• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

1. října 2016 
ined: mám pocit, že s dvěma dětma v posteli nakonec skončím i já a to jsem fakt myslela, že alespoň tohle vychytaný mít budu. Kamarádka to mají tak, že na jedné straně manželské postele je přiražená postel starší holčičky a na druhé straně je přiražená postýlka bez jedné postranní stěny. Takže mají jakoby takový čtyřlůžko :slight_smile: Taky řešení kdyžtak :slight_smile:

prchalko: to je úplně boží čepička :dizzy_face: Kde jsi ji koupila? Tu bych chtěla pro Aduš taky. Jo a na odsávačku na vysavač i já nedám dopustit. Teda je to u nás s řevem, ale fakt to vytáhne sopel až z paty :grinning:

sherry: dokud mimčo nebude venku, tak naděje umírá poslední. Lehna by ti mohla vyprávět :grinning: Ale kdyžtak kluk je taky super, budou tě kluci ochraňovat a hýčkat :wink: A mimčo je prcek teda, ale ono to po narození dožene a půjde dobře ven :slight_smile:

jinak by byly taky celé odpol. venku : na "výletu" bez kočárku trolejbusem do cukrárny a pak na jedno míň známý hřiště. Pak zas trolejákem domů. Aduš nadšená a já taky - v cukrárně mi šmakovalo, žádný nevolnosti nebyly :wink:

Dobrou, klidnou všem :pensive:

22. zář 2010 ve 20:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@hancazivocich termín mi nechala stejný, říkala, že nude menší, že je to v rodině (Luky 2,9kg, Mára 3,15kg) :sweat_smile: ale oni nechávají asi tak týden přenášet v Čáslavi a podle mých výpočtů bych měla rodit kolem toho 10.11. :confused: no uvidíme, jsme ale hodně malinký :unamused: no a že to bude kluk jsem věděla ještě než jsme ho počali :grinning: já mít holku nebudu ani kdyby to bylo šesté dítě :grinning: :wink:

@gina :grinning: neblázni, mě ty tři budou bohatě stačit :wink: někdo má tři princezny, já mám tři mušketýry :slight_smile: já to tušila celou dobu, že to bude kluk :wink: jednou budu mít třeba vnučku holčičku :wink: :slight_smile:

@katzi já si tu naději radši nepředstavuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: bude to kluk a basta :grinning: né, kdyby přeci jenom holka, tak se zlobit nebudu :grinning: ale když mi to řekla tahle dr. tak tomu věřím na 99,9%, protože ona když si není úplně jistá, tak to neříká :confused: u kluků mi to neřekla ani jednou, řekla, že to není vidět :wink: a teď to na mě vypálila :slight_smile:ale nic není na 100% dokud ho nebudu držet v ruce :wink:
22. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ženy loučím se a přeji všem dobrou noc, ráno vstávám zase v 5:45, no není to krásný život na té mateřské dovolené..... :confused: :slight_smile: :pensive:
22. zář 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak pre zmenu sme teraz nachcípaní my :rolling_eyes:, nádcha, škriabanoe v hrdle...takže malý netradične cez obed zaspal, a v takom čase že v pohodičke by mohli doviezť aj nábytok, pred 14 bol hore, ale neprišli, takže v piatok a že vraj o 13 :angry: :rolling_eyes: :cry:, to je veľmi zlý čas lebo predtým ho asi neuspím a aj keby tak sa zobudí na montáž....Zajtra repete- idem na 11h do porodky na kontrolu...Inak spí sa od 20:50. Bola som potom hodinu žehliť- perinky-zavinovačky- no , už to vyzerá vážne :sweat_smile: :confounded: :sweat_smile:. Všetkým príjemnú noc :sunglasses:

sherry :slight_smile: : jeje :sweat_smile: tak chlapček, do tretice, hlavne nech je zdravučký :wink: . A nikdy nehovor nikdy, aj moja mama si myslela že dievčatko už mať nebude a- bola som štvrtá v poradí:grinning: .. Inak u nás sa to tiež môže zmeniť- ale už by som nechcela, ja som už tak naladená že teda dievčatko, ale sa bojím keby mi zrazu zahlásili že chlepček a my s mm sme sa stále nedohodli ako by sa volal :astonished:
ined :slight_smile: : raz si sa pýtala (tuším si to bola ty :confused:), či nemusíme vedieť pred pôrodom obe mená- vy to asi niekde vypisujete do dotazníku- u nás nič také, hneď na sále po pôrode sa spýtajú aké dávaš meno- dúfam že budem pri zmysloch :grinning:. Mimi sa ti krásne vrtí- mne tiež niekedy taká hrča navrie na stranu-.-...ale hlavne sa vypína hore nastred- a kope do rebra- au :grinning:. Šimonko ten sa vypínal všetkými smermi- tesno mu bolo- ani teraz neznesie uzavretý priestor :grinning: :wink:.
katzi :slight_smile: : ja plánujem že budeme všetci spolu v jednej izbe ako doteraz, akurát vsunieme postieľku medzi mňa a mm. Takže malý jednej strany, potom moja posteľ, postieľka a mm (aspoň nebude chrápať do ucha mne ale malej :grinning: ). Pravda ak nebude stále plakať, inak by sme museli do inej izby ale pri malého závislosti na mne neviem neviem- len sa modliť aby sa to nejak dalo....
gina :slight_smile:: nábytok pôjde do detskej izby :wink: , kúpili sme ešte aj posteľ pre malého- s bočnicami-a kratšiu, aby sa dala prisunúť až ku stene (teraz je tam postieľka, tá sa preloží, klasickej dlhej posteli by tam vadil radiator).
hanza :slight_smile: : U nás ja sám pri jedle nehrozí- on má ruky zamestnané hračkami...dám mu do ruky vidličku (lyžičku nezvláda vôbec naklápať ani ho to nebaví) , dvakrát napichne a dá mi ju nazad do ruky a hrá sa ďalej :grinning: . Inak nočník- to isté jak u vás asi. Cez deň záchvat, ani náhodou si sadnúť ale napr. dnes už v pyžamku si sám ukázal že ide- no jasné- nechcel ísť spať tak si tam radšej sadol, myslel že mu budem čítať všetky knihy čo tam má ale som mu povedala že nie, že cez deň som ho volala a on nemal čas :grinning: . A podobná je tá naša odsávačka babylove-ale kľudne môže byť že vaša má lepší ťah :wink:
prchalka :slight_smile: : len si pekne tú vysávačovú odsávačku zaobstaraj, zíde sa ti aj neskôr pre ďalšie :slight_smile:
22. zář 2010 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
poslední stránku zatím nedočítám, za chvíli se asi vzbudíme. Ale můžu vám říct, že z uspávání už jsem lehce naštvaná, nevím, co se změnilo, poo to trvá, večer to taky trvalo a když jsem se po 15-20ti min. zvedla, že už je tuhá, tak ona se zvedla taky. Tak znova a za hodinu - už tam zase stála. Už toho mám fakt dost, to už musí být zvyk. Natahovala ruce, že chce vzít a "neci" v postýlce. Neměla jsem nerva tam ležet hodinu na zemi, vydržela 5 minut v klidu a pak zase a už jsem poslala MM.
Večer mi nešel kůň, tak jsme se aspoň dokoukali na film. Odpol jsem zase koupila kupu věcí, všechno pro malou - punčocháče, co jí nebudou škrtit, spoďáry, mikči. No spokojenost, ale opět málo času.
Pro miminko jsme koupily nakonec taky, ale výběr fakt nebyl, to nás hodně zdrželo přejíždět přes město a hledat, do by kde měli kloudného, takže z Bybycentra má hračku (takové ty velké molitakové kostičky, na tom jsou broučci, jeden píská, druhý šustí atd..) a z HM máme 3pack bodynek, ale to bylo fakt z nouze. Na ty kluky nebyl výběr.
Dneska budu dělat místo ve skříňkách, vyřadím letní oblečení :confounded: Počasí se má opět zkazit koncem týdne.
Jo a představte si - objevila jsem cvičení dětí, zumbu a ještě mnohem víc - za barákem :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:
Tak já pádím, už jí nahoře slyším.
PS: Stále jen zobeme... nechápu :confounded:
@katzi Čapka je z Takko - měli ještě světle fialkovou bez proužků.
23. zář 2010 v 06:41  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

@prchalka :Tie nakupy vam zavidim :slight_smile: skoda, ze byvame v malom meste, za dobrymi nakupmi musime cestovat. :unamused:

@katzi : ja by som to so spanim riesila tak, ze by som som s mimcom spala sama a MM s druhou malou v inej izbe. :wink: Ale kym sa ti male narodi, Adeli mozno zas bude spinkat vo svojej izbe a budes to mat vyriesene. :slight_smile:

@matova : teda, chudak TM, to ani nemoze vedla teba spat? :dizzy_face: :wink:

U nas noc ako zvycajne, obcas sa vrtela ale spala iba do 6:15, uz aby sa zmenil cas, hadam to potom potiahne ten spanok dlhsie. :wink: Dnes poo idem s Natali ku kadernicke, treba jej podstrihnut vlasy, a kedze ma huste ja sa nato neodvazim. :wink:
23. zář 2010 v 07:05  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ráno :slight_smile:

u nás opět skvělá noc :dizzy_face: , spal v kuse do 6.55 :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: .

včera jsme byli skoro celý den venku, bylo nádherné počasí :slight_smile:. jen na spaní jsme byli doma a to jsem uklízela, vařila,tak jsem ani tady nestihla vás pozdravit.

Koukla jsem rychle na Sherry jak dopadla na KO. TAk zase chlapeček :slight_smile:. ale ty jsi to věděla :slight_smile:, že to bude kluk, hlavně,že nejsi zklamaná:slight_smile:. já po porodu trochu zklamaná byla, že je to nakonec kluk, ale ted jsme rádi :slight_smile:. Tak to bude prďolka malinká, hlavně že je vše v pořádku, na váze nezáleží, já se narodila měla jsem 2,60 a vše jsem dohnala :slight_smile:.

tak zaím.....
23. zář 2010 v 07:19  • Odpověz  • To se mi líbí
zatím
23. zář 2010 v 07:19  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ráno, u nás sluníčko :dizzy_face:

@lehna zklamaná vyloženě ne, ale smutná trošku jo :confounded: přeci jen jsem ještě doufala v holčičku, co kdyby náhodou, no kdyby se dr. u mě spletla tak bych se vůbec nezlobila :grinning: ale jak jsem říkala, radši zdravý kluk než nemocná holčička :wink: a jestli mám mít kluka, tak to má svůj důvod a má to tak být :wink: :slight_smile: ale nejspíš mi ten šulda naroste taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
23. zář 2010 v 08:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@sherry28 -taky jsem tím zklamáním myslela smutná :slight_smile:. to se ti nedivím, že kdyby se náhodou dr. spletla,že budeš ráda,když už dva raubíře doma máš :slight_smile:. To už si pak přeje snad každá máma, že chce tu holčičku :slight_smile:. ale teda mezi čtyřmi chlapy to fakt nebudeš mít jednoduché :grinning:. ale třeba pak jednou budeš mít samé vnučky :slight_smile: :wink:
23. zář 2010 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile: ,
tak neutekly jste mi :grinning: ...
u nás noc fajn...akorát to očičko má matýnek pořád opuchlé :frowning2: .
tak ještě dnes budu dávat fenistil a jestli to do zítra nespadne, půjdeme k dr. :unamused: .
já dovařuji matýnkovo papu, začala školka, tak se teď kuká :dizzy_face: , pověsím prádlo a půjdeme ven..využít poslední den babího léta :frowning2: .
jinak všem krásný první podzimní den a po o páááá, doufám, že tu nebudu zase sama :pensive: :slight_smile: .

@sherry28 :slight_smile: ...tak klučík? :slight_smile:
hlavně ať jste oba v pořádku :dizzy_face: a třeba mu ten pipík do porodu ještě upadne :wink: :grinning: .

jinak dočtu až odpo :wink:
23. zář 2010 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@ined77 jojo klučík :grinning: ještě víc smutnější z toho byla mamka, že čekáme kluka :sweat_smile: ona celou dobu tvrdila holka a moc si přála ještě jednu vnučku, má jen jednu :wink: a když jsem to řekla MM, tak šel do kolen :fearful: asi je taky mnohem víc smutnější než já :sweat_smile: ale co si udělal, to má :wink: ani mi ten podzimní den nepřipomínej, ještě, že je tak hezky :wink: :slight_smile:
23. zář 2010 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja uz mam navarene, dnes bude masko na zahradnicky sposob a cestovinky. Vonku je tak krasne, ze som sa pustila do umyvania okien. :wink:
23. zář 2010 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
gina- jak se dělá maso na zahradnický způsob? Okna mě taky lákají v tom počasí,asi se na ně taky vrhnu :slight_smile:
23. zář 2010 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lehna : mam recept na bravcove maso, ale ja som to robila z kuracinky, dala som podusit na male kusky nakrajane maso, ked bolo skoro hotove, pridala som z konzervy hrasok s kukurickou a ku koncu zahustila so smotanou a mukou. Je to jednoduche a dobre, uvarim k tomu kolienka. Samozrejme dochutit. :wink:
23. zář 2010 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@gina333 -hmmm, zní to dobře, někdy vyzkouším :slight_smile:. a vypadá to i rychlé :slight_smile:
23. zář 2010 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás se nějak nechce spát :unamused: . co bych taky chtěla po prospané noci až do 7,že? :grinning:

tak jdu dodělat oběd a půjdu s ním ven, snad usne aspoň v kočárku, protože zas tak čile nevypadá, že by to zvládl až do večera.
23. zář 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás se spinká od 12.10 :slight_smile: .
dopo jsme byli nakoupit a u dr. pro fenistil kapky :wink: .zdá se to očičko lepší, ale pořád vypadá tak nějak divně :sweat_smile: .
hlavně ať už mu to chudáčkovi odpuchne :wink: .
obídku něco málo pozobal.nevím co to je..jeden den jí krásně, druhý zobe a pořád dokola :unamused: .
dnes je celkem protifka od rána..tak že by tím priorixem :fearful: ..dnes je to 7 den po očko, tak uvidíme :sweat_smile: .
teplotku zatím nemá :wink: .

@gina333 :slight_smile: ..jejda fotbalista?tak, třeba to bude fotbalistka :grinning: ...dnes jsem se vzbudila na boku a jak jsem se otočila na záda, byl prcek pořád jen na té straně... :grinning: , takový kopeček tam pěkný byl :grinning: .
receptík se zdá výborný! vyzkouším! :slight_smile: :wink:

@sherry28 :slight_smile: ..neboj, on i ten klučík nadělá radosti až až :dizzy_face: .to je jen teď to prvotní ''zklamání'' :wink: .
holky já vždycky čučím na ty váhové odhady :confused: ...u nás se prostě nic takového nedělá a když jsem se na to ptala v minulém těhu dr., řekl mi je, že to nedělají, že je to hodně nepřesné :sweat_smile: .takže já vždy vím jen délku mimi a stáří těhu :sweat_smile: .a samozřejmě rozměry hlavičky atd. :wink: .
jinak si myslím, že za 5 týdnů může mimísek přibrat ještě hooodně přes kilo :wink: .já byla taky malá...měla jsem 2,70kg. matýnek měl 2,93kg(49cm) a při odchodu z porodnice 2,75kg..takový bobíšek maličkatý to byl..i vel..50 mu byla velká :grinning: .

hanca :slight_smile: ..rozčtvrť mě, ale zaboha si nevzpomenu :frowning2: :grinning: .
ale katzi :slight_smile: a i lehna :slight_smile: jsou také znalkyněmi..nevíte? :confused:

matova :slight_smile: ..u nás se vyplňuje papír, který se odevzdává při nástupu do porodky..jsou tam jména+příjmení pro obě pohlaví, ale myslím, že kdyby si to někdo na poslední chvilku rozmyslel, nic se neděje..ale musí být podepsaný oběma rodiči :wink: .ale po porodu se také ptají :wink: .
dnes na tebe mooc myslím :dizzy_face: a hlavně se taky uzdravte! :slight_smile:

@lehna :slight_smile: ...super že zase štěpánek chrupká krásně :slight_smile: .

@prchalka :slight_smile: ..třeba je to k těm zoubkům , to blbé uspávání :frowning2: .to se určitě brzy zase spraví :dizzy_face: .
taky mě čeká pořádek ve skříních...hlavně teda u matýnka...včera jsem vyřazovala ponožky co má už tak tak, protože má nakoupené už dost nových, ale jsou to 23-26, tak je mu to maličko větší, ale to neva :wink: .
a taky potřebuji mít všude přehled kvůli stěhování..už jsem si začala pomalu schraňovat krabice :fearful: ...no ať už je to hlavně za námi :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
23. zář 2010 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lehna :slight_smile: ..no aspoň hodinku by zabrat mohl :unamused: .ale je krásně, tak se to ještě dá :wink: .
tak ať brzy usne a ty se zrelaxuj na čerstvém vzdoušku :slight_smile: .
23. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@ined77 - to je dobře,že už to očočko má Maty lepší :slight_smile:. a protifka nemusí být z toho očkování, třeba jen nemá svůj den. Teploty by se už podle mě objevily taky.

No snad mi usne jinak nevím jak to s ním nevydržím :sweat_smile: :grinning:
23. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
uf spí :slight_smile:
já se jdu najíst, a poklidit.
23. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lehna :slight_smile: ..tak sláva že se podařilo :slight_smile: .
ty teploty..no nevím, na priorix bývá reakce 7-10 den :fearful: ..tak aby nás to ještě nechytlo o víkendu..a jasně že jsme opět sami, jak jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
dobrou chuť :slight_smile: .
23. zář 2010 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@ined77 -jj, povedlo se :slight_smile:. naštěstí , ještě se pokadil, tak možná proto ještě nechtěl spát :slight_smile:.
no já vím,žeje reakce 7-10dní. Vlastně jak byl Štěpi očkovaný tak nějak ten 7. nebo 8. den měl teplotku a pak za dva dny se osypal,ale na pohotovosti řekli,že to s tím nesouvisí,že je to šestá v kombinaci s pátou. No tak se v tom vyznej :grinning:.
jé sami zase na víkend, tak snad bude Matýnek v pohodě a v pořádku :slight_smile:. Co vlastně dělá TM,že pracujei víkendy a tak dlouhé šichty? asi už jsi to tu psala,ale já jaksik nemám pamatováka :sweat_smile:

JInak si taky nemůžu vzpomenout o koho ta Filipova máti přišla, pořád přemýšlím :grinning:
23. zář 2010 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás dnes spánek 1.35, už se kukáme na shreka a jdeme svačit :slight_smile: .
tak všem krásný den a pááááá :slight_smile:

ještě nakuknu jak matova :slight_smile: :confused: :wink:
23. zář 2010 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@lehna :slight_smile: ..mají s bratrem hospodu :unamused: .od nevidím donevidím :pensive:

jj, já mám taky v hlavě prázdno v tomhle..nevzpomenu si ani za boha..možná mě to trkne někdy v noci :grinning: .
letím :slight_smile:
23. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@ined77 -jo tak to se nedivím,že od nevidím do nevidím. MM měl taky takové sem tam úvahy,že by si tady v Kr.Poli otevřel čajovnu, pro ty mladé tady by to bylo fajn,ale kde vzít na to prachy a čas,že?

No byl to nějaký doktor,ale který pořád pátrám v paměti. Určitě na to přijdem :slight_smile:

tak pááá
23. zář 2010 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

my sme boli zase vonku cele poo, Tak som rada, ze je este krasne pocasie, ani sa my nechce verit, ze od soboty sa to ma pokazit. :unamused: Bola som s Nati u kadernicky, krasne ju ostrihala, ma aj trocha ofinku, no uz je z nej kocka, nie je to len take male dievcatko. :wink: Neviem ci sa mam z toho tesit alebo byt smutna, ale ten cas strasne rychlo leti. :unamused: :astonished:
23. zář 2010 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My jsme taky byli odpol venku. Na to, že moc nejíme, tak ale kadíme. Po spaní velkej měkkej bobek a navečer v hospůdce se nejdřív počůrala, což byla asi předzvěst a teď vím, že to bylo dobře. Já jí totiž doma zapomněla dát plínku, tak si prodojila tepláky, tak převlíknout a dala jsem plínku a za 20 minut hlásila bobeš, ale byla tam pěkná kejda :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak asi fakt k zubu :confused:
23. zář 2010 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby ja ficim k Panelaku, dufam, ze vsetci mate za sebou krasny slnecny den a pred sebou kludnu noc. :slight_smile: :slight_smile:

Prijemnu noc prajem. :pensive: :pensive:
23. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, domov sme prišli zas až večer tak až teraz...
Malý spal len v aute-45 min, no, celkom to potom rozchodil a spí od 20:50.
Moja kontrola v nemocke- čakala som tam 2h (konečne trochu kľudu :grinning: ), zatiaľ mi spravili rozbor moču (o.k.) a + CTG- Dr. zhodnotil že dobre, kontrola o týždeň v stredu :sweat_smile:. Vnútorné vyšetrenie sa nekonalo :grinning:- mne to nevadí- keď už by som mala bolesti tak aj tak pôjdem rovno na príjem a v nemocke čakať - to radšej doma budem ešte.... :wink:......však toľko práce ma ešte čaká :grinning:, no- teraz už som hrdina keď som sa dostala napriek mojim obavám do 37tt- keď bude uzavretý, budem v podstate už spokojná. A veľmi by som chcela byť ešte na malého narodky doma :pensive:.

ined :slight_smile: : fajn že Matymu očko odpúcha už, dúfam že len lepšie už to bude :wink:. Aj šimonko mal 49 cm ale vážil 3350 :confused:, zato teraz je ako prútik :grinning:.
gina :slight_smile: : to nám teda "prilepšila" táto vláda s rodičovským príspevkom :angry:

všetkým pokojnú noc :wink:

23. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek