Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
5. říj 2010

Budete mi věřit, když řeknu, že po včerejším "cvičení" mě bolí každý sval na zádech a nohy - jako bych dělala 150 dřepů 😖 😝 🙄 Teď jsme přišly z venku po asi 1,5h, nebyla zima, tak jsem zvědavá, jak jí to zdolalo 😕 Akorát jsme šly přes celou vesnici s bobšem 😅 😝

hancazivocich
5. říj 2010

Dobrý den všem
Koukám sem po dlouhé době a vidím, že matova i sherry zatím s bříškem..
Já se omlouvám, ale blokly se mi záda na dvou místech - v kříži + mezi lopatkama, takže maximálně můžu chodit, posedávat, ale ležení je síla! Noci na pěst... Po relativně klidných nocích je tu vstávání snad 15x, teď jsem ukládala a zdálo se, že má i trošku teplotu... Tak nevím, co se z toho vyklube - jak ji znám, tak zub eště ne 😒
Ke všemu mě brní levá ruka - buď je to k zádům, nebo se bude měnit počasi a bolí a brní to jako dycky - od toho úrazu. A aby to nebylo málo, tak včera dělám chlapovi rychle k večeři ,,chudý řízky" - si poručil, hlídám malou, aby mi nelezla ke sporáku, mezitím mi ta malá potvora hodila pod nohy sklenici, který jsem si nevšimla, zakopla jsem a hrábla si do toho rozpálenýho tuku na pánvi - jak jsem se snažila chytnout. Jo a nad námi dělají jádro - taky dobrý...

Tchyně se nabídla, že by mi pomohla, ale...je po dvou velkejch operacích a stačí, když mi bude hlídat v pátek - mám zubaře a pojede přes celý město - MHD... Včera měla zatím..poslední vyšetření - další a další ji čekají - to včera dobrý... Huráá... Jenže se pořád pátrá po něčem, co způsobuje její chudokrevnost.. Osobně si myslím, že je to silná MS - ale nejsem doktor... A doktoři... Mnooo...

Tak se na mě nezlobte - vidím, že se tu marodí - držím pěstičky, ať jste všichni ok!!

gina333
5. říj 2010

@hancazivocich :: obcas sa my zda, ze ty tie nestastia akosi pritahuje, chudatko. 😲 Nech ma svokra iba dobre vysledky a ty sa daj rychlo do poriadku. 😵

Sophi spinka, idem sa pustit do zehlenia. 😝

ined77
5. říj 2010

ahojky 🙂 ,
tak včera jsem se sem už nedostala..asi to vždycky zakřiknu 😅 .usnula jsem totiž s matýnkem a vzbudila se ve 20.30, ale totál hotová.tak jsem sebousmýkla k tva přemýšlela jestli raději nejít spát 😅 .
jinak včera jsem to vyřídila hladce, až na tu cestu..ještě že se mnou matýnek fakt nejel, to byl děs..takové zácpy 😖 .tam kde jsem normálně trolejbusem za 10 minut jsem byla včera za 25 min a ve zlíně to nebylo o moc lepší...pořád tu něco staví, rozšiřujou silnice, pak se stopne, pak zase chvilku staví..je to tu rozdrbané už tak 10 let 😒 .a přitom provoz jak kráva.
doma jsem byla chvilku před 18h 🙂 .matýnek byl prý zlatý, akorát od posledního čurkání kdy jsem ho dávala já to držel až do těch skoro šesti 😕 😅 ..takže 3h 😅 .a prý pil..tak netuším jak to udělal 😅 .
babi jsem dovezla burčák za hlídání 😀 , ale vypadala spokojeně..ona s malým vždycky ožije 😉 .
pak klasika večeře, koupání, pohádka a spinkat 😉 ...
dnes jsem ráno vyžehlila, pak procházka..no jako každý den.
spinkáme od 12h 🙂 .
je tu dnes tma jako v pytli..však jse ráno myslela že je tak 5h a bylo skoro 6.45 😅 .
jo a noc..no byla o něco lepší, kńouralo a kvičkalo se jen 4x 😅..ale fakt nevím proč 😨.

@hancazivocich 🙂 ..no jéje, tak vidím, že se ti zase daří ☹ .tak hlavně ať máš záda brzy v pořádku... 🙂 .
a tchýně..no snad máš pravdu ty 😉 .

@prchalka 🙂 ..naprosto souhlasím s tím hlukem..dovedu si představit cvičení dospělých s mikrofonem a pod. ale pro děti? 😨 no zkrátka uvidíte nebo se vám podaří najít něco klidnějšího 😉 .tohle by pro nás také nebylo.
nebankovní půjčka..tak to opravdu neporadím...ale nešla bych do toho osobně, to jsou všechno jen kšeftmani, nic jiného 😖 .
já měla jednu půjčku, bankovní a taky doufám, že naposled...přeplatila jsem ji až až 😖 .

matova 🙂 ..tak takové houbičky neznám, ale musí být mńamka 🙂 .
s těma plenkama máš možná pravdu, protože já když matýnkovi plenku dám, tak mi tak 2x zahlásí že čurká a pak už na to dlabe..prostě ji má a ví, že do ní čurkat může 😅 .
ale teď už bych to taky neřešila..budeš mít starostí už tak dost 😉 .a co víš, třeba šimonek překvapí a odplenkuje se brzy i bez příliš pokakaných a počuraných koberců 🙂 .matýnek se vykakal mimo myslím jen tak 2x.slípky to zachytí 😉 .a čím bude starší, tím se to rychleji naučí...teda myslím 😉 .bude z toho mít větší rozoumek 😉 .a děkuji! 🙂 vyřítzeno je co byla potřeba a matýnek se nachlazený nezdá...tak zatím hurá 🙂 .za 14 dní by se měla podepisovat kupní smlouva a konečně budeme mít penízky na kontě a hurá do koupě našeho bytečku.už se poohlížíme po firmách a kde co koupíme..máme vybranou už i myčku a sporák 🙂 .nejvíc se bojím kuchyně..nevím kam jít a tak 😒 ..nevyznám se a nechceme za to dát majlant 😅 .na koupelnu už chlapíky máme, malíře také, tak ještě někoho sehnat na podlahu 😅 .
už se fakt těším až budeme bydlet 🙂 .

gina 🙂 ...včera jsem chvilku kukala na ten nový seriál a celkem se na to dívat šlo 😉 .etzler je výborný 😉 .

lehna 🙂 ...hmm, i u nás je to chvilku dobré a z toho naprostá katastrofa.ale co vím, tak zoubky matýnkovi nejdou, tak netuším proč mi tak v noci kňourá 😨 ...leda by teda ještě nešly vidět 😕 .
to dospání do 10h fakt závidím 🙂 ...to je můj sen, ale hned tak se mi nejspíš nesplní 😅 .

sherry 🙂 ...tak co marýsek? 😕 a ty? 😨

ined77
5. říj 2010

@gina333 🙂 ..my jsme s tím žehlením nějak zesynchronizované 😀 ..vždycky když žehlím ráno, ty pak po o 🙂 .
asi pereme stejně 😉 .
tak ať ti to jde pěkně od ruky 🙂 .

anta
5. říj 2010

Ahoj holčinky, omlouvám se, že jsem se dlouho neobjevila, dítě mi spinká tak jednou za tři čtyři dni a je to vážně hoňka, je to náhoda, že zde vůbec sedím, protože mi Honzulák zaplácá takřka celý den a večer padám do postele hubou napřed. Roste nám ještě poslední pětka, v noci se budil a dnes vstal prdkou napřed, i když to jsme srovnali. Musím vás, holčinky, a stydím se, že jsem zde dlouho nebyla 😉

anta
5. říj 2010

V albíčku mám další nové fotky, když budete chtít juknout, není problém 🙂 Jo a vážíme 14 kilíček a je to fakt záhul 😀 😀 😀

hancazivocich
5. říj 2010

@ined77 -ty bláho, já akorát dožehlila... Asi mi záda prasknou, ale prádlo tady na mě mrkalo ze všech stran, tentokrát jsem z toho mrkání dostala tik já 😅 😅 Tak jsem to vzala...

Jinak - nám na venkovní zvonek brácha vyrobil takový .... ehm....vypínátko - se světýlkem... Takže cvaknu a nedozvoní se nikdo... Paráda... Letáky, ožralové, nic..nic...nikdo!! 😎 😎

prchalka - mimobankovní půjčka - na poště? Ale přeplatíš taky moc - když si to spočítáš!

Zkoušíme nočníkovat - ale už mám i rozraženej ret - jak kope, jde do luku, atd.. Sejří mě to - hlavně ty chytrý kecy o kolo - co všechno musím... Jak máme chodit čůrat spolu, haha - i nočník hrající jsou koupila, co vypadá jak záchod - chodí ho otvírat a zavírat... I metoda odměn - když se vyčůráš do nočníčku, dáme to a to... Výhrůžky nepraktikuju - proč taky? Tak se k tomu nějak dobere, ale zkouším pořád - s těma zádama je to mazec.. Akorát u nás teď letí DVD Hurvínek a hlavně - Tučňáci!! Je to nějaký kreslený dvd - od kámošky, ale super!! Mám akorát výčitky, že ji k němu ,,odložím", abych mohla trochu poklidit.. Bunkr zahdr.. A když uklízím s ní za prdelkou, tak na jedný straně já uklízím, na druhý madam ,,pomáhá".. 😠 😠 Nejvíc mě točí klopení jídla na zem a na sebe - to mi fakt teče nerv!! 😠 😠 😖
Taky pořád dudlujeme - včera jsem dostala čočku od kámošky - jak jí ho mám sebrat (hlavně, že ten jejich 2,5 sice bez dudla, ale pořád pije z lahvičky s dudlíkem!!)..
Vím, že jsem asi ,,laxní" matka - podle ostatních - zatím plínujem, dudláme, sice se občas sama umí najíst, pije z hrníčku, ze skleničky, z pítka, krásně mluví - teda podle ostatních, probíhají pokusy o samooblíkání (hlavně o samosvlíkání - to jí jde na jedničku!!)

Dotaz - umí se vaše dítko už samo oblíct, nebo zatím jen pomáhá?

gina333
5. říj 2010

@ined77 : to je asi telepatia, s tym zehlenim ale ja periem kazdy druhy den. 😉 drzim palce nech novy bytik je co najkrajsi. My mame skoro vsetok nabytok z Decodomu, neviem ci aj v CR to je ale u nas tam maju super kusky. Kuchynu mam taku netipicku, ale mne sa paci. 😉 Co si neviem vynachvalit je, ze sme pracku dali do kuchyne, takto mame vacsiu kupelnu. 😵 Matysek je sikovny, ze sa nepocural, kiezby aj u nas to fungovalo. 😉 🙂

@anta : krasny velky chlapcek, aj mu iskria ocka. 😵

@hancazivocich : no Sophi sa obliect nevie ani ju to neucim, mame nato cas, ved do skolky ide az o rok, naco to silit. 😉

prchalka
autor
5. říj 2010

Jo, tak to jsem jí teda utahala.... zadařilo se po celé hodině 😝 Ve 12.50, když už vystřídala, co vás jen napadne, tak zkusila stojku na hlavě. Za to dostala 3 řachy na prdel a od 13h spí 😠 To je prostě obrat o 180 stupňů. Před půl rokem usínala v 11, nedávno v 11.30 a teď v průběhu 14 dnů až ve 13h??? 😨 🙄

anta
5. říj 2010

Gino, děkuji, to má po mně 😀 😀 Jinak holky, ten hubu nezavře od rána do večera, pořád něco kecá, už mi jde z něj hlava kolem. A co se týče zad, ta mám taky odrovnaná, občas mě bolí z nich i hlava, tak už raději dobrovolně cvičím 🙂

anta
5. říj 2010

Prchalko, vážně u nás to bylo naprosto ale naprosto stejné, no a pak přestal spát úplně, jsem myslela, že se z toho zezačátku po...u 😀 😀 😀

sherry28
5. říj 2010

uff, Mára usnul, dalo to práce 😝 už totiž neteplotkuje a je ze včera vyspalý, naspal přes den 6 hodin 😨 😉 já jsem taky O.K.v mezích normy 😕 jdu si uvařit capuccino a k tomu si vezmu větrník, Luky píše úkoly 😉
@hancazivocich to by jsi chtěla moc, aby se dítě ve dvou letech obékalo samo 😉 🙂 a tvé ještě dva ani nebyly 😕 věřím tomu, že některé dítě to už třeba umí, ale tohle většinou přichází až po třetích narozkách samo od sebe 😉

ještě dodatečně přejeme Čorí vše nej k jejím krásným druhým narozeninkám 😵 kluci posílají písničku

https://www.youtube.com/watch?v=gCxiU68SkqU
anta
5. říj 2010

Velký on je, kazí mi postavu venku před lidmi, vypadám jak jeho starší ségra 😀 Co lidi hážou na nevěřícný pohledy, že je to moje, hlavně ženský, ty čumí občas jak kravajzny, tak byste ani nevěřily 😀 😀 😀

prchalka
autor
5. říj 2010

@hancazivocich Oblíkat se chce sama (jako většinou všechno) a jde jí to až čumím! Jeden čas si ale dávala všechno obráceně, takže vlastně spíš přidělala práci, ale fakt se snaží, třeba říká, že spoďáry holčičkou dozadu atp. 😀
Holky, kdo chodíte s dětma na to cvičení, tak jak se teda cvičí u vás? Na ten mikrofon se tu tváříte divně, ale já souhlasím, ani mně to nedělalo dobře ☹ ale mám to tý cvičitelce říct, že to není zrovna nej?!?! 😕

sherry28
5. říj 2010

Mára si umí dát na hlavu akorát čepici a nazout boty občas 😀

anta
5. říj 2010

Já jsem to jeho "spaní - nespaní" vydržela asi 3 týdny a pak jsem se už na to vyprdla, panč se sama psychicky tím odrovnávala. Teď máme takový režim, že beru ven kočárek odpoledne, co já vím, jestli si tu svoji půlhodinku nesekne. Vždycky jakmile usne, tak letím domů a odpočívám, ono to jinak nejde 😉

anta
5. říj 2010

No my si umíme sundat bačkůrky, tričko, dát si čepici, najíst se příborem, říct si o papů, čistit si zoubky, utřít si ruce do ručníku, rádi se vozíme v košíku atd.,

gina333
5. říj 2010

@sherry28 : fajn, ze Mára uz neteplotkuje. 😉

@prchalka : ja by som sa asi opytala inych maminiek ci im to nevadi, mozno, ze by vas bolo viac a potom sa to lahsie riesi. 😉

Sophi je uz hore, spala 1:25, musim ist na postu, zajtra ma Natali meniny tak jej pojdem kupit knizku, vonavku uz mam pre nu doma takze zajtra oslavujeme. 😵 😵

anta
5. říj 2010

Teď si hraje u botníku s autíčkem a jako tůtá, to je prča 😀

ined77
5. říj 2010

už nedočítám, spánek nakonec skoro 2h, ale posledních 40 minut to stálo za prd 😒 .spíš to byl jen pokus o spánek 😅 .a navíc je pěkná protifka 😖 .
tak všem pěkný den a pááá..chce pustit mašinku tomáše 😎 🙂 .

gina333
5. říj 2010

Baby u nas je taka zima, ze normalne som vstave vytiahnut rukaviece aj cipaku, pre seba. 😒 Poo sme boli asi hodinku vonku, Sophi sa vybehala, isla celym mestom pekne pesi, taky mala nostek cerveny ako klaun. 😉 🙂 Co sa my dnes stalo: napravala som Natalkin prehoz na posteli, nevsimla som si, ze Sophi my sedi pod nohami, ako som sa pohla, zamotala sa my do nej noha a tak som spadla, ze som si myslela, ze ani nevstanem. 😝 Mala samozrejme zacala revat tak sa zlakla, no chvilu som sedela, mam modre cele koleno aj cely bok, laket, ale nastastie nic zlomene. 😲 Poviem vam, ze takto som nespadla ani nepamatam. Auuuu.

anta
5. říj 2010

Také koukáme na mašinku Tomáše 😉
Gino ještě se zmrzač, jo, já se taky kolikrát zcela nesmyslně zraním až koukám, co dokážu, ale myslím, že vedeš. 😅 Tak snad dobrý 😉

hancazivocich
5. říj 2010

@gina333 - šmankote - ta moje nešikovnost je nějaká nakažlivá či co?! Malá měla před chvílí karambol - spadla z autíčka, zas boule a odřenej nos..
Jo - nerada ji překračuju, když mi sedí pod nohama - mám v živý paměti dítko batolátko - z praxe v nem... Tatínek na něj šloupl a zlomil mu stehýnko... 😲 😖

@prchalka - dnes jsem koupila časák - Máma a já a je v něm něco o výchově nestandartních dětí - je to na díly a dnes jsem chytla náhodou asi třetí díl..V předchozích jsou popisovány děti... Já nevím, ale podle toho, co říkáš .. je asi ČOrí...
Něco jako milované, ale náročné dítě - nebo tak...

anta
5. říj 2010

No mě zase rozčiluje, když mi Honza stojí za prdkou jako duch a nevím o tom, tak to se pak vždycky leknu, když ho div nesrazím 😒

hancazivocich
5. říj 2010

@sherry28 a spol - ohledně oblíkání!! Děkuji - mně totiž vysvětlovala holčina s malou stejně starou jako Štěpánek, že se jim malá umí oblíct!! Líčila a líčila - chlap jí teda krotil, já jí taky moc nevěřila, ale.. se tady radši zeptám zkušenějších - že jo? 😀

prchalka
autor
5. říj 2010

@hancazivocich Radši mi ani neříkej, kdes co četla. Já si teď koupila 24 časáků za 200, tak třeba taky na něco narazím.. Ono to asi ani tak není o náročném dítěti, jako to, že už jsem po tom roce z toho trochu unavená, ale kdo není... Já myslela, že to bude čímdál lepší, čím bude starší a ono je to spíš horší, jak v tom spánku, tak v chování. No teď máme opravdu luxusní období. Člověk jí jen v klidu něco řekne a spustí takovou lavinu řevu... ☹ 😔
Dobrou všem, jsem utahaná jako kotě, co zase nebude moct celou noc spát 🙄

gina333
5. říj 2010

Konecne spime, zaspala celkom rychlo, dufam, ze dnesna noc nebude o kopancoch a valani. 😉 Idem k mojej milovanej telke, Natalka ma uz caka. 🙂

Prajem peknu noc. 😔 😔

anta
5. říj 2010

@prchalka u nás to bylo to samý, ona se sama musí s tím nespaním a tou únavou srovnat, tak je poněkud prudilka, může v tom být i vzdor, ale potěším tě, časem se to vážně srovná 😉 Je prostě svá a já bych v její osobnosti hned nehledala bůhvíco a vůbec bych si nemyslela, že je "nenormální" a já nevím, co 😎 Nerýpala bych se v tom, jakou má povahu, hormony nadělají své i v dospělákovi, což v takovém prckovi 😉 Každé dítě si tím prochází 😉

matova
5. říj 2010

Ahojte, dnes vás idem povzbudiť- malý bol dnes zlatý 🙂.
no, keďže som sa s ním hrala vždy keď chcel 😀 , a tiež bol na svojej obľúbenej prechádzke po dedine s mm..........😀 Bol aj večerný rev, ale to už v pohode, on bol hladný len si samozrejmä nepovedal a neodpovedal na moje otázky... 😉. Spí od 20:45, včera uším o štvrť na desať až a vstával o šiestej tak neviem ako bude zajtra budíček vyzerať, ale som sa spýtala či sa chystá zas skoro vstávať: "áno", tak mu vravím že ty si môj kohútik kikirík, všetkých budíš nezbedník- tak sa smial 😀 Z posledných síl som sa vyškriabala na záhradu- s miskou a nožíkom- na podpňovky 😀, a viem že ešte som 2v1 len preto že už radšej len doma sedím...zajtra idem na kontrolu a neviem či si brať aj tašku alebo nie- no asi nevezmem, nechcela by som tam pred pôrodom týždeň ležať 😲.

prchalka 🙂 : ako sme tu už s ginou 😉skonštatovali, a aj anta 😉 teraz písala, proste idú dni že sa neskôr unaví a prídu čoskoro dni keď už ti spať vôbec nebude cez deň a to je fakt drsné si zvyknúť, zrazu je človek vďačný keby to dieťa aj na 30 min zaspalo...Neboj, tie záchvaty plaču ju prejdú, proste jej niečo je, nepovie to, buď zuby alebo hocičo iné.. ale je to fakt únavné 🙄 .

ined 🙂: superže to tak Maty udržal 3h. práve-v nedeľu čo bol mm aj strýko s malým doo vonku takl som čakala že dorazí s premočenou či pokadenou plienkpu a tam takmer sucho 😕, pritom, ráno pil kakao a v chate zjedol polievku- to ma prvýkrát napadlo že to môže proste tak vnímať- že začína rozlišovať kedy to pustí a kedy radšej nie, len mi je ľúto že do toho teraz ide more ďalších povinností, ale možno fakt ešte prekvapí sám bez mojej nejakej snahy 😉
hanza 🙂 : teda ty fakt priťahuješ úrazy- ale to bude stresom, a akáže laxná matka??,však kurni makáš ako sa len dá, snažíš sa vkuse, máš toho nad hlavu as takou nezbedníčkou malou. Jasom sa vyprdla už na nočník keď chytal záchvaty, proste nech je tak jak je, už mu dokonca piviem len sem tam niečo na to ke_d sa dokakaá, proste nevládzem to vkuse opakovať bezvýsledne a keď sa okadí, prídem k nemu, bez slova ho vezmem na ruky, odnesiem na stôl, prebalím, pomojkám a odnesiem nazad 😀 😀 😀. A dnes ma dokonca pri zaspávaní večer pohladkal po tvári 😅 😵 😵 😵
gina 🙂 : nech sa ti to čím skôr ukľudní, ani pád na koleno nieje sranda 😒

všetci sa držte, sná)ď sa zajtra večer ozvem-ak budem celá 😅
dobrú noc 😎 , idem povešať prádlo....