Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. zář 2010

@ined77 jojo napiš, máš to v IP 😉 z porodního sálu se ti ozvu na mobil 🙂 až tam budu dvě hoďky ležet 😉

ined77
14. zář 2010

@sherry28 🙂 ..ty jo, já budu v den tvého a matove porodu úplně hin...já to hrozně prožívám 😀 .
pořád si říkám, že je to ještě daleko, ale když vidím jak to uteklo u vás 🙂 .přijde mi to jako včera, když jsem otevřela koníka a pak následně hned pusu nad tvým oznámením 😀 a za chvilinku tu bude o dva mimísky víc 😀 .

jdu skládat ten kočárek 😉 .držte mi palce 😀 .

gina333
14. zář 2010

@ined77 : urcite si s kocikom poradis, ty si sikulka. 😉 Praveze teraz sa netopi, neviem preco sa jej tak zle dychalo. Uvidim ako dnes v noci, cez den je v pohode, ale pre istotu Koalku natriem zas. 🙂

ined77
14. zář 2010

@sherry28 🙂 ...tak uf...teda, hodinu jsem s tím bojovala 😀 .no korbičku na hluboký jsem nasadila téměř hned 😉 .vypadá to hezky a prakticky 🙂 .ale sporťák mi dal zabrat 😝 .nakonec ale vše vypadá pěkně 🙂 .jediná ''vada'' je, že se sporťák dává celkem složitě do polohy lehu a zpět do sedu.kdyžtak se prosím paní zeptej jestli na to nemá nějaký zlepšovák 😅 .pak ještě netuším k čemu jsou dvě takové(ani nevím jak to popsat 😅 ), prostě dva kousky na suchý zip..možná to patří na popruhy?asi 😅 .a ještě na spodku kočárku na sporťáku jsou nějaké popruhy, asi na stažení?
jinak jsem spokojená, myslím že nám kočárek poslouží dobře a mimísek tam bude spokojený 😵 .
poděkuj prosím mým jménem paní za příjemný obchůdek a ochotu kočárek odeslat 😵 .
a tobě také ještě jednou moc děkuji 😵 !!!

@gina333 🙂 ...no poprala jsem se s tím, až jsem z toho unavená 😀 .
aha...tak to teda nevím 😨 ..no víš co, ono je i to počasí takové všelijaké.mně se taky kolikrát stane, že v noci mám ucpaný nos a ráno nic 😕 .
koalka určitě zabere a sophinka bude spinkat jako dudeček 🙂 .

tak já se pro dnešek loučím holčinky 🙂 ..musím ještě sklidit prádlo z balkónu, vypadá to, že sprchne 😒 .
a chystat večeři atd., však to znáte 😉 .
tak všem krásný večer, klidnou noc a zítra pááááá 🙂

sherry28
14. zář 2010

@ined77 já se zeptám 😉 a nechceš sem hodit fotky kočárku a těch věcí co si s nima nevíš rady? 😕 jdu psát meil paní 😉

gina333
14. zář 2010

@ined77 : tie dva kusky su urcite na popruhy, my take mame v kociku tiez. 😉

Ja som akurat dozehlila veeeeeeelku kopu pradla 😝 😝 😝 idem ohriat Nati veceru. Dnes som totiz navarila obedik, prisla kamoska a vytiahla ma von, takze Sophi spinkala v kociku a na Nati som cakala v Pizzerii takze na obed sme mali fajnucku pizzu, obed si dame na veceru. 😵 😵

ined77
14. zář 2010

@sherry28 🙂 ...jé, já už to dnes nestíhám 😅 .ale paní bude určitě vědět 😉 .a kdyby ne, tak to zítra nafotím ju? 🙂 .

@gina333 🙂 ...jéééé, no pizzu bych si dala hned 😝 😀 .

a letím, kluci už jsou tady 😉 🙂 , pááááááá

sherry28
14. zář 2010

@ined77 já nemyslím dnes 😅 🙂 už jsem paní psala, myslím časem 🙂 až se ozve dám vědět 😉 já myslela fotky pro nás

sherry28
14. zář 2010

@gina333 já zase dělala lečo 😉 a MM přišel domů a že prý nemá hlad 😅 jsem se na to mohla vyprdnout, ale tak si dám aspoň já 🙂

gina333
14. zář 2010

@sherry28 : si myslis , ze Natali chcela varenu veceru? Musela som jej robit toasty. 😒 😉

gina333
14. zář 2010

Este som zabudla napisat dnesnu prihodu, idem s Natalkou po meste a ona zrazu vravi, aha mami tam je 10 EUR, takze skolsky atlas, ktory sme sli kupit mala iba za 2 EUR-a, ostatne jej dolozil nejaky dobrodinec. 😀 😀 😀

gina333
14. zář 2010

No kedze tu nikde nikoho, idem aj ja k telke. 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
14. zář 2010

Ahoj,
dneska to bylo hektické, popíšu zítra, nic moc, za chvíli jsme byly doma, pršelo už když jsme se strojily ☹
Tak dobrou všem 😔

hancazivocich
14. zář 2010

@gina333 - jestli to nebude ordinací... 😀 😀 😀 😀
U nás síla - udělat večeři, vytřít byt, chodbu a schody a vyžehlit dvě pračky 😝 😝 Přitom jsem si spálila malíček ☹ ☹
Jinak odpo jsem MP vyzvedávala autíčka, baba za okýnkem mi odmítala vydat - normálně bych sklapla své botky číslo 42, ale fakt jsem se naštvala !!! 😠 😠 😠 Když jsem si vzpomněla, co mám dnes za sebou a před sebou, dítko vystupovalo a mačkalo tam nějaký tlačítka, dvě tašky pod kočárkem, baťoh na zádech, v očích smrt, v nohách křeč (sakra - zapomněla jsem, co jsem vlastně chtěla 😀 😀 😀 )
Mno - zkrátka - pohled plaché laně vystřídal pohled naštvanýho pitbula.... Takže když mi řekla, že nedá, tak jsem byla jak čertík... A ehm gina - promiň, ale byla jsem všechno, ale určitě ne flegmatická 😅 😅 😔 😕 Tak jsem jí sladce sdělila, že nechápu, proč mi to před tím čtyřikrát vydali bez potíží a jí to dělá problém. Prej nechápe, proč mi MP nedal plnou moc... Tak jsem jí řekla (pořád sladce, ale pohled vraždil...), že bych jí byla vděčná, kdyby se šla zeptat, že bych sem nerada kvůli ní letěla zítra znova... 😀 😀 Ta paní, co mi stála za zády, se dusila smíchy, kluk vedle si začal pískat... Tak se šla slečna zeptat!!! Mno a já odešla s hrdým výrazem a balíčkem............. 😀 😀
Bez mučení se přiznám, že to bude i výchovou, kterou do sebe dostávám tady na MK 😀 😀

hancazivocich
14. zář 2010

Já se též dnes loučím - s přáním krásné dobré noci, mě to noční ponocování pomalu zabíjí... Pravidelný buďas kolem půlnoci - chovej, chovej, maminko, atd... Asi zlý sny či co...

matova
14. zář 2010

Ahojte,
my sme dnešok prežili doma, ale obed som navarila len vďaka svokre, že došla na chvíľu-letela som spraviť kafčo a pritom osvietenie-čistá improvizácia- kuskus +zeleninka na panvici- opražený pór, zelená a červená paprika na kúsky, hrášok, soľ. A malý to vtrepal že som nechápala 😅. Inak bol prací deň- švagriná mi včera darovala kopec malých vecí po dcérach, tak mám zas čo robiť, už som si myslela že mám takmer všetko nachystané...ael faj, veľmi sa to zíde. A k večeru som využila že mm sa hral s malým, tak som narýchlo zavarila aspoň pár skleničiek kapie a cvikly- na veľkú noc 😉. Malý spí ako včera od 21:15 (a to sme ani nikde neboli 😝) - inak ráno vstávala o 7, dúfam že zajtra nebude skôr, máme štátny sviatok tak bude mm doma, keď ho zbadá už si bude hneď myslieť že sa njekam ide- to si už tak spojil v hlave 😀.
prchalka 🙂 : snáď keď tie trojky vylezú tak ti pospí lepšie, ale aj podľa toho či sa nebudú päťky tlačiť. Malý sabudil tiež tak- do 1-1,5h s veľkým revom, som nechápala a boli v tom päťky nakoniec. Teraz je to síce vnoci fajn, tak raz sa zobudí ale cez deň je boj ho dostať spať 😝. Ale jedna päťka ho ešte stále bolí.
ined 🙂 :veru, už aj teraz keď som tu tak to ide na úkor balenia tašky do porodky alebo upratovania...ani neviem či sa s vami vôbec lúčiť 😲 , ale príde deň kedy sem nakuknem ktovie po akej dlhej dobe a už tu možno ani nikoho z vás nebude 😒 ...ale možno vás nájdem v inej téme- napr. vzdor, nechce chodiť načas domov, fláka sa po vonku, odvráva... 😀 😀 😀 😉 . Ozvem sa iste, neviem síce či bude čas pred pôrodom ale keď budem mať po tom tak určite 😉
gina 🙂 : dohodli sme si termín kontroly 😉 . Čím dlhšie to potiahnem, tým lepšie pre bábätko 😉
sherry: jj, priamo v knihe som to našla- píše sa tam že by to malo odznieť do 3 týždňov po pôrode- a klasika-rady typu nezaťažovať ruky...alebo že úľavu môže priniesť pri brnení keď ležíš že ruku zvesíš dole a potriasaš...ale celkovo že len vydržať 😉 aj keď to musí byť 😝
všetkým želám pokojnú noc 😎

sherry28
15. zář 2010

dobré ráno 🙂

@matova jojo když mám ruku svěšenou dole tak to nebolí 😉 ale přes den to moc nejde a v noci je mám podél těla a to už není ono 😕 ale při spaní stabilizovaná poloha je nejlepší, i když musím střídat strany, ruce se střídají v brnění 😉

letím, musím ještě osladit čaj a frčíme 😉 🙂

gina333
15. zář 2010

dobre rano 🙂

@hancazivocich : tak vidis, hned sa citis lepsie ze? 😉 😉

@matova : aj u nas fici kuskus, robila som to aj vcera s maskom ale malej chuti aj s takym zeleninovym mis masom a mne tiez. 🙂 🙂

Noc celkom pokojna, obcas sa povrtela ale spala az do 5:20 vlastne dobre. Az na to skore vstavanie, kedze je statny sviatok, vsade je ticho len my tu strasime. 😒 MM prisiel vcera pred polnocou domov, zhana dalej robotu, ale on by bol najradsej doma, ze vraj sa bude ucit s Natalkou a tie 2 mesiace ubehnu rychlo. No neviem si celkom dobre predstavit byt spolu 24 hodin denne, 😝 fungujeme takto uz mesiac ale poviem vam, je to dost. 😉 😉 Ale doniesol my krasny kozeny kabatik, asi ma chce udobrit. 😵 😵

prchalka
autor
15. zář 2010

Dobré ráno,
malou jsem slyšela opět asi 4x bulit v noci 😖
Jinak mám náladu pod psa - z jiného důvodu ☹

lehna
15. zář 2010

ahoj🙂,

u nás noc skvěláááá 😵 , v kuse celou noc, bez jediného zamrčení až do 6.45! 😵 .
teda nevím jestli třeba v noci nekřičel,protože nešel nevím jak dlouho proud,takže chůvičky nejely.

včera odpo celkem v pohodě, šli jsme v 15h ven,naproti mému taťkovi do práce, pěšky, byl spokojený,že může ťapkat. pak jsme byli chvíli u našich nahoře,no a pak už byl MM doma,tak jsme šli za ním. Štěpi už byl kolem 18h celkem protivka, asi unavený z toho chození 🙂

za chvíli jdeme ven, jen co mi uschne hlava, tak zatím pá. mrknu zas kolme poledne 😉

katzi
15. zář 2010

Dobré ránko,

my dnes máme den "D" 🙂 Konečně jdu na tu gyndu, tak ve 14.15 na mě myslete 🙂 Pak hodím reference. Celkově to bude hektický den: teď dopol. jdem do cvíča, pak ke kamarádce, kde dám Aduš oběd a snad ji tam uspím na balkonu v kočárku a pak s tou kamarádkou na tu gyndu (pohlídá mi tam Adeli).

jinak noc: asi 3x jsem tam byla, vstávala v 6h 😖 Pak že těhotný mají odpočívat a mít dostatek spánku 😝 🙂

hancazivocich: šikovná, asertivní holka 🙂

prchalko: copak se stalo, že máš náladu pod psa? 😕

holky slovenky: užijte si svátek 🙂 A hlavně žádný ponorky doma 😉

gina333
15. zář 2010

@katzi : to si pis, ze budeme na teba mysliet. 🙂 😉 No ja kes som rano pozrela na hodinky kolko je hodin islo ma porazit, normalne este bola vonku tma a Sophi vyspata vysmiata rozprava na posteli. 😠 A o desiatej si bude oci suchat. 😉

@prchalka : zeby aj teba nas.al chlap??? 😲

sherry28
15. zář 2010

my jsme zpět ze školy 😉
@prchalka copak tě tak rozhodilo 😨
@katzi tak ať na KO vše OK 🙂 pak dej hlášení 😉

sherry28
15. zář 2010

@gina333 no Mára dnes vstával v 5:45, byla jsem ve sprše a taky ještě tma 😅 MM pro něj šel 😉 a Lukyho zase nemůžu dostat z postele, ještě má stále prázdninový režim, usíná až po deváté a ráno to tak vypadá, ale on prostě nemůže dřív usnout 😖

prchalka
autor
15. zář 2010

Já to shrnu, stačí říct - nová motorka??? ☹
Ještě jsem vám zapomněla napsat, jak jsem byla včera s tou kámoškou, tak její holčička bude mít teď 9m a - představte si, že stále musí nosit řemínky (měla i dečku) na kyčle. To musí být hrozný ☹ Díky tomu ještě ani nesedí, neleze... Mě by z toho hráblo. Neviděla jsem je skoro půl roku a myslela jsem, že už to budou mít dobrý. Z toho se mi chce taky bulit ☹

zdienka
15. zář 2010

holky ahojte. nemam cas to tu luskat urcite by som nasla co potrebujem ale maly nepocka tak pliis mi poradte.

ma devat mesiacov, zatial len spodne jednotky a prestal spavat. proste nespi. cez den da maximalne jeden spanok aj to tak hodinovy a fici nonstop do vecera. jasne ze je cely bledy nervozny ospaly ale nezaspi. napriklad vcera o siestej uz bol ze na odpadnutie unaveny, tak som ho uspala na prsniku a som sa tesila ze super. za dvadsat min bol zasa hore a fical az do deviatej, v noci je hore kazdu hodinu, place,... zaspi len na mne... spavam v noci po sediacky on na mne, upratovanie alebo nebodaj varenie nehrozi.. to som rada ak mu stihnem spravit kasu, lebo vobec nechce byt sam a tak... moze to byt fakt zubami? uz som zufala..

prchalka
autor
15. zář 2010
ined77
15. zář 2010

ahojky 🙂 ,
dnes to zkrátím, mám ještě na ICQ kámošku a nějak to multimediálně nestíhám 😀 .
noc celkem ušla...akorát nad ránem, ještě za tmy matýnek vykřikl...maminkoooo, tak mě vzbudil a pak už jsem spala tak na půl oka 😅 .
ráno jsem vyžehlila 3 pračky 🙄 ...to byla zábava teda, ještě matýnek byl hodný a vyvádět začal až venku 😀 .
pak jsme tu měli prohlídku bytu...ale to byla jen chvilička a pak se šlo ven 🙂 .no comment..vymýšlel kraviny, vztekal a ječel.ve finále mi ujel na motorce úplně někam do pr.... 😠 ..no ustála jsem to a zachovala tvář a chladnou hlavu 😅 . doma už pak v pohodě a dokonce i krásně papkal obídek, hlavně teda hodně 🙂 .
spinká od 11.40..byl nějaký unavený, ubolený ☹ ...tak nevím. má trošku rýmu, ale jinak se mi zdá v pořádku 😉 .
opoledne tu má být nějaký dětský den při otevření nového hotelu, tak se tam půjdeme mrknout 🙂 .
počasí snad vydrží 😉 .
zítra ráno mám kontrolu 🙂 a pak pošupajdíme na to očko 😒 , ale nevím jstli mu to dr. píchne, když maličko soplíkuje, uvidíme 😉 .
ale po o už tu budu a info z ko se mnou 🙂 .určitě bude i nová fotečka mimíska, doufám teda 😅 .
jdu vás dočítat 🙂 .

prchalka
autor
15. zář 2010

Tak u nás vzbuzeno, stěží 50 minut 😒 Tak si najdem dřívější bus a pomažem zas do města, dneska to snad bude klidnější setkání...

ined77
15. zář 2010

@prchalka 🙂 ..jejda, chudáček ta maličká ☹ .MM bratr je měl snad do roku a půl 😕 , taky dlouho neseděl a nelezl...to musí být hrozné jak pro to dítko, tak i pro ty rodiče 😢 .tak snad se to té maličké brzy spraví 😵 .
nová motorka tady těší asi nás všechny 😖 ☹ ...to ho život omrzel či co? nečte, nekouká na zprávy? 😨 ..aspoň že v zimě na to nemůže jezdit 😒 .

@zdienka 🙂 ...jj, zoubky tohle způsobovat můžou ☹ .
vyzkoušej nějaké homeopatika-chamomilla, čípky viburcol...v lékárně poradí 😉 .snad vám to zabere a bobek bude spinkávat trošku lépe. jinak nezbývá než vydržet ☹ .

@sherry28 🙂 ...jo ták, já myslela nafotit to pro tu paní 😀 .
já myslím že časem na to stejně nějak přijdu 😉 .a zase skládat ten sporťák znovu se mi nechce 😀 .
a to já bych si zase lečo dala hned 😀.

@gina333 🙂 ...tak to potěší takový nález 🙂 .já dlouho nic nenašla, ale zaplaťpánbůh taky neztratila 😀 .
upřímně řečeno....nadávám, že MM je doma opravdu málo, ale mít ho zase doma pořád 😝 ...to asi raději nee 😀 .
všeho moc škodí 😉 😀 .on by to napsal určitě úplně stejně 😀 .

@katzi 🙂 ...no to víš, že na tebe budeme myslet!!! 😵 jsem napnutá jako trenky, ale cítím v kostech, že je vše tak jak má být 😵 .
já jdu zítra konečně taky...strašně dlouhá doba ten měsíc, jen je teď už fajn, jak mimísek kopká, člověka to hned uklidní.zrovna teď tam nějak cvičí, asi vás zdraví 😵 😀 .
dnes jsem potkala známou a je v 8tt 🙂 ...my se potkaly nedávno a to říkala, že už by i taky chtěla druhé miminko...tak jsem ji asi nakazila 😀 .

@lehna 🙂 ..asi nekřičel, a jestli jo, tak málo 😉 😀 .
hlavně že jste se pěkně vyspinkali 🙂 .

@matova 🙂 ...no já myslím, že každá by místo vysedávání u netu měla co na práci 😀 .jsi měla vidět, když jsme po nastěhování sem byli měsíc bez netu...já se kolikrát i nudila!!! 😲 😀 ...vše hotové a dítko spalo 😀 .
ale ten deficit pak bylo těžké dohnat 😀 .
no určitě se někde časem vyčmucháme...já myslím ale, že tohle téma poroste tzv. s našimi dětmi.... 😀 a my s ním 😀 .
ostatně za chvilku tady bude řešit většina z nás opět zoubky, jen tu nespavost doufám ne 😉 😲 😀 .
ty ale tu tašku už si laskavě dobal jo?co tam furt přidáváš prosím tě? 😀 já měla vše nachystané tak od 32 tt, pak jsem jen přihodila fén, nějakou tu kosmetiku a jelo se...tradááá 😀 .a to jsem ji měla ještě tak 3x přeskládanou 😀 .

@hancazivocich 🙂 ..tak to jsi mi udělala opravdu vééélikou radost 🙂 ...je vidět, že výchova nese první plody 😀 .
jen tak dál 😵 .
ale co ten malíček zase????? 😀