Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
7. pro 2010

Honzík si dneska stěžoval po spaní, že ho bolí nožičky, málem mi spadl na zem, pak si stěžova lještě jednou a že chce na ruku. No naměřila jsem mu 37,1, tak nevím, jestli na něj náhodou něco neleze, achjo ☹

anta
8. pro 2010

Ahoj holčinky. Tak jsem se zakousla do oplenování a zatím mi to vychází. Dnes v osm hodin dostal Honzík slipy s autíčkem a vůbec kupodivu neřval, tak mám radost, že jsem se do toho dala s vervou 😀 😀 😀

katzi
8. pro 2010

Dobré ránko,

u nás po dlouhé době komplet prospaná noc od 20 - 6h v kuse 😕 Možná třeba během noci trošku fňukla, ale já ji teda neslyšela 😅 To se hodí - máme dnes perný den. Za chvíli vyrážíme ke kamarádce, tam Adelí snad uspím, nebo někde cestou v kočárku a s kamarádkou k mýmu gyndařovi. Bude mi tam hlídat Adélku a já jdu na kontrolu. Snad bude všechno OK, ráno jsem prcka cítila jak kopal, tak snad....A třeba se konečně i pořádně ukáže 🙂

gina333
8. pro 2010

dobry den 🙂

@anta : tak nech sa vam dari bez plienok. 😉

Sophi vcera zaspala o 22:00 😲 este sa to nikdy nestalo, lezala vedla mna v posteli s otvorenymi ocami a nie a nie spat. 😠 Zle sa jej dychalo, ako keby mala ucpaty nostek niekde hlboko, lebo sopliky jej vobec nesli. Aj hrud som jej namazala Koalkou, ale celu noc si poplackavala. 😕 Takze som sa vobec nevyspala, ona je teraz uplne v pohode, len dufam,ze nebude mat zase tu hnusnu nadchu. ☹

anta
8. pro 2010

@gina333 - ajaj, chudinky, tak snad to přejde. Včera byl Honzík jak na chcípnutí a dneska? Nevím, kde ho chytat dřív 😀 😀 No s těmi plenami, prostě jsem se rozhodla, že už mu to nebudu tolerovat, mluvit umí, když něco chce, tak si říct umí, však to taková změna zase nebude. 😉

gina333
8. pro 2010

@anta : no ja to necham na leto, dufam, z jej to dovtedy v tej malej hlavke dozrie. 😉

@katzi : drzim moc palce na KO. 😵 😵

anta
8. pro 2010

@gina333 - tak víš co, on je tak ukecanej, že říci si o záchod je to nejmenší.

zuzana84
8. pro 2010

Ahojte dievcata, chcela by som sa vas opytat, ci je mozne, aby mojej 4mesacnej dcerke zacal rast zubok. Uz par dni je velmi mrzuta, predtym s nou neboli ziadne problemy, v noci je nekludna, casto sa budi, place, vela slinta, a rucicku ma stale v puse. Aj pri papani sa odtrhne od prsnika a radsej si vopcha prstiky do pusy. 😒

katkabg
8. pro 2010

@zuzana84 no je to mozne aj tuto nase dietatka su a aj boli niekedy mrzute veru prave kvoli zubkom
@gina333 fiiiha tak ako vidim niesom sama stym neskorim spanim...katus mi predoslu noc zaspala az o 21 30...uz som rozmyslala ci to nerobi ten homeo sirup proti kaslu 😀 A viete mi niektora poraditZ???Tak doktor pozrel malu pred 2 dnami a mala len cervene hrdielko a nadchu...tak jej predpisal ten homeo sirup na kasel,antibiotikum ale v tekutom stave,a mamymer sprejikk,no lenze moja mala vsera vecer ako vecerala tak po 30 min som jej dalal tie antibiotika jednu lyzicku a ona chuda ju stoho tak napina ze mi vyzvratila aj veceru aj to antibiotikum...moj manzel povedal ze nevizera az taka chora ze by musela to svinstvo brat a este ktomu sa aj trapi ze ju z toho napina chudatko...tak ja teraz neviem...naozaj ked jej ho dam ju z toho napne a vsetko vyvrati...tak dnesnu rannu davku som vynechala davam len sirupcek odsavam sopliky(uz ich ma malo)a sprej do nosteku,proste nevidim zmysel v tom antibiotiku ked ona ho nedokaze prijat

prchalka
autor
8. pro 2010

Ahoj,
tak už jsme se trochu hnuly z místa, máme ATB. Výtěr krku byl ok, ale rentgen už nee, nějakej útvar, rozměry si nepamatuju asi 1,2 x ??(až doma mě trklo, že jsem si to měla vyfotit, blbec!)! a dutiny - jedna strana plná, druhá zduřelá. Takže konečně už dr. uznala, že kapičky už asi stačit nebudou, hurááá! 😝 Dám jí to ale až navečer, máme to po 12ti hodinách, tak aby to brala večer a ráno!
Vrchol všeho - přijdem domů, odstrojit, pobíhám, uklízím, v rychlosti jsem vysála u činčily na zemi bobky a mažu připravovat jídlo, mezitím čorízo otravuje to zvíře a za 5minut přišla, dloubala se v nose a pak začala řvát, že ňuňánek, já že jí pomůžu, říkám si, že je to nějakej velkej špunt.... a vytáhla jsem na tyčince činčilí bobek! Se mnou to málem seklo, kdyby to narvala dál, tak se můžem obrátit a jít zase jak blbouni na středisko 😖 😠

many
8. pro 2010

@zuzana84 jo,jo už můžou začít růst 🙂 někteří se se zoubkem už i narodí 🙂

ined77
8. pro 2010

ahojky ☹ ,
tak u nás noc hrozná 😢 .celou noc matýnek kńoural a stěžoval si na bříško 😢 ...ráno byl úplně hotofka, napil se jen šťávy a hodil neskutečnou šavli 😕 .takže jsme se rychle vypravili a jelo se k dr...no, slepák to zaplaťpánbůh není..to jsem se fakt bála, ale vypadá to prý na začínající střevní virózu ☹ ..takže máme zatím jen probiotika - nutrolin b a nařízenou dietu.byli jsme na krvi a moči..to zvládl matýnek bravurně a zítra budu volat na výsledky.
akorát...usnul mi opět ráno po cestě domů v kočárku...už už to vypadalo pak že zabral před chvilkou u krtka, ale prdlačky 😒 ...takže opět bude boj až do večera..to že jsme sami ani psát nemusím že.
a já se tak těšila na chvilku klidu ☹ ...hlava mě bolí jak střep, nos totál ucpaný....no jsem zralá lehnout a spát a spát..ovšem kde by že 😝 .
sedět mě tu jasně nenechá..takže dočíst nestíhám.
tak všem pěkný den a moc se opatrujte 🙂 , páááááá

ined77
8. pro 2010

@prchalka 🙂 ...tak sláva, že se věci pohnou 🙂 ..to byla jasné, že něco není v pořádku 😖 .tak hlavně ať už to čorí zabere a máte pokoj 😵 .

gina333
8. pro 2010

@prchalka : no fajn, aspon ti doktori uz konecne nieco zistili, ved ti uz skoro neverili. 😒 Panecku, Cori je riadna potvorka, ale nastastie, ze si bobka vedela vytiahnut. 😕

@ined77 : chuda Maty, ked Sophi mala tu crevnu virozu v kuse spala, bola uplne zoslabnuta. Par dni to potrva, tak ti prajem vela sil. ☹

@katkabg : tiez si mylsim ze tie ATB nema vyznam davat. A s tym spanim ti neporadim, ved si neviem rady ani sama. 😉

Ved tu mame normalny lazaret baby, co dieta to chore. 😖 A to sa zima iba zacala,neznasam taketo stavy. Sophi zaspinkala a ja furt v tom nosteku nieco pocujem, taky chrapot, no neviem co to je. 😲

anta
8. pro 2010

@prchalka - tý vole, ta je dobrá 😀 😀 😀 Za ATB tleskám, tak konečně se to snad hne k lepšímu, jste si užily dost 😉
@ined77 - chudák Matýnek, tak ať je líp. Honzík zrovna trůní na nočníku 😉

hancazivocich
8. pro 2010

Tak já se přidávám - s lazarem.. Jednak já - včera jsme trošku blbly s nafukovacím balonem, já seděla na bobku v kuchyni, malá mi ho kopala, pak do něj kopla tak, že na mě vletěl a já si z toho kecla na zadek. Průšvih byl, že za mnou byly otevřené dveře do koupelny!!! 😠 ☹ ☹ 😝 Mám odraženou lopatku. Pěkně to bolí
A dnes - malá si tak blbne, leze po čtyřech, šáhne na spodní trubku od topení, ruka jí ujela a ona se bouchla o tu trubku do pusy - rozrazila si ret.. Ale nic nebouchlo - dokonce říkala, ať foukám hlavu, tak nevím, jestli se nekousla... O ty zuby mám strach.. Rozpatlala po mně krev a v poho - za minutu o ničem nevěděla..

@prchalka - no huráá (teda jako antibio nejsou výhra, ale ve vašem případě vysvobození). Akorát - to ložisko ... S tím rentgenem jste šly hned k vaší dr. nebo jak to u vás funguje?
Bobek - hm, to u nás by to šlo do pusy... Bléé...
Takže máte klidový režim a bez kolektivu?

@ined77 - třeba to u vás bude něco jako máš ty? Kikča má i u rýmy bolení... A blindila taky.. Tak snad to bude ok - hlavně, že vás skoukli a máte relativní klid..

ined77
8. pro 2010

děkujeme 🙂 .

musím matýnka fakt pochválit 😵 ..načurkal krásně do skleničky..ráno totiž nechtěl plenku 😅 .bála jsem se, že se počurká nebo pokaká, ale v pohodě 🙂 .včera jsem říkala MM, že už dobře přes týden jsme bez jediné nehody 😵 .
dokonce už nechce čůrat ani do plenky 😕 ...tak uvidíme jak to bude pokračovat 🙂 .

@anta 🙂 ..je to šikulka 😵

@gina333 🙂 ...noo, to bych potřebovala kdyby více spinkal 😅 .on totiž naštěstí ZATÍM nemá průjem 😕 .jen ho bolí bříško a jednou teda blinkal..ani teplotku nemá, ale prý to může přijít 😒 .

hancazivocich
8. pro 2010

@prchalka - mě by zajímalo, jak se na to ta dr. tvářila!! Když to bylo černý na bílým.

ined77
8. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..jejda, chuďátka 😕 ☹ ...

no já napsala zatím a zatím se matýnek vykakal a už to má jaksi řídké i navzdory dietce 😒 .

holky, chce jablíčko, ale to asi raději nee že? 😨

katkabg
8. pro 2010

@gina333 ze aj ja si myslim ze jej nedam uz to ANT a jedna znama mi poradila niake homeo kvapky vitaminky na imunitu ze jej mam kupit a davat 1 kavpku na den 😉 tak sa uplne tesim ze take jej dam...inak ten sirup na kaslik ten homeo nema chybu a je aj velmi chutni...ja tam stale citim skorocel :D

hancazivocich
8. pro 2010

@ined77 - jablíčko? Já ti nevím.. Hlavně ne jogurty a mlíka!!! To pak jede...
Ono na každýho zabírá něco jinak.. Piškoty, banány, tekutiny, .. Rýži..

zuzana84
8. pro 2010

Dakujem za odpovede, prajem pekny zvysok dna. 🙂

gina333
8. pro 2010

@ined77 : ja som Sophi varila cierny caj a sladila ho hroznovym cukrom,mal by vela pit ale kym ti nehnackuje a moc neblinka je to ok. 😉

@hancazivocich : ked sa dari, tak sa dari, este, ze sa ani malej ani tebe nic horsie nestalo. 😉

hancazivocich
8. pro 2010

@gina333 - no, právě... Já ti nevím, ale .... snad se pletu, snad je to tou její zbrklostí, ale doufám, že to není očima. Já jsem slepoň, MP vidí jak ostříž, malá nešilhá, tak uvidíme... Pořád se modlím, aby to po mně nezdědila..

Jinak - děda opět v nem a tchýně nastupuje na 14 dní do nem.. Ty ložiska, co jí našly, tak teprve teď někdo náhodou zjistil, že je to super infekční a valí na infekční.. No, úžasné zdravotnictví!! Odběry v půlce září a téměř v půli ledna někdo náhodně zjistí, že to vlastně nikdo nezjistil...

anta
8. pro 2010

Tak žádná nehoda se nám zatím se slipáčkama nestala, ale zmeťour nechce čůrat 😀 😀 😀

prchalka
autor
8. pro 2010

@hancazivocich No v našem případě to výhra i je 😅 bo už bych šla do kytek s ní! Poprvé jsme byly u dr. 27.10. a léky jsme dostaly až dneska 😖 😖 Máme Augmentin, no tak uvidíme.. Neznám, poznám, věřím v zázrak!! Ještě si o tom budu muset něco přečíst, za chvíli budu zběhlá lékárnice 😀
Na rentgenu napsali zprávu a já s ní jela. Snímky mi nedali, takže to fakt bylo černý na bílým. No jak se tvářila.. normálně, že už to jako je na ATB. No jako na jednu stranu chápu, že to nechtěj do dětí zbytečně cpát, tak jako jí to za zlý nemám, ale... štve mě to, že tady dítě trpí už přes měsíc ☹ No klidový režim moc ne, ono jí jinak nic není, takže dr. říkala, že to se asi nepovede, ven teda jako radši ne, ale přejít prý může a na návštěvu autem taky může, takže dobrý. Musím jít, sedí na mě a zaclání 😅
Bobek v puse, to už u nás bylo dávno 😀 😀 😝 😝 to je ta lepší varianta 😀
Spánek u nás poo 1,5h a následně i dobrá nálada, asi proto, že jsem tam s ní celou dobu ležela 😉

sherry28
8. pro 2010

Ahojky 🙂
@ined neštovice jsou snad z nejhoršího venku 😉 nové se nedělají, staré se léčí, tak snad O.K.
@prchalka na botičky čekáme, mám je už zaplacené a hned jak dorazí a Mára vyzkouší, tak dám info 😉 jinak jsem koukala, že ta prodejkyně má už boty dosti vyprodané 😨 chtěla jsem vzít Lukymu úplně ty samé vel. 30, ale nejsou a ještě před čtyřma dněma jich měla hafo 😅 a vůbec má ty zimní dost probraný, doufám, že doplní sklady co nejdřív 😅 😉 tak jestli chceš nějaký botky od ní, tak bych moc nečekala, vrátit je můžeš kdykoliv nebo vyměnit 😉 no tay se mi zdá, že mi je posílá nějak dlouho, ale ono to trvá než tam dojdou peníze ode mě a pak to pošle. Minulý týden ji přišly peníze nějak na konci, tak to poslala nejspíš v pondělí a zatím nedorazily. 😕

sherry28
8. pro 2010

jinak tu mám mamku, abyhc mohla Lukyho dopravovat do školy a nemusela sebou tahat nemocný mrňata 😉 a jako nemám vůbec čas a připadá mi, že nic nestíhám a je to ještě horší než když jsem tu sama 😲 ona jako pomáhá to jo, ale je to takový divný, přijde mi, že chodím a ještě uklízím po ní 😅 no spíš jsem zvyklá už na to svoje, ale jsem ráda, že tu je, aspoň si nepřipadám na vše sama 😎 a mám si s kým povídat taky živě 😀

sherry28
8. pro 2010

@hnacazivocich jo dneska jsem dělala ten tvůj knedlík 🙂 a teda super 😎 takhle dobrej knedlík jsem ještě nejedla 😵 máma na mě koukala jako, že jsem se zbláznila vařit knedlík v mikrovlnce za 10 minut a pak se jen olizovala a normálně mi je jedla samotný k čaji bez omáčky 😀 😀

katkabg
8. pro 2010

@gina333 ajojky...mozes mapisat nieco viac o tych homeopatikach,,,co stoja,ako ucinkuju ako si ich chvalis a ta...dakujeeeeeeeeem 😀 ak mozte a mate niekto skusenost s homeopatikami,napiste mi o nich nieco,bo chcem zacat snimi 😉