Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
22. srp 2010

Ahojte, u nás sa dnes ddalo, vnoci plakal 1x, nerátala som to ale už min 5 nocí dozadu sa vždy tak 1-1,5h po uspaní zobudí s veľkým plačom. Ale dnes spal už potom celý čas do 6:30. Doo som sa s ním vyhrala doma, vonku som akosi nechcela, bolo mi ťažko...aj obed som stihla- tofu na zelenine+ryža. Poo sme boli von, k večeru som mala chvíľu kľud 🙂. Tretia päťka hore vykukla jedným vrškom von 🙂.

hanza 🙂 : Teda mne keby povedali že nemám toľko jesť a ani by som nejedla, veru by som vybuchla a už tam neprišla 😠 . Presne tak, obmedz to na nevyhnutné návštevy, a to že majú právo na malú, však ty im ho neberieš, keď ju chcú vidieť, nech si dôjdu oni 😀, a jedlo pre nich môže nachystať vtedy tvoj partner 😉. U nás sa dá, mm je typický chlap- on je dobrák len mu absolútne nedochádza, veci rieši až keď je fakt zle...hlavne pomáha všetkým susedom a mne povie že tehotenstvo predsa nieje choroba... 😝. Dnes som odmietla ísť s malým ´dalej ako za hranice nášho plot, keď sa už nudil a trhal preč, vzala ho svokra nechala som ju nech idú...on len pozeral...písal si čosi do práce...nakoniec povedal že sa nemôže sústrediť a že musí ísť za nimi 😀 😉, tak som mu aspoň prepísala tie veci do počítača, a bol to fajn relax 😅.
ined 🙂: No teda, naozaj ak sa dá tak radšej oddychuj 😒. Nakukla som zas poriadnejšie do výsledkov po prietokoch a všimla som si až teraz že mi tam na základe vyšetrenia upravili ermín z 18.10 na 12. 10 😕
gina 🙂 : fajn deň 😉 domček aj mojmu malému by sa páčil, v jednej 🙂 letnej záhrade majú taký plastový a vždy tam ihneď beží 😀
prchalka: tak to by bola supermotivácia aj pre mňa 😀

matova
22. srp 2010

všetkým dobrú noc 😎

matova
22. srp 2010

A zaspal až o 21:40, už ho počujem spoza dverí vzdychať- mm tu tlačí melón a viac to počiť než tv 😀

ronja27
22. srp 2010

Tak děkuji za odpovedi a podporu. Ctu to az ted nejak jsem se uz pres den k pc nedostala. Nakonec jsme to zvladli sami. Dneska teda jeste byl podrazdenejsi a museli jsme davat pit strikackou..ale uz zvladnul sikula i tekutou stravu lzickou.A ted uz konecne spinka a uspech byl i ten ze vecir uz neodmitl kojeni. Tak snad už je to nejhorší za nami. Zitra se ukazeme nasi detske dr.abych mela preci jen jistotu ze nejde o nic jineho. Nas starsi mel taky pri prorezavani vysoke horecky, ale toto byla tridenni hruza sice bez teplot ale mnohokrat horsi..

matova
22. srp 2010

ronja, u náas sa tiež ani neje ani nepije keď sa režú zuby, ale ako písala prchalka, tiež mám pocit že opuchnutú peru tu ešte nikto nespoomínal pri zúbkoch, keby ešte sa to objavilo, radšej by som zašla k dr. 😉

prchalka
autor
23. srp 2010

Dobré ráno,
noc krize, jak za starých časů, plácání končetinama kolem sebe, vypadávání dudlu, kňourání a neustálé válení ☹ ☹ Nespala jsem snad vůbec. Tak nevím, jestli tohle dělá jen se mnou nebo MM spí tak, že o ničem neví...
Ve 3.40 už jsem šla pro Panadol, takže se uklidnila a spala klidněji, ale stejně tak hodinu před vstáváním jako vždy 😠 ☹
A navíc ráno ještě lilo, MM už šel do práce a ze ČT na PÁ jsme opět samy, to jsou vyhlídky..

sherry28
23. srp 2010

dobré ráno 😉 🙂
víkend byl krásný 😵 ale pro mě dost fyzicky náročný 😅 hlavně výprava po Zoo 😉 během dne hodím fotky 🙂 jen jsem koukla o stranu zpět 😒

@hancazivocich 🙂 nevím proč bych ti měla vynadat 😨 já nikomu nenadávám 😉 jaký si to každý udělá, takový to má 😅 když jsou tvý tcháni takový, tak bych tam vůbec nejezdila i kdyby se MM stavěl na hlavu 😅 snažím se dělat vše nej pro svý děti a ostatních řeči mi jsou ukradený 😉oni si to taky dělali po svém, podle mě si to hrozně bereš 😕 a já bych už dávno ztropila scénu, být na tvým místě 😉 já jsem člověk, kterej nesnáší hádky(Váha), snažím se s každým vyjít, ale urážet se nenechám, to je ze mě potom úplně jiný člověk 😀 já taky nikoho bezdůvodně nenapadám tak nechápu, proč by to měl dělat druhej 😠 povznes se nad tím a koukej na to trošku z výšky 😉 kvůli tomuto si brát život opravdu nemá smysl 😅 jsou na světě horší věci a lidé na tom hůř 😕 😉

gina333
23. srp 2010

dobre ranko 🙂

@sherry28 : takze krasny weekendik vysiel podla planu 🙂 🙂 tesim sa na fotky. 😵

@prchalka: MM absolutne nepocuje, ked sa Sophi v noci zobudi, bolo by zaujimave nechat ju pri nom, dokedy by mala plakala kym by sa mu racilo k nej vstat. 😉

Noc dobra s jenym budenim o 2:00 ale spinkala krasne do 7:40. 🙂 🙂 Idem upratovat, prat dnes je asi posledny teply den. 😉

kadlecova.misa
23. srp 2010

@sherry28 ...jakou sis tam dala krásnou novou fotku..skoro jsem tě nepoznala. 😉
@prchalka : je mi líto vašich nocí...já pak,když jsem nevyspalá bývám nevrlá a nervozní..ale u vás se naštěstí s TM střídáte..já držím noční stráž sama,páč spí jak špalek a malá by mu jistě spadla s postele. 😀
Hanza: držím pěsti,a´t se vše brzo srovná!!
Jinak všem krásný den, u nás svítí sluníčko.

kadlecova.misa
23. srp 2010

Pomoc..smazala jsem si fotku,že tam dám novou ..a ono mi to nejde nahrát...jak na to??? 😖

kadlecova.misa
23. srp 2010

dám přidat fotoportrét..a ono nic, 😢

sherry28
23. srp 2010

@kadlecova.misa děkuju 😉 co máš za prohlížeš? Mě v té nové mozille nejdou nahrávat fotky, tak je nahrávám v exploreru 😉 zkus otevřít koníka v jiném prohlížeči než co máš 😕 Když ani to nepomůže, tak bude chyba někde v PC 😕

sherry28
23. srp 2010

@gina333 na fotečkách už se pracuje 😉

prchalka
autor
23. srp 2010

Tak jsme se dneska vypravily busíkem do města - hlavně pro plínky na noc, Tesco zelené mají v akci za 199, to jsem ani nevěděla, tak to potěšilo 😉 Tak sem házím tip a mají v akci víc dětských věcí! A ještě vatové tyčinky a víc radši nic, abych se náhodou neotočila a čorí tam něco neshodila. Asi 4x sebou po cestě řízla a to 2x skoro u baráku, to je moula 😅 I ze dvou schůdků před krámem letěla pusou napřed. Ona totiž neumí bez opory ze schodů, ale neřvala ani jednou, tak dobrý!
Nakonec se vyčasilo a je vedro jak blázen, zítra už se to asi pokazí úplně. Dáme obí a snad bude rychle uspatelná. Když se mi poo vzbudí a ještě s ní lehnu, tak mám fakt co dělat, protože se mi nakonec chce spát taky 😝

prchalka
autor
23. srp 2010

hanca: No u vás je to veselé 😝 Neměly bychom se zamyslet, nebude to tím, že se po nás vozí lidi proto, že jsme neschopný????? 😅 😅 Né, to byl ftip, ale!!! Já si fakt tak připadám - nejsem schopná sednout do toho auta a začít se sebou něc dělat, to mě štve úplně nejvíc!! Jinak moje a MM rodina jsou naprosto rozdílný. Naši tak trochu kostelníci a tcháni nejdou pro sr...u nebo h....o daleko a ještě tak mluví před malou a navíc jí to učí 😠 😠 😠 Obojí někdy na zabití a obojí by jí tláskali vším možným. Tak jako u vás to teda drsný není, ale dovedu si to docela představit 😝

@matova Už třetí 5tka??? 😨 😨 😨 Taky jsme měly období a dost dlouho, kdy se mi budila do hodiny po usnutí a každý večer... To bylo hrozný ☹ Jůůů a posunuli termín?? 😕

@kadlecova.misa No naše noci... já vůbec nevím, proč jsem to zase schytala já? Ovšem já už se vzdala nočních stráží, i kdyby mu z tý postele měla spadnout, už jsem byla v koncích.. Ale dneska bych jí ráno nejradši za to buntošení zakousla, byla jsem opravdu svěží 😠 😖

@sherry28 Čauky, věřím, že to bylo náročné, už jen z tý představy, kolik vás je a že máš ještě buben.. 😝 😝

hancazivocich
23. srp 2010

@prchalka - u mě to tak asi bude, páč já ani neumím uklidit bez toho, aby se mi nic nestalo.... 😠

Ono to není u nás o přecpávání - tchýně ji zas nechce nic dát - minule to komentovala - nedostaneš, tlustý jsme dost!! Noo, Kikouš se svýma 12,5kg a 90cm není nejštíhlejší, ale špekoun není. A když vidím, co zbuší kámošky děti.. Bohužel - bude mít určitý vlohy po nás.. Odstupy mezi jídly se snažím dodržovat, někdy jsou i delší, ale někdy je hladová jak saň a snědla by cokoliv.... Naši mají zákaz - občas ho poruší, ale že by do ni tlačili čoko nebo zmrzku pod tlakem - to ne. Kupují nějaký racio sušenky, nebo občas kousek buchty.
U tchýně je problém - ke kafi postaví na stůl sladký, ale malý nechce dát. Ale postav před někoho polomáčenku, dej mu ochutnat a nedej mu to potom... Je to na bednu - přitom malá to spíš patlá, takže v závěru sní tak dvě polomáčený a zbytek rozdá..
Chudák Kika - viděla mě, jak jím sušenku - disko - já to uhryznu tu vrchní placičku a pak mám jednu placičku s krémem... Teda sež.. obojí, ale na tý druhý části si víc pochutnám.. No a bobánek to zkouší taky. Dostala jsem vynadáno, že ji učím kraviny, pak to zkouší taky...

sherry - nevím, vloni se toho nakupilo hrozně moc, zdravotní problémy, trable v porodnici, s kojením, s chlapem, .... kvůli nekojení jsem se trápila strašným způsobem - připadala jsem si uplně nemožně, na nic... Pak stačily debilní komentáře a byla jsem na mašili..
Já se nechci zabít, ale nechci se dostat do tak příšerný depky jako loni.....

hancazivocich
23. srp 2010

@prchalka - jestli tě to uklidní - naše dítko též neumí chodit... Dnes sebou pleskla asi 4x - dvakrát při honění s o rok starší holčinou, ta sebou třískla teda taky a dvakrát asi zakopla či co... Prostě letí, hejká po lidech, autech, erech, psech, holubech a na čučení pod nohy ji nezbývá čas 😠 😝

lehna
23. srp 2010

ahoj holky,

taky se hlásím po víkendu. Cesta k MM do práce byla v pohodě, sice hlavní tah do Ovy totálně zacpaný, smaozřejmě jak jinak v půl 3 v pátek,ale zvládla jsem to 🙂.
JInak u tchýně celkem dobrý, noci nic moc. Z pátku na so mě malý vzbudil asi 3x,ale to zas byly jen výkřiky a kňourání ze spaní. ze so na neděli už to bylo horší. šli jsme spát kolem 23h, malý se pořád motal, kňoural, budil se, no hrůza, budíčky jeden v 5.15 a druhý 5.50 😝 . Jinak přes den v pohodě,hodně času jsme strávili v bazénu, tam byl spokojený, přes den spal oba dny 1,30. Jídla moc nepojedl, no jako doma.
Fotky taky hodím později......

dnešní noc opět katastrofa, ani nevím kolikrát jsem tam byla, pořád plakal ze spaní, kňoural, točil se, když jsem ho chtěla uklidnit, tak mě odháněl a vztekal se, takže se mu pořád něco zdálo asi. budíček přesně v 6h. ale já jak pytlem praštěná ☹.

teďka spí, už hodinu, ve 14 jedem ke kámšce do centra konečně se podívat na malou co se narodila v dubnu!. ale jedu MHD, přímo do centra Ovy si teda autem netroufnu a navíc vůbec netuším kde bych zaparkovala, tak se projedem busem a tramvají,aspoň bude mít Štěpi zase změnu 🙂

hancazivocich
23. srp 2010

@prchalka - I naše noci jsou teď opravdu výživné. Začne to tak 23.45 a s menšíma přestávkama jedeme do 7-7.20. Skučí, kňápe, lozí, vymejšlí - pití, mlíko, ruku, hafík,babika, dědýýý, atd... 😝 😝

ined77
23. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás v podstatě nového nic...noc nic moc...matýnek se nějak pořád vrtěl a převaloval 😒 .
budík v 5.50 😔 .
ráno jsem vyžehlila a šlo se ven...pekárna a zbytek času hřiště 🙂 .písek měl až ve slípkách 😅 .
pak obídek..teda snědl celou hrachovou polévku s rohlíkem, ale kolínka s krůtím na přírodno mu moc nejely 😅 (mně ano 😝 ).a zazdil to jogurtem kostíkem 😀 .
spinká nějak od 12h...zapomněla jsem se kuknout na čas 😅 .
odpol jsem chtěla jet na koupák...asi už letos opravdu poslední příležitost...ale dost tam fouká, jinak je teda horko, ale ještě uvidíme.za nějakou rýmu to nestojí a matýnek je hrozný vodník, není možné ho z vody dostat 😀 .
jinak u mě už se to zdá dobré, tak snad to zase nějakou chvilku vydrží 😵 .
jdu vás dočítat 🙂.

kadlecova.misa
23. srp 2010

my spíme...a já se sem pokouším nahrát fotku na profil..ach jooo. 😖

kadlecova.misa
23. srp 2010

tak nakonec mi tam fotku nahral bracha,z prace..asi mame neco nejak nastaveny v PC. 😒 hurááááááááááááááááá

sherry28
23. srp 2010

@hancazivocich hlavně, že seš zdravá a malá taky 😉 ostatní věci jsou sice někdy opravdu těžké, ale dají se přežít 😕 každá tady máme za sebou něco 😉 i já jsem musela začít po druhé znova, ale to tu nechci rozepisovat......no jenom, že pokud mám zdravé děti, já jsem zdravá a MM, tak jde o hov.... 😉 no někdy jde o život, ale ne vlastní vinnou....😅

@ined77 no koupando nevím, nevím, je sice vedro, ale my dnes do bazénku radši ne 😒 je to jeden den 😉

ined77
23. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ...jj, sherry má pravdu.já si myslím že na hlavu si nikdo dlouho s... nenechá 😠 ...i já se chovám k lidem tak jako oni ke mně a naopak.ale pokud by mi někdo řekl něco takového o jídle, tak já bych si klidně i dnes matýnka na ty záda nahodila a i kdybych měla jet stopem, tak mě tam nikdo neuvidí.
a pokud chtějí malou vídat( s tím jejich nárokem) ať si dojedou 😉 ...však jejich syn se o ně jistě postará 😝 .
myslím že neozvat se je právě chyba..možná by jim sklaplo 😠 .to by mě zajímalo jak by se tvářil TP kdyby se k němu tak chovali tvoji rodiče..to by se mu asi taky nelíbilo že 😖 .
ale je to tak....povznes se v mezích možností nad to, totálně omez návštěvy a nech je vyšťavit.
a hlavně se nepodceńuj!!! 😵
co se chození týče..hele, já zakopnu taky často a to jsem 15x starší než matýnek..takovým prckům bych to nevytýkala 😀 .

@lehna 🙂 ..ahojky 🙂 .u vás je to s těma nocema jako na houpačce ☹ ...no snad přijde opět brzy změna k lepšímu 😉 .
návštěvu si užijte a pozdravujte mimčo 🙂 .

@sherry28 🙂 ..ahojky 🙂 .jsem ráda, že jste si víkend krásně užili....ale teď trocha odpočinku, ju? 🙂
fotky už jsou v albíčku? 🙂

@matova 🙂 ...děkuji 🙂 .já se budušetřit, ačkoliv já se nějak nedřela, jen ukazovala MM jak funguje sekačka a kus posekla sama...ale je fakt, že jsem byla na nohách od rána až do večera a hlavně si zapomněla vzít něco na hlavu a slunce pražilo jak blázen..takže jedno s druhým a je to 😒 .
už třetí 5?no super, vy to vážně stihnete, to jsem moc ráda 😵
a to ti změnili na základě utz?nooo, tady je už každý týden dobrý 😅
nad reakcí TM jsem se i pobavila 😀

gina 🙂 ....děkuji 🙂 .však já nic namáhavého nedělám...ale sama víš, že s prckem toho moc nenaodpočíváš 😅 .
dobrý byl ten doktor, prý co dělám?jestli jakopracuju ještě ne bo tak a já že jsem na mateřské a on no tak super....tak to jste na dovolené 😀 ...no slyšela jsem v tom nadsázku, tak doufám, že to myslel opravdu z legrace 😎 .
také jste se měli krásně 🙂

@ronja27 🙂 ...ahojky 🙂 .no to jsem schválně zvědavá jestli s těma zoubkama ty opuchlé rtíky mají opravdu něco společného 😕 ...taky jsem to neslyšela, že by to někdo měl 😨 .
tak snad už máte to nejhorší za sebou a bude už dobře 🙂


@prchalka 🙂 ...na sprosté slova vždy říkám..bacha, to dítě je jako houba 😀 .ono je sice roztomilé od takového špunta slyšet třeba h....., ale za rok za dva už to tak roztomilé nebude že 😅 .
s tím plácání všeho...to je těžký boj...i naši si zastávají názor, že babi a děda jsou od toho aby rozmazlovali.
ale jo, ať si mu klidně nějaké to kokino dají, ale nemusí stláskat všechno že 😖 .a to ještě nemusím ''řešit'' matýnkovu váhu, protože on je jako žoužel.
co ty botky, udala jsi je?
plenky..my jsme teď kupovali v akci v lidlu pampersky..snad 182 plenek za 400 kč...ani nevím jestli jich tolik ještě užijeme 😀.ale ony se nezkazí že 😉.
a s tím pádem čorí.....

holky já se úplně zapomněla pochlubit, že matýnek má poprvé odřené kolínko 😀 ...spadl na motorce a teď pozor..vyžaduje každodenní natírání a foukání se slovy auuuu auuuuu, typický chlap 😀 .ale ne že by to měl až do krve..má to trošku podřené, fakt nic velkého 😀 .a pochopitelně to všem ukazuje 😀 , komedoš malý 😀 .

@kadlecova.misa 🙂 ...a co ti to píše?zmenšuješ je?

ined77
23. srp 2010

@sherry28 🙂...jj, taky myslím že z toho dnes nic nebude. ráno ve stínu byla normálně kosa. už to srpnové sluníčko není až tolik hřejivé 😉.
tak půjdeme asi zase řádit na písek a průlezky 😉 😀.
krásná ikonka 🙂.
jo a co účes, drží? 😕 nebo s tím máš nějakou větší práci?já jdu ve středu, ale ani pořádně nevím co chci s těma vlasama provést 😅 ..každopádně hooodně zkrátit...mám to do půl zad 😠 , ale dál nevím...snad mi poradí, prý je i na to dobrá 😅 .

sherry28
23. srp 2010

@ined77 teď musím odpočívat, ale nejdřív musím uklidit byt, MM si po sobě nemyl vůbec nádobí 😕 což u něj není zvykem 😉 asi nestíhal 😒 tak dávám byt trošku do kupy, ale teda včera mi tvrdlo břicho dost, snažím se dělat vše v klidu a pomalu

odpoledne přijede babička, tak budou mít kluci vzrůšo

sherry28
23. srp 2010

@ined77 práce s tím není prakticky žádná, ale pokud chci, aby to vypadalo jako od kadeřnice, tak si musím při foukání dávat záležet na podtáčení a použít vosk nebo tužidlo a nakonec přejet lakem 😉 ale jinak z toho jde culík, tak ráno sepnu a je to 😉 ale chci ještě ke kadeřnici řed porodem, hrozně rychle mi rostou vlasy 😒

sherry28
23. srp 2010

a fotečky nahrávám do alba léto 2010 ještě pár jich chybí a budou komplet 🙂

prchalka
autor
23. srp 2010

U nás samo buzení opět po hodině a já trubka - dole jsem si chůvičku zapnula a nahoře NE, což jsem zjistila, až když jsem šla nahoru, že půjdu hlídat, až se vzbudí a ona už seděla v postýlce.
Samože jsem s ní na posteli ještě zachrápla a vzbudila jsem se 13 něco a byla tááák líná vstát, tak jsem čekala, až se začne třeba hrabat ona, ale nevypadalo to, až mě zvedl zvonek. Napůl jsem ještě klimbala, něco jsem slyšela, svitlo mi, že by měli přivézt zásilku, kouknu z okna a taky že jo, vezli záclonové tyče, tak jsem letěla dolů a ona pak byla do minuty taky vzhůru.
My byly v bazénku i 2 dny dozadu a dneska jí tam taky pustím, i když už to má asi špinavý 😝 ale stall se zázrak!! Ona je schopná tam vlézt a zase vylézt za 5 minut, už tam nesedí hodiny, dokonce jsme jí tam včera s MM i posílali 😅 😀

@hancazivocich U nás se zakopne ne ani tak proto, že by nekoukala na cestu, ale je neohrabaná, zakopne i když se otáčí na rovině nebo o svou vlastní nohu. Vy jste s 12,5kg hubeňouři. My taky nejsme extra tlustý, ale v porovnání s ostatníma dětma je teda fakt jak na anabolikách 😅 😅

@ined77 Jééé vy máte bebíčko 😅 No u nás se dlouho nemazalo a nefoukalo. Držím palec na účes, já jdu v ten ČT, tchýně bude hlídat a MM nebude ani doma a to měl mít původně ještě tenhle týden dovo a vykašlal se na mě! Zase si jede plesat někam jinam. Když to není motorka, tak zábava jiná. Už se chlubil, jak jel 160, ale zatím přijel pokaždý celej 😖
Tak já jdu, už se tady na mě přísavkuje..

sherry28
23. srp 2010

tak u nás je zataženo, je dusno, ale po sluníčku ani památky 😅 fotky jsou už všechny v albu 🙂