Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
15. lis 2010

Vymyslela jsem pro Honzíka takovou "zkouškovou" písničku, napíši vám text "Hej pane Drdel, polibte si.... můžete dosadit cokoliv, třeba nohu, ruku a tak 😀 😀 , no a dítě se přidá a musí tu část ukázat na svém těle 😀 😀 😀 No a Honzík si vždy sáhnul nejdřív na prdku a pak na tu část, co jsem zazpívala 😀 😀 😀

gina333
15. lis 2010

@anta : teda, ty mas aj basnicke crevo? no pekne. 😉 🙂

Sophi spinka, idem k MM a k Nati. 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
15. lis 2010

Ahojte, som sa tešila trochu predčasne ☹
som hotofka---hrozne chýba Monkáčovi to cezobedné spanie, Sedalia akosi zaiaľ nezaberá...Dnes už mi na rameni odpadával (aj vychodený z prechádzky bol), vypil mlieko a nič. Zas zdrhol, nenechal sa tam dotiahnuť nazad...okolo 15 h vyzeral už ako taký vyšinutý blázon, potom to zas rozchodil...K večeru kedy malá začína byť plačlivá, nedá sa položiť ležať ani do autosedačky, na rukách tiež len chvíľková spokojnosť... A Šimonko chytá záchvaty od únavy...Išla som Juli okúpať...hotová katastrofa, musela som aj jeho hneď...Voči záchvatom nezabralo ani že u nás bol strýko chúvička, držal Monka metajúceho sa v amoku, trhal jej vaničku...ja rýchlo vynrala a obliekala malú...do vane som medzitým pichla Monka, pribehol mm, malý záchvat že chce mňa...večeru tiež len odo mňa..A malá, okolo 16-17 sa preberie do predvečernej nespavej plačlivej fázy, a vtedy aj šimon si vyžaduje po celom dni nech som trošku s ním len ja...malú nakojím, hodím mm a snažím sa s Monkom trochu byť ale Juli nespí, chvíľu je ok, potom už plač...muž nevie čo s ňou robiť....Hrozne ťažko sa mi to bábätko uspáva aj cez deň, od 16h - celé 4h nespala 😢 ....
Ja mám proste buď antitalent na uspávanie detí alebo šťastie na nespavcov, či na to že sa na mňa tie deti neskutočne fixujú.
ined 🙂 : držím palce nech to je s obedným búchaním susedov len nejaká náhoda 😉
sherry: dúfala som že už ho bude mm kúpať aspoň keď už nie uspávať, ale in má záchvat proste zakaždým že mama ☹
prepáčte že to tu stále rozoberám, som hotová z malého ☹ do toho Julkina neschopnosť zaspať mi akosi nahňa strach ....ja už sa fakt teším keď bude malý väčší 😒. A máme ísť o pár dní na neuro- kontrolu a neviem či sa vysťažovať...lebo dr. nám vravela že by nás asi poslali za psychológom ale ten by s tak malým dieťaťom asi neporiešil nič, že skôr by sme tam chodili na pohovory my- rodičia. Na druhej strane ma zlostí že jednoducho u dr. sa človek nedomôže pomoci. kedysi dali vraj bežne tabletku a bolo...ja viem, nieje to zdravé.. 😔
Držte palce nech to obdobie nejak pominie. ďakujeme 😔

hancazivocich
15. lis 2010

@matova - šmankote, ty jsi chuděrka, teda...
A vždyť přece tm to zvládl, když jsi byla v porodce? Ne? Ale tohle mi líčila kámoška - jak válčili,když se jim narodil mladši...
Nevím, co poradit - snad jen... Máš fenistil kapky? Zkus je... Malou pokousal komár v létě - opuchla, nemohly jí fleky zmiznout, tak jsem kapala... Byla spavější, dávala jsem jí to dva nebo tři dny, pak jsem přestala, připadala jsem si, jako že ji dopuju... Ale ehm... tohle už je o přežití - případ krajní nouze? Co holky? Zkus to....
Taky nevím, proč chodíte na neurologii, ale asi bych se zmínila - pokud dotyčnýmu dr. věříš. Já počítám, že nám připlácnou v budoucnu nálepku hyperaktivity, ale na vás teda nemáme...
Taky je průšvih, že když je matka na pokraji sil, tak to dítko cítí a mává si s ní o to víc............

Myslím na vás a držím ti pěsti!! A když vyrazí tm s malou ven, tak je malý jaký?

gina333
16. lis 2010

dobre rano 🙂

@matova : takze ako citam u vas sa to nezlepsuje. 😠 Strasne rada by som ti poradila, ale myslim si, ze to potrebuje odbornu radu, Tu ani jedna z nas s takymto niecim skusenost nema, takze ja by som sa na tvojom mieste urcite opytala doktorky na neurologickom. Fenistil je dobry napad, ale dlhodobo to nic nevyriesi a ja by som bez toho aby o tom doktor vedel do dietata nic nepchala. 😲 Matka by mala vychutnavat materstvo, samozrejme nie je kazdy den nedela, ale to co ty prezivas je uz naozaj na hranici unosnosti. 😝 Myslim si, ze doktori s tym skusenost maju, a ked uz na tu neurologiu aj tak idete ja by som o pomoc poprosila doktorku tam. 😉 Velmi velmi ti drzim palce, ale kazdy den cakat nato, ze to dieta raz z toho vyrastie nie je riesenie.

Vcerajsia noc nebola najlepsie, casto sa motala, vrtela, plakala, neviem co jej bolo, ale moc vyspata teda nie som. 😒

prchalka
autor
16. lis 2010

Dobré ráno,
u nás bez teplot a sirupu pres celou noc, ale motaky, knourani a vykriky jo, i kdyz asi to bylo o neco lepsi, nez kdyz tu teplotu mela!

prchalka
autor
16. lis 2010

Až z toho chvíli píšu bez háčků a čárek.... 😅

lehna
16. lis 2010

dobré ránko,

u nás noc docela v pohodě. Několikrát jsem slyšela jak volá,ale nebyla jsem schopná tam jít. Tak to bylo asi i ze spaní, protože by řval víc,když jsem nepřišla. Budíček 5,30.

včera jsme byli skoro celý den venku a pak u našich nahoře, mamka má dovču,tak jsme vařily oběd,Pipa tam pak i spal přes oběd. a odpo zas ven, takže na net jsem se moc nedostala. večer jsem byla na aerobik a pak padla, dala nám včera do těla a dneska mě docela bolí člověk, to už se mi dlouho nestalo 🙂

musím jít,už mě zas tahá....

anta
16. lis 2010

Ahoj holčinky, u nás noc pohoda, dokonce vstával až v 6,50! Ale bohužel prdkou napřed, takže čekám, kdy začne vyvádět, panč nemá moc příjemný pohled, tak se bojím 😀 Bolest levé nohy mě jaksi nepřešla, tak jedu tak nějak na autopilota a je to děsný, chodím jak mrzák, no ale domácnost zastat musím 😝 😝

anta
16. lis 2010

@matova - holka holka, to je děs, fakt tě obdivuju, jak to můžeš zvládat, když máš manžela v práci, nějak si to nedokážu vůbec představit, posílám energii a myslím na tebe.

katzi
16. lis 2010

ahojte,

dnes noc perfektní: poprvé až v 2h, jen dudel a pak až ráno v 5.30.Celou dobu u sebe v postýlce. V těch 5.30 jsem jí šupla mlíko a MM ji šel budit v 7h 😕 MM šel dnes později do práce, takže s Adeli vstal a mě nechali spát až do 8h. Vzhledem k tomu, že jsem šla večer spát v 21.30, tak jsem dnes úplně mimo - a to z toho extrému, z nevyspanosti do totální přespanosti 😀

ined: tak to bys byla hodná, kdybys mi pak nějaký balíček klučičího oblečení prodala -kdyby to byl teda kluk u nás. Rozhodně se toho oblečení ještě nezbavuj, budu tě informovat 🙂 A to stupátko za kočár - mám ho asi taky v plánu, ale určitě ho nebudu kupovat dopředu. Dnes je možný všechno objednat přes net a do 2, 3 dnů to máš doma.Takže to pak kdyžtak objednám až podle situace.

matova: u vás opravdu těžké časy 😖 Možná by opravdu stálo za to, poradit se s dětskou doktorkou, jestli by ti nenapsla žádanku k dětskému psychologovi pro šimonka. Jestli třeba opravdu má náběh na nějakou hyperaktivitu, že by ti ten psycholog poradil, jak s ním "pracovat". Držte se 😔

gina333
16. lis 2010

@katzi : teda, tak ty si vyspata do ruzova. 😉 🙂

Sophi uz spinka, dnes som robila bolonske spagety, po dlhej dobe sa konecne napraskala. 😵

katzi
16. lis 2010

gino: jj, teoreticky bych měla být do růžova, ale spíš jsem z toho chytla spavou nemoc - zas bych šla spát 😀

ined77
16. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ...jůůůůůůůůůůů 😵 😵 😵 .tak prskám těhu bacilky 😵 😵 😵 !!!cože ta změna..že jsem opět tak zvědavá? 😀
jinak já stará už jsem... 😝 😀 takže mi to neva 😀

@anta 🙂 ..jejda, koleno, no taky mňamka ☹ ....mě pořád ještě drží ty záda, ráno vstávám jako invalida.pak to sice trochu povolí, ale do dobrého to má hoodně daleko 😖 .
tak ať je honzulín aspoń hodný 😉 .a písnička 😀 .... 😅 , co ho to učíš mamino? 😀

@prchalka 🙂 ..tak já včera večer pátrala v matýnkově papulce a nenašla jsem nic 😝 .já ty pětky ani myslím nechci, však on kouše pěkně i bez nich 😀 .

@gina333 🙂 ..já už musím brzdit, ať nemám pak haldu zbytečných oblečků 😅 .ale taky bych na tom MMB mohla sedět pořád a hledat a objednávat 😀 .jsem domluvená s pjednou paní, která má opravdu pěkné oblečky a za hubičku, že budeme v kontaktu a z čeho bude její malá odrůstat, nabídne nám 🙂 .už mi jde poštou ne balíček, ale balík a to jen od ní..další 2 by měly přijít v závěsu 😀 .v jednom bude teda jenom kombinézka, bílá od nextu s medvídkama, ale kráááásnáááá 😵 a prý i nějaký dáreček 😵 ...ptala se paní jestli už je holčička na světě nebo kdy se má narodit 😵 .
s tím nakupováním..no já to tak myslela, jakože sophi vydrží v těch obchodech spinkat, to by u nás nešlo 😅 😝 .leda možná s nějakýma traktoristickýma klapkama..viz otík 😀 .
jo a kdyby TM neměl zájem o to autíčko z parfému, tak mi ho bereme 😉 😀 .jinak dárečky teda krásné 🙂 .

@matova 😢 ...ó ty moje chuďátko 😢 .
a víš co, já bych i k nějakému tomu psychologovi možná raději zašla...třeba dokáže poradit co s tím, však to není žádná ostuda a s takovou se za chvilku složíš ☹ .takže na neuru se o tom určitě zmiň a zkus vyprosit nějakou radu nebo třeba doporučení ...
jinak co já můžu radit...sama mám co dělat s tím jedním ořežprutem 😅 .
je mi to tak líto...thle bude souviset vše se vším...tvá únava, šimonkova hyperaktivnost -julinčin neklid.
co babi, pomáhá? vezme ti malou ven? a co kdyby chodil ven s malou tm když koupeš šimonka a pod.?ty by jsi měla čas jen na něj (aspoň tu chvilku a třeba by to vzal s povděkem 😨 ) líbí se jí v kočárku? možná by venku byla klidnější, líp se před nocí zklidnila a provětrala..vím já ☹ .tak moc ráda bych ti pomohla....jako všechny ostatní tady ☹ .

ined77
16. lis 2010

@katzi 🙂 ..neboj, ještě se ničeho pro jistotu zbavovat nebudu.až bude vše na 100% 😉 😀 .
s tím stupátkem ještě asi taky počkám, myslím, že se dá sehnat vždy do pár dnů, i použité 😉 .

jinak všem ahojky 🙂 ,
já to dnes vzala nějak z opačného konce 😀 .to hanca mě rozhodila 😎 😀 .
u nás noc fajn.mě teda vzbudil pláč odvedle.ten jejich klučík má asi silné plíce, nebo spíš já chabý spánek 😀 .pak jsem teda nemohla drahnou chvíli usnout, ale časem se to jaksi povedlo 😉 .
ráno jsem jen uvařila a šlo se ven..byli jsme na poště zaplatit složenky a přepsat adresu sipa,i na t mobile jsem si dnes už změnila fakturační adresu..takže tak pomaličku se přemisťujeme 😀 .ještě mě čeká KB, ale tam půjdu raději sama bez matýnka 😅 .
zítra potřebuju zajet do OBI a ve čtvrtek zase do JYSKu.a to čekám každým dnem, kdy se mi ozve ten šéf co nám dělají tu rekonstrukci na domluvení se, kdy pojedeme nakupovat kachličky, vanu atd. 😝 ...jsem chudák ženská, vše je na mně 😝 😅 .
a taky začínám mít pěkné lufty jestli se vše stihne, ale prý až se udělají tady ty hrubé práce, jako jsou odpady a elektrika, tak půjde vše jako po másle 😕 ..no snad jo 😔 .stěhujeme se za 10 dní 😨 .
no jinak ani nic..matýnek mi včera odpoledne pročůral sedačku 😠 , večer pustil bobše do slípků a lhal, že tam nakakané nemá 😠 😀 ...smrděl jako starý tchoř 😀 .venku asi 5 scén 🙄 ..no comment, já byla večer tak k.o., že jsem čuměla na jakousi cukrárnu na čt 1 a ještě mě to i bavilo 😀 .
odpoledne jedeme k babi a dědovi, tam nechám matýnka na chvilku a půjdu změřit komoru, kvůli regálům.tak aspoń máme na odpolko program 😉 .
taťka nám půjde zítra do práce až na 11h a asi jen tak do 13h, takže super 🙂 .vyženu je ráno ven a budu žehlit 😀 .
jinak všem krásný den..pro jistotu 🙂 😉 .

prchalka
autor
16. lis 2010

Dopolko jsme byly na chviličku u známých (3x busíkem) a procházka, tak jí to docela zmohlo a jak jsem jí položila, hned usnula. Tak to má být!! 🙂 Stihla jsem ty 2 blejsknout aspoň mobilem 😉 Ríša je o rok mladší, tak jí nic nebere a nepere se s ní, takže to bylo v klídku, dokonce si věci půjčovali a pusinkovali se 😅

prchalka
autor
16. lis 2010

@matova No teda ☹ ☹ Já bych se už taky poradila s doktorem, to se nedá při nejlepší vůli, ani energii přežít! Sama vím, že čím víc jsem byla K.O. tím bylo i její chování horší ☹ Já na tohle sice moc nedám, ale asi se to opravdu přenáší.
A nejhorší je to, že ten Šimi nechce (nemůže) spát. Čorí bych asi taky nedokázala uspat v klidu a v termínu, kdybych měla ještě další mimčo, ale věřím, že by pak sama někdy odpoledne sama odpadla. Je hrozný, že on to nedokáže. Ať už ti na to něco poradí ☹

anta
16. lis 2010

@ined77 - já ho, prosím, učím blbosti, jsem tak trošku prdlá máma. Jedna paní na ulici mi říkala "lepší prdlá máma nežli zlá", tak se podle toho řídím 😀 😀 😀
Holky, vysadili jsme tvaroháčky a představte si, že dítě hodilo hovňáka 🙂

katzi
16. lis 2010

hmmm, tak spala slabou hoďku 😒 Co bych chtěla no,když vstávala skoro v 7h a celý dopol. se povalovala doma na sedačce u Rákosníčka 🙂

hancazivocich: jéé já jsem jaksi přehlídla to rozhodnutí 😅 Ještěže mě upozornila ined 🙂 Tak s chutí do toho a půl je hotovo 😉 😀

ined: teda ty se fakt nezastavíš. To bude porod jedna báseň, budeš mít krásnou kondičku a fyzičku 🙂 Ale opatrně, snaž se nepřepínat. No já vím, je to všechno jen na tobě 😔 😖 Ty jo, za 10 dní se stěhujete? Tak to je mazec, jak to stíháš? Už vás balíš?

prchalko: sluší jím to spolu dětičkám 😵

Já jsem zapomněla napsat naši největší současnou novinku:Adelí je přes den zcela bez plínek - a to doma i venku! Přišlo to úplně ráz na ráz - najednou si prostě začala říkat na čurání. Takže pak byla doma bez plínek a pěkně pořád hlásila že chce čůrat. Kadila ovšem pořád do kalhotek - to byla chuťovka, ten bobek pak vždycky z těch kalhotek lovit 😝 🙂 A teď asi třetí den se dopol vždycky i vykaká na nočník - trůní tam třeba půl hoďku u nějakýho DVD a během toho to provede. Už jsme to riskly i na ven a zatím bez nehody 😵 Mám radost, snad jí to vydrží.

Teď se chystáme do DM-ka. Pojedem busem, ať má výlet. Koupíme mlíko a zase domů.

anta
16. lis 2010

@katzi aspoň ti spinkala, my nemůžeme ven, protože je hnusně a ještě mě bolí ta hnáta, takže počítám s tím, že se spát nebude vůbec 🙂

prchalka
autor
16. lis 2010

@katzi Téééda holky, jste nás předehnaly! Super! My jak půjdem ven bez plíny, tak se můžeme hned vrátit, páč se počůráme tutově! 🙄 😝 No to teda čumím!! 😨 🙂

hancazivocich
16. lis 2010

ahojte,
@ined77 - ehm, mno, ehm... já o tom uvažuju už hodně dlouho, ale musela jsem ,,zlomit" tatínka - rspk to znamenalo mu to vsugerovat, že on chce mimíse též (což je dřina neskutečná) - bez tlaků a poznámek... Snad hypnoza či co? 😅 😅 😕 😀 Já ti ani nevím - jednak to rodí všude kolem nás, líčím mu, jak každý kámošce chodí vozit, objednávají si jídla, strkají děti babičkám, atd.... Prostě aby pochopil, jak jsem dokonalá, že vše zvládám sama 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝.. Ne - to byl vtip....
Fakt přišel s tím, že začal mluvit o holčičím jménu, předevčírem jsem se ptala, jestli budem vracet ten půjčený kočárek - se na mě díval jak na debila - prej proč? Umejt, vyprat, zazimovat ... Jo a včera jsem se ho zeptala, jestli by byl se mnou 24hod v porodnici,přebaloval, aportoval, atd.. A on - že bude mít dost starostí s tím, co bude mít doma!!! Myslel Kikouše!!! Jo, fakt s ní trénuju, aby (kdyby se zadařilo) s ní měl co nejmíň starostí... A tak...

Katzi - já z toho mám trochu nervy - nesnáším ty vyšetření, ty nervy jestli je vše ok a tak....
Ale uklidnila mě Sherry - s tou žloutenkou, apod...
Ale má fakt parádní kočík - i autosedačku, jejej...

katzi
16. lis 2010

anta: jj, lepší něco než nic s tím spaním 😉 Tak třeba dnes Honzík půjde dřív večer 😉

prchalko: já taky čumím 😀 Fakt mě to překvapilo - měla jsem v plánu přes zimu se na to vyprdnout a začít trénovat zas na jaře. A přišlo to tak,že kterejsi den ráno jsem jí po noci sundala plínu a byla jsem líná jít pro čistou a dát jí ji.Tak jsem ji chvíli nechala s holou prcinou a ona si šla najednou sednout sama na nočník (stojí nám pořád v obýváku). Potom jsem ji za to chválila do aleluja a ona si už dál začala říkat. Když jdem ven (zatím jsme byly bez plínky jen 3x), tak se jí často ptám a když už mi to přijde fakt dlouho od toho co čurala naposled, tak ji dám k nějakýmu keříku preventivně 🙂 A nosím sebou věci na převlíkání (kdyžtak bych ji ve městě třeba někde na WC převlíkla).

hancazivocich: jo tak v tomhle ti úplně rozumím - i já ty vyšetření nesnáším a taky stresuju 😖 Třeba i s těma pohybama mimča - začala jsem je cítit, teď je cítím zas míň, tak se zas pozoruju 😝

hancazivocich
16. lis 2010

@katzi - o pohybech mi vykládej!!! Při vyš. na utz srdíčka mě dr. poslala ven, jestli se malá otočí a prej - cejtila ste, že by se otočila? A já nevím... Tak mě sprdla - že snad pohyby už cítím, ne?
Hlavně - mně se malá vrtěla večer a v noci tak, že nešlo pořádně spát... Pak to měla teda taky solidně přehozený... Ty jo a to blinkání a bolení břicha (ehm nadýmání) - to mi dávalo zabrat pěkně...
No, co... nějak bylo, nějak bude, co?

hancazivocich
16. lis 2010

Jinak jak jste vnímaly nebo vnímáte ty kontroly v těhu? Myslím všeobecně - já už se kamarádek moc neptám, jsem si jednou povzdechla a dostala jsem razítko ,,divný ženský" - prej si ty vyšetření užívají...Tak nevím, teda... 😝 😝
Taky předpokládám, že mě asi sežere lupenka.....

prchalka
autor
16. lis 2010

@hancazivocich Kéž bych měla tvojí odvahu! Taky bych do toho šla. Jak tatínek vidí, že se mi nechce, tak nechce taky, ale rezolutně ☹ Všechny malé a použité věci by hned rozprodal ☹

prchalka
autor
16. lis 2010

@hancazivocich Jsem taky divná, já si to taky moc neužívala. Prostě strach, protože jsem pracovala ve specce. Obzvlášť, když mě vyšly blbě testy a šla jsem na vodu 😔

hancazivocich
16. lis 2010

@prchalka - to náš tatínek nechtěl taky... Předpokládal, že je mi zřejmě 18 nebo budu plodná do 100.. No, on ten tvůj k tomu třeba taky dospěje..
Jo a nedělej si iluze - já jsem děsnej srab! Ale nechci jedináčka.... Sice má milovanýho Tobíka, ale sama vidím, že je to málo...
Předpokládám, že se z toho určitě pokakám, děsím se situace, že to bude něco jako má matova, ale stejně.. Ten první rok to u nás opravdu nepřipadalo v úvahu... Bylo toho víc, proč ne....
Vyšilovala jsem, když se někdo zeptal, co druhý.... Malé a použité věci máme schované...Jsem hrozná, ale já nevyhodila nic... A když jsem i dala s tím, že si to můžou nechat, tak bylo poctivě vráceno 😅 😅

hancazivocich
16. lis 2010

@prchalka - právě, když člověk ví..... Tak je po...až za ušima...
Tys byla na vodě? To je mi líto... Já zas měla všechny ultrazvuky snad 3x a srdíčko nepočítaně!!

ined77
16. lis 2010

@anta 🙂 ...souhlasím 😉 😀

@katzi 🙂 ..ále, prd, ještě nic nebalím.nechám to až den dva před tím 😉 .to bude v poho, doufám 😅 .
no a přepínání se...no náročné to bude, ale co nadělám no 😒 .ale jasně že nic těžkého tahat nebudu a pod. 😉 .však ono si už tělo samo řekne o odpočinek 😉 .a zase to nebude kdo ví co 😉 .
gratulace k bezplenkování 😵 .

@hancazivocich 🙂 ... 😵
no a kontroly..já si to jako užívám dost, ale strach samozřejmě mám..to je bez debat 😔 .
ale snažím se nestresovat 😉 ..jde o mimčo, tak něco pro to vydržím.navíc těch 9m fakt rychle uteče, zvlášť už s jedním dítkem doma 😉 .taky už nemáš čas se tak nějak sledovat, nebo aspoń já 😅 .takže fakt neležím a nepřemýšlím, kdy mě naposled kopla..což je pro mě jen a jen dobře 😅 .ale jako samozřejmě pozor dávám..jen neí čas na ty zbytečné nervičky 😉.
zase ten odpočinek chybí no..ale jak říkám, 9m uteče jako voda 😉 😵 .
mám velikou radost 😵

jinak matýnek spinkal hodinu, ale nakonec zalomil ještě u mě na dalších 50 minut 😵 .tak jsem si početla 😉 .
jdeme svačit a vypravovat se ven 😉 .
mějte se všichni moooc krásně, pááá 😵

matýnek mi sem dává nočník 😀 ..protestuje 😀

prchalka 🙂 ...krásná fotečka a vzorné uspání 😵 !