Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
24. lis 2010

@katkabg : fake pocsie ti veru nezavidim, ale hadm sa uz coskoro umudry. 😉

@ined77 : tak fajn, ved vy uz s bytom pomaly finisujete, neboj ani sa nenazdas a budes varit v novej kuchyni. 😵 😵

@hancazivocich : mna okna a zaclony este len cakaju, ale ked vidim to pocasie vonku tak sa asi na tie okna vykaslem. 😒

gina333
24. lis 2010

@prchalka : dobry recptik, potom daj avizko naco to zabralo. 😉

prchalka
autor
24. lis 2010

@gina333 No já jí znám od dětství, jak byl kašel, už to do mě cpali 😅 Ovšem tenkrát jsem nadšená nebyla.
Blbý je, že všude napíšou na co všechno je to vhodné, ale už jak to udělat, to ne. Já prosypávám nakrájenou cukrem, zagumičkuju a ona pustí šťávu. Na ostatní se zatím nechystám, leda bych našla nějaké recepty...

ined77
24. lis 2010

@matova 😵 ..taky na vás moc myslíme! moc se opatrujte!!! 😵

sherry 🙂 ...jéééé 😔 . i my gratulujeme k prvníměsíčninkám 😵 . a dívám se ,že marýsek má za chviličku 2 ročky 😕 ...toto letí 😨 😵 .

@hancazivocich 🙂 ... 😀 😅 ..to člověk neví jestli se smát nebo brečet 😉 .jj, život je krutý 😝 .kdejaký pes se má opravdu líp než člověk 😒 .
ty tvoje zážitky s kašlem... 😢 , mně stačily zkušenosti se dvěma matýnkovýma bronchitidama ☹ a myslím, že na to holt budeme asi trpět 😢 .
tu niveu používá MM a je s ní spokojený 😉.

@prchalka 🙂 ..hmmm, dobrá rada 😅 ...mně matýnek lítal s 39 C 😅 , lehl až když měl přes...
ty mléčné výrobky...i tam by mohlo být jádro pudla, ale spíš bych řekla něco jiného....suchý vzduch...nemáš tam mokré prádlo?peřiny nejsou prané v něčem novém? je čorí podložená(vrchní část tělíčka)?...matýnkovi hodně pomáhá když ho fakt podložím polštářema...sice ho každou chvilku musím popravovat, protože se mi sesune nebo přetočí, ale evidentně dýchá lépe.ale i tak...je divné, že kašle jen v noci 😒 .ale pokud je zahleněná, je dost možné, že jí to stéká z nosíku do krku a proto kašle...co ti na to psal ten dr? teda jestli už odpověděl 😅 .

@gina333 🙂 ...moc děkuji 🙂 .já asi dopadnu podobně 😅 .zatím se mi to teda nezdá tak hrozné vše pobalit....ale nejhorší pro mě je mít po ruce dostatek všeho pro matýnka...na nic nezapomenout a tak.další věc je logistická, kdy ho odvézt, v kolik vyzvednout atd. ☹ .ale zase už není malé mimčo, tak to nějak zvládneme 😉 ..budeme muset že...super je, že už je to aspoń na hoodně dlouho naposled...doufám teda 😅 .
ale co..jsou horší věci 😉 .na vánoce už budeme mít doma tu pravou pohodičku 😵 .
s MMB souhlasím...kolikrát zírám za kolik chtějí některé mamči nošené věci 😒 .když k tomu připočtu poštovné, lépe to vyjde koupit nové třeba v tescu 😝 .
ještě že máme ten kroužek...dnes mi 2 maminky nabízely věci po svojich holčičkách 😀 .

@lehna 🙂 ..teda za ty rána tě lituju ☹ .kurnik, ale že ještě neusne, když je tma jako v pytli 😒 ...matýnek kolikrát začne vykládat..já myslím, že je tak 5.30, říkám mu ať spinká, že je brzy, pak kuknu na budík a tam je 6.45 😕 😀 .

@katkabg 🙂...jejda, tornádo??? 😕 tak snad to na vás nepřijde! 😨
jj, příroda je chudera celá zblblá ☹.

@katzi 🙂 ..hezké dárečky dostane adélka 🙂 .to kolo-odrážedlo kupujete jaké? 😕 já to moc nejdřív nechtěla, ale je fakt, že motorka bude matýnkovi už brzy malá a to má tu největší 😅 .

u nás dnes po o sněžopršelo, ale je tam jen mokro 😝 ...sníh bych brala..matýnek by byl rád...už loni řádil na bobech 😀 .

ined77
24. lis 2010

@prchalka 🙂 ...matymu celkem chutná activa nápoj jahoda kiwi...dám mu tam brčko a řeknu, že je to koktejl a už duje 😀 .

ined77
24. lis 2010

a doprdky...tlučou nám na střeše 😖 ...to bude matýnek brzy plakat ☹ .

tak se už loučím a mějte se moc krásně 😉 🙂 !

@gina333 🙂 ...právě s kuchyní máme zatím nejvíc problémů 😒 .teda spíš s tím co nám ji dělá...je to tlučhuba 😠 .kdyby tak rychle dělal rukama jako mele papulou, tak už ji máme hotovou 😖 .no ale bude to muset zvládnout 😝 .
my jsme od něj chtěli tak na léto aby nám udělal vestavěné skříně na chodbu, ale nikdy více....to tam raději šoupnu nějakou skříň z aska 😠 😀 .

prchalka
autor
24. lis 2010

U nás spánek hodinu, pak začala kašlat a byl konec... Ale díky bohu za tu hoďku, navíc vůbec není naštvaná, rozmrzelá, to se často nestává 😕

anta
24. lis 2010

Ahoj holčiny, tak jsme byli venku, opět. Prý, že nikam nepůjde, že bude spát doma, chacha nejsem včerejší a je mi jasné, že by neusnul. Mám co dělat, abych ho dostala ven. Nedivím se mu, že se mu nechce, když je tam zima, ale co mám dělat, že? Taky mám službu na barák, takže se právě třesu, aby nesněžilo tolik, když mám mm v práci celý dny, tak už se vidím, jak mávám levou zadní hrablem před barákem a do toho lítám za dítětem 😝 😀 😀 😀

hancazivocich
24. lis 2010

@gina333 - ono se určitě na ty okan vyčasí 😅 😅 😝

@prchalka - já zakysané? Já myslím, že jsem neříkala, my když bylo nejhůr, tak mlíko vyřadili uplně - i mléčné výrobky, bylo to hrozný - v tý době..
U nás to má asi po mně - já si dodnes nemůžu dát hrnek mlíka - to by byly křeče... A když po ní dojídám jogurt, tak si stěhuju na wc deku a bačkory 😀 😀 😝 😝
Já po tom strašně šla - žádný buchty, čokolády, jogurty, fakt nic. Teď by to už bylo horší.
Tak zkus toho bobíka jen k snídani - pokud bez něj nemůžete být.. Prostě zkus to dávat jen ráno, ne před spaním a na noc.. A prostě nekompromisně po příbuznejch.. My nosili pro malou jídlo všude sebou.. Prostě to zkus..

@ined77 - já tenkrát dostávala na prdel, protože si máma myslela, že kašlu schválně!!! No, veselý to tenkrát bylo

hancazivocich
24. lis 2010

My venku od 15 do 16.45 - švihla sebou asi 4x do bláta, tudíž je opět pračka plná, no - přemýšlím, že navýším počet zateplenejch gatí 😀 😀 Na druhou stranu - ušpinění neprožívám, když jsem viděla vedle hysterickou maminku s čistícíma ubrouskama a naše čuně projelo kolem téměř po čumajzu... 😀 😀 Bála jsem se smát, abych nedostala na prdel i já 😀 😀
Tobík uklouzl též a profrčel podobným způsobem.. Nabídla jsem kámošce, že stejně budu prát, jestli nechce přihodit do bubnu i to jejich. Prej taky naplní pračku....

gina333
24. lis 2010

@hancazivocich : toho s bojim aj ja 😀

Obednajsi spanok mala 1:30, potom sme sli na nakup do DM, pobehala vsade mozne aj nemozne. Zasli sme aj do Deichmanu, kupila som jej este take kotnikove zateplene topanky a uz nam fakt iba ta kombineza chyba. 🙂 Zajtra na obed cestujeme do Bratislay, ostavame tam do soboty. Bude to vylet spojeny s nakupmi, ale hlavne ideme na detske kardio so Sophi. Tam jej spravia UTZ, predsa su tam lepsie vybaveny ako tu u nas. Dufam, ze tam nebude tak strasne revat aby sa to nedalo spravit. Bojim sa, ale verim, ze vsetko bude v najlepsom poriadku. 😲 😉

anta
24. lis 2010

@gina333 - vy jdete na kardio? Jéje, moc na vás budu myslet, chápu, že máš strach, ale aspoň budeš příjemně překvapená Sophinky super klidným chováním. 😉
Holky, Honzík dnes hodil dva bobany, to mě tedy překvapil! 😅

prchalka
autor
24. lis 2010

Holky, našla jsem další radu z homeopatie. Vkládám dotaz a odpověď:
Zklidnění

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás poprosit,zda byste nám mohla nějak pomoci. Moje dcera (6.m.) s počínajícím růstem zubů je v noci hodně neklidná. Podávám Chamomillu 30CH již 14dní. Přes den kvůli zubům nebrečí, je v klidu, teploty nemá. Ale v noci se budí i několikrát za sebou třeba po hodině.Při každém vzbuzení podám homeo na lžičce.Myslím si ale, že u nás bude problém asi i v něčem jiném.Ona se hodně v noci převaluje z boku na bříško.V této poloze vydrží spát třeba hodinu,ale pak se vzbudí,že se jí to nelíbí.A tak musím jít,překulit ji zpět na záda,jelikož v tom polospánku to ona nezvládá. Přijde mi,že v noci je celkově neklidná. V postýlce se chruje.Teplota v pokoji je 19st.,klidné tiché místo.A obávám se, že pro ni postýlka začíná být i "malá" v jejích nočních pohybech.Je možné podat něco na uklidnění na noc?

Milá Katko, ano, Chamomilla 30ch je správně - přidala bych lék Hypericum perforatum15ch - oba léky po deseti granulích rozřeďte ve sto mililitrech vody, dejte večer před usnutím jednu lžičku a v noci pokaždé - klidně i třeba po pěti mïnutách, když se vzbudí - a dávejte v noci třeba třikrát? pětkrát za sebou, než zase usne. Druhý lék je lékem proti bolesti a na uklidnění. Také bych jako druhou alternativu doporučila homeopatický čípek Viburcol supp. - jeden na noc či až v noci /myslím bude stačit/ a děťátko by se mělo uklidnit a mít lepší náladu. Tak přeji úspěch a zlepšení.

Tak a dobrou noc všem!

gina333
24. lis 2010

@prchalka : ten Hypericum mam, to nam poradila doktorka aby som dala Sophi ked pojdeme na kardio, ze bude kludnejsia. 😉 Ja som zastankynou homeopatik, som rada, ze ta doktorka potvrdila, ze idem spravnou cestou. 😵

@anta : sikovny chlapcek 😉

Sophi spinka, ide moj serial tak sa lucim. 😵 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

gina333
25. lis 2010

dobre rano 🙂

Noc ako obvykle, trocha sa motkala o 4:15, ale spinkala do 7:30. Dnes na obed ju nedam spat, chcem totiz aby spinkala v aute ked pojdeme do Bratislavy. Musime pockat kym Nati pride zo skoly, teda asi do 12:15, dam jej rychlo obed, dufam, ze Sophi dovtedy vydrzi bez vacsich problemov. 😉

prchalka
autor
25. lis 2010

Dobré ráno,
tak u nás jsme zas tam, kde jsme byly, od 22.20 kašel až do půlnoci, ale pak zas jak když utne a klid až do rána! Já to fakt nechápu. Holky, kdyby jí něco bylo (už jako fakt magořím - např. ta laryngitida nebo astma), tak to by fakt snad měla pořád, celou noc a i přes den, ne?? Ne jen u ležení 😕 A že máme po 3 týdnech to samé?!?! Kdyby to bylo něco z toho, co uvádím, tak by to snad neodeznělo, spíš se to táhlo nebo zhoršovalo, ne? Vždyť jsme ty 3 týdny žádné problémy neměly ☹ 😖
Šla bych k doktorce, ale nemá to cenu, nic na ní nepozná. Chtěla jsem se jít aspoň sama zeptat, ale není, kdo by mi ji pohlídal a když už bych tam šla s ní, tak by musel někdo se mnou. Třeba by mě někam poslala a to potřebuju odvoz a pomoc - sama bych jí asi nezpacifikovala.. no takže budem smrdět doma a čekat, co se stane.. Chvíli si říkám, že to je dobrý, vždyť jí to minule zase přešlo a chvíli jsem z toho fakt špatná ☹
@gina333 Nj, ty jsi v homeo koukám už pěkně zběhlá 😉

lehna
25. lis 2010

dobré ráno,

my měli budíček ve 22.00 a pak ve 22.20 ,naštěstí už pak spal do rána. no ale budík opět v 5h. Blbé je, že jak se probudí,že chce okamžitě jít do mojí postele, ve svojí už nezůstane.
Kolem 6.30 zase usnul a probudil se 7.15.

a včera po o spal neuvěřitelných 2.40h !, vstával ve 14.20 a v 19h už byl unavený,že jsme ho museli dát spát.
přijde mi,že na něho asi něco leze, sem tam pčikne, bývá unavený. asi chytil bacila ode mě.

Gina+Ined- no já taky nechápu,že ještě neusne. aspoň,že vydrží ležet tu hodinku. Jak vstane kolem té 6, tak mu jdu zapnout světýlko u ryb, ať trochu vidí, a pak chce pustit mašinku Tomáše,tak u toho sedí, hraje si s hračkami a pak si pro mě jde,tak kolem 6,30-6,45, naštěstíííí. jinak by mě kleplo být na nohách od 5,nebo 6.

lehna
25. lis 2010

@prchalka - tak vyčkej,až bude TM doma a zajdi za tou dr., nebo jí zavolej, já bych asi na nějaké vyšetření šla, když se jí to ta vrací. Kámošky malá taky byla pořád nějaká nachcípaná, v noci nějaké kašlání a tak, no podobné jak čorí, dokonce se jí i přidušovala, tak jezdili na pohotovost, pak si je nechali v nemocnici a zjistili teda astma. samozřejmě tě nechci strašit, ale já bych asi někam šla.

gina333
25. lis 2010

@lehna : mne ked sa Sophi zobudi okolo siestej v sobotu alebo v nedelu tiez nevstanem, ona chodi hore dole po izbe, vacsinou my donesie do postele moj kozmeticky kufrik a triedi na jednu kopku ruze, na druhu ocne tiene, pudre. 🙂

@prchalka :skoda, ze k tej doktorke nemozes s Cori sama. Mna by tiez stvalo, preco sa ten kasel vracia. 😀 Jedine na nete to preluskat ci s tym niektora mamina nema skusenost. 😒 Ale v najblizsej dobe by som na vysetrenie isla. 😉 Ja som proti antibiotikam, ked sa narodila Natali tak som natrafila na taku detsku doktorku ktora robi iba s homeopatikami, moja Nati nikdy ATB nemala, nebyva chora, obcas ma nadchu ale vsetko je v norme. Dufam, ze aj Sophi bude natom podobne. Samozrejme ked je silny zapal v tele tak sa to iba s homeo riesit neda, ale je velky rozdiel aj medzi ATB. My laici o tom vela nevieme, ja mam nastastie dobru detsku lekarku, ktora ide s dobou a nepredpisuje iba Penicilin. 😉

gina333
25. lis 2010

Aby som nezabudla tak vsetkym Katkam, Kacenkam prajem krasny meninovy den. 😵 😵 😵

hancazivocich
25. lis 2010

Dobré ránko,
u nás... No, já teda nevím - ale včera jsem jí vzbudila po necelých 2 hod spánku odpo a stejně usnula až po 21. 😝 😝 Ale pořád lepší, že v těch 23..
Akorát mám solidní problém s tím jejím kecáním ze spaním - několikrát za noc... V podstatě mele v určitou dobu, přijde mi, že se jí v hlavičce pořád něco omýlá. Ale skoro pořád mluví o stejných věcech.. Tak já už teda fakt nevím - dnes jsem s ní chtěla jít na očkování - tak se asi zeptám.....
To je pořád hrníček, talířek, sloníček, babička, šaryček, brita, kokodák...atd... (já teda taky mluvila ze spaní - občas)...
Ale borka si řekne o pitíčko a přitom prostě spí... Když ho donesu, tak něco zavrčí a spí dál..... Nebo se na něj ,,podívá", ocucává ho, ale vlastně spí.......
A to se ho dožaduje dost. Tak jí ho jednou za noc dám.
@prchalka - ty a nesouvisí to nějak pořád s tím zánětem tý záklopky? že se to děje pořád v leže? Jinak už fakt nevím - že jako tu záklopku něco pořád dráždí...
Na noc dudláte? Pořád stejnej dudel? nemá jinej? že by třeba reakce na latex? že je to dycky při spaní... zubní pasta? Nezměnilas? Nějaký jídlo, mlíko - kapky, ... Nedáváš něco s heřmánkem? To je taky pěknej alergen - zkus se kouknout na složení těch kapek, co jí dáváš..
Taky mě napadá - když v noci lehne - jak má zoubky a dásně natlačený, jestli jí to tam nějak nemůže v tom krku dráždit a ona kašle kvůli tomu? Ale když taháš hleny....
O zpacifikování mi nemluv - jsme na tom podobně - hlavně boří čekárnu, protože tam lítá.. A už jsem slyšela maminky ,,vzorných" dětí, jak říkají jedna druhý - podívej se, to je ale spratek!!! No, takže tak. A můžu ukazovat, brát knížku, dávat na zadek... Nic - Ona snad ani nezlobí, nenaráží, nestrká - ani do dětí, ani do maminek. Nic neničí, jen prostě lítá tou dlouhou chodbou tam a zpět.. A ehm - výská u toho...Pak přiletí k dítku nebo mamině, ukáže na sebe, řekne - Kistýnka a zase letí... Pak jim koukne do kočáru, udělá pšt - miminko pakalo - jako že musí být tiše, jinak by miminko plakalo a letí dál.. A mně je hrozně trapně.. Uff - já tam snad ani nejdu...

hancazivocich
25. lis 2010

@gina333 - a jo vlastně...
I já přeji vše nej nej Kačenkám - těm velkým i té malé u Ined 😉

anta
25. lis 2010

Ahoj holčinky, přidávám se s gratulací všeho nejlepší k svátečku. Jinak dneska Honzík vstával už v šest hodin, tedy o hodinku dříve než normálně. Ale spal bez zábrany a nespadl z postele, to je frája 🙂

lehna
25. lis 2010

Jo a VŠE NEJ NEJ NEJ k svátku Katkám a Kačenkám 😉 😵

prchalka
autor
25. lis 2010

Tak tady je odpověď:
K zubům zahlenění zcela jistě nepatří. Bude patrně nutné nechta vyšetřit : zda nemá zvětšenou nosní mandli u odborníka ORL a případně alergologické vyšetření. Zahlenění a kašel v podzimních a zimních měsících je však u dětí této věkové kategorie velice časté. 😕 ☹

katzi
25. lis 2010

ahojky,

děkuju za přáníčka k svátku 😵 😵 😵 A přidávám se i já s přáníčkem mojí malé jmenovkyni Kačence u Ined - měj se v bříšku jako v ráji 🙂 Když jsem u těch jmen- máme asi vybrány finální varianty: holka Karolína (ve hře byla ještě Darinka, tu ale asi postupně zavrhujeme, ať to holky nemají moc rozlišný ty jména, jedna hodně častý a druhá hodně netradinční v dnešní generaci) a kluk David.

ined: to kolo odrádlo asi SPARTAN JD BURGER - vkládám jen název, nevím jestli sem můžu hodit odkaz na eshop na MMB aby to nebyla reklama 😕 Líbí se mi na něm, že je lehký, sedátko se dá dát hodně dolů a dají se dokoupit i šlapátka, takže časem by to mohlo sloužit jako klasický šlapací kolo.

gino: užijte si nákupy v Bratislavě a hlavně ať Sophi na kontrole má vše v pořádku.

prchalko: to je fakt na prd s tím kašlem 😖 Jak píšou holky i v té odpovědi z netu, to bude chtít asi nějaký to vyšetření u odborníka. Už se vás to drží docela dlouho 😔

lehna: pěkná nová fotečka 😵

gina333
25. lis 2010

@katzi : krasne mena si vybrala. 😵 😵

Lucim sa s vami, drzte sa tu, majte sa krasne, hlavne nech nikto nie je chory. 😉 Vratime sa az v sobotu, potom sa vam ozvem a prosim drzte palce aby vysetrenie dopadlo dobre. 😉

lehna
25. lis 2010

@gina333 -držím palce, ať vše dopadne na výbornou 😉 . mějte se hezky 😉 🙂

lehna
25. lis 2010

@katzi -hezkééé jména, Davida jsem chtěla taky,ale má kámoška, tak jsem se nechtěla opičit a stejně se mi víc líbil Štěpán 🙂. Na holčičku taky hezké jméno, i ta Darina nezní špatně-to se fakt moc nedává.
a ten odkaz na odrážedlo tady klidně můžeš dát, taky tady dáváme různé adresy na nějaké dárky,botky apod.
dík za pochvalu fotečky, jsem si říkala, že už bych měla změnit,když Pipa není takové mimino 🙂

@prchalka -takže buď ještě vyčkej,nebo zajdi na ORL, aspoň pro klid duše 😉

Ze včerejška má Štěpi na čele opět kobercový lišaj. spadl,jak šel za mnou do koupelny do vany.
dneska pro změnu spadl na hlavu dozadu, ze židle co máme u PC. rána jak z děla, pořád opakuju, nestoupej si na tu židli, spadneš zase(už tak někdy v létě spadnul), nedal si říct,samozřejmě sletěl na záda,hlavu, ještě že si nevyrazil dech,ale myslela jsem že má proraženou lebku. tak snad je o.k., uvidím jak se vyspí. Ta jeho hlava, to je nejvíc otloukaná část jeho těla 😅

katzi
25. lis 2010

lehna, gina: děkuju za pochvalu jmen. Jsem ráda, že jsme se s MM konečně nějak shodli (on sice s Karolínku ještě trošičku bojuje - nelíbí se mu moc verze Kája, ale zase se mu líbí moc Karolína Majerníková, která tančí ve Star dance se Sašou Rašilovem 😀 , takže myslím, že ho zpracuju 🙂 David je takový kompromis, co se líbí nám oběma a navíc se to hodí k příjmení.

lehna: Štěpán se mi taky líbí, ale jsem loajální vůči bráchovi a nechci mu to do budoucna vyfouknout. Mu všichni říkají, že je podobnej Štěpánkovi Šafránkovi z Básníků a spoustu lidí mu místo Milane, říká Štěpáne. Mu se to líbí, tak by to chtěl jednou pro svýho syna.