Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
17. zář 2010

@ined77 takk to zkus někde kde to není nebezpečné, třeba v parku 😉 podle mě každé dítě dostane strach a bude chtít být u maminky, Mára zezačátku taky na mě prděl a chodil schválně jinam než kde já byla, ale teď už mají rozoumek a mamču si hlídají víc 😉 a taky už by měli mít pud strachu, který dřívě neznaly 😕

sherry28
17. zář 2010

@gina333 😀 😉 je ještě čas 🙂

matova
17. zář 2010

gina: ja som zvedavá aj na starého 😀 , hlavne sa do tej hospody dostať 😀 😀 😀 . A teda šikulka s nemliečkovaním 😉 .
ined 🙂: jj, odjakživa keď idem vnoci na wc tak plakal a plače pritom hoci na nohe mi sedí pritom, a teraz keď cez deň sadnem tak ma ťahá nástojčivo preč 😀. Inak to počasie hrozné- ja vždy v chladnejších dňoch priberiem lebo mám vkuse hlad 🙄.
sherry 🙂: ahoj, aj my chdíme spať poo neskôr, ale väčšinou to buď ja zalomím s ním, alebo rýchlo čosi porobím či nakuknem a letím...A dnes som sa tu už zabudla 😀 😉.

My to máme večer pred spaním hrozné- ako sme ho chceli od fľaše odnaučiť postupne, nehrotila som len vysvetlila že najprv mlieko, potom zúbky a hajanky, lebo inak sa mu pokazia...A on poochopil, večer už mlieko keď ukazuje tak s tym nejde do postele ale sadne si do kresielka, vypije pri tv, vyčistí zuby a potom des- nevieme ho s mm dostať do postele 😔 . Prvý deň som ho tam dostala a hytil záchvat že nemá fľašu, čím viac som mu vysvetľovala tým cviac plakal, tak som sa po ňu vrátila, dopil zbytok. Na ďalší deň nechcel vôbec do postele, mm ho tam odniesol, zasa záchvat, museli sme sa vrátiť po mlieko a mm preč...Na tretí deň detto, ale s protestom umytia zubov, na štvrtý tiež- proste už to chce piť pri tv v kresielku a nemôžeme ho dostať do postele a vymýšľa že musí mať ten hrnček ešet s mliekom- a keď sa mu aj zvýši- tak chce aby som mu ešte do toho dorobila- včera som ho vyhodila na rameno, nič nedorábala a odniesla do postele.... 😔

matova
17. zář 2010

gina: jj mixér detto- musela som prvé príkrmy pasírocať, inak sa nedalo 😒 . U nás sa chytil už asi ten odpor k nočníkovaniu- každý na každom kroku ho za to napomína 😲

ined, sherry: na nášho neplatí sa schovať v parku za kriaky- on minule zdihol hlavu, poobzeral sa, nevidel nás nikde a zohol sa mazad ku kameňom a ďalej sa hral- mm urobil hav hav, a to teda zabralo tak že vypálil časovku 😀

všetkým príjemné poobedie 😉

sherry28
17. zář 2010

@matova 😀 taky občas jen nakouknu ani nemám čas napsat, ráno jsem koukala, ale neměla jsem čas napsat 😉

sherry28
17. zář 2010

@matova no Mára hravý teda není, ten si umí hrát jen s někým sám ne, takže když je sám je nešťastný 😅

sherry28
17. zář 2010

@matova Mára když má jít spát, tak strašně vymýšlí, to je mňam, mňam chci a pití a zase mňam a furt dokola, prostě , aby ten spánek oddálil 😀 😉

ined77
17. zář 2010

u nás spánek 2h, ale teď řve aq řve a vzteká se, netuším proč 😠 ...tak nedočítám a loučím se 😅 .
mějte všichni fajn den a super noc, a pokud mě netrefí šlak, tak zítra po o páááá 😀 🙂

gina333
17. zář 2010

spanok 1:40,tiez vstala hore zadkom lebo place , vonku prestalo prsat tak utekam so Sophi na nakup. Nati nas odmietla tak ideme sami. 😉

prchalka
autor
17. zář 2010

MM se po telefonu vyjevil, že rýma a klouby mu začaly před 2ma dny... 😝 Ale tlačím do sebe lékárnu a ještě mi koupil Coldrex, tak to snad bude lepší... musím, už přijel

lehna
17. zář 2010

my taky po o vstali zadkem hore. 😠 , ale později už byl v klidu.
dočtu zítra jak bude spát po o, snad.

byli jsme na tom badmintonu, bylo to super, po 5ti letech jsem si zas zahárla, bolí mě ruka 😀 a MM celé tělo-není zvyklý na žádný pohyb prý budem chodit častěji 😀.

tak přeji všem hezký večer, kluci se koupou, tak jsem tu zabruslila. My si večer asi zahrajem deskovku,nebo budem kukat na TV.

Klidnou noc všem 😉 😔

gina333
17. zář 2010

Konecne spinka, dnes bola roztatarena tak zaspavala dlhsie. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
17. zář 2010

aj u nás sa spí- od 21h 😉,
Poo fajn, prišiel chuva a amm a šli s malým na prechádzku 🙂, a ja som nabehla čistiť wcka 😝 , spravila som polievku- hrachovú a keď sa vrátil, krásne ju spapal, tak som rada.
Ešte k tomu vysávaniu- dnes sme spolu po koberci ručne zbierali smietka a nakladali do vlečky a išli s traktorom vysypať do koša 🙄 😀.

sherry 🙂: však aj ten môj ma vkuse ťahá sa hrať alebo hocikoho iného, on sa sám nehrá, ale občas sa akoby zabudne a nájde čosi a chvíľočku dá, bodaj by takých chvíľok aj viac bolo 😀 . Ale hlavne sú to hlúposti- niekde sa v niečom rýpať, on keď bude väčší asi bude rozmontovávať veci- to ho zaujíma ako čo funguje ...
lehna: badminton? super 😉 ja som kedysi hrávala tenis, ale teraz to je už bieda- jak som robila tie bramboráky tak mi stačilo aj zemiaky strúhať 😀
všetkým pokojnú noc 😎

gina333
18. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : my mame doma aj taky maliy vysavac na omrvinky, Sophi s tym vysava aj sama. 😉

@lehna : pohyb by sa zisiel aj mne, uz sa neviem dockat kedy na zumbe upravia cas, chodi sa stale az vecer a to mne nevyhovuje. 😉 😒

Noc dobra, zobudila sa o 6:15, dnes by malo byt vonku pekne tak uvidim kam sa vyberieme. 😵

prchalka
autor
18. zář 2010

Ahojky,
noc - budíček už ve 21 a pak i ve 22 a to už jsem vyslala MM, zbytek noci ok, i já jsem mohla spát, navzdory domu, že jsem před spaním měla totál ucpaný noc a dýchat jsem mohla jen pusou 😝 Rýma už lepší, neteče to tolik, beru co se dá 😅
Jinak dneska se tu vyskytovat nebudu, MM má párty všech našich narozenin. Jel koupit čorízu dort - medovník 😀 😀 Tak a je to odbytý 😀 😀 Dopol přijedou tcháni a odpol kamarádi, tak to bude chaos.. Dala jsem pračku, jdu sebrat prádlo a podlívám kuře.
Včera jsme taky neměli ani jednu nehodu s čurkou 🙂
Tak všem hezký den!

vierasab
18. zář 2010

Ahoj, som rada, že nie sme sami. Možno to znie hrozivo, ale ja už nevládzem. Naša malá krásne spinkala, raz sa zobudila, na papanie a potom do rána hajala. Teraz sa budí vždy okolo 23h a nacvičujeme do 3-4h rána. Vyskúšali sme gely, zabrali tak akurát na chvíľu a potom zasa. Stále sa v postielke len mrví, plieska si hlavičku do sprušlí, plače, a plače. Už som z toho zúfalá. Teraz dostala ešte najakú alergiu, tak dostáva antihistaminiká, ale tiež nezaberajú, aby ju ukľudnili. Nurofen, zrejme nezaberá. Už to trvá moc dlho, a ja som už nervózna a zúfalá. Na manžela v noci v jednom kuse kričím, lebo som si myslela, že ako lekár pomôže, ale nič sa nedá robiť - vraj. Na noc dostáva Nurofen, gelík, antihistaminiká....ale reve a reve......

gina333
18. zář 2010

@vierasab : chudatko, tak sa trapite aj vy. 😒 Neviem kolko ma tvoja mala mesiacikov, na zubky u nas zabrali homeopatika Chamomilla 15 CH a dievcata este davali cipok Vibrucol. Tak nieco z toho este vyskusaj, snad pomoze. 😉 Prajem vela sil.

vierasab
18. zář 2010

My sme uplne hotoví,malá má 12 mesiacov, a idú jej teraz jeden zub za druhým, my sme dali aj viburcol, aj chamomila, ale nič, jednoducho reveme a reveme kým neodpadneme od únavy. dakujem ti aj tak veľmi pekne si moc milá. držím palečky všetkým miminám a detičkám s podobným problémom

janka2110
18. zář 2010

Ahojte baby 🙂
Mozem sa k vam pridat?
Malej idu zuby a je to tu u nas hororove....v noci nespi len place a cez den?
Cez den place,vrieska a chce byt len na rukach..
Mame dve dolne jednotky,hornu dvojku a jednotku skoro vonku a pod dasnom mame dalsiu jednotku a dvojku,ktore cakaju na prerezanie...
Dufam potom,ze ked uz budu prerezane z mojej dcery sa stane kludne. Dievcatko ako bola predtym 🙂

janka2110
18. zář 2010

@vierasab sme na tom teda podobne az na to,ze moja mala ma 6 mesiacov..tiez u nas nezabera nic...
Dr.nam dal aj take kvapky,ze aby sa jej v noci dobre spalo..ale kde je hore stale..a reve,reve...
Vcera som myslela,ze ma uz porazi 😖

vierasab
18. zář 2010

ved to, do našej postele ju radšej ani nedávam, lebo tam sa mrví prehadzuje a obávam sa, že z nej spadne, tak neviem čo už mám robiť. Kým neodpadne dovtedy bude revať ani na ruky nezaberá ani nič. Včera sme jej dali gel Kamistad je tam lidokaín - antestetikum, to tuším zabralo, znecitlivelo to dasná a potom zaspala... ale inak som už aj ja hotová...

prchalka
autor
18. zář 2010

Tak mám chvilku, koukám, nové tváře 😉
@janka2110 a @vierasab: Tak tady už nezbývá než to, aby si zobly maminky něco na nervy 😅 To je blbý, když už nefungují ani léky ☹ Já mám zase rozházené spaní, někdy nespím, i když malá spí, takže se chystám na prášky na spaní 😅
My se budíme od té doby, co nám rostou dvojky a to noc co noc, akorát už nevříská a když si ji vezme jeden z nás k sobě, tak už je relativně klid, usne a spí, ale někdy celou noc taky promotá, ale ty začátky byly teda horor! Dělá se mi špatně, když slyším, že někdo je ještě na začátku. Nezbývá, než vydržet a zaměstnat i lidi okolo, pokud jsou, abyste si trochu oddychly. Já teda řev, pláč a vztek občas taky stále nedávám ☹

Holky, se nám sejde tolik placek, buchet a 3 dorty 😅 Co s tím budem dělat? Už tu máme medovník a od tchánů ježečka 😀 a dostala tiskátka - mám obr radost 😅 😝
Jinak naši přijedou zítra též s dortem 😅
Jo a mamka je po vyšetření, nechtěla jsem to tu psát, měla strach, něco na játrech, ale - CT neprokázalo nic vážného, podle všech výsledků by to nemělo být nic zhoubného, ale operovat ani nic s tím dělat nebudou, asi nějaká krevní sraženina, takže vlastně výsledky docela dobré 😉

sendynka01
18. zář 2010

Ahojte, nam dnes konecne vysiel prvy zubok. Moj malinky neplace sice, len si dava rucicky. Zato cele noci vzdycha..Vo svojej postielke nespinka len sa stale strhava..Ked si ho vezmem k sebe tak je chvilu klud a potom to zacne. Celu noc putuje po posteli hore dolu. Ma sice zavrete oci, ale ide. Neviem ako to robi. Navyse teraz sme s muzom chori tak som ho vystahovala do obyvacky a som s nim sama. Ale nevyspala som sa uz ani nepamatam. Spim priemerne tie 3hodinky denne. Som si povedala, ze budem spavat, ked bude aj on cez den, ale to nejde. Stale nieco treba robit a da sa to len ked zaspi. Potom so cele dni len nervozna..Takze asi tak..

ined77
18. zář 2010

ahojky 🙂 ,

u nás noc šla až na to, že tu opět někdo provozoval před 22h zase ohńostroj..opět rány jako z děla..tak už fakt nevím, jestli ti lidi jsou totálně vymatlaní nebo co 😠 .
jinak včera byl matýnek protifka až do večera, MM se vrátil z procházky totálně hin, chudák 😅 ..prý mu matýnek všude vřískal a vztekal se 🙄 ..známe že.
ale dnes už je to lepší...i si chvilkama sám hrál, pak šli kluci ven, já uklízela a vařila a spinká se od 12h 🙂 .
odpol jedeme do tesca...včera se MM nechtělo 😉 .já jsem odpoledne lenošila...teda objednávala jsem na netu pro matýnka ještě něco na zimu 🙂 .to hledání je taky dřina 😀 .
jinak nic no... 🙂

@prchalka 🙂 ..chápu dobře že slavíte čorí narozeninky? 😲 😅 🙂
fajn že rýma si nechá říct aspoń od léků 😉 .
tak jestli vám nějaká ta buchta přebývá, dám ti adresu 😀

@vierasab 🙂 ..ahojky 🙂
no ó jééé, vy jste zrovna v tom nejlepším ☹ ..no nezbývánež popřát rychlé prořezání zoubků a hodně trpělivosti 😅 🙂 ...u nás to takhle bylo od 4m...ani dnes to není ideální..začaly zase jiné parádičky jako je vzdor a pod., ale v noci se víceméně jakžtakž spinká, ačkoliv spí pořád se mnou...dopracovali jsme to až do mojí postele a nevím nevím, jak ho jednou odvelím do své 😀 .
kamistadem jsem taky jednu dobu mazala a musím říct, že to mělo opravdu účinek...myslím, že pokud se gelíky střídají nebo dělají pauzičky, že to ničemu vadit nebude 😉 .
hlavně že malé přinese úlevu aspoň něco 😉 .

@janka2110 🙂 ...ahojky 🙂
ty zoubky holt dokážou potrápit šíleně ☹ ...a ona je navíc ještě maličká, tak se ani moc rozptýlit něčím jiným nedá 😒 ...
jaký byl průběh zoubků u ostatních dětí? 😕

@gina333 🙂 ..kdyby aspoń ty peníze byly 😅 ...máme taťku věčně v kelu a téměř holý zadek 😀 .
to je fakt, že u nás se zkrátka v tomhle moc vydělat nedá 😖 .

@matova 🙂 ...i matýnek se dlouho bál vysavače a to máme celkem tichý, ale časem se to nějak zlomilo..hlavně si s ním začal hrát 😀 .pak dostal svůj-dětský a teď vysáváme spolu 😉 .ale i fén nebo mixér byl dlouho problém...nemluvě třeba o vrtačce 😨 .

@lehna 🙂 ..ono se to nezdá, ale takové dvouhodinové běháné a mávání rukou dá pořádně zabrat...já bych měla asi svalovou horečku 😀 .ale je to super relax...já se hrozně těším na brusle a na kolo.letos jsem to nějak opět nestihla 😀 .

@sherry28 🙂 ...pud strachu má matýnek leda tak před bubákem, někdy 😀 .on je hrozně tvrdohlavý a umíněný 😠 ...ale zabírá na něj kamarádka(maminka od sylvinky) 😀 ...to stačí říct, tak půjdeš s tetou J..a hned ho mám u sebe 😀 .mně přijde, že on prostě hraje hluchého..po očku se podívá, pousměje (to už mě berou čerti) a vesele si odjede 😠 ...asi á ještě prču z toho že se vztekám 😅 .jo a taky na něj zabírá, když se zamračím a řeknu že se na něj moc zlobím...to si mě hned začne udobřovat, staví se mi před obličej a háže úsměvy 😀 ..hrozný komedoš 😝 .
jinak myslím, že se tady za krátký čas tak nějak vůbec nebudeme potkávat 😅 ..některé děti už spát po o nebudou, některým přibudou jiné že 🙂 , které se starším na 100% nesladí a bude po ptákách 😝 😀 .

hanca 🙂 ...kdepak ty se touláš? 🙂

jo a s tím nočníkováním...já nechtěla někoho do toho tlačit 😉 .děti mají čas 🙂 ...evidentně si to dítko k tomu musí dojít samo 😉 .
u nás mi to jen přišlo jako už ''rozjetý vlak'', tak jsme se toho drželi 😉 .a mimochodem..dnes si vzal matýnka MM poprvé ven bez plenky 😀 ..a proběhlo to bez nehody, teda tak..matýnek nečurkal vůbec....dávala jsem ho než šli a pak hned jak se vrátili 🙂 .

ined77
18. zář 2010

u nás spánek dnes jen 1.20 😅 ...no nedá se, máme doma tatínka že 😀 .
tak všem pěknou sobotu, pááááááá 🙂

gina333
18. zář 2010

Vitam nove tvare, akosi rozrastame. 😉 🙂 No hej so zubami je riadne trapenie, ja vsadzam na homeo, u nas sa to zatial osvedcilo.

@prchalka : takze vy oslavujete vo velkom 😉 torticku a kolace by som si dala veru aj, prajem oslavencom vsetko naj. Hlavne prajem tvojej maminke vela zdravicka. 😵

@ined77 : aj som vcera vecer brusila po MMB, potrebujem na zimu par veci dokupit, nasla som aj krasnu kombinezu ale neviem ci nie je vela dat zan 30 EUR. 😒

My sme sli von uz na obed, Sophi spinkala v kociku a sli sme pesi do Tesca. Dnes je u nas krasne pocasie, ale Sophi sa vyhodil jacmen na ocku, som z toho taka nestastna 😢 tazko sa jej kvapka do ocka, mam aj Framykoin, dufam, ze sa to nezvacsi, chudatko celkom dobre to znasa. Ani som s nou nesla na ihrisko aby si potom ocko nechytala spinavymi ruckami, v Tescou je taky detsky kutik, je to velke s kopou hraciek tam sme tam boli vyse hodiny. 🙂 Krasne sa tam vyhrala, najviac sa jej pacilo na smykacke. 😵 Kupila som jej v Draciku krasnu malu kuchynku, skor riadiky ale odlozim to na narodky. 🙂 🙂

denisaivan
18. zář 2010

Ahoj.Ja mam s mojou malou nieco podobne.Vyskusala som hemeopatiu.Trosku je zaberaju gulicky Osanit,gely na zuby jej vobec nezaberaju a ani jej ich nechcem velmi davat lebo som citala,ze sa po nich kazia zuby.V najhorsom pripade cipky homeopaticke Vibrucol.Pred troma tyzdnami som jej kupila v Dm drogerii jantarovy nahrdelnik,ktory pomaha pri prerezavani zubov.Mala ma sice bolesti.ale odkedy ho ma ruke tak sa jej prererazali hore jednotky,uz zacinaju pomaly vyleziat aj dvojky,dole jednotky a na pravej strane aj dvojka.Neviem ale ja na tieto veci verim.Vyskusaj mozno pomoze alebo aspon urychli prosces.

janka2110
18. zář 2010

dakujem za privitanie 🙂
@prchalka aj od nas vsetko dobre oslavencom a keby som nebolamtak daleko prisla by som si po tortu 😝 mmam 😀
@ined77 u syna som ani nevedala,ze mu isli zuby..to bolo uplne super...
Pri dcere bola trosku nervozna ,ale dalo sa to vydrzat..
Alessandra to je horor...aj dnes cely den len place...pri prvych dvoch zuboch (mala 4 mesiace a tyzden)mala aj teploty..
Teraz nema teploty...Inak spava s nami v posteli takze ked place skusim jej dat pit...cucne si tak tri krat a place dalej potom na ruky a nosit ju kym sa neuspi,ale niekedy nechce ist na ruky hned do postele a zaspi tam...a zobudi sa za hodinu s placom a odznovu....
@gina333 pekna kuchynka 🙂 Urcite sa Sophia potesi 🙂
Inak kupili sme aj Jantarovy nahrdelnik...citala som aj jedna kamoska hovorila ze je super...stal 30 euro a vonec nic
Nepomaha 😠

gina333
18. zář 2010

@janka2110 : mne sa ani vo sne nesnivalo, ze zuby narobia taku sarapatu. 😠 Presne ako pises, pri Nati som ani nevedela kedy jej vysli. 😉 Zatial sa Sophi hra s Natalkinymi starinamy, nove hracky ju vobec neberu 😉 😉 uvidim ci tie riady zaberu, niezeby sme podobne uz doma nemali. 😵 Ale k tymto je aj kufrik, tak aspon nebudu porozhadzovane po byte. 😵 😵

hancazivocich
18. zář 2010

dobrý den všem!! Moc se omlouvám, že se teď nechodím, ale....... Bohužel - tchyně je v nemocnici, dnes museli dávat i transfuze, je podezření na zhoubné onemocnění... jsem absolutně bez nálady, dnes jsme se i hádali s chlapem - kvůli kravinám, samozřejmě. Já to bohužel už pár dní tuším, mám takový nějaký šestý smysl či co.. Teď se bude pár dní - dlouhých pár dní čekat na výsledky, MP teď jel k nim domů, domluvit se co a jak.. Zítra jde na návštěvu.. Upřímně se děsím výsledků. Bohužel - jako každý zdravotník vidím, co to vše může znamenat..
Mám černé svědomí - že jsem si na ní tenkrát tady stěžovala. Měla jsem mlčet... JE MI to moc líto.. Říkám si, že jí třeba bylo špatně a já si to moc brala - že to ve skutečnosti tak zlý nebylo... Chjo - to jsem celá já..
Ani nedočítám, nezlobte se!! V noci ponocujeme, malá se pořád budí, pláče, bolí ji i nožičky, je fakt, že dost vyrostla, ale pokud se nevyklube nějaký zub, tak s ní radši skočím k mudře.. Sice má dásně oteklé, ale vidět nic není a šáhnout si nenechá...
Mějte se zatím krásně