Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
1. srp 2010

@ined77 : krasne brusenko, vidno, ze sa tam nieco rysuje 🙂

@hancazivocich : moja Sophi s gumickami sa tiez prestala kamaratit, ale mame take krasne kudrlinky, nemam odvahu jej to odstrihnut. 😉

My sme boli cele poo na chalupe, bolo uplne super, opekali sme, deti sa vyblaznili, Sophi chytala kazdu macku a psa, no ako na dedine. 🙂 Uz je okupana, este mliecko a dufam, ze odpadne. Zjedla aj pecene masko, aj chlieb, no mala nevidanu chut do jedla - konecne. 😀 Hore nemame zatial ziadnu trojku, ani naznakom sa nic netlaci. 😲

kaca1505
1. srp 2010

Ahojky přesně vim o čem mluvíš,Malému teď začínají lézt taky,budil se,plakal až se zalikal a vůbec se nedal uklidnit,taky jsem toho moc nenaspala,ale koupila jsem mu v lékárně mast ,jmenuje se Calgel a řekla bych,že mu to pomáhá.Když mu ty dásně namažu,tak se uklidní a líp usne.

kaca1505
1. srp 2010

@prchalka Ahojky přesně vim o čem mluvíš,Malému teď začínají lézt taky,budil se,plakal až se zalikal a vůbec se nedal uklidnit,taky jsem toho moc nenaspala,ale koupila jsem mu v lékárně mast ,jmenuje se Calgel a řekla bych,že mu to pomáhá.Když mu ty dásně namažu,tak se uklidní a líp usne.

gina333
1. srp 2010

zvedavamt: zabudla som ti podakovat za tipy na homeo, Chamomillu poznam aj davam malej. Ja teda na homeo nedam dopustit, rodila som s nimi, mam slnecnu alergiu a tento rok som bez priznakov a potiazi tiez vdaka homeu. 😉

prchalka
autor
1. srp 2010

Od včera se cítím taky jako těhotná, jenže já jsem přežraná 🙄 Tchýně se mě dokonce včera vkusně zeptala, jestli nejsem těhotná... že mám takový břicho 😝 Nj, tak jsem jednou měla oběd 😝 Vyfotila bych se taky, ale byla by to ostuda 😔
Čorízek navečer zase asi 4x volal, že bobeš, ale neudělala vůbec nic, tak SNAD nám to nepokazí spaní ☹
Vám všem taky dobrou 😔

@kaca1505 U nás někdy nepomohl ani sirup, byly to noci o ničem. Asi z toho bude muset vyrůst, stejně jako z koliky. Ale teď momentálně si nemůžu pár dní stěžovat 😉 Každopádně teď na tuty vím, že ty zuby jsou s...ě!

prchalka
autor
1. srp 2010

@gina333 Jéé, co máš na alergii na slunce? Vždyť já byla minule flekatá na pažích - jak když mě něco poštípe a svědilo to a pálilo. A i v tom největším horku jsem musela chodit ke sluníčku obráceně a vždy aspoň s krátkým rukávem 🙄 😕

anta
1. srp 2010

Ahoj holčinky, co vám budu povídat. Hádejte, spal nebo nespal, která uhodne, má 10 bodíků a jedno velké plus 😀 Jinak se jmenuji Jana 😉 Malá nápověda, abyste neřekly, s chocholouškem si dávám rande zítra 😀 😀 😀

m.r.
1. srp 2010

Ahoj holky 🙂 ,
jsem tu u Vás poprvé.Mám na Vás dotázek ,malému rostou špičáky a stoličky.Už má asi 14 dní řidčí stolici.někdy i průjem.Chci se zeptat jestli to může být těma zoubka? Jink je bez teplot.Děkuji předem za odpověď 🙂

anta
1. srp 2010

m.r. - pokud předtím na nějaké průjmíky netrpěl, tak si dovolím předpokládat, že by to od zubů být mohlo 😉

m.r.
1. srp 2010

anta:neměl,nemá ani teploty nic,tak právě nevím z čeho by to mohlo být.Zítra si ale pro jistoutu zajdu k dr.Je to už divné aby to měl tak dlouho 😖

anta
1. srp 2010

Samozřejmě konzultaci s dr. rozhodně nevynechávej, to je rozumné. Myslím, že ti ale dr. nic nového neřekne, aspoň se nemusíš bát 😉 . Musíme si uvědomit, že ty zuby rozhodně nevylezou za 3 dny, pokud jich roste takhle víc 😉

m.r.
1. srp 2010

To jo,ale budu aspoň klidnější🙂

sherry28
1. srp 2010

@m.r. 🙂 urči zajdi, může to být třeba i střevní chřipka, to ti musí dr. vyloučit, popřípadě udělá výtěr 😕 14 dní je hodně a je to nebezpečné na odvodnění, pokud má vyloženě průjem

sherry28
1. srp 2010

@gina333 aby ty trojky nebyly pak útokem i s pětkama 😅(takhle to měl Luky)

sherry28
1. srp 2010

@m.r. a vám lezou už ty poslední stoličky pětky s trojkama? 😕

sherry28
1. srp 2010

ženy dobrou noc 😉 jdu k telce 😔 😔 😔

gina333
1. srp 2010

@sherry28 : no nestras s tymi zubami, ja dufam, ze vyjdu bez teplot a vacsich trapeni. 😉

@prchalka: mam homeo dvojake, berie sa to pocas dovolenky, ja som sa este na kazdej dovolenke vyhadzala, bola som sama vyrazka, nic nepomohlo, ale to homeo zabralo a mohla som sa v pohode opalovat, bez nasledkov. Nazvy ti napisem zajtra musim najst krabicky.

Sophi konecne zaspala, dnes to trvalo dlhsie 😒 idem k mojim.

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
2. srp 2010

dobré ránko 😵
tak pozor!!! Mára ještě spí s Lukym 😲 on byl teda vzhůru ve čtyři ráno a měl kecavou a hladil mě po hlavě a dělal tytyty prstíkem 😀

sherry28
2. srp 2010

tak už se vzbudili oba 🙂

gina333
2. srp 2010

dobre rano 🙂

Tato noc nebola z najlepsich. ☹ Do polnoci bola hore 2x , dost sa vrtela celu noc, no neviem co nespala, ved cely den behala vonku. Mozno, ze prave koli tomu. 😲 Budicek 6:25, asi sa pripravuje na jesen, aby sme s Natalkou nezaspali do skoly. 😉 Dnes chceme ist do Aquaparku, dufam, ze sa pocasie nepokazi. 🙂

prchalka
autor
2. srp 2010

Dobré ráno,
já dneska nespala moc dobře, čekala jsem, kdy bude mít problém.. no vzbudila se už ve 22h, ale pak s MM spala prý v klidu, no kdyby ne, určitě bych jí slyšela, takže nakonec dobrý!
Od rána zase "bobešuje" a zatím stále nic ☹ Zato já už půjdu podruhý. Kéž by to sedlo i na ní!
Teď si jak blázen stahuje tričko, už ho sundala 😠

katzi
2. srp 2010

dobré rán

hlásím se po víkendu - byly jsme na chatě se dvěma kamarádkama a jejich dětičkama. Naši chlapi totiž jeli slavit třicetiny kamaráda, takže nás ženský takto odložili na chatě jednoho z nich, abysme neremcaly, že nejsou doma a měly program 😀 Bylo to fajn až na neustále bitky o hračky , kdy je tohle období přejde 🙂

Dnešní noc: o ničem 😝 Byla jsem tam v 1.00, 3.30 a vstávala v 5.00 😝 Jsem zvědavá dokdy vydrží. Zatím se tváří,že vše v pohodě. To se nedá ale říct o mě, já bych spala až bych brečela. Mám z té chaty deficit.

anta
2. srp 2010

Ahoj holčiny, tak u nás noc pohoda, hudlal ale zase od půl šestý, no na to, že včera zase celý den nespal, jsem čekala, že si trochu přispinká, jsem to ale optimista 😀 😀 Honzík má super postel v pokoji, ale pořád vyhazuje tátu z děcáku a chce mámůůůůůůůůůůů, pomooooooc, já si na tu jeho postel lehnout můžu, táta ne, je to možný? 😀 😀

gina333
2. srp 2010

@katzi : aspon ze ti chlapi sa takto o vas postarali. 😉

My sme uz pobaleny, este dam Sophi polievocku a vyrazame. Cesta trva asi hodinku, dufam, ze cestou si pospi, ked nie beriem aj kocik tak ju tam hadam aspon na chvilu uspim. 😉

sherry28
2. srp 2010

tak my jsme po O 🙂 dnes byly kuřecí obalená stehna ze včera 😉 jdu uspat Máru jestli se povede, když spal do půl osmý 😕
@gina333 užijte si koupando 😵
@prchalka tak jak bobkujete? Hlavně, že už taky to spaní je o něčem jiném, to hned člověka pozitivně naladí 😉
@katzi to vymysleli páni dobře 😀
@anta koukala jsem, že jsi okres Kladno, taky budu až se nám postaví baráček 😉 🙂

m.r.
2. srp 2010

Ahojky 🙂 ,
tak jsme byli u dr,zuby prý vylučuje 😖 ,že už je Adámek velkej ,aby to měl ze zoubků.Tak nám vzali výtěr,do čtvrtka musíme vydržet na výsledky 😒 .A když ani výtěr nic neukáže tak krevní testy na celikalii. ☹ ☹ ☹ Ale doufám,žeto nic neni,broučínek můj.
sherry28: rostou nám 3 a 4ky.Tak nevím no ,snad to bude vpořádku 😖

ined77
2. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.40 🙂 , usnul na pohovce u žížaláků 😅 (dnes konečně dorazili 😉 ).
jinak noc teda hrozná ☹ ...neustále sebou házel, 2x mě praštil hlavičkou do hlavy 🙄 ..no už jsem fakt i nadávala 😝 .
ráno jsem tak vzpomínala, jak psala sherry, že při 3 marýsek spinkal jako dřevo..no to u nás nehrozí ☹ .
včera navíc 4x kakal...2x ještě konzistence v pohodě, ale pak měl 2 švihulu a ráno ještě v pyžámku zase, až to měl na gaťkách 😅 .tak jsem honem uvařila rýžový vývar s mrkví a uvidíme.zatím ale nekakal 😉 .ale raději dnes dáme mírnou dietku 😉 .
budík v 5.50 😔
ráno jsem trošku poklidila, vyprala a šlo se ven...na poštu a pak na písek, s kámoškou a se sylvinkou 😉 .
odpoledne uvidíme...koupák ještě riskovat nebudu, sice už je maty bez teplotky téměř druhý den, ale zase aby se mi někde nedotento 😀 ...tak asi zalezeme na nějaké stinné hřiště 😅 .
dnes už jsme sami...ta dovča jakoby ani nebyla ☹ ..počasí nevyšlo a ten domek sežral spoustu času, ale zase je to aspoń téměř hotové 😉 .

prchalka 🙂 ...i mně se dělávali takové fleky na pažích ze slunce 😨 , ale to jen když jsem se opalovala hodně.každopádně to bylo pěkně nepříjemné 😒 .
foto jsi měla hodit... 😉 já jsem teď jak ve 24tt..oběd a oplatek
😀 😨 😔

hanca 🙂 ...tak vidím, že je možná lepší když to dítko ještě tolik nemluví 😀 .ale matýnek už začíná..včera vlezli do vchodu..ukázal nahoru a řekl baba (to ho naučil tatínek, že nad námi dupe baba 😝 ).jinak taky okomentuje kde co 😀 .
s tím vajíčkem jsem se nasmála 😀 ...
a děkuji 😎 😀 ...

sherry 🙂 ...zase 😅 ..jsem jako poločuník 😀
no s tou dělohou..já byla celkem překvapená, kde ji až dr. nahmatává 😕 😀
už to poroste 😵
teda ale máš doma dva spáče teda 🙂

gina 🙂 ...děkuji 🙂
užijte si plavčo 🙂 !

anta 🙂 ...i maty diriguje kde kdo může a nesmí sedět apod. 😝 ..tatínka vyhazuje z pohovky, protože tam zrovna potřebuje jezdit s bagrem atd.a to nemá ještě ani 2 roky 😀 ..to se ještě asi dočkáme 😀 .
u nás taky neplatí délka spaní přes den versus delší noční spánek...kolikrát je to spíš naopak 😝 .
teda ale celý den nespat, takový prcek 😨 ...to bych potřebovala mít honzíkovi baterky 😀

katzi 🙂 ...no tak super, aspoň že se pánové postarali 😉 😀 .téda...to jsou manželé k pohledání 😀 .
já bych jela hned 😉 🙂 ..super, že jste si to užily(ženy) 😀

anta
2. srp 2010

Sherry, já jsem původně pražanda, ale s manžou jsme se rozhodli nežít v Praze. Tak vy budete mít baráček? Přeji vám to, je vás taky jak malých blešek, viď? 🙂
m.r. - teda to je mi líto, že vás potkalo něco fujáckýho, tak snad to nebude tak zlý, držím palečky 😉

anta
2. srp 2010

Ined, já bych potřebovala ještě baterky zajíčka duraceláka 🙂 Honzuláka jsem zahodila do postele, panč byl pan příjemný jak kudla v zádech třikrát otočená a teď usnul 😉

katzi
2. srp 2010

Adu už taky chrní, šlo to jako po másle - aby taky ne, když vstávala v těch 5h 😠 Já surfuju po mimibazaru, ale tentokrát ne hadry, ale po inspiraci na bydlení. Tam je krásných věcí 😵

ined: nepochválila jsem ti bříško, těhulko 🙂 Pěkné, už se to kulatí 😵 Máte žížaláky, jéé, tak to tě potom na podzim až bude víc času zase poprosím o vypálení, na dlouhá podzimní odpoledne 🙂 Fajn, že jste ten domeček už nějak částečně vyklidili.

gino: užijte si koupák 😵