• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

7. listopadu 2017 
ahojte, jen v rychlosti
matova : http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pupocnik-okolo-krku/?page=1 - tohle jsem našla, jinak nemám čas hledat, dítko mě tu skáče po klávesnici

Jinak jsem moc ráda, že má aspoň někdo taky takový kapánek živější dítko :grinning: :grinning:

prchalka . bez obav, jsme na tom podobně - je ostuda někam chodit, vítězí nad staršíma - chce se kamarádit, děsně je miluje a oni jak jí viděj, tak zdrhaj..... Jako zatím neubližuje, ale snaží se odtáhnout :grinning: :grinning: :angry: :angry: Někdy úsměvné, někdy na zabití - když vidíš, jak doráží na předškoláka a on visí na mamině :angry:
Hračky si v klidu půjčí, ale ehm..jaksi zapomíná vracet... Chjo...
12. srp 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka no ono je to těžký, oni ty starší vědí, že jsou tohle ještě mrňata a nedovolí si na ně :wink: mají takovej strach(né z nich), ale, že by se jim mohlo něco stát, já to vidím u nás u 4letýho Dády a Lukyho, tohle už jsou děti do školky a oni jsou naučený těm mladším neubližovat :wink:Luky si taky na mladší nedovolí, ale u starších se nenechá :grinning:
12. srp 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
v praxi je to vlastně tak, že ty starší se vlastně nemůžu nijak bránit :sweat_smile: ale určitě jsou i děti, který to neřeší a je jim jedno, kolik je prckům a nabančej jim nebo je nemilosrdně schoděj na zem :grinning: ale ty vychovaný děti doma slýchaj on(a) je ještě malá(ý) nesmíš jim ubližovat atd.
12. srp 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

matova: mne sa Sophi narodila s pupocnikom okolo krku, bola modra ako slivka :unamused: trvalo to par dni kym dostala ruzovu farbu. Neboj, bude to v poriadku. :wink:

prchalka: no Cori je jednoducho akcna baba. :grinning:

U nas noc konecne lepsia, bola hore raz o 1:30, ale potom spala pri mne do rana, takze som dost dolamana. :wink: :astonished: Ona ked sa preberie chce k nam, predtym to vobec nerobila opica jedna, neviem co jej vadi v postielke. :slight_smile: Stve ma, ze ked sa zobudi musim jej dat pit, chcem ju odnaucit ale zatial nemam nato navod. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: Dnes poo chceme na chalupu, este dnes hlasia krasne slniecko, :dizzy_face: od zajtra by malo zase prsat. :angry:

12. srp 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 už jdu zapnout pračku :wink: :slight_smile:
12. srp 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 : aj ja, akurat MM vyzlieka postelne pradlo.

Este som sa chcela pochvalit ako uz Sophi krasne rozprava, vsetko uz vie povedat, :slight_smile: :slight_smile: vie ako sa volame po mene, uz sklada aj kratke vety ako dedo pije pivo, babi vaji obed, Nati kjesli, Tatko kosi a podobne. :grinning: No je to strasne zlate, cely den sa jej nezatvoria usta. Len ten nocnik nehrozi, absolutne jej nevadi ked je pokadena, dokonca je urazena ked ju idem prebalit. :frowning2:
12. srp 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM spravil menovku pre Sophi :grinning: :grinning:
12. srp 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 :grinning: a přitom vypadá tak nevinně spíš jak andílek :wink:
12. srp 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gina333 Blonďatý čertík - ty oči má nádherný :slight_smile:
Tak mrknu chvilku na net a půjdu nás připravovat, snad tam dojedem, vedro bude a navíc usměrňovat čorí bez kočáru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Spíme, ještě nebylo ani 11h, za prvý únava, za dráhý jsem ráda, že šla spát co nejdřív. Ještě předtím hodila bobeše a u toho jí i protekla plínka, takže ještě před obědem a po vyklízení myčky jsem měla co dělat.
Tak zatím... :wink:
12. srp 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak včerejší a dnešní noc zase děs. dneska o něco lepší, byl vzhůru 2x , byla jsem tam pokaždé asi 10minut, včera do půl 1 byl u něho MM asi 3x co jsme šli spát ve 23h, já tam od půl 1 do půl 2 seděla a čekala až usne, vždycky vypadal,že spí, sotva jsem se potichu zvedla,tak okamžitě mama a pláč, tak znova sednout a čekat a tak to trvalo hodinu. Oba dny budík v 5.30 :frowning2: .

Jinak včera přes den - dopo přijel můj spolužák ze základky s dcerkou 4roky, tak jsme šli do hospody taky kousek od nás s děckama na písek, no dali jsme si jasně i pivo - já jedno, on 3 :slight_smile:. ve 2 odjížděli domů, Štěpi usnul v kočárku,spal hodinu. ale probudil se s úsměvem,tak dobré. Odpo už jsme byli venku u nás na dvoře. Večer jak usnul,tak jsme si šli s Lukinem rozdělat gril a ugrilovat pstruhy :slight_smile:

dneska ráno jsem šla se Štěpim k zubařce, no zuby neukázal ani za nic, tak se podívala jen na moje, trošku sjela zubní kámen a dobre. Říkala jsem jí,že má Štěpi 16 zubů,, že čekáme na pětky. tak říkala, že je to šikovné, no a jestli třeba nevidím,když se mu dívám do pusy jestli se mu nekazí. No asi nekazí. Dostal obrázek i za to že nic neukázal :grinning:, ale hlavně, že neřval.
Pak jsme ještě dopo šli na procházku i s kamarádkou, na cestě spáteční cestě spadl, odřel si koleno,tak ryk(už byl i protivný, ospalý, bylo 10h) celou skoro cestu domů. 5 minut od baráku usnul(10.30), doma ho vytahuju z kočáru, se samozřejmě probral,dala jsem do postele,že si lehnu s ním, no tak se 40 minut povaloval, že spát nebude, tak vylezl, udělala jsem mu mlíko, šupla před chvílí do postýlky a snad už spí. :slight_smile:

dneska je pařák, to půjdem ven až tak kolem 4. poklidíme kralíky, zas bude na chvíli o zábavu postaráno a pak se uvidí.

tak zatím ahojte, jsem unavená, jdu rychle uvařit koprovku a lehnout :pensive:
12. srp 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
tak jak byl včera super den až do večera, tak dnešek s nocí stojí totálně za prd :confounded: .
noc hrozná..o půlnoci se matýnek pročůral a pak se převaloval a házel sebou až do rána..2x sletěl s postele :pensive: .
naštěstí se pokaždé jen lekl :sweat_smile: ...a pak má mít člověk dobrou náladu a chuť a taky hlavně sílu na všechno to pištění a ječení :confounded: ...od rána tu papulku nezavřel :angry: ...mám hlavu jak pytel od banánů :rolling_eyes: ..ještě že už spinká :grinning: ..od 11.50 :wink: .
dnes už kakal krásně , tak jsem zkusila udělat na obídek pangase na zelenině s bramborem a uvidíme.vše to bylo jen podušené s minikapkou olivového oleje :wink: .
no, jinak asi nic...přemýšlal jsem nad koupákem, ale začaly se zase honit mraky, takže odpol asi opět hřiště...klasika :sweat_smile: .
jdu vás dočíst ať si spravím náladu :slight_smile: a taky pro něco sladkého :wink: :pensive: .
12. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, u nás sa spí od 11:30, noc fajn, vsávali sme o7h, vonku je hrozne dusno a ja som mala zas blbý tlak- ten spodný len 51 :rolling_eyes:, a pulz 98, v tehotenstv býva vraj vyšší tak neviem, vždy ho mám okolo 100 :stuck_out_tongue_closed_eyes:,cítim žer vonku ani stáť nevládzem :grinning:.
gina: no teda, chúďa sofi, ja sa bojím aby to nepostihlo nejak mozog- nedokrvením....a vedela si to aj pred pôrodom či nie? Fotka- teda Sofinka- krásna :dizzy_face: Čo sa kakačiek týka sme na tom rovnako, ani prebaliť :rolling_eyes: ....ale ste aspoň popredu v rozpávaní :wink: . A recept na to nemliečkovanie vnoci aj mne by sa zišiel, ja už mu len cez deň dohováram, nech pije čo najviac, že vnoci sa budia na mlieko už len bábätká... :grinning:. Blbé kombinácie má teraz v obľube- doma kakao, potom keď sme von zbadá v záfrade jablká a trhá sa za nimi... :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Radšej by som mu dopriala len tie jablká :grinning:
hanza: dík za link :wink:, včera som to tiež našla, len už som to nestihla čítať... :wink:

ined: chú´datko, kedy ti už dá Maty vnoci pokoj? :astonished: , snáňď kým tie špičky trojek povyrazia vyššie bude už lepšie, určite bude :wink:

prchalka: :grinning: :grinning: :grinning: , A čorí chcela toho chlapca vystískať- od radosti?
sherry: snᡡd ten režim u vás bude tak ako to plánuješ nastaviť :wink:
lehna: minule vravím mm cez telefón, dones mi dačo dobré na pitie, potrebujem sa už fakt ožrať asi :grinning: , no, doniesol mi nejaké acidoochutené mlieko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
12. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi se ani moc rozepisovat nebudu, protože jdou tady barákem nějaké mega rány :angry: ..fakt jak u blbých :angry: .

co se týče toho pohlaví mimíska :dizzy_face: ...tak teda..ale je to jen na 70%..takže nic jistého :wink: ...ale prý asi holčička :grinning: .
ale zjistila jsem, že je mi to tak nějak jedno :grinning: ...kdybych mohla mít přání, tak samozřejmě krom zdraví bych byla raději kdyby mimísek hlavně netrpěl na prdíky :wink: :grinning: .
no a jinak uvidíme v tom 20tt :wink:

hanca :slight_smile: ..hezké botky :slight_smile: .ani já bych holčičku nějak přehnaně do růžové neoblékala...zkrátka jen tak, aby bylo poznat, že to holka je :wink: .a později už by si stejně řekla sama :wink: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

matova :slight_smile: ...další ko mám 19.8...příští čtvrtek :slight_smile: .a myslím že mi dr. bude dělat utz jako zatím pokaždé :wink: .
úplně mám strach do té témy nakuknout :fearful: ...jak se modlit moc neumím, tak za vás to zkusím ať vydržíte v pořádku co nejdéle a nic zlého se nestane..to ani nesmí :wink: :dizzy_face: .
co se týče těch léků...já brala minule na krvácení ascorutin a tam je psáno, že se v těhu taky nesmí..oni se jen tak sichrují :unamused: ...tvrdil dr., protože samozřejmě není u všech léků potvrzen či vyvrácen nějaký negativní účinek :frowning2: ...
hlavně se moc opatruj a kdyby se ti třeba jen minimálně něco nezdálo, neváhej a jeď do nemocnice!!!

lehna :slight_smile: ...šikulka je štěpánek že neplakal :slight_smile: .
ty noci..no snad se to zase spraví :wink: .

gina :slight_smile: ....krásná fotečka sophi..očička má fakt nádherné :dizzy_face:

sherry :slight_smile: ...tož už jsem tu božskou kápla :grinning: ...takže by to vycházelo, jen aby jí ještě nenarostl pindík :wink: :grinning: ...asi lucince teda :dizzy_face: , ale jak říkám....moc mi na tom nezáleží, hlavně si přeju ať je vše v pořádku :dizzy_face: .
včera se narodila kamarádce neteřka...nelinka :dizzy_face: ..dnes mi posílala její fotku...no krása :dizzy_face:

prchalka :slight_smile: ...jj, to i matýnka sylvinka pořád někam tahá a pod. :grinning: a jemu se to jasně nelíbí, tak už se holek straní z principu :grinning: ...ona je takový generál :grinning:
12. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ined :slight_smile: : ďakujeme :slight_smile: , jeeeej, asi dievčatko :dizzy_face: veru, hlavne nech všetko dobre dopadne a dieťatko bude zdravé, to je predsa najdôležitejšie :wink:
ja letím k malému než sa preberiie lebo sused za našim domom niečo majstruje a mám pocit že rovno na našej zadnej stene :confused: :angry: :rolling_eyes: :astonished: pááááááá
12. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matova :slight_smile: ...jejda, to máš ten tlak ale opravdu nízký :confused: ...kafčo by ti nepomohlo?potřebuješ víc odpočívat do toho tyhle stresy..to nikomu nepřidá :frowning2: .
maty..no snad ano :unamused: ...ty špičenky nahoře jsou opravdu ještě maličké..a jak on je protivný...fakt kvůli všemu hned piští a ječí a mně jde z něho hlava kolem :rolling_eyes: ...už se někdy fakt držím abych mu jednu nevlepila :pensive: .ale po zadku jak nedostal minulé tři dny myslím ani jednou, tak dnes už 2x :confounded: ...mlátí to s ním hlava nehlava :frowning2: .
jéje..něco dobrého na pití by se mi taky zhodilo :grinning: ...mám tam dobrou vodu a těhu čaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
jdu nakuknout na to téma :fearful: .
12. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už spí :wink:
@ined77 tak že by přeci jenom to vyšlo? :dizzy_face: No já se radovat ještě nebudu :slight_smile: ale když to je u tebe na 70% tak to není zrovna málo :slight_smile: ale jasný, splést se můžou :wink:

včera měl Mára u krku takový dva čerevný flíčky, nějak jsem tomu nepřikládala velký význam :confused: ale dneska, když se vzbudil tak tam má puchýřky, jeden vedle druhýho jako by se spálil :fearful: :confused: má to v záhybu na pravý straně krku a ještě jsem koukala, že se mu to začná dělat kolem pravého zápěstí v proužku :sweat_smile: tak jako nechápu, ale skočím s tím zítra k dr.vypadá to hrozivě a asi ho to docela i bolí, když mu to chci namazat, tak zasyčí :frowning2: no vůbec nevím, kde se mu to tam vzalo a ještě na takovým blbým místě :confused:
12. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem do témy koukala a je to v pořádku, spousta žen tak porodila a hlavně do 33tt se mimi furt otáčí :wink:
12. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lehna : aj ja sa uz musim ke tej zubarke odhodlat, i ked viem, ze Sophi tam bude revat ako tur, ale aspon bude mat otvorene usta. :wink:

@matova : nevedela som o rej pupocnej snure, nikto my nic nepovedal, len ked my ju doniesli a bola ocividne modra my to povedali. :astonished: A k tomu pitiu, ja jej v noci davam len taku vodovu zbrndu, je tam malo mlieka a ona to aj tak pije o dusu, caj ani nechcem skusat, ze vraj to piju este viac. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jeme tiez piate cez deviate, caj, jablko, nato hrozno, zase pit, ale je to ok, nemava hnacky. :slight_smile: :wink:

@ined77 :takze asi dievcatko, krasa. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Sophi spinka, idem chytro zjest obed, co to pupratat, zatial je slniecko tak poo ideme na tu chalupu. V tej dedinke ma je aj Nati v tabore tak ju pojdeme pozriet. Strasne my chyba ta moja cacorka aspon ju dobre vystiskam. :slight_smile:
12. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týká tlaku, tak dva dny po porodu, jsem sebou v porodnici flákla :sweat_smile: taky jsem ho měla nízkej :confused: já jsem už tři noci před porodem nespala, Lukyho bralo ucho, takže to byl děs, pak zabíračka porod a na to hned kojení a starání se o prcka, takže výsledek=kolaps :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jen na chvilku, seběhly se ke mně snad všichnii doktoři a jak jsem se probrala, tak mi měřili tlak, otvírali okna(ten vzduch tam v prosinci taky nic moc, nevětráno, přetopeno kvůli mimčům)no těšla jsem se domů, taky mě pustili o den dřív :wink:
12. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sherry28 :slight_smile: ...jejda, to je teda zážitek :confused: ...no jo únava se prostě nedá ničím zamaskovat ani přebít :frowning2: .
ale ten tlak matove je teda hrozný :fearful: ...já mívala v těhu taky nízký tlak, ale takle nízký snad ne...naopak po porodu jsem ho zase měla douho zvýšený a řekla bych, že mi ty problémy s tlakem celkem zůstaly...u dr. jsem s tím ale nebyla, nebylo kdy :sweat_smile: ...mám ji daleko :sweat_smile: .
teď zase mám mírně nižší, ale nic tragického...jasně..pořád lepší než vysoký, to je pak problém :frowning2: .
ty jo, co to může marýsek mít? :confused:

gina :slight_smile: ..uvidíme :wink: :dizzy_face: ...

matova :slight_smile: ...a moc děkujíííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: (jsem zapomněla poděkovat :astonished: :pensive: )
12. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinky, tak dneska 2. den nespíme, je to na nás sakra vidět, ale spát ne! Achjo, nějak mi to štve, protože v noci spím blbě a jsem unavená a hároš se do toho rozhodne, že nebude spát :frowning2:
12. srp 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 no napadly mě potničky(ty se objevují puchýřkovitě v poslední fázi) :unamused: nic jiného mě nenapadá :wink: zítra s ním ráno skočíma uvidíme, ať mi vyloučí něco jiného a něco na to dá :wink:

tak jsme s Lukym rozbalovaly věci do školy :slight_smile: je toho hodně a měl z toho radost ještě to večer podepíšeme a dáme do tašky :wink: Mára totžiž spal jen hodinu a jeho asistenci u toho nepotřebujeme :grinning:
12. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás spánek 3h..vědět to, tak si jdu lehnout s ním :sweat_smile: .

@sherry28 :slight_smile: ..jasně, budete chytřejší :wink: .držím palečky ať to jsou jen ty potničky :wink: .
a luky se těší do školy? :slight_smile:

já se už rozloučím..jsme po sváči, dám vařit polévku na večeři a půjdeme tak za hodinku ven..je tu pařák :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..teda vůbec se mi tam nechce, ale co nadělám že :sweat_smile:
všem krásný zbytek dne a super noc :slight_smile: ,pááááááááá

@anta :slight_smile: ...to je teda peklo :frowning2: ..třeba je to jen nějaká vyjímka :fearful:
držte se :slight_smile:
12. srp 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 teď je ve fázi, že těší :wink:
12. srp 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my odcházíme směr zahrádka, tak všem pěkný den :wink:
12. srp 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vydrželi jsme všichni, dítě naštěstí věnovalo pozornost tatínkovi, tak jsem měla vcelku volňáska, tak zaplaťpánbůh :grinning: :grinning: . MM měl dovču teď 14 dní a dítě na mě bylo neustále nalepené jako naschvál, no jsem z něho snad utahaná víc než když jsem tady s ním sama :wink: :wink:
12. srp 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : hlavne, ze ste to zvaldli do vecera v zdravi. :slight_smile: :wink:

@sherry28 : neviemz coho tie vyryzky mozu byt, :unamused: ael ze by sa tak opalil, ved take ostre slnko hadam nemate. :astonished:

Sophi spala na obed iba 1:20, ale jej to bohato staci, ved je neunavna za troch. :slight_smile: Boli sme na chalupe, sli sme aj za Nati, maju pekne byvanie, aj im dobre varia ale tesi sa domov. :dizzy_face: V sobotu vecer je opekanie aj s rodicmi, dufam, ze vyjde pocasie bola by som velmi rada. Za chvilu idem ulozit Sophi, MM my napalil noveho Sherlocka Holmesa, konecne si pozriem dobry film. Jaj, a robi my veceru. :grinning: :dizzy_face:
12. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : hlavne, ze ste to zvaldli do vecera v zdravi. :slight_smile: :wink:

@sherry28 : neviemz coho tie vyryzky mozu byt, :unamused: ale ze by sa tak opalil, ved take ostre slnko hadam nemate. :astonished:

Sophi spala na obed iba 1:20, ale jej to bohato staci, ved je neunavna za troch. :slight_smile: Boli sme na chalupe, sli sme aj za Nati, maju pekne byvanie, aj im dobre varia ale tesi sa domov. :dizzy_face: V sobotu vecer je opekanie aj s rodicmi, dufam, ze vyjde pocasie bola by som velmi rada. Za chvilu idem ulozit Sophi, MM my napalil noveho Sherlocka Holmesa, konecne si pozriem dobry film. Jaj, a robi my veceru. :grinning: :dizzy_face:
12. srp 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry, ale odoslalo sa my 2x, ani neviem preco :astonished: :astonished:
12. srp 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hlásím se z výletu, bylo to fajn. Nejdřív jsem si myslela, že busík odsud ve 13.11 nestihnem, usnula totiž napodruhé a pak když se probrala za půl hodinky a vyplivla dudel, tak už jsem věděla, že končíme a když jsem jí řekla o busíku, vyskočila jak srnka, že jedem :grinning: Přesedání taky dobrý, půl hodinku čekání jsme vyplnily nákupem jídla, tak byla docela hodná a vydržela.
Jen Milánek měl trochu víc dneska záchvaty tak nějak sám od sebe, ale bylo to stejně fajn. Vyběhali se, od oběda moc kloudně nejedla, vrátili jsme se na koupání a od 20h spí :wink:

@ined77 A co nějaká další jména do placu, nebudou?? :confused:

@matova No teda, 51 jsem neměla ani já :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale puls i před těhu běžně ke 100 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@sherry28 Ty pupínky zní hrozně, to jsem zvědavá, co to bude :confounded: Potníčky by mě snad ani nenapadly v tomhle případě, ale v dětských pupínkách se fakt nevyznám.. :confounded:

@gina333 Sofi pije i žbrundu, ta to mlíčko jen tak nedá :sweat_smile: Zato já jsem dneska přidala odměrku, když toho moc nepojedla, takže po dlouhé době vypila 120tku vody plus mlíko

@anta Taky to znám, někdy je to horší, když je nás víc, než když jsme samy! Škoda, že ti nespí aspoň hodinku, bodlo by mu to, to je šmudla :confounded:

Tak všem dobrou, já jsem taky už k.o.
12. srp 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek