Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
20. srp 2010

gina 🙂 : my sme zatial ani na kardio neboli, nas tam neposlala, v 2 rokoch sa chystame na kontrolu k dr., tak hádam uz posle...joj, velmi zelam nech sa to zrastie 😉 Inak predvcerom spal cez 1:25- zobudil sa o 13:30 a vecer aj tak zaspával 1h, a to okolo 21h 😝. Proste ja uz ani neviem....Ozaj a gratulujem k vsetkym trojkam, stale na to zabudnem 😉

ined: asi že "hoďtodostroje" 😀 😉 😔 😀 😔
ale nie, meno to nieje hrozné, môj mm by chcel Henricha, mne sa to páči ale Henriško? 😝
A dúfam že aj vy stihnete tie päťky, ja myslím že určite 😉

matova
20. srp 2010

ined: pohyby jj 😢 . Tiež už som tŕpla...teraz žiadne buntošenie ale raz za čas vždy schytám poriadny kopanec 😅
môj brat mal šelest- pozorovali ho ako dieťa neviem ani koľko rokov, inak sa neriešilo nič a vyrástol z toho 😉

matova
20. srp 2010

no, žienky, je mi tu fajn, aj by som chcela tu s vami pokecať, ale idem k malému ľahnúť, vzdychá tam a možno dlhšie pospí 😉
príjemný deň všetkým, držme sa, nedajme sa 😉

ined77
20. srp 2010

@matova 🙂 ...já si myslím, že tobě je hlavně zle z únavy ☹ .ty už by jsi opravdu potřebovala vysadit a víc odpočívat..vím, že s dítětem je to jaksi tabu ☹ ... zle mi myslím nějak nebylo tenkrát..to ne...hlavně nelež na zádech! 😨, ale to už myslím v tvém týdnu ani nejde že 😅...mě se na zádech dělalo zle snad už od 20tt 😅
na zahradě se nepředřu,neboj...MM by mě ani nenechal...proto to tam taky tak zarostlo, protože jsme čekali až bude mít za sebou ten pracovní maratón a předtím na to taky nebyl čas, protože se barák zase vyklízel..no co už..akorát sekačka bude zase stávkovat asi 😅 😝 .
jinak na jídlo pojedeme sami s MM..matýnka chceme dát na tu chvilku k babi, s ním se dá tak leda na gyros 😀 a ani to už, neboť chce vše co mám já 😠 😀 .
ty se na zahradu ani nedívej...však za chvilku bude zima, u vás to zapadne sněhem raz dva a pak to požvýkají zajíci 😉 😀.
ale i já jsem taková..aspoň malý zúrodněný kousek by být musel, už kvůli dětem 🙂 😉.

gina333
20. srp 2010

Dik baby, ste perfektne, ozaj my voete zlepsit naladu. 🙂

@matova : aj este stle dufam, ze to zrastie. 🙂 U Sophi to bol nahodny nalez 😲 😲 😲 😲 prislo sa nato, ked jej v porodnicu po silnej zltacke robili taku dokladnejsiu kontrolu. Kto vie, co my mame na srdci, ved v zivote my ani EKG nebolo natocne, nieto este UTZ: 😠 Ale som rada, ze v takom skorom veku to zistili a nebude to zanedbane. 😉 Dufam, ze ti je uz lepsie, stale je vo vzduchu akasi crevna viroza, aj tu sarapati. 😝

Ined: skoro som zabudla, dobre sa napapkajte. 🙂

ined77
20. srp 2010

@matova 🙂 ... 😀
a henriško? 😕 😅 😀 ..no záleží taky na příjmení, ale teda zrovna henriška 😅 .
u nás je to s tím usínáním taky na štíru..včera spal 1.40 a stejně usínal dobře 30 minut 😒 ...možná kdybych s ním chodila a nosila ho, že zabere dřív, ale to by mi taky asi ruply záda 😀 .tak raději ležím a dělám že spím...někdy až tak, že fakt usnu..jako ty před nedávnem 😉 .
jj, běž si hajnout a doufám, že šimi dá zase ty krásné 3h 🙂 .
mějte se moc moc krásně, šimonkovi hudlánka a julince pohlazení za kopaneček 🙂 😵 .(ona bude asi hodně spavé miminko 🤐 😵 )

ined77
20. srp 2010

@gina333 🙂 ..děkujeme 🙂
a já zase zapomněla pogratulovat ke troječkám, hurááá 😵 !
tak teda deme do finále a za všechno vážně dík a možná přijde i kouzelník 😀 ...a mně už řádně haraší 😀 😀 😀 😀

gina333
20. srp 2010

@ined77 : salalalala 😀 Tie trojky nam rychlo vysli, aj bez vacsich problemov, dufam ze aj s patkami to bude podobne. 😉

marmazel
20. srp 2010

ahoj holky, prosím vás, kromě horejších jedniček byli všechny zuby naprosto v pohodě. až teď mám pocit, že jí roste poslední stolička, má teplotu 38,2 ale není to možná konečné pač mi to vytrhne. že už nechce. je takhle vysoká teplota možná nebo to může být něco jiného? dík

ined77
20. srp 2010

ahojky 🙂 ,
nakukuji a nikde nikdo..no jo, sherry je pryč 😀 .
já peru, mám uvařeno, vyžehleno, uklizeno a chvilku odpočívám...kluci jsou ještě venku 🙂 .
a mám hroznou radost a pochválím se, neboť se mi podařilo zprovoznit přehrávání filmů 😀 ...takže večer hned zkukneme film 2012 😀 ...těším se, těším 🙂 .
MM má chudák docela slušný výron na kotníku..tak budeme chladit a mazat ☹ , ale nedal si říct a s matýnkem musel jít stůj co stůj 😅 .bude mít nohu jako baňu 😨 .koupila jsem mu ten gelový obklad, tak snad mu to pomůže 😉 .
já už se tedy rozloučím, všem přejeme pěkný večer a super noc 🙂 .a samozřejmě také krásný víkend 🙂 ...
budu tu až v neděli a to ještě možná..pokud nepojedeme na koupák..jinak až v pondělí 😉 .
všem pááááááááá 🙂

@gina333 🙂 ... 😀
téda, sophi je pohodářka...to s matýnkem to mlátí asi i za ni 😀

@marmazel 🙂 ..ahojky..jj, možné to je ☹ .no uvidíš, pokud ji nebude nic jiného trápit, tak by vám běžný panadol nebo nurofen od teplotky měl stačit 😉 .pokud by ale teplotky byly třeba ještě i v pondělí, tak bych raději zašla k dr..
držím palce ať máte zoubek brzy venku 🙂

gina333
20. srp 2010

Ahojcek, aj my sme uz po kupkani, mam doma aj Natalku, cela nadsena z oslavy aj z kupalisky, samozrejme natrela sa az po funuse, to znamena, ze je specena ako rak. 😒 Ponatierala som ju Panthenolom, ale nestazuje sa, ze by ju to bolelo. Dnes na chalupe bolo super, krasne svietilo slniecko, Sophi sa tam citi ako prava dedincanka, pomaha, drevo nosi, zameta no je to pre nu tam ako v raji. 😵 😵

hancazivocich
20. srp 2010

ahoj holky, já jsem teď nějak totálně na dně, přiznávám, že melu z posledního.........
Noc síla - jednak mě madam večer kopla do ruky tak šikovně, že se celý šití rozkrvácelo, koupání, vše... Potom problémy s usínáním - pořád mě volala a že chce držet za ruku, podle toho poznám, že se něco děje - asi ty zuby, ale ... to už já nevím - to je síla, máte někdo číslo do Bohnic?
Takže - přebalit, převlíct, přelepit a zmašličkovat sebe - pořád a pořád objevuju, kde všude jsem se řízla. Já vlastně ani porádně nevím, jak se to stalo..... Nakonec to vypadá, že mi ten talíř bouchl v ruce jak bomba a jak jsem ho chytala, tak jsem se praštila o linku - mám modřiny a asi mi brkly prsty, otéká to...Ještě, že jsem levák, páč na wc by mohly být komplikace 😅
No, takže šití na malíčku, zbytek mašličky - kromě palce - ten je jediný nezasažený - na druhý straně zápěstí a ještě noha...
No a v noci ji vzbudila o rok starší sousedka - příšerným rykem a řvala od 3 do půl pátý 😝 ☹ Takže buďas v sedm a protifka hadr...
CHlap prej - pojedeme na chatu, naši ji pohlídají, ty si odpočineš - haha.... Víte, jak se škrábou brambory se zavázanejma rukama? Blbě! Ještě líp se krájí a myjou... Kromě toho jsou to čunata a mejou nádobí, až když nemají z čeho jíst. Tchyně je naštvaná, že tam nemá myčku, tak to nechává stát... Pak to s ní mejem a je to síla.. Dneska smůla - toho jsem se teda neučastnila..
Jinak jsem chtěla něco udělat na pánvi a podávala mi jednu - že na ní dělala jenom volský oka - někdy v po, takže jí nic není a měla ji mezi čistým nádobím 😲 😝
Jinak malou tlačil bobek a potřebuje se chvíli uklidit, aby to mohla pustit, byla protivná, pořád máma, máma, chovej, jinak brek... Prostě už to znám.. A oba - staří - že je to zajímavý, když je tam s nima sama, tak dobrý!! Že je to mnou, že je rozmazlená...Pak se vyprděla a lepší..
Je fakt, že už po ní i dneska řvu, protože pořád a pořád kňápe, mně není dobře, pořád mě do tý ruky kope a kope, mně nejde tak rychle přebalit, oblíct - no, myslíte si, že ji někdo z nich podržel? Ne, ještě se pohoršovali nad tím, že se tak vzteká...
Nemám to komu říct, tak pardon, že tu prudím... Ale mám opravdu pocit, že pokud se v nejbližší době něco nestane, tak mi křoupne.......

gina333
20. srp 2010

@hancazivocich : boze moja, to je strasne aj citat, nieto este prezit. 😢 😲 Tak radsej nemat ziadnych svokrovcov ako takych co mas ty, chudatko, no taky pristup by odrovnal aj Matku Terezu, a ta vydrzala kadeco. 😝 😝 Neviem ako by som sa zachovala na tvojom mieste, ale s mojou povahou by som taku svokru uz davno okrikla, takze by sme sa uz nikdy ani nerozpravali. 😠 Len to nejako vydrz, prajem hodne sily. 😅

Sophi spinka, Natalke som dala aspon Panadol aby sa jej lepsie spalo, chuda zacalo ju palit ta spalena pokozka, dufam, ze jej zajtra bude lepsie. 😒

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
20. srp 2010

gina : já si tam připadala nako naprostej deb.l, už jsem se jen modlila, abysme jeli domu.. Připadám si jak kdybych se podřezala sama schválně - či co... Přitom je to asi děsná sranda s tím mejt nádobí, koupat, věšet prát a oblíkat, atd.. Žádný náznak politování, nic.. Jen jaký jsem nemehlo - či co.
Volala máma, že se s malou půjde zítra dopo projít, abych si aspoň trošku odpočinula - aby na mě nevisela.. Tak nevím, budu ráda, ale nebude to vypadat jako srabáctví? Fakt už nevím, uplně se klepu, píšu přes slzy.. Co si tam musím nechat všechno líbit?! On tam bude určitě chtít jet, na druhou stranu volala teta, ať k nim v ne přijedeme - uzavřený dvůr, pidi vesnice... Nevím - minule to u nich bylo fajn. Připadá mi, že jedu jak robot - ráno vstát, přebalit, udělat pití, nasnídat, oblíct, ven, nebo pustit Hurvínka - přitom umýt nádobí, event. poklidit....Přijde mi, že jak ji vytrhnu ze stereotypu, tak je na pěst... Čeká nás osm zubů, ale bohužel - není to jen zubama. Jsem strašně unavená a vím, že to přenáším na ni.. Ty deprese či co to je.....
No nic, radši končím

přeji všem klidnou noc!

matova
20. srp 2010

hanza: och, vydrž to- a čo sa zbaliť- teda aj malú aj s manželom a čím skôr ísť radšej domov????, nech ti aspoň cez víkend manžel pomôže 😲 (neviem či teda nechodí do práce aj cez víkendy...). Utekaj kade ľahšie radšej domov. ???

U nás sa zaspalo po 45min 😝 o 21:30 🙄 . Jak on keď zaspáva so sebou melie, prevaľuje sa ,.....ja už to fakt nemôžem+ tie záchvatvy revu pri prebaľovaní, to je hrozné, neviem čo s tým, to že mi visí na nohe mi už ani popri tomto nevadí. Inak naozaj mi zasa cez obed spal 3h 😕 do 14:30 ale žiadna sláva, celé poo bol bez úsmevu, vkuse chodil, hračky všetky v dome do 20min poprezeral, celé poo sme boli vonku a chodili okolo domu, našťastie prišiel mm z práce a aj s vokra sa pridala tak som mohla aspoň nachystať v kľude večeru. A o 19:30 chytal záchvaty, nechcel ísť vôbec dnu, to už bola dosť aj kosa...normálne sme všetci na neho čumeli ako vkuse pobehoval...no, klasika 😲

gina: musi to byt fakt zabava pre sofi, viem si predstavit, vsetko zaujimave, take naozajstne prace okolo domu 😉. Pozerám ponuku Lidlu na ďalší týždeň a asi dám mm kúpiť overal na spanie pre malého, je s dlhými rukávmi ale má už otvorené nožky dole tak to by sa nám zišlo- 4,49 eur. Aj vlhčené obrúsky budú v dobrej cene...a plienky- už zas potrebujeme ďalší balík, a to sme as v lete báli či to spotrebuje 😀. Ale asi by sme mali zbehnúť do DM...

ined: Viem ze na chrbte sa vobec lezat uz asi od 5-6 mes. neodporuca, ale paradoxne na nom by sa mi asi najlepsie lezalo, ale nelezim, boky uz ma oba bolia...Opuchnuta noha tm- no, to na zahrade asi vela neporobi, radsej nech sa setri... A prijemny vikend 😉

prchalka: a kdesi ty??? želám konečne lepšiu noc už 😉 , tú dnešnú ste mali 😝

matova
20. srp 2010

hanza: tvoja mama chce s malou zajtra von? aké srabáctvo, pusť ich nech sú spolu, malá bude rada že má zmenu, mama nech sa trošku postará...fakt si neviem predstviť že by som si porezala ruku, lebo tiež mám pri šimonovi dosť..to by bolo hrozné, úplne ťa chápem, máš doma proste aktívne dieťa a ty za to nemôžeš že nepostijí, neposedí...to sa proste nedá, aj ja ho musím nasilu vykladdať na stôl, držať než prebalím....vkuse strážiť nech niekde nespadne....ale s dorezanou rukou, kurnik, ber teraz všetko čo sa ti ponúka, aj v nedeľu k tete, ak tam bolo fajn, teta snáď tiež pomôže. A mama nemôže prísť aj na dlhšie? musíš dobyť baterky, aspoň chvíľku bez malej...

kadlecova.misa
21. srp 2010

Hanzivoch: odpočívej,jak to jde,pokud máš někoho na hlídání,jdi do toho!!! mě malou nepohlídá nidko,bydlíme dál od všech a když přijedou ,nebo přijedeme my,jsme pořád s malou. Odpočívej,ruku si zahoj,určitě nejsi nemehlo,to je tou únavou.Moje malá je taky šídlo,na "dovolené",která pro mě byla spíš horror, si nesedla ani vteřinu, a za celý den se uráčila snís jeden jogurt,ještě se strašným řevem. Jo.taky nám zbývá už JEN 8 zubů,tak vydržet!!!jak říká Prchalka: vydržet,vydržet!! 😀 😀 😀

gina333
21. srp 2010

@hancazivocich : tak urcite dovol mame aby ti s malou pomohla. Ved to je uplne normalne, ved ty nechces ist zabavit sa, flakat sa po meste, vyhodit si z kopytka alebo co. 😲 Potrebujes si na chvilku oddycnhnut, vypnut, co je v tvojom stave uplne normalne. To by mali mat oni vycitky svedomia ze ti malo pomahaju, nie ty. 😒 Takze pekne si vyloz nohy, pusti si hudbu alebo film a iba tak lez a oddychuj. 😉

U nas noc v pohode, as jednym budenim ale uz je hore od 6:00 😲 😲 co je pre mna nezvyk, ale lezali sme skoro do 7:00, to sa da. Dnes nas zase caka chalupa, ma byt dnes krasne, tak vsetkym peknu sobotu. 😵 😵

kadlecova.misa
21. srp 2010

gina: u nás se normálně vstává v 6...ufff..někdy i v 5...no a když si pospí,miminálně se to stává..tak do 7. v kolik ti Sofí vstává??

gina333
21. srp 2010

@kadlecova.misa : teraz cez leto spi vacsinou do 7:00, niekedy aj do 8:00. 🙂 🙂 Celkom som si to uzivala, lebo cez skolsky rok vstavam o 6:15 😲 . Co uz, treba si zvykat, ved za chvilu je tu skola. 😉 😉 😵

kadlecova.misa
21. srp 2010

gina333 - to máš pravdu..užívejte si,dokud nazačne škola!! já bych taky někdy chtěla vtávat v 8hod,...síííím. prosííííím.Ale nevím,jak to říct té mojí malé. 😀

prchalka
autor
21. srp 2010

Ahoj,nestíhám, každý den máme nějakou návštěvu.
Noci průměr, budí se dřív, než jindy, někdy zabečí ze spaní, dneska ve 3.15 se pěkně rozpovídala a dožadovala se pití, ráno měla plínku úplně suchou 😕 A mele a mele a mele od božího rána, furt pro sebe a pusu nezavře 😅 😅
Včera tu byli tcháni, hned ve dveřích dostala zmrzlinový kornout ☹ ☹ ☹ ten jsem zabavila a řekla jsem striktně NE! protože kornout měla den předtím. Za pět minut jí tchýně cpala nějakou placičku, co přivezla. Za půl hodiny jí cpala buchtu, přitom čorí byla hodinu po svačině! Dneska by tam měla jít na hlídání (ani nechci, bohužel to domlouval MM) a otevřeně řekli, že zmrzlinku bude mít u nich, nj, tam to nezakážem!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Já už NEVÍM, jak to mám všem říct, aby jí netláskali vším možným najednou navíc bez toho, aniž by si mi dovolili, už toho mám fakt plný zuby!
No to jsem se zase rozzuřila, ale fakt, PROČ to dělají? Doteď jsem se držela, ale asi bude muset nastoupit drsnější verze.
Jinak jsem si koupila včera druhý sušák na prádlo po letech, tak taky můžu prát o 106. Loučím se, MM vzal čorí ven a já mám nakázáno uklízet 😅 ale spíš bych měla něco požehlit, už toho mám zase kupu.
Dopolko, abych mohla oškrabat aspoň pár brambor jsme jí pustili na youtube mašinky, tak sledovala video s reálnýma maší a blábolila u toho "pidíňo" - pendolíno 😀 😀
Už fakt musím, snad se nějak ozvu v průběhu dne!

prchalka
autor
21. srp 2010

Ještě doplním, že včera šel MM konečně legálně jezdit na motorce, ale jelikož jí 10 minut před jízdou zahříval v garáži, tak mi bobinu samozřejmě vzbudil po 1h spánku 😠 😠 😠 No uspala jsem dál, ale když mu řeknu, že jí vzbudí, tak to nééééé, proč jako? 🙄 🙄 Dneska jel pro jistotu už v 11, když jsme začaly obědvat, no aspoň nějaký posun.. 😖

@hancazivocich Mámu ber, jestli se sama nabídla. Číslo do Bohnic nemůžu najít 😅

@gina333 Nějak jsem úplně přehlédla, že máte srdeční problémy, teda pokud jsi to tady někdy zmiňovala. Tak snad se to nějak pozitivně vyvrbí, zatáhne a kdyby ne, musíš myslet na to, že ta operace jí kdyžtak pomůže 😉
Koukám, že tu chodíte s dětma snad všechny na různé kontroly a pozorování. My měly jen jedno a to v půl roce, ale cysty snad zmizely, takže už nemusíme nikam, jen si to občas vyberem třeba na chíře s prdkou 😅
Začala jsem dopol žehlit a jdu v tom asi pokračovat.. 😝

gina333
21. srp 2010

@prchalka :tak to s tym napchavanim od svokry dokonale poznam, tiez tam moze jest vsetko, ale ja sa nad tym uz ani nerozculujem, ved Sophi z toho aj tak nezje vela. 😉

MM ju zobral von pospinkat si v kociku, ja idem este pozehlit a pojdeme na chalupu. 🙂 🙂

hancazivocich
21. srp 2010

ahoj
děkuji všem za podporu - dnes je to lepší.. Teda - jak co. Ráno si mamka chvíli malou vzala - šly krmit kačenky. Vyšla oblečená a přišla zesvlečená - udělalalo se teplo. CHlap natíral v garáži podlahu, tak jsem měla chvíli sama pro sebe.. Pak mi ještě umyla nádobí a chvíli si s malou hrála u nás, pak ji vyzvedl brácha. Po o jsme museli tam.. Na chatu myslím. Naštěstí mě hned vyhodili v lese, tak jsem tam nemusela být celou tu dobu. Jen jsem přišla, tak mě čekalo ovzduší.. Malou svlíkli do tílka - tak jsem ji oblíkla aspon tričko s rukávkem - kvůli větru a spálení, pak nakonec tchyně naznala, že je zima, šla se oblíct, ptala se mě, jestli si dám kafe, třikrát se mě ptala, já ji pokaždý odpo, že ano, pak schválně říká, že nutit mi ho nebude - tak říkám neva, dám si ho doma...Víte - je to takový - ty pohledy, narážky a poznámky - co chlap nepochopí, ale ženská za to zabíjí - když spolu takhle bojují dvě, tak můžou klidně i před chlapem, protože ten neví oč jde.
No a při odjezdu ji odvedla do koupelny a nechala ji plácat v kýblu s vodou a přišla celá štastná, že ji budu muset převlíct, že se zmáčela... No a v posledním oblečení, co jsem jí dávala jí strčila ¨do ruky tající polomáčenku se slovy - že to nevadí - ta trocha špíny. Asi jsem paranoidní, ale mně už prostě přijde, že mi dělá naschvály.. Držela jsem usta a odpustila jsem si komentáře - jasně, to nevadí, ona máma nemá nic lepšího na práci než prát a pořád převlíkat... Normálně mi to nevadí, ale s tou rukou mi všechno trvá... Večer jsem nahnala chlapa na nádobí..

gina333
21. srp 2010

@hancazivocich : to musis chudatko strasne trpiet pri takej svokre. Ja by som s nou nevydrzala ani den a neprehovorila by som s nou ani slovo. To kolko u vas trva takyto stav? 😲 😝 Neviem ako by som ta podporila, ale ja by som utekala odtial cim skor. 😒

My sme mali krasny dnik na chalupe, slnko, pohodicka proste super sobota. 😉 🙂 Sophi spinka, takze idem k telke. 🙂 🙂

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

hancazivocich
21. srp 2010

gina : je to jak na houpačce, pohužel to máme několik kiláků od domu, tudíž jediná doprava autem a na to, abych se dostala domů dřív, bych musela udělat pořádnou scénu..
Od babičky přítele, jsem se kdysi dozvěděla, v kolika bodech nevyhovuji - blivno je mi ještě te'D.
Jinak zuby - dneska drhla klofky vším, co jí přišlo pod ruku - i ohryzávala ruku panence.. Noc bude asi sranda, ale kapky na alergii nedávám - přijde mi to už srabácký - ji dopovat, i když pupence má pořád, ne tak strašný, ale mažem a kapky nechávám až bude hůř...

Dobrou a všem ještě jednou dík 😔

matova
21. srp 2010

ahojte,
u nás bol náročný deň- teda pre mňa 😅 . Boli sme od rána do 15:30 v meste. Vracali sme sa síce oklo obedu ale malý to zalomil v aute tak sme sa potom ešte zdržali. Spal 45minút v zvesenej polohe 😒 ale ja už som mala hrozne dosť toho pobehovania (kým sa mm dožadoval informácií o autách, ja som len behala za malým ktorý behal ako raketa...už sme odchádzali a zrazu vidíme detský kútik- no, v pravý čas 😝 , takže nechcel odtiaľ odísť, mm nadšený že zas má ešte čas...na to sa malý pokakal, nechcel odísť... (mm ho prebalil v kufri nášho auta 😀 😉 ). Potom nás s malým nepustili so metra tak som ho zas musela udržať relatívne na malom fleku pri obchode...krátky spánok, po ňom zas obchod a nealko pivo zatiaľ čo malý sa hral na tamojšom ihrisku. Ako sme prišli domov, už bol na odkvecnutie, vypil mlieko a nezaspal, nabral nový dych, zas sa pokakal, tak vaňa, myslela som že sa pohráme dvehodinky do večera, ale bol ako divý, zavesila som ho na mm, šli vonku aj so svokrou, dvaja na neho boli a pri dome a na záhrade si nevystačili, ešte aj na prechádzku s ním išli.... (to odbremenenie by som brala každý deň aspoň na hodinu 😉 . Nalepila som aspoň na dvere tie samolepiace tapety, spravila večeru, dala prať, trochu upratala... . Malý spí od 20:30, dúfam že do rána 😠 😀 😉 .
hanza: ako pokračujete? 😕
prchalka: škoda že niesme rodina, bojovali by sme spolu proti tomu nacpávaniu kadečím. Ja dnes celý deň v tomto bojujem dokonca s mm, nechápem, a vie že už roky čítam knihy o výžive a už mám tiež hrozné nervy že ani malé odstupy sa nedodržujú a všetko sa so všetkým mieša...Poviem mu -keď sú spolu vonku, nech už mu nedáva večer jablko alebo iné ovocie...pozriem z okna- už sa tým napcháva- no jasne však doma nemá čas jesť a von je hladný....ono je to ovocie zdravé no na druhej strane si ešte nevie odpustiť to mlieko, tak je to ťažké. Dnes ma napadlo že možno preto sa tak aj malý metá pri zaspávaní- ťažké je ho dostať z vonku, narýchlo večera a v zápätí už do vane lezie a potom už len chvíľa a zas mlieko...

matova
21. srp 2010

hanza: aha, už to tu čítam 😕

matova
21. srp 2010

hanza: no teda 😝 . Tiež by som radšej takú svokru ani neviedela 😔 . Nepripúšťaj si ju k telu radšej, nech ťa to nezlomí, radšej triezvy odstup, musíé to byť ťažké keďže je to vlastne tm mama 😢 . Malej keď sa prerežú zúbky hádam sa skľudní tak ako som to ja pozorovala u môjho mnalého, a potom už len lepšie bude 😉