Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
27. črc 2010

Dobré ránko,

u nás taky svítí, už mi to zas chybělo 🙂

Naše noc: slabší model 😖 Ale fakt nevím proč: zub teď určitě neroste žádnej, byla vylítaná z venku, v noci nebylo vedro, žádní komáři, najezená byla,.......a přesto mezi 23.30 - 1.30 často kňourala. V 1.30 jsem jí už dala mlíko a pak už teda spala až do rána.

matova:jj, přesně jak píšeš: člověk se namlsá z těch lepších nocí a pak je jak praštěnej.

prchalko:to je škoda, že máš blokovanou zumbu, je to fakt fajn relax.

gina333
27. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova : ako ty vladzes este vecer varit? Ty si snad superzena, ale vidis cez dem uz bol Simonko lepsi tak ste hadam na dobrej ceste ku krajsim dnom 😀 😀 😉

U nas noc s jednym budenim o 0:30, spinkala do 7:00, takze som aj ja vyspata. Uz periem prvu varku, MM doniesol kopu veci co musim dat prat, na obed uvarim polievku z ovsenymi vlockami a upeciem kurca. To je taka rychlovka, hadam budem stihat. 😵 U nas tiez vidno trocha slnko, na weekend uz hlasia pekne, tak sa uz dopredu vytesujem.

sherry28
27. črc 2010

dneska se mi nechce moc vařit 😅 asi udělám hustou gulášovou polévku 😒 je to rychlé 🙂

gina333
27. črc 2010

@sherry28 : ja som gulasovu naplanovala na zajtra este k tomu spravim spagety a bude to. 😉

sherry28
27. črc 2010

@gina333 koukám, že vaříme na stejno 😉 polévka se vaří a za 15 minut je oběd hotový 😵 a pak půjde svišť do říše snů 😀 a já budu mít klid 🙂

gina333
27. črc 2010

@sherry28 : no ja neviem kedy ta moja zalahne, ked vstavala o siedmej 😒 varim pre nu tarhonu, ona ma este masko zo vcera, kurca jej necham na zajtra. 😉

lehna
27. črc 2010

ahoj holky,

tak sobotní hlídání vyšlo super! Štěpi se porpvé probudil kolem půlnoci a to už jsme byli doma 🙂. Nakonec u nás zábava nebyla,tak jsme si jen my dva s MM zašli tady u nás do dvou hospůdek na pivko, tak to bylo fajn odreagování 🙂.
Kdyby ale Štěpi neměl poslední 3týdny takové dobré noci,tak nikam nejdeme a sedíme doma, nevím co by si s ním hlídači počli 😅 .
dneska byla akorát noc taková jiná, poprvé ve 21,30 ze spaní jen výkřik, pak bylo 23.00 tak šel MM, strávil tam asi 20minut, malý plakal, tak se mu asi něco zdálo, potom bylo nějak kolem 3 a do 4 jsme tam byli asi 3x, ráno vstával v 5,45.

včera jsme byli na 18M kontrole, tak váží 14,2kg a měří, no u stěny ho měřila 87cm, což tomu neodpovídá,protože tam pořádně nestál a na roční prohlídce měl 86cm., takže cm bude více. Dostal očkování do ruky - spalničky-zarděnky-příušnice, tak ani nemukl, hodňoučký byl, koukal, řekl štíp a bylo to 🙂. tak jsem zvědavá jestli bude nějaká reakce.

Ve čtvrtek jedeme do neděle na chalupu do Náměště na Hané s rodičema od M, tak se celkem těšíme,že si trochu spočnem 🙂. tak už pomalu píšu seznam co všechno sbalit a ještě musím vyžehlit. takže už tady zase moc nebudu.

katzi
27. črc 2010

lehna: už jsem chtěla psát, že to jste moc nezapařili do půlnoci, ale už čtu, že zábava nebyla 🙂 Tak fajn, že jste šli alespoň na pivko. Náměšť na Hané je relativně kousek od vesnice,kde bydlí mamka a kde jsem vyrůstala. Teď nedávno jsem byla v Náměšti na zámku na svatbě kamarádce. Užijte si chalupu a odpočiňte si.

prchalka
autor
27. črc 2010

Dobré ráno 😀 😀
Dřív jsem to nestihla, ráno jsme se sebrali a že jedem do města, MM že se spolu projdou a já omrknu obchody. No ale nic moc, jen 4 spoďáry a tričko pro čorí a sobě nic, všechno mi připadalo šíleně pytlovitý a na nějaký zkoušení nebyl čas a nebaví mě to ve spěchu.. No a za 2h se toho moc oběhat nedá, aby si člověk ještě vybral to, co by se mu hodilo..
Noc - 23h a MM si jí vzal, chvilkama mu tam kvílela, ale pak usnula a říkal, že spala v pohodě 😉 Když už je snad venku ta druhá trojka, tak to je lepší. Ve 4.40 chtěla pití, ale MM nevěděl, že jsme ho dala za polštář, tak pro něj šel dolů a ona už ho volala, tak jsem k ní naběhla, aby jí nenapadlo slízat a spala do 7h jak mimino 😅

sherry28
27. črc 2010

tak spí a Luky je venku, mám klid 🙂 ráno jsme jeli ještě nakoupit 😉

sherry28
27. črc 2010

tak já se cpu koblihou a sušenkou, dneska od desíti už nemsím nic jíst ani pít, ani žvejkat 😅 ráno jedu na tu glukózu 😉

lehna
27. črc 2010

katzi- pršelo, takže jsme šli jinam. a myslím, že u nás do té půlnoci by to stačilo, dýl bych to asi nezvládla, při štěpiho ranních budíčcích kolem půl 6 😅 . V náměšti na zámku se mi moc líbí, my tam o svatbě taky uvažovali, akorát je to z Ovy dost z ruky 😎

ined77
27. črc 2010

ahojky 🙂 ,
předem se omlouvám, že už jsem včera nenapsala, matýnek vstal zadečkem nahoru 😠 a bylo tóčo 🙄 😝 .
pak šli teda kluci na chvilku ven, ale já jsem uklízela, prala a vařila 😉 .net už byl vypnutý, aby mě nelákal 😉 😀 .
dnešní noc celkem šla, nebýt toho, že ve 4.30 začal matýnek povídat, sedat, pít čajík a už už by i vstával 😲 .
naštěstí nakonec ještě lehl a zalomili jsme to oba do 7h 😕 😅 ...což by nevadilo, kdybychom neměli být v 9h u zubaře že 😅 .ale za pomoci MM (vydatné) jsme to zvládli dobře 🙂 .
zubařka vrtala jen mě 😠 ...měla jsem dvě minidírečky, ale jednu v zubu moudrosti a docela to bylo nepříjemné 🙄 .
matýnek jen ukázal zoubky, dostal malé zvířátko-krokouše a šel 😵 .MM byl bledý, ale čistila mu jen zubní kámen, jemu to ovšem stačí 😀 .takže zase za půl roku 😉 .
já teď hledala vlak.spojení na zítřek...jedeme do aquaparku do uh.brodu 🙂 .takže zítra nebudu a vlastně ani ve čt 😨 ..to mám na 8.30 ko na gyndě a pak jedeme na barák 😝 .možná sem nakuknu aspoń večer podat info 😉 🙂 .(pokud opět nevytuhnu s matýnkem 😀 ).
jo a dnes jsme matýnkovi koupili už zase zavřené botky na chladnější dny a na podzim..u bati, v akci stály 300 kč a jsou celkem hezké 🙂 .no za tu cenu jsou super 🙂 .
v tescu jsem mu vzala paklík 5 ks bílých ponožek za 70 kč 😉 ...jinak jsem se ani nestihla na nic mrknout, matýnek zdrhal z kočárku a MM měl problém ho zabavit 😀 .tak jsme vzali jen grilované kuře na oběd a něco málo potravin a jelo se domů 😉 .
tak a to je určitě od nás vše...jdu kuknout jak se máte vy 🙂
a spinkáme od 12.10 🙂

gina333
27. črc 2010

@lehna : prajem super oddych na chate 🙂

@prchalka :ani mne sa nedari v poslednej dobe na seba nakupit nic ☹

sherry28 .tu glukozu som neznasala, Ale do vecera mas este kopu casu dobre sa najest. 🙂 ;-

U nas sa uz tiez spi, MM doniesol satelit, chytame vsetky mozne a nemozne slovenske a ceske programy. On sa z toho vytesuje, ze ake dobre filmy budeme vidiet, ako keby som ja pozerala dlhsie telku ako 22:00 hodin. 😵

sherry28
27. črc 2010

@gina333 mě by ani nevadila ta glukóza jako ta čekací doba 😠a se sladkým to nechci dnesa přehánět, aby ten cukr přeci jenom nevylezl 😕

sherry28
27. črc 2010

@ined77 ty koukej zítra aspoň podat info z KO 😉

sherry28
27. črc 2010

@ined77 teda ve čtvrtek, zítra je středa 😉

matova
27. črc 2010

ahojte,
konečne ten moj malý exotík spí- od 12:30 a ja asi pobežím za ním, skúsim ešte dočítať, obedujem...
Noc v pohode do 4.30, odvtedy bol hore 🙄 ☹ , proste už nezaspal- jediné šťastie že ležal a nechal ma ležať- driemala som a vždy keď som otvorila oči, on sa na mňa pozeral- no čisté psycho- ani neplakal, ale oči úplne dokorán, dala som mu Kamistad, nepomohlo...Možno sa mu tá špička prerezala a začal frčať na plný plyn. Keby som aspoň únavu na ňom videla, proste behal hore-dolu jak na baterky, nezíval ani... Chcela som s ním k svokre ale odišla do mesta..poo nebude môcť. Ja neviem ako to do tej 19 sama vydržím, dúfam že bude spať 3h 😀 . Vonku totiž leje- aj chcel ísť von, ukazoval mi na gumáky...ale nemáme pršiplášť, včera som s ním doo bola a napriek kose strkal ruky do vedra s vodou čo našiel až po lakte (v bunde) 😒 .

gina: ja si to varenie večer práveže začínam už užívať, nikto mi na nohe nevisí, úplný pokoj a kľud 😅 . Zeleninovú polievku s ovsenými vl. som varila včera cez obed keď spal 😉

idem ´dalej dočítať 😉

matova
27. črc 2010

sherry: keby som nedočítavala, nemám chuť na koblihu 😀 , musím si ísť proste ešte niečo vziať 😲 . Ale piť môžeš normal vodu aj vnoci že? aspoň ja som pila. Aj melón na večeru som jedla...

u vás je inak tak teplo??? 😕 U nás je 15 stupňov, vietor a lejak úplne ako v jeseni 😢

matova
27. črc 2010

ined: tak tí naši dnes vstali rovkako skoro, akurát šimon už oči nezavrel 😀 . Prajem príjemný aquapark a kontrolu v pohodičke 😉
katzi: ako nakoniec zápasíš s chudnutím? bojuješ? darí sa? chodíš na zumbu?
lehna: tak aspoň to posedenie s tm, to by som brala- sami dvaja po takom čase na pivku... x-. ). A pekný predĺžený víkend 😉
sherry: nech ti vyjde cukor ok 😉
prchalka: ahojky 😀

anta
27. črc 2010

Tak holky, ďábel usnul před minutou, tak 3x hurá, protože to bylo zase vylézání, nejdřív vylezl se sekačkou, pak přijel na motorce, pak že bude zametat 😀 Dneska to beru nějak s nadhledem, vzala jsem si tak trochu k srdci rady od Sherry. Takže dnes to byl bez nerváků. On je Honzík opravdu jinak moc hodný, vztekne se jen občas, jinak fakt pohoda, kdyby nebylo toho věčnýho nahánění do postele, tak řeknu, že mám ideální dítě 😀 😀 😀 No ony ty pětky jsou potvory a mně je ho svým způsobem líto, že trpí, ale aspoň si to nebude pamatovat, to mě trochu uklidňuje 😉

matova
27. črc 2010

tak ja úpadám, konečne som tu po dlhej dobe cez deň, ale no čo už, dúfam že zaspím, bo som fakt dnes mŕtva už 😝

ined77
27. črc 2010

@sherry28 🙂 ...tak držím palečky ať testík vyjde dobře 😵 .já mám ještě trošku čas, ale když si vzpomenu na tu pachuť a hlavně , ano, na to čekání 😒 ...no, chce to sebou vzít tlustou knihu 😀 .

@gina333 🙂 ..tak jaké bylo to pivo??? 😕 ...víno jsme rybízové taky pila, ale pivo ještě ne 😅 .

@lehna 🙂 ..tak aspoň jste si chvilku v klidu poseděli 😉 .a užijte si chatičku, myslím že vám i vyjde hezké počasí 🙂 .
joooo a gratuluju k prohlídce 🙂.jste velicí teda 😕 😀.naše dr. měřila matýnka pořád v leže 😉.

@prchalka 🙂 ...prosím tě, nepodceňuj se 🙂 .já a sil na rozdávání? 😀 ...někdy jsem jak vymačkaný citrón 😀 .jenže když to jinak nejde, člověk musí ať se děje co se děje 😉 .
myslím, že se čorí to kaku spraví 😉 .co se týče banánu...tak u nás banán spíš staví, ale zase naopak ani nebrání se vykakat..spíš myslím, že to kakání zpevní 😉 .
ani já si neumím ve spěchu nic koupit a když už jsem něco čapla, tak jsem toho litovala, neboť mi to nesedělo 😒 .
a já bych na tu zumbu just šla...teda nevím o koho jde, kvůli které tam nechceš, ale čapla bych nějakou kámošku a ... 😝 😝 😝

matova 🙂 ...ó ty noční sůvičko 😀 ...jsem ráda, že se šimonek umoudřil alespoň na chvilku 😉 ...on ten jeho posedlý duch sedl asi na matýnka 😝 ...to je mazec co ten rarach předvádí 😠 😀 ...převrátí se mu vláček?okamžitě řev, pomoc nechce, to piští ještě víc a skončí to boulí na jeho hlavičce, kterou vzteky praští o zem 🙄 ...no co na to říct 😅 ...MM už to včera vzdal (po 10 minutách), řekl že na tohle nemá nervy 😅 ...no já už taky ani ne, ale nikdo jiný tu není 😉 😀 .
to byl jen příklad 😉 .
jj, barák po taťkovi budeme vyklízet. a byt koupený není, první se musí prodat ten barák 😉 .tolik peněz věru nemáme 😅 .fakt je, že už bych to ráda měla z krku...s takovou se děsím co a jak bude, a navíc teď, když jsem ještě těhu 😨 .
nos nad se to podaří prodat brzy 😒 .
a tvoje maminka ti pak po porodu přijede na chvilku pomoct? 🙂

katzi 🙂 ...jejda, matýnek, musím běžet!!!!! 😕

prchalka
autor
27. črc 2010

Čorina zase po 45 minutách vzhůru a pak jsem usnula asi na hodinu s ní, no jsem jak praštěná. Kdyby spala takhle v kuse, tak mám šanci aspoň něco udělat.. třeba to žehlení, co tam stojí už asi 2 týdny!

@lehna Tak to vážíte stejně, jako my, měla myslím 14,25 nebo kolik 😀

sherry28
27. črc 2010

@matova nemůžu nic jíst ani pít od deáté večer 😉 dokonce zakázaa i žvejku bez cukru, prostě ani holou vodu 😅

gina333
27. črc 2010

@ined77 : pivko my chutilo, trocha sladsie ako normalne, ale ja akekolvek pivo milujem 🙂 🙂

@prchalka : zehlenie my ani nepripominaj, brrr 😒

@matova : len si oddychni, zasluzis si to. 😵

Sophi spala 1:40, super, ideme na nakup a ku svokre na kafco, pekne poo prajem. 🙂

sherry28
27. črc 2010

@anta jojo, pětky vylezou a zase bude dobře 😉

sherry28
27. črc 2010

mé dítě ještě spí, dopoledne bylo krušné, dostal ode mně na zadek(dělal naschvály Lukymu) , možná se urazil a řekl si, že nevstane 😅 😀

sherry28
27. črc 2010

@ined77 taky v to doufám, ale sladkým se cpu opravdu dost 😅

anta
27. črc 2010

Sherry, díky, já ti přeji, ať ti vše dopadne dobře a ty to vydržíš bez omdlení 😉