Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
17. srp 2010

@ined77 : hodila som ti tie filmy do IP. 😉

sherry28
17. srp 2010

tak Mára spí od půl jedný 😉 rozbalovala jsem s Lukym balíčky 😉 přišel mu mobil, tak se nosí 😀

@gina333 no Mára spí ukázkově, ale za to Luky se teď dost často budí 😅 má žízeň nebo jde na záchod, ale tomu nemusím asistovat, ale stejně to člověka vzbudí 😉

@ined77 tak zkus s tím kokosem (chutná to podobně jako to raffaelo)a když nebude chutnat, tak TM zbaští ne?
@zuzanka26 no náš Luy, když byl ve věku Sárky, tak dostal na písku přes hlavu klackem od šestiletého kluka 😠 on byl vždycky plašší, ale na děti koukal a snažil se nenápadně zapojit, půjčoval svý bábovky atd.ale po tomhle zákroku, už od dětí prchal a brečel, když bylo nějaký v jeho blízkosti 😅

sherry28
17. srp 2010

@prchalka tady taky prší ☹

matova
17. srp 2010

Ahojte, u nás posledné dve noci ako predtým dve- 2x plač do ľ-2,5h, raz mlieko. A cez deň 🙄 🙄 🙄 . Včera poo som mu dala po dlhej dobe Panadol sirup a dnes ráno už tiež raz. Takme nič už neje, horšie že aj málo pije...Je ako divý, na všetkých vrieska, a asi mu je to aj ľúto lebo p výčitkách sa vyvráti dozadu a plače...ráno už si hlavu trieskal, no , zametá to s ním ale aspoň budú tie zubále čím skôr von 😉 . A ja teda už som ho pred spaním "zotrela", nervy mám už na dranc. Spí od 12:25 a pôjdem čím skôr k nemu, nech je dlhšie v posteli...

ined77
17. srp 2010

@gina333 🙂 ... 😉 , také IP 🙂

@sherry28 🙂 ...tak to už je velký klučina když má mobil, to se nedivím že se nosí 😀 .
jj, MM zbuchne vše 😀 ...to zase on jo 😀

@matova 🙂 ...tak vidím, že je to u vás přibližně stejné 🙄 ...já už mám taky nervy jak špagáty ☹ ...
z velké části je mi matýnka líto, ale trochu i mě 😀 ...dnes si lehl na chodník a odmítal jít dál...chtěl do kámoščina kočárku, ale ona řekla, že ho tam dá až se pěkně vyčurká 😝 😅 ..a bylo vymalováno 😝 ..a to je ještě klidná verze 😀 ...mlátí to s ním hlava nehlava...a bůhví jestli je to zoubkama...dolní 3 už má pěkně povyrostlé..horní pořád jen špičenky, ale takhle nevyváděl snad ještě nikdy 😒 ...u pětek asi předčasně porodím 😎 .

matova
17. srp 2010

ja som dočítala ale fakt len z rýchlika 😒
u nás bola veľká prietrž mračien včera večer- trvalo to 3h, elektrina nabehla až o 22:30, takže malý sa kúpal pri sviečkach 😀
ined 🙂 : pri trojkách šimon vyvádzal úplne najviac- cez deň bol totálne nepoužiteľný-tak ako píšeš- no, tiež som nevedela či to je tým, ale keď mu vyrazia aj tie horné viac tak uvidíš či sa zmení či nie...teraz to sním zasa mláti a zasa už pochybujem či je to len tým, ale keď budú vonku- a nezmení sa, tak má po chlebe 😀 😉 .
tá moja vyšportovanosť- no- hmmmm- keby aspoň tie nohy tak vyzeraliale vyzerajú akoby celý deň chrňali na gauči 😝 😀
lehna: aj šimon takto málo spával,ale neskôr sa mu to nejak upravilo- od 1roku a 5 mes sa budil menej vnoci (to ale asi súviselo s odstavením), no ale cez deň mi začal lepšie teraz spávať. musím však ležať pri ňom-a paradoxne- keď je ubolený tak mi spí cez deň vtedy dlhšie 😉, želám nech sa mu to čím skôr upraví 😉
sherry 🙂 : fajn že to už Markovi mizne, recept som si "sejvla" a uložím ho na horšie časy 😉
prchalka: tiež mi je ľúto tých topánočiek, sná´d sa ešte podarí rozstiahnuť ich nejak
katzi, zuzanka:vitajte späť 😉
gina: ja môj kakačkuje aj za sofi 😉
a úž leím, snáď nevylezie z postele už tam vzdychá......páááááááááááá

sherry28
17. srp 2010

@ined77 u trojkách mi ani nemluv, to jsem ho nepoznávala vůbec 😅 a už jsem si říkala, že to ani zubama nemůže být 😕 ale jak vylezly všechny trojky ven, tak otočka a zase je tak nějak v klidu(v mezích normy) teď furt chodí a říká bebí na zadku, že má a že bolí v puse a ukazuje na pětky, ta jedna pravá spodní ta tam je už vidět delší dobu, ale není vylezlá a hmatem se mi zdálo, že se to pohlo i nahoře, ale moc času jsem neměla málem mi ukousnul prst 😀

sherry28
17. srp 2010

@ined77 jojo Lukymu jsem mobil koupila, moc se mi nechtělo, ale vzhledem k tomu, že dojíždí a může se stát cokoliv, třeba mi nepojede auto nebo se zdržím s mimčem u dr., tak abych mu měla kam dát vědět 😉 kde na mě případně počká 🙂 , jinak jsem byla vždycky proti mobilům u malých dětí, ale tohle je nutnost 😕 má obyč nový mobil z aukra za 380,- černý lehoučký, má i rádio a svítilnu 😉 tak se s ním učí zacházet 😵

ined77
17. srp 2010

@sherry28 🙂 ...no snad se pak matýnek zklidní, protože tohle je fakt liga 😅 .
na mobil u malých dětí mám stejný názor, ale fakt je, že stát se může cokoliv a lepší kontakt než přes mobil není 😉 .

@matova 🙂 ..nezbývá než věřit a doufat, že je to opravdu vše zoubkama...ale ono to i na to vypadá..takhle nikdy předtím ještě neřádil 😅 ...tak snad 😔 .

já zrovna vyprovodila kluky ven a jdu se činit...uvařit na zítra, pro nás udělat zeleninový salát k večeři a ještě umýt chodbu 😝 ...přitom mám tak sto chutí lehnout a spát 😀 ...no co už, nebudu otálet 😉 .
možná ještě nakuknu, ale pro jistotku se rozlučím raději teď 😉 .
takže všem krásný zbytek dne a krásnou, klidnou noc 😔 🙂

jo a spánek u nás 2.45...to zase bude uspávání 🙄 😝 😀

sherry28
17. srp 2010

tak jsme byli ve městě jenom ale na otočku na poště 😉
@ined77 no já bych s ním neměla vůbec žádný kontakt, protože on o půl dvanácté opustí školu a už je na pospas všemu 😅 je odkázaný na mě, že tam u půl budu čekat 🙂 a nikdy člověk neví co se přihodí, tak ho aspoň můžu po mobilu směrovat kam má jít a tak 😉

gina333
17. srp 2010

@matova : u nas bol tiez vcera strasny lejak, elektriku nastastie ale nevyhodilo. No to musel mat Simonko zazitok z tych svieciek. 😉

Bola som dnes v meste pozriet sa na tie botasky, tak mali krasne cierne Adidasky, vysoke no presne ake by som chcela pre Sophi. 🙂 Lenze stoja 44 EUR 😲 😲 😲 😲 skoro ma vystrelo ked som to videla, To uz co za nenormalnost, to dieta tie botasky bude nosit cca 3 mesiace, potom uz bude mat cizmy, a na MM stoja botasky menej penazi. No asi my nic ine nezostava len ten MMB. 😝 😒

sherry28
17. srp 2010

@gina333 já z tý drahoty pro ty děti taky nemůžu 😅 vždyť to mají na chvilku a přesně ta, na nás se sežene vše levnější ni právě využívají toho, že ty mladý mamky dětem všehcno pořídí, já když vidím u nás v témě u listopadovek co ty mamči, který čekají kupujou všechno 😨 to ani neupotřebí a hlavně zbytečně drahé na to že to dítě to má na chvilku 😕 ae pěkné věcičky to jsou, ještě aby ne za ty prachy 😝 😀 😉

sherry28
17. srp 2010

*čekají první, jsem chtěla říct 😉

sherry28
17. srp 2010

ještě jsem chtěla hodit fotky Máry jak řádí 😉 jsou asi týden staré

gina333
17. srp 2010

@sherry28 : no veru, vidno mu na ockas, ze je riadny sibal. 😉 🙂

Tak som pozrela na MMB na tie botky, az take pekne tam bohuzial nie su, a hlavne nemaju take vysoke, vsetky su take klasicke polovicne. 😒 😲 ale este uvidim co spravim, MM vravi, ze mozno v Deichmane natrafim na botasky pre Sophi, aj zimne boty mala odtial a boli krasne. 🙂

sherry28
17. srp 2010

@gina333 tak ještě počkej a uvidíš třeba něco seženeš, když ne, tak na MMB to můžeš koupit vždycky a on výběr podzimních bot ještě přibude 😉 a pokud teď spěcháš na nějaké zavřené, tak si vem nějaké levné z MMB jen na přechod 😉

sherry28
17. srp 2010

@gina333 a šibal to je strašný(Mára), to si tu čepici takhle nasadil sám(není jeho je Lukyho)a zapnul si věž, která je za ním na první fotce a pařil(žádný bobík ani jede jede mašinka, ale alkehol 😀 ), za chvilku se k němu přidal Luky a já zdrhala z pokoje 😀

bufina
17. srp 2010

Tak jsem sem o víkendu psala jak nám možná rostou zuby, když je malej nevrlej. Dneska jsme byli u doktorky a rostou mu zároveň 4 horní. A já sem pořád koukala dolů 🙂

sherry28
17. srp 2010

@bufina 🙂 no vidíš 😉 tak aspoň víš, proč ta změna v jeho chování 😉 no ještě je před vámi dlouhá cesta 😉 tak hodně pevných nervů 😉

gina333
17. srp 2010

@bufina : tak graulacia, nam tiez naraz isli styri, prajem aby cim skor vysli. 😉 🙂 a hlavne bez vacsich bolesti.

prchalka
autor
17. srp 2010

Ahoj bojovnice 😅
ani jsem pořádně nedočítala, ale koukám, že Šimi a Maty perlí furt 😖 😝 😝
U nás to asi dneska taky bylo vzhůru nohama, ještěže se radši neptám na podrobnosti, vím jen, že moc přes den nejedla (když jí dával na svačinu chleba se sýrem, tak se ani nedivím a večeřela až když jsem přišla dom, tak kolem 19h, jinak prej nic),doma to s ní nešlo, tak šli ven a pak když chtěl dělat večeři, tak se asi 2x počůrala a pak ještě vylila nočník - vše tak nějak na koberec, tak z ní byl vyřízenej a nejspíš jí asi pěkně seřval, protože ještě při mém příchodu několikrát vzdychala (jak prostě lapaj po vzduchu, takže jsem poznala, že to bylo asi velký) ☹
No nic, nákupy super, polítaly jsme snad 10 obchodů 😅 všechno jsem brala po dvou, nakoupila jsem opravdu pěkně, i 2 trička a pyžama pro sebe a taky krásnou knížku, teď budu číst tohle, myslím, že to bude zajímavý 😅
PS: Botičky jsem nabídla po známým všech známých, tak uvidíme..
Jo a taky jsem viděla Befado dneska v jednom novém obchůdku, měli tam krásných botinek, asi se tam vydáme.

bufina
17. srp 2010

@sherry28 @gina333 Dík holky, no v noci vůbec nebrečí, jen se budí a chce prso, trochu podudlá a zase spí. Tak si říkám že když bez řevu zvládá 4 zuby naráz, tak to tak hrozný nebude, až se pak bude klubat třeba jen nějakej další jeden nebo dva naráz.

gina333
17. srp 2010

@prchalka : super kniha , musi byt zaujimava, joj tie nakupy ti zavidim aj ja potrebujem handry aj botky pre seba, dufam, ze ma MM zoberie niekde na vacsi nakup. 😉

Sophi spi, dnes konecne bez problemov zaspala, idem k telke, mame dalsi film, dufam, ze dobry. 😉

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
17. srp 2010

tak u nás spí od devíti, ještě jsem řešila něco s Lukym 😉

@bufina a jak snášela růst zubů Nikolka? co třeba trojky a pětky, ty jsou ze všech zubů nejhorší 😕

bufina
17. srp 2010

@sherry28 Nikolka byla úplně v pohodě, o zoubkách jsme ani nevěděli že nějaký rostou. U stoliček byla trošku nevrlejší, ale to když lezly třeba 4 naráz. Když jí vyrostl první zub, tak to sem ani neměla tušení že se klube, našla sem ho až už byl venku a pak během měsíce jich měla 8 🙂 Chlapi sou asi větší citlivky 😀

matova
17. srp 2010

Ahojte, stihla som si dnes aj ľahnúť- a trošku pospať- šimonko trhol zas rekord- spal cez obed 3h- aj išiel vstať a ke´d ma tam videl tak sa zvalil, usalašil a zalomil zas- tak super, toto potrebujem 😵, asi sa bál vstať že ho zas vykričím ako pred spaním???teda ale nervy mi riadne už vtedy praskali, dorazil ma že sa nechcel po všetkých výstupoch a vreskoch prebaliť, tak som ho sprdla chudáka že si nechal na prebaľovacom pulte aj nechty na nohách ostrihať- tak si viete predstaviť-takme môj kolaps 😒 😀. Ale jak vypil to mlieko pred spaním tak sme sa pomijkali a už bolo fajn 😉. Uspávanie teraz večer síce dlhé ale sa nečudujem keď sa tak vyspal, poo sme boli zas vonku, zaspal mi o 21:10, bola som ešte trošku požehliť...

🙂 bufina: želám nech to prerezávanie bude podobné ako u dcérky 😉 . A aký význam majú tie počty v tvojom pase- týždne narodenia tvojich detí? 😕ja nechápem 😕 😅
🙂 gina: veru, vravela som malému že sa kúpe ako romantik- neviem či rozumel ale usmieval sa, minule mu vravím u mamy na návšteve nech si tie nohy sprace zo stola, že je to neslušné (vkuse nám to robí pri jedle-pritom my to nerobíme 😕 ), a on ich fakt dal dole-ani som si nemyslela že vie čo je to neslušné...prcek nebude rozprávať nič ale chápe hrozne veľa 😅. A hádam ešte nájdeš také botky čo budú vyhovovať, ešte príde aj nový jesenný tovar...a tie ceny pre malinké deti- no comment 🙄
🙂 prchalka 🙂 : a nemali aj knižku ako prebudiť otesánka? 😀 😉 😉 . Super že si spokojná po nákupoch, botičky hádam niekto vezme, a to vzlykanie čorí... ☹ , mm dnes tiež perlil, na všetko malému proste že toto nie, nesmieš...v jednom kuse...šimonko už bol úplne mimo, začalo mu ústa kriviť...no nie aby mu vysvetlil že prečo nie, alebo našiel nejakú inú možnosť...proste sa ani nečudujem ke´d k nemu nechce 😢
🙂 sherry: TAkže idú päťky 😵 , tak nech lezú čím skôr 😉 Tiež som mala rovnaký názor na mobil u malých detí, ale fakt to je niekedy nevyhnutnosť, navyše táto generácia to vmníma asi tak ako keď my sme začínali so žuvačkami 😉
🙂 ined: aké bolo uspávanie? u nás 1h 😝

všetkým pokojnú nôcku 😎

matova
17. srp 2010

ined 🙂 : a filmy- tak ja milujem také dojáky- psychologické typu Madisonské mosty, alebo historicko-romantické...ale už dávno som si nejaký nepozrela.

sherry28
17. srp 2010

@matova děti bufi jsou narozené předčasně 😉

bufina
17. srp 2010

@matova Jojo, moje dětičky to už v bříšku nebavilo a spěchali na svět 😀

sherry28
17. srp 2010

@bufina no já doufám, že to moje tam vydrží co nejdýl 😅 😉