Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
30. srp 2010

@ined77 Když tu zmiňuješ to čurkání - další věc, co jsem vám chtěla. Trvalo to tedy 2 měsíce, tedy celé prázdniny, ALE! Konečně dneska už jsem musela obléct jak spoďáry, tak tepláčky na doma a... ťuk ťuk, i když je v tepláčkách, tak si říká a běží na nočník!!! Jinak se doteď v kalhotech vždycky spolehlivě počůrala, nevím proč 😖 ! Takže my doma bez plínky i v teplákách, ale ven jí teda plínku dávám, to bych teď neriskovala, že mi to pustí, obzvlášť, když je taková kosa 😝

ined77
30. srp 2010

@prchalka 🙂 ...já beru na ven jen jedny náhradní kalhoty atd., takže kdyby se mi počurkal, dám plenku a hotovo 😉 .horší bude ho přesvědčit aby v takové kosa vystrkoval prcku z kalhot že 😅 .
s těma jídlama je to teda děs ☹ 😠 ..to je opravdu hyenismus 😢 .

@gina333 🙂 ..já ti pošlu na převýchovu matýnka, chceš? 😀
ať se dortík povede 😵 !

@lehna 🙂 ...tak snad jsou to fakt ty zoubky ☹ ...aspoň by jste pak už meli klid 😉 🙂 .

@sherry28 🙂 ...držím palečky ať ti dr. nic nedělá 😉 🙂 .no fakt, vám zoubky padají i rostou 😀 .
zoubková víla je snad jediný americký zvyk, který se mi opravdu líbí 🙂 ..také budeme praktikovat 😉 🙂 .
já se včera nakonec koukala na primu...mně to nějak oslovilo víc než ta mega show na nově 😉.
navíc mi přijde, že už ten mareš nějak slábne 😅 a prachař je super 🙂.
na řezy kuknu 😉.

@hancazivocich 🙂 ...já se někdy divím, že ty ještě žiješ 😀 😀 😀 .
nevím jak matova 🙂 , ale mě jsi pobavila hodně 😀 😀 😀 .teda je mi tě samozřejmě i líto 😅 , ale tvůj popis je k popukání 😀 .
a to s těma starýma lidma 😕 ...to musí dělat opravdu jen totálně bezcitní lidi 😠 ...dnes je opravdu umění prožít klidné stáří ☹ .a bojím se že bude hůř 😔 .

@matova 🙂 ....ó jéééé, ty jsi zase měla záhul 😢 .teda ten šimonek je opravdu číslo ☹ ...já teď četla, že takové projevy mají hodně hyperaktivní děti...jakože únava je ještě víc nakopne atd 😒 ...to přece není možné, že takhle malý tvoreček může lítat 12h...to jsem já k.o. po 12h 😅 .
no snad si opravdu aspoň v té porodce odpočineš 😅 ...já už na to myslela taky, ale to je ještě daleko 😀 .
ale hlavní je, že už šimi vydrží s tatínkem nebo babi..to je super pokrok 😉 😵 .
držím palečky na ko!!! 🙂

jo holky, máme doma asi půl kila ostružin..co s tím?nemáte nápad?buchtu nebo je pozřít jen tak? 🙂

@babula 🙂 ...i u nás průběh zoubků téměř totožný ☹ ..je potřeba to brát z té lepší stránky...za každým zoubkem budete blíž finále 🙂 .ale chce to opravdu moře trpělivosti a připravit se na vypnutí všech sil 😒 ...ten začátek bývá opravdu nejhorší, ale jak známo, zvyknout se dá téměř na vše 😅 .
držím moc palečky ať najdete úlevu třeba v homeo 😉 🙂 .

gina333
30. srp 2010

@ined77 : drzim palce aby domcek bol krasny, lacny a vhodny pre vas. 🙂 🙂 No u nas bez plienky ani na krok. 😒 Nikdy som si nemyslela, ze nam prave nocnik bude robit problem ale ona proste aj zachod aj nocnik panicky neznasa. 😲

Sophi spinka, vonku prsi tak idem zehlit. Spravne pocasie na domace prace, ze? 🙂 🙂 🙂

ined77
30. srp 2010

@gina333 🙂 ...děkuji 🙂 my budeme bohužel kupovat byt, baráček prodáváme, přitom jsem teď po realitkách viděla tolik pěkných malých domků za super nízkou cenu..ale vše by vyžadovalo nejméně 2 auta a protože MM sice řidičák má, ale jezdit nikdy nebude, je pro nás nemyslitelné bydlet nějak dál od jeho práce 😒 .
ale co už..třeba se časem sežene aspoň nějaký kus zahrádky 😉 .
i u vás na ten nočník dojde 😉 , neboj 🙂 .to se časem poddá 😉 .
jo žehlení mě taky čeká..asi se na to vrhnu až se vrátíme z prohlídky 😉 .
tak ať ti to jde pěkně od ruky 🙂

babula
30. srp 2010

no kocky maly asi tusil,ze sa stazujem,lebo tato noc bola lepsia,asi 6x hore,,aj som sa vyspala,ale obavam sa kazdej noci,tie homeo ste nasadili samy alebo po dohode s dr.?

sherry28
30. srp 2010

tak jsme zpět, letím uspat Máru 😉 v autě neusnul

u zubařky mi dělala dva krčky, auau 🙄 a toho posledního zbylýho moudráka opravila, po těhu vytrhne 😝 Lukymu opravovala jeden zub 😉 a už mu lezou prý šestky(já nevím, čistí si zuby sám a na bolest zubů si nestěžoval) 😅 a Máru na křesle držel Luky 😀 zubařka kontrolovala a on seděl na Lukym a držel, pak už chtěl natahovat(zdálo se mu to dlouhý), ale už jel křeslem dolů, takže se začal smát 😉 dostala jsem pochvalu za vzorné zoubky, prý jak jsem to dokázala, že má tak čisté krásné zuby 😵 😀 tak jsem říkala, že při čištění prostě drží 😉 a že nemáme flašku a ani jsme neměli, tak hned říkala, ať i u dalšího mimča je to taky takhle, budu se snažit 😅

prchalka
autor
30. srp 2010

@babula Homeo můžeš sama, naše doktorka se nikdy nedozvěděla, jaký máme problémy se zuby a jak špatně spí a nikdy jsem se s ní o tom neradila, protože na to v té ordinaci nebyl nikdy čas ☹ Doktoři třeba někdy i homeo neradi konzultují... 😕

gina333
30. srp 2010

@sherry28 : tak ste super dopadli, no treba sa aj mne odhodlat. 😉 🙂

@babula : mne homeo poradila dokina. 😉

@ined77 : my tiez snivame o domceku, ale ja by som skor brala tak domcek na weekendy niekde pri vode. Kedze MM je stale prec ja by som sama s detmi v domceku bala. 😉 🙂 Na druhej strane mame 4 izbak v centre mesta, vsade mame na skok tak my zatial ku stastiu domcek ani velmi nechyba. 😵

gina333
30. srp 2010

tak toto sa u nas dne deje http://www.topky.sk/cl/10/790021/FOTO-Devinska-... to ani nemusime byvat v Amerike. 😠 😒 😒

sherry28
30. srp 2010

@ined: já bych z ostružin udělala třeba koktejl nebo zmrzku 😉

sherry28
30. srp 2010

@gina333 to je strašný 🙄 někomu prdne v kouli a zabije přitom úplně nevinné lidi 😅

prchalka
autor
30. srp 2010

U nás se prosím spalo dnes 2.40 s meziuspáním, já už z ní nemůžu! Proč se teda budí, když je i unavená a spí dál? Ve 14h byla naprosto nevzbuditelná, to už jsem otevřela všude okna, aby to s ní trochu hnulo a nechtělo se jí, nechtělo 😅
Jinak teď mě udivila větou: "Co to tady máme?" Koukala na obrázek na obalu od svačinky 😀 😀
@gina333 Já viděla jen titulek na netu, radši jsem to ani nečetla ☹ V tomhle se teda neznám, někomu, kdo udělá něco takovýho, tak prostě provaz, jako tu tu bylo dřív. Teď se nikdo ničeho nebojí 😠
@sherry28 Jo, koktejl, to by šlo 😉 😝

ined77
30. srp 2010

my jdeme na tu prohlídku..už jsem předtím nestačila napsat a reagovat také nestihnu, tak snad potom. 😉 .
pááááááááááá 🙂

ined77
30. srp 2010

ahojky, tak jen na skok podat info..byt vcelku hezký, sice nějaké mouchy to má, ale ty jsou všude 😉 .
akorát se byteček zalíbil chlapíkovi před námi, takže máme asi smůlu..zítra by měl podepisovat smlouvu a skládat zálohu...max by z toho couvnul.no uvidíme 😉.ale máme rozjednanou na pátek další prohlídku... 😉 .
kluci se koupou, tak jdu ještě poklidit atd 😉 .
všem krásný večer a klidnou fajn noc 😵 .

@gina333 🙂 ...jj, já to taky četla..hrozné 😕 ☹ .
jj, mně by taky stačilo mít kousek přírody s mini chatičkou kde by se dalo např. grilovat a přespat..hlavně kvůli dětem na léto abychom mohli vypadnout z paneláku.jinak mi město vyhovuje 😉 snad se to jednou podaří 🙂.

@sherry28 🙂 ...děkujiko 🙂 kotejl mě taky napadl, ale asi je zboucháme jen tak nasyrovo 😀 .aby se nezkazily 😉 😀 .

@prchalka 🙂 ...u nás se už řadu dnů spinká ''jen'' 1.30-1.45 a šlus 😝 , ale není to tak hrozné ještě 😉 .
taky jsem to mezi buzení vždycky nechápala 😅 .

tak páááááááá 🙂

prchalka
autor
30. srp 2010

Já žehlila a mládež se šla podívat na mašinky 😀 😀

prchalka
autor
30. srp 2010

Fotku mi poslali na mail. Je tam teda pěkně hnusně a už jsou venku přes hodinu, já říkala, ať se brzy vrátěj, bude jak ledovka 🙄 Mně zase začali dávat Ulici, tak jsem to po dvou měsících zapla, abych si zase zvykla 😅

prchalka
autor
30. srp 2010

Já to říkala, byla vymrzlá na kost. Dneska to je normálně na tlustý punčocháče, který neměla 😖 A je nějaká ubulená zase! Letím, koupou se a pak jsem zvědavá, jak usne. Dobrou 😔

gina333
30. srp 2010

@ined77 : mozno, ze ten druhy bytik bude krajsi, drzim palce. 🙂

@prchalka : zlata Cori na fotke. 😵 Aj u nas bola dnes riadna kosa a hlasia aj snezenie. 😠 😠 😠 No na august je to dost krute. Ja chcem este babie letoooooooooo. 😵 😵

hancazivocich
30. srp 2010

@gina333 - taky ti pošlu Kikouše, třeba až uvidí tvoje hodný dětičky, tak se taky polepší 😔 😔

@ined77 - já chtěla pobavit hlavně matova - mě nelituj - to je můj úděl - šašek pro ostatní - ač jsem rozený pesimista... Šaška mám na vedlejšák 😀 😀 Ale moc to nehází
Jinak jsem samozřejmě moc ráda, že ses bavila i ty 🤐 😀

Já myslela, že to dítě dneska... 😒 😠 😠 Babička taky perlila, tak jsme se urazily obě, ale to je na dýl.... Chjo - nakonec jsem měla pravdu já - když jsem vzouvala malou, tak jsem zjistila, že má puchýř na palečku, proto chtěla kus cesty nést... No, tak jsem nesla - mateřský instinkt zvítězil a babička šla domů 😀

gina333
30. srp 2010

@hancazivocich : ale ona je dost zive dieta, len ja som dost nekompromisna, tak ju ucim uz od malicka.A vela to pomoze, ze je tu Natali, predsa sa s nou zabavi aj ona. 😉 🙂

Spinkame, idem k telke, MM uz otvara vinko. 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
30. srp 2010

@gina333 - já se snažím být nekompromisní, ale občas asi na to nemám či co... Nebo jestli má teď nějaký divný období? Nevím - dyk jsou přece dny, kdy s ní problém nemám a je extra živá... Něco vyhází - řeknu seber to, jde a sebere, teĎ se bude sedět při jídle, tak chvíli sedí...
Ani teď nekouše a neštípe, ale....... Já nevím - i holky to tu říkají, že jsou prostě dny, kdy jsou na zabití... Nebo na to prostě nemám, no...
Víš - že je člověk někdy vysmátý a neroznází ho absolutně nic - něco se rozbije - tak si řekneš - ok, moje chyba, měla jsem to dát dál... Ale někdy prostě sedím a přemejšlím, co přijde dál...

Dobrou noc všem

sherry28
31. srp 2010

dobré ráno 🙂 u nás je opravdu jak na konci října ☹
kluci ještě spí, Mára usnul v osm, v jednu ráno byl vzhůru, jak nejsem v dosahu, tak spustí(byla jsem na WC)a pak měl problém zase půl hodinky zabrat, takže v pokojíku bude s ním spát MM, až bude mimčo, sám to ještě nezvládá 😒
@gina333 ani se nedivím, že u vás hlásej sněžení, ale to počasí se fakt zbláznilo 😅 místo babího léta, na které jsem čekala, toto 😨 😠
@prchalka i my jsme vymrzli, včera cestou od zubařky k autu 😉

zjistila jsem, že Márovi už je malá bundička podzimní/jarní, takže musím koupit hned novou(nebo teplou vestu) 😉 protože ty větrovky co tu má, na tohle počasí nestačejí 😅

gina333
31. srp 2010

dobre rano 🙂

@hancazivocich : vies vsetko je aj o povahe cloveka, ja som skor flegmatik a nepremyslam nad vecami ktore sa nedaju zmenit. A som strasna optimistka, verim, ze vzdy vsetko dobre dopadne. 😉

@sherry28 : to pocasie je des, stale prsi a zlepsenie hlasia az od stvrtku. 😒

U nas noc s jednym budenim, spala do 7:00, ale dost sa vrtela, aj si poplakal neviem ci sa jej daco snivalo, mozno, ze aj koli tomu ze sme cely den iba vo vnutri, ved ked leje nikam sa ist neda. 😲

ined77
31. srp 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás noc s motáním, kňouráním a kopáním...převážně teda 😒 .ale budík asi v 6.45 🙂 .
dnes tu zase prší, takže vařím a matýnek ...ten tak různě lašuje 😀 .
sotva mě viděl jak se blížím k pc, už začal dělat šššššššš 😠 ...tzn. mašinka tomáš, tak to už abych vyklidila pole že 😝 .
no snad se mi podaří v průběhu doo nějak dočíst 😅 .
zatím všem pěkné ráno 🙂 .

lehna
31. srp 2010

dobré ránko,

naše noc asi dobrá, nějak si moc nepamatuju. vím ,že jsem párkrát v chůvičce slyšela kňourání a volání,ale za chvíli byl klid. Myslím,že tam jednou byl MM. já tam jednou taky šla,ale v klidu spal, tak jsem jen přikryla a šla spát. Budíček v 5.55 🙂 .

Lije jak z konve, to budem sedět doma, no budu trochu žehlit po troškách, než mě začne tahat za ruku ,ať někam jdu 🙂

prchalka
autor
31. srp 2010

Dobré ráno,
u nás budíček už za 2h po usnutí 😖 a v noci párkrát kvikot. V 6.06 se přivalila na moji půlku a otevřela oči, tak jsem si myslela dobrý, půjde brzo poo, protože ven to asi nepůjde, ale pak to zapíchla a probrala se až v 7 😖 A asi čím dýl se vstává, tím je to horší..
Když jsem připravovala jen zeleninu na oběd, tak mi vytrhla ntb z nabíječky, donesla na deku, otevřela a o ty dvě křídla se silou opírala, takže by mi ho taky mohla rozsekat 😠 Jsem na ní zařvala a s mokrýma rukama na ní vlítla. Pak mi na lince všechno osahávala, pod nohy nastrčila pánvičku.. 😖
A ráno ještě rozšmrdlala med po zemi, protože než si stačila kousnout, tak mi o ten chleba zavadila a spadla ze skákacího koníka.. To je den! Už aby se to počasí zlepšilo 😕

ined77
31. srp 2010

tak mám uvařeno a i vyžehleno..ale ven se stále nedá jít 😒 .
tak si asi půjdeme hrát 😉 .
u nás už bylo i po zadečku 😠 ...chtěl sahat na rozpálenou žehličku 🙄 ...tak jsem řekla že ne, že to pálí, načež se začal vztekat a bouchat hlavou o zem 😠 ...na to nepomáhá nic..ani si nevšímat atd., tak zkouším dát na prcku 😖 .
no a teď se počural 😝 ..jdu ho převléct, stojí tu s roztaženýma nožkama jako baletka 😀 .

gina333
31. srp 2010

@ined77 : ty si sikulka ked uz mas navarene. Ja som stihla postavit polievku, dnes bude kremova zeleninova, spravim kuskus. pre nas opekane zemiaky a pangasiusa. 🙂 Ale rozmrazujem chladnicku a to je babracka. 😲

@prchalka : no pekne sa ti zacina den. 😉 U nas je relativne pokoj, hra sa v detskej, teda skor rozhadzuje hracky. 😵

sherry28
31. srp 2010

a já zas nevím co vařit 😀 dnes mě nic nenapadá a když něco vymyslím, tak zjistím, že na to nemám suroviny 😅 a nikam se mi jet nechce 😝 takže dnes něco asi z brambor .....😅

ined77
31. srp 2010

@gina333 🙂 ...já dělala jenom duš. kuř. stehna na zelenince s těstovinama 😉 .to je celkem rychlovka 😉 .ale jsem ráda že mám vyžehleno 🙂.s prádlem je to teď na hlavu, doma to neschne, venku taky ne 😖...blbé období.
no ledničku a mrazák bych taky potřebovala vydrbat 😅...vidíš, už by to i bylo zase potřeba 😅.

a kde je vlastně matova? 😲 ..včera byla na nějaké ko, ale s julinkou prý ne 😨 .je divné, že tu večer nebyla 😕 😨 .

@prchalka 🙂 ...u nás v kuchyni je teď roztahané půl kredence 😀 ...na pánve pod nohama jsem zvyklá 😀 .
no jo, jak se ty děti nudí, tak vymýšlí ptákoviny 😒 ...to počasí je děs ☹ ..se divím, že ještě netopí 😅 ...u nás je 5 st 😕 .