Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
13. zář 2010

My máme taky umělecké sklony - malůvka pod celým stolem a na komínovém sloupu... 😔 😝 tatínek nás zabije!

hancazivocich
13. zář 2010

@prchalka - mlč 😀 😀

Jinak - fakt nechápu, jak s nima můžete spát v jedný posteli - to moje robě mi tam ze spaní furt vrhalo končetiny, dudlíky, medvěda, hlavu, sebe samo... Na chatě noc očistec - budila jsem se já každou chvíli, s nosákem na zdi a její hlavou mezi lopatkama nebo v nohách... Nakonec jsem zjistila, že jsem tak hotová, že přikrejvám místo ní medvěda a že to, co jsem pokládala za její nohu, byla noha medvěda!! 😠 😒 Ale došlo mi to až za hodně, hodně dlouho - jsem si říkala, že je to takový měkký a správně ohnutelný, že v tom něco bude... A taky že jo 😀 😀
Jinak mají zřejmě na půdě nějaký kuny či co - skotačilo nám to a škrábalo nad hlavou, ale jinak dobrý - až na toho tatínka... Madam si to v sobotu natáhla a vzhledem k tomu, že jsem to po o zabalila s ní, tak jsme chrněly tři hodinky 😅 😅 😕 Pak protiva protivnáá...
Byly tam celkem dobrý hlášky, akorát to spaní - to by mě zabilo... Už skoro nepomáhá ani zábrana z peřiny- my tam furt něco strká.... Jo a v pátek měla srajdu, spotřebovala jsem dost vlhčenejch, zaúkolovala jsem MP , ať někdo z těch, co jedou do města, zkusí koupit v LIdlu - haha - jako kdybych nich neřekla... 😎

katzi
13. zář 2010

ahojky,

u nás noc fajn : byla jsem tam poprvé až kolem 5h, ale ještě jsem ji ukecala a spala do 6h. Teď dopol cvíčo. Adeli tam byla zas bezkonkurenční nejmíň spolupracující dítě 😝 Že já se do těchto aktivit dobrovolně pouštím, že se na to s ní nevykašlu. Pak jsem z toho akorát tak vždycky špatná, proč zrovna moje dítě z těch 10ti co tam jsou musí být nejmíń zvladatelný 😖 No jo no, to mám z toho, že ji chci nějak rozvíjet 🙂

matova: děkuju 😵 A přeju ať ten hektický dnešek ve městě bez problémů zvládněte. Pak napiš jaký to bylo 🙂

sherry: chuďátko Mára. To bych ječela i já kdyby mě píchla vosa. Já tady z těch píchacích potvor mám hrůzu. Tak ať mu to brzo splaskne.

prchalko: i já spolíhám na to, že každý dítě je jiný,ale taky se bojím, aby to nebylo ještě horší. To už by mě asi odvezli k Chocholouškovi 😀

hancazivocich
13. zář 2010

@prchalka - znám-též malujeme tam, kde nemáme 😝

ined77
13. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak dnes noc uplakaná..to asi abych si moc nezvykala 😅 😝 .
matýnek 3 x plakal a naříkal au au 😨 .pak ale vždy usnul, tak vůbec netuším jestli se mu jen něco zdálo nebo ho opravdu něco bolelo 😨 .
budík v 6.45 🙂 .
ráno pohodové, jen jsem vyprala a přetřela zaťapkané 😀 . a pak hajdy s tříkolkou ven 🙂 .matýnek dnes chodil a chodil.tříkolku ukořistila sylvinka 😝 .2x chtěl nést, ale jednou jsem ho přemluvila na tříkolku a podruhé ho vzala kámoška a to on zase raději bude chodit 😀 .byli jsme na hřišti a na kačenkách a v 11h se šlo na obídek...no zase snědl jako vrabec 😖
spinká od 12.05 🙂 .
odpoledne máme doma konečně tatínka, tak asi uvařím na zítra ať můžu ráno uklidit 😉 .
a ve čtvrtek jdeme na druhý priorix ☹ ..navíc mi to vychází po mé kontrole, takže budu muset nějak stíhat 😒 .ale myslím že to dám, já mám ko na 8.20 ve zl. a matýnek má být u dr. mezi 10.30-11h.ale budu tam chtít být dřív, ať jsme na obídek už doma, aspoń přibližně 😉 .tak snad to vyjde 😉 .
a jdu vás dočíst 🙂 .

prchalka
autor
13. zář 2010

@ined77 My nakonec bez nějaké extra reakce, tak ať to máte taky tak 😉

lehna
13. zář 2010

tak jsem tady, Štěpi usnul před chvíli, tak jdu trochu dočíst, snad to stihnu, než se zas probudí 😀

katzi
13. zář 2010

právě jsem vyřešila dlouhodobý rest: konečně jsem objednala sebe i Adeli k zubařce. Ale dohnalo mě až to ,že mě bolí zub 😝

ined77
13. zář 2010

děkujeme za pochvalu fotek 🙂 .

@prchalka 🙂 ..pěkné malůvky no co 😀 , aspoń bude mít tatínek důležitější práci než se snažit připleštit na motorce 😝 😎 .
s tou vosou..mě kdysi píchla vosa do horního rtu 😲 😎 ..asi týden jsem vypadala spíš jako eskymák či mongoloid a to jsem měla ještě schůzku kvůli práci...pán mi říkal, že se mi ozve..neozval se 😀 .nedivím se 😀 .
s tou reakcí...snad to proběhne v klidu, díky 😵 .

@hancazivocich 🙂 ...já osobně opravdu neznám nikoho kdo by měl ještě většího raracha než to první dítko 😉 .
zaplaťpánbu 😀 .
jo kuny jo?tak to bych se asi pos...strachy 😀 .
na to že přikrývám matýnovi hlavu místo nožek jsme si už oba dávno zvykli 😀 .ale časem chytneš grif 😉 😀 .
jo a s tou kávou je to pěkná hovadina 😠...kamarádka 😖.

@katzi 🙂 ..já ten dort nepekla 😎 😀 ..to bych asi nedala 😀 .já zvládnu koláče, štrůdl..prostě tak nějak běžně, ale na dort bych si asi netroufla a kdyby i jo, tak taková krása z toho opravdu nevyleze 😀 .
co se týče kafča...na kurzu nám říkali, že když už kafe, tak je lepší slaboučké rozpustné ale s mlékem než třeba bezkofeinové 😕 😉 .
cvíčko...to se poddá, adélka si zvykne neboj 😉 . ty ji hlavně netahej a moc nezvedej! už tak se člověk s prckama nuceně natahá.a kolo...no ale buď opatrná 😔 🙂 !koupíte pak ten vozík za kolo, do toho půjde mimísek, adélka na sedačku a můžete frčet 😉 😀.
co jména vlastně, máte už vymyšlené? 🙂

matova 🙂 ..jejda, tak to moooc držím palečky ať to dnes v pohodě zvládnete, hlavně teda šimonek 🙂 .
matýnek tak doma chodí běžně...to víš, pořád se něco suší, tak mu oblékám co zrovna je 😀 .taky aby se mohl sám vysléknout 😉 .bodýnka už jsem odpískala dávno 😅 .však je to velký chlapec 😵 .

sherry 🙂 ...no jéééé, chudáček marýsek ☹ .tak hlavně ať má ručičku brzy splasklou 😵 .jsou to potvory píchavé 😠 .
ještě k tvěm tvým ručkám...moc moc ti přeji aby to s porodem (nejpozději) odešlo 😵 .ještě to by ti scházelo...operace atd. ☹ .

gina 🙂 ...ach jo, jak může něco takového chlap vypustit z paštěčky 😠 ...já bych jim takovou ''dovolenou'' klidně dopřála 😠 .
a co až děti maličko odrostou a půjdeme pracovat?už ty naše mužské vidím jak se jímají domacích prací atd. 😝 ...práce nepráce, stejně to bude zase na nás 😅 .akorát že na tři směny 😝 .
u nás je ve středu nějaký dětský den při otevření nového hotelu, tak jsem zvědavá 😉 .

ined77
13. zář 2010

@katzi 🙂 ...jj, je lepší zajít zavčasu 😉 .my teď chodíme pravidelně, hlavně i kvůli matýnkovi 🙂 .to nás vždy donutí 😀 .
tak snad ti nebudou nic moc dělat 🙂 😉 .

prchalka
autor
13. zář 2010

Tak spala 1.15 a pak spustila "Jede, jede mašinka"... 😝

ined77
13. zář 2010

@prchalka 🙂 ..tak ji vypni 😀 .aspoň že si zpívá, lepší než kdyby plakala 😉 😅 .

sherry28
13. zář 2010

@prchalka Váhy se nezapřou, umění je v nich 😀 😉

lehna
13. zář 2010

no tak jsem početla a z těch tří sránek už nevím snad nic 😀 😀

Ined- mooooc krásné fotečky a dortík vypadá luxusně 🙂. To jsi pekla ty???
Dnešní noc teda nic moc, ale i Štěpi takhle ze spaní heká, a taky hodně volá máma, ale bývá to většinou ze spaní.

matova- to je fajn,že fakt TM se zapojuje o starání se Šimonka, už bylo taky na čase 😉 🙂 . Taky si říkám, že už jsme byli 3x sami večer na pivu,naši hlídali a pokaždé Štěpi spal. Ale jsem za to radši,že spal.než aby nmám volali co s ním.že ho nemůžou uspat. Teďka si ho vezmou na sobotu-neděli k nim nahoru, tak jsem zvědavá jak to s ním zlvádnou ho uspat apod.

KAtzi- já teda kafe ani colu nepiju, nepila jsem ji ani v těhu,ale tak mám spoustu kámošek co v těhu normálně colu i kafe pily a vše v pořádku. I dr. jim doporučila si dát sem tam skleničku coly, nebo kofoly na tlak.
Metallica byla super, jsem se odreagovala a sem tam myslela jen na to,jak Štěpi spí 🙂.

Prchalka- taky se uklidňuju tím,že každé détě je jiné. Kámoška co má Natálku od dva měsíce starší, ta je oproti Štěpi ďábel, ale v noci spí celou noc až do rána, sem tam se probudí na mlíko,ale spí dál. přes den dá i 3h. Druhá kámoška má holčičku,co měla v srpnu 2 roky, tak ta od malička spí od 20.30 do 8.30! spokojeně celou noc a přes den si ještě dáchne na 1,5h. Tak já si říkám, že ony když budou mít druhé,tak budou mít třeba nespavce jak mám já a my budeme (pokud nějaké bude 😀 ) mít konečně spáče 🙂
A hezké malůvky, u nás se zatím po zdi moc nepíše, na jednu stěnu,kde má nalepené nálepky,tak jsem mu tam dovolila čmárat,ale zatím ho to nebere🙂

hanca- tak víkend byl u vás i fajn, i nefajn. ale hlavně,že jste to přežily ve zdraví. já ti pak tady nestihla ani pisnout, že bych jela taky, aspoň nějaká změna. a pokud bych jela na takovou akci,že by tam byl MM pořadatel, jako TP,tak by to vypadalo asi podobně jak u tebe teďka 😉

katzi
13. zář 2010

ined: 🙂 vozík + cyklosedačka, to bych někde na té silnici vypustila duši 😀 Ale je fakt,že jsem viděla jednoho tatínka jak měl naloženo jedno dítko na cyklosedačce vzadu a druhý vpředu 🙂 Spíš to vidím na verzi, že Adu musí od jara pilovat sama jízdu na nějakým prvním kolečku, nebo na tom odrážedle first bike (plánujem něco takového koupit na vánoce). No jména jsou zatím u ledu: napřed musíme mít to těhu povrzený od doktora 😉 🙂 Pak si určitě necháme říct, co to má být a pak budem nějak vymýšlet

lehna
13. zář 2010

gina- TM, no to je no comment. to mě taky dovede vyvředit taková věta 😠 . Však jste na dovolené. Jeden můj kamarád mi to nedávno řekl taky, z čeho jsi unavená, však jsi na dovolené, no se mi zatmělo před očima a řekla jsem mu,že až si pořídí své dítě,tak bude vědět jaké to je!. No on vlastně ne, o vše se bude starat jeho manželka. Ti chlapi,to je národ.
ještě jsem ti něco chtěla a teďka nevím.☹

Sherry- ten tvůj popis ze soboty, ohledně Adámka, jsem to četla s otevřenou pusou. to je prostě k neuvěření. hrozní lidé ti vaši sousedi.
a vosa,jej, snad mu to brzy klesne a nebude mít větší reakci. 😉

Jo a jinak, v neděli po té akci, kdy Štěpánek spal krásně celou noc, si ráno vstanul v 5!!, my s MM úplně hotoví,že? jsme šli spát v 1, tak jsem MM vypakovala do obýváku, štěpi jsem dala k sobě a usnul ještě po 6té hodině do půl 8, tak aspoň tak jsem ještě maličko dospali 🙂

lehna
13. zář 2010

ined- aha, tak teďka čtu,že jsi dort nepekla 😀

prchalka
autor
13. zář 2010

To vám musím napsat - za prvé měla plínku po spaní suchou, ale to mě tak nebere. Poslední dobou šla nějak do sebe, jí víc jogurty a... ke sváče teď snědla celou Hollandii - kdysi sci-fi 😅 🙂

prchalka
autor
13. zář 2010

www.fit-centrum.eu/medvidci-gelici-multiviatin-...
Tohle by se mi líbilo, ale to bude asi pro starší, nikde to ale nepíšou... 😖

sherry28
13. zář 2010

tak já půjdu s klukama ven 🙂 sice nějak extra hezky tady není, ale neprší 😉

@ined tak zítra by jsi měla mít kočárek doma 😉 😵

sherry28
13. zář 2010

@prchalka je to pro děti od tří, aspoň to píšou tady 😕 http://www.pharmdata.cz/novinky.php?pdk=8594060...

sherry28
13. zář 2010

@prchalka no ono těch cucavej moc není pro ty prťata, z důvodu bezpečnosti, aby to nespolkli celý 😕

ined77
13. zář 2010

tak u nás byl spánek 2h 🙂 , sice na dva kusy, ale nevadí 😉 .
horší fakt je ten, že matýnka asi opravdu bolí v krčku ☹ .takže to nakonec od švagra přeci jen chytil ☹ .
možná i proto plakal v noci a říkal au au...po o se taky vzbudil s pláčem a ukazoval na krček 😢 .
zítra asi půjdeme raději k dr. než se to rozběhne naplno 😒 .
ale jinak teplotku nemá, tak snad to nebude tak hrozné.
teď šli s MM ven..ještě nakoupit bagetku a pomazánku na chlebíčky, takové rychlé..budeme dnes slavit maličko ten můj svátek 😉 .
já chtěla vařit, ale sotva odešli, hledám špenát, který měl MM koupit a samozřejmě doma není 😅 .tak jsem dala aspoń prát potah z kočárku (jsou venku opět s tříkolkou) a asi trošku spočnu, však co 😉 .

@sherry28 🙂 ..už zítra? super 😀 .ale netušíš náhodou jak to paní posílala že?asi poštou normálně ne?ne tím PPL třeba?aby mi to tady někdo nešoupl za dveře dole a já to musela tahat do třetího patra 😅 .
no ale nějak by se to vymyslelo 😉 .
těším se těším 😀 .

@katzi 🙂 ..my se rozhodli že ten first bike kupovat nebudeme.na jaro bude mít ještě tříkolku a na začátku léta dostane malé kolo 😉 .mně to přijde jako škoda peněz..za nás to taky nebylo a jezdili jsme na kole jako draci brzy 😉 .
a dvě děti na jednom kole..to bych si asi nelajzla 😀 .

@prchalka 🙂 ...kéž by šel i matýnek v tomto tak nějak do sebe 😅 .
u nás je teď s jídlem celkem boj..nebo ne boj, ale fakt jí hrozně malinko ☹ .
čorí je šikulka 🙂 .jakou jí kupuješ tu hollandii?já jsem zkoušela dát matýnkovi tu čoko, ale dal tak třetinu a ještě jsem to musela podporovat cereálníma kuličkama 😅 .

no jdu ale něco dělat, já nějak zahálet už ani neumím 😒 .joo, tak mít víc času..např. půl dne, tak to by byla jiná, ale slabá 1,5h uteče jako voda 😅 .

tak holčinky všem pěkný zbytek dne a pohodovou, fajn noc 🙂 , pááááááá

sherry28
13. zář 2010

@ined77 určitě to posílala poštou, psala mi to 😉 🙂

gina333
13. zář 2010

Baby na obranu mojho MM musim povedat, ze on je uplne perfektny manzel. Robi vsetko pre nas, fakt ja si mozem kupit co chcem nic my nezakazuje, mame naozaj vsetko na co si pomyslime. Obcas je sice odlud, ale za nikoho by som ho nevymenila. 🙂 🙂

katzi
13. zář 2010

tak jsme doma z mini projížďky na kole. Jely jsme ještě tady s kamarádkou od vedle z baráku a její holčičkou. Bylo to fajn. Jak mě to kolo bude chybět. Teď přes zimu ani ne, ale pak hlavně na jaře až už nebudu moct ☹

ined: my právě tříkolku nemáme. Máme jen klasickou motorku - odrážedlo. A na to jaro by to chtělo asi něco novýho, ale jinak ten first bike taky nijak neporožívám. To spíš jen, že na dětský kolo bude Adu na jaře asi ještě malá 😕 Nevím no, ještě budu muset posurfovat na netu co je vhodný od kolika let a jak se to komu osvědčilo.

prchalka
autor
13. zář 2010

@ined77 Tak čoko zbodne celou, to je jistota, páč je to prostě kočo, že jo 😀 A dneska měla broskev-maracuja a taky jí dala celou. Pak tam mám ještě jahodu a tu uvidíme. Já prostě zkouším. I choceňák bere a smetánky atp. 😉
Musím vám říct, že jsem si vymyslela, že bude dortík-zákusek. Tak jsme před 2 dny koupili ten upečený korpus a všechno na to a....včera jsem po něm koukala a nikde nebyl, ale neměli jsme na to ani zakysanku, kterou jsme použili do oběda, tak jsem to neřešila. Dneska jsem pátrala znova, nenašla, pak pátral i MM po celém domě a nenašel. Prostě nevím, co dělal, ale z toho košíku se to k nám do auta prostě nedostalo, korpus není. Zapomenout ho v košíku je teda dost hloupý - vzhledem k rozměrům 😖 😖 No já byla v tý chvíli s čorí na atrakci, takže já nevím vůbec nic! A doma nákup vykládal taky sám, my jsme byly ještě chvilku venku! 😠

bea89
13. zář 2010

Ahojky všem maminkám
Všimla jsem si, že máte taky problémy se zoubky jako my tak bych se chtěla zeptat - můj syn má 1 rok a už máme 4 spodní a 4 vrchní zoubky a teď má napuchlé 4 strany jakoby tam rostl špičák aneb stolička, ale na jedné straně jde vidět přes dáseň že to tam má takové modro-fialkové nemáte stím některá zkušenost ? nevím jestli to nemá třeba zkažený zoubek, ale pláčem a pláčem zítra chci jít k dochtorce, ale i tak se docela bojím co to bude ☹ .Je fakt, že malý je docela morous a k tomu nám vždy rostly zoubky po 2.Celý den je mrzutý vše mu vadí a na to místo stále něco cpe a snaží se kousat do všeho co vidí ☹

hancazivocich
13. zář 2010

Jinak děkuji moc všem, že jste na nás myslely 😀 Jako - normálně jsem se nebála, ale když mi ty potvory pořádaly dostihy nad hlavou, tak, mnoo.... Radši jsem si čistila zuby v kuchyni, protože v koupelně jsem měla pocit, že mi každou chvíli něco hupsne za krk 😝 😝
Jo a v noci se tak otáčím, aportuju dudel či co... A najednou skřípání drápkem či co - jsem se bála dát nohy z postele a jít se vyčůrat, páč jsem čekala nějaký zvíře obřích rozměrů pod postelí 😅 😅 To ješte MP nedorazil na chatu... Ale byl děsně 😎 😎 ohleduplný a zaparkoval před brankou, aby nás nebudil -- no, hlavně, že nás pak šel zkontrolovat a šlápl na tu skřípající podlahu 😅 😕 Stejně spím na půl ucha - pokud nejsem v bezvědomí... Naivka - kontrola je jednoduchá - vzbudím se, neslyším jeho chrápání a skřípění zubů, tudíž vím, že ještě nedorazil 😀 😀

@gina333 - tady nikdo neříkal, že nemáš úžasnýho muže!! Jen ať vás holky rozmazluje - taky bych to chtěla někdy zažít 😔 😔 😔 Akorát dnes je teda milej - zatím -. že by následek víkendu?
gina - každý chlap má občas nějaký mouchy, nějaký se zaplácnout dají, některý ne, tak tu poletují a masaří - potvory 😠 😠

Jinak - když tu chatu hodnotím-tak on zas tak strašnej nebyl, jen mě prostě vytočilo, že přes týden nic, o víkendu taky čas nebyl...

hancazivocich
13. zář 2010

@bea89 - když jsme to měly modro-fialové, tak jsem si pískala- do příštího dne, nejdýl do dvou se u nás klubnul zouek. Byla to taková jako modřinka - třeba u jedniček to tak bylo - fialová - skoro černá čárka a druhý den - kuk a jsem tu 😉