to nemá z guláše - včera u nich trošku ochutnala. Prý tam byl celý balíček papriky, ale sladké. Ale neměla toho moc, jen pár brambor a masa, do všeho jen ďobe. A ten ekzém - dneska měla kaki, měla jsem radost, že zas chtěla nějaké ovoce, a pak lítala pod vodou a na sluníčku a k večeru vylezly červené fleky ☹
Všem moc díky za tipy. Je namazaná Imazolem, kdyby to do dvou dnů nepomohlo, tak zkusíme dál.
Jo a všem, co něco slavily jsem zapomněla popřát - opožděně vše nej i vašim MM a příbuzným 😅

prchalka
autor
8. črc 2010

Jééé a tohle bylo hned pod těmi jmény - aktuální 😅 http://doma.nova.cz/clanek/rodina/co-davat-bato...

sherry28
8. črc 2010

@prchalka díky za odkaz 😉 no mě se ta Karin nebo Karina taky líbí už dlouho 🙂 měla jsem ji původně i u Lukáška s Lindou pak u Máry a teď opět, ta už přežila let 😀 v rodným listě by měla Karin a pak ať jí každý říká jak chce, třeba Karino atd., tu Nelu jsem myslela spíš k příjmení, že by byla krátká jako kluci na dvě slabiky, ale to už moc vymýšlím 😝 stejně to bude kluk 😀

hancazivocich
8. črc 2010

prchalka - imazol - hlasuju taky pro něj a ne vlhčený ubrousky. Mně dr. tvrdila, že je to tím, že je malá kus baby, tak na to bude trpět.. Ale ťukám na dřevo...

Jinak finta pro prťata, co baští jahody a nechtějí pít - chlap rozmačká misku jahod, přidá do toho trošku vody a malá baští - i s tou vodou!!

Noo - u nás taky problémy s ozvama - pořád přes 200, vypadalo to na císaře, pak zas šly dolů - asi pupečník - proto tak chvátaly... Prostě má na čele V - jako v kůži - není to škrábanec, ale to je jedno...

Teď mě tak napadá - ta pipka - nemůže to bejt taky od máčení v bazénku? Jen nápad...

hancazivocich
8. črc 2010

Mně se Kristýnka moc nelíbila, ale nechala jsem se ukecat... Líbí se mi Klára, Karolína, Kateřina, chlap přemýšlí o Nikole

katzi
8. črc 2010

ahojte,

dnes se sem dostávám až ted, byly jsme dopol. u kamarádky, pak ve městě po kšeftech. Zas jsem pokoupila jen pro Aduš a sobě nic 😒 A že by bylo z čeho vybírat - hader a hader a velký slevy všude. Musím do města někdy vlítnout bez toho přívěšku, ať si vyberu v klidu 🙂

ined: to je krása, 7tt. Nedávno jsi plánovala a teď už takový skok dopředu 🙂 Fajn, že kontrola OK. A krásná fotečka, člověk je z toho vždycky nadšenej i když je tam taková fazole 😀

sherry: nepřestávám závidět 🙂

matova: gratulace k pětkám na spadnutí. Vydrž, už brzo bude líp 😵

sherry: my před Adélkou chtěli Nelu, pak jsem couvla, že jich je mraky. No a ve finále tady v naší čtvrti chodí s náma na písek asi čtyří zruba stejně starý Adélky a Nelu neznám ani jednu 🙂 Takže bude mít Adu ve školce i škole plno jmenovkyň 😒 Na Nelu možná jednou ještě přijde řada, uvidíme 🙂

hancazivocich: všechny tvoje favoriti jména se líbí i mě 😵

sherry28
8. črc 2010

@katzi no já právě Nelu žádnou tady z okolí taky neznám 😉 ani ze školky, je to samá Adélka, Nikolka, Natálka, Klárka, Terezka 😀 no uvidíme 😉 všem přeju příjemný spánek 😔

lehna
8. črc 2010

ahoj, konečně jsem tady s těma fotkama. přes poledne mi jaksik došla baterka ve foťáku, takže jsem to ani nestáhla.
před chvíli jsem přijela ze cvičení,jsme se ještě staviily na jedno pivko ,tak proto tu jsem až teď 😀.

-já 🙂
-v autě
-dětské hřiště
-s tátou
- na vláčku, zajímalo ho vše kolem
-archeolog
-kuk na tety 🙂

lehna
8. črc 2010

letem světem jsem prolítla.

Prchalka- s Imazolem jsme fatk spokojeni maximálně, po přebalení, hlavně po káknutí namažu a fakt to rychle mizí.
jinak teda já na řadě nejsem, to je Katzi 😀. my jsme řekli, že druhé asi mít nebudem, já se na to přestávám cítit čím dál víc. asi nejsem ten správný mateřský tip, nebo já nevím ☹

Ined- kráááááásnááá fotečka, takovou mám taky ještě z doby Sašenky (Štěpánka). a jako pro test nejdu, menses jsem měla před 14ti dny, tak to bude asi ovule. doufám, teda😀. nestraš. to by byla ale pěkně drsná náhoda 😅

Matova- no právě, kdyby spal aspoň v noci,tak mi to vstávání až tak nevadí,ale bohužel. Ale musím zaklepat, fakt je to teďka o poznání lepší ty noci. chodíme k němu tak 2-3x, někdy jen 1x. a někdy nás vzbudí jenom výkřikem ze spaní. Já chodím navíc spát pozdě, jsem už zvyklá chodit kolem 22.30 a ppozději jít do lůžka protože do 22.00 byl většinou Štěpi vzhůru i 3x,tak to nemělo smysl chodit spát dřív ☹. tak usínám pozdě a pak nejsem dospaná.
no snad se to brzy zlepší.
Gratuluju k pětkám. já se k nim nějak nemůžu dotat jestli má nebo nemá. nevím. nevidím tam pořádně a šáhnout si nenechá.

a jak jste se bavily o jménech, hlavně o té Nele, tak to slyším docela často. a hlavně já si vždycky vzpomenu na psa od našich známých byla Nelina. Tak já vždycky jak slyším Nela,tak vidím papuču 😀. byla kurňa jak se jmenuje to plemeno pokrčené, co má tu volnou kůži? zrovna mi to vypadlo 😅 , jo šarpej? či jak se to píše .-D

no co ještě bych vám pisla, fakt to celé číst nebudu, omlouvám se ☹.

ha moje hodina udeřila, jdu spát 😀.

JInak dnešní den celkem pohoda, až na to dopoledne moje unavené. Ještě že má MM volno. dneska byl na dalším pohovoru, tak to snad vypadá, že by ho mohli vzít a i by se mu ta práce zamlouvala,tak uvidíme.
Odpo už mi bylo líp, tak proto jsem šla i cvičit. 😉

tak všem hezkou dobrou noc a hlavně prospanou.
pa

lehna
8. črc 2010

jooo Ined- ještě k tomu pití u Matýnka. Štěpi mi taky moc nepije, taky nevím co bych do něho narvala. ale tak snad je to dobrý a zas začne pít líp. on mívá takové období,kdy pije ja urvaný a jindy zas pije málo☹

matova
8. črc 2010

ahojte,
tak my spíme od 21:30- uff, poobede spal nakoniec dlho- 2:25 😕- takmer do 14.30. Zobudil sa s veľkým ľútostivým plačom, normálne som ho nosila chvíľu na rukách a tíšila... 😒. Vonku sme boli do 20:30, malý totiž nechcel dnu, on sa tam k večeru zotavil 😅.
hanza: s jahodami je to fajn tip, moj malý však nechce záhradné ale lesné- nechápem prečo...a lesné síce mám vysadené ale už ich je málo.
prchalka:chúďa čorí, tak už lezú trojky 😝 , tak nech čím skôr 😉 Ten "vtipík" fakt ma to pobavilo, dúfam že to zažijem s druhým že o zube ani vedieť nebudem 😀
lehna: super fotečky,tá v aute vyzerá ako reál 😀

aj mne sa páči Klára ale už ju má sused a Karin má zas ďalší sused fenku a veľmi sa mi páčil vždy Teo (Teodor)ale brat pako tak nazval svojho psa 😠 😀
pokojnú noc všetkým, ja som dala prať a večeriam 😔

matova
8. črc 2010

lehna: Tie päťky nás čakajú ešte niesú 😕 . Inak ja som tiež chodievala až okolo 23-23:30 spať aj ke´d ráno vstával skoro ...presne ako píšeš, ani sa neoplatilo a navyše som chcela trochu predýchať, niečo počítať alebo sa v kľude najesť či upratať...Tiež som sa cítila ako troska, a teraz chodím tiež okolo polnoci, chvalabohu spí dlhšie už, veď ide aj neskoro spať ale až tak sa nebudí, len keby ja som aspoň mohla o tej polnoci zaspať, niekedy som hore ešte aj o 2h 😒, rozmýšľam...mm mi chrní do ucha, ja mám z toho nervy, odtláčam ho, on sa hnevá...hlavne že sv sekunde chrní zas 😀

lehna
9. črc 2010

dobré ráno,

noc byla docela dobrá,až na to ráno 😖 . poprvé už byl vzhůru 21.30, pak jsem u něho byla 2.30, 4.50,5.30,6.10 vstával.

matova- Štěpi se taky občas budí s velkým pláčem. teda Šimi má výdrž být tak dlouho venku, to už naštěstí Štěpánek spinká 🙂.
aha,tak to jsem ty pětky nějak nepochopila, jsem tady od někoho četla,že vám rostou. S tím mým chozením spát, no i když jdu kolem 22.30, usínám někdy po 23.h,pak se vzbudí Štěpi kolikrát, za hodinu znova a někdy taky pořádně usínám kolem 2h. a ráno před 6 vstávačka. pořád si říkám,že to brzy bude lepší, bude líp spát a trochu později vstávat.

dneska bude pařák, za chvíli jdem ven,napustíme bazén na odpo. jinak v plánu nic nemáme. jen doma, písek a bazén.

prchalka
autor
9. črc 2010

Dobré ráno,
noc nevím, ale slyšet je několikrát - opět takové bolestivé řvaní několikrát za noc 🙄 Hlavně, že opět naprosto vytuhla 5.50-6.50 🙄 To mám radost! Ještěže už je zase pátek 😀 Asi budem muset vyrazit ven a utahat..
Po Imazolu ráno lepší, ne tak nateklé a světlejší, tak snad 😉 Břicho taky bledší 😉
Na jménech - tedy holčičích bychom se s MM taky neshodli, takže další mít ani nemůžem 😅 Kluk by byl asi jasný, ale holka..?!?!?! I když teď bych měla být s výběrem na řadě já 😀

zuzanka26
9. črc 2010

ahoj holky,

byli jsme na pár dní v jižních Čechách, bylo tam krásně 🙂
Noci u nás furt stejný, akorát teda včera bylo výjimečně buezní jen dvakrát. Dnes bylo v 23: 50, pak ve 3 a pak v 6 vstávání. Jako mimi no. 😖
Já jsem chytla nějakou střevní virozu, měla jsem úplný křeče do břicha, asi z nějakýho jídla, je fakt, že jsem se cpala vším možným, když ale mě taaaak chutná 😖 😖 😖
Vidím, že tady frčí jména, mě se Kristýnka moc líbí, jmenuje se tak ségra, takže u nás by tohle neprošlo. Osobně neznám žádnou Nelinku, tak proč ne? a Karin je teda taky dost pěkný jméno. U nás by se zase nevymyslelo nic pro kluka a pro holku je x variant. Ale vzhelem k mým rozházeným cyklům, manželovu horšímu spermiu a k tomu, jak často máme sex nevím,jestli vůbec někdy druhé bude, ale já teda chci až moc 😢
Taky hodím nějakou fotku z dovolený

prchalka
autor
9. črc 2010

Hodila jsem pár fotek do alba, jak jsme byly předevčírem u švagrové 😅 Pak smáznu..

prchalka
autor
9. črc 2010

Dneska s obědem tak nespěchám, když spala dlouho, tak mám čas to přihodit.
Jinak včera TO musela udělat snad na motorce nebo si tam pak hned sednout, protože dneska jsem to objevila a musela jsem na to vzít hadici 😅 😝 Tak jdu na ten oběd, u nás se kouká na bebe tv a venku jsme byly 2h.

hancazivocich
9. črc 2010

ahoj,
my jedem zítra na chatu k tchánovcům, na noc domů a v neděli tam už zůstanem - chlap má týden dov.. Snad už konečně?! Jsem zvědavá na to spaní, ale snad - když se hodím do klidu, tak to půjde....

ined77
9. črc 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.45 🙂 , chvála bohu 😅 ...
noc hrozná a nad ránem byl matýnek zase horký 😢 .pořád se chuďátko převaloval a tulil...usnul okolo 4h a vstávali jsme v 7h., být na mně, spím až do oběda 😔 😅 .
odpoledne jedeme do zlína, taťku máme o víkendu doma, tak to asi koupák v těch vedrech jistí 😉 .
jinak dopolko u nás klasické, nějaká práce, procházka, pošta, vláčky atd. 😉 .
jdu kuknout jak se máte vy 🙂

katzi
9. črc 2010

ahojky,

u nás noci: pořád dobrý, i když teda dneska jsem tam byla 2x (1.30, 4.30). Ale možná by to zvládla i sama, jen jsem došla bylo ticho.

My dnes zase odpol. dáme klasicky koupák, nic jinýho se mi v tom vedru dělat nechce a koupák (ten náš oblíbenej) je jediný místo, kde je Adeli fakt hodná - zatím 🙂 Jinak je to s ní teď docela o nervy 😖 Od pondělka budeme na 14 dní na prázdninách u mojí mamky, tak se docela těším, že mi ji mamka občas na chvíli vezme a já se zregeneruju 🙂

ined77
9. črc 2010

@zuzanka26 🙂 ...teda sárinka je krááásná holčička 😵 .celý tatínek ne? 🙂 ...teda jestli je to fotka s tatínkem 😅 .
a neboj, určitě se zase povede 😵 ...my na tebe budeme ''kašlat'' těhu bacilky ju? 😀

@prchalka 🙂 ..tak jsem moc ráda, že tam přihodili i matyáše 🙂 .
prej že neví kolik má zubů 😲 😅 ...no, holt někomu je dáno víc a někomu méně 😅
pokakaná motorka 😀 ...to se ještě myje dobře 😉
článek o pití mi teda moc neporadil 😀 ...u nás jsou taky období, kdy pije lépe, ale fakt mi přijde, že čím větší vedro, tím pije méně.jooo, to voda na koupáku z pročuraného brouzdaliště, ta mu jede 🙄 😔 😝 😀 ...asi proto pak nemá žízeň, když se naglgá v bazénu že 😎
na fotky ještě kuknu, teda pokud tam ještě budou 😀

@hancazivocich 🙂 ...jahody vyzkouším, díky za tip 🙂 .
chatu si užijte, já bych někam vypadla hned 😅 .a spánek se poddá...čerstvý vzduch a tak 😉

@katzi 🙂 ...hotel máma na 14 dnů vydá tak za měsíc u moře 😀 .adélka bude zase spinkat jako dřevíčko 🙂 .
i matýnek je pěkná protifka 😝 ...omlouvám ho těma 3 a běda jak nevylezou 😠 😀 .

@lehna 🙂 ...i zázraky se dějí 😎 ...neboj, on ten čas na druhé mimi dozraje a když ne, tak se taky nic neděje 😉 .
ale že by jsi nebyla mateřský typ se mi moc věřit nechce, spíš jsi jen unavená 😉 .
fotečky krásné 🙂

@sherry28 🙂 ...ale jen si pěkně jméno pro holčičku vyber, co víš 😉 😀 😵
co ti vlastně vyšlo na tom grafu?holčička ne? 😕 ...mně to u matýnka sedí, tak uvidíme 😀
my jsme vybírali pro holčičku veroniku nebo lucii, ale ještě uvidíme.při matýnkovi jsme měli haničku 🙂.
ovšem u chlapečka máme asi 150 variant 😅 ...od františka, přes jáchyma( to se líbí hrozně mm, mně už tolik ne), tobiáše, šimona, lukáše, štěpána, mně by se líbil i vašík, nebo petr...no prostě nevíme 😝 ...ovšem času máme ještě habakuk že 😀
škoda že nákup nevyšel 😒

matova 🙂 ...jak ty to děláš 😕 ...já jsem mrtvá už ve 21h 😀 ...a teď být na mě, klidně můžu chodit spát s matýnkem 😀 .
já jen doufám, že mě tady ta únava časem přejde 😨 ..cítím se jak vyždímaný hadr 😝
šimonek by mě porazil, kdyby žádal být tak dlouho venku 😅 ... 😀 ...takový cvrček a takový elán 😀 .
brat pako 😀 ...
my včera odpolko už byli jen doma, tak jsem se aspoň činila...převlékla jsem ložní a vyprala tři pračky 😀 ...ovšem teď je potřeba to vyžehlit že 😝 ...
dnes pije matýnek o malinko lépe, vypil asi už 2 dcl 😅 a snědl i trochu polévky.ovšem včera večer (asi jsem to zakřikla 😨 ) si čajíku jen cucnul 😒 .však ani ráno neměl obvyklý pytel místo plenky 😖 .asi i tou noční horečkou ☹ .

jinak všem moc děkujiiiiii 😵 😵 😵

prchalka
autor
9. črc 2010

Jak jsme byly dneska venku, docela jsme si pokecaly, čekaly jsme, jestli pojede vláček a říkala, že musíme "čekat, pojede, uvidíme, asi, možná" atd... No a ještě předtím u dvou houpaček jsme daly sváču, takový ochucený rohlík, ona si kousla a říká - kepuč! Tak jsem jí to odkývala, že jako jo, kečup a ona dodala - Heinz 😀 😀 😀 Ty reklamy!! 😀 😀

katzi
9. črc 2010

prchalko: kepuč Heinz 😀 Legrace teprve začne až začně mluvit víc a víc, kolikrát je sranda, co ty dětský hlavičky vymyslí 🙂

ined77
9. črc 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 ...kepuč 😀 heinz 😀 ...to nemá chybu 😀
matýnek zase začne štěkat u reklamy na kuchyně oresi či jak se jmenují...je tam totiž i pejsek 😅 😀

@katzi 🙂 ...adélka vlastně jak mluví? taky hodně? 😕 🙂

ined77
9. črc 2010

@katzi 🙂 ...to ''taky hodně'' jsem myslela jako na čorí ne na matýnka 😅 😀 😉

sherry28
9. črc 2010

tak MM je dnes doma, tak jsme byli celé dopo na nákupu 😅 no už mě do kaufu nikdo nedostane, já jezdím do tesca radši, v tom kaufu to mají dražší než u nás v drogérce 😅 a prázdný vyprodaný regály, stejně jsem musela ještě do drogérky ☹ abych měla vůbec ubrousky na zadek 😉 no za chvíli drandíme k babičce, přijela tam sestra i s Kájou, tak ji tam vezu takovou džínovou sukýnku, která se mi líbila a tak jsem jí to koupila 😉 🙂 ještě peru a zítra začnu pro mimi, tak si užijte teploučké odpoledne 😵

sherry28
9. črc 2010

jo ještě jsem jenom chtěla dodat, že Mára spal v autě 20minut a už nechce spát, tak uvidíme jak večer a jak přežijeme do večera 😉 😕

katzi
9. črc 2010

ined: Adeli docela mluví, ale jako čorí určitě ne. Rozhodně neskládá slova k sobě do vět: Její monentálně nejčastější slova: máma, ještě, papů (jídlo) 😀

katzi
9. črc 2010

sherry: tak to budeš brzo připravená na mimi 🙂 Máru nalož do bazénku a do večera bude happy 😉 😀