• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

1. března 2017 
ještě se chci zeptat - teď jsem blbla s malou a zjistila, že za jedním ouškem má malou bouličku - minulý týden jsme byly na očko... Myslíte, že je to po tom?
30. črc 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukza :slight_smile: nemáš zač, pokud má takovou teplotu 37,7°C tak bych mu na noc tu půlku čípku klidně dala, ono věšinou v noci ta teplota ještě stoupne a kdyby jí měl déle jak tři dny, tak bych se šla ukázat dr. pokud jste ještě nebyli :wink: aby ti vyloučila jiné nemoci :wink:
30. črc 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
tak si představte že u nás už se spinká :confused: .matýnek vstával v 5.30, noc teda byla dost hrozná, pořád kňoural a poplakával.teď měl teplotku 38 C :frowning2: , tak dostal léček a už se ke mně choulil a tulil a za chvilinku usnul :pensive: .
tak aspoň doufám, že bude spinkat minimálně do 12h.
no jinak nic...ráno jsem uklidila a mám vytažené maso na guláš.MM dělá na domku, to počítám dorazí až tak okolo 17h.a uvidím jak ten matýnek, snad to není nějaká nemoc :fearful: ...ale krom teplotky mu není zatím nic.
jdu kuknout jak u vás :slight_smile:
30. črc 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli na nákupu, Honzík už trefí do našeho vchodu, vyleze sám po schodech a čeká na maminku pěkně u výtahu, to je super. Jinak už to s ním docela jde, bych řekla. No ale to nenastalo tzv. uspávání :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi se na to vyprdnu :sweat_smile: :sweat_smile:
30. črc 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my spíme :wink: rizoto docela jedl a když viděl, že má Luky krokety, tak se ještě dobouchal taky :grinning:
30. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí

@hancazivocich klidně to může být od toho jestli jste byli na tý zarděnky, příušnice, spalničky ale radši ukázat dr. ona ti k tomu nic neřekla?
30. črc 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : rizoto milujeme aj my, zajtra mam naplanovene bryndzove halusky, ale na buduci tyzden spravim. :wink:

Sophi uz tiez spi, idem k telke, mam teraz oblubeny kanal Paprika TV, je to o vareni a je to suprove. :dizzy_face: :dizzy_face:
30. črc 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčinky, jsem zelená závistí, u nás se tedy rozhodně nespí a evidentně se k tomu opět ani nechystá, achjo :unamused: Tak užívejte klídku, přeji vám to. :wink:
30. črc 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
anta: však na nás taky brzo dojde, neboj :grinning: Ty máš tady nejstarší díto. Já budu ráda, když to s Aduš doklepem do dvou let to spaní po o :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už teď jí to kolikrát trvá skoro hodinu než zalomí, čím líp spí v noci, tím víc pak už nechce ve dne. Zatím si to teda ale vůůbec neumím představit, že bysme fungovaly celej den až do večera bez pauzy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když mě ale na tom vadí, že je prostě unavenej a neusne a neusne :unamused: Já nevím, jestli s ním odpoledne chodit ven, bojím se, že je na to moc unavenej :confounded:
30. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zázrak, podařilo se mi ho aspoň unosit, teď usnul. Chudák, je mi ho líto.
30. črc 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi - ono to jde fungovat až do večera, protože já třeba řeknu Honzíkovi "tak a teď si máma potřebuje odpočinout" a on jde třeba sám do pokoje a hraje si na posteli :wink: On je vážně moc hodnej. Ale povím vám, že jsem z tý jeho únavy naprosto psychicky rozložená, teď tady sedím, šrouby v hlavě se otáčí a já přemýšlím, jak to udělat, aby se kvůli těm pitomým zubům nebál usnout. Je mi z toho do bréče, když vidím, jak se trápí, má kruhy až za ušima a nemůže zaboha usnout, je to hrozně tristní pohled. Což o to, jsem ochotná ho občas ponosit, ale on se taky nechce nechat a to je pak konečná. Pak už stačí asi jen rána z milosti :sweat_smile: Teď nám tady provádějí rekonstrukci baráku a jako na potvoru nám flákají u oken :frowning2:
30. črc 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : neboj, ved toho uz mate viac za sebou ako pred sebou, myslim zubov. :wink: Ako pises, Honzik je celkovo zlaty chlapcek, uvidis ani sa nenazdas, zubky budu vonku a vsetko bude dobre. Viem to z vlastnych skusenosti, uz si ani nepamatam, ake bolo ked Nati bola mala, teraz je z nej velka kocka a riesime uplne ine veci ako su zuby a plienky, a poviem vam, je to zlozitejsie a tazsie ako odplienkovavanie alebo zle spanie. :astonished: :dizzy_face:

Sophi spala 1:40, ako obvykle, ideme na nakupy, kafe u svokry, kedze vonku je skaredo.
30. črc 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gino, baví mě mít dítě a na další věci jsem moc zvědavá :slight_smile:
30. črc 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se spinkalo do 12.30 nakonec, ale po 1.15 jsem musela k němu :wink: .
no jinak je fakt protifka :frowning2: , navíc pořád prší, tak se ani ven jít nedá.naštěstí za chvilku přijde ztahaný tatínek, ale pořád lepší než nic :wink: :grinning: .
tak se omlouvám že ani nereaguju, ale fakt mě nenechá :sweat_smile: .
tak všem co nej den :slight_smile:
30. črc 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
my půjdeme ven :wink: ano, ano malé dítě malé starosti, velké dítě velké starosti, tak už to je dané :wink:
30. črc 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale, cele poo nikde nikoho? Asi uz u vas bolo pekne slniecko, u nas este prsalo a le zajtra uz ma byt pekne. :wink: I ked len na par dni aj to potesi. My sme boli len u svokry, trocha pokecat, uvidime co zajtra, ale v nedelu uz konecne chceme ist opekat na chatu. Dufam, ze nam to vyjde. :slight_smile: Dievcata uz su okupane, len dufam, ze Sohi rychlo uspim. :wink: :dizzy_face:
30. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak k nám přijel děda i se svým synovcem pětiletým taky Davídek :slight_smile: tak je tady živo :grinning: vůbec nevím jestli se sem o víkendu dostanu :wink: tak všem krásný víkend a klidné noci :pensive: :pensive: :pensive: je tady přešulínkováno :sweat_smile: :grinning:
30. črc 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gino, my odpoledne byli venku, Honzík nakonec spinkal hodinku a probudil se se řevem, jak jinak v poslední době :wink:
Sherry - ty jsi matka pluku a ještě jednoho ti dodají, asi aby jsi se nenudila, viď? :slight_smile: Tak ať tě tam neubimbaj :grinning: Hezky si víkend užijte :wink:
30. črc 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nás se dneska spalo jen v autě, celkově asi 1.40. Na to, že se probudila asi ve 3.40, tak usnula jako vždycky :confused: a mlíčko taky vypila. Jen bobeš dneska nebyl.. Ale cpala se u našich opět v kuse :rolling_eyes: :angry: Čokolády byly sice uklizený, ale jinak vše jako obvykle s tím, že babička stále upozorňovala, že to a ono může, že to není na zácpu.. :rolling_eyes: :confounded:
Asi půjdu chvíli žehlit, překonám se..
Dobrou :pensive:
30. črc 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta :grinning: :grinning: a to možná v pod srdcem nosím dalšího bimbáka :grinning: taky si užijte víkend :wink:
30. črc 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : akyze bimbak, ty uz nacisto potrebujes zensku pomoc, to mimco musi byt dievcatko a basta :grinning: :grinning: :grinning: Prajem ti krasny weekend. :slight_smile:

@prchalka : u nasej svokry ked ja nieco zakazem tak to da aj tak potajomky , co uz baky su uz raz take. :wink:

Sophi spi, idem sa konecne najest. :slight_smile:

Prijemnu noc prajem vsetkym. :pensive: :pensive:
30. črc 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
čorízo už se hlásilo večer po hodině a kousek :frowning2: MM jí tam šel vypnout chůvičku a ona začala kňourat, říkal, že prdí, ještě měla vypadlý dudel, tak jsem nasadila, byla tam s ní asi 5 min a byla zase v klidu a... teď to přijde - spala, spala a spala u sebe v postýlce až do 5h ráno :fearful: :fearful: :confused: :confused: A pak s MM až do 6.30, no nádhera! :slight_smile:
Ale teď ráno jsme přišli na to, že včera měla u babí velkou makovou buchtu, tak aby to nebylo tím :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak MM se v těch 21.40 sebral a že jede na pohotovost, odpol slítnul z motorky a nějak si přiskřípl nohu a bolelo ho to čímdál víc. Říkám mu, že to asi chce jen ledovat, že mu stím stejně nic neudělaj.. Za hodinu byl zpátky a říkal, že říkali ledovat :grinning: :grinning: :sweat_smile: Tak toť info od nás!
Jo a žehlila jsem hodinu večer, nebyla jsem u toho ani unavená, takže jsem stihla skoro vše, co jsem tam měla, jen závěs mi tam ještě zůstal na prkně, protože jsem si myslela, že už ji slyším. A chůvičku jsem si dala vedle do pokoje na křeslo a tam to nerachtalo :sweat_smile: Teď asi zase něco hodím do pračky.
Dítě už zas lelkuje, tak mažu..
31. črc 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

prchalka : no super noc, tak uz ste konecne vyspaty aj vy. :wink: TM prajem rychle uzdravenie. :dizzy_face:

U nas sa tiez dobre spinkalo, s jednym budenim o 1:30 spala do 7:00. Idem konecne pustit pracku, dnes by uz nemalo prsat.
31. črc 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jéé, tak to si moc nepočtu, tady nikdo nebyl :sweat_smile: My spinkáme. Měla výýýýbornou rajskou omáčku s těstovinama - vařil MM a teď to tady tlačím já :sweat_smile:
Ale opět dopol problém s bobešem :frowning2: Určitě zácpu nemá, jen má problém opravdu asi s bobíkem bez plínky - udělat ho do nočníku nebo wc - no v to ani nedoufám. Asi 6x za dopol, no vlastně pak snad každých 5min chodila a pištěla... "nočnííííík, nočníííík, bobeš", sedla si, mluvila jsem na ní, ať TO klidně udělá, i křupíny jsem jí dala, aby chvíli poseděla. Ne, za 5 vteřin vztyk "nejde" a šla pryč. Když už jsem odbíhala 2x od žehličky, tak jsem jí dala plínu. Uklidila se někam na chodbu nebo záchod a za chviličku přišla se zvlhlýma očima a kňourala, že už ho tam má :frowning2: Tak jsem zase vysvětlovala, že to je dobře a že kakat se musí... :frowning2: No i když tímhle stylem, aspoň jsem ráda, že to jde. Co si ty děti v těch hlavičkách myslí a proč si tam něco takhle zakódují :frowning2: :frowning2: Pak už dostala spoďáry a byla v pohodě.
Konečně jsme se taky pustili do zvelebení jejího spacího pokoje. Jak jsem byla se švagrovou po těch nákupech, tak jsem koupila 4 závěsy za 120 Kč celkem, vyprala, dneska dožehlila a na jedno oknou už jsme jí to dali - vypadá to hned líp a veseleji, než jen se žaluziema. Ale na to druhé okno musím ty závěsy - v trochu jiné barvě dát ještě sešít k sobě, protože tam má i dveře, tak aby to bylo až na zem. Ale už teď z toho mám radost :wink:
31. črc 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka : zda sa ze dnes sme tu len my dve. :wink: Nam sa vobec nedari s tym nocnikom, absolutne tam nechce sediet, takze plienky budeme nosit este dlho. :unamused: Ked budes mat hotovu izbu tak potom odfot, ch to vidime aj my. :dizzy_face:

MM isiel von so Sophi, ze vraj bude spat v kociku. :wink: Len dufam, ze za chvilu nepride naspat, ze mala nechce spat. :astonished: Upiekla som prvykrat v zivote dolky, ale asi som mala spravit dvojitu davku, lebo mam iba 12 kusov, no nevadi, su este bryndzove halusky, takze hladom neumrieme. :slight_smile: Poo sa chystame von, niekam sa prevezieme a uvidime. Vonku je konecne slniecko, dufam, ze si ho uzivate aj vy. :slight_smile: :slight_smile:
31. črc 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
tak dnes uspáno až ve 12.30, protože...
včera šel matýnek spinkat už v 18.30...zprvu proto, že vstával už ve 12.30, ale hlavně...měl horečku- 38,6C :fearful: :frowning2: .
v noci párkrát plakal, ve 3h si sedl, napil se čaje a chtěl vstávat :astonished: .tak jsem mu říkala, kdo všechno ještě spinká, že je noc a ať udělá hají a pořád dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: .tohle trvalo do 4.30 :rolling_eyes: .pak jsem mu dala kapku nurofenu a zaspali jsme do 7.45 :sweat_smile: .takže tak :unamused: .
ale dnes už je bez teplotky, tak snad to bylo jen od zoubků :wink: .
mně je dnes nějak divně, asi tlak :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

prchalka :slight_smile: ...to je smutné s tím bobkováním :frowning2: , ale já myslím, že se to prostě upraví.hlavní je, že se vykaká :wink: .
no jo babičky :sweat_smile: ...no comment :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ty poslyš...mě tak napadlo...jak to, že TM jezdí na mašině, když ještě nemá papíry??????????? :astonished: :sweat_smile: ...nebo mi uniklo, že je už udělal? :sweat_smile:

gina :slight_smile: ...jen ať vám počasíčko na zítra vyjde. u nás se to pořád jaksi honí, ale na zítra už hlásí teplo a slunečno :slight_smile: .tak zvažujeme koupák :wink: .
co jsou to dolky???ne vdolky? :sweat_smile: ...mňám :grinning:

sherry :slight_smile: ...zapomněla jsem pochválit fotečky chlapečků se židličkou :slight_smile: .já vždy když vidím fotky od tebe těch dvou rarášků,. tak se těším až bude matýnek taky takhle řádit se sourozenečkem :grinning: .
no ale máš tam fakt přeuunkováno :grinning: ...ta holčička by byla potřeba :wink: :grinning:
no hlavně se šetři :wink: ...i kluci mají ruce a nohy :wink: :slight_smile: .

hanca :slight_smile: ...tak člověče s bouličkou moc neporadím :fearful: . nekouslo ji něco? :fearful:

anta :slight_smile: ...jj, člověk by jim tak rád pomohl a není jak...ve mně se taky kolikrát mísí pocit vzteku, lítosti a bezmoci...a ve finále jsem vzteklá ještě na sebe, že jsem mamina na houby, když se ještě na matýnka rozčiluju :sweat_smile: .
ale člověk si naštěstí v tomhle pamatuje opravdu jen to lepší a hezké :wink: ...když vzpomenu na naše začátky...prdíky, kojení atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..a dnes už se nad tím dokážu i pousmát a bůhví jaká doba ještě neutekla :wink: .
ale člověk má žít přítomností :wink: .

katzi :slight_smile: ...upřímně, taky si nedokážu přdstavit, že by matýnek po o přestal spinkávat :astonished: , ale je fakt, že postupem času budou rozumější a hlavně se snad zabaví na chvilku sami :wink: (možná teda :sweat_smile: :grinning: ).
ale u nás to zase až tak akutní myslím ještě není, maty spát ještě potřebuje..zato adeli je šídelko :sweat_smile: ...ale zase ty prospané noci by za to asi stály, kdo ví :wink: .

musím se ještě vrátit zpátky a znovu dočíst, včera se mi vše vykouřilo z hlavy :sweat_smile:
vypadl mi mozek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
31. črc 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
matova :slight_smile: ...děkuji :dizzy_face: .snad bude vše se vším v pořádku :wink: :slight_smile: .
co šimi a zoubek???nějaký pokrok? :fearful: ...chuďátka děti, tak si s tím užijou :frowning2:

katzi :slight_smile: ...i tobě děkuji :slight_smile: ..počkej..za rok snad už budeš minimálně těhu ne :wink: ? ne-li přímo už dvojnásobná mamča :wink: :grinning:
u nás je tak nějak veselo pořád :rolling_eyes: :grinning:...dnes mi MM říkal, že kdyby jsme vstali s matýnkem v ty 3h, že jsme mohli jet na otočku šohajem do prahy...jsem mu řekla, že bych pod ten šohaj asi spíš skočila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:...
já když si někdy představím, že tohle všechno mě čeká brzy znovu.... :rolling_eyes: :confused: :fearful: :grinning:...auuuůůůůůůůůůůůůůúúúúúúúúúú :grinning:

sherry :slight_smile: ..děkuji :slight_smile: ,jj, tohle už je opravdu legální těhu :grinning: .za chvilku budu i patrně těhotná :grinning: .

31. črc 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
matýnek dnes spinkal jen 1.10...no jo, je přespinkaný z noci :wink: .
akorát má opět 37,5 :unamused: , takže budeme muset zůstat raději doma.
všem pěknou sobotu,páááá :slight_smile:
31. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jen, že tady je správnej blázinec, ještě přijela ségra s mužem a dvěma klukama(Dáda, Filípek) :grinning: takže tady je pět dětí(kluků) ve věku od 4.měsíců d 6let, toho v břiše nepočítám :wink: tak letím za nimi na zahrádku, po víkendu dočtu :slight_smile:
31. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek