Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
12. srp 2010

ahojte, jen v rychlosti
matova : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pupocnik... - tohle jsem našla, jinak nemám čas hledat, dítko mě tu skáče po klávesnici

Jinak jsem moc ráda, že má aspoň někdo taky takový kapánek živější dítko 😀 😀

prchalka . bez obav, jsme na tom podobně - je ostuda někam chodit, vítězí nad staršíma - chce se kamarádit, děsně je miluje a oni jak jí viděj, tak zdrhaj..... Jako zatím neubližuje, ale snaží se odtáhnout 😀 😀 😠 😠 Někdy úsměvné, někdy na zabití - když vidíš, jak doráží na předškoláka a on visí na mamině 😠
Hračky si v klidu půjčí, ale ehm..jaksi zapomíná vracet... Chjo...

sherry28
12. srp 2010

@prchalka no ono je to těžký, oni ty starší vědí, že jsou tohle ještě mrňata a nedovolí si na ně 😉 mají takovej strach(né z nich), ale, že by se jim mohlo něco stát, já to vidím u nás u 4letýho Dády a Lukyho, tohle už jsou děti do školky a oni jsou naučený těm mladším neubližovat 😉Luky si taky na mladší nedovolí, ale u starších se nenechá 😀

sherry28
12. srp 2010

v praxi je to vlastně tak, že ty starší se vlastně nemůžu nijak bránit 😅 ale určitě jsou i děti, který to neřeší a je jim jedno, kolik je prckům a nabančej jim nebo je nemilosrdně schoděj na zem 😀 ale ty vychovaný děti doma slýchaj on(a) je ještě malá(ý) nesmíš jim ubližovat atd.

gina333
12. srp 2010

dobre rano 🙂

matova: mne sa Sophi narodila s pupocnikom okolo krku, bola modra ako slivka 😒 trvalo to par dni kym dostala ruzovu farbu. Neboj, bude to v poriadku. 😉

prchalka: no Cori je jednoducho akcna baba. 😀

U nas noc konecne lepsia, bola hore raz o 1:30, ale potom spala pri mne do rana, takze som dost dolamana. 😉 😲 Ona ked sa preberie chce k nam, predtym to vobec nerobila opica jedna, neviem co jej vadi v postielke. 🙂 Stve ma, ze ked sa zobudi musim jej dat pit, chcem ju odnaucit ale zatial nemam nato navod. 😝 😠 Dnes poo chceme na chalupu, este dnes hlasia krasne slniecko, 😵 od zajtra by malo zase prsat. 😠

sherry28
12. srp 2010

@gina333 už jdu zapnout pračku 😉 🙂

gina333
12. srp 2010

@sherry28 : aj ja, akurat MM vyzlieka postelne pradlo.

Este som sa chcela pochvalit ako uz Sophi krasne rozprava, vsetko uz vie povedat, 🙂 🙂 vie ako sa volame po mene, uz sklada aj kratke vety ako dedo pije pivo, babi vaji obed, Nati kjesli, Tatko kosi a podobne. 😀 No je to strasne zlate, cely den sa jej nezatvoria usta. Len ten nocnik nehrozi, absolutne jej nevadi ked je pokadena, dokonca je urazena ked ju idem prebalit. ☹

gina333
12. srp 2010

MM spravil menovku pre Sophi 😀 😀

sherry28
12. srp 2010

@gina333 😀 a přitom vypadá tak nevinně spíš jak andílek 😉

prchalka
autor
12. srp 2010

@gina333 Blonďatý čertík - ty oči má nádherný 🙂
Tak mrknu chvilku na net a půjdu nás připravovat, snad tam dojedem, vedro bude a navíc usměrňovat čorí bez kočáru 😝 😝
Spíme, ještě nebylo ani 11h, za prvý únava, za dráhý jsem ráda, že šla spát co nejdřív. Ještě předtím hodila bobeše a u toho jí i protekla plínka, takže ještě před obědem a po vyklízení myčky jsem měla co dělat.
Tak zatím... 😉

lehna
12. srp 2010

ahojky,

tak včerejší a dnešní noc zase děs. dneska o něco lepší, byl vzhůru 2x , byla jsem tam pokaždé asi 10minut, včera do půl 1 byl u něho MM asi 3x co jsme šli spát ve 23h, já tam od půl 1 do půl 2 seděla a čekala až usne, vždycky vypadal,že spí, sotva jsem se potichu zvedla,tak okamžitě mama a pláč, tak znova sednout a čekat a tak to trvalo hodinu. Oba dny budík v 5.30 ☹ .

Jinak včera přes den - dopo přijel můj spolužák ze základky s dcerkou 4roky, tak jsme šli do hospody taky kousek od nás s děckama na písek, no dali jsme si jasně i pivo - já jedno, on 3 🙂. ve 2 odjížděli domů, Štěpi usnul v kočárku,spal hodinu. ale probudil se s úsměvem,tak dobré. Odpo už jsme byli venku u nás na dvoře. Večer jak usnul,tak jsme si šli s Lukinem rozdělat gril a ugrilovat pstruhy 🙂

dneska ráno jsem šla se Štěpim k zubařce, no zuby neukázal ani za nic, tak se podívala jen na moje, trošku sjela zubní kámen a dobre. Říkala jsem jí,že má Štěpi 16 zubů,, že čekáme na pětky. tak říkala, že je to šikovné, no a jestli třeba nevidím,když se mu dívám do pusy jestli se mu nekazí. No asi nekazí. Dostal obrázek i za to že nic neukázal 😀, ale hlavně, že neřval.
Pak jsme ještě dopo šli na procházku i s kamarádkou, na cestě spáteční cestě spadl, odřel si koleno,tak ryk(už byl i protivný, ospalý, bylo 10h) celou skoro cestu domů. 5 minut od baráku usnul(10.30), doma ho vytahuju z kočáru, se samozřejmě probral,dala jsem do postele,že si lehnu s ním, no tak se 40 minut povaloval, že spát nebude, tak vylezl, udělala jsem mu mlíko, šupla před chvílí do postýlky a snad už spí. 🙂

dneska je pařák, to půjdem ven až tak kolem 4. poklidíme kralíky, zas bude na chvíli o zábavu postaráno a pak se uvidí.

tak zatím ahojte, jsem unavená, jdu rychle uvařit koprovku a lehnout 😔

ined77
12. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak jak byl včera super den až do večera, tak dnešek s nocí stojí totálně za prd 😖 .
noc hrozná..o půlnoci se matýnek pročůral a pak se převaloval a házel sebou až do rána..2x sletěl s postele 😔 .
naštěstí se pokaždé jen lekl 😅 ...a pak má mít člověk dobrou náladu a chuť a taky hlavně sílu na všechno to pištění a ječení 😖 ...od rána tu papulku nezavřel 😠 ...mám hlavu jak pytel od banánů 🙄 ..ještě že už spinká 😀 ..od 11.50 😉 .
dnes už kakal krásně , tak jsem zkusila udělat na obídek pangase na zelenině s bramborem a uvidíme.vše to bylo jen podušené s minikapkou olivového oleje 😉 .
no, jinak asi nic...přemýšlal jsem nad koupákem, ale začaly se zase honit mraky, takže odpol asi opět hřiště...klasika 😅 .
jdu vás dočíst ať si spravím náladu 🙂 a taky pro něco sladkého 😉 😔 .

matova
12. srp 2010

ahojte, u nás sa spí od 11:30, noc fajn, vsávali sme o7h, vonku je hrozne dusno a ja som mala zas blbý tlak- ten spodný len 51 🙄, a pulz 98, v tehotenstv býva vraj vyšší tak neviem, vždy ho mám okolo 100 😝,cítim žer vonku ani stáť nevládzem 😀.
gina: no teda, chúďa sofi, ja sa bojím aby to nepostihlo nejak mozog- nedokrvením....a vedela si to aj pred pôrodom či nie? Fotka- teda Sofinka- krásna 😵 Čo sa kakačiek týka sme na tom rovnako, ani prebaliť 🙄 ....ale ste aspoň popredu v rozpávaní 😉 . A recept na to nemliečkovanie vnoci aj mne by sa zišiel, ja už mu len cez deň dohováram, nech pije čo najviac, že vnoci sa budia na mlieko už len bábätká... 😀. Blbé kombinácie má teraz v obľube- doma kakao, potom keď sme von zbadá v záfrade jablká a trhá sa za nimi... 😝. Radšej by som mu dopriala len tie jablká 😀
hanza: dík za link 😉, včera som to tiež našla, len už som to nestihla čítať... 😉

ined: chú´datko, kedy ti už dá Maty vnoci pokoj? 😲 , snáňď kým tie špičky trojek povyrazia vyššie bude už lepšie, určite bude 😉

prchalka: 😀 😀 😀 , A čorí chcela toho chlapca vystískať- od radosti?
sherry: snᡡd ten režim u vás bude tak ako to plánuješ nastaviť 😉
lehna: minule vravím mm cez telefón, dones mi dačo dobré na pitie, potrebujem sa už fakt ožrať asi 😀 , no, doniesol mi nejaké acidoochutené mlieko 😝 😀

ined77
12. srp 2010

asi se ani moc rozepisovat nebudu, protože jdou tady barákem nějaké mega rány 😠 ..fakt jak u blbých 😠 .

co se týče toho pohlaví mimíska 😵 ...tak teda..ale je to jen na 70%..takže nic jistého 😉 ...ale prý asi holčička 😀 .
ale zjistila jsem, že je mi to tak nějak jedno 😀 ...kdybych mohla mít přání, tak samozřejmě krom zdraví bych byla raději kdyby mimísek hlavně netrpěl na prdíky 😉 😀 .
no a jinak uvidíme v tom 20tt 😉

hanca 🙂 ..hezké botky 🙂 .ani já bych holčičku nějak přehnaně do růžové neoblékala...zkrátka jen tak, aby bylo poznat, že to holka je 😉 .a později už by si stejně řekla sama 😉 😀 😝

matova 🙂 ...další ko mám 19.8...příští čtvrtek 🙂 .a myslím že mi dr. bude dělat utz jako zatím pokaždé 😉 .
úplně mám strach do té témy nakuknout 😨 ...jak se modlit moc neumím, tak za vás to zkusím ať vydržíte v pořádku co nejdéle a nic zlého se nestane..to ani nesmí 😉 😵 .
co se týče těch léků...já brala minule na krvácení ascorutin a tam je psáno, že se v těhu taky nesmí..oni se jen tak sichrují 😒 ...tvrdil dr., protože samozřejmě není u všech léků potvrzen či vyvrácen nějaký negativní účinek ☹ ...
hlavně se moc opatruj a kdyby se ti třeba jen minimálně něco nezdálo, neváhej a jeď do nemocnice!!!

lehna 🙂 ...šikulka je štěpánek že neplakal 🙂 .
ty noci..no snad se to zase spraví 😉 .

gina 🙂 ....krásná fotečka sophi..očička má fakt nádherné 😵

sherry 🙂 ...tož už jsem tu božskou kápla 😀 ...takže by to vycházelo, jen aby jí ještě nenarostl pindík 😉 😀 ...asi lucince teda 😵 , ale jak říkám....moc mi na tom nezáleží, hlavně si přeju ať je vše v pořádku 😵 .
včera se narodila kamarádce neteřka...nelinka 😵 ..dnes mi posílala její fotku...no krása 😵

prchalka 🙂 ...jj, to i matýnka sylvinka pořád někam tahá a pod. 😀 a jemu se to jasně nelíbí, tak už se holek straní z principu 😀 ...ona je takový generál 😀

matova
12. srp 2010

ined 🙂 : ďakujeme 🙂 , jeeeej, asi dievčatko 😵 veru, hlavne nech všetko dobre dopadne a dieťatko bude zdravé, to je predsa najdôležitejšie 😉
ja letím k malému než sa preberiie lebo sused za našim domom niečo majstruje a mám pocit že rovno na našej zadnej stene 😕 😠 🙄 😲 pááááááá

ined77
12. srp 2010

@matova 🙂 ...jejda, to máš ten tlak ale opravdu nízký 😕 ...kafčo by ti nepomohlo?potřebuješ víc odpočívat do toho tyhle stresy..to nikomu nepřidá ☹ .
maty..no snad ano 😒 ...ty špičenky nahoře jsou opravdu ještě maličké..a jak on je protivný...fakt kvůli všemu hned piští a ječí a mně jde z něho hlava kolem 🙄 ...už se někdy fakt držím abych mu jednu nevlepila 😔 .ale po zadku jak nedostal minulé tři dny myslím ani jednou, tak dnes už 2x 😖 ...mlátí to s ním hlava nehlava ☹ .
jéje..něco dobrého na pití by se mi taky zhodilo 😀 ...mám tam dobrou vodu a těhu čaj 😝 😀 .
jdu nakuknout na to téma 😨 .

sherry28
12. srp 2010

tak už spí 😉
@ined77 tak že by přeci jenom to vyšlo? 😵 No já se radovat ještě nebudu 🙂 ale když to je u tebe na 70% tak to není zrovna málo 🙂 ale jasný, splést se můžou 😉

včera měl Mára u krku takový dva čerevný flíčky, nějak jsem tomu nepřikládala velký význam 😕 ale dneska, když se vzbudil tak tam má puchýřky, jeden vedle druhýho jako by se spálil 😨 😕 má to v záhybu na pravý straně krku a ještě jsem koukala, že se mu to začná dělat kolem pravého zápěstí v proužku 😅 tak jako nechápu, ale skočím s tím zítra k dr.vypadá to hrozivě a asi ho to docela i bolí, když mu to chci namazat, tak zasyčí ☹ no vůbec nevím, kde se mu to tam vzalo a ještě na takovým blbým místě 😕

sherry28
12. srp 2010

já jsem do témy koukala a je to v pořádku, spousta žen tak porodila a hlavně do 33tt se mimi furt otáčí 😉

gina333
12. srp 2010

@lehna : aj ja sa uz musim ke tej zubarke odhodlat, i ked viem, ze Sophi tam bude revat ako tur, ale aspon bude mat otvorene usta. 😉

@matova : nevedela som o rej pupocnej snure, nikto my nic nepovedal, len ked my ju doniesli a bola ocividne modra my to povedali. 😲 A k tomu pitiu, ja jej v noci davam len taku vodovu zbrndu, je tam malo mlieka a ona to aj tak pije o dusu, caj ani nechcem skusat, ze vraj to piju este viac. 😝 A jeme tiez piate cez deviate, caj, jablko, nato hrozno, zase pit, ale je to ok, nemava hnacky. 🙂 😉

@ined77 :takze asi dievcatko, krasa. 😵 😵 😵

Sophi spinka, idem chytro zjest obed, co to pupratat, zatial je slniecko tak poo ideme na tu chalupu. V tej dedinke ma je aj Nati v tabore tak ju pojdeme pozriet. Strasne my chyba ta moja cacorka aspon ju dobre vystiskam. 🙂

sherry28
12. srp 2010

co se týká tlaku, tak dva dny po porodu, jsem sebou v porodnici flákla 😅 taky jsem ho měla nízkej 😕 já jsem už tři noci před porodem nespala, Lukyho bralo ucho, takže to byl děs, pak zabíračka porod a na to hned kojení a starání se o prcka, takže výsledek=kolaps 😝 ale jen na chvilku, seběhly se ke mně snad všichnii doktoři a jak jsem se probrala, tak mi měřili tlak, otvírali okna(ten vzduch tam v prosinci taky nic moc, nevětráno, přetopeno kvůli mimčům)no těšla jsem se domů, taky mě pustili o den dřív 😉

ined77
12. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jejda, to je teda zážitek 😕 ...no jo únava se prostě nedá ničím zamaskovat ani přebít ☹ .
ale ten tlak matove je teda hrozný 😨 ...já mívala v těhu taky nízký tlak, ale takle nízký snad ne...naopak po porodu jsem ho zase měla douho zvýšený a řekla bych, že mi ty problémy s tlakem celkem zůstaly...u dr. jsem s tím ale nebyla, nebylo kdy 😅 ...mám ji daleko 😅 .
teď zase mám mírně nižší, ale nic tragického...jasně..pořád lepší než vysoký, to je pak problém ☹ .
ty jo, co to může marýsek mít? 😕

gina 🙂 ..uvidíme 😉 😵 ...

matova 🙂 ...a moc děkujíííí 😵 😵 😵 (jsem zapomněla poděkovat 😲 😔 )

anta
12. srp 2010

Ahoj holčinky, tak dneska 2. den nespíme, je to na nás sakra vidět, ale spát ne! Achjo, nějak mi to štve, protože v noci spím blbě a jsem unavená a hároš se do toho rozhodne, že nebude spát ☹

sherry28
12. srp 2010

@ined77 no napadly mě potničky(ty se objevují puchýřkovitě v poslední fázi) 😒 nic jiného mě nenapadá 😉 zítra s ním ráno skočíma uvidíme, ať mi vyloučí něco jiného a něco na to dá 😉

tak jsme s Lukym rozbalovaly věci do školy 🙂 je toho hodně a měl z toho radost ještě to večer podepíšeme a dáme do tašky 😉 Mára totžiž spal jen hodinu a jeho asistenci u toho nepotřebujeme 😀

ined77
12. srp 2010

u nás spánek 3h..vědět to, tak si jdu lehnout s ním 😅 .

@sherry28 🙂 ..jasně, budete chytřejší 😉 .držím palečky ať to jsou jen ty potničky 😉 .
a luky se těší do školy? 🙂

já se už rozloučím..jsme po sváči, dám vařit polévku na večeři a půjdeme tak za hodinku ven..je tu pařák 😝 ..teda vůbec se mi tam nechce, ale co nadělám že 😅
všem krásný zbytek dne a super noc 🙂 ,pááááááááá

@anta 🙂 ...to je teda peklo ☹ ..třeba je to jen nějaká vyjímka 😨
držte se 🙂

sherry28
12. srp 2010

@ined77 teď je ve fázi, že těší 😉

sherry28
12. srp 2010

a my odcházíme směr zahrádka, tak všem pěkný den 😉

anta
12. srp 2010

No vydrželi jsme všichni, dítě naštěstí věnovalo pozornost tatínkovi, tak jsem měla vcelku volňáska, tak zaplaťpánbůh 😀 😀 . MM měl dovču teď 14 dní a dítě na mě bylo neustále nalepené jako naschvál, no jsem z něho snad utahaná víc než když jsem tady s ním sama 😉 😉

gina333
12. srp 2010

@anta : hlavne, ze ste to zvaldli do vecera v zdravi. 🙂 😉

@sherry28 : neviemz coho tie vyryzky mozu byt, 😒 ael ze by sa tak opalil, ved take ostre slnko hadam nemate. 😲

Sophi spala na obed iba 1:20, ale jej to bohato staci, ved je neunavna za troch. 🙂 Boli sme na chalupe, sli sme aj za Nati, maju pekne byvanie, aj im dobre varia ale tesi sa domov. 😵 V sobotu vecer je opekanie aj s rodicmi, dufam, ze vyjde pocasie bola by som velmi rada. Za chvilu idem ulozit Sophi, MM my napalil noveho Sherlocka Holmesa, konecne si pozriem dobry film. Jaj, a robi my veceru. 😀 😵

gina333
12. srp 2010

@anta : hlavne, ze ste to zvaldli do vecera v zdravi. 🙂 😉

@sherry28 : neviemz coho tie vyryzky mozu byt, 😒 ale ze by sa tak opalil, ved take ostre slnko hadam nemate. 😲

Sophi spala na obed iba 1:20, ale jej to bohato staci, ved je neunavna za troch. 🙂 Boli sme na chalupe, sli sme aj za Nati, maju pekne byvanie, aj im dobre varia ale tesi sa domov. 😵 V sobotu vecer je opekanie aj s rodicmi, dufam, ze vyjde pocasie bola by som velmi rada. Za chvilu idem ulozit Sophi, MM my napalil noveho Sherlocka Holmesa, konecne si pozriem dobry film. Jaj, a robi my veceru. 😀 😵

gina333
12. srp 2010

sorry, ale odoslalo sa my 2x, ani neviem preco 😲 😲

prchalka
autor
12. srp 2010

Hlásím se z výletu, bylo to fajn. Nejdřív jsem si myslela, že busík odsud ve 13.11 nestihnem, usnula totiž napodruhé a pak když se probrala za půl hodinky a vyplivla dudel, tak už jsem věděla, že končíme a když jsem jí řekla o busíku, vyskočila jak srnka, že jedem 😀 Přesedání taky dobrý, půl hodinku čekání jsme vyplnily nákupem jídla, tak byla docela hodná a vydržela.
Jen Milánek měl trochu víc dneska záchvaty tak nějak sám od sebe, ale bylo to stejně fajn. Vyběhali se, od oběda moc kloudně nejedla, vrátili jsme se na koupání a od 20h spí 😉

@ined77 A co nějaká další jména do placu, nebudou?? 😕

@matova No teda, 51 jsem neměla ani já 😨 😝 Ale puls i před těhu běžně ke 100 😝

@sherry28 Ty pupínky zní hrozně, to jsem zvědavá, co to bude 😖 Potníčky by mě snad ani nenapadly v tomhle případě, ale v dětských pupínkách se fakt nevyznám.. 😖

@gina333 Sofi pije i žbrundu, ta to mlíčko jen tak nedá 😅 Zato já jsem dneska přidala odměrku, když toho moc nepojedla, takže po dlouhé době vypila 120tku vody plus mlíko

@anta Taky to znám, někdy je to horší, když je nás víc, než když jsme samy! Škoda, že ti nespí aspoň hodinku, bodlo by mu to, to je šmudla 😖

Tak všem dobrou, já jsem taky už k.o.