Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
25. zář 2010

@prchalka : aj vy este soplikujete? 😒 Mne Sophi vobec nechce fukat nostek, tolko jej to ukazuje, aj Natalka jej vysvetluje ale ako do duba, nic. 😠 Tecie jej to ako z kohutika tak jej len vzdy utriem. Krasne culiky mate. 🙂

prchalka
autor
25. zář 2010

@gina333 Jo, soplíkuje, ale už taháme hustou rýmu. Jinak je úplně v pohodě. Nejhorší byly první 2-3 dny. Bez tý odsavačky na vysavač bychom nic nevydolovali, jsem za ní ráda! Smrkání taky nechápem, když jsem jí ukazovala, že musí funět, tak sice začla funět, ale tak, že do tahala do sebe 😖
@zuzanka26 Ahojky, je to pakárna, viď 😖 Ostatní si asi nevymýšlí a mají vzorné děti, my jim můžem jen závidět. Taky to nechápu 😅 😝 🙄 😔 Já hlavně nechápu, že se nám to zlomilo až 11,5 měsíci 😖 😠 ☹

prchalka
autor
25. zář 2010

V 11.40 zdoláno. Protifka od rána a 1,5h procházka udělaly svoje 😅

hancazivocich
25. zář 2010

ahoj - všem maminkám nespavců a tak dále 😉 ,
víte - ono to kolikrát není pravda - to, co nám ty ,,dobré kamarádky" tvrdí!!! Mluvily jsme o tom s maminkou Tobíka - toho našeho ženicha 😀 😀 a ta říkala, že už se kolikrát utvrdila v tom, jak jí holky lžou.. Ne hned, ale zpětně jí došlo, že kecaly.. A já už chytla dvě - u toho taky - zpětně - asi po půl roce, možná víc...
Jedna mi tvrdila, jak jí klučina spí snad od dvou měsíců celou noc - já z toho na prášky, protože naše to měla nejdřív přehozený, ve 3 prostě měla ráno, v sedm nebo tak to zabalila - někdy i dýl... Já byla hotová, připadala si jako nějaká divná máma...
No a zpětně z týhle princezny vylezlo, jak si malýho kolem půlnoci bere do postele, protože s ním není k vydržení.. Sice stopla noční kojení, ale pořád v noci pije... a bla, bla.... Holky - to byl balzám... Jen já jaksi najednou nevěděla, co jí na to mám říct 😅 😅
A druhá mi dávala rady do života - jak jí prostě musím uspat, pak si jí nevšímat - žádná flaška, dudlíky, nic.... Haha - minulý týden jsem ji potkala, že jak to bude dělat s miminem, když jí prcek nepřespal ani jednu noc!! A že je to čím dál horší..

Toť vše a milé maminy, ne vždy je pravda to, co ty ostatní nám tvrdí.. Hlavně, když se jich sejde víc - jedna řekne, že jí spí, tak ostatní, abyste se na ně nedívaly divně, tvrdí to samý 😒 😠

prchalka
autor
25. zář 2010

@hancazivocich A tak já věřím, že existují děti, co prospí noc.. Jen nechápu, proč by si to některý matky vymýšlely, že jim děti krásně spí?
Mně zase třeba lidi, co už dítě nebo děti mají, říkají, že "tohle" co máme my neznají. Jestli bych s ní neměla zajít k doktorce, jestli bych neměla něco zkusit, že máme problémy od malinka (kolika, nespokojenost, breky a následně zuby...)
Tak já říkám, co bych u doktora asi dělala, že jsem se většinou snažila vymýšlet a zkoušet, co by nám asi tak pomohlo, že nám stejně nikdo nepomůže.. taky si připadám jak z Marsu 🙄 🙄
A když to vezmu kolem a kolem, tak vlastně žádný opravdový problémy nemáme!! I když už mě to štve, že je to stále dokola, ale jinak je to v normě 😎

katkabg
25. zář 2010

my sme zas 3 sestri a kazda mame jednu dcerku...najstarsia ma 3r.a ta ma problem iba s kakanim,stredna ma 1,5rocnu dcerku a ta jej od malicka plakala najprv koliky potom nespavost,no a zubky to je u nej horor,a ja mam 9m.dcerkuu a ja ziaden problem nemam,sem tam sa mrvi cez noc alebo zamrnci cez den ale nic hrozne...uz mam 6 zubov,vsetko bezproblemov,mala spi somnou ,vestko je oka,papame vsetko a tak takze podla mna kazde babatko je individualne🙂))kazde je ine no treba sa z nich teskat 😅 😅

ined77
25. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak včera už jsem sem vletět nestihla, neboť uspávačka večer trvala 1,5h! a to vše proto, že matýnkovi večer během hodiny vyskočila teplotka na 38,5 ☹ .odpoledne jsme ještě byli venku a byl v pohodě..naměřeno před odchodem 36,9.
přišli jsme v 17.30 domů, krásně si hrál, pak byla večeřka..té teda moc nedal..ale to on tak někdy prostě má a za chvilku za mnou začal chodit a fňukat 😨 .tak jsem vše dodělala a že se jdeme koupat, sáhnu na něj a byl jako kamínka 😕 .dala jsem mu nurofen, převlékla do pyžámka a v 19h už se hrnul sám do postele...jenže tam se motal, kníkal, vrtěl a fuňkal opravdu tak 1.15h v kuse ☹ .pak teda zabral a v noci už dobré a dnes je bez teplotky, zatím teda 🙂 .
pořád něco 😅 .
ale jinak je vcelku hodný, dopol jsem vařila pak jsme byli nakoupit, na kačenkách, za taťkou v práci na chvilku a šlo se zase pomalu domů 😉 .
obídku opět moc nedal...ale on to dožene 😉 .
odpoledne vůbec nevím..původně jsem chtěla jet plavčit, ale nebudu to raději riskovat, kdyby mu ta teplotka náhodou ještě vyskočila.takže asi procházka, hřiště, klasika 😅 .
zítra tu máme pouť, ovšem má prý pršet ☹ ..tak uvidíme.tak jako tak, odpol pojedeme k babi a dědovi, jsme pozvaní na oběd 🙂 .
spinkáme opět od 12h 🙂 a to je do nás asi vše 😉 .
jdu kuknout jak válčíte vy 🙂 .

prchalka
autor
25. zář 2010

Nééé, u nás to spaní prostě nemůže být normální!! V 11:40 sice uspáno, ale ve 12:20 slyším brek pootevřenými dveřmi, chůvičky jedou (ale jak jsem teď zjistila, každá na jiném kanále, že... 😖 ). Letím tam, smrad, brek a bobéééš, bobééééš ☹ Tak dolů přebalit, ležela jak hadráček, zase nahoru a znova uspat, tak chrápe na posteli naštěstí, byla rozespalá a samo nedospalá.. 😝

ined77
25. zář 2010

@katkabg 🙂 ..ano, souhlasím, co dítko, to originál 😉 .

@prchalka 🙂 ..vitamínky se u nás ještě papkají, ale už ne zdaleka tak ochotně jako zkraje 😅 .když ho matýnkovi podávám, tak ho nechce, ale položím ho na stůl a za chvilku tam není, tak teda myslím, že ho spápne 😅 .
papučky pěkné, ale já myslela, že jsou to takové jiné..ty veliké jak bývají, třeba s hlavou psa 😀 .já viděla v tescu krásné teploučké papučky, ale měli jen 22, poslední 😒 .
co se týče té celkové nespokojenosti..já se naší dr. ptala na to několikrát, i neuroložky..prostě je takový...je citlivý, živější, je zkrátka takový..jak vidno, nejsme sami 😅 😉 .
osobně také neznám dítko vyloženě podobné matýnkovi, ale už si divná nepřipadám...ono totiž žádné dítko není jen hodné. a spavost je prostě asi daná..někdo holt potřebuje spánku víc někdo bohužel míň.
zkrátka máme doma osobnosti ženy!jak jinak než mile už nás ty naše ratolůstky dokážou překvapit ne? 😉 😀

@hancazivocich 🙂 ..ten štěpnička ale pařil s tou sestrou co s ní chodil pusenský ne? 😕
já se taky nejdřív lekla toho mrtvého přítele, nějak mi to hned nedošlo 😀 .
a co se týče kecání mamiek...no, taky jsem se s tím už setkala...v době kdy byly naše děti stejně malé se spánkem prý byli naprosto v pohodě a dnes slyším, že to dítko nikdy prý moc nespalo atd. 😅 ..no nevím..já si pamatuju něco opravdu jiného 😎 .
já důvod vymýšlet si nemám...ono kdo nezažije, nepochopí 😅 , ale spousta maminek se dvěma dětmi často mluví o totální rozdílnosti povah, chování atd...viz. gina a sherry 😉 .
možná kecají (i když teda nepochopím proč, já to neberu jako svoji osobní prohru či něco podobného, prostě matýnek takový je a basta) prostě proto, že se mylně domnívají že to dokazuje jejich neschopnost..asi teda 😅 .
jinak v pořádku, matýnek tak trochu lotr je 😉 😀 .ale na jeho obranu musím říct, že čím víc jsem nervóznější a podrážděnější já, tím víc je on...prostě ty děti jsou opravdu naším odrazem ať se nám to líbí nebo ne 😒 😅 .

@gina333 🙂 ...matýnek sice smrká pěkně, ale při rýmě ho už pak 2 nebo 3 den musím pořádně nahánět, protože utíká 😝 .já ho to učila tak, že ať udělá ježka (nakrčí nosík) a foukne nosíkem, ale on to uměl opravdu už v roce, ksichtíky mu vždy šly výborně 😀 .najdu a dodám foto ježka 😀 .
jinak ty holky dnes vypadají všechny nějak o dost starší než tenkrát my..je jiná doba 😉 .
ať se rýmečky brzy zbavíte! 🙂

matova 🙂 ..také nechápu, kde bere šimonek tu energii...takový špuntík 😕 .
super, že už máte nábytek doma a složený...už se můžeš definitivně připravit na 2 prcky 😵 .
já zase závidím to capkání bez kočárku 😉 , ten náš paša..no to bys musela vidět....sedne, roztáhne nožičky, zavelí kokina sem a jedeme 😝 😀 .

ined77
25. zář 2010

@sandy80 🙂 ...ahojky a vítej, jsi tu na správné adrese 🙂 😉 😅

@prchalka 🙂 ...to kaku ve spánku by mě taky štvalo teda, to jo 😖 .
ale hlavně že ještě spinká 😉 .
s culíčkama je čorí kouzelná 😵 !

@hancazivocich 🙂 ...jsem zapomněla..tchýně..no comment..no 😅 😎 😔 , ale já už raději o ní mlčím, nebo se jí ještě přitíží 😨 😅 .
a u vás hořelo? 😲 , kikouš někde šlohl sirky či co?to slyším prvně 😅 .

ined77
25. zář 2010

ježek...9 měsíců 😀

gina333
25. zář 2010

@ined77 : krasny jezek 😀 budem musiet aj ja nieco vymysliet aby si ten nostek vyfukala. 😉

Sophi spinkala vonku v kociku, pospala si 1:20, prisli sme domov pre Nati a obidve isli ku svokre trocha sa vyvetrat a ja peciem doma kolacik. 🙂

gina333
25. zář 2010

Babenky tak upiekla som tento kolacik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2971 , poviem vam je to riadna mnamka. 😉 Poo som s nou bola na ihrisku, od zajtra ma prsat, tak sme vyuzili posledne teple luce. S tou nadchou je to uz lepsie, ale na noc ju esre ponatieram Koalkou a dam jej aj Panadol aby si pospinkala. 🙂

zuzanka26
25. zář 2010

Ahoj holky, ty děti jsou fakt roztomiloučký, takže i když je to kolikrát dřina, prostě jsem stejně nadšená 😅

Tady dávám videjko jak dělá kolo kolo ( no já vím, že je to blbost, ale prostě jí zbožňuju)

http://n-joy.cz/video/kolo-kolo/agiy4trfpjprg1ae

@gina333 to vypadá moc dobře, učitě vyzkouším, díky 😉

gina333
25. zář 2010

@zuzanka26 : zlatucka je 🙂 😵

ined77
25. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsem dnes nakukla a asi jsem tu brzy že 😀 , i když je vlastně sobota, tak co by tu kdo večer dělal 😉 .
u nás v podvečer opět teplotka, tentokrát sice jen 38,1, ale i tak nás to donutilo odjet dříve od babi, protože matýnek byl plačtivý a chtěl domů ☹ .
doma dostal hned léček a pak už byl lepší 🙂 .dokonce i docela dost povečeřel, tak jsem ráda 😵 .
spinká asi od 19.45 🙂 .
no u nás má být zítra ta pouť, kolotoče jsou už postavená, ale zákon schválnosti prostě funguje bezvadně..má pršet a pršet ☹ .vlastně u nás už začalo drobně krápat navečer 😒 .
a to měl matýnek slíbené koníky, balonky a kdo ví co ještě 😖 ...no větru dešti neporučíme že 😒 .
tak holky všem krásnou klidnou noc a fajn sobotní večer 🙂 .

@zuzanka26 🙂 ...krása 😵 !a jak krásně mluví 😕 ..to u nás ještě žádné říkanky a tak nehrozí 😅 , ale dokolečka se matýnek motká stejně pěkně 😀 .

@gina333 🙂 ..téda, takhle na noc mi dělat takové chutě 😠 😀 .

gina333
25. zář 2010

@ined77 : veru idem si este odkrojit, je to dobrota. 🙂 Aj u nas ma zajtra prsat, tak asi budeme trcat doma 😠 Matynkovi rychle uzdravenie, to je des s tymi chorobami, a zima je iba pred nami. 😒

Uz spi aj moj drobcek, idem sa vystret k telke, na Markize je konecne dobry film. 🙂 🙂

Prajem peknu noc. 😔 😔

ined77
25. zář 2010

@gina333 🙂 ...no to musím vyzkoušet, vypadá to fantasticky, mňámmmmmm 😵 .
ale už počkám až budeme mít nový sporák, teď tu máme starý celoplynový a je to děs v tom něco péct 😒 .
ale však už se brzy dočkám, zatím je receptík v oblíbených 🙂 .
děkujeme 🙂 , matýnek to má na 100% po tom priorixu..jinak je zatím zdravoučký, aspoń že tak 😉

také už jdu hodit záda k tv a za chvilku do hajan 😔 🙂 .
páááá 😵

matova
25. zář 2010

Ahojte,
hlásim sa že som ešte doma, a čo sherry? pozerám že tu dnes nebola....My sme dnes presúvali, ukladali.....triedili veci... malý hotový že sa nemôže normálne hrať, aspoň na chvíľu sme vybehli von, a hurá zaspal- síce od 13, ale chvalabohu lebo som to zapichla s ním a spala úplne ako drevo, k večeru už ma zs chytal hlavybôľ a únava...Popravde meliem z posledného...k večeru klasika- mm ho vytiahol vonku na turistiku, dala som prať, variť polievku na zajtra...dnes ešte musím čosi požehliť aspoň.
Všetkým detičkám želám skoré uzdravenie, nech tá nádcha už je preč a teplotky od očkovania tiež 😉
gina: ten koláčik vyzerá super, mňam mňam, a už mám zas hlad 😅

dobrú noc 😉

gina333
26. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : sherry spominala, ze ide na weekend k sestre. 😉

@ined77 : s tym plynovym sporakom to poznam, V starom byt sme ho tiez mali, horko tazko som v nej upiekla kurca nieto este kolace, na tie som sa ani neodvazila. 😲

Noc bola v pohode, vlastne ju prespala celu, len obcas sa povrtela, ale spala iba do 5:40 😒 😒 😒 no aspon, ze ma nechala lezat do 7:00. 😵 Vonku prsi, je tma takze pekna nedela dnes asi nebude. 😠

prchalka
autor
26. zář 2010

Dobré ráno,
u nás dneska už taky leje a je zima a vyhlídky fakt špatný 😖 Co my budem v tomhle týdny doma dělat? 😨 ☹ No ještě jsou před náma 3 společné dny!
Noc - službu jsem měla já, probrala se asi 22.15, pak jsme chvilku spaly, ale pak.... 😖 motáky a placáky jak ryba na suchu, funění a kňourání. Vydržela jsem to skoro snad 1,5h a šla jsem za MM, že dáme sirup, ať se zklidní. No a zbytek noci už to šlo, jen jednou se posadila a začla hrozně řvát. Já se probrala v 6h - tma a ještě jsem si říkala, že do půly zavřu oči, ale nakonec jsme se probraly asi 6.50 😕 😖

hancazivocich
26. zář 2010

Dobré ránko,
dnes je MP v Krkonoších, silnice začínají stát za ......, tak doufám, že to bude ok

@gina333 báječný receptík, na mail mi přišlo hafo papu i s obrázkama - i jednoduché - chcete to někdo? I koláče.......
Jinak mně se líbil i ten recept brambory, maso, bílé víno - jeden pekáč - můžeš ho sem ještě hodit? Nemůžu to najít...

@ined77 - já to s tím lotrem nemyslela zle! A i já jsem tu říkala, že když je mi blbě, nebo jsem napružená, tak je to s Kikoušem horší a horší.... Na druhou stranu - podkud je nemocná nebo protivka a zkusím se hodit do klidu a reagovat ,,se zpožděním", tak je to zvládnutelný... Ale většinou si pižlám žíly tak třikrát za hodinu 😀 😀 ..Příborákem 😀 😀 😀
Ano - hořelo...Mno - nějak kolem toho roku - už jsem to tu asi psala... Ráda šplhala a šplhá na noční stolky a hrála si s lampičkou - cvakala... Pak ji hodila na zem a přikryla hrací dekou.. Podotýkám, že jsme tu s ní byli oba!! A najednou chlap říká - já jsem asi blbej,ale já cejtím, že tu něco hoří 😅 😅 😕 Ehm - já hned věděla o co go - šla jsem na jisto... 😖 😲 😝 Ještě, že byl poblíž časák...Vypálilo se tam kolečko - nebo vytavilo... Nechci domejšlet, co by se stalo, kdybysme zavřeli a šli třeba koupat ☹ 😖
K tchyni - nebudeme komentovat, nechci tady kvůli tomu zas trpět. A ještě se čeká na nějaký vyšetření. Spousta věcí mi není jasná, dost věcem se divím a nerozumím....
Práce - to je další bod, o kterým přemýšlím .... Šla jsem ze směn a silně pochybuju, že se do nich budu moct vrátit. Taky snížení platů teď.... A na místo s jednou směnou čeká ... na každý tak dvacet zájemců..

hancazivocich
26. zář 2010

@prchalka - u nás též leje, od včerejška - jen se vrátili z vycházky a začlo to...
Já asi ze zoufalství nasadím malý pláštěnku - nebo na kočárek a aspoň na kousek dycky vyrazíme... Jinak se tu pozabíjíme...

Přes noc bez mlíka - sice tři budíčky - večer nějaký bojeníčko, pak chtěla co už měla, atd... Teď se bude budit 😕 Tatínek jí včera odrovnal 😀 Sám sebe ovšem taky - byl po rozlučce a nebylo mu to tance 😀 😀

hancazivocich
26. zář 2010

Jinak k plynové troubě - taky ji vlastním... Celkem očistec - než dycky přijdu na to, z který strany to víc pálí, tak mám bábovku za 15minut hotovou 😝 😖 Ale teď nepeču - asi budu muset začít, chlap furt prudí, ale představa patlání, dávání do trouby a hlídání trouby a Kikouše - mý nervy!!
Jo a historka o chátrajícím mozku - včera peču kuřecí čtvrtky pro malou, vařím hovězí vývar a dělám guláš... Pořád si říkám - tady něco jako trošku prská a vybuchuje - pořád a pořád jsem ztlumovala tlakáč - a ono vyskakovalo kuře, na který jsem vesele zapomněla 😖 😖 😅 😔 , ale přitom říkám celou dobu Kikoušovi - sem nemůžeš, tady to pálí!!! 😖

gina333
26. zář 2010

@hancazivocich : asi mas na mysli tento receptik http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2344 je to tiez dobrotka. 😉 Inak z toho kolaca som nalozila ku kave 3 kusky 😀 rychlo to musim zbalit ku svokre, lebo inaksie zozeriem cely plech. 😉

hancazivocich
26. zář 2010

Jo,jo,jo!!! Super - díky!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ined77
26. zář 2010

dobré ránko 🙂 ,
u nás je dle očekávání pěkně hnusně, tak jsem se pustila do úklidu a z pouti asi nebude nic ☹ .
ale všem přejeme pěknou neděli 🙂 .
jinak noc ušla...ale musela jsem ležet převážně na jednom boku a mám opět pěkně bolavé rameno 😒 .
matýnek se právě vzteká u čištění zoubků, tak ho jdu srovnat 😎 .
zatím páááá, asi teda po o 🙂 , pokud se nějak nevyčasí 😉 .

gina333
26. zář 2010

U nas sa pinka, po dlhej dobe spi vo vnutri, dufam, ze nezacne nikto vrtat, vysavat a podobne ako je to v panelaku zvykom.

ined77
26. zář 2010

@hancazivocich 🙂 ..jejda, tak příhoda s lampičkou mi asi nějak utekla..uf, no ještě že tak 😔 .
za lotra se nezlobím...já vím jak to myslíš 🙂 .
to ''zlobení'' dětí..já dobře vím, že ono to není až tak zlobení, ale prostě učení sebeprojevu apod., ale když už je to po milionšesté za den..tak to prostě nedávám a zkrátka teču 😝 .dnes mě praštil knížkou(hranou do obočí 😠) a smál se tomu 😠 , sice mě nebouchl úmyslně, ale vadí mi, že když mě něco bolí, je mu to k smíchu, ale on chce hned foukat bebíčko atd., já vím, že je maličký, že po něm nemůžu chtít aby hned chápal vše, ale bolest už přece chápe, sám chodí za mnou 10x za den že má au 😖 ...no to nic..to jen takový dnešní zážitek 😒 .
plynová trouba..no comment..já v ní už i chvilku nepekla vůbec nic raději, protože se mi několikrát stalo, že zhasl i plamínek 😲 , ale plyn valil vesele dál 😔 .naštěstí jsem si toho vždy brzy všimla.
ale troubu prostě potřebuju..na kuře třeba apod. že 😒 .ale už vydržím ...na novém budeme mít sice jen elektřinu...na vaření je plyn super, ale konečně se vyžiju v pečení..hrozně miluju jídla z jednoho plechu 😵 .a mám třeba římský hrnec, už asi 3-4 roky a ještě jsem v něm nic nepekla..do minulé mini trouby se nám nevlezl a tady jsem to raději ani nezkoušela 😅 .

@prchalka 🙂 ..no ani mi nemluv..první propršené dopoledne a katastrofa 😒 ..zabavit ho je nadlidský výkon..chvilku jsme skládali puzzle, pak si četli..já málem u toho přišla o oko, pak asi 15 minut řevu..zkrátka krása 😀 .pak jsem mu ukázala (já vůl) , že z tatrovky jde sundat korba a pak to chtěl pořád dávat sem a tam 😔 .
asi ho nabalím zítra do pláštěnky, vyfasuje gumáky a půjdeme ven déšť nedéšt...doma se to fakt nedá 😝 .

@matova 🙂 ...to se ti ani nedivím, že meleš z posledního, mě už by na tvém místě asi trefil šlak 😅 .
hlava bolívá často i mě, přikládám to změnám tlaku...včera jsem měla dokonce 2 kafíčka..sice jen slaboučké, ale nic jiného mi nezabere 😖 .
jinak ano, sherry jela k sestře na víkend, prý odpočívat a slavit 🙂 ...moc jí to nevěřím, určitě tam zase ty chlapy obskakuje 😒 😅 .

@gina333 🙂 ..no tak to je přesně ten sporák...opravdu u toho stát a pořád hlídat..co se má péct 45 minut je u nás za 20min.hotové..někdy až moc 😅 .
ty bys mohla zbuchnout i 2 takové plechy a vidět by na tobě nebylo zhola nic 😀 , takže si klíďo dej kolik máš chuti 😉 .

ined77
26. zář 2010

jinak jsem matýnka dnes dala spinkat už v 11.25, aby brzy vstával a vypravíme se mrknout na tu pouť a pak k babi a dědovi na oběd..no, takový pozdní oběd..má být kačena se zelím a knedlíkem 😅 .
sice pořád prší, ale celý den s ním doma nevydržím 😅 .jen asi budeme muset jít celou cestu pěšky, protože busy budou myslím plné lidí a z kočárkem se tam nedostanu ☹ .i když možná už to odpoledne nebude tak horké.svižnou chůzí je tam člověk za takových 35 minut, jenže matýnek jaksi nevydrží sedět pod pláštěnkou 😖 .
tak já se tedy loučím....mějte se všichni moc fajn a užijte si i tak krásnou neděli a zítra pá 😵 .