• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

1. března 2017 
@gina333 - to je super fotka :slight_smile: pěkně se na ní vyjímá ta kočička na zadečku :grinning: :slight_smile:
6. pro 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este nikdy tak nespala, asi chcela zliezt z postele ale ju este zmohol spanok. :wink: :wink: :wink: Nedalo my neodfotit to. :dizzy_face:
6. pro 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - to se nedivím :slight_smile: Tak konečně se mi podařilo narvat něco do albíčka, tak můžete juknout, chcete-li se zasmáti :slight_smile:
6. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : krasny je ten tvoj maly :slight_smile: pekne papa, pije zo salky, no u nas je to este vo hviezdach. :wink:

Sophi spinka, idem k TV, mame kopu Mikulasskych sladkosti tak je cas aby sme sa pustili do mlsania. :dizzy_face:

Pekny vecer prajem. :pensive: :pensive:
6. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :slight_smile:

noc sme mali celkom ok, len rano od 5:10 sa zacala vrtiet, samozrejme vzdy mojim smerom :astonished: takze ma kopala, buchala, no uz sa my nedalo zaspat, ona samozrejme este spinka a ja chystam Nati do skoly.
7. pro 2010 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, holčiny. Honzík se vzbudil až v šest, což jde na poslední dobu. Vstal ale trošku prdkou napřed, tak jsem ho srovnala, taky tak trošku :grinning: :grinning: Už zase sněží, achjo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : to mate dobre , ze snezi, u nas prsi, uz teraz mam nervy z poladovice ked to zacne mrznut. :rolling_eyes:
7. pro 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,
noc zase o ničem, byla asi 5x vzhůru a kašlala dost, já už jsem z toho na mrtvici.
Po jedné dávce Mucosolvanu prostě blbé spaní poo i v noci, ale zase jsem jí ráno odsála hleny z nosu :confused: :confused: Tak já fakt nechápu, jak to funguje :frowning2: Budíček lehce po 6h, protože byl slyšet dole tatínek :confounded:
Já už fakt nevím, jak to tý doktorce říct, co když nález nebude zase žádný a výter v pořádku?!?! :rolling_eyes: :confounded:
Tady pro změnu prší!
7. pro 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky,

nějak nám zas pořád vypadává net.

snažím se dělat úklid,ale nějak to nejde. něco uklidím,na druhé straně je bordel znova, uááá. no však to znáte.

jinak u nás noci pořád stejné, spí celou noc, někdy 1-2x zavolá, dneska volal v 4.15,že je mokrý-pročůraný. tak převlíct, chtěl mlíko, a pak spal do krásných 7 :slight_smile:. JInak stále budíčky kolem 5 :confounded:

u nás taky prší.......
7. pro 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
tady taky prší. A já začínám kašlat - ty sáňky včera mě nějak zmohly. Večer jsem uspávala tak, že jsem to zalomila s ní a pak mě vzbudila zimnice...

@prchalka - já nevím, tak nahrát, jak kašle? Aby vám ta dr. věřila? A když se namáhá, tak dýchá hůř? Nějaký pískání? Chrapot? Z nosu ... a neublinkává ty hleny? Nám lezlo nosem mlíko - tak když leží - není možný... Fakt nevím...
Ano - výtěr teoreticky negativní může být - a přitom může mít něco v nose nebo v krku... Otevře, neotevře - tak jí ho vezmou, až zapláče.......
Teplotu má?

@anta - šikula je Honzík - my pijem i z hrníčku i skleničky, ale nesmí tam toho mít moc - pak chvátá a klopí to na sebe... Je zbrklá ve všem...

Ined - i já ožrala fíkus... Taky mýdlo, bodlák, lozila jsem do koše... A jednou jsme si taky krásně a potichu hráli... Na holiče a druhý den jsme se fotili ve školce :sweat_smile: :sweat_smile: :confused: :sunglasses: Parádní zuby...
Brácha se píchl při výlovu v blátě, děda ho pak musel zachraňovat. Při dešti jsme pod chalupou čekali u tý největší louže, aby nás projíždějící auta pořádně ometly :grinning: :confounded: :astonished: :sweat_smile: Psa jsme navlíkali do oblečků a vozili v kočárku - panenky jsme zavrhli, s těma nebyla taková sranda :sweat_smile: :sweat_smile: Pes byl starej, krásně spinkal a málem nastavoval packy na oblečky. Jo a čepičky mu moc slušely :grinning: :grinning: :sunglasses:
A hráli jsme si na králíky - zavírali jsme se v králíkárně.. S ohýnkem jsme si taky rádi hráli - hlavně na seně a ve dřví :confounded: :angry:
Taky nás bavilo skákat na stohu - vylézt nahoru a hupsnout. No, kolikrát se skočilo tak, že dotyčnýho museli ostatní vyhrabat, aby se dostal ven. No, děti na ránu.... Nebo jsme kupu dřeva přikryli linem, vylezli nahoru a frčeli po pr**li dolů.. Jo a taky jsme rozhoupali houpačku co šlo a skákali z ní do připravený kupy sena (kolikrát jsme se netrefili, že :sweat_smile:
7. pro 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

běží Kouzelná školka, tak toho honem využívám :grinning: Ale už tady Aduš pro mě 1x byla a prej: mamko končit :slight_smile: Jinak se u nás teď vcelku spí fajn.Ale nastává horší období se spaním po o : v neděli jsem ji u tchýně neuspala vůbec, spala až kolem 15h asi 10 min. v autě, včera jsem ji po o lámala asi 40 minut a nakonec jsem usnula i já :sweat_smile: Tak jsem zvědavá co dneska. Taky tady přší a je všude břečka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2010 v 08:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsme doma. Na pohled je úplně normální, nikdo by na ní nic nepoznal, dýchání čisté. Stěr z krku se poved, výsledek ve ČT po obědě. a pak ještě píchanec do prstu - to nevím, co bylo za test, ale to je v pořádku. Po tom píchanci, jak řvala, tak si tam docela hezky odkašlala, kéž by jí to šlo takhle i doma :frowning2: Ještě máme jít RTG plic, to musíme nechat na zítra, ale tam to myslím taky není a to taky nevím, jak se bude provádět :rolling_eyes:
Opět jsme probraly, co všechno pro to děláme, že už víc snad ani nejde, ještě nám doporučila Sinecod a Sinupret (obojí mám doma, ale obojí jí dávilo v leže), takže dobrem ten Stoptussin a dál dávat Fenistil a nezbývá, než vydržet. Až se nebudu chvíli ozývat, tak už jsem umřetá. Jako 14 dní už je zase moc :angry: V tu noc a ráno mám takovej vztek, ale na druhou stranu bych bulila!
@hancazivocich I na normální poslech nechrčí, nepíská, jen má teď trošku chrapot - z toho, jak se jí občas povede něco vykašlat. Jo, občas se stane, že jí to ve spánku, jak kašle natáhne až na zvracení. Podle mě je zahleněná jako prase a nejde to prostě uvolnit :frowning2: :frowning2: :frowning2: Teplotu nemá, je jinak úplně OK - až na ten kašel při spaní. Že by ty hleny fakt způsobovaly až takovou paseku?
Jo a ten zvlhčovač - fakt na někoho může působit obráceně, jak jsi psala?? Nám fakt nehorázně kašlala, když byl tu noc zapnutý! Už jsem neměla odvahu to udělat znovu!
O čípkách jsem doktorce řekla, a ona na to, že opravdu jen při dušení, což až tam fakt nedošlo! Ta akutní laryngitida by měla být dávno pryč, to je jen pár dnů, teď je to u nás jen o kašli, kterej jí nedá spát. Jenže když použiju něco na odkašlání, tak nemůže spát skoro vůbec :frowning2: No jsem zvědavá na dnešek poo!
7. pro 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prchalka - co homeo? http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=393605 - já už fakt nevím
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=9087
- vše mi vyběhlo na noční kašel u dítěte.....
Jo - to z prstu - je ukazatel zánětu..
Fakt nemáte nějaký zvíře? Kanárka? Atd... Nějaký víkendový kontakt... Tápu - fakt jen nápady

Opravdu - ten zvlhčovač - mně hrozně provokoval ke kašli... Nevím - pamatuju si jen útržky.
Ještě mě napadlo - nenavýšíli jste nějaký druh ovoce? Citrusy, nebo tak? Aby to nedráždilo... Nějaký vitamíny, gumoví medvídci, co já vím... Nějaký ,,barviva"..

Holky - prosím o radu, můžete mi poradit, co obnáší společnictví, jednatelství, atd? MP to bylo navrhnutý... Ale víme o tom ....
7. pro 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: ,
u nás noc opět celkem dobrá a budík v 7h :slight_smile: .uspáno po o v 11.55.
ale ráno si matýnek stěžoval na bolení v krčku :frowning2: ..takže to jasně sedne i na něj..já jsem zasoplená fakt nehorázně :unamused: .
ráno tu byl instalatér, tak už máme vše hotovo..za krásných 2600kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..no však to těm mantinelům naúčtujeme :angry: .
venku pršelo a ač si matýnek ochotně tahal pláštěnku, ven jsem jít odmítla, místo toho jsme šli uklízet chodbu :sweat_smile: ..fakt zážitek :grinning: .ale zvládli jsme to. vedle nás hlídá paní vnoučka...ten má 3 roky a nějak zrovna vylezli, tak se kluci hned kamarádili a dopadlo to tak, že matýnek byl asi 15 minut u nich :grinning: .pak mi ho teda dovedli, že už chtěl domů :grinning: .dnes jsem i konečně dala do kupy knihovnu..bylo tam vše každá ves jiný pes :sweat_smile: ...tak to už máme taky v cajku :slight_smile: .
jo a odešla mi žehlička :angry: ..asi termostat..tráno jsem si chtěla vytáhnout žehlení a tůdle :stuck_out_tongue_closed_eyes: .takže musím vyžehlit odpoledne a perníčky odkládám na příští týden, neboť o víkendu pečeme s babi a švagrovou.
no...matýnek zase nechce nic moc papat :frowning2: ..už fakt nevím co mu podstrojovat :cry: .

@prchalka :slight_smile: ...tak to jsem sama zvědavá jak ty výtěry dopadnou.čorí je šikulka že to tak zvládla :slight_smile: .
na rtg plic jsem s matýnkem byla...vesměs nic hrozného a rychlovka..vyslékneš ji, položíš na stůl, já stála u hlavičky a matýnka chlácholila a za 2 vteřiny bylo hotovo :wink: .tam jsi s ní vlastně sama až na tu sestřičku, takže by ji nemělo nic moc rozrušovat a neměla by se ani nějak bát :wink: .
ještě mě napadl ten sirup ACC...nám to dávali v nemocnici.jinak já dávám na kašel fakt jen stoptussin a i v noci je to v klidu :fearful: teď jsem kupovala v lékárně hedelix...prý je na všechny typy kašle a má i uklidńovat na noc :wink: .nevím ale jestli to opravdu fonguje, matýnek ho měl jen 2x, pak nějak pokašlávat přestal, tak jsem to hned vysadila :wink: .

@katzi :slight_smile: ...jejda, no to spaní po o..teď mi švagrová říkala, že obě jejich děti přestávali tak po tom 2. roce po o spávat :unamused: ...já se modlím ať matýnek chodí spinkávat ještě hoodně dlouho, i když až tu bude mimčo, takový čas na uspávání holt nebude, ale s tím už se asi moc dělat nedá :unamused: .ale do porodu aspoń jen ať spí :grinning: .

@lehna :slight_smile: ...o úklidu mi ani nemluv..nedělám nic jiného a nekončí to :sweat_smile: .sotva dodělám, můžu začít znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...no však jak všude jinde :wink: .hlavně mě štve, že se nemůžu zajet do svých zvyklostí :grinning: ...pořád je nějaká práce navíc kvůli které nestíhám tu další :angry: :grinning: ...moc se stresuju, zbytečně :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
noci pořád pěkné, to je fajn :slight_smile: .

@hancazivocich :slight_smile: ...jééé, pejksa jsem taky oblékala a vozila v kočárku, chudák :sweat_smile: .taky morče létalo z verandy s padákem :pensive: ...no už raději nevzpomínám nebo z toho budu mít morální kocovinu :grinning: .ale nejezdila jsem ze stohu slaměného nýbrž ze stohu peřin a po deklu od pračky :grinning: .myslím že si můžeme s klidem podat ruce :grinning: .

@anta :slight_smile: ....fotečky krásné :slight_smile: .taky pijeme po troškách z hrnečku i ze skleničky, dokonce se umí napít i z velké petky :sweat_smile: .ale je to jako u hanci :slight_smile: ...jak toho tam má moc, hrkne si to na prsíčka :grinning: .
včera dostal matýnek nový hrneček s krtkem, tak jsme v plném tréninku :slight_smile: .

katkabg :slight_smile: ...tak hlavně ať léčky brzy zaberou a kačenka je brzy jako rybička :wink: .
jj, ty děti létají jako létavice až do úmoru :sweat_smile: ...vzpomínám na matýnka s teplotou bezmála 39C a létal tu jako čečetka :grinning: .já umírám už při 38C :grinning: .

no jinak máme nějaký rozdrbkaný foťák :confounded: ...fotí pořád rozmazaně :angry: ...asi proto, jak 2x někomu spadl na zem :confounded: .
chtěla jsem hodit nějaké fotky z těch mikulášů, ale vše je téměř nepoužitelné :frowning2: .

jéé, matýnek kňourá :confused:
7. pro 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 : tak aspon si od zehlenia oddychnes. :wink: Ja medovnicky nerobim, ale buduci tyzden sa tiez chcem pustit do pecenia, suche kolaciky by som rada napiekla v predstihu. :slight_smile:

@prchalka : po tolkych vysetreniach uz dufam, ze ti mudry doktori na nieco pridu. Prajem vela sil. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

@hancazivocich : to ti veru neporadim, ale ja ked nieco neviem dam do googla a tam najdes vseeeeeetko :slight_smile: :slight_smile:

Sophi spinka od 12:30, na obed mame rajsku a spagety s bolonskou omackou tak sa idem najest. :wink:
7. pro 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich :slight_smile: ...tak to já ti teda bohužel neporadím..to je pro mě španělská vesnice :sweat_smile: .

matýnek mě volal, ale naštěstí hned jak jsem k němu lehla znovu usnul :slight_smile: .tak jsem chvilku čekala a pak teda šla..tak uvidíme :sweat_smile: .
7. pro 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 - tak to já ti tu ruku klidně podám... My jsme totiž opili slepice a měli jsme z toho pak děsnou bžundu a pak i děsný prů**r :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: Páč babí myslela, že je stihla hromadně nějaká divná slepičí choroba a že je bude bezpečnější a ehm... lidštější je jaksi odpraviti dříve, než je to skolí :sweat_smile: :grinning: Tak jsme museli s pravdou ven, ale váhali jsme... No, dětičky jsou občas...Ehm.... Kouzelné, že.. Morče? S padákem? No, nekecej! :astonished: :grinning: :grinning:
7. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - už jsem guglila, něco vypadlo, ale ... Stejně si to bude muset rozhodnout sám...
7. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 :slight_smile: ...to neoddychnu :grinning: , protože novou žehličku mi přiveze MM odpoledne :grinning: .teda ne novou, ale po mém taťkovi....věci z baráku které jsme neměli kam dát zůstaly uskladněné v hospodě :wink: .
no já bych ty perníčky taky dělat nemusela, ale letos jsem si to slíbila..teda, chtěla jsem je dělat s matýnkem :slight_smile: :sweat_smile: ...taková vize...jako že vánoční pohoda :grinning: .jinak ve velikém se bude péct o víkendu :slight_smile: .bez matýnka :grinning: , raději :grinning: .
nech si chutnat :slight_smile: .já měla dnes kančí poupě :confused: ..něco jako španělský ptáček, ale z kančího masa a fakt výborné..jak zvěřinu nějak moc nemusím, tak tohle bylo opravdu moc dobré. o víkendu jsme měli v hospodě zvěřinové hody, tak jsem dostala aspoń ochutnávku :wink: .
7. pro 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hancazivocich :slight_smile: ... :grinning: chudák babička :grinning: .to jsi mi připomněla slunce, seno...s těma barvičkama a králíkama :grinning: .to já byla lehce mírumilovnější...učila jsem jen v lavóru plavat mravence a do zavařovačky chytala včely s úmyslem založit úl :grinning: .taky šnečí farmu jsem začala ve sklepě zakládat, ale na to mi hned zkraje přišel taťka a rázně zatrhnul :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
no to morče..to ale nebylo moc vysoko...no z okna prvního patra půldomku...tož kolik...5 m? :sweat_smile: :pensive: :grinning: , ale přežilo, v pohodě..padák byl pevný! :wink: :grinning: ...možná míň se mu pak líbil ten hokej co jsme s ním hráli :pensive: ...ty jo...já jsem normálně tyran :astonished: ...
a co jste těm slépkám nabízeli? :grinning:
7. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ined77 : my na sviatky pecieme spolu so svagrinou vzdy u svokry, ved sme tam aj tak kazdy den a Vianoce slavime spolu. :slight_smile: Pernicky som robila prvy a asi aj posledny krat vlani, upiect to bola hracka, ale zdobit :astonished: no a nakoniec aj tak vyzrali strasne smiesne, ale boli vyborne. Tento rok sa chystam napiect doma dobrotky z lineckeho cesta, nieco upecie svokra a potom so svagrinou este upecieme kremove kolaciky a mnaaaam, uz aby boli Vianoce. :dizzy_face:
7. pro 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, tady nám pěkně padá sníh ze střech, jsou to tedy slušné rány, až se bojím vylézt ven, aby nám to nespadlo na kebuli, pěkně to tedy taje. :confounded:
7. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : a u nas od rana prsi, taky tu bol krasny sneh a teraz toto. :unamused: Poo ani von sa nebude dat ist, len skocim do DM a ako vzdy k svokruske na kavu. :wink:
7. pro 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 :slight_smile: ...však přesně, jde o tu pohodu :wink: .já jsem dělávala doma vždy jen linecké a rohlíčky...prostě aby to doma taky vonělo :slight_smile: .
na to zdobení perníčků jsem taky zvědavá :grinning:..maximálně udělám všude pár puntíků :grinning:.

matýnek je už vzhůru..spinkal jen 1.15..chjo...jsem znaven :sweat_smile: :grinning: .
už se dožaduje jakési pohádky, tak se loučím :wink: ...prý už už :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ..nezmar jeden malý :grinning: .
tak všem pěkný den a mějte se krásně :slight_smile:
7. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj Sophi spala iba 1:15, nastastie beha za MM, ja idem ohriat obedik Nati. :slight_smile:
7. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak u nás se spí už 1,45h. Nejdřív teda několikrát po usnutí kašel, jak kdyby chtěla vykašlat mandle, ale pak už v klidu. Já už se fakt modlím, ať na něco přijdou, protože jinak už jsem v koncích! Furt do ní něco tlačit, už jen proto, aby líp spala a nevidět žádný velký výsledky... :confounded:
@hancazivocich Činčilu máme, ale už jí mám 11 let, tak to by se projevilo dřív a navíc by to nemělo být alergický zvíře :confused:
Co máme novýho a od tý doby kašle, je ta její postel - oranžově mořená, ale:
- spala i jinde, než na ní a i tak měla problém
- a hlavně po tom prvním kašli byl 3 týdny klid a teď znova... tak to by asi kašlala pořád, když tam spí, pokud by to byla reakce na barvu např... :confused:
Za odkazy díky, homeo už mě taky napadlo, asi opět popátrám a poradím se..
A už jí slyším mažu!
7. pro 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak se vzbudila kašlem a pak mi tu hodinu nepříčetně řvala jak na lesy... :frowning2: :confounded: :frowning2:
7. pro 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Honzík taky po odpoledním spaní vyváděl, takže to bylo fajn. Tak jsem mu narvala slipy, to řval ještě víc, ale za 10 minut o nich nevěděl, vyčůral se až po třech hodinách, ale vylít to teda na podlahu, tak vytopím nejméně 4 byty :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gina333 - jů, teď jsem se všimla, že jsi byla vzbuzena v 5,10, tak tě uklidním, já čumím od 5,11 :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anta : zaostala si o celu jednu minutu. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ja uz by som teraz spala, zato Sophi vyvadza ako cierna ruka :grinning: to dieta sa nikdy neunavi. MM jej nafukal obrovsku loptu, neviem naco. mam strach ze s nou aj spat pojdeme. :astonished:
7. pro 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek