Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
26. srp 2010

dobré ránko,

jsem v úterý večer nějak nestíhala, byli jsme odpo na procházce, přišli na koupání, pak jsem šla ke kámošce, přišla ve 22.00 a šla sp¨át.
včera jsem tak nějak stihla jen trochu dočítat, ale psát mě jaksik Štěpánek nenechal. Po o spal opět 50minut, takkže jsem stihla akorát uklidit v kuchyni, hračky, dát lasagne do trouby a už byl vzhůru 😠 . odpo jsme byli zas venku a večer jsme s MM koukali na TV na nějaký dokument na barandově.
JInk včerejší noc noc celkem o.k., 2x jsem tam byla, vstával v 5.00, ale ještě se v 5.20 nechal uspat, tak vstával 6.20.
Dnešní noc,no nic moc, byla jsem tam 3x, ve 4,30 se zas tvářil, že bude vstávat 😠 , nakonec usnul v 5.05 a vstával v 6.10. tak aspoň něco,ale jsem přejetá a od rána tu jenom řve ☹ 😠

mahina
26. srp 2010

ahojte...

neviete mi prosim poradit? Nasa Beky ma skoro 8 a pol mesiaca a zatial ani 1 zubok.. slinta uz od 3 mesiaca a ja stale cakam kedy to vykukne ale ono nic... Kazdu noc sa budime tak 2-3 na kojenie ale tuto noc pila len 1x ostatne razy len silno plakala a chcelo sa jej poprdkavat ale ako keby jej to neslo a trapilo ju teda brusko... Jej stolica byva tak 1x za tri dni ale tieto posledne dni kakala kazdy den a vzdy s placom...ale stolica nie je velmi tvrda..tak ja neviem co to moze byt...pocula som aj teoriu ze ked idu zubky tak byvaju hnacky..ale toto sa mi moc nezda..co myslite vy? mam jej skusit dat nejake cipky? nechcem sa len tak pozerat ako sa moje drobatko trapi... velmi pekne dakujem za vase rady a skusenosti..

prchalka
autor
26. srp 2010

Ahojky,
tak tatínek už odfrčel. V noci měl službu, slyšela jsem jí asi 2x na dudel. Ač jsem si přála, aby spala aspoň do půl 7, protože jí dneska chci dát spát až po půl 12, protože druhé uspávání nebude, probrala se asi 6.10. No ale snad to nějak vyválčíme pak až do večera.

@mahina Ahojky, tak třeba vám v 8m zoubek už rychle vyleze a tohle je předzvěst.. snad! 😕
Pokud si ale nejsi jistá, ale chceš jí nějak pomoct, dala bych nějaké homeo, to pomáhá na zklidnění - u nás frčely Viburcol čípky - jeden na noc. A můžou se dávat neomezeně.
Jinak ostatní holky používaly Chamomillu.
Někdy jsem si taky nebyla jistá, co jí vlastně je, protože i v noci se teď někdy koutí a prdí u toho.. 😖

mahina
26. srp 2010

dakujem pekne... vibrucol mame ale este sme neskusali.... chamomillu sme zvykli davat pred casom ale teraz sme mali mesiac pauzu ale pred spanim som jej dala 3gulicky... tak skusim pred spanim aj ten cipok...pripadne ked sa zobudi, lebo byva mrzutejsia aj cez den....
dakujem za radu... snad bude cochvila po tom.... asi naozaj len vydrzat

hancazivocich
26. srp 2010

Dobrý den přeji,
u nás buďas v 5.20 😲 😝 , usnula před chvílí.. Jo a novinka-nějak jsem se dnes trošku připekla v troubě 😖 😖 ☹ - vypadám jak garfield - pruhovaná levá pracka a vypapkaná též 😅 😅
Ined :
jojo, pupeční kýlu má Kikouš

jdu vytírat a asi juknu i na žehlení... Teda - prádlo na mě mrká tak, že se obávám, že brzy dostane tik 😅 😅

gina333
26. srp 2010

@hancazivocich : no moja tebe sa v tej kuchyni v poslednej dobe akosi dari. 😉 Chudatko, davaj si vacsi pozor na seba. 😒 Ale tie tvoje porovnavania ma vzdy rozosmeju.

Sophi je napapkana este jej dam mliecko a ide s Tatikom von do kocika spinkat. 🙂 Ja si rychlo umyjem vlasy a poo pojdeme do Tesca a na zmrzku do mesta, dnes este svieti slniecko treba vyuzit posledne teple luce. 😵

ined77
26. srp 2010

ahojky 🙂 ,
tak noc u nás taková průměrná.akorát okolo 20.30 se matýnek ozval, tak tam šel MM a našel matýnka na zemi 😅 .ale ten spinkal, takže ho jen dal zpátky na postel a byl klid 🙂 .
já včera dopadla u kadeřnice myslím dobře...hlavičku mám krásně lehkou a dnes jsem byla venku v klidu s rozpuštěnýma vlasama a pohodáááá 😀 .délku vzadu mám zachovalou..tzn. do půl zad asi, akorát vzala 2 cm konečků a jinak mi to celé sestříhala a protenčila 😉 .barvu mám červenočernou 😕 ..ale je to vidět spíš jen na sluníčku 😉 .
každopádně jsem moc spokojená a i MM..si mě pořád obhlížel 😀 .a hlavně..ta cena...až neuvěřitelná...''jen ''495 kč! 😕 ...tady je to sice prd...světa 😅 , ale vždy jsem u kadeřnice platila dobře 700-800 stovek a teď tohle 😕 🙂 .jasně že kadeřnice dostala i pěkné dýško 😉 .a budu chodit tam 😉 .
akorát foto nemám neboť MM mě nestihl vyfotit a dnes to už taky nejspíš nestihneme. po spánku vezu matýnka babi a my pojedeme do zlína na to papu 🙂 .tak se asi zítra blejsknu nějak sama 😀.
no...a dnes...klasika..ráno úklid(teď mám hrozný skluz za ty dvě plné odpoledne 😅 ) a potřebovala bych vyžehlit.sice jsem chtěla dnes po o, ale táák se mi nechce 😔 .takže to nechám na zítřek na ráno 😉 .
pak procházka, nákup, pár záchvatů a jinak dobré 😀 .
jdu vás dočítat 🙂 .

hancazivocich
26. srp 2010

@gina333
já vím, ale mně se daří takhle pořád, jen se to teď nějak kupí. Jo a při vytírání - když jsem přemejšlela, kterou pazourkou to vlastně mám vzít, tak jsem to tak nějak vzala s vervou... a klopil se mi kýblík.. Takže vytřeno je - sice v holinkách, ale za to pořádně 😅 😅

hancazivocich
26. srp 2010

@ined77 - já už vyžehleno mám 🙂 😉 a nic se mi nestalo..
Odpo máme slíbené houbaření - s našima... Tak uvidíme, uvidíme.. Pár hysteráčků, vzteklýho dupáni, prostě klasický odpolko....

Ined : Tobě to musí tááák slušet - já mám drn, takže snadná úprava 😀 😀

hancazivocich
26. srp 2010

Jo, jinak - když teď dávám malou spát, tak škrtí ty svý mazlíky, má dudla, mává mi a říká Pápá a .. Noc - jako čau a dobrou noc 😀 😀

ined77
26. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ..prej garfield 😀 ...humor tě neopouští, to je moc dobře 😉 😀 .
vytíráš jako já společnou chodbu... 😎 😀
jéé na houby bych šla hned 😉 .pěkně si to užijte a hodně jich nasbírejte! 🙂
drn na hlavě?.-..co to přesně znamená? 😀 ..jj, já jsem ráda, že jsem se konečně dokopala a ještě jsem koupila 2 pěkné těhu halenky, ačkoliv jsem zprvu myslela, že v tom budu vypadat blbě, tak jsem byla i překvapená, že mi celkem sluší 😅 (zatím)..až budu opět jako velryba, nepomůže nic 😀 ..navíc se hrozně raduju, že zatím nepřibírám 😅 ..a tak si maluju, že bych to snad mohla tenktokrát uhrát na předepsaných 12 kg a po porodu shodit i to přebytečné po matýnkovi 😅 😝 ....ale to je jen takové období, mě to zase přejde 😀 .prostě se nějak cítím dobře...jj, 2.trimestr 😀 .
no vidíš jak jsi šikovná, já jsem při žehlení popálená co chvilka, ale za to může MM, protože má takové mega trička a já malé prkno 😀 .
vidím, že denní náplň chování dětí je tu značně podobná 😀 ...aspoň si nemáme co závidět 😉 😀
co nos...pořád svrbí? 😀

@gina333 🙂 ...u nás je dnes kosa jak z nosa 😅 ...ale už vysvitlo i sluníčko se dívám, tak snad se to prohřeje 😉 .
no ty nákupy, to musí být peněz že 😒 ...u nás musí matýnek také vždy něco dostat 😉 , včera jsem mu z výletu ke kadeřnici koupila pískacího dinosaura 😀 .pak nemá být rozmazlený 😝 .

@prchalka 🙂 ...téda, to vás pěkně taťka teda opustí ☹ ...to od něj není vůbec pěkné 😠 .měl by jít na školení k manželovi katzi 🙂 ...tam se pro ženy vždy utvoří program aby nekafraly 😀 a tak je to správné 😀 .
co ty sušenky...hergot jak se to jmenuje...ty zdravé, raciolky?....kde se kupují? 😀
užij si to u kadeřnice! držím palečky ať je to podle tvých představ 🙂

@lehna 🙂 ...u nás dnes budík v 5.40 😠 ..jsem na vás myslela 😅
snad dnes pipa pospí po o déle 😉

katzi 🙂 ...no vidíš...je fakt, že o tom červeném vínu a potratu jsem už taky slyšela, ale nějak jsem si to nedávala dohromady 😅 .no tak asi z decky by se nic nestalo, ale raději nic 🤐 .já s matýnkem neměla celé těhu ani kapku alkoholu...jen třetinku nealka piva 😅 .toto těhu už jsem si mini sklenku piva dala...po vepřové na oběd 😝 😀 .
pro mě jsi taky regulérní 😀 ...a kolikátý týden asi?jak to vidíš? 🙂

matova 🙂 ...držím moc moc palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 a ať se julinka pochlapí 😵 .

sherry 🙂 ...prý tři šulínci 😀 kde by ses nadála tenkrát ve svém pokojíku, že jich tam budeš jednou mít tolik naráz že? 😀 ..no vidíš, pokud budeme mít chlapečka, taky už budu mít doma tři pipíky 😀.
včera jsme měli ve schránce katalog avonu a tááák se mi tam zalíbila jedna vůně 🙂 ...a MM říkal, že by mi ji koupil k svátku, mám ho v září 😉 .jde to objednat i nějak přes net? nebo musím najít nějakou avon lady? 😅 ono to tam asi bude napsané, ale nějak jsem to nestudovala 😅 .

lehna
26. srp 2010

Štěpánek stále nespí 😠 , co se to s ním zas děje. že by zuby? u trojek taky docela dlouho trvalo než šel spát po o 😕 . jenže v pusině pořád nic nevidím ☹

sherry28
26. srp 2010

tak u nás se spí od jedné, což jde na to, že vstával v osm 😉

sherry28
26. srp 2010

@ined77 a mě to stálo 250,- 😉

sherry28
26. srp 2010

@ined77 já jsem taky avon lady 😉 už devět let 😕 objednat dneska můžeš i z netu, mají tam stránky různé avon lady 😉

sherry28
26. srp 2010

@ined77 a jaká vůně se ti líbí? 😕 znám všechny jejich vůně a 20 parfémů vlastním 😨 🙂

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ...fakt? to je teda super cena 😉 .a to ti i vlasy barvila?to je teda za hubičku 🙂 .

holky, já vám zapomněla už pár dní napsat něco o naší dohodě s MM o jménech 🙂 ...takže je to tak, že MM vybere(už teda vybral )jméno pro holčičku a já pro chlapečka 🙂 .já jsem teda ještě zatím dost nerozhodná..vyloženě favorita nemám, ale je čas že.ale holčička by se měla jmenovat...kateřina 🙂 .
já se rozhoduji zatím mezi tobiášem, dominikem, petrem a možná honzíkem 🙂 .a babo raď že 😀 ...nikde ale není psáno, že se počet jmen ještě neobohatí 😀 .prostě fakt nevím 😅 .

lehna 🙂 ...to je divné s tím štěpánkovým spaním ☹ . matýnek při tak brzkém vstávání vytuhne do minuty 😨 .
leda by ho fakt něco bolelo..třeba se teprve chystají zoubky pod dásínkem a není to ještě vidět 😨 .chuďátka ☹ .

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ...počkej ,kuknu se na název 😉 .

sherry28
26. srp 2010

@ined77 nene mám jenom melírek 🙂 mám svojí barvu, nikdy jsem se nebarvila 😉

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ...JET FEMME HOLIDAY 🙂

sherry28
26. srp 2010

@ined77 to máte jako u nás, MM prohásil, že vybere jméno pro hočičku a já pro kluka 😉 v Eliášovi mám jasno, ale on chce Kristýnu 😅 není to nejhorší, ale víc se mi líbí Karina 😝

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ..AHA, TAK JÁ MÁM BARVU A DÁVALA TO SAMOZŘEJMĚ NA VLASY JEŠTĚ NESTŘÍHANÉ. A PROTOŽE JICH MÁM KUPODIVU POŘÁD DOST, TAK SE ASI I PRODRAŽÍ TA BARVA NA TAK DLOUHÉ VLASY.
JÉÉÉ, PARDON 😅

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ..aspoň je to spravedlivě rozdělené 😉 .
kristýnka je pěkné jméno 😉 .

matýnek už se ozvývá, letím 😅

sherry28
26. srp 2010

mě to taky dávala ten melír na nestříhané vlasy, měla jsem je až skoro k zadku 😀 ale melír je levnější než barva 😉 ale stejně ona je to nová holčina, tak nemůže být tak drahá, tohle samé jsem u kolegyně platila 360,- 😕

ined77
26. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jj, ono na zkušenosti taky záleží 😉 .
a ty by jsi mi ten parfém mohla i prodat třeba? 🙂

no, u nás dopsáno-1,5h...dnes znovu neuspávám, vypravíme se a jedeme k babi 😉 .
moc se všichni opatrujte a přejeme krásný den 😵 , pááááááá

sherry28
26. srp 2010

@ined77 to bych klidně mohla 😉 budu dělat objednávku 7.9. jestli by to stačilo? 😕

sherry28
26. srp 2010

@ined77 jestli by ti to stačilo takhle ode mě, tak mi prosím napiš z jakého je to katalogu číslo kampaně 😉 jestli se jedná o 12 za 549,- , tak to by jsi měla doma do 15.9. 😉 poštovné u mě by jsi neplatila 🙂

prchalka
autor
26. srp 2010

Já se taky hlásím, že jsem střih přežila, vlasy z krku mám pryč a konečně se jednou cítím tak, že to někdo umí a nevypadám jako debil.
Bobina spala krásných skoro 1,5h, probudila se 13.10 z babí měla prej pěknej šok, řvala, ale jen do té doby, než babička slíbila nanuk. Takže to, co jsem připravila, že si má dát - křupí po spaní a banán ve 14 h... všechno to tu v 15 leželo, navíc kliky všechny upatlaný... A co jí cpala babička? Nějaký čokoládový Brumík vajíčka nebo co to bylo! Já málem vykvetla! 😠 A přede mnou!!
Akorát jsme od 15.30 sami, tcháni odjeli, Milánek dnes nedorazí, tak vůbec nevím, co bude do večera..

katzi
26. srp 2010

ahojte,

u nás dnes noc: slabší model, byla jsem tam asi 3x 😒 Dnes jsme tu měly na návštěvě kamarádku s jejíma holkama, Adeli si tradičně bránila teritorium 😝

ined: jestli jsem těhu, tak teprve "ušušněnej" 6tt 🙂 Ale nad jménama už taky pilně přemýšlím 😀 Holku bych chtěla Aničku, úplně vidím dvě roztomilý, blonďatý, modrooký sestřičky Adélku a Aničku 😀 Ta ale neprojde 😒 MM chce Nelu, ta zase už nebaví mě. A kluka nevíme ani jeden. To bude myslím domluva 🙂 Kačenka je hezký jméno 😉 A fajn, že jsi spokojená s účesem, cena fakt i za barvu supr.

prchalko: příště nech TM s malou a odfič jim ty 😉

gina333
26. srp 2010

@katzi : a to si nespravila este test aby si vedela ci si naozaj tehu? Ja by som spravila hned. 😉 Ja som tiez chcela Nelu 😀 😀 MM to zatrhol, ze je to otrasne meno. 😠