Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
4. led 2011

@katzi : presne, bez tych penazi je to o nicom. Ja som tiez nikdy nic zadarminko nedostala. takisto ani MM, tak chceme nasim detom dat ovela viac ako sme my dostali od nasich rodicov. Nerozhadzujeme sa, nekupujeme zbytocnosti, ale radi chodime na dovolenky, pekne oblecko tiez nieco stoji, a o detoch ani nevravim. Skola, kruzky, stale nieco potrebuju, rychlo rastu atd. 😵 😵 😵 My sme si to podelili tak, ze zaraba peniaze MM a o domacnost sa staram ja, proste vytvaram rosinnu pohodu. 🙂 Ale jasne, zdravie je nadovsetko. 🙂

lehna
4. led 2011

holky dočtu vás večer, MM leží v posteli jak lazar.celé odpo jsem byla nahoře u našich,ať se prospí. samozřejmě MUSÍ zítra do práce.
Na Ined mi poslala Sherry číslo,tak jí večer za nás všechny písnu 😉

anta
4. led 2011

@katzi ,@gina333 - samozřejmě, já tohle chápu, ale někdy prostě ten pocit mám, že jaksi nadsazuje peníze nad jinými věcmi, až když ho vždycky upozorním, že snad zdraví je taky hodně důležitý, tak vždy řekne "samozřejmě zdraví ble ble ble", peníze jsou důležité, to ju 😉

hancazivocich
4. led 2011

Dobrý večer holky!!! A děti a všichni..

Moc od nás Ined pozdravujte! To jsou nervy - tohleto...

Ani u nás to není růžový - nebudu se rozepisovat a kazit náladu...
@sherry28 - drž se, myslím na tebe - ať se to zlepší - ať je to co je to....

Jinak - včera jsem měla 30 😅 , dostala jsem od MP krásný náušnice a pugét.... No........ Takže tak...

@lehna - gratuluji 😵 😵 Jo, co jste to hráli za deskovku? 😀

anta
4. led 2011

@hancazivocich - no jo vlastně, však jsi o těch narozeninách písala, jůůůůůů dodatečně všechno nejlepší mladice 🙂 🙂 🙂

anta
4. led 2011

@lehna - tak ju, napiš a moc pozdravuj 😉

gina333
4. led 2011

@hancazivocich : tak vsetko naj ti prajem, uzi si mladosti 😀

hancazivocich
4. led 2011

@anta - to víš, to není ale chlubení - jen jsem chtěla odpoutat pozornost od smutných témat

@gina333 - no., děkuji pěkně - prý jsou to nejhezčí léta... Nevím - mám z toho depres, páč ač tělo chátrá, duše je stále mladá... 😀 😀 😝 Už mi neprojde řada nápadů... Béééé

Jinak - nejkrásnější dárek už mám - zmizely mi dioptrie - a to jsem tupozraká - z 2,5 mám na jednom oku nulu a na druhým 0,5 - tzn...nenašla jsem urřanýho, jásavýho smailíka 😀 😀 😵 😵 jabadabadůůůůůůůůůůůůůůůů 😲 😀

anta
4. led 2011

@hancazivocich - ještě se máš čím chlubit a gratulace potěší 🙂 , já jsem trošku starší, ale že bych měla rozum? 😅 😅 Hm, slyšely jste tu ránu? Jo to bouchlo, jak mi ten rozum vlezl do mozku 😀 😀 😀

anta
4. led 2011

@gina333 - já se snažím taky udržovat ten rodinný oheň jako správná neandrtálkyně 😀 😀 , to se neboj, ale občas mi taky hrábne a nadávám jako správná žínka milovaná 😀 😀 😀

matova
4. led 2011

ahojte, ja som práve nakukla a 😒
ined: dúfam že Maty bude čím skôr zdravučký
sherry: snáď ti dr. dá nejaké lieky, ja som pri šimonkovi brala niečo na zápal prsníka ale už si fakt nepamätám čo mi to predpísal...A s tm- želám nech sa to urovná, nech vás to posilní, nech je všetko zlé rýchlo preč 😉
všetky vás pozdravujem 😉

matova
4. led 2011

ozaj, hanzazivocich: všetko najlepšie , veľa zdravíčka a veľa síl a nech je všetko čím lepšie 😉

gina333
4. led 2011

@hancazivocich : su to pekne roky, aspon my to tvrdi MM, ze som taka pekna ako teraz este nikdy nebola. 🙂 Ja sa tiez citim super, v podstate som zo sebou spokojna, takze sa tes, uz bude len lepsie. 😀

Sophi spi, idem si poklebetit s Natalkou. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
5. led 2011

Dobré ráno,
noc gut, probrala se až ve 4 a pak v 6.40, kdy jí už radši MM probudil. Tak uvidíme, jak dopadne dnešní poo 🙄 😝
Už fakt musím, mám jí zas na zádech, ještě jsem se ani nestačila najíst a už je tu zas kolotoč.

gina333
5. led 2011

dobre rano 🙂

u nas bola uplakana noc, furt sa mrvila, plakala, no neviem co jej zase bolo. 😲 Zobudila sa 6:40, takze celkom ok.

anta
5. led 2011

Dobré ranko, holčinky. Dítě si ustlalo v postýlce a kouká na Bolka a Lolka, už jsme jezdili na motorce, prohnali jsme sekačku na trávu, udělali výstavku a jsme spokojený. Naštěstí nemusím noci řešit, ale Honzík včera usnul tzv. až v 19,30 a hudlal dnes od šesti 😉

lehna
5. led 2011

dobré ránko,

jsem to večer za váma už nějak nestihla. no tak snad to doženu dopolko 🙂

noc - po půlnoci si zase přišel k nám do postele, tak MM se odstěhoval k němu do pokoje. v půl 1 mlíko 😠 , pak se vrtěl, v půl 3 nebo kolik bylo kňourání, kolem 4 taky. v 6 zase mlíko, pak se vrtěl do 7 něco.

dneska jdu na 15.30 na tu gyndu 🙂

HANCA- taky dodatečně vše neeeej k narozeninám. Jsem to četla,že máš 3. 30 a pochopila jsem to,že ty narozky máš 30.tého 😀.

anta
5. led 2011

Ahoj holčinky, tak dítě si řeklo "čůůůůůráááááááát", tak jsem ho dala na nočník a normálně se vyčůral jako blázen, ve slipech ani nebylo učůrnuto a nočník byl teda sakra zaplněný 😀 😀 😀

prchalka
autor
5. led 2011

@hancazivocich Jj, vše nejlepší mladice 😀

katzi
5. led 2011

Dobré ráno,

u nás noc relativně OK - ale v 1.30 jsem tam byla já a v 2.30 MM, mimo tyhle dvě buzení na dudel spala v klidu u sebe v pokojíku. My jsme se večer dívali na Novu na ten seriál o Templářích a mě se celou noc zdálo cosi o jakýchsi mniších a kostelech 🙂 😝

@hancazivocich : taky přeju vše nej k třicetinám, užívej si to, buď zdravá, šťastná a spokojená. Mě to čeká letos v květnu - naše druhý mimi bude takovej dáreček k třicetinám 🙂

@lehna : tak ať je na gyndě vše jak má být 😵 Potom napiš info. Já jdu dnes taky na kontrolu, jsem zvědavá, jestli mi Dr. potvrdí tu holčičku. Ale stejně si vždycky vzpomenu na tebe se Sašenkou 😀

@anta : Honzík je šikula 🙂

lehna
5. led 2011

@anta - takto je super úspěch, gratulujííí 😉

@katzi - tak taky přeju,ať se holčička zase ukáže jak má 🙂. Já doufám,že u nás to tentokrát Sašenka bude 🙂)

lehna
5. led 2011

jo a jdu pisnout Ined 😉

lehna
5. led 2011

tak zpráva od INED 😉

"ahoj,moc dekuji. Matynkovi uz je evidentne o neco lepe,vzteka se jak o zivot a samozrejme se nudi. No a hlavne cekame na vysledky stolice,tak snad odpoledne budeme moudrejsi. vsechny take moc pozdravuj, papa D."

anta
5. led 2011

@lehna - tak to je good zpráva 😀 😀 😀 Je vidět, že Matýnek je ve formě, to je moc dobře, to se mi ulevilo 🙂

prchalka
autor
5. led 2011

Tak to u nás jsme taky ve fomě, akorát mně se přitížilo 🙄
Snaha o vymýšlení jakékoliv zábavy je prostě marná. A ty její naschvály!! 😠 Opět se to neobešlo bez hysterie a breku. Když po ní něco chci (ale že jako to budem dělat spolu), dělá, že neslyší nebo jde dělat něco jiného, jakože si třeba vezme svoje tělový mlíko a narve si ho do tepláků a řekne, jdu na nákup... atp. Absolutní ignorace 🙄 Co s tím??

prchalka
autor
5. led 2011

A bohužel, už i odpovídá. Něco jí řeknu a ona jen: "Ale prosím tě" 😠 😠 😠 😠

anta
5. led 2011

@prchalka - tý joooo 😀 😀 😀 Promiň, trochu mě to rozesmálo. A co se jí děje? A co je tobě, že se ti přitížilo? Honzík je dnes hodný, válí se a je klid, taky že jo, vždyť kolem něj i tak lítám, co myslíš 😉

anta
5. led 2011

@prchalka - já se už o zábavu taky nějak nepokouším, vždycky ke konci týdne už mi vážně dost docházejí nápady, tak vytáhneme asi vodovky a budeme si kreslit, ale teď ho nechávám odpočinout, no jo, potřebuju vařit, nechce se mi stát u kamen do sedmi do večera 😝

hancazivocich
5. led 2011

No, takže já to shrnu - děkuji všem za přání 😵 😵

@prchalka - ehm, tak jí nech, ať si hraje ,,sama" - ne? My společně děláme...tak asi čteme a kreslíme - ale to jsou spíš mikrosekundy... jo a pomáhat... Já prostě přijdu a řeknu jí - můžu ti s tím pomoct? Když vidím, že se snaží zapnout zip u bundy, nejde jí to a furt šama, šama... Tak jí řeknu - maminka ti pomůže, jo?

Jinak máme též slzavější období, ale proti tomu Vánočnímu to jde (ono když se klubou najednou asi tři, čtyři zuby, tak se není čemu divit, že)?
A pozor - novinka - začne bulet a říká Bojím - se zeptám koho? A začne jmenovat - Tatínka, maminky, dědečka, atd....
Jo a tatínek jí naučil, že musí jít za ruku, protože Maminko - klouže to jako blázen 😠 😠
A dnes se jí to trošku pomotalo a říká - Bojím tatínka - blázen 😖 😖 😅

hancazivocich
5. led 2011

@anta - i MP dostal nabídku na lepší pozici - víc peněz, práce a zodpovědnosti... No, já myslím, že na to kejvne.. Ale znám to - sama na nemoci, sama na byt, dítě - sama na vše......... Od nevidím do nevidím....
No, na druhou stranu - gina je bez muže měsíce a zvládá to... Tak mě to snad nezabije (pokud teda né já jaksi jeho 😅 😅 😕 🙄 )