Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - moc ti držím palečky 😉 😉 Ať má bába pořádný větry 😉

hancazivocich
18. lis 2010

@anta - to on neudělá.... Mojí mámě to jo, ale u nich doma nee... Má z nich vítr...

ined77
18. lis 2010

@anta 🙂 ..tak jsem to právě myslela 😉 .

@hancazivocich 🙂 ...no velké to snad zase ne ne? 😅 já teď nevím od kolika kg jsou, mám je u matýnka v pokojíku, ale velké mi nepřijdou 😅 .leda že by měl fakt ty nožky prostě tenké 😕 ..no ale to mu ji nemůžu přece vytáhnout až pod krček 😀 .

nooo sherry...ale to je přírodní úkaz 😀 😵

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - my ani nechceme, aby hlídala. Teda nebudeme nikoho k ničemu nutit - babičkování by mělo být dobrovolné, ne? Já sama hlídala synovce - do jeho 6 let věku, víceméně já.... Moc dobrovolný to nebylo, ale než aby skončil v děcáku, tak co... Jenže to bylo něco jinýho ☹

ined77
18. lis 2010

@hancazivocich 🙂 ..vítr nevítr, ale jde o jeho rodinu, o vaši..tak přece nemůže jen tak přihlížet tomu, že z tebe dělá babča před kýmkoliv vola 😠 .ono sice taky záleží na přihlížejících, protože dle mého ztrapňuje leda tak sama sebe, jenže kdo ví jak na to ti ostatní pohlíží že... 😒
každopádně to nenech ''vychladnout'', protože pak to bude zase pálit o kousek míň a bude to pořád dokola 😉 .

anta
18. lis 2010

@ined77 - a můžeš mu to vytáhnout nad hlavu a udělat mu dírky na oči a nahoře svázat gumičkou, ne? 😀 😀 😀

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - člověče - vychladnutí momentálně fakt nehrozí, páč bych na sobě mohla z fleku dělat ,,volský" oka, jak jsem rozžhavená 😀 😀 😠 😠
Jo a taky máme dobrou zkušenost s tesco plenkama

hancazivocich
18. lis 2010

@anta - ani nemusí kupovat kombinézku pro Matýnka....Hm, ty jí teda dáváš

anta
18. lis 2010

@hancazivocich - přesně tak, je to i ekonomicky výhodné 😀 😀 😀 S těmi volskými oky jsi mě fakt dostala 😀 Já tohle znám, vždycky se nechám jakoby uchlácholit tím, že je od rodiny klid až si říkám, z jaké super rodiny pocházím a bum, najednou zase přijde nějaká podpásovka, to fakt nesnesu 😒

hancazivocich
18. lis 2010

@ined77 - taky záleží na tom, jak si tam toho pipíka uloží - to víš, u pipin je to jedno - tam to moc neovlivníš 😀 😀

hancazivocich
18. lis 2010

Jinak děkuji za pochvalu dárků! Tatínek ještě někde dokoupí kufřík - toho miluje. Takovej ten s nějakejma kočičkama-naznal, že je nejhezčí a máme komplet. Panenky jsou obyč - pokud jim zakroutí krkem, tak mi jich nebude tolik líto, jako kdyby stály 1000. Drahý hračky nemá cenu pro ni zatím kupovat. Když vidím tu ,,péči" 😖 😀 A podle mě si vyhraje i s panenkou za pár korun...Vozí, chová, nosí (občas teda spíš tahne za nohu za sebou...).. Průšvih je, že má chvílu potom narozky - tak rozdělit dárky k narozkám a k Vánocům..Přemýšlíme o tom kole bez šlapek..Odstrkovadlo? A já si budu muset asi pořídit tretry... Nebo zaúkolovat dědečka 😀 😀

ined77
18. lis 2010

@anta 🙂 ..to už by ale hraničilo s týráním 😀

@hancazivocich 🙂 ..jasně že hlídání je dobrovolná věc 😉 .
no věřím, že ty to nějak pořešíš 🙂 .
pipíka ukládáme standartně 😀 😅 .
taky jsem přemýšlela o tom kole nekole-odrážedlo? 🙂 , ale zase si říkám jestli už na jaro raději nepořídit kolo normál a k tomu třeba kolečka 😉 .navíc má teda ještě tu tříkolku, tak kdyby se uráčil šlapat, bylo by to fajn 😀 .
tretry..hmmm.já asi nasadím brusle 😀.(nebo že by vodítko? 😅 😀 )

no už musím končit.vyspaný je matýnek už od 13.30, ale samozřejmě se mi sem dere a vzteká se 😝 .
on mě prostě nemůže tu minutu nechat na pokoji 😝 .¨
tak nic..všem krásný den a moc se opatrujte 🙂 , páááááááá

jo, zapomněla jsem napsat, že matýnek se včera tatínkovi venku počural a jak ho převlékal, tak mu nejspíš prochladnul, protože přes noc se mu rozjela mega rýma a má i mírnou teplotku zatím.a to už jsme byli skoro v pořádku ☹ .takže na novo a dnes soplí a soplí, ale fakt děsně 😢 .

a už fakt pááááá 🙂

sherry28
18. lis 2010

@hancazivocich díky, ono v tom letáku právě píšou, že v těhu a při ojení jen v závažných případech jako užívat, já to sice neužívám, ale jen jsem si myslela jestli to nevadí, protože stejně s tím přijdu do styku, tak aby se to nějak nepřeneslo do mlíčka, on mimi právě neviděl, byl s ním na chodbě MM i s Márou, aby z toho nebyl vyděšenej a mě nenapadlo se zeptat až doma jsem četla letáček (jako čtu vždycky než něco rozdělám a podám)a tamy bylo napsaný toto, tak se ptám 😉 jinak čůrá právě špatně, není to proud, ale jen takový slabý proudeček a kapání ☹ a nateklýho ho má, protože v něm má zánět, ale je to už mnohem lepší 😉 no tak budeme mazat a uvidíme

@ined 🙂 ten příbalový letáček jsem právě četla a tam píšou že v těhu a při kojo jen v závažných případech 😕 radši budu mazat v rukavicích 😉

prchalka
autor
18. lis 2010

Ójé, jen se hlásím, nedočítám 😝
Jsme chvíli doma. No podívala jsem se na dětičky, podívala.... Vojta spal zahrabaný na balkóně celou dobu (to je to hodné miminko, jak jsem měla v albu), teď už je mu 9m a neviděla jsem ho zase 😅 tak jen jsme si pohrály s Veru (o 4m starší, než Čorí). No ze začátku jí všechno půjčovala už ve dveřích, ale pak si chránila teritorium.. jak jinak. Ale dobrý, nepomlátily se 😅 Škoda, že jsme na ně měly tak málo času. Za hodinku nás MM vyzvedl a jeli jsme k našim. Jo a na návštěvu jsme jely bez plínky a celou dobu i tam bez a čůrat šla sama až při odchodu a u našich taky bez nehody 😉 😉 🙂 Tak jak je to u kámošky bych to přála matovům!!!!!!! Jedno dítě spí na balkoně v kočáru, druhý si hraje doma a pak to starší chodí spát mezi 12-2h a mamka říkala, že jak kdy se jí chce (no když jí je taky skoro 2,5r, že..) a když si vymýšlí, tak přitvrdí, pohrozí a prostě spí. Vypadali, že to docela zvládají. Děti se v noci sice budí obě, ale přes den jsou pak uspatelné. Vojta dokonce, jen do položí do kočáru, ani houpat nemusí - to je sen!!
Zubař - v podstatě mi nic nedělal, ale teda Čorí - ještě jsme ani nebyla na křešle a už to začalo, krabík největší, ruce na očích a puse, ani vidět ho nechtěla 😀 Společnýma silama, já držela ruce, on šťoural v puse, no snad něco viděl, říkal, že zoubky dobrý, že 5tky rostou a pak že budou i nahoře... 😅 😅 😀 😀 No to bych nečekala, že.. A pak teda dostala jako bolestný plastový hodinky.
Pak návštěva u našich a ve 2h domů, dneska se moc neprospala, dohromady tak hodinku, tak byla po příjezdu celkem frfňa. Teď kouká na pohádky, já dala pračku a jdu něco dělat, jestli mě nechá 😕

anta
18. lis 2010

Tak holčinky, vypadl mi internet, ale já to dala vlastními silami dohromady, za což se upřímně obdivuji 😀 😀 😀

anta
18. lis 2010

@ined77 - neboj, byla to legrace, taky jsem hodná máma 🙂

katzi
18. lis 2010

ahojte děvčata 🙂

vy jste teda kecalenky 🙂 Četla jsem jen letem světem. My dnes nemáme den: hrozná noc (Adeli má rýmu) a přes den řev, mrčení, protesty, kňourání,...... 😠 😝 😝 😝 Teď si ji přebral na chvíli tatinek a já mám zaslouženou pauzu 🙂

gina333
18. lis 2010

@katzi : no veru, mas pravdu riadne to tu zahltili informaciami. 😉 Chuda Adeli, prajem rychle uzdravenie maciatku. 😝

@prchalka : to je dobre s tymi patkami, ved to uz mate za chvilu za sebou a budete mat pokoj. 🙂

Ja som bola cez obed so Sophi vonku, spala skoro 2 hodiny a to som s nou prisla domov, nezobudila sa ani vo vytahu, ani v byte 🙂 tak som ju normalne musela zobudit. Teraz je ako z divych vajec, no som zvedava kedy vecer zaspi. 😲 A mame novu rozpravku pri ktorej papame, Teletubbies, zboznuje ich. 😀

albertina2
18. lis 2010

ahojte, som tu nová a akurát som objavila túto tému. Tiež k nej mám čo povedať. Môj malinký má 9 mes. a donedávna mi spinkával v noci 12hodín a teraz sa mi začal v noci budievať aj 3 krát... som z toho nielen totál nevyspatá, ale aj nešťastná. Môže to byť naozaj zo zúbkov, keď to už trvá niečo cez mesiac? Už som si ho dala aj k sebe do postele, čo som povedala, že nikdy nikdy neurobím, ale únava ma donútila, je to pohodlnejšie... dolu máme 4 zúbočky a pred pár dňami sa nám konečene prerezal horný, ale hajká stále zle... takže čo hovoríte??? môže to byť fakt zúbkami, alebo je len omaznaný, že sa naučil aj v noci papkať? a keď, ako ho to odnaučiť?

gina333
18. lis 2010

@albertina2 : vitaj 🙂 tak ja osobne si mylsim, ze to kludne moze byt zubkami, ved ked doteraz ti spinkal dobre, tak nevidim iny dovod preco by s tym zrazu prestal. I ked budenie 3x za noc nie je az take zle, 😉 my sme zazili ovela horsie noci, ktore ti anozaj neprajem, ale skus homeopatika, u nas to zabera, alebo cipky. 😉 😵

albertina2
18. lis 2010

ahoj_ dakujem za odpoveĎ, myslíš homeopatický gelik na zubky? mali sme mundisal, ale tušim mu nezaberá. A čípky si dávala aj keď nemávali teplotku? večer po kúpkaní sem tam má nameranú 38, teda 37.5, ale niekedy nemá a ani nezaspávame so slzičkami, tak neviem...

gina333
18. lis 2010

@albertina2 : nie, myslela som Chamomilla 15CH, je to na zubky, na kludnejsi spanok. Ja to uz davam velmi davno, mam s tym ozaj dobru skusenost. Dievcata este davali cipky Vibrucol, tak si nieco vyskusaj. 😉 😵

albertina2
18. lis 2010

prepáč, že ťa ešte budem trošku vyrušovať... ja keď dávam čapíky, tak obyčko paralen100 alebo sirup panadol baby.A ten CHamomila je vlastne čo? to je prosti bolesti zúbkov a tým pádom lepšie hajkajú, alebo je to na lepšie hajkanie?sú to kvapky, alebo čo? dik

anta
18. lis 2010

@albertina2 - chamomilla je homeopatikum, takže dítě není zanášeno žádnou chemií, je to na přírodní bázi. Prodává se to ve formě malých bílých kuliček, které se vysypávájí po jedné z takové krabičky. Já, co si pamatuji, tak to dávkování bylo 5 kuliček na 1 dcl vody, ale nijak nám to tedy nepomohlo. Mělo by to pomoci zklidnit celkově dítě, aby se mu lépe spalo a bylo i ve stavu bdělém trošku snesitelnější 😀 😀 😉

gina333
18. lis 2010

@albertina2 : je to tak ako anta pisala, ja ich roztlacim a nakvapkam nane caj, na lyzicku a sup do pusy. 🙂 Sophi my to pekne prehltne. Je to individualne u kazdeho dietata ci zaberie, nam nezaberali Vibrucol cipky, ale tato Chamomilla ano. Za skusku to stoji. 😉

gina333
18. lis 2010

Tak spinkame, celkom rychlo zaspala, len dufam, ze tak rychlo sa nezobudi. 😉 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
19. lis 2010

dobre rano 🙂

Dnesna noc zase moc dobra nebola, uz o 22:30 liezla ku mne, aj sa vrtela aj si poplakala, ja uz naozaj neviem co jej je, prco zo sna place. 😒 Dnes ma MM narodeniny, oslava bude az v nedelu, ale my mu s Natali uz dnes zagratulujeme, som zvedava ako sa zatvari ked uvidi to auticko. 🙂 😉

lehna
19. lis 2010

ahoj holky,

nějak vás tady zas nestíhám ☹.

u nás celkem nic nového, přes den je Pipa takový nijaký, někdy protivky, pořád si s ním musím hrát nebo se dívat na TV. Vstává ráno pořád kolem 5,30. noc prospí celou, sem tam slyším nějaké zakňourání. dneska jsem tam ve 2.15 dokonce i byla jak volal.

Já mám umyté okna, to bylo na dvy dny, protože mi pořád lezl do kýble a jedl pěnu 😝 😅 .
Včera bylo pěkně hnusné počasí, celý den tma, odpo jsme šli ke kamarádce Natálce, měla ve středu 2 ročky,tak jsme jí šli popřát. aspoň si zas po dlouhé době trochu spolu pohráli.
dneska to zatím vypadá na hezčí den, tak vyrazíme ven.

Nedočítám,tak ani nevím jak se máte. Zase na mě leze nějaká chřipka, plní se mi nos, a pobolívá zas krk 😠

lehna
19. lis 2010

vidím příspěvek nad sebou

Gina- vše nej nej nej TM k narozeninám 😉

prchalka
autor
19. lis 2010

Dobré ráno,
tak u nás klasicky někdy po 23h bekot. S MM jsme se vystřídali ve 4.45 a spala v klidu až do 6.35 😅 Tak to dneska šlo.
MM měl být i dneska doma, ale není, což jsem měla večer velkou radost, když jsm to zjistila a od 29. nebude doma asi 4 dny, ale to volám pomoc! No a pak v prosinci ještě 2x ☹ chjo!
@gina333 Třeba se vám ještě klubou hluboko... U nás taky nebyly dobu příznaky a metala se stále že.. 😖 A nebo je lepší nad tím radši nepřemýšlet 😖 Před vámi je pozitivní budoucnost, že jí to brzo přejde a už se s tím nebudete nikdy trápit. Ten, co stojí před rozhodnutím mít ještě další děti, ten se toho děsí, že to bude zase stejné - třeba já 😝 😝
No jsem ráda, že už to u nás leze a hýbe se to, což jsem tak rychle ani nečekala 😕

gina333
19. lis 2010

@prchalka : ja tie nocne motanice tiez pripisujem zubom. No co uz, raz jej vyjst musia. 😝 😉 ale u nas to bude na dlhsiu dobu. Nastastie cez den je v pohode, pekne sa hra, nie je protivna, a to je tiez dolezite. 😵

@lehna : dakujem. 😵