Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

michalag
9. zář 2010

mozno blba otazka ale mozu mat drobci sopliky ak im idu zubky?

hancazivocich
9. zář 2010

@michalag - to jsem tu řešila já - a nakonec jsem byla s malou na orl pro kapky s Antibio... Soplíky ne - u prvního zubu jí tekla z jedný dírky jako voda či co - ne celý den, ale sem tam... Akorát jsou při zubech náchylnější - k rýmě

matova
9. zář 2010

Ahojte, malý spí od 13:05 😝
Som hotová z toho jeho odmietania spánku cez obed- je hrozný problém dostať ho do postele 😢 . Doobedu tu bol našťastie chuvička na hodinku, tak som rýchlo spravila tú jogurtovú tortu, teda dala som to na plech, až potom mi došlo ako to asi budem vyberať 😀 . Ale že by sa nejak hrali...on si čítal časopis a ja som len počúvala z izby malho výkriky...hrozne už mi je to ľúto aj ma to štve, že napriek tomu že snáď všetci vidia ako sa potrebuje šimonko s niekým vyhrať, inak je nekľudný, že hoci tu síce príde na chvíľu "pomoc", ale asi taká že si ho nikto nevšíma, a on sa tak snaží ☹ . A ja už tak nevládzem ☹ . U nás asi ako u giny-okolo 10prestalo pršať, tak sme šli s malým vonku- ale nevedel čo so sebou, lebo som ho držala len na záhrade a okolo domu a hrozne sa nudil, tráva mokrá...Nechcel ísť poo spať ale sa hrať....keby vydržal dvečera ale nevydrží, vážne neviem čomám s tým robiť 😲 .

prchalka, lehna: gratulujem k výročiu 😉
prchalka, ined: hej, rozšíril si repertoár za 4 mesiace tri slová 😀, no aspoňže také dôležité 😉. Ale on sám od seba ani nepovie nič,treba sa ho vkuse pýtať...
ined: narodky má malý 28.9.
gina: úplne ťa chápem, moja švagriná je nonstop v meste a ona sa bojí aj v byte sama s deťmi, keď ide jej muž na služobku, proste je to mestský typ, nechápala ako ja som bola tu u nás tehotná aj týždeň sama doma. A tu už zas prší, aj u vás? 😔 . Spomínala si že hore Sofinke lezie zúbok, päťka???
hanza:teda tie vaše príbehy sú do knižky 😅 , bolo by to zaujímavé čítanie 😉

hancazivocich
9. zář 2010

@matova - vydrž, bude líp !! Naše je na ránu taky dost často, dneska usnula místo 11 až po 12., ale jí prostě vadí vychýlení z režimu - aspoň mně se to zdá..

Už musím, jsme vzhůru a zadečkem napřed.. Pápá

matova
9. zář 2010

michalag: Ahoj, môj malý mal úplne vodové soplíky štyri mesiace vkuse- čo mu išli prvé 4 stoličky- a nekýchal, takže to vyzeralo k zubom.

ined: pekne to poobede oslávte 😉 .

matova
9. zář 2010

hanza: dík 😉. včera aj predvčerom išiel o druhej, ale vstával aspoň neskôr...ale on potom chce ponocovať a ja už fakt na toto nemám, potrebujem od neho aj vypnúť, požehliť, poumývať....však to sama poznáš, a hlavne moja fyzička je na tom už tak že ma bolí aj keď sa otáčam na druhý bok 😝

idem dorobiť na koláč želatínu a keď stihnem tak si ľahnem trochu k malému, páááá.

sherry: ozaj a tebe hlavne nech je už lepšie s rukami, teda to som ešte nepočula, o syndróme karpálneho tunela hej , ale ako píše prchalka-hlavne u niekoho kto robí pri počítači, opieranie zápästia o hranu stola a tak, ale v tehu? 😲

prchalka
autor
9. zář 2010

Tak to je konec tohleto! Spala v kuse 1.50 a pak, že se půjdem probrat na postel a ona... to tam zalomila doteď, začla kňučet, tak jsem jí nechala a neprobírala. No už se hrabe.. ale je celá gumová a chce ruku a lehá mi na comp 🙄
To je asi tím, že dostala včera čípek na případnou teplotu v noci... 😝

gina333
9. zář 2010

Baby MM zajtra neide nikde. Neviem ci mam byt rada alebo nie, ale asi skor nie,lebo ma pracu az od decembra. A byt 5 mesacov bez prijmu sa my zda vela. 😝 😲 Tak som z toho dost smutna, to Italy mu odvolali na poslednu chvilu, je to od nich dost nefer, ale co narobime. Tak teraz nevieme ako bude dalej. 😖

hancazivocich
9. zář 2010

@gina333 - asi jsem přehlídla - co TM dělá?
Jinak my byli bez příjmu tři měsíce a děs - běs... Když se nestavělo, byly ty šílený mrazy nebo sněhy .. Leden -březen...

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : no on je barman, v zime robi v Rakusku uz dlhe roky na tom istom mieste a v lete chodi na 3 mesiace do Talianska, este sa nestalo, ze by mu to nevyslo, neviem co majitelovi preletelo nosom, ale neviem si predstavit co bude dalej. 😲

sherry28
9. zář 2010

@gina333 to je mi vás líto 😢 dobře saam v ím jaké to je, MM dělá u zedníků a přes zimu jsou měsíc doma a taky nám to stačí pak na dohánění všechno poplatit a Vánoce do toho 😅 radši na to ani nemyslet 😝 😲

gina333
9. zář 2010

@sherry28 : ono MM dobre zarobi cez zimu, netrieme biedu, len ide o to, ze setrime peniaze pre deti, chcela by som im dat viac do zivota ako sme my dostali od nasich rodicov. 😕 Pripada my to take nespravodlive, ze teraz ideme zit z nasetrenych penazi, ved dost sa na ne nadrel, tesili sme sa ako nam pribudaju a teraz sa nam stane toto.

ined77
9. zář 2010

tak je po oslavě, ale jsem totál k.o. 😅 😝 .
bližší info podám zítra a dodám i foto, ale bylo to super 😵 .
hezký večer a dobrou, klidnou noc všem, papa 😵

ined77
9. zář 2010

@prchalka 🙂 ..reakce bývá 7-10 den, to bude určitě reakce na očko ☹ .držím palečky ať je mírná 😉 🙂 .
letím se sprchnout a dát matýnka chrnět, je celý rozdováděný a plný zážitků...to bude asi noc snů 😝 😅 .

hancazivocich
9. zář 2010

@gina333 - asi se zeptám blbě, ale nějaká práce u vás, poblíž? Nic?

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : to vies, dlhe roky pracuje v zahranici, zvyknuty na iny prijem, to by u nas ani nerobil uz nikde. 😲

hancazivocich
9. zář 2010

@gina333 - to jsem si myslela - akorat - nez vzit ,,almuznu", tak radsi zit z uspor?

hancazivocich
9. zář 2010

To neni nic proti TM nebo vam, jen se s tim setkavam dost často

gina333
9. zář 2010

@hancazivocich : no on stale dufa, ze si este do zimy nieco najde. Takze uvidime, ale mas pravdu ked je clovek raz nauceny na vyssi prijem zo zahranicia tak doma uz za par supov robit nebude. 😉

Sophi spi, idem k telke nech pridem na ine myslienky. 🙂

@ined77 : oslava musela byt fajnova, tesim sa na fotecky. 😵 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
9. zář 2010

Jsme se nacpali domácí pizzou, vínko nic-moc a MM čučí na tv, ale slibuje mi něco 😅
@ined77 Už se těším(e)! Musela to být zologická, ne? 😅 😀 Hlavně, kdyby ho to udolalo na celou noc 😉
@gina333 Itálii odvolali a tam je přes léto nebo jak to je? Jsem zamotaná 😖
Vím, jak je člověk na něco zvyklý, tak si těžko může představit, že by pracoval za míň, ale taky si myslím, že pořád lepší, než sahat na našetřené peníze 😕 Taky jsem kdysi pracovala i za minimálku, když jsem nemohla natrefit na jinou práci ☹

hancazivocich
9. zář 2010

@matova - potkala jsem u rybníka kámošku - tu těhuli, s chlapečkem - říkala, že dnes nespal vůbec, že je též na ránu! Říkala, že jí to i říkala další kámoška, tudíž jsou nějaké divné vlny či co 😅 😠
Jinak jsem se asi rozhodla - kupuju vodítko 😠 😎 chce chodit na kačeny, po hodině a půl odchytávání na oblíkání jsem jí plácla na zadek - a šlo to... U rybníka - naše máma ji učí házet kameny do rybníka - jako dělat žbluňk, ale vypadá to, že se snaží trefit kačenu... 😠 😠 A než rozdrobím rohlík, tak se mi už rochní mezi kačenama ... ve vodě 😠 😠 Ostatní dětičky se krčí bojácně u mamin, to naše dítě (Chucky) se vrhá po kačenách a snaží se je krmit z ruky do zobáku 😝 😝 Pak mi řekla - kačenky pavou, Kistýnka de taky ... pavat.... 😔 😝 😝 😝 Protože si oblíbila krátkou pohádku z knížky o zvířátkách - že se vylíhlo kuřátko a kachňátko... A já blbec jí to nadšeně čtu a ještě měním hlas.. Mno, vodítko a k tomu kouli na noze... No, nic - domů ji dostat též nemůžu, děsně ji baví být ve výtahu. Mě už míň 😠 😠 Dneska na mě hulákala a furt se držela za kapucu.. Pak mi to došlo - chtěla za ni vytáhnout z výtahu - jak včera.... 😅 😅 Přišla jsem domu, zesvlíkla jí a zabořila hlavu do polštáře. Kikouš sebou řízl vedle mě a říká - cičíš? ci taky, plácla sebou na krovky, začla jezdit na kole, pak na bříško, dělala, že plave... No... a přitom cvičení se neuvěřitelně vyprděla.... Samozřejmě s komentářem ... a bylo to 😎

matova
9. zář 2010

Ahojte, aj u nás sa chrní od 21: 05, a zas hodina uspávania, ja už som fakt zrelá na psychiatriu. Cez obed spal 1:30, poo sme sa hrali, aj vonku bol s mm na potulky dedinou...Apri zasávaní- kope nohami, vzdychá, naťahuje sa, vystiera, klepká po všetkom...na nervy už. Oslava u nás krátka- a celkom mi stačilo 😉. Bojím sa zajtrajška 😔.

gina: to je mi ľúto, mňa ako prvé napadlo že sa netešíš lebo budeš musieť látkovať naďalej 😝, ale toto je vážne 😢. Ale super je že tm pri takom zamestnaní nepije, to je fakt fajn 😉. ja už uvažujem zas o homeo, ale nie k zubom ale k tej malého povahe, fakt neviem čo s ním a ako sa mi to kráti tak začínam depky chytať, že sa úplne zosypem.

hanza: 🙄 😀 🙄 😀 vodítko hej? 😀 😀 😀 tak ti poviem, že môj brat-druhý bol tiež na vodítku 😀 , mama sama na 4 deti- keď chcela navariť, vyviedla nás na záhradu kde sme sa spolu hrali, najstarší dával na nás pozor, ale ten druhý sa vkuse kamsi vytratil a mama nevedela kde ho má hľadať- či do lesa, či do cigánskej osady či dole pod breh kde tiekla rieka 😢, nechápala ako vždy zdrol, nakoniec prišla na to, že podliezal dierou čo vyhrabal pes popod plot 😀. Ale on bol taký kľuďas že mu nevadilo keď ho priviazala a hral sa pri strome, neviem si predstaviť že tí naši by boli spokojní minútu na jednom mieste 😲

hancazivocich
9. zář 2010

@matova - jo, taky mě to napadlo, že by nás do vodítka pěkně zamotali a zas by to bylo 1:0.. Všichni v Kikoušovi vidí mýho bráchu, tak to se mám na co těšit... Ale jak už jsem říkala, jdou řeči, že je Kiky ještě ,,lepší", než byl on... No nic - příští týden to tu omrknu (psychiatrické ambulance), pak už mě zřejmě nic nezaskočí..
Jinak balím - zítra nejspíš jedem... No, mám z toho trochu strach - ale spíš z jiných věcí....
A zkusila jsi ho dát spát dýl? Prostě fakt až před padnutím? To my dělali kolem roku - to byl mazec - to ještě spala dvakrát a večerní uspávání - dostihy!!! Dělali jsme po bytě kolečka, abychom ji unavili, ale první, kdo padl vyčerpáním, byl rodič 😀 😀 😀 A malá - jen nás viděla, jak se k ní blížíme, tak nožky připravené - jen vyrazit 😎 😎

hancazivocich
9. zář 2010

dobrou noc všem!

matova
9. zář 2010

hanza: presne aj my oklo roku sme skúšali či odkväcne- on nikdy v živote neodkväcol na koberci, on má potom úplne opačné prejavy- behá ako zmyslov zbavený, naráža do všetkého, padá únavou, vyvracia sa, palče, zúri. Toto nebola cesta k uspaniu. Vtedy som začala všetko vypínať- tv za dverami, mm musel vypadnúť dole na dolné poschodie, nesmel nikoho vidieť a už sa nebránil posteli a zrazupohoda. Ale teraz- na ňom cudzí únavu nevidia, ja už viem kedy, ale musím ho nasilu odchytiť a obriadiť...a už fakt navládzem, však ani dvíhať by som ho nemala....ale to zaspávanie- napriek únave sa metá... 😝
držím palčeky, nech je všetko o.k na chate 😉

všetkým pokojnú noc 😉

grygerova
9. zář 2010

Ahojky.
Tedy z Tvého příspěvku jde mráz po zádech.
Já mám snad odolné miminko a to po všech stránkách. Už máme venku 4 zoubky a to jsme o nich ani nevěděli že by se klubali ven.
Od malinka co udrží hračku v ruce mu strkám stále kousátko na zoubky, dudlík nechce ani vidět. Je super, dá se chladit a pak chutná po třešních. Spinkal celou noc i s rostoucími zoubky.
🙂 Já doufám, že se nám prcek neobrátí...
PAPA

gina333
10. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : uz som to vzdala vcera, ved MM nekontroluje plienky. 😉 😉 No veru v tom mam stastie, ze nepije ani nefajci, asi sa mu to zhnusilo ked vidi tolkych ozratych ludi. 🙂 🙂

@hancazivocich. tak prajem krasny weekend na chate. 🙂

@prchalka : MM chodi uz 4 roky v lete do Italy. Stale k tomu istemu zamestnavatelovi. Neviem preco mu to spravili, on je z toho dost nestastny ze ho oklamali. Uz vcera posielal maily na one hotely, uvidime ci sa mu ozvu.

Tak noc zase uplakana, vcera som nezohnala Chamomillu, len som objednala, asi to budu tie patky, ale nic tam necitim ani nevidim. Proste z nicoho nic zacne plakat, prestane, ochvilu znova a tak dookola. 😒 😒 😒

prchalka
autor
10. zář 2010

Dobré ráno,
já už vzteky šílím! Při střídání byla až na zdi a v klidu spala. Lehla jsem k ní - za 5 vteřin to začlo. Přikutálela se až ke mně, hodila nohy na polštář, takže já jsem musela hodit hlavu až skoro mimo postel! A kníbání, válení, kňučení, atd.. Pak ještě usnula do 6.40! Vemte si, že bychom fakt byly samy, tak nespím, nespím, nespím...A to se nedá ve zdraví přežít 🙄
@hancazivocich Čakyna je naše druhá přezdívka (pokud jsi neviděla někdy naši usvědčující fotku, tak jí přihodím). Holky si to možná i pamatují 😀 Před týdnem jsem viděla dítě na vodítku, ale byl malej a učil se chodit a měl i helmu 😅 😅
A musím dát nabíjet, takže se vypíšu později.
Neslyším zprávy, páč pusu nezavře 😠

gina333
10. zář 2010

@prchalka : ja viem, ze ked si ju prelozim k sebe na postel mam po spani. Je vsade. 😠 A MM sladko spi, o nicom nevie, vtedy ma ide roztrhnut od jedu. 😲

hancazivocich
10. zář 2010

dobré ránko všem!! My jedem, až se malá vyspí
@prchalka - to byl vtip!! Na vodítku si ji nedokážu představit - tu fotku jsem neviděla, ale aj my tak občas vypadáme - krásný modrý kukadla, ale .... Ďábel v ní

@matova - já se smiřuju s tím, že jí v budoucnu připlácnou dg. hyperaktivního dítěte - páč v tomhle věku se to jaksi ještě nedá poznat, že 😀 😀
četla jsem si známky hy dítěte.... brácha jak vyšitej - akorát tenkrát to nebylo hyperaktivní dítě, ale spratek k pohledání 😀 😀
Celkově jsme byli dvojka k pohledání - samej průšvih! MOC!! se těším, až budu ve škole pečená vařená a na ty poznámky v žákajdě.. Neposedí, ztrácí pomůcky, ... Já se radši dycky připravím na horší variantu, pak jsem z lepší nadšená a pokud dojde k horší, tak mě to tolik ,,nežere! 😎

Na některé situace opravdu nezapomenu, kdybych si měla vše psát, tak nedělám nic jiného 😉

Ale pořád - opravdu pořád si říkám, že na to, jaký hoňky byly při porodu a jak to jednu chvíli vypadalo blbě .... Tak ať je třeba superhyperaktivní, ale hlavně, že je zdravá..... I když tady teda kolikrát nadávám - hlavně po týdnu nespaní.... Ale .... noo - přiznám se bez mučení, že jsem na ni dost často pyšná - kromě chvil, kdy balí chlapy kolem, pořvává...atd atd... Každopádně půlka sídliště ji zná jménem a obávám se, že jí jménem budou oslovovat i kačeny...brzy 😀 😀 😎 😠