Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
11. únor 2010

My spaly 1.20 tak už se jdu taky věnovat, ať to lehna večer stačí přelouskat 😀 😀

katzi
11. únor 2010

holky, nedočítám, vypravuju nás. Jedem se dívat do porodnice na Terinku. Do stejné porodnice, kde se narodila i Adelinka. No jo, nostalgie 🙂

jane001
11. únor 2010

musime sa pochvalit. vcera sa nam prerezal prvy zubol... sice je Kubko este trocha nervozny ale poslusne cakame na druhy... 🙂 pekny den... 🙂

ined77
11. únor 2010

holky,tak u nás spánek 1.45,pak ještě chviličku poležel u mně,ale protože jsem 2x kýchla,tak se probral úplně 😅 .protifka je ovšem pořád ☹ ,naštěstí šli na chvilku s tatínkem ven,tak aspoń v klidu navařím na zítřek 🙂.
nebudu zahálet 😉,tak páááá 🙂

jane 🙂...gratulujeme k prvnímu zoubečku 😵.

katzi 🙂...jééé,tak pozdravujte miminko 😵.pak písni,jak se terezka líbila adélce 😉.

sherry 🙂...tak to jsi měla dobré 🙂.matýnek je jak kdy,někdy se drží u mě jako psíček a z toho štráduje neznámo kam 😀 .

dnes už asi nebudu,tak pro jistotu popřeji pěkný večer všem už teď...pá
a nikomu nic 😉 🙂 😵

ined77
11. únor 2010

tak navařeno 🙂 ,
zeleninový vývar s kuř.masem a nudlemi 🙂 a pangas na másle s kmínem+.br.kaše 🙂
a kluci se vrací,tak pááááááá 🙂

katzi
11. únor 2010

Tak jsme doma. No fakt se mi vrátily všechny vzpomínky - a na to první období a porodnici mám vzpomínky dobré 🙂 To snad ani není pravda, že Adelí byla taky tak malá (teda ještě menší než Terezka). Adélka mě v té porodnici úplě překvapila - ona není žádnej mamánek, ale tam se mě v první chvíli chytla nohavice a vyplašeně se dívala kolem sebe. Asi se jí taky vrátily vzpomínky a asi je na rozdíl ode mě nemá dobré 🙂 Na miminko neříkala nic, víc ji zajímala moje kabelka ve které mohla kramařit 🙂

ined77
11. únor 2010

jen nakukuju,kluci jsou ve vaně,tak čekám 😀 .

katzi 🙂 ...jj,strašně to letí ☹ .také mě občas přepadá nostalgie,když chodíme po kontrolách v nemocnici 😅 .
kramáře mám také 😀.

tak letím,páááá 🙂

katzi
11. únor 2010

Ined: někdy mám pocit, že to strašně letí, ale někdy jsou období, kdy mám pocit, že to stojí ten čas 😀

matova
11. únor 2010

ahojte,
my sme boli poobede vonku pol hod. sedel v kočíku, a jeden a pol hod. chodil za ruku-po snehu a nerovnom teréne 😅 . keď už aj mne bola zima a malý mal už mokré kož. topánky,išli sme dnu a on? záchvat, prikyvoval že chce ešte von 😕 .prišiel tatik,tak som mu ho šupla medzi dverami a boli ešte pol h., zhltol kašu (bol bez olovrantu takže veľa), pohrali sme sa so všetkými hračkami, vaňu tentokrát vypustil, ale na nočníku si posedil (aj keď zbytočne ako obyčajne 😀 ). Vypil ešte asi 80ml mlieka (ochuteného) a spí od 18:30 (cez obed dal 1:10). Nechápem-inokedy odpadáva a zrazu také výkony-sínusoida....začínam byť presvedčená že je to kôli Sunaru čo začal piť- asi 3dni, aj mi chodí naobed neskôr. tak sa prestávam čudovať, prečo tie vaše deťúrence vydržia dlhšie a začínam sa báť, že keď vypije naraz toľko ako ined matýnek-tak to už na obed ani spať nebude 😀 🙄 🙄 .
katzi: 🙂 nostalgia? 😀
ined: ako sa má matýnek? zlepšuje sa trošku? a aké bolo mango? 😀 u nás také aktivity pre matky 0b- máme tu dokopy 500 obyvateľov 😢 😀
prchalka:asi tvoja malá bola najväčšia 😀 🙄 😉. môj bol asi za ňou? 3550g-teraz je asi posledný 😀. myslím že lehna ešte nepísala koľko mal pri pôrode Štepánek.
lehna:vidíš-ako sa to tu zvrhlo zas... 🙂
sherry:ty tu budeš asi najnižšia 😀
gina: a ty najchudšia 😀
lehna:vidíš-ako sa to tu zvrhlo zas... 😀

gina333
11. únor 2010

No my sme poobede boli len u svokry, musela som ist s Natalkou do mesta a dost snezilo, tak sme krpanu odovzdali babke. 😵 Poobede jedla len blbosti, vecer zjedla kuracie kridielko bez vsetkeho, teraz vypila 240 mlieka a zachvilu dam spat. Dufam, ze ju nebudem musiet dlho drndat, lebo cez obed som ju nosila na rukach asi 30 minut kym zalomila. Dam jej pre istotu Nurofen, hadam aspon sa trocha vyspime.
Peknu nocku kazdej. 🙂 🙂

prchalka
autor
11. únor 2010

Trochu nestiham, za chvili uz po mne bude shanka nahore. Mely jsme tu navstevu, malyho raubire, tak jsme si s jeho mamkou zase trochu postezovaly, deti si na sebe po chvilce zvykly, on se prestal drzet mamky a kvicet a pak uz se tu honily 😀 Bylo to fajn. Vsem hezke dlouhe sny.. pa

lehna
11. únor 2010

ahojky,

tak jdu dočíst jen letecky,ať jsem trochu v obraze o čem byla dnes řeč🙂

lehna
11. únor 2010

ha,takže míry,váhy miminek i maminek. zuby,jídlo, jo a porod.

míry Štěpánka po porodu byly krásně zaoukrouhlené 3000g a 50cm 🙂.
já teda žádná sušinka nejsem, nikdy jsem nebyla. měřím 168cm a vážím 70kg, před těhu jsem měla 66. v těhu jsem nabrala 15kg, 10 jsem nechala v porodce a zbytek se mě pořád drží. na cvičení jsem lepl,pokud mě někdo někam nevytáhne sama nikam nejdu a doma se prostě nedonutím☹. od pondělí bysme snad s kamarádkou měly začít aspoň jednou týdně vedle do doědiny na aerobik, tak uvidíme. je to od 20ti hodin, jsem fakt zvědavá jesli tam nebudu usínat 😅 . proti mě jste teda všechny proutky 😉

Zuby- katastrofa stále, budí se s brekem, calgel došel, Mundisal-či jak se to jmenuje- mu nejede,tudíž si ho nenechá namazat ani na dudlík a pak dát do pusy. Po očko snad je to o.k., dala jsem mu odpo nurofen.

Jídlo- je to jak kdy, většinou teda sní všechno. někdy míň, někdy by si ještě přidal🙂

Porod- u nás to bylo celkem v pohodě. ale i tak na to nerada vzpomínám. ráno v 6.45 mi prdla voda, v půl 9 mě vyšetřil dr., otevřená 3cm.,žádné kontra, v půl 2 u mě byla mamka(pracuje ve stejném špitále),tak už nějaké kontra byly a bolely. prý to ještě nic nebylo. od 17ti h otevřená na 9cm a tlačit. jenže tlačit neslo, mylý byl pořád vysoko,nesestupoval pořádně jak měl, jak jsem se dozvěděla po porodu díky jeho hlavičce a mé úzké pipině.v 19h se do toho dali, dva doktoři tlačili na břicho, nástřih a 19.21 byl konečně na světě. úleva a šok z kluka😀

takže tak, ještě jdu louskat......

prchalka
autor
11. únor 2010

matova: A ty najvtipnejšia 😀 😀 😀 Tééda, takhle jsme vymrzli venku, to jste dobrý! Malá by taky chodila, ukazuje na oblečení a třeba v 9 ráno a když jí v naprostém klidu řeknu - teď ven nemůžem, půjdem jindy - tak chytne takovýho rapla a ječáka, to fakt svět neviděl!! Strašně si to bere 😅
A já jsem trochu mimo, koukám, že jsem psala minulý příspěvek bez háčků a čárek a vůbec mi to nevadilo 😅
Tak se mějte, nikomu nic, ale mylsím na vás 😉 😔

lehna
11. únor 2010

jo a vítám nové maminky co jsem ještě nevítala

a gratuluju k zoubkům komu vykoukly. závidím 🙄 🙂

áááá jse ještě něco chtěla a nevííííííííím

jooo miminko,jéé, mám 2 kamarádky teďka těhu, jedna čeká za necelý měsíc holčičku a druhá v dubnu čeká kluka, tak se těším jak se poňufám🙂.

a spaní po obědě 1h15minut. tak,že by se chlapec naučil spát? když už spí jen jednou?

sherry28
11. únor 2010

asi jsem tu nejmenší, ale porodila jsem nejdelší dítě ne 😉 nebo tu měl ještě někdo 52cm a víc? 😲

sherry28
11. únor 2010

jane001: také gratuluji k zoubku a kolik je malýmu? 🙂

gina333
12. únor 2010

Ahojcek 🙂

lehna: a lepsie tan calgel zabera? My mame ten Mundisal, ale tiez jej moc nereze.

My sme mali takuto noc: o 22:00 klasika s placom, potom mliecko o 02:00 a o 5:00 a celkovy budicek o 6:20. TAkze relativne fajn, ziadny hodinovy rev. Soplikuje stale 😠 😠 Idem Natali vychystat do skoly, pekne ranko vam prajem. 😉 😉

prchalka
autor
12. únor 2010

Dobré ráno,
sherry: My měly 52, jak jinak 😀
Jinak noc u nás sci-fi. V postýlce vydržela do 0.50 😨 i když pár kníknutí jsem slyšela, ale myslím, že jsme u ní nebyli 😅 pak šla ke mně, před 5h už jsem byla nervózní a říkala si, kdy se probere na mlíko a.... ona procitla AŽ 6.40 sic už se půl hodinky převalovala, ale stále spala 😨
Už nedokážu posoudit, co je normální, jestli to, se budí nebo nebudí.. 😅 Jsem konsternovaná 😅 😀 No uvidíme dneska, chci zkusit nedat čípek.. 😕

prchalka
autor
12. únor 2010

Taky zdravím nově příchozí, to jsem nějak nestihla.. 😉

gina333
12. únor 2010

prchalka tak ste mali peknu nocku 😵 este dodam, ze samozrejme mala spala so mno a nie v postielke. 😉 😉 Kolko dni po sebe si davala Vibrucol? Ja jej teraz uz druhu noc davam Nurofen koli nadche, ale potom by som vyskusala cipok ked uz u vas tak dobre zabral.

momin
12. únor 2010

Ahoj holky...sme sice o neco mladsi ale muzem se pridat? Je super jak to dokazete brat s nadhledem..taky bych potrebovala.... 🙄
S matovou uz se zname..... 😉 Zdraviim....

gina333
12. únor 2010

Ahoj momin, vitaj medzi nami 🙂
Tiez ste nespavci?

lehna
12. únor 2010

dobré ránko,
já si noc nějak moc zase nepamatuju, vím,že jsem někilkrát vstávala,ale nevím kolikrát. po večerním usnutí byl každou hodinu vzhůru s pláčem do 11. pak nevím, pak od půl 4 do půl 6skoro jsem uspávala, mezitím dostal i mlíko a stejně nemohl zabrat a vstával v 7.15,takže jsem zas jak zombie☹

Prchalka-tééda, krásná noc 😵

gina-jj, nám víc seděl calgel, ale v lékárně ho neměli,tak mi dali ten mundisal. ale řve u toho jak tur,když mu ho dávám do pusiny☹

momin-ahojky, jasně přidej se, do teď jsme tu byli nejmladší my 🙂. tady získáš trochu síly a nadhledu 😉

prchalka
autor
12. únor 2010

gina: No já nevím, jestli je to přesně čípkem nebo prostě to trochu přešlo samo. Čípek měla asi ten 3.den, no musím to probrat s MM a pak dám vědět, dává jí ho on po koupání, zatímco já ještě všude možně pobíhám 😀 Víš, on nám někdy zabral a někdy zase, jako bychom ho nedali, tak fakt nevím.. Ale musí se fakt asi vydržet a dávat min. těch 5 dní, aby byl nějaký výsledek, pokud to má zabrat!
Ale vtipné je, že na den PŘESNĚ po 5 měsících začala mít dobré noci - zvláštní... Uvidíme, jak to bude pokračovat dál, nemyslím si, že jsme z toho venku, ještě nás čeká zubů... 😕 😅 😅 😝
momin: Jasně, že můžeš, už jsem tvůj nick někdě viděla 😉 Nám už nezbývalo nic jinýho, než to brát s nadhledem a někdy i s vtipem 😀 Mně to tady pomohlo hodně 😉

gina333
12. únor 2010

lehna: mne Mundisal poradila dokina, mala som Babydent ale Sophi niekedy ani pusu nechce otvorit a Babydent kvapky my zostali na prste. Gel jej ako tak dostanem do pusy, ked sa nam to minie vyskusam ten Calgel. Takze u vas tiez o nicom noc 😒 😒 Ja si kazdy vecer liham s tym, ze uz to bude lepsie, ved sa to niekedy musi otocit no nie?

prchalka
autor
12. únor 2010

Já dávám jednou denně na spaní poo Kamistad (na protézy 😀 ). Tamty gelíky mi připadají trochu k prdu, tohle aspoň dost otupí, ale když mažete víc, tak to by nebylo vhodný 😖

gina333
12. únor 2010

prchalka: a co je ten Kamistad? O tom som este nepocula, ja som si myslela, ze u vas tak zabral ten Vibrucol???

momin
12. únor 2010

Kamistad mame taky...
Dneska mi maly v noci prorval hodku a pul..nepomahalo vubec nic... rikala sem si ze jestli bude mit teplotu rano zajdu k doktorce,ale nemel..jenom zvysenou a tu ma ted nejak tak porad....
Zuby mame teprve 2 dole.. neumim si predstavit az mu polezou stolicky... co bude delat kdyz uz ted tak vyvadi?
Pres den je to taky silene.. nevim jestli je to zubama nebo je proste tak aktivni... jestli nekdo znate pribeh Matove tak to mame uplne podobne... Maly proste pada na nos,uz nemuze ani sedet pomalu ale spat proste nebude.... 🙄

gina333
12. únor 2010

Ozi, cim sa najradsej hraju vase dietky? Lebo tu moju hracky vobec nezaujimaju, ked tak len na chvilu, ale hrnce, mysky, varesky kable, snurky proste vsetko co do jej ruk nepatri je u nej No.1 😀 😀 😀