Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. lis 2010

@katkabg jojo, myslela jsem to tak, že Márovi lezou pětky už poslední horní, Eldovi snad zatím ještě ne 😨 😀 😉

@prchalka no jsou i takové rodinky, kde chtějí mít i dobrovolně tři děti😉 tak jsem v tom chtěla mít jasno, no tak to je tatínek opravdu plodný😀

katkabg
8. lis 2010

@sherry28 ahaaa hihihi tak ja som to nepochopila asi ta blond co som si volakedy farbila vlasy mi isla na mozog 😀

katkabg
8. lis 2010

jeeeeeej hura katuska nam urobila 7 krokov sama ...isla sama k pavukovi:DDDDD......

ined77
8. lis 2010

@katkabg 🙂 ..jejda, vy tam máte pořád takové horko 😕 .to by mě asi šlak trefil..já tohle léto doslova přetrpěla..kvůli těhu 😀 .jinak by mi to nevadilo, naopak 🙂 .

@prchalka 🙂 ..ale i tak vypadali krásně 😉 .já máčám ráda 😀 .
ty trojčata pořád nemůžu rozdýchat..chudáci 😢 .i dvojčata by balo maso...a co teprve tohle 😕 .
ty a dvojčata?nenech se vystrašit 😉 ...vy máte v rodině nějakou pravděpodobnost? 😕

@anta 🙂 ..no vidíš, první nočníkové vlaštovky už přilétají 😀 .

@gina333 🙂 ..já to spaní nespaní taky nechápu 😒 .no snad se jednou opravdu dočkáme 😅 .
i když teda když to srovnám ještě tak před půl rokem...tak teď je to zlaté 😀 .

@sherry28 🙂 ..žádám recept na klonování 😀 ..to není možné aby jsi tak všechno zvládala 😀 .já co teď musím zařídit tohleto a tamto, tak mi pořád někde něco stojí a nestíhám...nebo spíš jsem z toho nervní že nestíhám 😅.ale už to bude brzy za námi 😉.to se zase těším 😵.vždyť pak už potřebuji taky nachystat věci pro kačenku atd 😕 😵.
s tou ošetřovatelkou u trojčat to není až tak růžové..aspoń co jsem ležela tenkrát ještě s tomáškem v porodnici, tak tam byla holčina co čekala trojčátka a ta říkala, že snad bude mít nárok na pomocnici na 6h denně.jako dobré něco, ale co těch zbylých 18 h že 😅 .a to už je přeci jen skoro 4 roky, takže bůhví jak se to změnilo 😒 .
ale teda.... ☹ budou potřebovat hoodně síly a energie 😨 .

@lehna 🙂 ..ty jo, štěpi je teda větší jak matýnek 😕 😅 .
žemlovku dělám stejně 🙂 a naše babi ji někdy dělá z vánočky, taky je to mńamka 😉 .
petr šiška? 😕 kdo to je? 😅 ..něco mi to jako říká, ale fakt jsem nějak mimo 😀 .

matova 🙂 ..co ty chudě moje???? 😕 😵

jééé,matýnek 😝

katzi
8. lis 2010

Ahote,

zdravím po víkendu 🙂 U nás víkend částečně pracovní (nějaké uklízení, dekorování Adélčina pokojíčku,...) a částečně návštěvový (tchýně,...). Poslední noci u nás stojí za prd 😒 Chytla jsem z toho nějakou depku, že fakt nevím jak to s dvěma děckama budu zvládat 😖 Nedělám si iluze, že se Adeli do dubna naučí spát, to buzení zubama nebude - ty pětky fakt ještě nejsou vůbec cítit.

prchalko: k tomu buzení za dvě hodiny po uložení. někde jsem četla, že když se děti budí do půlnoci, že je to tím, že je něco bolí, když se budí až po půlnoci, tak se jedná o zvyk. Takže u čorí to budou asi ty zuby 😕 Naše Adu se budí až po půlnoci 😒

ined: gratuluju k převzetí bytečku 😵 Na kdy to vypadá se stěhováním? Už jste natěšení? Já bych byla, do nového..

sherry: jak já tě obdivuju - že už tak naplno funguješ - vaříš, pečeš, pudinky děláš,..... 🙂 Já bych takto brzo po porodu a navíc se třema dětma nevěděla ani čí jsem a na oběd bych dělala nejspíš těstoviny s kečupem 😀 No však uvidíte, co sem budu psát v dubnu 🙂

katkabg
8. lis 2010

@ined77 fuuu tak mi sme tu mali skoro cele leto 40 stupnov...ver never islo ma vistret aj malu teda 😠

ined77
8. lis 2010

tak u nás želbohu dospáno 😝 😅 .tak stihnu aspoń ještě vyžehlit než pojedu 😉 .
všem krásný zbytek dne a zítra pááá 🙂 ...držte mi prosím palce na těch plynárnách ať jde reklamace hladce 😉 🙂 .
kačka kopká..taky zdraví 😵 !

ined77
8. lis 2010

@katzi 🙂 ..stěhování proběhne poslední víkend v listopadu 😉 .děsím se toho, ale jasně že se těším 🙂 .
a děkujeme 🙂 .
ty depky znám 🙄 😀 ..neboj, to zvládneme 😉 😵 .

@katkabg 🙂 ...tak to by mě asi trefil šlak 😀 .takže teď máte takový vlahý podzim 😉 😀 .

no už opravdu jdu, matýnek začíná protestovat a navíc myslím že mírně (no mírně)..zkrátka zavání 🙄 😠 😀 , páááááá 🙂

gina333
8. lis 2010

@katzi : u nas sa budi aj do polnoci aj po. 😲 len neviem co ju moze boliet, mozno, ze place od hladu, ked nic nechce jest. 😉 A mimco urcite zvladnes, neboj nebud taka pesimistka, treba mysliet pozitivne. 🙂 🙂

@katkabg : ani sa nenazdas a uz ju budes nahanat. 😉

prchalka
autor
8. lis 2010

@ined77 Copak dvojčata NEBO trojčata, ale dvojčata a trojčata dohromady, to je opravdu, ale opravdu MOC ☹
No, maminka toho kámoše, co tu včera byl je z dvojčat a její dcera (jeho ségra) má teď napodruhé taky 2jčata roční. Moje mamka je z dvojčat taky 😅 😅 Nevím, jaká je tam pravděpodobnost. Včera mi vyhrožovali, že velká 😅 😝

gina333
8. lis 2010

@prchalka : tak sa chystaj dopredu, neviem neviem ci by som to ja riskla. 😀 U tej tvojej kamaratky uz len ked si predstavim, ze 5 deti satit, skolit, vychovavat, no ale co ma spravit, teraz je neskoro nad tym lamat hlavu. 😝

prchalka
autor
8. lis 2010

@ined77 Tenhle to je, toho znám 😅 www.kuchyne.cz/celebrity-v-kuchyni/petr-siska-v...
@katzi Já jí dám, že jí furt už rok něco bolí!! ☹ I když je pravda, že teď dost často říká, že nožička... Ale spíš myslím, že to bude o zvyk, že jí přenášíme do pracovny. Tam s ní MM metne na postel a ona spí dál jak špalek 😠
A co pohlaví, kdypak byste mohli vědět? 😕 A jak je??

ined77
8. lis 2010

@prchalka 🙂 ..no to je jasné..já myslela, že už tak by ke dvojčatům byly dvojčata záhul 😉 .natož....
a uklidním tě..můj ex přítel byl z dvojčat, jeho táta také, ale on dvojčata nemá 😉 .ale tak jo..pokud jsou v rodině dvojčata, nějaká pravděpodobnost tam určitě je, ale tím bych se nestresovala 😉 .dvojčata se můžou povést i tam, kde by se čekat nedaly 😉 .

katzi
8. lis 2010

ined: držím palec na tu reklamaci ať ti vyjdou vstříc.

gina: když je sophi na bonbónky nezkoušeli jste sladké večeře? Třeba chlebík s marmeládkou, nebo krupici s medem? To u nás docela zabírá, když má Adu stávkovací období s jídlem 😉

prchalko: jj, zvyk tam bohužel asi u všech našich prcků hraje svoji roli 😔 Jdu teď ve středu na kontrolu na gyndu, jsem 17tt, tak doufám, že by mi třeba dokror mohl už pohlaví říct. Záleží jak se mimčo natočí. Chtěla bych to vědět, jsem zvědavka 🙂 No a jinak je tak nějak unaveně pořád, ale kdo z nás tady po těch nocích není unavenej že 🙂 😝

katkabg
8. lis 2010

@gina333 juj kiez by na to cakam ako na vianoce 😀

katkabg
8. lis 2010

no a bobek je na sveteeee 😝

sherry28
8. lis 2010

@katzi @ined věřte, že já si to v porodnici užívala 😉 vůbec jsem domů nechvátala 😀 jedno mimčo, uvařili mi tam, jen spát, kojit, sprchovat se a starat se o jedno, které stejně brali sem tam na kontroly 😉 no paráda prvorodičky byly ze mě hotový, že domů nepěchám a užívám si to tam..... 😉 🙂 ale přišla jsem si tam taková nepraktická 😅 už mi nějaká práce chyběla, takže jak jsem přijela domů, byla jsem odpočatá a s chutí se vrhla do práce 😉 🙂 jsem v jednom kole, ale ani mi to nevadí, aspoň se cítím potřebná 😅 😉 sedět se založenýma rukama neumím(občas to chce vypnout, ale ne na dlouho a mě ten čtyřdenní pobyt v porodnici prospěl

anta
8. lis 2010

No Honzík měl totiž tendence, že si ze mě bude dělat kromě mámy i služku, tak jsem mu to teda zatrhla, abych lítala z jednoho konce bytu na druhý, no tak to teda ne. Nohy má zdravý, tak co. Dokonce mě to donutilo, aby si to změřila na minutce, jak dlouho trvá cesta z kuchyně do pokoje a je to 15 vteřin, ano vypadá to na málo, ale zkuste si to lítat 6x za čtvrt hodiny 😀 😀 😀

anta
8. lis 2010

Jo, aby byl pochopen můj příspěvek, tak se obědvá buď u stolu (jídelního), anebo v obýváku na koberečku, ale žádný nošení jídla do pokojíčku 😉

angie267
8. lis 2010

ahojte baby prosim vas ako dlho sa mozu prerezavat zubky? Nam to uz trva vyse tyzdna a najhorsie je, ze nespime ani v noci a zub nikde 😠 aj prsnik odmieta 😒

gina333
8. lis 2010

@anta : no u nas sa je v obyvacke pri nete, to je jej jedine miesto na papanie 😉

@sherry28 : presne ako pises, v nemocnici si clovek tych par dni skutocne oddychne, dokonca ja som sa nudila. 🙂 🙂 🙂 Ja som tiez ako motorova mys, jednoducho neviem oddychovat. 😀

@angie267 : ahoj, asi ta nepotesim, nam sa zacali tlacit prve zubky v 3 mesiacoch a vysli ked mala 8. 😲

Poo celkom uslo, boli sme v meste, chytil nas taky mensi dazd, tak sme sli k svokre na kafco a na vinko. MM sa uz skludnil, botnik je perfektny, tak je spokojny. 😉 🙂

@katzi : krupicu ani puding nechce, ten chlebik s dzemom asi vyskusam zajtra, dnes zjedla na veceru celkom dost polievky s masom. 🙂

angie267
8. lis 2010

@gina333 dakujem za odpoved aj ked nie velmi pozitivna uff ma aj slak trafi....... 😒

gina333
8. lis 2010

@angie267 : nas je tu viac, co sa trapime koli zubkom, Sophi ide mat 2 roky a este stale nema komplet chrup. 😉

Dnes mame celkom fofry na vecer, Natalka robi projekt do skoly - rodokmen - a poviem vam mame co robit este aj zajtra aby sme to dali do kopy. Robi na tom cela rodina 😀 je to sranda. 😵 Sophi uz spinka, tak santila, ze ma az mokre vlasky, no je to diablik. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔 😔

anta
8. lis 2010

@angie267 neboj netrefí tě nic, nám to taky roste od 7. měsíce a podívej se do pasu, kolik Honzovi je. No a já u psychiatra ani jednou nebyla 🙂 😉

prchalka
autor
9. lis 2010

Dobré ráno 😝
U nás po změně času - postupem času - horší a horší.. Dneska opět 5.25 a vzhůru 😝 a to jsem byla jako myška.
MM vstával 4.45 a byla v klidu a od 5h se začla plácat a kvílet hmm.. A večerní uspávání? Asi půl hodiny a pořád mi šmrdlala prsty a ruce, až jsem jí jednou plácla a nakonec už chtěla prásknout dveřma. Takový divadlo jsem fakt nečekala, protože poo spala jen 1,5h do 13.45. Nechápu!
Dneska jsem celkem spala, ale zase se mi zdálo, že si počítám termín a vycházel na listopad 😅 😅 🙄 😝 No veselé!
@angie267 Bude zase líp 😉 Je ale fakt, že na začátku bych stát fakt nechtěla ☹

gina333
9. lis 2010

dobre rano 🙂

@prchalka : ja sa snazim kazde rano vykradnut z izby ako myska, ale este ani nedojdem k dveram a uz pisti, a pritom ked vstavam z postele normalne spi. 😉 ja nechapem z coho maju tie male usi 😲

Noc ok, o 22:00 som ju dala k nam, ale ked som isla ja do postele okolo polnoci tak sup s nou do postielky, az nadranom sa tam zase posadila a plac tak zase k nam, takze noc celkom fajn. 😉

katkabg
9. lis 2010

no dobreee ranko....tal u nas bola zase uplne super noc 😎 zaspali sme o 21 00...spali az do 4 30,pili sme cajik a zobudili sa az o 8 10...az sa mi tomu nechce verit...u nas je hrozne teplo ale mame tu vietor 95km za hodinu a na horach je vise 145 km za hodinu...neviem co to je ved mi odfuklo aj veci zo snuri 😠 dnes by sme mali ist k doktorovi nech nas premera a prevazi ale nechame to na buduci mesiac bo sa bojim v takom vetre ist von snou...ako neni studeny ale nechcem aby ju ofuklo
@gina333 bre ranko 😀
@prchalka aj tebe dobre ranko...a aky termin to mas???

lehna
9. lis 2010

dobré ráno,

u nás noc taky v pohodě. v kuse do 4.40, pak každých 20minut jsem ho slyšela cosik vykřiknout, a vstával 5.50. do 6.30 mě nechal ležet 🙂
Ještě k tomu Petru Šiškovi a kapele, byli jsme na tomhle - http://www.hudebniskupiny.cz/legendy-se-vraci .

gina333
9. lis 2010

@lehna : to musela byt dobra akcia 😉 🙂

prchalka
autor
9. lis 2010

Včera byla za holku 😅
@katkabg Už si z těch všech těhu tady a kolem mě počítám ve snech termín - magor!