Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
9. únor 2010

prchalka- no já taky kolikrát nechápu proč v noci se tolikrát motá a nemůže pořádně zabrat. zkusím se dnes zeptat na té neurole.
u nás taky sníh lítá. ach joooo. zima se letos opravdu vyvedla,ale už by mohla skončit, fatk mě to nebaví.

katzi
9. únor 2010

Lehna: tak ať na neurologii vše OK. A budeme pak zvědavé co ti řeknou k tomu spánku.

katzi
9. únor 2010

Prchalko: mě to taky dělává, že začátek noci fajn, pak v prostřed noci ty motáky a po mlíku taky fajn. Já jsem šťastná, že aspoň po tom mlíku spí ty 3 hoďky v kuse, že mám šanci něco trochu naspat. Fakt nevím co bych dělala bez mlíka ☹ No ale možná kdybych ho nějak odnaučila, tak by spala klidněji celou noc. Možná se takhle motá a motá a čeká jako na to mlíko. Fakt nevím 😒

A to počasí je fakt na prd 😠

gina333
9. únor 2010

U nas teraz svieti slnko ale riadna kosa. 🙂

My sme v noci tiez na flaske, ale ja davam malo mlieka a vela vody aby som ju odnaucila. Ako to robite vy?

katzi
9. únor 2010

Gino: my až tak do těch 4h jen dáváme dudel a nic na pití. Mezi 4 -5h jí dám 180ml mlíka, to vypije a spí se dál a to už trvdě bez dudlování. Když jsou hodně krizový noci, tak dám mlíko třeba už ve 3h.

gina333
9. únor 2010

No u nas cumel nehrozi. Mne dokina radila aby som jej davala menej mlieka do vody, ze skor sa odnauci od nocneho pitia, v noci vlastne ani by nemali pit nic.

katzi
9. únor 2010

Gina: jj, já vím neměli by pít nic ☹ Ale kdybych jí to mlíko nedala, tak by jednak řvala na celej barák a jednak by byla schopná v těch třeba 5h vstávat. Zkusím jí dávat míň odměrek mlíka do vody. Ale tipovala bych, že jí to vadit nebude, hlavní pro ni je něčím se u té flašky ududlat znovu do spánku a že je to řidší jí myslím vadit nebude 😖

matova
9. únor 2010

ahojte,
my sme síce vstávali asi 5-6 x ale vždy keď sa napil zaspal, tak fajn, išla som spať rekordne skoro- o 22:10,lebo dovtedy bol hore 3x. Ráno sme vstávali až 6:45 🙂, boli síce nejaké náznaky už skôr, ale večer som mm nachystala baterku, aby ráno nesvietil keď pôjde do práce 😀. Doobedu sme boli na prechádzku kosa a slnko nikde. Spí od 11:30.

prchalka, lehna, gina: empatia k vašej noci ☹
lehna: držím palce na neuro, a som zvedavá či vám na tú nespavosť niečo poradia,lebo nám nič 😖
prchalka: dnes paradajková polievka (hustejšia), zemiaky a kuracie prsia na šťave. Mango som skúšala 2x-nechcel.
katzi: chápem že radšej dáš mlieko ako sa nevyspať. ja tak radšej dám cicu,aj keď len pocucká. je to dúfam už len otázka času, neviem 🙄
gina: neviem či viac vody v mlieku pomôže. počula som o prípade, kedy jedna mamička chcela odučiť vnoci od mlieka a začala dávať čaj. dopadlo to tak že čaj vnoci varila do 3 rokov 😀. ja len aby ste nakoniec neprešli na čistú vodu 😀 😉
ined: ako si dopadla s farbením? ja som si včera len odbehla hlavu umyť, malý sa prebral, a bol záchvat- tatik síce držal pri izbe stráž, ale on nemá šancu ukľudniť ho, tak som tam bežala s mokrými vlasmi a uterákom 🙄

scherry28: s rybami máš nejakú skúsenosť? no na mňa to sedí-ja som ryba, a nervy mi teda uchádzajú- beriem totiž všetko až príliš emocionálne 😀 A malý síce nie je blíženeček, zato sa mu treba v jednom kuse venovať- keď sa sám pohrá 10 min tak môžem byť šťastná, takže podľa toho vyzerá naša domávnosť. zato však vyzerá byť chápavý 😉, Je to na mňa dosť ťažký oriešok, lebo je hrozne nečitateľný, nedáva najavo čo chce (len sa mu zrazu zhorší nálada a je zlý...)takže som celý deň ako vyšetrovateľ a furt sa na všetko pýtam, učím ho nech mi ukazuje áno, alebo nie. ale to vieš že veľakrát ma pritom ani nevníma 😀 .
Jeho najlepšia charakteristika asi: je ako inšpektor Monk-veľký detailista a všetko musí byť podľa jeho prestavy-inak je úplne úplne vykoľajený, mimo 😅

gina333
9. únor 2010

matova daj mi prosim ta receptik ako robis rybu, ja som este nerobila a chcem vyskusat. Alebo ked vies nejeke dobre receptos na hocico sem s tym. 😀 😀

no dokina vravela, ze prave na cistu vodu si nezvykaju. Syn mojej sestry pil caj kym nesiel do skoly. 😵 😵 😵 😵

matova
9. únor 2010

jejda gina,ja som byvaly vegetarian a maso+ ryby varim len koli malemu a muzovi tak neviem neviem,skor ti asi poradi ined,ale aby sa nepovedalo:
robim pangasia- na oleji kratko oprazim, podlejem vodou, pouzivam Solčanku bez glutamanu, trošku mletej rasce. a niekedy prihodim aj hrasok a mrkvicku a dusim pod prykryvkou na panvici 😉
takze radsej riedis tou vodou 😀 no keby som mala vnoci cajickovat este do 6 rokov 🙄 😀

gina333
9. únor 2010

Este sa chcem opytat, vstavaju vasi muzi v noci ku detom? Lebo ten moj sice zaregistruje, ze mala mrnci, ale v poho spi dalej. 😉 😉
U nas je krasne slniecko tak manzel isiel s malou von dufam, ze tie 2 hodky da.

prchalka
autor
9. únor 2010

Babky, mně se zdá, že boule máme i dole... 😕 😝 😖 což by odpovídalo včerejšímu velkému řéééééévu.. Spíme od 12.10

matova
9. únor 2010

prchalka, vravím ti, že z čoríza bude zo dna na den kosatka 😀 inak to po tých mesiacoch nespavosti nevidím 😎

matova
9. únor 2010

gina: my spíme s malým spolu a kým nezaľahnem,musím k nemu len ja, inak hrozne vrieska-on je zatiaľ hrozne ešte závislý.
a to ti dieťa normálne ľahne do kočíka? mne asi od roka neľahne, musí len sedieť, niekedy aj v sede zaspal, ale teraz v kose je to už márne...šťastná som že už nemusím vonku uspávať,hrozne som sa bála že doma cez deň sa spať nikdy nenaučí a strávim vonku ďalšiu zimu 😒 chvalabohu to zvádol. takže by som asi veľa chcela aby vedel zaspať aj u mamy-možno o rok sa aj to naučí 😀

ined77
9. únor 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 12.05,tak uvidíme...kéž by spinkal v postýlce alespoň tu hodinku 😅 .
už mám záda jako paragraf 😒 .
noc...já už ani nevím..šel ke mně po 22h,ale asi i pro,že jsem zakašlala a to ho vzbudilo,jenže...už tak jsem se chvilku pomalu dusila,abych byla tiše 😖 .pak bylo chvilkama motání,já ani nevím v kolik.nechala jsem ho být 😅 .
mám někdy pocit,že ani nespím,ale upadám do bezvědomí 😀 .
ráno úklid,pak procházka s kámoškou a její malou,oběd,klasika.
akorát matýnek začíná trošku soplíkovat,není divu 😒 ...a je docela protifka ☹ .
ale poslední dny se začne na otázku,máš teplotku?oťapkávat 😀 .zkouší čelíčko a hrudníček 😀 .
ty děti jsou fakt jako opičky 😀 .
holky vy jste toho tolik naklábosily,že s nepamatuju ani zbla co jsem ke komu měla 😅 .

jane001 🙂 ...a kubíku ahojky 🙂 .

lehna 🙂 ...jj,také jsem zvědavá,co ti řekne dr. na neuro 😉 .mě řekla téměř houbelec 😝 .
noc teda fakt děs a to ti malý ještě nespí ani přes den 😕 ,to je hrůza ☹ .
držíme palečky na ko 😵 .

matova 🙂 ...tak aspoň vy jste měli noc trošku obstojnou 🙂 .aspoň chuďátko nabere síly na ten dlouhý den 😅 .
býčka bych raději neriskovala,mám jednoho doma a není to s ním vždy nejjednodušší 😀 .

prchalka 🙂 ...tak super,že overálek sedí na delší dobu 😀 .
motání nechápu v jakoukoliv noční dobu 😎 .
a pročpak jsi plakala 😕 ☹ ?

jéééžiš,malý pláče....zase 40,pcháá...35 minut,chjo,tak pááááá 😢

matova
9. únor 2010

ined: maýnek má nádchu, to tiež môže byť od tých zúbkov, my sme pri tých štvorkách soplili hrózne dlho a budil sa aj kôli tomu že nevedel dýchať ☹
držím palce nechpospí čím dlhšie 😉
a jak si teda dopadla stým farbením- asi nebolo že???

u nás sa začína vzdychať 😕 keby ešte aspoň polhodinku dal...

gina333
9. únor 2010

matova dik za receptik 🙂
Co sa tyka kocika, tak ona zaspi posediacky, potom ju dam lezat. Inaksie kocik nehrosi, vydrzi tam asi 30 min. potom sa otaca stoji no des. Okrem kocika neznasa ani cestu autom, autosedacku. Je to hrozny problem niekde s nou zajst, vcera sme sli na nakup do Tesca, cesta asi 6 minutova, ona sa vrtela, pucila sa, jacala no hruza.

prchalka gratulujem k zubku, aj nasej sa daco rasi, ale ona nedovoli kuk do pusy, tak len obcas zachytim, ze sa tam daco belie. 😉 😉

prchalka
autor
9. únor 2010

gina: My taky mezi 3-4h 180 mlíka. No nemusely by ho nutně mít, ale zase proč jim ho nedat.. Někdo dává, až se dítě probudí jako na snídani, my ho máme dřív. A až budou starší, tak třeba pochopí, že mlíčko bude buď až ráno nebo vůbec - znám takový případ 😉 A ředím normálně tak, jak se má. Myslím, že dávat míň mlíka do vody nic neřeší, děti se přece budí i na čaj, když jsou na to zvyklé 😖
Ještě není k čemu gratulovat, zatím jen boule 😖 Bůhví, jak dlouho to zas bude trvat!

matova: Už aby tady byla kosatka aspoň se 4mi dalšími zuby! 😀 😀
Tady štěká pes!! 🙄 😠

Mně dětská doktorka poradila VYDRŽET a VYJÍT VSTŘÍC 😅 😅 😖 , ale to jsem si jí stěžovala, když se malá budila měsíc! A při očkování nějak nebyl čas mezi dveřma..
Tak třeba lehna přijde s lepšíma zprávama, doufejme!!

matova
9. únor 2010

prchalko: ano, pri toľkom trápení nech sú vonku aspoň 4naraz, ale ťa nepoteším, lebo jak sa už začnú prerezávať,tak už nepospí ani toľko ☹
- no a PES? si predstav, to dnes bude asi ten od nás, lebo dnes u nás vôbec neštekal 😅 .
tak pa asi večer 😉 , unás sa spalo 1:30,čo je fajn 🙂

gina333
9. únor 2010

prchalka aj mne vravela dokina, ze ju to prejde. Lenze kedy? Niekedy je az smiesne ako sa tesime z toho, ze sa zobudili raz, alebo, ze sa 6x za noc napili a spali dalej. Ved to je hroza, lebo ked to beries logicky my sme sa vlastne uz vyse roka poriadne nevyspali. 😒 😒 Nevieme co je to suvisly spanok, ked sa mi podari spat vkus 2 hodky tak sa teim ako mala. 😀 😀

prchalka
autor
9. únor 2010

Tak u nás poo 1h a začala veselá zábava 😝 už jsem jí neuspala.
gina: Já se zase těším jak malá z každýho dalšího zubu, když je už venku uffff! 😅
Tak já jdu, máme před sebou asi 7h na nohách 😝 😅

prchalka
autor
9. únor 2010

Né, to jsem přehnala, tak 6... 😀

katzi
9. únor 2010

holky, já jsem si normálně po strašně dlouhé době šla po obědě teď lehnout. Tady je venku šedo šedo tma, byla jsem nacpaná po obědě , tak jsem si nedala kafe, říkala jsem si, jen si tak chvilku připolehnu. No a nějak jsem vytuhla asi na hoďku. Aduš mě nechala, spala doteď. Ale jsem jak vyoraná myš 🙄 Nic jdu si uvařit to kafe teďka.

katzi
9. únor 2010

jo a s tím kdy je to pití v noci přejde - já jsem nějak smířená s tím,že ji to přejde až bude chodit do školky = ve 3 letech☹
Matova: ty máš naději, že to Šimonka přejde dří.Jen až budeš přestávat kojit, nenauč ho žádnou jinou variantu na pití. Pokud je teď bez flašky a odnaučí se ti od prsa, tak si myslím, že bude spát jako dřevo 😉

ined77
9. únor 2010

holky,tak u nás dnes jen 1.20,z toho 35 minut v postýlce,byl pokakaný 😖 .pak teda ještě na chvilku usnul,ale pořád povzdychával a kňoural 😖 .kýchá čím dál víc ☹ .to zas bude.

matova 🙂 ...nene,barvení neproběhlo,ale možná to vyjde zítra odpolko 😉 .
kosatka 😀 😀 😀 ,spíš žralok ne? 😀

katzi 🙂 ...u nás se v noci nepije skoro vůbec,max si cucne čaje a stejně nespí ☹ .

prchalka 🙂 ..jj,6 😖 ,teda jestli se dožiju 😀 .
jdu se mu věnovat,kňourá 😅 .

ined77
9. únor 2010

a už tu řádí jako černá ruka 😀 .
dobré akorát je,že už umí celkem schopně smrkat,tak snad se obejdeme bez odsávačky,resp.bez křiku okolo 😅 .

katzi 🙂 ...jj,ono to není občas od věci pěkně se natáhnout,pokud teda to dítko chrupká že 😠 😀 😅 .
adélka bude asi opravdu zlaté dítko 😵 .

prchalka 🙂 ...vám vylezl nějaký nový zoubek nebo jsem to jen špatně pochopila 😕 😅 ?možná mi to někde jak se říká uteklo 😅 .

matýnek už škrábe za mnou na pc stůl 😝 .

sherry28
9. únor 2010

Ahoj holky, k tomu spaní. Malej je bez mlíka od 10. měsíce. Sám prostě odmítl prso 😨 a žádný jiný mlíko nechce. Vvyzkoušela jsem snad všechny druhy a nic ☹ tak to doháníme na pribináčkách, jogurtech, sýrech, pudinkách atd. Asi to bude mít po mě, také jsem vůbec nepila mlíko 😝 . Ttakže my jsme bez flašky v noci (má ji jen přes den), nepije v noci nic. Uspávání u nás probíhá stylem houpání, osvědčilo se mi to i u prvního 😉 Hodím ho na polštář a vezmu ho i s tím polštářem na klín a houpu dokud neusne. Při nočním probuzení místo flašky houpu. Někdy taky houpu třeba hodinu, ale hlavně když neřve. Pokud řve, tak jedině telka. Jinak já spím s klukama v ložnici na letišti a taťka v obýváku na pohovce, takže vstávám jen já. O víkendu mu malého přinesu třeba ve tři ráno, aby si taky užil 😀

katzi
9. únor 2010

Sherry: hmm, tak dobrý houpání, místo flašky 😒 Aduš to má kombinovaně - drncání postýlkou + flaška k tomu 🙂 Naštěstí má teď období, kdy večer usíná sama - trvá to asi tak měsíc, ale vůbec nevím jak jsem to udělala 😅 Musím si honem ty klidný večer užít než se to zas změní a bude mě tam vyžadovat 😒

Ined: no asi fakt je. Až jednou budu mít druhý, budu říkat: ta Adunka byla taaaak hodná, ale tohle teda fakt zlobí 🙂

sherry28
9. únor 2010

Před chvílí mi volala ségra, že její malá(1,5roku) má 40°C, byla u doktorky a zuby. Já k doktorce ani nechodím, přijde mi to zbytečný, ona na všechno dává paralen a sirupy, který si můžu koupit v lékárně i bez receptu 😕, takže tam jdeme jen pokud už není zbytí. Ono taky čekat dvě hodiny v čekárně s klukama je něco. Když už na nás přijde řada, tak malej jej strašně protivnej 😠

katzi
9. únor 2010

vypadávají mi občas písmenka - chtěla jsem napsat taky dobrý houpání místo flašky. Vlastně k tomu drncání postýlkou máme i houpání, občas taky pochoduju po bytě s Aduš v náručí - když řev nabere na grádách 😒