Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
8. lis 2010

@anta : ano spi s nami v spalni, ale nikdy nespala s nami v jednej posteli, to je novy vymysel, trva to asi od septembra. 😲 A s tymi zazitkami, no ako to spravit aby ich nemala, ze??? 😉

anta
8. lis 2010

@gina333 - to je těžký udělat, aby neměla zážitky, takže nezbývá než to přežít 😉

lehna
8. lis 2010

ahojky 🙂

naše noc v pohodě, probudil se v 4.15 a dlouho se pak ještě převaloval, ale usnul, naštěstí. vstával v 6.15 🙂

u nás prší,tak to dnes zas budem doma.

Jinak víkend v pohodě, v sobotu dopo nákup -tesco plíny,jak jinak 🙂). a odpo jsme jeli na nádraží koukat na vlaky. Jéžiš to bylo radosti 🙂. nevěděl kam dřív se koukat 🙂.
včera celkem nic, to jsme vlastně byli doma celý den, bylo škaredě a strašně foukal vítr. takže jsme si pořád hráli, já vařila, odpo upekla buchtu, MM měl v 16.30 formule, tak koukal a já se štěpim jsme tak různě něco dělali.
a já v sobotu byla na té akci, bylo to skvělé 🙂, dostala jsem dvd s podpisem od Petra Šišky a i pusu 😀

prchalka
autor
8. lis 2010

Zážitky, hm...... nechápu, jak je možný, že se tak malý dítě je schopný vzbudit třeba po dvou hodinách od uložení 😖 já už mám fakt bordel v tom spaní, jestli se mi to někdy srovná, budu šťastná jak blecha!!
@anta Aspoň, že ti spí celou noc, když vytrapuje přes den s tím nespaním 😉 to je fajn!!!!
@lehna Vám taky závidím, že se budí až někdy ráno 🙄
No nic, už jsme tu měly ráno 2 záchvaty řevu a vzteku... tak se za půl hodinky začnem vykopávat aspoň na to cvíčo..

sherry28
8. lis 2010

dobré ráno 🙂
@prchalka no a to mají přirozenou cestou? 😕 Tak to bude makačka 😲 ale oni snad při trojčatech už dávají chůvu 😕 to bude početná rodinka 😀

gina333
8. lis 2010

@prchalka : ja som uz stratila nadej, ze sa to niekedy v blizkej dobe zrovna 😲 myslela som si, ze je to koli zubom, brusku atd. ale je to uz hold zlozvyk. 😒 Snad ked pojde do skolky, teda za rok, dovtedy len zatat zuby a..... 😉

@lehna : u nas tiez prsi, takze doo budeme doma ako vzdy a poo ked sa zobudi pojdem na chvilu k svokre. Vcera prisiel domova aj svagor z Italy, tak si dame rodinne stretko a budeme sa vytesovat, ze sme zase vsetci pokope. 🙂 😵

sherry28
8. lis 2010

@prchalka mě by se nevlezly do auta a na nové nemáme 😀 takže mě ty tři úplně stačí 😉

lehna
8. lis 2010

@prchalka - jsem šťastná jak bůecha,že se nám to spaní tak upravilo a hlavně zlepšilo 🙂. jen škoda,že to není i u vás a ostatních.
teda a ten váš kamarád, trojčata, panebože. jak se na to tvářili 😕

@gina333 - tak to budete mít prima odpolko s rodinou 🙂. bych se hned přidala k vám 😀

sherry28
8. lis 2010

jinak Mára mi taky spí celou noc bez buzení, obvykle, ale teď poslední čtyři dny mluví ze spaní a volá a je takový rozhozený, ale u nás vím, že je to Elískem a pětkama, protože předtím spal jak zabitý 😉 ale ty horní pětky teda to je doba než se celé prořežou, oni se prořezávají tak postupně tím dásnem 😅

lehna
8. lis 2010

@sherry28 - taky čekám na ty horní pětky, dolní se mi zdá,že je má celé a už jen dorůstají,ale horní nejdou ani vidět. takže už se nám to blíží. tyjo,skoro nejmaldší a budem mít všechny zuby 😅 .

gina333
8. lis 2010

@lehna : naozaj je to stastie mat dobre rodinne vztahy, my sa stretavame vlastne kazdy den, stravime spolu vsetky sviatky, oslavy a tak. 😉 Stretavame sa u svokry, aj na Vianoce tam varime, pecieme, deti nam vyrastaju spolu ako surodenci. Je to naozaj super. 🙂 😵 😵

sherry28
8. lis 2010

@lehna jojo všechny jsme předběhli 😅 😉

gina333
8. lis 2010

@sherry28 : ako viete, ze tie patky sa tlacia ked ich nie je vidno? 😲 lebo mne zubarka tvrdila, ze ich nie je vidiet, tak mam z toho miernu dilemu. 🙄 A dalsia vec co ma stve je jedenie, vlastne nejedenie. Zase nic nechce, zje zo vsetkeho iba zopar lyziciek, flasu mlieka vypije hadam na 4x, ovocie nic, chlebik nic, uz ma to tak unavuje, stale za nou behat s jedlom. ☹

lehna
8. lis 2010

@gina333 - tak to je fakt super, že máte takové vztahy. my teda máme v rodině taky všechno v pohodě, taky slavíme narozeniny, svátky apod.,ale nevídáme se tak často. a vánoce zas jsme u našich nahoře, kde s mamkou vařím a chystám 🙂. další den jedeme k MM rodičům,tam se sejdem zase všchni z MM rodiny. a k dalším rodičům od MM jezídme jak kdy, většinou po novém roce a teďka vlastně koncem ledna,když má Štěpi narozky🙂
Mo já je taky nevidím ty pětky, ale dolní jsme nahmatala a teďka jsou i hezky vidět,jak se směje ,ale horní vůbec.
Neboj,u vás taky vylezou. S jídlem jsou boje i u nás pořád. dokola vymýšlím co mu dát,aby něco snědl. jo,on by nejradši celý den jedl jen bonbony 😠 .

gina333
8. lis 2010

@lehna : presne, bonbony, cukriky, slane blbosti, to by jedla non stop 😵 a normlane jedlo nic 😲 ved to ani nema z coho rast, aj tak je iba chrustik maly, od zeme ju nevidno 🙂 😉

lehna
8. lis 2010

@gina333 - vy jste malincí,ale Štěpi je velký dost a nechápu z čeho teda,když pořádně nejí 😅 , má 15kg.

katkabg
8. lis 2010

bre ranko trosku neskoro...no my sme tuto noc spali od 21 00 do 4 00 non stop...potom jedno mlieko a sme spali do 7 30...takze hura som sa vyspala...dnes nam hlasia 27 stupnov ale je hrozny vietor okolo 80 km za hodinu ale strasne teply vetrisko...tak hadam nedonesse sneh 😒 no ak hej tak sa vnom vyvaaalame 😀 inak dobre ranko vsetkym....my sme akurat zahajali...do obedne spanikco 😔 dnes idem varit bravc.masko na hriboch a zeleninke a k tomu ryzu...viete niaky recept pre deticky?Taky niaky rychly...abo ako urobit zemlovku?

gina333
8. lis 2010

@katkabg : to ste paradne spinkali 🙂 u nas je take skarede pocasie, kazdu chvilu prsi, aj vietor fuka, ale na sneh nevyzera. Ja vacsinou varim odtialto: www.varime-detem.cz, daj do googla, su tam perfektne receptiky. 🙂

@lehna : Sophi ma 11kg, tiez neviem z coho, no nie je to vela, ale ona je aj nizsia a vobec nevyzera zeby bola chuda. 😵

lehna
8. lis 2010

@katkabg -ahoj 🙂, to bě teda závidím jak spíte. prý huře vyspala, do 4 a pak ještě do 7.30. co bych za to dala 😀.
já dělám žemlovku tak, že si nakrájím rohlíky na kolečka, nastrouhám jablka. vymažu skleněný pekáč máslem. dám si do hrnce mlíko, rozkvedlám tam 2-3 vajíčka a namáčím tam ty rohlíky, lehce vymačkám, naskládám do pekáče, na to dám jablka, posypu skořicí, cukrem, vanilkovým cukrem, 3-4 plátečky másla. pak další vrstva, zase rohlíky, jablka, a tak dokola, podle toho jak máš vysoký ten pekáč. poslední vrstva jsou rohlíky, pak to zaleju zbytkem toho mlíka s vejci, peču zhruba hodinku,až jsou rohlíky hezky hnědé.
a jinak ten odkaz od Giny- taky super, využívám 🙂

@gina333 -Štěpi je i dost vysoký, má 95cm. ale taky nevypadá moc hubeně 😀

sherry28
8. lis 2010

@gina333 u nás jsou vidět z poloviny vylezlé, myslím půl stoličky, zadní část chybí 😉

katkabg
8. lis 2010

@lehna je dakujem za recept...ne som pisala ze huraaaa alebo napisem ze juchuuusom sa vyspala 😀 hihihi...zajtra urobim zemlovku 😝

katkabg
8. lis 2010

@sherry28 o 8 58 si pisala ze elisek ma uz 5???To ma 3 tyzdne a uz mu idu petky???Ci zase som padla na hlavu a nechapem 😒 ja len pitam zo zvedavosti 😀

katkabg
8. lis 2010

@gina333 moja mala ma okolo 9.6kg...paneboze a to ma len 10m. no katka slon mali asi ideme dietovat...ale nieee.ona je aj hrozne visoka po nas 😀idem mrk recepty...tesim sa dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😝

anta
8. lis 2010

@gina333 - když mi Honzík nechtěl papat, tak já za ním rozhodně s jídlem nechodila a takový ty slaný a sladký blbosti jsem prostě stáhla z oběhu a bylo. Nakonec prostě jíst musel normální jídlo, jinak by byl asi dost rozcabený 😀 😀 😀

ined77
8. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak se konečně hlásím 🙂 .měla jsem poslední tři dny nějakou divnou náladu, plus ty záda a k tomu ještě starosti s tím plynem a bytem, takže jsem nějak stávkovala 😅 .
plyn se zčásti myslím vyřešil, byly opsané špatně stavy..sice teda jsem nechala já vůl jet dolné topení na sporo, ale nevadí..za blbost se platí 😅 .každopádně to bude rozdíl finančně i tak veliký 😉 .takže nakonec super 🙂 .dnes odpol to jedu vyřídit na plynárny.
včera jsem byla přebrat náš nový byt 😵 a ode dneška by tam měli chlapi začít makat 🙂 .od rána tu lije jako z konve, ale museli jsme jít s matýnkem nechat udělat další klíče a zanést MM do práce 😝 .koupila jsem už i novou vložku, bezpečnostní, ale tu tam dáme až budou práce hotové 😉 .
no, jinak matýnek je v pohodě.s 🙂 tím říkáním si jsem ho maličko přechválila.. 😝 včera mi počůral durch pohovku 😠 , ale dnes už si zase říká...je to ořežprut 😝 .
spinká od 11.45 a to jsme byli ještě 2x přerušení..jednou přišla stará paní z patra nad námi...donesla matýnkovi 2 svetry, ručně pletené o jejím vnukovi 😔 😅 ...ale tak na lítačku pod bundu ještě poslouží 😉 .a téměř hned na to zvonila pošťačka 😝 ..naštěstí to vyšlo takhle, že ještě matýnek nespal 😅 .došly mi 3 zateplené kalhoty, ale ještě jsem nestihla balíčky rozbalit 😅 ...měly jsme s kačenkou hrozitááánský hlad 😀 .
tak jdu na to a zkusím vás dočítat 😵 .

@prchalka 🙂 ...jen jsem tady tak přelétala očima a ty trojčata se mi věru zabodly do zraku 😲 😅 😔 ...nemám slov 😨 .to už fakt nevím jestli je za odměnu nebo za trest 🤐 😅 ..no ale co už že 😨 .
a fotky čorí krásné 🙂 a šnečci také, mňam 🙂 .

ined77
8. lis 2010

tak všechny troje kalhoty fakt pěkné 🙂 .tak mi matýnek nezmrzne 😵 .ještě splašit kombinézku a může padat sníh 😀 .už jsem viděla pěknou nás u vietnamců 😉 ...tak myslím, že to bude bohatě stačit 😉 .

gina333
8. lis 2010

@ined77 : to je dobre ze sa to s tym plynom vyriesilo 😉 teraz hor sa do prerabky bytu nech tam cim skor byvate. 😵 Nam uz na zimu tiez iba ta kombineza chyba, vo stvrtok otvaraju u nas velky obchodny komplex tak sa spolieham, ze si tam nieco pekne najdem. 🙂 🙂

@anta : ked ona ani tych blbosti neje vela 😉 a jeme tak ze sedi pri pocitaci, najradsej pozera svoje fotky, alebo jej pustam na youtube peppu pig, tu zboznuje. 🙂 🙂 🙂 V stolicke na jedenie odmieta sediet asi yse mesiaca, tak sedi a je tam kde sa jej chce. 😵

Zaspala iba pred chvilkou, lebo MM montoval botnik ktory sme si objednali, no to bolo zase reci, ze som si blbinu vymyslela atd. 😒 Ach ti chlapi, ten moj my ale vie riadne liezt na nervy. 🙄

prchalka
autor
8. lis 2010

Cvíčo super, byla tak 90% spolupráce 😉 a už chrníme od 12.15 😅 😀 spokojenost!
@sherry28 Jj, všechno přirozeně. Jen blázen by asi šel do umělýho, když má doma už dvojčata, kterým nejsou ani 2 roky 😝 😝
@lehna To vyprávěl kamarád o kolegovi, ne o sobě 😅 😅 Mimochodem mi včera návštěva taky předpověděla dvojčata, prej to mám jasný 😅 😅 Takže brzdííííím, brzdíííím. Asi z toho jsem nemohla spát nebo co... 🙄 Vůbec nechápu, proč se kolem mě teď rojí samé takové zprávy s dvojčaty apod... - minule to samé
@lehna Už máte 95cm? To je teda pěknej klacek! Musíme se přeměřit 😀
@anta Správně, taky všechno schovávám, to by pak plácala kdeco a na to nemám žaludek 😠 😅
@ined77 Šnečky mi ani nepřipomínej. Furt jsme nevěděli, jak dlouho to tam ještě nechat a nakonec z toho máme suchary, dobrý tak na namočení do kafe, no příště nebudu čekat na to, až to milostivě zezlátne. No ale co, já to sním i tak 😝
@katkabg sheerry to myslela tak, že se budí Marek díky pětkám a novému bráškovi 😅 😀
@gina333 Mě běhání taky nebaví, takže když nechce, tak jí neprosím, na to už je velká dost! 🙄

ined77
8. lis 2010

@gina333 🙂 .taky jsem hrozně ráda, každá koruna dobrá 😉 .
no u nás teď budou hádky o nějaké práci pořád... 😅 ,vánoce to pak zklidní 😀 .

tak a jdu konečně dočítat...psala jsem ještě na MMB hodnocení 🙂 .

ined77
8. lis 2010

@katkabg 🙂 ...malá je fakt krásná 😵 .culíček jí moc sluší 😵 .