Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
25. lis 2010

ahojky 🙂 ,
tak hned zkraje..kačenka všem moc děkuje 😵! a já také moc gratuluji katzi 🙂a přeji vše ne nej nej 😵 😵 😵 .
jinak u nás běs 😅 ..ráno jsme se s MM pěkně pohádali, no vlastně už včera po telefonu...práce se zpozdily minimálně o den..a to budu ráda, pokud to stihnou a o kuchyni ani nemluvím, fakt lituju toho, že nám to tenhle kluk dělá ☹ .jak se to zdálo výhodné a super na začátku, tak stejně tak je to teď na ho*...pytel 😠 😢 .
no ale už jsem si to v hlavě přeskládala, nebudu stresovat sebe, kačku , matýnka a i MM..prostě to nějak musíme přežít 😔 .
včera odpoledne jsme byli s matýnkem nakonec doma, venku pršelo a ač jsem chtěla zajet busem i přesto na přepis toho netu, jeli jsme tam až dnes.
tak jsem se pustila pomaličku do balení 😅 .no dělat to s matýnkem v zádech je opravdu chuťovka 😝 ...nakonec jsem toho teda udělala celkem dost, ale stálo mě to hodně sil a chudák matýnek měl vlastně pěknou buzeraci..nedělej to, pusť to, nech to být atd 😔 😅 .dnes ho dopoledne předám aspoń na chvilku babi a budeme teda aspoň balit..měli jsme jet uklízet 😒 .takže to musíme změnit 😖 .
no a zítra už si ho babi vezme na oběd a na odpolko a tak po celý víkend. já si ho vždy přeberu na večer 😉 .aspoń že tak 😉 .
takže já se vlastně dnes na nějakou dobu loučím 🙂 ...držte nám prosím palce a brzy určo písnu, buď z bohnic nebo z nového bytu 😀 .

@gina333 🙂...na utz držím moooc palečky ať je vše v pořádku!!! 😵 😵 😵

@katzi 🙂 ..děkuji za název, zkusím to vyhledat 😉 .jména moc pěkné 😵 .davídka jsem vždycky chtěla, tiše závidím 🙂 . a karolínka je taky super 😵 .


@hancazivocich 🙂 ...aha s tím kašlem 😢 .
jinak jako reakce nějakých maminek na kikču 😠 ...mně se tyhle projevy u dětí zdají naprosto normální a odpovídající jejich věku 😉 .spíš mi přijde divné vidět takhle staré dítko v klidu sedět a nikterak se neprojevovat 😕 .
takže na takovéhle můry se s klidem vyprdni 😉 🙂 😝 .

@lehna 🙂 ..tak aspoń že tak, že tě nechá chvilku ještě ležet 😉 .matýnek takhle taky funguje..vstane, jde za taťkou, pak zase zamnou a pořád dokola. ale dnes zavelel téměř hned, že mám ''šátat'' 😀 .teda spát se u toho moc nedá, ale aspoň člověk leží 😉 😅 .
fotečka moc pěkná! 🙂

@anta 🙂 ...šikulka honzík 🙂 .rozmístění pokojíku teď pořád řeším 😅 ...dát postele k sobě, nedávat? 😨 asi to prostě zkusím, ale stejně počítám s tím, že je budu po jedné noci zase srážet 😅 😝 .

@prchalka 🙂 ..taky bych na to vyšetření nějaké šla 😨 .pro klid duše...ať víte 😉 .
a neboj, já chodím s matýnkem k dr. v 99% sama a vždy jsme ho nějak zpacifikovali 😎 😀 .tak buď počkej až budete mít taťku doma a jestli je to za dlouho, tak s ní běž sama, to určitě dáš 😉 😵 .

sherry 🙂 ..co ty vaše neštovice? 😨

matova 🙂 ...držte se 😵 !

katkabg 🙂 ...posílám hodně sil 😔 😵 .a teď nevím jestli i u vás má tvoje kačenka jmeninky..ale pro jistotku vše nej nej nej 😵 😵 😵.

téda, to bude absťák bez netu 😅 ...ikdyž teda asi nebudu mít ani pomyšlení 😝 .

katzi
25. lis 2010

ined: přibralas už vůbec něco v těhu? Takovýho běhání máš pořád, teď ještě nervy,....tipuju, že jsi nepřiblala ani kilčo 🙂 Zato já mám už 3 kila nahoře 😝 No jo no, to jsou ty čokoládičky 😝 🙂 Dnes dostanu zas další příděl, to jsem si ještě schválně objednala k svátku od MM místo kytky něco sladkýho 🙂 A jinak na tebe moc moc myslím, taky jsme se před rokem a něco s malou Adelí stěhovali, takže vím co to je. Fajn, že ti Matýnka pohlídá babi. Budem se těšit na zprávičky z nového bytu. A pevný nervy na chlapa s linkou, ono to nějak dopadne, obrň se a dej si taky čokoládu 😉

A přidávám odkaz na to odrážedlo, když se to může: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37817127&tab=0

prchalka
autor
25. lis 2010

@ined77 No doktorku dětskou bych dala, ta je za barákem, ale je to vo ničem, ani na ní minule nic neviděla, to už bych chtěla poslat na vyšetření do nemocnice, což je přes město a... pak si tě posílaj sem a tam... tak to fakt nedám!
@katzi Tak já teda chci vidět tvého bráchu, Štěpánka totiž miluju 😀 3kg skoro ve 20tt to jde, ne? 😉
Tak David - jo, to se super hodí a ta Karol taky 😉

ined77
25. lis 2010

@katzi 🙂 ..ani kilčo???? 😅 😀 ...mám 8 kg nahoře 😔 😀 , ale v pohodě, myslím, že je to tak normálka 😉 .právě že to sladké chutná teď i mně 😀 .ale to fakt neřeším 😉 .myslím, že se dvěma raráškama to vyběhám cobydup 😝 😀 .
už jsem si to našla, ale kuknu i na tohle 😉 .a děkuji 🙂 . 😵!

ined77
25. lis 2010

@prchalka 🙂 ...hele a co tak oprášit toho svého brouka v garáži? co? 😎 😀 naložíš čorí a jedeš 😉 .
ale jo, chápu...ale určo se nechte někde objednat 😉 .

lehna 🙂 ..i matýnkova hlavička je už značně omlácená na ten věk 😅 .a co je horší, on se bouchá i sám 😠 ...matýnku ne, klekne a křápne se čelem do země 😠 😖 ...oslík 😒

katzi
25. lis 2010

prchalko: uvidíte, třeba se ten kašel nějak zklidní sám. Kamarádka s dcerou to mají podobně, ale je fakt,že jí holka kašle i ve dne. Jsou teď od dětské doktorky poslaný na ORL a alergologii. Ten můj brácha nevypadá úplně přesně jako Štěpánek (je špinavej blonďák třeba), ale mají podobný oči a takovej ten pohled. Je fakt, že ty 3 kila na to, co teď sfutruju sladkýho jdou. Asi zbytek vypotím s Aduš 🙂 Ty jména jsou asi fakt finálka, díky.

ined:jj, 8 kilo v 28tt je pohodička. A máš pravdu, s děckama to bude pak odpadávat samo 😀 Já jen nechci přibrat nějak hodně rychle, nechci ať mi popraská břicho (už tak toho mám dost popraskanýho z puberty jak jsem rostla 😝 )

ined77
25. lis 2010

@katzi 🙂 ..no popraskané břicho zatím nemám.ale ty křečáky mám škaredé ☹ .hlavně na levém lýtku 😒 ..no ale co už..těhu dává tělu zabrat 😝 .

u nás dospinkáno..tak balím věci k babi.

mějte se moc krásně 😵
tak pááááááá 😢 ..bude se mi stýskat 😢 😵

hancazivocich
25. lis 2010

@ined77 - jo a ehm... Čorí bude v broukovi v kufru nebo vlát v přilepený autosedačce na nádrži... 😅 😅 😀 😀 Kufřík je na motorkách tak akorát na helmu, ne?
Hm, ehm - ještě sem chodí M od prchalky? 😅 😅 😔
Jsme po očku, spinkáme.. Čekárna prázdná, řev - i při poslechu, při píchanci (hlavně nucená poloha)... Po očku si sama došla do lékárny pro ,,zdravé" lízátko.. A poskakuje, tak snad jí to vydrží. Já to snáším podstatně hůř jak ona..

K tomu nepřibírání - tédaa, vy se máte 😵

katzi
25. lis 2010

ined: já mám břicho taky zatím pěkný, ale už mažu o 106. To zas bude spotřeba ke konci těhu 😀 Ty křečáky u mě zatím dobrý, ale náběh tam taky mám 😝

prchalka
autor
25. lis 2010

@hancazivocich Ona ined myslela moje auto před barákem, no ale vykládej to neřidiči, že ☹ To bychom místo nemocnice dojely tak leda do márnice rovnou.
No MM se snad zítra uvolí, skočíme k doktorce pro doporučení (radši) a pojedem! ☹

sherry28
25. lis 2010

ahojík 🙂

@prchalka tak ty ještě nejezdíš jo? 😠 😉

@ined77 tak naštěstí Eli je zatím nemá 😵 tak snad už mít nebude 😅 a Mára jen tři pupínky, Luky teda celej osypanej 😒

katkabg
25. lis 2010

@hancazivocich ahaaa dakujem za infooo 😎

katkabg
25. lis 2010

dakujem aj za za meminky aj mala katuska dakuje 😎 ja nemam tak vcelku nic nove...manzel ma nadranom pricestovat zo slovenka a konecne maju priviezt urny...tak uz nech mam za sebou nedelny pohreb lebo uz toho bolo na mna moc 😠 ale pozitivna sprava mame s katuskou letensku na 21.12.zp sofie do viedne len za 76 eur za obe tak sa neskutocne tesim....moze mi niektora z vas poradit ake sa robia ockovania u vas na slovensku detom po jednom roku a kedy ako v ktorom mesiaci???
@prchalka ajoj drzim palce nech odhaliti pricinu malickej trapenia...nema nahodou niaku alergiu???mamina takto zacala kasliavat vacsinou ked si lahla a zistilo sa ze ma alergiu na prach na plesen a zvierata...inak aj ja som kasliavala ked som bola mala a nakoniec sa visvitlo ze som to uz mala ako tik ci co...proste ako navyk...taky suchy kasel...neviem ale vymenili sme matrace aj papliny a niak sa to ukludnilo...

sherry28
25. lis 2010

@prchalka a jak se to vůbec vyvíjí s tím vaším kašlem?My stále kašleme v noci 😕

lehna
26. lis 2010

Dobré ráno,

tak my dneska spánek do 6 😵 , juchůů, hodina dýl naspaná 🙂, ale zítra víkend, no tak to zas bude budík v 5 😖 .

hancazivocich
26. lis 2010

dobré ránko,
u nás spánek po očku luxusní - si troufnu říct.. Jen mně už se o těch blbejch zubech i zdá 😠 😅 Jo - včera jsme blbly a nahoře - byly vidět špičáky - normálně tak, že jsem myslela, že užžžžžž, ale kůží neprojely.. A dole - bléé - tam začínají být mírně teprve cítit...
Jinak - chlap a spol ji straší bubákem (od tý doby, co tu vrtali satelit), tak je z ní ustrašenec, protože furt - bubák, bubák pšíde, schovat..
No - a výborný výsledek - bojí se usínat sama a po tmě.... Fakt takový fory miluju...
Je pravda, že ji sice nestrašil moc, víc se bojí toho hluku tady - pořád někde někdo vrtá, mlátí.... A ona se fakt bojí....Takže držím za ručičku, pak hodí zadkem, otočí se a spí...
Jinak byla pochválená - že je šikovná, velká a krásně mluví 😵 😵 😵

hancazivocich
26. lis 2010

@katkabg - a jak dlouho tam budete zůstávat? Myslím na Slovensku?
Asi jsi to psala, ale já.... Jaksi...... 😅 😅
A muž za vámi přijede autem? Jsem zvědavá, pardon.
Sousedi pendlují s chlapečkem - v únoru mu bude rok mezi námi a Bulharskem a pořád jezdí autem - no, už vidím malou... Bylo peklo s ní jet za bábí za chalupu a zpět. Hlavně ve vajíčku - to už pak držkovala...
Ale v tom našem vysokým autě a sedačce dopředu čučí, ale mele pořád... Celou cestu. Brufík baštím jak lentilky, páč to se nedá - todleto.... (jak říká MP) 😀 😀 A mně bývá ke všemu v autě blivno 😝 😝 😝
Jinak MP se snaží občas kulturně vzdělávat - tudíž si za jízdy pustí rádio, aby slyšel zprávy... No a naše madam hned - tádátdádá - pán pívá, čo žíkal? stlomeček, čevený autíko, koniči, kavičky, jééé -éo letí, keslí čáy - takže tak...

anta
26. lis 2010

Ahoj holčinky, tak dítě už bublalo v posteli od 6,10, tak jsem ho tam nechala válet do půl sedmý, ale pak začal moc zpívat nahlas, tak jsem ho raději vytáhla 😀 Venku je tedy mráz jak blázen 😉

bufina
26. lis 2010

Ahojte, můžu se zeptat jak je to s teplotou u zoubků? Malej měl večer 39,5 a teď ráno 38,7. Tak nevím jestli má dítko ze zoubků teplotu celej den, nebo jen večer? Nevím z čeho jinýho by ju mohl být, nachlazenej, nebo tak něco není. Teď mně tu leží v sedačce jak hromádka neštěstí jen tak odevzdaně na mě kouká..... Zoubky má 4 a dásně na dalších místech nateklý.

prchalka
autor
26. lis 2010

Ahojky,
tak jsme doma z vyšetření.
NOC - lepší, než předešlé. Začala sice kašlat už za 15 minut po usnutí, byla vzhůru 😖 tak to jsem neviděla moc růžově, ale uspala jsem jí na místě a pak byla v klidu až do 0.20, pak jsme jí přenesli, trochu kašlala, ale jen asi 10 minut a pak spala opět bez kašle, ten zas až při vstávání, takže si troufnu říct, že to bylo klidnější 😉
OBVODNÍ - poslechla si jí, je úplně čistá a byla jsem tam asi 15 minut, tomu říkám věnování se, na co jsem se zeptala, na to mi odpověděla, i na to astma, což si myslí, že není. Tentokrát vše bez breků, páč tam s náma byl tatínek a slíbil jí odměnu 😀
ORL - i tam se nechala vyšetřit, vyplázla i jazyk, ale krk vzadu už vyšetřit nešel, nelíbilo se jí, že jí chtěj tahat za jazyk, tak to už začla vyvádět, tak to mudr vzdala. Opět na ní nic nenašla, závěr je takový, že je to asi lehká opakující se laryngitida, že se to stává. Že nám sirupy a kapky nepomáhají nebo že spíš vůbec nevidím žádné zlepšení jsem uvedla. Ale taky jsem jí řekla, že jsme NEpoužili ty před měsícem napsané čípky Rectodelt (to je na dušnost a záchvaty) a to se jí teda docela nelíbilo 😖 Měla jsem prý postupovat podle toho, co mi dětská předepsala. Jenže ty čípky jsou kortikoidní a já to do ní moc cpát nechtěla, jsem se toho bála, no ☹ Nic naplat, říkala, že když se bude dusit hodinu, tak jí to mám začít dávat - no už to musím zkusit a pak fakt uvidíme, jestli to pomůže a bude to tudíž ta laryngitida ☹ Ale už bude aspoň nějaká fungující pomoc snad.. Nezbývá mi nic jinýho. Jen je blbý jí v noci svlíkat a čípkovat, to bude drsný asi ☹ 😝
Jinak jsem koupila i kapky do nosu a napsala nám do zprávy Sinupret kapky, tak jsem je vzala taky. Kdysi jsem to měla pro sebe v práškách, to je přírodní 😉
Ještě jsem pak po tel. mluvila se sestřičkou od obvodní, tak mléčný výrobky fakt teď nejíst (to už děláme třetí den) a prý ani do kolektivu (tak uvidíme v pondělí, jestli budem moct na cvíčo) ☹ Jo a ještě cibulový sirup, ten jsem ještě nezkoušela, ale mám tu ředkev zatím..
Tak už jsem se asi vyčerpala 😝

prchalka
autor
26. lis 2010

@bufina U nás bývá teplota tak 2-3 dny, jakmile přestal fungovat sirup, tak byla i přes den, gumídek hotovej 😝

bufina
26. lis 2010

@katzi ahoj, vše nejlepší k včerejšímu svátku a gratuluju k mimču 🙂 to budete mít doma taky veselo 😀 To stejný odrážedlo máme, jen bez té nádrže. Je super. Malá za mnou na procházkách pěkně valí.

@prchalka Tak to su ráda... ne teda že bych mu tu teplotu přála, ale sem si myslela že u zubků bývá v noci a do rána to bude dobrý, tak sem měla strach aby to nebylo něco jinýho. Malá to takhle nemívala, zlobily trochu až stoličky, tak nemám s čím srovnat.

katzi
26. lis 2010

bufina: ahoj 🙂 Děkuju - za mimčo i za svátek 🙂 No veselo nevím, spíš počítám že to první půl rok bude pěknej masakr 😀 Budou se mi budit v noci jedno přes druhý, Adeli bude žárlit,... 😝 Raději se připravuju na nejhorší a třeba budu příjemně překvapená 😅 Já teda nevím,ale já bych to u vás na zoubky neviděla - jak píšeš, že je Adámek odevzdaně ležící na sedačce, tak to mi dost připomíná jak měla Adélka šestou nemoc. Bylo to taky v tomto věku a projevy úplně stejný: apatie, vysoký teploty, třetí den se osypala a konec nemoci. Teď to asi řádí, má to zrovna i dcera (9 měcíců) od kamarádky.

prchalko. tak dobrý, že se nic závažnýho neprokázalo a že čorí spolupracovala. Hmm, ty čípky v noci budou asi boj 😒 Ale kdyby to mělo pomoct..

katkabg
26. lis 2010

@hancazivocich no ideme na mesiac kedze sa musim vratit kvoli ockovaniu...inak by som bola aj do leta 😒 no my stale letime s lietadlom...uz pojdeme hadam 6x a vzdy je veselo 😀 manzel ostane v bulharsku kedze mama rodinny dom a dvoch velkych psov o ktorych sa musi niekto starat kedze su bulterier pes a fenka pitbulka....takze tak ta bude vzruuuuso 😵

bufina
26. lis 2010

@katzi No nestraš ☹ Si o tom budu muset něco přečíst. Teď se najedl, tím stylem že jenom otvíral pusu a polykal a asi v půlce se poblinkal..... Třeba to u vás bude taky dobrý. My jsme Nikolce pořídili novou panenku, kočárek, ať má jakože taky svoje miminko a dobrý. Dokonce ho aji kojila 😀 😀 😀

katzi
26. lis 2010

bufina: šikovná maminka je Nikolka 😀 Adélka je taky chůvička, ale nevím co s ní udělá, když přijde vetřelec do jejího rajónu 🙂 Ta šestá nemoc se nijak speciálně neléčí - já jsem tehdy volala na pohotovost, co s tím a řekli mi jen srážet teploty (po 3 hodinách střídat Panadol a Nurofen ) + obklady. Pokud to trvá dýl jak tři dny, tak jít k doktorce, nebo při hodně vysokých teplotách jet na pohotovost. Ta šestá se pozná podle toho, že ten třetí den jednak ustoupí teploty a jednak se po těle udělá vyrážka, někomu i v obličeji, ale Adeli to měla jen na těle.

prchalka
autor
26. lis 2010

No, dobrý, tak jsem jí uložila.... a už kašle 😖 to jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží, než začne bulit a lízt z postele, jsem od ní pryč 5 min!

prchalka
autor
26. lis 2010

Nj, hned jsem tam letěla. Naštěstí jsem to zachránila, lehla si ale za chvíli na mojí ruku, která mi začala modrat a byla úplně studená 😅 tak jsem počkala a pak jí vypodložila polštářem. No prostě jak lehne.. škoda mluvit! Hlavně kdyby tu hoďku vydržela.
Ptala jsem se ještě dětský, jestli jí to můžou způsobovat JEN ty hleny a ona řekla, že jo.. Takže kdyby to tak bylo, tak do ní cpát kortikoidy mi přijde teda hrozný. Bohužel nikdo nic s určitostí neví.. Tak to musíme zkusit a uvidíme. Dneska ta noc ale byla celkem dobrá, dnes to rozhodně nepotřebovala!
@bufina 6tou jsme taky měli někdy v létě - 3 dny teploty a nakonec se osypala - trup! Ale nebyla gumová. Teploty k zubům jsme měly před 14ti dny - dopolko plačtivá, viditelná bolest, sama chtěla sirup a pak to bylo lepší 😉

bufina
26. lis 2010

@katzi Mu ten Nurofen budu muset nějak propašovat, třeba v kaši. jinak to plive ☹ U nás to bylo dobrý hlavně tím že malej jak se narodil dřív, tak první asi 3 měsíce prospal. Vydržel být vzhůru max. hodinu, takže to ani nevypadalo že nám doma přibylo další dítě 🙂

bufina
26. lis 2010

@prchalka On právě plačtivej vůbec není, jen má tu teplotu a vypadá ospale.