Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
13. zář 2010

@hancazivocich : no neviem ci by som ja na tej chate vydrzala, asi by som od strachu nezazmurila oci. Ja som taky strachoprd, ani do lesa moc nemusim. 😉 😉 😉 MM som musela pochvalit, ved co ked sem zabludi a precita co o nom pisem, vsak to by bol dovod na rozvod. 😀 😀

hancazivocich
13. zář 2010

@bea89 - zkoušela jsi nufofen nebo panadol? Malá se po tom, když je nejhůř, uklidní 😉 U nás je to na Chocholdu - smích se střídá s pláčem, když se vyspí, kňápe, chovat, zabírá jen Hurvínek.. Mý nervy - holky Hurvínkovky - kolik existuje dvd? My máme tři nebo čtyři .. tuším...
bea - Kikouš má teď i jednou, dvakrát denně řidší stoličku, taky víc bolí bříško - prdíkuje, hryže, cpe si do pusy uplně vše - před chvílí tu ohryzávala i drbátko na záda...
Je jako vyměněná - ale my to máme u každýho zubu!!!

prchalka
autor
13. zář 2010

bea89: IP 😉
Ostatním dobrou noc, nestíhám, mlíko a spát 😔 😔 😅

hancazivocich
13. zář 2010

@gina333 - jsem si říkala, že ta pochvala nebude jen tak 😀 😀 😀 😀
Jé a to ještě nevíš, že tam sem tam praskal prázdný sud na vodu - hlavně v noci... A kuňkaly žáby a soused zavíral dveře od garáže tak, že se nám třásly skla... A..... Bojíš se? 😀 😀 😀
Nebo jsem zjsitila v pět ráno, že došlo dřevo, tak jsem šla v noční košili do dřevníku pro další... 😕 😕 A říkala jsem si - te'd do mě někdo strčit, zavřít mě tu, nebo na mě bafnout, tak se asi pokakám smíchy 😖 😖 😝
Jo a nebo jsem otevírala dveře a než mi došlo, že to za oknem není vrah nebo zvědavej soused, ale odraz ze skla otvíranejch dveří... To byla teprve sranda.... 😅 😅

bea89
13. zář 2010

@hancazivocich panadol nám nezabírá ani kousátka nic takového ☹ .S malým je to někdy jak na trní a já se snažím nějak mu pomoct a bez šance tak snad zítra mi poradí lékařka jestli je to v pořádku a jak dál, kdyby ne.Snad se to brzy dá do kupy a malý nebude tak trpět někdy je to hrozné a já mám hlavu jak balon každý večer,ale tím si musí projít každá maminka asi 🙂

hancazivocich
13. zář 2010

sherry : už to prckovi splasko? Nemáš doma aspoň nějaký ty fenistilový nebo zodacový kapky? Brácha jako malinkej šlápl do vosího hnízda a babička ho balila kromě octu, cibule... do křenovýho lupení? ...
Jak je chlap alergik, tak mám hrozný nervy!! Když Kika oteče i po komárovi...
Vím, že nám v lékárně doporučili nějakou šílenou octanovou mast - teda šílený název to má - tuba má zeleno - bílý obal, ale má to sebou. A hlavně - nevím, jestli je to pro takhle malý děti? Jemu to zabíralo báječně....

hancazivocich
13. zář 2010

@bea89 - jo, když jsi nejsi jistá, tak tam s ním zaskoč! My třeba u prvního zubu horečky, pak ne, pak zas jo, brek, brek....
Jo, hlava - to je jako co a kde? 😔 😅

Ined - super dortík - no, mý nervy, jsem ti chtěla seknout pochvalu, jak se ti povedl a hluboce se zastydět a ty jsi ho tuším taky sama nedělala?

bea89
13. zář 2010

@hancazivocich Jsem zvědavá a zároveň se bojím takže vše se mi v hlavě mé veliké míchá ☹ .My právě horečky nemíváme tedy teploměr nikdy ani jednu horečku nezaznamenal, takže horečky nemíváme.U našeho Tadeáška člověk neví - zda-li zoubky aneb zase jeho vztek.

sherry28
13. zář 2010

@hancazivocich nesplasklo to zatím ☹ nemám fenistil ani nic podobnýho, přinejhorším bych tu snad našla dithiaden, ale to bych mu mohla dát jen čtvrtku 😨 je to silný, zatím počkám do rána jak to bude vypadat, ale po mě nebude, mě to většinou ani neoteče jen pupínek a za tři hoďky nic, taky mě bodla v zoo vosa, když jsem fotila slony 😅

všem dobrou noc 😔 😔 😔

gina333
13. zář 2010

@hancazivocich : no uz ma nestras prosim ta 🙂 🙂 ty si ina akcna zena. 😉 😉

matova: ako ste zvladli dneskajsok?

Idem k telke dufam, ze dnesna noc bude bez kopancov. 😵

Peknu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
13. zář 2010

@sherry28 - říkala kamarádka, že zodac kapky ti na alergii vydají i bez receptu 😉 Tak hlavně, aby se to nehoršilo...
No, po mně to taky nemá - mně sekne vosa do rtu - na kole, jen jsem vypláchla pitím a bylo to pryč...
Leda to pořád máchat ve chladnější vodě - mu dát třeba lodičku do kýblíku, ať se chladí....Já ten jeden bolák taky takhle u ní chladila 😅

hancazivocich
13. zář 2010

Dobrou noc všem, já už si dneska nepřeju nic - radši...

matova
13. zář 2010

Ahojte
uff, najskôr som dočítala 😅 , a neviem ani čo komu...
sherry 🙂 : som zvedavá či to drobčekovi do rána odpuchne, snáď hej. A určite ti to brnenie prejde po pôrode, musí 😉 .
prchalka 🙂 : tie čarbanice po stenách sú krásne, ja normálne striehnem a nedovolím, aj keď na zárubňu od dverí už šáhol 😀 , ale také pekné čarbanice ako tie vaše by som nechala a omaľovala len okolie farebne, a čarbanice nechala v rámocoh- vyzerajú ako vážne absraktné kresby 😉
ined 🙂 : Dnes ste slavili tvoj sviatok? tie meniny či nebodaj narodky? 😕 My sme mali voľné tričká v lete, ale teraz zas body a na noc overal, je tu kosa a malý je asi po mne zimomrivý-teda v lete sa idem roztopiť ale od jesene do jari brrr 😲 .
gina 🙂 : aj u nás už by toto tu všetko popísané bolo na rozvod 😀 😝 😔
Dnešok sme zvládli pomerne fajn, síce ešte keď mi dôjde zo sociálky písomné potvrdenie tak s tým treba zájsť na úrad soc.vecí a rod. ... 😝 , hlavne že oznamovacia povinnosť je do 8 dní od zmeny a papiere mi vraj pošlú až zač. októbra...no ale bola som aj tam tak sme aspoň spísali papier že som to oznámila 😝 ,- to je teda bordel že? 😝. Inak u gynek.- dostala som sa len k sestričke aj to som 2x prosila nech už mi ten formulár na materskú vypíšu...bolo tam more ľudí, tak som povedala že ja ani na poradňu už nejdem- e už chodím do pôrodnice, od nich už len papier chcem... Čiže neviem či som stále na 2 alebo na viac, ale aspoň som kľudná 😀. Malý tocelé vydržal a potom nás hodil mm k rodičom (odišiel vybavovať pracovné veci..), tam bola švagriná s deťmi- nevideli sme sa asi 2r 😅 , malý bol hrozne zlatý, hral sa tam sám a všetci ho žrali 😕 😀. Fakt ho musím pochváliť 😵, po ich odchode to ešte vydržal ale spať tam nechcel tak nakoniec až v aute na 45min- od 15h 😒 ,...ešte sme sa vrátili k našim zas...Domov sme došli neskoro, tak až teraz 😉. Ozaj A môj pôrodník- mali sme si dohodnúť termín kontroly- telefonicky. Dal mi na výber či zajtra či o týždeň, podľa toho ako sa budem cítiť- takže radšej o týždeň, keby bolo zle tak to idem asi rovno na príjem 😉
Pokojnú noc všetkým 😎

gina333
14. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : zlaty Simonko, ked vydrzal tie uradnicke behacky. 😉 Takze uz si ides dohodnut termin? Juj, drzim palce aby si este mohla ostat doma, byt v nemocke je des. 😒 😉

Sophi uz O 21:30 zacala plakat, nevedela som co sa deje, ale strasne zle sa jej dychalo cely nos mala upchaty, neviem preco ved cez den jej nebolo nic, normalne dychala aj ked isla spat. Nastastie som mala Koalku ponatierala som jej hrud a celkom dobre spinkala celu noc. Len rano akonahle ja otvorim dvere hned si sadne a je po spani. 🙂 Nevadi, aspon pojde zase skor spat. 😉

prchalka
autor
14. zář 2010

Dobré ráno,
jen krátce. Dneska jsem celkem spala naštěstí. Když jsem šla budit MM, tak čorí na něm ležela nalepená, držela ho kolem krku a měla na něm hozenou nohu 😅 Bohužel se vzbudila a sedla si, když vstal. Taky mi pak psal, že se tu poslední hodinu motala. Já myslím, že lezou ty horní 3jky víc a víc.. 😖
Zatím je tu hezky a odpol, pokud se nezkazí počasí, tak vyjedem do města za kámoškou (všechny musím oslovovat já, nikdy nikoho nenapadne - chceš se sejít nebo můžu přijet?) ☹ ☹

gina333
14. zář 2010

@prchalka : s tymi kamoskami mam to iste. Vzdy som im volala ja, oni sa neozvali nikdy, az my bolo trapne ich stale otravovat, takze sa uz dlho nestretavame vobec. 😒

sherry28
14. zář 2010

ahojky 😵 u nás sluníčko 😉
už mám uvařeno a vypráno 😉za chvilku se půjdeme oblékat a zase pojedeme 😕
Márova ruka je pořád nateklá, ale už ne tak jak první den, už s ní i všechno dělá 🙂 za to já to brnění mám už i přes den 😅takže vitamíny to nebude 😝

@matova a ty jsi přímo v té knížce našla nějaký takový těhotenský příznak jako mám já(brnění atd.)? 😕 já našla jenom na netu dost žen, který to měly taky v těhu, ale jestli to i přímo píšou, tak mě to docela uklidňuje 😉 že to zase odejde, protože takhle bych teda pořád fungovat nechtěla 😠 včera jsem zašívala kalhoty asi 20 minut a to byla práce na dvě minuty ☹ ráno mažu sváču a vařím MM kafe levou, po ránu všechno levou 😅 v levé to mám taky, ale ne ta silně

sherry28
14. zář 2010

od doby co jsme se odstěhovali z města jsem tu taky sama, mám tu akorát fúrie 😀 😉 půjdeme se oblékat a pojedeme

lehna
14. zář 2010

Ahojky všem,

u nás noc pohoda 😵 , poprvé jsem tam byla 3,20, strávila jsem tam sice do 4, byl pročůraný,tak vše převléct a povléct. Sice mi u toho usínal,ale sotva jsem se vzdálila okamžitě mě zas volal, tak jsem odcházela asi 3x,pak jsem mu nahlas řekla,ať už spí,že jdu taky a spal do 6.30 😵

dopo jsme byli na poště a v obchodě, snad poprvé bez kočárku 🙂. bylo to fajn, aspoň nějak zabitý čas 🙂.
teďka chrní a já jdu vařit, mám vytaženou krkovičku a bůčínek , tak to jdu šoupnout do trouby a uvařit zelí.
no a poklidit kuchyň, to jsem nějak ještě nestihla 🙂.

hezký den 🙂

prchalka
autor
14. zář 2010

No, zato my jsme se probudily zase po 1,5h spánku s brekem 😠 Jak já vám závidím, že vám spí. Kdyby aspoň do 12ti v noci vydržela!! ☹

lehna
14. zář 2010

@prchalka - my spíme max 1,5h!poslední dobou to zas je jen něco kolem 1,15h, a taky vstává s brekem, takže nejsi v tom sama 😉 🙂 .

sherry28
14. zář 2010

@prchalka jestli myslíš v noci, tak to spí Mára dobře, ale přes den dá max hodinu 😅 sotva ho uspím, zkontroluju Lukymu úkoly, tašku, ořežeme tužky, tak už je vzhůru ani nemám čas sem moc chodit jen občas během dne 😉

ined77
14. zář 2010

ahojky 🙂 ,
dnes mám skluz 😝 .matýnek spinká od 12.10 🙂 .
já jsem ještě věšela prádlo..teď jak je slušné počasí, tak peru a peru 😅 ...to bude zase žehlení 😝 .
jinak noc celkem ušla...plakal jen jednou, ale na bolest si už nestěžoval 🙂 .
ráno se mu spustila rýma vodovka, tak jsem hned nasadila alespoň vincentku a uvidíme 😉 .
ráno teda vaření, pak se šlo ven se sylvinkou a kámoškou 🙂 .
venku fajn jen byly dvě scénky..jednou chtěl vlézt do asi půlmetru hluboké kaluže 🙄 a pak chtěl lézt na traktor 😔 .
do duba mleť 😠 .
a to se včera mohl na traktůrku svézt říkal MM, ale matýnek vyměkl a nechtěl 😅 .tady ze zahrady jedné jela paní s pánem prý a něco odváželi traktorem a prý že ho svezou..a on nechtěl 😅 a dnes mi bude dělat scénu u trakoru velkého jak z hororu 😠 😀 .
pak se šlo domů, byl obídek..dnes špenát, brambor, vejce a česnečka (mléčná) 🙂 .no cosi pojedl, ale že by byl přejezený, to si nemyslím 😒 .
jo a kočárek dovezla paní z pošty...zrovna jsme odcházeli ven 🙂 .a musím teda říct, že paní to super zabalila 😵 ..je to ve fólii a zadní kola to má volné, takže s tím jde pěkně přejíždět.jen jsem s ním zhopkala po schodech dolů do kolárny a odpoledne ho půjdu zkusit poskládat 😉 🙂 .ale kola má teda super...velké, nafukovací, teréňák jak cosi 😀 .

a to je od nás asi myslím vše...vlastně nééé 😀 .MM mi včera přál k svátku a dostala jsem žehličku na vlasy 😕 😀 .ale nějakou namakanou, prý neničí vlasy.je z nějakých nanokeramických desek 😕 .chtěla jsem se vyžehlit už dnes ráno, ale nestihla jsem to 😀 .tak se budu piglovat odpolko 😀 .
kluci půjdou ven a já vygruntuju, poskládám ten kočárek a ještě chci upéct slaný koláč 😅 .snad to stihnu 😝 😀 .

tak a už jdu opravdu dočíst 😵

sherry28
14. zář 2010

@ined77 super, že už je u tebe 😉 dej vědět kdyby něco, až ho rozbalíš, jestli má všechno atd. 😉 musím paní napsat komentář

prchalka
autor
14. zář 2010

@lehna Já myslím v noci, že se vzbudí po 1,5h, to je bohužel horší ☹
Jinak poo taky "jen" 1,5h dneska, ale aspoň, že tak, letím tam a už mi hlásí bobeše ☹ Včera nic, v noci nic, až teďka a ještě jí ani skoro nešel odlepit od půlek a ještě něco tam zůstalo, tak jsem pak musela dolovat-dost čistit, čož se jí nelíbílo ☹ chjo. Takže busík za hodinu s přehledem stíháme. Teď jí jen vysvětlit, že ještě se nestrojíme, nejedeme.. 😅 Takže budu večer.. pá

lehna
14. zář 2010

@prchalka -jo aháá, u nás i v noci se budí s brekem po 1,5h. jak kdy, někdy vydrží dýl, někdy ne. je to pořád jak na houpačce.

já taky letím, je vzhůru, jí polívku.

večer asi nebudu , musím žehlit 😝

ined77
14. zář 2010

@sherry28 🙂 ..jasňačka, hned ti pak písnu jak vše vypadá 😉 🙂 .
je mi tě moc líto s těma ručkama, chuďátko ☹ .
holky..já teď koukala na matovou 🙂 -36tt 😲 , ty -34tt....vždyť vy už se tu za námi za chvilku ani nedostanete popovídat ☹ 😅 .
hrozně to letí 😅 ...ale oběma vám moc přeju ať už to máte zdárně za sebou a mimísky pěkně u sebe 😵 .

@prchalka 🙂 ...matýnek ani tu čoko nedá celou 😒 a ovocné jogurty bojkotuje už celkem dlouho ☹ .asi to musím čas od času prostě zkoušet a nabízet a jednou se taky chytne jako čorí 🙂 .
jo a na ty vitamínky jsem se v lékárně samozřejmě zapomněla zeptat 😅 ...ale chodím tam poměrně často, tak si jednou určitě vzpomenu 😅 .

@lehna 🙂 ..jj, chce to trénovat tu chůzi bez kočárku. my dnes druhý den na tříkolce a už byl jen jeden pokus o nošení 😀 .
musí si zvykat hošíci 😉 .
ale třeba v zimě jsme chodili bez kočárku ven téměř každé dopoledne...akorát jsem ho cestu zpět skoro vždy nesla...což teď ale nejde že 😒 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...12 hodina odbila, lampa ještě svítila 😀 ...jsi mi připomněla krvavého dědka, či jak se tomu říkalo 😀 .
ale s tím trčením nohy z postele to znám..mám to doteď i doma 😀 .
super, že se TP činí 🙂 ...má co žehlit 😉 😝 😀
hurvínky máme 3 dvd...a jedno jen zvukové cd..to plánuju později jako pohádku před spánkem 😉.nastřídačku se čtením...což bude ovšem u nás tak za dva roky, neboť matýnka zajímá vše, jen ne čtení 😖 😅.

@gina333 🙂 ..a netopíte už taky?že by měla sophi v pokojíku suchý vzduch?matýnek v noci taky špatně dýchá když nevlhčím vzduch (sušákem s prádlem 😀 ).
jinak z té koalky se matýnek na prsíčkách normálně malinko osypal 😕 , ale pomohla mu 😉 .

@matova 🙂 ...super, že jste to včera zvládli v pohodě 🙂 .
aha, takže ko příští týden?no, to už by jsi mohla i v klidu porodit 😵 .jste už s julinkou za vodou, jak se říká 😵 .

pak mi musíš určitě napsat sms!!! 🙂 ...dám holkám vědět 😉 .
včera jsme slavili ten můj svátek, MM byl přes víkend v práci, tak proto opožděně 😉 .
jinak vidím, že úřadování stojí za to všude 😖 ...no comment 😔 .

@bea89 🙂 ...tak my tohle neměli, ale zase nějakou tu teplotku ano ☹ .jinak vztekánky a změny nálad máme běžně i bez zoubků 😝 ...to už je taková povaha asi 😅 .ale držím moc palečky ať má bobek všechny zoubky brzy venku a moc ho (vás) nepotrápí 🙂 .

ined77
14. zář 2010

@prchalka 🙂 ...páá a užijte si fajn odpolko 🙂 .

@lehna 🙂 ...při ovrz nežehlím 😝 , odpočívám 😀 .žehlit ale budu zítra ráno a to jako mourovatá 😅 .
pipa jí polívku sám??? 😲 tak to je teda šikulka 😵

sherry28
14. zář 2010

@ined77 letí to strašně 😅 a když už máš číslo matove, nechceš si vyměnit i se mnou? 😕 Až budu v porodnici, napsala bych ti a ty by jsi sem dala vědět co a jak 😉 my notebook nemáme, takže neměla bych jak dát vědět 😕

ined77
14. zář 2010

@sherry28 🙂 ..jasně, ráda. písnu ti své do IP 😉 🙂 .

jinak u nás dospinkáno...1.50 🙂 .
už jsme i po svačince a půjdu pomalu uklízet ať oho pak nemám tolik, matýnek kuká na shreka, opět 😅 😀 .
tak zatím pááá, ještě písnu ohledně kočárku 😉 🙂