Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
30. črc 2010

ještě se chci zeptat - teď jsem blbla s malou a zjistila, že za jedním ouškem má malou bouličku - minulý týden jsme byly na očko... Myslíte, že je to po tom?

sherry28
30. črc 2010

@lukza 🙂 nemáš zač, pokud má takovou teplotu 37,7°C tak bych mu na noc tu půlku čípku klidně dala, ono věšinou v noci ta teplota ještě stoupne a kdyby jí měl déle jak tři dny, tak bych se šla ukázat dr. pokud jste ještě nebyli 😉 aby ti vyloučila jiné nemoci 😉

ined77
30. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak si představte že u nás už se spinká 😕 .matýnek vstával v 5.30, noc teda byla dost hrozná, pořád kňoural a poplakával.teď měl teplotku 38 C ☹ , tak dostal léček a už se ke mně choulil a tulil a za chvilinku usnul 😔 .
tak aspoň doufám, že bude spinkat minimálně do 12h.
no jinak nic...ráno jsem uklidila a mám vytažené maso na guláš.MM dělá na domku, to počítám dorazí až tak okolo 17h.a uvidím jak ten matýnek, snad to není nějaká nemoc 😨 ...ale krom teplotky mu není zatím nic.
jdu kuknout jak u vás 🙂

anta
30. črc 2010

Tak jsme byli na nákupu, Honzík už trefí do našeho vchodu, vyleze sám po schodech a čeká na maminku pěkně u výtahu, to je super. Jinak už to s ním docela jde, bych řekla. No ale to nenastalo tzv. uspávání 😝 Asi se na to vyprdnu 😅 😅

sherry28
30. črc 2010

tak my spíme 😉 rizoto docela jedl a když viděl, že má Luky krokety, tak se ještě dobouchal taky 😀

sherry28
30. črc 2010

@hancazivocich klidně to může být od toho jestli jste byli na tý zarděnky, příušnice, spalničky ale radši ukázat dr. ona ti k tomu nic neřekla?

gina333
30. črc 2010

@sherry28 : rizoto milujeme aj my, zajtra mam naplanovene bryndzove halusky, ale na buduci tyzden spravim. 😉

Sophi uz tiez spi, idem k telke, mam teraz oblubeny kanal Paprika TV, je to o vareni a je to suprove. 😵 😵

anta
30. črc 2010

Holčinky, jsem zelená závistí, u nás se tedy rozhodně nespí a evidentně se k tomu opět ani nechystá, achjo 😒 Tak užívejte klídku, přeji vám to. 😉

katzi
30. črc 2010

anta: však na nás taky brzo dojde, neboj 😀 Ty máš tady nejstarší díto. Já budu ráda, když to s Aduš doklepem do dvou let to spaní po o 😝 Už teď jí to kolikrát trvá skoro hodinu než zalomí, čím líp spí v noci, tím víc pak už nechce ve dne. Zatím si to teda ale vůůbec neumím představit, že bysme fungovaly celej den až do večera bez pauzy 😝

anta
30. črc 2010

Když mě ale na tom vadí, že je prostě unavenej a neusne a neusne 😒 Já nevím, jestli s ním odpoledne chodit ven, bojím se, že je na to moc unavenej 😖

anta
30. črc 2010

Holky, zázrak, podařilo se mi ho aspoň unosit, teď usnul. Chudák, je mi ho líto.

anta
30. črc 2010

Katzi - ono to jde fungovat až do večera, protože já třeba řeknu Honzíkovi "tak a teď si máma potřebuje odpočinout" a on jde třeba sám do pokoje a hraje si na posteli 😉 On je vážně moc hodnej. Ale povím vám, že jsem z tý jeho únavy naprosto psychicky rozložená, teď tady sedím, šrouby v hlavě se otáčí a já přemýšlím, jak to udělat, aby se kvůli těm pitomým zubům nebál usnout. Je mi z toho do bréče, když vidím, jak se trápí, má kruhy až za ušima a nemůže zaboha usnout, je to hrozně tristní pohled. Což o to, jsem ochotná ho občas ponosit, ale on se taky nechce nechat a to je pak konečná. Pak už stačí asi jen rána z milosti 😅 Teď nám tady provádějí rekonstrukci baráku a jako na potvoru nám flákají u oken ☹

gina333
30. črc 2010

@anta : neboj, ved toho uz mate viac za sebou ako pred sebou, myslim zubov. 😉 Ako pises, Honzik je celkovo zlaty chlapcek, uvidis ani sa nenazdas, zubky budu vonku a vsetko bude dobre. Viem to z vlastnych skusenosti, uz si ani nepamatam, ake bolo ked Nati bola mala, teraz je z nej velka kocka a riesime uplne ine veci ako su zuby a plienky, a poviem vam, je to zlozitejsie a tazsie ako odplienkovavanie alebo zle spanie. 😲 😵

Sophi spala 1:40, ako obvykle, ideme na nakupy, kafe u svokry, kedze vonku je skaredo.

anta
30. črc 2010

Gino, baví mě mít dítě a na další věci jsem moc zvědavá 🙂

ined77
30. črc 2010

tak u nás se spinkalo do 12.30 nakonec, ale po 1.15 jsem musela k němu 😉 .
no jinak je fakt protifka ☹ , navíc pořád prší, tak se ani ven jít nedá.naštěstí za chvilku přijde ztahaný tatínek, ale pořád lepší než nic 😉 😀 .
tak se omlouvám že ani nereaguju, ale fakt mě nenechá 😅 .
tak všem co nej den 🙂

sherry28
30. črc 2010

my půjdeme ven 😉 ano, ano malé dítě malé starosti, velké dítě velké starosti, tak už to je dané 😉

gina333
30. črc 2010

ale, cele poo nikde nikoho? Asi uz u vas bolo pekne slniecko, u nas este prsalo a le zajtra uz ma byt pekne. 😉 I ked len na par dni aj to potesi. My sme boli len u svokry, trocha pokecat, uvidime co zajtra, ale v nedelu uz konecne chceme ist opekat na chatu. Dufam, ze nam to vyjde. 🙂 Dievcata uz su okupane, len dufam, ze Sohi rychlo uspim. 😉 😵

sherry28
30. črc 2010

tak k nám přijel děda i se svým synovcem pětiletým taky Davídek 🙂 tak je tady živo 😀 vůbec nevím jestli se sem o víkendu dostanu 😉 tak všem krásný víkend a klidné noci 😔 😔 😔 je tady přešulínkováno 😅 😀

anta
30. črc 2010

Gino, my odpoledne byli venku, Honzík nakonec spinkal hodinku a probudil se se řevem, jak jinak v poslední době 😉
Sherry - ty jsi matka pluku a ještě jednoho ti dodají, asi aby jsi se nenudila, viď? 🙂 Tak ať tě tam neubimbaj 😀 Hezky si víkend užijte 😉

prchalka
autor
30. črc 2010

U nás se dneska spalo jen v autě, celkově asi 1.40. Na to, že se probudila asi ve 3.40, tak usnula jako vždycky 😕 a mlíčko taky vypila. Jen bobeš dneska nebyl.. Ale cpala se u našich opět v kuse 🙄 😠 Čokolády byly sice uklizený, ale jinak vše jako obvykle s tím, že babička stále upozorňovala, že to a ono může, že to není na zácpu.. 🙄 😖
Asi půjdu chvíli žehlit, překonám se..
Dobrou 😔

sherry28
30. črc 2010

@anta 😀 😀 a to možná v pod srdcem nosím dalšího bimbáka 😀 taky si užijte víkend 😉

gina333
30. črc 2010

@sherry28 : akyze bimbak, ty uz nacisto potrebujes zensku pomoc, to mimco musi byt dievcatko a basta 😀 😀 😀 Prajem ti krasny weekend. 🙂

@prchalka : u nasej svokry ked ja nieco zakazem tak to da aj tak potajomky , co uz baky su uz raz take. 😉

Sophi spi, idem sa konecne najest. 🙂

Prijemnu noc prajem vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
31. črc 2010

Dobré ráno,
čorízo už se hlásilo večer po hodině a kousek ☹ MM jí tam šel vypnout chůvičku a ona začala kňourat, říkal, že prdí, ještě měla vypadlý dudel, tak jsem nasadila, byla tam s ní asi 5 min a byla zase v klidu a... teď to přijde - spala, spala a spala u sebe v postýlce až do 5h ráno 😨 😨 😕 😕 A pak s MM až do 6.30, no nádhera! 🙂
Ale teď ráno jsme přišli na to, že včera měla u babí velkou makovou buchtu, tak aby to nebylo tím 😀 😀 😀
Jinak MM se v těch 21.40 sebral a že jede na pohotovost, odpol slítnul z motorky a nějak si přiskřípl nohu a bolelo ho to čímdál víc. Říkám mu, že to asi chce jen ledovat, že mu stím stejně nic neudělaj.. Za hodinu byl zpátky a říkal, že říkali ledovat 😀 😀 😅 Tak toť info od nás!
Jo a žehlila jsem hodinu večer, nebyla jsem u toho ani unavená, takže jsem stihla skoro vše, co jsem tam měla, jen závěs mi tam ještě zůstal na prkně, protože jsem si myslela, že už ji slyším. A chůvičku jsem si dala vedle do pokoje na křeslo a tam to nerachtalo 😅 Teď asi zase něco hodím do pračky.
Dítě už zas lelkuje, tak mažu..

gina333
31. črc 2010

dobre rano 🙂

prchalka : no super noc, tak uz ste konecne vyspaty aj vy. 😉 TM prajem rychle uzdravenie. 😵

U nas sa tiez dobre spinkalo, s jednym budenim o 1:30 spala do 7:00. Idem konecne pustit pracku, dnes by uz nemalo prsat.

prchalka
autor
31. črc 2010

Jéé, tak to si moc nepočtu, tady nikdo nebyl 😅 My spinkáme. Měla výýýýbornou rajskou omáčku s těstovinama - vařil MM a teď to tady tlačím já 😅
Ale opět dopol problém s bobešem ☹ Určitě zácpu nemá, jen má problém opravdu asi s bobíkem bez plínky - udělat ho do nočníku nebo wc - no v to ani nedoufám. Asi 6x za dopol, no vlastně pak snad každých 5min chodila a pištěla... "nočnííííík, nočníííík, bobeš", sedla si, mluvila jsem na ní, ať TO klidně udělá, i křupíny jsem jí dala, aby chvíli poseděla. Ne, za 5 vteřin vztyk "nejde" a šla pryč. Když už jsem odbíhala 2x od žehličky, tak jsem jí dala plínu. Uklidila se někam na chodbu nebo záchod a za chviličku přišla se zvlhlýma očima a kňourala, že už ho tam má ☹ Tak jsem zase vysvětlovala, že to je dobře a že kakat se musí... ☹ No i když tímhle stylem, aspoň jsem ráda, že to jde. Co si ty děti v těch hlavičkách myslí a proč si tam něco takhle zakódují ☹ ☹ Pak už dostala spoďáry a byla v pohodě.
Konečně jsme se taky pustili do zvelebení jejího spacího pokoje. Jak jsem byla se švagrovou po těch nákupech, tak jsem koupila 4 závěsy za 120 Kč celkem, vyprala, dneska dožehlila a na jedno oknou už jsme jí to dali - vypadá to hned líp a veseleji, než jen se žaluziema. Ale na to druhé okno musím ty závěsy - v trochu jiné barvě dát ještě sešít k sobě, protože tam má i dveře, tak aby to bylo až na zem. Ale už teď z toho mám radost 😉

gina333
31. črc 2010

@prchalka : zda sa ze dnes sme tu len my dve. 😉 Nam sa vobec nedari s tym nocnikom, absolutne tam nechce sediet, takze plienky budeme nosit este dlho. 😒 Ked budes mat hotovu izbu tak potom odfot, ch to vidime aj my. 😵

MM isiel von so Sophi, ze vraj bude spat v kociku. 😉 Len dufam, ze za chvilu nepride naspat, ze mala nechce spat. 😲 Upiekla som prvykrat v zivote dolky, ale asi som mala spravit dvojitu davku, lebo mam iba 12 kusov, no nevadi, su este bryndzove halusky, takze hladom neumrieme. 🙂 Poo sa chystame von, niekam sa prevezieme a uvidime. Vonku je konecne slniecko, dufam, ze si ho uzivate aj vy. 🙂 🙂

ined77
31. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak dnes uspáno až ve 12.30, protože...
včera šel matýnek spinkat už v 18.30...zprvu proto, že vstával už ve 12.30, ale hlavně...měl horečku- 38,6C 😨 ☹ .
v noci párkrát plakal, ve 3h si sedl, napil se čaje a chtěl vstávat 😲 .tak jsem mu říkala, kdo všechno ještě spinká, že je noc a ať udělá hají a pořád dokola 😝 .tohle trvalo do 4.30 🙄 .pak jsem mu dala kapku nurofenu a zaspali jsme do 7.45 😅 .takže tak 😒 .
ale dnes už je bez teplotky, tak snad to bylo jen od zoubků 😉 .
mně je dnes nějak divně, asi tlak 😝 .

prchalka 🙂 ...to je smutné s tím bobkováním ☹ , ale já myslím, že se to prostě upraví.hlavní je, že se vykaká 😉 .
no jo babičky 😅 ...no comment 😝
ty poslyš...mě tak napadlo...jak to, že TM jezdí na mašině, když ještě nemá papíry??????????? 😲 😅 ...nebo mi uniklo, že je už udělal? 😅

gina 🙂 ...jen ať vám počasíčko na zítra vyjde. u nás se to pořád jaksi honí, ale na zítra už hlásí teplo a slunečno 🙂 .tak zvažujeme koupák 😉 .
co jsou to dolky???ne vdolky? 😅 ...mňám 😀

sherry 🙂 ...zapomněla jsem pochválit fotečky chlapečků se židličkou 🙂 .já vždy když vidím fotky od tebe těch dvou rarášků,. tak se těším až bude matýnek taky takhle řádit se sourozenečkem 😀 .
no ale máš tam fakt přeuunkováno 😀 ...ta holčička by byla potřeba 😉 😀
no hlavně se šetři 😉 ...i kluci mají ruce a nohy 😉 🙂 .

hanca 🙂 ...tak člověče s bouličkou moc neporadím 😨 . nekouslo ji něco? 😨

anta 🙂 ...jj, člověk by jim tak rád pomohl a není jak...ve mně se taky kolikrát mísí pocit vzteku, lítosti a bezmoci...a ve finále jsem vzteklá ještě na sebe, že jsem mamina na houby, když se ještě na matýnka rozčiluju 😅 .
ale člověk si naštěstí v tomhle pamatuje opravdu jen to lepší a hezké 😉 ...když vzpomenu na naše začátky...prdíky, kojení atd. 😝 ..a dnes už se nad tím dokážu i pousmát a bůhví jaká doba ještě neutekla 😉 .
ale člověk má žít přítomností 😉 .

katzi 🙂 ...upřímně, taky si nedokážu přdstavit, že by matýnek po o přestal spinkávat 😲 , ale je fakt, že postupem času budou rozumější a hlavně se snad zabaví na chvilku sami 😉 (možná teda 😅 😀 ).
ale u nás to zase až tak akutní myslím ještě není, maty spát ještě potřebuje..zato adeli je šídelko 😅 ...ale zase ty prospané noci by za to asi stály, kdo ví 😉 .

musím se ještě vrátit zpátky a znovu dočíst, včera se mi vše vykouřilo z hlavy 😅
vypadl mi mozek 😝 😀

ined77
31. črc 2010

matova 🙂 ...děkuji 😵 .snad bude vše se vším v pořádku 😉 🙂 .
co šimi a zoubek???nějaký pokrok? 😨 ...chuďátka děti, tak si s tím užijou ☹

katzi 🙂 ...i tobě děkuji 🙂 ..počkej..za rok snad už budeš minimálně těhu ne 😉 ? ne-li přímo už dvojnásobná mamča 😉 😀
u nás je tak nějak veselo pořád 🙄 😀...dnes mi MM říkal, že kdyby jsme vstali s matýnkem v ty 3h, že jsme mohli jet na otočku šohajem do prahy...jsem mu řekla, že bych pod ten šohaj asi spíš skočila 😝 😀...
já když si někdy představím, že tohle všechno mě čeká brzy znovu.... 🙄 😕 😨 😀...auuuůůůůůůůůůůůůůúúúúúúúúúú 😀

sherry 🙂 ..děkuji 🙂 ,jj, tohle už je opravdu legální těhu 😀 .za chvilku budu i patrně těhotná 😀 .

ined77
31. črc 2010

matýnek dnes spinkal jen 1.10...no jo, je přespinkaný z noci 😉 .
akorát má opět 37,5 😒 , takže budeme muset zůstat raději doma.
všem pěknou sobotu,páááá 🙂

sherry28
31. črc 2010

tak já jen, že tady je správnej blázinec, ještě přijela ségra s mužem a dvěma klukama(Dáda, Filípek) 😀 takže tady je pět dětí(kluků) ve věku od 4.měsíců d 6let, toho v břiše nepočítám 😉 tak letím za nimi na zahrádku, po víkendu dočtu 🙂