Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ...však tebe teď někdy čeká další utz ne? 🙂 tam by se pipík mohl už ukázat a nebo taky ne 😉 😀 .ale já na to cítění celkem dám...minulé těhu jsem byla celkem i přesvědčená o chlapečkovi.tentokrát jsem trošku nahlodaná a zpracovaná 😀 (tabulky a pod. 😀 ), takže zatím fakt nevím.počítám tak půl na půl 😅 .ale jak už se pomnohokrát opakuji, je mi to vážně fuk 😉 .hlavně ať jsme všichni zdraví a v pořádku 😵 .

sherry28
25. srp 2010

tak červeného vína v těhu bych se bála, ono je dobré na krvinky, ale také na potrat 😕 to radši tu skleničku piva 😉 🙂

sherry28
25. srp 2010

@ined77 adresu klidně pošli ale rychle nebo už nezbydou, Luky se do nich pustil 😀

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ...fakt??? 😲 😲 😲 , tak to jsem nevěděla 😲 .
tak si raději nedám nic 😅 , nebo jen hltek pivečka 😨

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ..a do prčic, tak to už nestihnu 😀 .tak ať si pochutná 🙂 .

sherry28
25. srp 2010

@ined77 piva se fakt neboj a kdyby jsi vypila jedno celé, tak se nic nestane 😉 je v tom hodně vitamínu B a kys.listové a nepiješ ho týdně ne?Já ho pila při obou klukách, ale samozřejmě tak jedno za 14 dní i dýl 😉 s tím vínem, nevím, vždycky se pilo červené na potrat, mám to tak od babičky zafixované 😕 jinak hořčík mi na to nenapsala, stejně mi to minule nepomáhalo, mě pomáhal na křeče v lýtkách(v noci) a mám ho ještě doma 🙂

sherry28
25. srp 2010

jo a nejspíš jsem odhalila příčinu Markové vyrážky na krku, začíná se mu to dělat zase 😅 dnes když jsem vylézala z vany, tak byl na chodbě a voněl se MM vodou po holení a dělá to asi často, protože mi pak přišlo divný proč tak voní 😀 takže to bude ten původ nejspíš 😅 🙂 a jinak má levou spodní pětku téměř prořízlou, dávám jí tak týden a bude koukat na povrch 😵
@ined77 co se týká těch Matýnkových záchvatů, tak dobře si na ně pamatuju, kdyby sji nalistovala o hodně stran zpět, tak jsem to tam při trojkách psala, byl schopný mlátit hlavou do zdi a čím víc jsem ho napomenula, tím víc přidával, oproti tomu jsou pětky v pohodě 😉

sherry28
25. srp 2010

@prchalka taky doufám, že bude dneska v noci spát, s ním už fakt nebyl problém, ale asi ty pětky, i když teda v noci nebrečí bolestí, ale spát nechtěl, dneska mu dám pro jistotu na spaní paralenový čípek 😉 prtože druhu nc tři hodiny čumákovat s ním nehodlám 😅

prchalka
autor
25. srp 2010

@sherry28 Na co mám čas? Jako věkově? No ještě jo 😉

@ined77 Néééé, já to vůbec neberu zle 😀 😀 Někdy mám záchvat, že chci dětí víc, třeba včera jsem chtěla další 2 asi tak 5 minut 😀 😀 Ale nemám buňky asi na to piplání se s tím, jsem srágora, co nic nevydrží..
Ale už několikrát se tu potvrdilo, že každé dítě je jiné, u prvního o zubech nevěděli, u druhého ano a naopak, to samý se spaním... tak doufám, že u mě by to mohlo taky vyjít a nějaké "druhé" mohlo být úplně jiné, kladné a pozitivní, spavé a nevztekavé 😀 😀 😀 😅 😅 😅 To jsem ale ftipná dneska 😅

U nás se spalo vcelku skoro 1,5h a pak už nechtěla a teď jdem likvidovat bobeš... 😝 😅 🙂

sherry28
25. srp 2010

@prchalka věkově taky 😉 ale i vztahově.... 🙂

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ..jejda, křeče do lýtek ve spánku taky znám 😖 ..není snad nic horšího 😅 .
já si pamatuju co jsi tenkrát psala o marýskovi 😨 ...no jen se modlím ať je to fakt zoubkama. matýnek nebyl nikdy klidné dítko, vždy se vztekal, ale tohle už je na chocholouška ☹ 😀 .
ty jo s tou kolínskou 😕..no možné to je, i bych řekla dost pravděpodobné 😅

@prchalka 🙂 ..ty záchvaty znám taky, mám je dodnes 😀 .akorát už to nějak budu muset zvládnout 😀 .
ale jo, však uvidíš..já myslím, že čorí povyroste, bude soběstačnější a tebe to najednou chytně 😉 .

no a matýnek už se ozývá 😕

sherry28
25. srp 2010

@ined77 jo jo asi mu nebude sedět avon kosmetika 😀 manekýn jeden, on se furt musí něčím patlat to i můj lak na vlasy mi sebral a lakoval se, ale zlakoval si oči 😅 pak už na něj nešáhnul 😉

ined77
25. srp 2010

tak matišák už je vzhůru 🙂 .dáme svačinku a pomalu vyrazíme. musím ho zavézt MM 😉 .
a půjdu se kadeřit 😅 ...budu-li vypadat jako člověk, možná dodám i foto 😉 😀 .
všem krásný zbytek dne a super noc, papa 😵

ined77
25. srp 2010

@sherry28 🙂 ... 😀 je to asi metrosexuál 😀 .matýnek tak chodí s mojí rexonou a dělá že se voní 😀 , naštěstí má ale pojistku, tak s tím nemůže stříkat 😝 😉

sherry28
25. srp 2010

@ined77 fotku určitě dej 😉 taky jsem byla objednaná na třetí 🙂 jsem zvědavá jak to bude vypadat 😵

sherry28
25. srp 2010

@ined77 jo a udělala jsi mi chuť s utopencema asi je vyrobím 😉 🙂

prchalka
autor
25. srp 2010

A mně držte palce na zítra 13.30 😅
Tatínek, ač byl až v Olomouci, tak přijel dřív, než normálně a už si tady připravuje maso na zítřejší párty, kterou ovšem bude trávit asi 50 km od nás 🙄

hancazivocich
25. srp 2010

@prchalka - promiň, já to nemyslela špatně! U nás uvidíme co a jak.... Já bych dvě chtěla, jen mě děsí ten pobyt v porodce a to kojo - po těch nervech co byly.. Už nakukuju do kočárků a prohlížím její pidivěci, co už neobleče.

@ined77 - dej pokoj, už mě škrábe v nose 😀 😅 , jinak Kikouš si to plachtil za dudlem, zůstala viset z postele hlavou dolů - chytla jsem ji za kotník 😅 . Byly jsme navštívit naše - trošku jim přeorganizovala byt, dědovi chodí ohryzávat tuháč, strejdovi loví v nočním stolku, babičce a dědovi likviduje brejle, atdd..
Stehy už mám venku 😝

@sherry28 - 4 chlapi doma? No, to abys začla trénovat čůrání vestoje... No, třeba to ta princezna bude

prchalka
autor
25. srp 2010

Jste mě tak navnadily s tím pívem, že jsem si dala rovnou litr 😅

@hancazivocich Já to ani špatně neberu 😅

katzi
25. srp 2010

ined:jj, co by člověk pro zdravý mimi neobětoval 😀 Já u Adélky taky občas nějaký to pivko vypila, i skleničku vínka, dokonce i toho červenýho 😕 Ale jak píše Sherry: taky jsem to od mamky slyšela, že když se dřív nedostavila MS, že se to pilo jako na rozproudění krve a tím pádem na potrat. A i moje doktorka mi ke konci těhu, kdy už jsem chtěla rodit říkala, že si mám dát červený víno, že by mělo spustit porod. Což se ale u mě nestalo 🙂 Ale raději to neriskovat.

S tím vztekáním ještě: mě se teď dost osvědčuje doma posílat vyvztekat do jiné místnosti, nebo když chodí za mnou, tak odcházím já. Díky tomu ty její záchvaty trvají naštěstí jen chviličku a už jde za mnou, jako že už je vyvztekaná a až hodná 😉 Venku ovšem recept nemá, tam jí většinou ustoupím, nechce se mi dělat na ulici show pro diváky 🙂

jo a ať ti dopadne fajn stříhání

prchalko: děkuju 😵

gina333
25. srp 2010

ahojte 🙂

my sm stravili cele poo v meste, najprv spinkala v kociku asi taku hodinku, potom sme sli na kavu a po obchodoch pokupit este oblecenie pre Natali. Teda do tej skoly treba hrozne vela veci, 😲 😲 vsade je kopa ludi, asi vsetci nechali nakupy na poslednu chvilu ako my. 😉 Svokra bola v Lidli a kupila pre Sophi krasne pancuchy aj ponozky, takze aj ona nieco dostala. 😵

@ined77 : ako novy uces? Som zvedava. 😉 😉 Mne uz treba tiez zafarbit vlasy, ale pojdem az v septembri, budem mat voac casu doo ked Nati bude v skole.

@sherry28 tak povod vyrazky je odhaleny? 🙂 🙂 Teda, pomaly sa zacne aj holit ten tvoj synator. 😉

@prchalka : jasne, budeme na teba mysliet a drzat palce. 🙂

prchalka
autor
25. srp 2010

Tak u nás odpolko bylo fajné. Přijel si kámoš umýt nové auto, vylezli jsme před garáž a najednou se tam objevili další sousedi a prokecali jsme to až do koupání. Čorí byla ve svém živlu, lítala na motorce a hlavně obskakovala kluky, co před barákem hráli pinec, z toho nejmladšímu je 9 😅 a druhý dva už jsou skoro dospělí, no a vystačila si s nima, byla spokojená. Už se koupe a doufám, že to brzy zabalí, protože dneska už podruhé neusnula a bude v klídku spinkat 🙂
Všem dobrou noc 😔

gina333
25. srp 2010

Tak u nas sa spinka, idem si otvorit pivko, ked ste my uz narobili take chute. 😉 🙂

Prijemnu noc prajem. 😔 😝

sherry28
25. srp 2010

tak my se vrátili od babičky v půl devátý a Mára usnul před chvilkou 😉 tak doufám, že nebude ponocovat 🙂 opékali jsme si špekáčky a loučili se z prázdninami ☹
@hancazivocich čůrání ve stoje už dávno umím, heč? 😀 (na to mi stačí chapi tři 😉 )ale jestli se narodí klučík, tak mi taky asi naroste šulínek 😝 😀 když jsme spali u babičky na začátku prázdnin, tak jsme spali v podkroví(v mém původním pokojíčku 😉 )a ráno jsem se vzbudila a první co jsem spatřila byli tři šulíni, MM nahý podával pití Márovi a dával čistou plínku a Luky si bral čisté trenky, takže tam stáli nad mojí hlavou tři šuláci 😀 jen jsem zabořila hlavu zpátky do polštáře a začla se smát 😀 no oni na mě koukali divně a nechápali čemu se směju 😉

@ined tak jak účes? 😕

@gina no kdyby tam ta žiletka byla, tak věřím tomu, že by se i oholil 🙂má teď opičí období a nebo všechno "já sám, já taky" 😉

přeju všem poklidnou noc 😔 😔 😔

sherry28
25. srp 2010

@prchalka jen si dej pivečko 😉 a teda takhle vás opustit jo?nás MM opustí o víkendu, jede dělat na baráčku sám a bude spát u šváry a mojí ségry ☹ takže budeme sami, možná, že přijede děda 😉

matova
25. srp 2010

Ahojteee, tak ja mám toto vaše čítanie asi ako mm nočné správy- až na to že tu je sranda a mm sa tam pri V akurát nerváči 😀. Môj malý už bol hore s plačom no ale hádam ešte vydrží než pôjdem spať, škoda že akosi zas trpím nespavosťou ako pri malom, bude to chýbať potom 😔.
katzi: jeeeeej, to keď už test vyšiel pozit., tak pre mňa už si regulérna 😀 😵 😵 😵
gina: 😀 😀 😀 😀 Super nápad tá tabuľka 😀 😀 😀
ined: Jj, zajtra idem na tú kontrolu. Neboj, chocholúšik sa odplazí, jak píšeš, nedočkavec bude Maty aj naďalej ale na mašľu to hádam už nebude...
sherry: ffha, na dvojku v 34tt, to si celkom pekne podotiahla 😉
prchalka: kry sa aby tie bacily nepreskočili 😎
hanza: to kojo ja už ani teraz neriešim ale chápem, užili sme si, tiež som vkuse bulila... 😲 skôr mám des z pôrodu, bo som si povedala že druhý taký brutus už fak nesmiem zažiť 🙄 . Na ďalšie bábo som myslela hneď po pôrode-ráno v sprche- že veľmi chcem mať aspoň 2, ale takto???asi už nikdy....a revala som tam jak tur 😔

matova
25. srp 2010

a dobrú noc 😎
prípadné fajnové obedy zasielajte na adresu: ........ 😀

sherry28
26. srp 2010

dobré ráno 🙂
tak mára v noci spal, jen se ke mně připlazil a spal dál 😉 a spí ještě teď 😨

gina333
26. srp 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : tak traja sulinci na rano, tomu sa hovori pohlad pre Bohov. 😀

Noc s jednym budenim, ale vstavala uz o 6:00, 😒 trocha nezvyk lebo dnes mam zase vyvarovnu varim gulasovu polievku, pre deti paradajkovu, pre Sophi bravcovinku so smotanou a pre nas kuracie prsia so zeleninkou. Takze dam si svoju davku rannej kavy a sup sup ku sporaku. 😉 😵

sherry28
26. srp 2010

@gina333 🙂 tak to jim musím říct, že se ke mně musejí chovat jako ke své bohyni 😉 😀 a pozor kluci ještě spějí asi půjdu Máru vzbudit nebo nevim v kolik by šel po O 😅